FINANCIEEL ECONOMISCH JAAROVERZICHT. RECHTZAKEN. SPORT. (Slot.) Een herstel van den economischen toestand in onzen Oost is direct afhan kelijk van de verdere ontwikkeling van de productenmarkten. Nu zijn de voor uitzichten op dit gebied wel iets minder troosteloos dan in het midden van dit jaar, doordien de statistische positie van verschillende koloniale producten gelei delijk is verbeterd, maar toch is het evenwicht tusschen voortbrenging en verbruik nog altijd niet bereikt. De po gingen, om door internationale overeen komsten de productie in te krimpen, hebben tot dusverre weinig succes kun nen boeken, wat niet wegneemt, dat ze nog steeds worden voortgezet, zoo o.a. in de suikerindustrie. De vermindering, die in de wereldsui kerproductie is ingetrden, zou ook zon der Chadbourne-plan zijn verkregen, doordien de duur werkende en finan- cieel-zwakke ondernemingen bij de lage suikerprijzen wel tot stopzetting der productie zijn gedwongen. Op de suiker markt heeft de productie-regeling geen invloed gehad. Van de Java-suikerondernemingen zijn de tegenwoordige prijzen, ondanks de sterk verlaagde kostprijzen, nog al tijd verliesgevend en van uitkeering van eenig dividend zal dan ook geen sprake kunnen zijn. De financieele positie van de NecL-Indisctie suikercultuur is over 't geheel genomen krachtig genoeg om de moeilijke tijden door te komen, maar met dat al worden aan het uithoudings vermogen groote eischen gesteld. 9 in cie Ned.-Indische rubbercultuur laat de toestand zich nog ongunstiger aanzien Verwacht moet worden, dat een aantal zwakke ondernemingen, die tot dusverre hun hoofd met moeite boven water heb ben gehouden, het loodje zullen moeten leggen, wanneer de toestand niet spoe dig verbetert. De gemiddelde rubberprijs te Londen heeft in 't afgeloopen jaar, op goudbasis berekend, 1 pence per lb. bedragen, tegen 3 pence vorig jaar en bijna 6 pence in 1930, De wereld-export van plantagerubber is in 1932 75000 t, kleiner geweest dan het vorige jaar, terwijl daartegenover het verbruik slechts met 5000 ton is te ruggegaan. Aangezien de tegenwoordige rubbervoorraden geluk zijn aan het ver bruik van omstreeks een jaar (op basis van den omvang van dit verbruik in '32) laat de statistische positie echter nog al tijd veel te wenschen over. Alleen een krachtige uitbreiding van het verbruik kan het evenwicht op de rubbermarkt .herstellen, wanneer tenminste een even- tueele verbetering van den marktprijs niet onmiddellijk gevolgd wordt door 'n expansie van de voortbrenging, wat tij dens de opleving in het najaar reeds het geval is geweest. De uitbreiding van de bedrijvigheid, die in de laatste maanden in ik Amerikaansche automobielindu strie is ingetreden, heeft de hoop opge wekt, dat de afzet van rubber in de Ver. Staten weer zal gaan toenemen. Op de Amsterdamsche beurs bewegen de noteeringen voor rubberaandeelen Eisch en uitspraak 10 of 5 d. h. A. v. D., 60 jaar, metselaar te Cad- zand, werd verdacht dat hij op 3 No vember j.l. te Retranchement 3 bakken sanitair aardewerk met behoorende con- zich nog altijd aanmerkelijk boven het soles van gemailleerd metaal (waschta- 1 -r l 1 L. I_ ii Jll I i1.J i 1 Rrtl ff,A noot) laagste, in de eerste helft van dit jaar bereikte niveau. In vergelijking met de andere Indische cultures is de bumatra-tabakscultuur er nog het beste aan toe, dank zij de mo nopolie-positie, die het Sumatra-pro duct op de wereldmarkt inneemt, en die er toe leidt, dat zelfs in den crisis tijd nog behoorlijke prijzen voor het pro duct konden worden bedongen, 'loch felonderdeelen) in België heeft inge voerd zonder vergunning van den minis ter van Economische