SCHOUWEN-DUIVELAND. TH0LEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D f0i dekking moeten dus teru^jj™°"*esteld van het tekor^»tft |at nu een pc. £emefyj£tro!leD die door de e. ?er,>«7^rdt getroffen. Toch zal cr*g°/^icen WOI"dt toegezegd r!sls/7,^2gènd jaar deze belasting er SR[ b^'Sflaren er geen andere wegen? af/tiëer LORIER betreurt 't ook, dat Zaad voor een voldongen *feit wordt plaatst. Spr. kan met het voorstel ?gaan, doch kan het toch niet uit soneel worden gehaald, door de ta- ven te wijzigen. Dan konden we van gemeentebelasting afblijven. De heer DE RIJKE wijst op de mee vallertjes die we al hebben. Kunnen we daarmee niet doen, met wat van onvoorzien. De VOORZITTER zegt, dat tariefs wijziging personeel dit jaar niet meer kan. Andere wegen zijn er niet. Spr. vreest dat de belasting stijgende zal blij ven, doch als 't eenigszins kan, gaat de begrooting '.t volgend jaar er af. Spr, is t.o.v. de begrooting zeer pessimistisch en vreest dat er veel posten zijn, waar we belangrijk op tekort komen. Ruime posten zijn er naar spr's inzicht niet, De bittere pil moet geslikt. Spr. belooft dat mocht voor 1934 nog 8 opc. gem, fondsbelasting noodig zijn, B. en W. 't in plaats daarvan zullen zien te halen door tariefswijziging per soneel. De heer SANDERSE wijst op de blan co post opc, vermogensbelasting op de begrooting. Kunnen we 't daar niet pro gressief van halen? Dat was toch ook een weg geweest. Spr. vraagt de toezeg ging dat eens nader onder de oogen te zien voor de begrooting 1934. De VOORZITTER zegt, dat hij er niet voor is het vermogen zwaar te belas ten; de gemeente is aantrekkelijk voor vestiging; we moeten dat niet moeilijk maken. Spr. wijst verder op de vermo gensvermindering en daardoor minder belasting. Spr. zegt echter overweging van wat de heer Sanderse wil, toe. Het voorstel van B. en W, wordt z h, st. goedgekeurd. Hierna wordt gepauzeerd en een ge heime zitting gehouden. Wegen en voetpaden, De VOORZITTER deelt mede, n.a.v. 't tweede verzoek tot deze raadsverga dering, dat verleden jaar voor 't eigen lijke straatwerk is uitgegeven 2500, dan komt er veel werk bij, dat niet eigenlijk straatwerk is, 1000). Spr, zou dit de tarra willen noemen. Tegen woordig kan een deel daarvan onder werkverschaffing worden verantwoord ook door minder bestrating zou kun nen worden bezuinigd. De heer DE KROO betoogt dat 't de bedoeling was te vernemen waar het werk aan besteed wordt. Spr. wijst op grint, die niet deugt voor bestrating, en speciaal op de hooge vervoerkosten. De VOORZITTER: Er is gerekend op het grootste gedeelte in de kommen en een klein gedeelte voor den Vlissing- schen weg. Overigens was het onmoge lijk precies te kunnen opgeven, hoe veel sintels, enz. Dat blijkt pas in den loop van het jaar. De heer CONTANT betoogt, dat door een toevallige ontmoeting met een op zichter van den Prov. Waterstaat, grint van den weg BiggekerkeZoutelande is aangeboden. Alleen het vervoer kwam voor de gemeente. B. en W. zijn hier op ingegaan ook als geschikt werkobject. De heer De KROO heeft er alleen be zwaar tegen dat het grint gebruikt wordt voor tertiaire wegen. De heer J ASPERSE waardeert zeer dat de grint besteed werd voor de we gen. De heer DE RIJKE maant aan tot voorzichtigheid bij dergelijke aanbiedin gen. Werkverschaffing is goed, doch er waren hooge vervoerkosten mee ge moeid, dan zijn er wel goedkoopere ob jecten. VAN JAVA'S BERGENSCH00N, door M. HAMELINK. (Speciale correspondentie.) II. Beklimming van den Penan djaan 8400 voet. Het beste gedeelte van den dag om in Indië te reizen is volgens eigen on dervinding de periode van Zonsopgang tot circa 10 uur. De atmosfeer is dan koel en verfrissend en de zon doet op dat gedeelte van den dag weldadig aan. Het land is in de morgenuren overgoten met zacht licht, waardoor de