ZEEUND, rooiing geschiedt op last van genoem den dienst De VOORZITTER zegt dat alles ge daan wordt om die boomen niet te moe ten rooien. De heer PAUL vraagt of het slecht zijn der boomen wel door de iepenziek- ten komt en of het niet meer komt door het opwerpen van bagger, want ook bij den Poelendalesingel zijn zieke boomen. De heer ONDERDIJK zegt dat juist gebleken is dat voor het opspuiten reeds veel boomen daar ziek waren. Het gaat bij het boschbeheer om de verspreiding der ziekte tegen te gaan. De raad neemt het voorstel z. h. st. 12. Nader advies omtrent brandstoffen bijslag voor werkloozen. De heer PAUL meent, dat de laatste mededeelingen van den minister er op zouden kunnen wijzen, dat bijslag aan kastrekkenden toch mogelijk is. Als dit elders blijkt op te gaan, dan zal spr. er Zeker op terug komen. Het voorstel gaat verder onder den hamer door 13. Beschikking op adres tot verstrek king Kerstgave aan kerkloozen. De heer v. d. FELTZ kan mededeelen dat de meerderheid van finantiën niet tegen het voorstel was, de minderheid wel, maar dat men besloten heeft ieder maar voor zichzelf er over te spreken. Spr. vraagt of er geen bericht is geko men wat het burgerlijk armbestuur in deze zal doen. De bezwaren tegen een Kerstgave zijn altijd of het feitelijk niet in strijd is met de Armenwet, die voor schrijft dat persoonlijk moet worden ge geven na onderzoek. Nu lijkt het of ieder er recht op heeft. Het steunen op eigen kracht wordt er bedenkelijk door ondermijnt. Zeker is, dat in dezen gen tijd van crisis veel gegeven moet worden en zijn ook extra gaven op hun plaats. Daarin geeft de Chr, Besturen bond een goed voorbeeld door zelf gel den voor zijn werkeloozen bijeen te brengen. Het geven van overheidswege maakt den steun minder. Men wil het alleen voor de steuntrekkenden en niet voor hen, die van het Armbestuur trek ken en ook niet voor hen, die niet ge steund worden en het licht even hard noodig hebben. Ook de belastingbetalers worden weer door gedrukt en ten slotte en dat is het voornaamste de gemeentefinan- ciën. Spr. zal tegen stemmen, maar met bloedend hart, dat is geen phrase want men voelt veel voor de nooden der be trokkenen. Het schijnt wel of men aan de overzijde niet rekent met den finan cieelen toestand en denkt „Après nous la déluge". Dat is echter geen bewijs van meer medegevoel. Het is niet ver antwoord te weinig met de slechte ge meente financiën rekening te houden. De heer PAUL zegt, dat als het waar zou zijn, dat de Kerstgave in strijd is met de Armenwet, het wel eigenaardig is, dat de Minister van Binnenlandsche zaken er zelf toe opwekt. Spr. zal maar niet trachten rechts te overtuigen, dat de werkloozen recht hebben op steun van de overheid en daarover nu maar niet gaan débateeren. Men kan nu iets voor hen doen met bijdrage van het Rijk, Spr. geeft toe dat er anderen zijn, die er ook behoeften aan hebben en het zonder moeten stellen. Men kan het bur gerlijk armbestuur in deze geen opdracht geven, maar het kan zijn standpunt zelf bepalen. „Bloedend hart" wordt zoo langzamerhand een gevleugeld woord, en dan is het toch wel degelijk een phra se. Het is niet waar dat men aan spr's zijde zegt „Na ons de zondvloed". Het is volgens spreker een benepen standpunt van den minister zich in zake de te werk gestelden te beroepen op den door be taalden vrijen Tweeden Kerstdag. Het ook geven aan de kastrekkers verdient wel aanbeveling, omdat er onder zijn, die nog minder krijgen dan de gesteun- den, het gaat om 65 gehuwde en onge huwde kostwinners en spr. stelt voor de ze het zelfde te geven, dat zal de ge meente j 195 meer kosten. De heer DEN HOLLANDER zegt dat men telkenjare hetzelfde geluid hoort, men is ook rechts bijna altijd verdeeld, het is dan ook geen principieele kwestie en er wordt sterk op het sentiment ge werkt. Men mag zijn goed hart laten spreken als het kan voor de gemeente De vraag is echter of