Zaken. Eisch en uitspraak 10 of 5 d. h. Fr. de B., 42 j., koopman te Hulst, werd ten laste gelegd dat hij op 22 No vember 1932 te Hulst P. F. de Witte mondeling heeft beleedigd. Eisch en uitspraak 10 of 5 d. h. I. M., 27 jaar, varensgezel te Westdor- heeft ook oogst 1931 voor de meeste I Pe« werd verdacht dat hij op 12 Nov. j.l. ondernemingen weer groote verliezen opgeleverd; alleen de Deli Batavia Mij. heeft vermoedelijk nog een kleine winst gemaakt. Door ingrijpende bezuinigings maatregelen, samenvoeging van onder nemingen konden de kostprijzen aan zienlijk worden verlaagd, zoodat deze cultuur in de toekomst vermoedelijk weer betere resultaten zal te zien ge ven. Dividend zal ook voor het afgeloo pen jaar niet in aanmerking kunnen ko men. Of de Kon. Petroleum Mij. over het afgeloopen jaar een dividend zal kun nen uitkeeren, is nog onzeker. Niet al leen zijn de prijzen van petroleum en petroleumprod. voortdurend zeer laag geweest, maar ook is het de vraag, of de Koninklijke nie,t opnieuw zal moeten afschrijven op haar Pondenbezit, in ver band met de verdere daling van den Pondenkoers. In petroleumkringen is men wat optimistischer gesteipd ten aanzien van de vooruitzichten der pe- troleummarkt, nu tuschen de groote pro ducenten een principieele overeenkomst tot beperking der productie tot stand is gekomen. Ook hier zal echter wel slechts een toeneming van het verbruik een uit eindelijke verbetering kunnen brengen Scheepvaartaandeelen hebben het in de eerste helft van het jaar geleden koersverlies eveneens weer geheel of grootendeels kunnen inhalen. De positie der vrachtenmarkt toont een lichte ver betering aan. Hel indexcijfer der vrach ten, samengesteld door ,,The Economist' is van 80.1 in Juli tot 88.8 in November verbeterd. Hel aantal opgelegde sche pen is aanmerkelijk verminderd, mede doordien weer veel schepen in sloopers handen zijn gekomen. Wel zijn daartegenover nieuwe sche pen in de vaart gekomen, maar toch is de wereldtonnage verminderd. In den jongsten tijd zijn eenige nieuwe pool- overeenkomsten in de vracht- en pas sagiersvaart tot stand gekomen, die naar men mag aannemen een gunstigen in vloed op de bedrijfsresultaten zullen uit oefenen. te Terneuzen Krijn Dieleman met een bierglas op zijn hoofd heeft geslagen. Eisch 15 of 10 d. h. Uitspraak 10 of 5 d. h. D. F., 53 jaar, landbouwer te Honte- nisse, werd verdacht dat hij op 10 Oc tober j.l. zich heeft verzet tegen den wachtmeester Stolk, toen die hem wilde opbrengen wegens een verdenking van Rijwielovertreding. Eisch 15 of 10 d. h .Uitspraak 10 of 5 d. h. Na. Pa. M., 19 jaar, kapster te Hulst, werd ten laste gelegd dat zij op 20 Sep tember 1932 zich met geweld heeft ver zet tegen de kommiezen Meeuse en Sla ger te Clinge op 20 September j.l., toen deze haar wegens verdenking van smok kelarij, naar de visiteuse wilde gelei den. Eisch en uitspraak f 0.50 of 1 d. h» J. M., 24 jaar, varensgezel te Hoek, werd verdacht dat hij zich op 22 Sep tember 1932 te Terneuzen heeft verzet tegen den opperwachtmeester Donker den marechaussée Hoogstra, toen deze hem wegens dronkenschap op brachten naar de kazerne. Eisch 25 of 10 d. h. Uitspraak 20 of 5 d. h. L. V., 53 j., werkman te Goes, werd ten laste gelegd dat hij op 29 Nov. j.l. te Goes D. J. Jacobs met een scherp voorwerp heeft gestoken of geslagen. Eisch 1 maand gev. Uitspraak 20 of 5 d. h. J. H., 36 jaar, handelsreiziger te Mid delburg, werd ten laste gelegd dat hij op 15 Oct. j.l. te Middelburg, toen de assistent der belastingen Maat een dwangbevel inzake Directe belastingen wilde beteekenen, dit heeft belet door hem dat stuk uit de handen te rukken en te weigeren dit