kleurscha- keeringen hel best tot hun recht komen. Gedachtig aan deze ervaring hebben wij reedsom half zes de standsgrens van Soerabaia achter ons en rijden met 'n flinke vaart de bergen tegemoet, waar in wij voor twee dagen koelte zullen vinden Onze bestemming is het Teng- ^ergebergte en het eigenlijke doel, de ^^rUJi.ii.n ^den Penandjaan, een der hoog ste toppen^ffi.bet Tengger-Smeroe- massief, aan den voel waarvan de ver maarde Zandzee is uitgesfrekt. liet merkwaardige van het bergland in Oost-Java is wel, dat men niet van een aaneengesloten bergketen spreken kan, doch dal verscheidene geheel af- De heer SANDERSE wijst op de on geschiktheid van het grint; 't zal wan neer het in sommige wegen wordt ge bracht, pap worden, Dan zijn de ver voerkosten niet loonend, De VOORZITTER zegt, dat men niet moet vergeten, dat men een binnenweg toch wel met grint eenigszins kan op knappen, Vervoerkosten zijn noodzake lijk. Spr wijst op de onverschilligheid van belanghebbenden voor binnenwe gen. We zijn t.o.v. die wegen op het verkeerde pad, ware 't niet dat 't ging om de werkverschaffing. De heer CONTANT zegt dat er geen cent risico voor de gemeente gemoeid was. Het is ondernomen met de beste bedoeling, en van alle zijden bezien. Het is alles geschied in overleg met het heele college. De heer MOENS betoogt dat het grint voor sommige wegen zeer nuttig kan zijn. De heer DE KROO zegt dat hij er met de beste bedoelingen over gesproken heeft. Doch dit grint moet niet voor verharde wegen worden gebruikt. Daar tegen waarschuwt spr. De heer SANDERSE zet uiteen, dat meermalen hulde is gebracht aan B, en W, voor wat ze doen voor de binnen wegen en de werkverschaffing. Deze critiek is inlichtingsgewijze gevraagd; was beter als we waren ingelicht ge weest vóór deze vergadering. We hebben toch het recht te vragen, of de vervoerkosten loonend waren voor dit grint. De discussies worden gesloten. Rondvraag. De heer DE KROO vraagt of, als het grint vervoerd moet worden prijsopga ve is gevraagd aan personen met een vrachtauto. De heer MOENS vraagt naar de on derhandelingen met Souburg over over name van den Groeneweg. Spr. vraagt overleg met de P.Z.E.M. over electrificatie van den N. Middel- burgschen weg. De heer SANDERSE brengt hulde aan den burgemeester over zijn activiteit in zake het Slobberduinsche voetpad en de vereeniging Rijwielpad Walcheren. Hoe staat het nu? Kan het binnen af- zienbaren tijd in een rijwielpad worden herschapen? Is de plaatsing in de loon- klasse der arbeiders geschied door B. en W.? Dit is niet geschied naar be vrediging van belanghebbenden. Spr. vraagt naar de toegezegde steun regeling voor lieden die niet bij de werk verschaffing geplaatst konden. Spreker dringt aan op spoed en voldoende tijd tot bestudeering van die regeling. Spr. vraagt naar de tarieven voor 't werk bij de Ned. Heide Maatschappij. Spr. zou hiervan ook overleg willen met de belanghebbenden. De Koudekerksche arbeiders worden voor de werken bij den polder als de beste beschouwd, maar spr. is bij een ploeg arbeiders in de duinen geweest, die slecht te spreken waren over de wijze van behandeling. De menschen willen liever in het vrije bedrijf terug. Laat men trachten de grieven w.eg te nemen. De VOORZITTER zegt, dat het ver voer van grint geregeld is. Over het on derhoud van den Groene weg is met Souburg geconfereerd, de kwestie is nog hangende; we moeten afwachten wat Souburg zal doen. Wat de kabel in den Middelburgschen weg betreft, dit zal met de P.Z.E.M. be sproken worden. Er is geen plan om het Slobberduinsche pad in een rijwielpad te veranderen doch -daarnaast een aan te peggen. Bij wijze van werkverschaffing zal reeds zoo spoedig mogelijk een aanvang worden gemaakt van het gedeelte van de zg. Zwarte Baan tot het fietspad langs de duinen. De loonklassen zijn door