de dekkingsmidde len deugdelijk zijn. Het is een zedelijke plicht om te helpen, maar het kan nooit een gebiedende plicht zijn. Voor spr. heeft altijd gegolden of de financiën het toelieten en die zijn nu zoo als men ze nooit van te voren gekend heeft. Men zegt wel, dat de beslissing er van afhangt of men meer of minder democratisch voelt, maar dit heeft er volgens spr. niets mede te maken. De oprechte de mocratie kan men niet afleiden uit het al of niet geven van een Kerstgave. Ge zien den stand der gemeentefinanciën zal spr. tegen het voorstel moeten zijn De heer VAN ANDEL zegt dat men bij een vorig punt 18800 voor het Arm bestuur moest voteeren zonder dat er dekking voor was, omdat de post on voorzien 1932 op is. Dit schreven B. en W. op 9 Dec. en op 13 Dec. bij dit voor stel zeggen zij er nog 190 voor is. Ook na de Provinciale subsidie komt men voor het armbestuur nog 15000 te kort. Hel lijkt wel op een man, die veel schuld heeft en ergens nog een potje van 190 vindt en dan iets moois voor zijn vrouw gaat koopen voor dat bedrag. Mevrouw Weijl zei een vorige maal, dat het geld voor het Burgerlijk Armbestuur er moest zijn, waar is het nu. Mevrouw WEIJL zegt, dat dit ging over 1933 en dat dit hier niets mede te maken heeft. De heer VAN ANDEL zegt dat er niet is, er is een tekort van 15000. Het wordt voorgesteld of er weinig deernis is bij rechts. Maar dan wijst spr. op de inzameling van den Chr. B. B. en in de tweede plaats op de wintercollecten bij de Ned. Herv. en de Geref. Kerk, die resp. J 1600 en 2200 opbrachten, bij de Geref. kerk alleen van de leden. Wat doet daartegen over de Middelburgsche Bestuurdersbond, die kent alleen de lee ge gemeentekas. De VOORZITTER wil voorkomen dat men door gaat in den toon van den heer Van Andel en zegt, dat hij overtuigd is, dat alle vereenigingen trachten door Kerstgaven of anderzins te helpen. Men heeft de Kerstgave verleden jaar toch ook gegeven. Men weet, dat allen, wie het gegeven wordt, het hoog noodig heb ben. De gewone steun is net aan vol doende voor het gewone leven. Een ex tra gave is goed voor een stuk kleeren. De gemeentekas kan 't nu toch dragen met de 3600 van de provincie en 't gaat voor de gemeente zelve maar om 475, De heer v. d. FELTZ: Hoeveel schul den staan daartegenover? De VOORZITTER herhaalt, dat men het ook verleden jaar heeft gedaan en de toestand is voor velen nog erger. Het gaat niet aan deze menschen het niet te geven, omdat andere het ook noodig zouden hebben. Mevrouw WEIJL zegt dat men zeker voor groote moeilijkheden staat. Men moet het echter eerder vergelijken, met iemand die met deze dagen toch nog iets wil doen. Het is goed bitteren nood te lenigen vooral ook op zulke dagen Spr, vraagt of de heer Cornelisse ook iets over de plannen van het Burgerlijk Armbestuur kan zeggen. Men moet het voorgestelde zeker geven. De heer CORNELISSE zegt dat het plan van het Armbestuur is om als de raad tot een Kerstgave besluit, ook be reid te zijn> een kleine Kerstgave te ver strekken en spr. zegt op een desbetref fende vraag van den heer v. d. Feltz dat dit 450 tot 500 zal kosten. Het geld mag in deze geen aanleiding zijn het na te laten, maar bovendien staat tegen over de schuld der gemeente ook de re serve uit de bedrijven en in tijden dat het noodig is, is het zeker geoorloofd die aan te spreken. Zij zijn zeker nog 100.000 groot het volgend jaar. De werkloosheid is niet de schuld van de menschen zelf, maar van de Maatschap pelijke omstandigheden. Zij hebben recht op steun al komt het ook van de belastingbetalers, want die houden toch voldoende over om van te leven. De heer MES meent, dat de heer Cor nelisse te veel vergeet als raadslid in het armbestuur te zitten, hij had eerst moeten spreken. Spr. meent dat alles bijeen de gemeente nu wel 1175 zal kosten. De tijden zijn zeer moeilijk ook voor vele middenstanders en de belas tingen zullen veel minder opbrengen