terug te geven. Eisch 15 of 5 d. h. Uitspraak 10 of 5 d .h. I, de J., 50 jaar, schipper te Bruinis- se, werd ten laste gelegd dat hij op 24 Nov. j.l. te Wemeldinge J. M. Harden berg heeft beleedigd. Eisch en uitspraak 10 of 5 d. h. P. J. P., 20 jaar, landbouwersknecht te Wolphaartsdijk, werd verdacht dat Hieronder laten wij een overzicht vol-1 hii °P 24 November 1932 te Wolphaarts- gen van de in dit jaar bereikte laagste I diik Hermanus de Bokx met een aard en hoogste koersen, waaraan wij ter ver- I aPPc^ tegen zijn hoofd heeft gegooid. gelijking toevoegen de laagste, tijdens de vorige crisis bereikte koersen, alsme de de hoogste noteeringen, die in de ,boom" periode werden bereikt. L. K. H. K. L. K. H.K. 29 Dec. 29 Dec. vor. cr laatste „boom" 1932 1931 1932 Indcstriëelen. Aku 597 18 59 38 39% v. Berkel 25 351 14 37 26 16 Calvé Delft 60H 297 39 80 50 62 Unilever 680 85% 132 89 107 Ned. Ford 429 77 190 182 114 Philips 148 955 51% 136 87% 180% Papier v. Gelder 55 284 H 48 75%^ 63 54 A.niem - 509 148% 209 170 198 Cultnoraand. Vorstenlanden 105 194 23% 69 37 40 Hand. A'dam 308 832 134% 225 173% 173 Jav Cult. 170 458 66 162 117 103% A'dam Rubb. 44 325 25 84 46 63 Hessa R. 20 452 6 50 21 22% Serbadjadi 115 335 4% 43 19% 21% Deli Bat. Mij. 200 676 63 173% 129 149 Deli Mij. 166 480 73 195 165 118 Senembah 224 542 80% 228 173 135 Petr. Scheepv. Kon. Petr. 315M 483 103 178 108 152 Holl. Am. L. 120 89 H 1% 7% 4 3% K. N. S. M. 40 99 6 20% 12% 16 Ned. Sch. Unie 79 237 35% 75% 62 59 Nederland 100 219 32 74% 65 61 sluit om hulpbehoevenden met Nieuw jaar een gift te verstrekken. Weihouder C a m b i e r zegt dat de heei Brand alleen opmerkingen over het beleid van B. en W. maken wil, doch in het daadwerkelijk meehelpen geen zin bbjkl ie hebben. De Haagsche rechtbank wees von nis Mi de zaak tegen den 22-jarigen sla ger F W. M., uit Alphen, tegen wien door bet O. M. ter zake van het veroor zaker, van lichamelijk letsel door schuld 200 boete s. 100 dagen hechtenis en voorts een maand hechtenis voorwaar delijk is geëischt. Dt rechtbank legde alleen laatstge noemde straf op en bepaalde den proeftijd od 3 jaar Vrr i we 6 dj 23-jar.'ge chauf- uil Leiden die wegens eenzelfde scfowidsaisdrijf heeft terecht gestaan. De chauffeur G. C., zat op 16 Sep tember j.l. op den Hoflandenveg ie Wijk aan Duin achter bel s'uur van een zwaar belader vrachtauto te slapen. Eisch en uitspraak 10 of 5 d. h. C. v. d, V„ 46 j., arbeider te Hein- kenszand, werd ten laste gelegd dat hij op 19 Nov. j.l. te Heinkenszand Joan nes Martens heeft beleedigd. Eisch en uitspraak vrijspraak. lo. J. W .v. B., 52 j., caféhouder en varkenskoopman te Dreumel; 2o. C. S., 51 jaar, varkenskoopman te Goes, werden verdacht dat zij in den nacht van 2 op 3 November j.l. te Kloe tinge de brigadiers der Rijksveldwacht de Jonge en Kik hebben beleedigd, toen deze de auto van de verdachten aanhielden; C. S. bovendien, dat hij genoemde ambtenaren heeft belet de auto, waarin zich eenige varkens bevonden, binnen te gaan en overtreding van de Varkens wet op te sporen; J. W. v. B. werd nog ten laste gelegd dat hij bij deze gelegenheid den briga dier De Jonge heeft beleedigd. Eisch ieder 3 weken gev. straf. Uit spraak ieder 30 of 10 d. h. J. V., 24 jaar, arbeider te Vlissingen, werd beklaagd dat hij op 9 October j.l. te Vlissingen een glasruit in het café van K. van den Berg heeft stuk getrapt. Eisch en uitspraak 10 of 5 d. h. P. M. J. d. B„ 19 j., rijwielhersteller te Wissenkerke, werd verdacht dat hij op 31 Aug. j.l, te Wissenkerke heeft weggenomen een geldsbedragvan 150, toebehoorende aan J. Kastelein. Eisch en uitspraak 1 maand gev M. H., huisvrouw