B. en W. in zonderlijke complexen uit de vlakte op rijzen. Om van het eene gebergte naar hel andere te kunnen komen, moet men dan ook steeds weer door de vlakte Het gevolg daarvan is, dat men in kor ten lijd van een niveau ongeveer gelijk aan den zespiegel 4ót vrij belangrijke hoogten stijgen kan. Uit een medisch oog punt is een weekend- tocht, zooals ik hier zal beschrijven niet bepaald aan te bevelen voor hen, die in de laagvlakte waar hooge temperaturen regel zijn, verblijf houden. De plotselinge overgang in de ijle atmosfeer van het hoogge bergte stelt op zich zelf reeds aan het lichaam zware eischen, afgezien nog van de ongewone inspanning door het klim men en last but not least het verschil in temperatuur. Den dag voor het vertrek b.v. con- ta.leerde ik in het kantoorgebouw te Soerabaia een temperatuur van 90 gra den F., terwijl de thermometer op den top van den Penandjaan 's morgens vroeg 8 graden F. aanwees. In de maan den Juni en Juli gebeurt het vaak dat de temperatuur iets beneden het vries punt komt, waardoor rijpvorming ont staat. Niettegenstaande het vroege uur is hel reeds tamelijk druk op den weg. Passargangers (marktgangers) loopen troepjes, beladen met manden met allerlei koopwaren, langs den weg, ter wijl talrijke tanis (Inlandsche landbou wers) vergezeld van vrouwen en kinde- gericht. Onbillijkheden wjorden nage gaan. De steunregeling is klaar, die wordt aan de raadsleden toegezonden en in de e.v. vergadering behandeld. De tarieven werden eerst vastgesteld door het toezicht der Heide Mij. thans doen wij dit, doch de Heide Mij. corri geert. Het is een moeilijk werk, vooral omdat men te doen heeft met verschil lende soorten capaciteiten voor werk. Niet alle arbeiders zijn van goeden wil, spr. geeft voorbeelden van, dal dit voor- komt. De tarieven worden zoo nauwkeurig mogelijk vastgesteld: dat men de voor- I keur geeft aan het vrije bedrijf begrijpt j spr. We zitten vast aan allerlei ministe- I rieele bepalingen; 't valt niet mee om bij de gemeente aan te kloppen doch we kunnen ons goed hart niet altijd laten spreken. Spr. zal steeds de werkloozen te woord staan als de ordelijke weg wordt gevolgd om hem te spreken. De heer MOENS dringt op spoed aan inzake den Groenenweg. De heer SANDERSE meent dal niet behoorlijk wordt nagegaan of het werk in de duinen wel voor de .arieven kan worden gedaan. Spr. geeft een voor beeld, dat de arbeiders niet weten waar ze aan toe zijn met de tarieven Dat werkt demoraliseerend. De arbeiders mogen toch wel uiten wat hun meening is. De tarieven moeten telkens door B. en W. worden vastgesteld. De VOORZIlTER zal de kwestie van den Groenen weg bij B. en W. ter spra ke brengen. Ook de heer CONTANT wijst nog eens op de moeilijkheeid van tariefstel ling. Waarna de heer SANDERSE expli ceert hoe de tarieven geregeld worden, en het recht van iedere gemeente daar boven te gaan. Spr. verwijst naar Arne- muiden, waar men zich van de Heide Mij. heeft losgemaakt. Spr, meent dat een der wethouders toch zeker wel deskundig is om de ta rieven te beoordeelen. De VOORZITlER wijst er op, dat het toezicht der Heide Mij. is opgelegd door den Minister voor den rijkssteun. De ta rieven mogen er dan ook iets boven ko men, doch volgens de ministerieele be schikking mag dit niet meer zijn dan 10 pet. boven de normen. De heer CON 1 r^NT zegt, dat we bonden zijn aan wat de hoofdopzichter te Breda ons oplegt. De VOORZITTER zegt, dat dit geldt voor het nieuwste werk, voor zandvervoer, e.d. Over deze kwestie ontstaat een mm of meer scherp debat tusschen de hee- ren Contant en Sanderse. De VOORZITTER dankt voor de me dewerking ook in 1932 ondervonden, en hoopt dat m enachteraf zal beoordee len dat veel en nuttig werk is verricht. Hij wenscht de leden een gezegenden overgang en hoopt dat allen het volgend jaar weer