dan men verwacht. Ook spr. zal met een „bloedend hart" tegen stemmen en meent, dat men het geen van kerkelijke zijde gedaan wordt moet respecteeren. Als spreker Zaterdagavond naar de VA RA luistert en hoort van prijzen van 1.30 voor een plaats, dan is er aan die zijde toch ook nog wel geld bijeen te brengen. De heer ONDERDIJK: Doch niet te Middelburg. De heer v. d. FELTZ: En dan de Gou den Poorte. De heer ONDERDIJK: Weet U hoe dat gefinancieerd word. Spr. zegt, dat het niet juist is dat men aan zijn zijde zoo makkelijk over de ge meente financiën denkt. Geheel het col lege van B. en W. heeft zeker in alle opzichten de financiën zoo zuinig mo gelijk beheert. Men moet vragen wat de kern van de zaak is. Wellicht, dat men aan „de overzijde" meer bekend is met de nooden der werkloozen, die de helft inkomen hebben van vroeger. Het be staan moet verschaft worden voor de overheid. Er is zeker aan de andere zij de meer geld bijeen te krijgen. Maar toch zal ook daarnaast gemeente steun op een gloeiende plaat terecht komen. Het andere is een zuivere particuliere gift afgezien van wat de overheid doet. De collecten worden toch ook bij niet le den van de kerk opgehaald. Vooo het eerste was reeds dekking aanwezig, he den hoorde men eerst van de 3600. Dit maakt het nu mogelijk ook de kas trekkers te steunen. Toen spr. hoorde van de som voor het Armbestuur heeft hij direct overleg gepleegd met den di recteur van gemeentewerken over wer ken, die voor 1932 wellicht achterwege konden blijven. De uitkeering is bitter noodig. De heer HEEMSKERK zegt dat hem hoogst onaangenaam is nog te spreken als derde van zijn fractie. Hij meent ech ter dat de heer Van Andel niet bijster gelukkig is geweest met zijn vergelijking. Spr. zou willen wijzen op een vader, die zijn kind lekkernijen geeft en niet weet hoe volgende week aan brood te komen. Zelfs als er werkelijk nog 100,000 re serve is, zal dit in 1934 toch reeds vol ledig verdwenen zijn. Het is hoog noodig de reserves goed vast te houden want spr, meent, dat de nood der tijden nog lang zal duren. Men moet ook oppas sen zoo ver te komen, dat men den ge wonen steun niet meer kan betalen. De heer PORTHEINE zegt dat een zaak als deze, die nu reeds enkele jaren 1 wordt voorgelegd, voor hem buitenge woon lastig is. Aanvankelijk stond spr. er afwijzend tegenover. Vorig jaar heeft hij tegen gestemd, dit maal is dat ech ter veel moeilijker, want hij voelt de bezwaren. Maar toch is hij aan het twij felen geraakt. Later heeft spr, een mo tiveering overwogen, die hij nog niet heeft gehoord. De steun aan de werk loozen gaat onder leiding van de centra le regeering, die het best kan nagaan wat het beste is. Verleden jaar kon men nog aan een tijdelijke crisis denken, maar deze is in erge mate toegenomen en men krijgt het idee dat verbetering niet denkbaar is en de nood mogelijk zeer gestegen is. Spr, zal dan ook voor het voorstel stemmen. De heer JERONIMUS zegt het hem gegaan is als de heer Portheine. Ook hij wilde tegenstemmen, maar tijdens de discussies is hij aan het twijfelen geraakt. Zeer is spr. onder den indruk van het ipenschelijk woord van den voorziter. Als spr. er dan ook tegen is, is dit om hetgeen de heer Cornelisse gezegd heeft over de reserves. Spr. vraagt of de S.D A.P. geen reserves heeft om in deze wat te doen. De heer MONDEEL zegt dat het hier geldt een verlengstuk op den algemee- nen werkloozenzorg. Verleden jaar is er om verzocht, nu is het ook van den Mi nister uitgegaan. Vlissingen heeft het toegekend en Souburg zal het zeker ook doen, moet Middelburg dan achterblij ven? Spr. heeft van den heer v, d. Feltz oud-liberale geluiden gehoord inzake het steunen op eigen kracht. De heer v. d. FELTZ zegt dat iedere steun verkeerd is, maar niet vermee- den kan worden. De heer MONDEEL zegt dat de heer v. Andel sprak over een leege kas, maar de Ch. Besturenbond te Rotterdam vraagt hetzelfde en