van K. L., 41 jaar. zonder beroep te Hontenisse, werd ver Daardoor reed hij drie meisjes aan, ten gevolge waarvan er twee zijn overle den. De Haarlemsche rechtbank heeft hem Donderdag deswege veroordeeld I dacht dat zij* op 7 Oct. j.l. te Walsoor tot 3 maanden gevangenisstraf met in- den Maria Asselman heeft beleedigd, trekking van het rijbewijs voor den tijd I Verdachte was bij vonnis d.d. 29 No vember j.l. te dier zake veroordeeld tot 10 of 5 dagen hechtenis, tegen welk vonnis zij in verzet was gekomen. Eisch vrijspraak. Mr. G. Tichelman, verdachte's raads man, achtte het ten laste gelegde niet bewezen en vroeg eveneens vrijspraak. van een jaar. De Haagsche rechtbank heeft Don derdag afgewezen het verzoek tot in- vrijheidsstelling van den heer ir. L., di recteur van de N.V. Trustkantoor voor belegging en administraties en van de N.V. Burgers en Co.'s Bank, die is ge arresteerd en Gevangenhouding was bevolen s verda*. 1 van verduis tering ter „adeele van kerkelijke lee ningen. Politierechter M delburg. F de zitting vm Uo> erdag werden de volgende zaken beh dd: A. H., 42 jaar, sla'\. te Philippine, d verdachi d? jp 2 December j aldaar Adolpn .ai der Vinne heeft l leedigd. Eisch en uitspraak 1? 5 d. h. R. S. L., huisvrouw van L. de 19 jaar, zonder beroep te IJzendijke, werd ten laste gelegd dat zij op 25 No vember 1932 te IJzendijke Êffiief van der Wcijde heeft beleedigd. was verlicht: A. T. te Westkapelle, geen straf toegepast in verband met de in dit geval geringe beteekenis van de feiten en de omstandigheden waaronder zij zijn begaan; openbare dronkenschap: S> v. E. te Rotterdam, 15 of 15 d. h. Kantongerecht te Goes. De kantonrechter te Goes heeft ver oordeeld wegens overtreding: het als getuige niet verschijnen: E. S. T. Goes 15 of 15 d. h., A. J. A. V. Goes 2 of 2 d. h.; te Goes vloeken: C. V. Goes 3 of 3 d. E; met vuile Wielen rijden en slijk neer werpen op weg: C. S. Kapelle 2 x 5 of 2 x 5 d. h.; op tramweg zijn, als tram in aantocht J. P. d. V. Oost- en West-Souburg, M. M. M. J. Goes elk 3 of 3 d. h.; rijkskanaal bevarende zonder naam op schip: P. V. Nieuw-Namen 3 of 3 d.; met een rijwiel veiligheid van verkeer gevaar brengen: J. V. Wolphaarts dijk, berisping en voorwaardelijk een maand tuchtschool proeftijd 2 jaren; met voertuig rijden zonder licht: C, E. K. Goes 2 of 2 d. h.; id. zonder refle.ctor: J. V. Wemeldin ge 1 of 1 d. h.; met auto rijden zonder achterlicht: L. M. Goes 3 of 3 d. h.; als voren en zonder rood licht: J. d. D. Bergen op Zoom 5 of 5 d. h.; met auto zonder noodzaak op linker zijde van den wég rijden: S. H. Rotter dam 10 of 10 d. h.; met auto niet behoorlijk uitwijken voor rijwiel: J. T., Kloetinge, 10 of d. h. ietsen zonder reflector: A. F. Scho- P. Z. Wissenkerke, J. d. K. Yerseke 2 of 2 d. h.; fietsen zonder licht: W. v. d. S. Tho- len 2 of 1 wtschool; dronkenschp elfde herhaling: J. J. M. Middelburg drie weken hechtenis cn plaatsing in een rijkswerkinrichting voor den tijd van een jaar. licht nummer: I. K. S. te Schoondijke, 2 of 2 d. h. Valsche reischèques. Veertien aagen geiecien stond voor de haarlemsche rechtbank terecht de 38-jarige Roemeen J. S. een bekend in ternationaal oplichter die valsche reis chèques te Haarlem en te Leiden bij verschillende bankinstellingen aanbood en zich zoodoende van ruim 5.000 wist meester te maken. De man werd te Nizza gearresteerd. De officier van justitie eischte vier^ jaar en zes maanden gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde hem thans tot 3 Y- jaar met aftrek van pre ventief. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter heeft in de zitting van 28 Dec. veroordeeld wegens: met een rijwiel rijden zonder achter licht of reflector: J. M., Westkapelle, en C. C., Biggekerke, ieder 2 of 2 d. h.; rijden met een rijwiel zonder licht: J. V. te Middelburg, 5 of 5 d. h.; met een motorrijtuig zich op een weg bevinden zonder achterlicht en zonder verlicht nummer met letter: T. B. te VHssingen 1 en 2 b. of 1 en 2 d. h., J. v. 6. M. ie f ringen, 2 en H of 2 en 3 c. h irlcm zonaei Jat ht motorrijtuig aan voor- en acht*. ijde t eenige wijze Kantongerecht te Oostburg. De kantonrechter te Oostburg beeft de volgende vonnissen uitgesproken: met rijwiel rijden zonder licht: I. A. F. te Breskens, 25 of 25 d. h., H. V. en A. A. G., beiden te Aardenburg, ieder 3 of 3 d. h., C. P. D. te Hoofdplaat en E. v. d. K. te Oostburg, ieder 0.50 of 1 d. h.( P. A. G. te Eede 10 of 10 d. h., J. B. S. te Hoofdplaat en J. J. V. te Oostburg, ieder 1 of 1 d. h.; met rijwiel rijden zonder reflector of rood achterlicht: L. B. te Mariakerke (B.), 1 of 1 d. h., J. J. F. te Cadzand 0.50 of 1 d. h.; met rijwiel rijden met gekleurde zij glazen van de lantaarn: C. J. D. te Mal deghem (B.), 1 of 1 d. h.; een trein in zijn loop belemmeren: A. v. d. B. te Waerschoot (B.) 8 of 8 d. h.; straatschenderij: J. B. te Aardenburg, vrijspraak; over anders grond rijden: J. F. B. te St. Kruis, 7 of 7 d, h.; overtr. dierenbescherming: M. I. de B. te IJzendijke, f 20 of 20 d. h., P. C. O. te IJzendijke, 4 of 4 d. h., P. de J. te IJzendijke, 12 of 12 d. h.; vee uitvoeren zonder bewijs dat dat vee niet lijdende is aan veeziekte: A. R. te St. Laureijns, 15 of 15 <L h.; met motorrijtuig rijden zonder ver licht nummer met letter: C. A. C. te Waterlandkerke, 0.50 of 1 d. h., C. J. M. en J. de L., beiden te Sluis, A. d. H. te Giessendam, P. v. D. en C. F., beiden te Breskens, allen 2 of 2 d. h.; overtr. leerplichtwet: A. d. B. te Wa terlandkerkje, 0.50 of 1 d. h.; fietsen zonder bel: G. D. te Sluis en A. C. v. L. te Maldeghem (B.), ieder 2 of 2 d. h.; te Sluis venten zonder schriftelijke vergunning van B. en W.: A. J. K. te Hoorn, 5 of 5 d. h.; met voertuig rijden zonder reflector of rood achterlicht: S. J. B. en H. C. Mm beiden te IJzendijke, ieder 1 of 1 d. h.; id. zonder licht: C. S. en L, Z., bei den te Hoofdplaat, R. S. te Sluis en C. de B. te Aardenburg, ieder 3 of 3 d. h.; id. zonder licht en zonder reflector of rood achterlicht: C. J. v. H. te Aarden burg 4 of 4 d. h.; fietsen op linker rijwielpad: A, A. A. J. v. D. te Tilburg, 2 of 2 d. h.; met motorrijtuig rijden zonder rem men: P. M. te St, Jan in Eremo, 5 of 5 d. h.; na sluitingsuur zich in café bevinden: A. v. d. V. te Waterland-Oudeman, 2 of 2 d. h,; fietsen zonder rem en zonder reflec tor of rood achterlicht: A. d. C, te Ade- gem (B.) 4 of 4 d, h.; fietsen zonder rem: A. A. de B. te Adegem (B.), 4 of 4 d. h., C. R. te St. Laureijns, R. J. V. en M. F. de L., beiden te Maldeghem (B.), ieder 3 of 3 d. h.; met motorrijtuig niet op eerste vor dering nummerbewijs vertoonen: W. de S. te Breskens, f 4 of 4 d. h.; openbare dronkenschap: L. A, C. te Sluis, 10 of 10 d. h.; met voertuig rijden met te korten dis sel: Th. L. te Caprijcke, 0.50 of 1 d. h.; op gevaarlijke wijze met motorrijtuig rijden: L. B. te Breskens, f 10 of 10 d. h.; fietsen c*~> de linkerzijde van den weg: rdcubiir;;, 6.50 c; 1 d. h. met motorrijtuig rijden zonder ve: Coöperatieve Melkfabriek Walcheren te Middelburg. Woensdagmiddag hield onder voor zitterschap van den heer S. Simonse te St. Laurens de Coöperatieve Melkin richting en Stoomzuivelfabriek „Wal cheren" hare algemeene jaarvergade ring. In zijn openingswoord schetste de Voorzitter den toestand in het Zuivel bedrijf en