naar beste weten voor het belang der gemeente werkzaam zullen zijn. Hierna geheime zitting. RAAD VAN ZIERIKZEE. Brandstoffen voor kasgerech- tigden. Reglement voor de werklieden. ZIERIKZEE. In de Dinsdag gehouden raadszitting kwam in behandeling een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst met het Water schap Schouwen, betreffende het suee- ren van het overtollige water. Verschil lende leden vonden den termijn van 25 jaar te lang. De heer Catshoek kon zich met het voorstel niet vereenigen en wensch te openstelling van de Westhavensluis. De Voorzitter beriep zich op de technische bezwaren, die openstelling onmogelijk maakten. ren op weg naar hunne sawahs (be vloeide rijstvelden) zijn. In dezen tijd van het jaar is er voor den Javaanschen boer veel werk aan den winkel. De re gens zijn doorgekomen en de sawahs staan onder water, gereed om te wor den beplant. Waar dan ook de grond niet door suikerriet is ingenomen (een zeer prozaische plant, waarvan niet ge zegd kan worden, dat zij tot de schoon heid van het landschap bijdraagt) ziet men, zoover het oog reikt, niets anders dan sawahs in min of meer gevorderden staat van'bewerking, onderbroken door kleine bosschaadjes, waarachter des sa's (dorpjes) verscholen liggen. Men is druk bezig met het planten van de bi- bit, (jonge rijstplantjes) een werkje dat voornamelijk door vrouwen wordt ver richt. Overal gebogen gestalten, tot over de enkels in het water staande, die halmpje voor halmpje in den bo dem planten. Die kleine rustige figu ren zijn in volkomen harmonie met de door de zon overgoten velden. De om trekken der bergen in de verte, welke zich nog niet geheel en al van den och tendnevel hebben kunnen vrijmaken, steken flauw af bij den turkoois-blau wen hemel. Het land is een kleuren rijkdom Het typische van den Indischen weg is, dat men daar twee ontwikkelings tijdperken scherp onderscheidt. De oude ossenwagens, welke met een slakken gangetje voortkomen, ziet men er even veelvuldig als de moderne Aangenomen werd een voorstel van den heer van der Doe, om het voorstel naar de commissie van fabricage terug te zenden. Aan verschillende pachters van bouw en weiland werd reductie gegeven. Besloten werd aan de werkloozen 'n Kerstgave te verstrekken van 1.50. De heer van der Doe stelde voor, nu de menschen uit de werkverschaf fing kolentoeslag kregen ,ook aan de kasgerechtigden dien toeslag van 1 te geven. De Voorzitter ontraadde dit, om dat de gemeente die kosten alleen had te betalen. Aangenomen werd tenslotte een amendement-Gerritsen om 'n halve H.L. eierkolen of 1 H.L, cokes te verstrek ken. Vastgesteld werd een reglement voor de werklieden in dienst der gemeente, waarbij de heer Catshoek voorstel de om de werkweek te bepalen op 48 uren en de dagtaak op 814 uur. Wethouder Pa.nny merkte op, dat in den winter 4514 en in den zomer 53 uur werd gearbeid, zoodat het gemiddel de nog minder zou zijn. Met vastlegging, dat de werkweek ir den zomer ten hoogste 53 uur zou zijn, werd het reglement daarop aangenomen, wat ook plaats had met het reglement voor de arbeiders in dienst der gemeen te-gasfabriek. Aan den heer P. D, Vos, gemeente archivaris, werd per 1 Maart op zijn verzoek eervol ontslag verleend; even zoo aan den hoofdagent D. Stoel per 1 Januari. Met den wensch voor een prettig oude- en nieuwe jaar werd de verga dering gesloten. OUD-VOSSEMEER. Alhier is op 24, 26 en 27 Dec. een bazaar gehouden ten bate der Oud-Vossemeersche muziek- vereeniging, omdat er een kastekort was van pl.m. 75 en men voortdurend de uitgaven moest besnoeien om dit tekort nog niet grooter te maken. Er was van de zijde van de ingezetenen een schit terende medewerking, waardoor de fei telijke uitgaven voor den bazaar ten bate der Vereeniging, zeer laag zijn ge bleven. Er werden 2200 entrée's a 10 cent