daar is de kas toch ook wel leeg. De Kerstgave is ook goed voor de winkeliers want er komt wat geld onder de werkloozen, die het heusch niet zullen gaan sparen. De heer MES: Wie heeft dat gezegd? De heer MONDEEL zegt dat het de gemeente direct f 475 kost en het is niet goed de 70 pet. die het rijk geeft te la ten vervallen. Er is toch kans op mede- vallers. Het geld der Provincie is toch degelijk bestemd voor werkloozensteun. De heer PAUL zegt dat geld, dat op gehaald wordt, door diaconiën toch geen vergelijking toelaat met den M. B. B, De vergelijking van den heer Heems kerk is al even erg als die van den heer Van Andel. Als men niet allen kan hel pen, het dan maar heelemaal te laten gaat niet op. De heer v. d. FELTZ heeft in het de bat een onsympatiek geluid gehoord. Het Kerstfeest heeft niet minder betee- kenis voor rechts dan voor links. Het zou spr. veel prettiger zijn te kunnen voorstemmen, maar dan komt de verantwoordelijkheid naar vo- week als er weer raad is en dit nader onder de oogen zien. De heer ONDERDIJK zegt dat inder tijd een damescomité is gesticht voor 't toezicht aan de Dampoort, dit is niet goed gegaan en nu is er gewoonlijk een werkelooze mede belast. Er wordt over- wogen het af te schaffen, In het Van Eepenpark is geen toezicht en dit zal ook bij de nieuwe terreinen niet zoo zijn. j De heer JERONIMUS vraagt of er geen kosten van materiaal zullen zijn. De heer ONDERDIJK zegt enkele wel. De raad vereenigt zich met het voor stel. Rondvraag. De heer WONDERGEM brengt de klacht der werkloozen over, dat het wachtlokaal bij de Arbeidsbeurs niet verwarmd is. De VOORZITTER zegt, dat dit beke ken zal worden. De heer v. d. FELTZ wijst er op, dat de Rijschool gebruikt wordt door een voetbalvereeniging en men daar in de buort last van heeft. De VOORZITTER weet het, een rijks ambtenaar is komen klagen over het schoppen met een bal tegen zijn muur. Spr. heeft hem aangeraden ziih eerst eens met den heer Urchard te verstaan en anders bij hem terug te komen. Te ruim kwart voor vijf sluit de VOORZITTER de vergadering. weer ren. De heer DEN HOLLANDER wil wel stemmen voor het amendement-Paul, maar niet voor het voorstel als zoodanig Er is den laatsten tijd belangrijke wijzi ging in de steunregeling gekomen, meer huurtoeslag en kolenbijslag en het leven is toch ook wel iets goedkooper gewor den. De heer ONDERDIJK zegt dat als er tot de Kerstgave besloten wordt deze eerst volgende week zal worden uitge keerd en dan aan hen die in de week van 5 tot 10 Decembber als werkloos stonden ingeschreven en ook verder in de termen vallen. Ged. Staten moeten het ook nog goedkeuren. De VOORZITTER hoopt van harte, dat de enkele die nog twijfelt, zal voor stemmen. Het gaat er niet om luxe in deze gezinnen te brengen, maar een klein lichtpuntje, die men zelf ook hoopt te hebben op die dagen. Het rijk zelf gaat toch voor in deze. De heer JERONIMUS zal ten slotte voorstemmen, omdat het geld van het rijk onder de menschen zal komen. Het amendement-Paul wordt aange nomen met 14 tegen 2 stemmen, die der heeren Portheine en Jeronimus. Het zoo geamendeerde voorstel wordt verwor pen met 9 tegen 7 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de V.D. Het oorspronke lijk voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 9 tegen 7 stemmen. Tegen alleen de geheele rechterzijde. 