bracht dank aan diegenen, welke zich zooveel moeite getroost had den met het tot standkomen der melk- tederatie op Walcheren, inzonderheid den heer Zwagerman. Het speet spreker dit thans niet mondeling te kunnen doen aan den heer Z., daar deze verhinderd was de vergadering bij te wonen? Spr. had zoo nu en dan wel eens wanklan ken gehoord over de Crisiszuivelwet, men moet echter bedenken dat het ook voor de regeering een zeer moeilijke tijd is. Tengevolge van de werking dezer wet kon de Coöperatie vanaf 10 Juli tot 31 December plm. 18.000 gulden meer aan de melkleveranciers uit betalen. De directeur deed mededeelingen over melkerscursussen, onderzoek der melk op streptococcen, roomlevering, toegetreden nieuwe leden, uitbetaling der melk naar vetgehalte, de gesloten belangengemeenschap tusschen de Co öperatie en de .Slijtersmelkinrichting .Samenwerking", den stand van zaken en de verkochte producten. Ten aan zien van het financieele gedeelte bleek, dat de balans per 1 December sloot met een voordeelig saldo van plm. 17.000 (v.j. 16.500), waarvan nog ongeveer 5500 gulden betaald moet worden voor rente, terwijl de rest bestemd zal wor den voor diverse afschrijvingen. De producten-verkoop was in de eerste tien maanden van dit jaar gelijk aan den to talen omzet in 1931. De stijgende omzet van producten hield zich staande, in de laatste maanden kan dit van de ver pakte boter in cartons niet gezegd worden. Behalve de over het geheele land merkbare mindere koopkracht van het publiek moet dit hier op Walcheren ook ten deele worden toegeschreven aan de abnormaal lage boerenboterno- teering, daar deze noteering het eene deel van het jaar stukken te hoog in andere tijden van het jaar, gelet op den wereldboterprijs, veel te laag is. De aftredende leden van het bestuur en Raad van Toezicht, resp. de heeren C. Jasperse te Ritthem en J, J. Mesu te N. en St. Joosland, werden met groo te meerderheid van stemmen herkozen. Daarna hield de directeur een inlei ding over de werking der Melkfederatie op Walcheren. Verscheidene personen stelden hierover vragen weLke door in leider werden beantwoord. Besloten werd ook in 1933 van nieu we leden geen entreegeld te heffen. Vervolgens verzocht de voorzitter aan de vergadering het bestuur machtiging te verleenen het oude filiaal Wal B 39 te kunnen verkoopen. Direct verkoo- pen zit bij het bestuur echter niet voor. De vergadering verklaarde zich hier mede accoord. De heer M. Lorier bracht bestuur en directeur dank voor het vele werk dit jaar in het belang der vereeniging ver richt. De Voorzitter sloot daarna de verga dering met een woord van dank voor de opkomst en de aangename sfeer, welke het hem gemakkelijk maakte deze ver gadering te leiden. Wintervergadering A. N. W. B. Het Algemeen Bestuur van den A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland, heeft te Amsterdam zijn wintervergade ring gehouden onder voorzitterschap van Edo J. Bergsma. In deze vergadering kwam o.m. aan de orde een 'voorstel tot instelling van een commissie voor het Luchttoerisme en tot het behartigen der belangen van het luchttoerisme. Het komt het dagelijksch bestuur ge- wenscht voor, dat een commissie voor het Luchttoerisme worde samengesteld, terwijl reeds besprekingen zijn geopend met de Kon. Ned, Vereen, voor Lucht vaart om zoo mogelijk op luchttoeris- tisch gebied tot een samenwerking te komen. Ook ligt het in de bedoeling een afdeeling „luchttoerisme" bij de direc tie Toerisme op te richten. Na eenige gedachtenwisseling werd 't voorstel onder algemeene instemming z, st. aangenomen. De begrootinó weid z. h. st. vsslge-

Goessche Courant | 1932 | | pagina 13