verkocht gedurende die drfe dagen en de totale ontvangst beloopt pl.m, 1425, terwijl het batig saldo voor de kas pl.m. 1100 zal bedragen, OOSTBURG. Men schrijft ons: Voor eenige maanden kwam een co mité tot stand onder leiding van enkele vooraanstaande personen van verschil lende kleur en richting. De bedoeling was om werklooze arbeiders een een voudig ,,honk" te verschaffen, waar zij op gepaste wijze zouden kunnen bijeen zijn en weg van de straat in een doelloo ze verveling. Wellicht kon dan meteen hieruit later voortgebouwd worden tot den eigelijken ontwikkelings- en ont- spanningsarbeid. Uiteraard bestaat voor dergelijk werk in onze dagen allerwegen veel belangstelling en wordt het bij mi- nistereele aanschrijving aan de gemeen tebesturen sterk gepropageerd. Reeds had de burgerlijke gemeente een flinke subsidie toegezegd, eveneens de Herv. Kerkeraad en enkele particulieren. Het geld was er. Reeds meende het comité geslaagd te zijn ook in een geschikt lo kaal van samenkomst, toen er tenslotte toch geen vrijmoedigheid bleek te be staan dit lokaal voor het doel af te staan. Een en ander staat thans, naar wij ho pen, slechts voorloopig, stop. Er wordt nu uitgezien naar andere moge lijkheden. Amerikaansche trucks. Men ziet in landers op hunne kleine paardjes of te voet zich voortbewegen en meer voor uitstrevende rasgenooten, ,die op een motorfiets langs den weg rennen, het oude en het nieuwe, geheel verschil lend, maar toch in harmonie. Tijd speelt bij den inlander een onderge schikte rol, zoodat zwaarbeladen os senwagens gemoedelijk een willekeu rig traject in 3 dagen afleggen, waar een auto een paar uren over doet. Naast een groote dosis gemoedelijk heid, heeft onze bruine broeder vóór alles den tijd. Als het niet dringend noo dig is, zal hij zich niet haasten. Boven al, en aan den anderen kant verstaat hij de kunst om alles te aanvaarden, ook dié producten der Westersche cul tuur, welke het reeds zoo gemakkelijke leven nog comfortabeler maken. Indien het echter noodig is, kan hij gemakke lijk van al die- dingen afstand doen. Als hij op een gegeven moment geen geld voor de autobus heeft, vindt hij het in het geheel niet bezwaarlijk om weder van de apostelpaarden gebruik te maken Tn dit groote aanpassingsver mogen moet dan ook de verklaring ge zocht worden, dat dit kapitaalarme landbouwland den economischen schok zoo prachtig heeft opgevangen. De in landsche boer is buitengewoon zwaar door de depressie getroffen. Zijne over tollige producten, waarvan de op brengst bestemd is om zijne belasting te betalen en zich de noodige gebruiks- VOOR EEN GOED DOEL. Evenals vorige jaren zijn ook nu weer de Weldadigheidszegels en -briefkaarten verkrijgbaar, waarvan de netto op brengst geheel ten goede komt aan in richtingen, waar hulpbehoevende en ge brekkige kinderen worden verpleegd. In Middelburg vindt de verkoop voor namelijk in het postkantoor plaats; veel beter is het om aan huis te verkoopen, zooals dat nu in Koudekerke en Bigge kerke gebeurt. Het zal menigeen mis schien een vervelend werk- toeschijnen om van huis tot huis de postzegels en briefkaarten te verkoopen. Toch is dit niet zoo; integendeel, het is buitenge woon aardig om aan menschen van ie- deren rang en stand iets ten verkoop aan te bieden. Geheel Nederland, tot welke politieke partij men behoort, of welke richting men toegedaan is, kan, mag en moet meewerken, opdat de opbrengst van dit jaar weer grooter zal zijn dan die van verleden jaar. Al verscheidene malen is me gevraagd of het wel noodig is, dat die postzegels weer worden verkocht, en hierop kan ik altijd volmondig: ,,het «is zeer noodig antwoorden. Immers door de bezuiniging die de regeering toepast op de subsidies zijn veel inrichtingen in financiëele moeilijkheden gekomen. En deze ver mindering van subsidie cue is