14. Bezwaarschriften tegen aanslag 1932 Straatbelasting en schoolgeldaansla gen 1931-1932. Beschikt wordt op een drietal be- zwaarschfiften overeenkomstig het ad vies. W erkverschalfing. De heer ONDERDIJK zegt dat B. en W. als object van werkverschaf- fing gedacht hebben aan het afsteken der vestkanten, maar intusschen zijn er bij de Heidemaatschappij plannen in voorbereiding voor uitdiepen der ves ten in werkverschaffing, waarvoor B. en W. 7000 uittrokken. Maar intusschen is er ook een plan om twee speelterreinen aan te leggen, een bij het Seisplein en een aan den Achtersingel, die kan in werkverschaf fing worden gedaan en spr. vraagt of de aad dit goed kan vinden. De heer HEEMSKERK vraagt of die aan het Seisplein niet hinderlijk kan zijn voor de Isr. begraafplaats, doch na toe lichting neemt hij dit bezwaar terug. De heer DEN HOLLANDER wijst er op, dat bij de speelplaats aan den Dam poort betaald toezicht is, moet dit hier ook zoo gaan. Kunnen Burg. en Weth. het niet aanhouden tot dei volgende $Al«REÏi. RAAD VAN O. EN W. SOUBURG. O. EN W. SOUBURG. Woensdag kwam de raad voltallig bijeen. De pu blieke tribune is overvol. De voorzitter doet de volgende mededeelingen. Bij Ged. Staten bestaan nog bezwaren tot toestemming geldleening tot aanleg ka bel naar de Abeele, Een schrijven betreffende het roei bootveer bij de Abeele; dit wordt bij be handeling der begrooting 1933 op de agenda geplaatst. Tot lid van het Bur gerlijk Armbestuur worden benoemd de heeren M. Arendse Mz. en A. de Visser. Kerstgave werkloozen. De heer De Priester is dankbaar voor het voorstel, doch niet geheel te vreden, en wil wijziging der redactie zoodat meer soepelheid wordt verkre gen. Spr. vraagt verder of B. en W. reeds stappen deden ter verkrijging van de toestemming van den Minister tot het geven van kolentoeslag. Dit is geschied zegt de voorzitter. De heer De Priester wil verder gaarne cijfers inzake huurtoeslag en kin dertoeslag. De heer v. S o e 1 e n is het met den heer De Priester eens, om aan de inge komen verzoeken te voldoen. De voorzitter zegt geen bere kening zooals gevraagd wordt te kunnen verstrekken. Weth. Cysouw zegt dat een verge lijking met andere Gemeenten niet op gaat, daar de toestanden geheel ver schillend zijn. Weth. Jacques wil als het bedrag niet al te groot wordt ook de bouwvak arbeiders helpen. De heer Suurmond' kan medegaan met het voorstel van B. en W. De voorzitter zegt dat redactie wijziging kan worden aangebracht. De heer Goedbloed kan zich er nu ook mee vereenigen. De heer de Priester zegt dat zijn voorstel geen noemenswaard verschil in de financiën zal geven, en pleit voor aanneming van zijn voorstel. Dit voorstel: Om alle steuntrekken den over alle vakken toe te staan en hiertoe een verzoek aan den minister te richten, wordt aangenomen met 7 te gen 4 stemmen, die der beide wethou ders en de anti-rev. Kasgeldleening. De Voorzitter stelt voor, dat aan B, en W. zal worden overgelaten te kie zen tusschen de Bank van Ned. Ge meenten en de Rotterdamsche Bank, beiden stellen dezelfde condities. De heer Leenhouts verlangt wij ziging, zoodat in spoedeischende geval len de gemeente-ontvanger met mach tiging van Burgemeester of Secretaris kan opvragen. Deze zal worden verzocht. De heer de Priester constateert dat het vertrouwen weerkeert in de gemeenten, ook al zijn deze noodlijdend, en geeft de voorkeur aan de Bank van Ned, Gemeenten. Ook de heer Suurmond wil deze Bank niet passeeren al lijkt een andere misschien op het oogenblik gunstiger. Het voorstel B. en W. wordt z.h.st. aangenomen. Plaatsing muziektent. De voorzitter zegt, dat het in de bedoeling ligt dat de gemeente deze later overneemt. De heeren Van Soelen en De Priester achten de voorgestelde plaats niet geschikt. De Voorzitter en Weth. J a c. q u e s verdedigen het voorstel van B. en W. Weth. C ij s o u w wijst er op, dat de plaats waar de heer v, Soelen wenscht, reeds een bestemming heeft als speelterrein. De heer Suurmond kan medegaan met een voorstel-Janssen tot de plaat sing in de omgeving van het borstbeeld van P. Louwerse, daar ook het verkeer hier beter mede gediend is. DRIE V8GRDEELEN. Drie voordeelen biedt het, zich thans als kwartaal-abonnee op dit blad te laten noteeren: 1. Men ontvangt dan dagelijks tot ma tigen prijs een flink dagblad. 