niet ge ring; ze bedraagt voor groote inrichtin gen enkele duizenden guldens. Verle den jaar was de netto-opbrengst der ze gels hooger dan het jaar daarvoor, on danks de malaise. Het is een verblijdend verschijnsel, dat de postzegels er steeds meer ,,in" komen; men begint er nu langzamerhand mee te rekenen dat van 10 December tot en met 9 Januari de postzegels verkrijgbaar zijn; zoo steeg in Koudekerke de bruto-opbrengst van 25 (vier jaar geleden) tot 250 (vorig jaar) terwijl er tot nu toe al voor 240 werd verkocht. Wonderlijke dingen kun je bij het ver koopen beleven. Zoo reed ik op een donkeren avond naar een hofstede met mijn postzegeltasch onder m'n arm. De waakhond sloeg aan; na de deur van de bijkeuken te hebben geopend, kreeg ik al gauw de vrouw des huizes voor me. „Wilt u postzegels of briefkaarten van me koopen, ten bate van ongelukkige kinderen?" was mijn vraag; 'kweet nie, 'ksel't binne es vraege", luidt! het ant woord. Na enkele oogenblikken komt ze terug. M'n man heit er geein gebruuk voor, veei schrieve doe me nie". „Maar voor die enkele keer dan, dat U schrijft, kunt U toch zeker wel een postzegel gebruiken. Ze zijn maar één maand ver krijgbaar, maar blijven altijd geldig. En het loopt weer tegen Nieuwjaar, dan zult U toch wel de noodige kaartjes te verzenden hebben?" „Nou, veruut dan, veur Nièuwejaarskaartjes kan'k er wel wat gebruken, geeif me der maar een stuk of twintig. En voor zestig cent is er weer verkocht. Een andere keer bel ik aan bij iemand, die, als hij de huiskamerdeur opent, hardop denkt: „zeker de een of andere pinda-man". Soms is men zeer praatzuchtig, en krijg ik te hooren voor welke neef of nicht, grootmoeder of kleinkind die brief kaart wel mooi zou zijn; de een vertelt van z'n zoon in Amerika, die „een boel geld verdient", een ander van een broer, die in de groote vaart is en Kerstmis gelukkig in Nederland kan vieren. De wijze, waarop de ansichtkaarten van Ype Wenning worden beoordeeld, is ook zoo totaal verschillend. De één vindt ze schitterend, de ander zegt: „zukke idiote dinge mok nie hebbe". Het is eigenaardig, dat rasechte Zeeu wen vinden, dat deze kaarten niet te gebruiken zijn als „Nièuwejaarskaarten". Kaarten, die voor dat doel in de termen vallen, moeten glimmend zijn, en er moet „Gelukkig Nieuwjaar", „Veel heil en zegen" ol iets dergelijks op staan. En gij, lezer, zijt gij al voorzien van weldadigheidszegels? Loop, als ge in het goederen aan te schaffen, brengen bijna niets op, en voorzoover hij als koelie werkzaam is in de groot-cultures (sui ker, rubber, koffie etc.) is zijn loon globaal met 40 a 50 pfct verlaagd. On bewuste fatalist als hij is, aanvaardt hij dit alles echter zonder morren. Toe- wan Allah maoe (God wil het). De in lander leeft van de hand in den tand en heeft zoodoende weinig of geen fi- nancieelen weerstand. Daarom is het voor een dichtbevolkt land als Java een geluk, dat de oogsten de laatste jaren over het algemeen overvloedig zijn geweest, zoodat van voedselschaarsch- te nog geen sprake is. Desniettegenstaande baart de ge ringe financieele draagkracht van de bevolking, der regeering zorgen, vooral als men nagaat, dat van de 178 suiker fabrieken welke Java telt, tenminste de helft is, of zal worden, gesloten, waardoor vele millioenen guldens in den vorm van arbeidsloon en grond- huren minder onder de bevolking ko men. Voor een pauperbevolking, welke in halve centen rekent mag zulk een factor niet worden onderschat en wat onder dergelijke omstandigheden een oogstmislukking zou beteekenen ligt voor de hand. Intusschen zijn wij Pasoeroean reeds gepasseerd en begint de krachtige Dod ge zich weldra met taaie energie het gebergte in te boren. De weg gelijkt op een slingerend lint Op een afstand van circa 25 km telt men niet minder

Goessche Courant | 1932 | | pagina 4