2. Men krijgt alle tot 1 Januari 1933 verschijnende nummers gratis, en 3. Men ontvangt als gratis-premie het boekje „Een Zeeuwsch regent uit het laatst der XVIIIe eeuw." Abonnementen worden genoteerd aan onze bureaux te Middelburg: Lange St. Pieterstraat, tel. 139; te Goes: Turf- kade, telefoon no. 17. Alzoo wordt besloten en het borst beeld eventueel op een andere plaats te zetten. De vergadering gaat over in comité. Na heropening is aan de orde elec- trische straatverlichting. De heer Janssen uit zijn bevreem ding er over dat de P.Z.E.M. zoo erg soepel is met de voorstellen, doch wil inplaats van paalhuur, huurkoop en na dere onderhandeling over de kosten van de Abeele en de mogelijkheid van tusschentijdsche wijziging in 't 10-jaar- lijksch contract. De heer Suurmond is de licht sterkte zooals nu in de Kanaalstraat, niet medegevallen. Hij kan evenwel het plan aanvaarden, mede gezien de gun stige condities van den aanleg naar de Abeele en de uitbreiding van den nieu wen weg. Het voorstel wordt nu aangenomen m. alg. st, Tot leden van ed Nieuwjaarscommis sie worden benoemd de heeren L. C. Janssen en P. Geljon. Rondvraag. De heer Leenhouts vraagt een oplossing te zoeken voor het overtollig water aan een woning in de Kanaal straat, dat is ontstaan door de verhoo ging van het trottoir. De voorzitter zegt toe met den gemeente-opzichter dit te zullen bespre ken. De heer Goedbloed klaagt dat 't doorspoelen der waterleiding onpractisch geschiedt en deze op sommige plaatsen een modderpoel teweeg brengt. Hier zal op gelet worden, zegt de voorzitter. De heer de Priester zegt dat de uitvoering der werken aan de Kanaal straat voor sommige bewoners last heeft veroorzaakt, doordat hier plotseling mede werd begonnen en door hen bloe men en planten enz. niet waren opge ruimd. Verder wil spr. dat de commissie voor de waterleiding eens bijeen zal worden geroepen. De herziening der ta rieven kan dan een punt van bespre king uitmaken. De heer Janssen wenscht de zij kant van de Vlissingsche straat te ver beteren. Dit k^n geschieden met afval van steenen uit de Kanaalstraat. De Voorzitter en wethouder C ij- s o u w zeggen overweging toe om deze plaatsen afdoende te verbeteren. ZIEUWSGH-VLAAMDEREN WJ RAAD VAN AARDENBURG. Het contract met de firma Desclée te Brugge. AARDENBURG. Dinsdagavond kwam de raad voltallig bijeen. Naar aanleiding van het verzoek der t.b.c.-commissie om 100 subsidie, dat een vorige vergadering in handen van B. en W. was gesteld, werd thans voor gesteld, om dit jaar nog die subsidie te verleenen, doch het volgende jaar de commissie naar de armbesturen te ver wijzen, die er, tengevolge van de hun uit het Gast- en Weeshuis toebedeelde fondsen, zeker best voor kunnen bij dragen, mede in verband met den finan- cieelen toestand der gemeente. Het voorstel van B. en W. werd z.h.s. goedgekeurd. Een door de gemeente Sluis gedaan verzoek, om voor de verharding van 'n stuk weg in den Zwinpolder, in aanslui ting aan een verharden weg in den Dio- medepolder, en dat voor 532 m op ge meentegrond ligt, gedurende 30 jaren een bijdrage te geven van 50, werd goedgekeurd, op voorwaarde, dat alle andere lichamen, die een bijdrage toe zegden, die belofte gestand doen. De goedkeuring van den raad werd gevraagd en verkregen om z.h.s. 300 te betalen voor 3 aandeelen in de N.V. Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleiding Mij. Door deze betaling, waartoe reeds vroeger door den raad in principe werd besloten, heeft de gemeente, bij even- tueele aansluiting later, recht op de zelfde voorwaarden als alle zich thans verbindende gemeenten. De Voorzitter zegt, in den raad zijn dank te willen uitspreken aan het kantoor van mr. P. Dieleman, voor de nauwgezetheid, waarmede door dit kan toor bij het aangaan van het contract met de firma Desclée de belangen van Aardenburg in hooge mate behartigd zijn. Mevr. Van den Broecke vraagt hoe ver het thans staat met de gaskwes- tiet, daar nog niets van een beginnen met den aanleg heeft gehoord. De Voorzitter zegt Dinsdag zelf

Goessche Courant | 1932 | | pagina 4