GOESCHE COUBAHT. (Bijvoegsel van de Goesche Courant van Vrijdag 2 December.) RAADSVERGADERING. De Raad van Goes kwam hedenmiddag te twee uur bijeen onder voorzitterschap van den heer A. L. van M e 11 e, loco-burge meester. Ingekomen stukken. De heer VanPoelgeest oppert for- meele bezwaren tegen de groote voorschot ten uit de kas van den Gemeente-Ontvanger. Voorzitter en Secretaris zetten uiteen, dat deze op voorloopige mandaten gegeven wor den, hoofdzakelijk aan de Heide-Maat- schappij voor de werkverschaffing. Ingekomen is o.a. een verzoek van de be woners van den Westsingel, om verbetering van de bestrating aldaar. Dit gaat om prae- advies naar B. en W. Verhuring water, gebouwen enz. Besloten wordtaan de N.V. Fabriek voor Houtbewerking ,,La Vitesse" nog voor een jaar te verhuren een gedeelte water van den Westsingel en de daar staande kraan en voor den tijd van twee jaar opnieuw te verhuren, aan de heeren A. Mol en B. van Fraassen, de panden en gronden aan den Oostsingel, reeds bij hen in gebruik. Beschikbaarstelling schoollokaal. Naar aanleiding van een verzoek van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling om een schoollokaal ten behoeve van de Arbeiders avondschool, stellen B. en W. voor een ver ordening vast te stellen door middel van welke zij in het vervolg kunnen overgaan tot verhuren, zonder dat op een beslissing van den Raad behoeft te worden gewacht. B. en W. deelen tevens mede, tegen voor noemde verhuring geen bezwaar te hebben. Na enkele opmerkingen van de heeren Visscher, en v. d. Wart wordt z. h. s. in vorenstaanden zin besloten. Lid Burgerlijk Armbestuur. Naar aanleiding van het verzoek van den Raad aan den heer I. W e s s e 1, om op zijn ontslag-aanvrage als voorzitter van het B. A. terug te komen, heeft het B. A. de volgende aanbeveling ingediend 1. I. Wes- sel, 2. A. D. F. v. d. Wart. De Raad benoemt, met 12 stemmen en 1 stem blanco, den heer I. Wessel tot lid en vervolgens tot voorzitter van het B. A. Gemeentebegrooting 1933. B. en W. bieden den Raad de gemeente begrooting voor 1933 aan. Bijgevoegd is een voorstel, over te gaan tot heffing eener straatbelasting. Tot heden werd deze be lasting alleen geheven van panden, gebouwd op grond, die niet aan de gemeente was ge kocht. (Zie verder ons nummer van 28 No vember 1.1.). dit stadsdeel totaal zou worden bedorven. Zij stellen dan ook voor, afwijzend op het verzoek te beschikken. De Raad vereenigde zich zonder discussie met dit voorstel. Bebouwing Oostwal. Naar aanleiding van een verzoek van de heeren A. de Bruijne en J. M. van Riet, om wijziging te brengen in een vorig raadsbe sluit inzake de bebouwing van den Oostwal, deelen B. en W. mede, dat de gevraagde wijziging den toestand ter plaatse zooveel minder fraai zou maken, dat het uiterlijk van Leening Gasthuis. B. en W. stellen voor, door den Raad te doen garandeeren de rente en aflossing van een door het Gasthuis aan te gane leening, groot f 15.000.—. De heer Visscher betreurt, dat Ged. Staten de principieele quaestie verbonden aan de weigering van het Raadsbesluitdat geldt dan c.q. evenzeer de f 15.000.'—, waar voor spr. op dezen grond dan niet zal kunnen stemmen. Spr. pleit nogmaals voor een commissie van onderzoek, liefst dezen middag, desgewenscht met een der wethou ders als voorzitter. De heer v. d. W art adviseert, ondanks erkende moeilijkheden, toch de garantie voor f 15.000.— te geven. Spr. betoogt, dat hij wettelijk en zedelijk wel over deze zaak mocht en mag medespreken en -stemmen. De V o o r z. zegt dat de Raad binnen kort over deze zaak bijeengeroepen zal wor den. Er is een volledig bekwaam en des kundig iemand aangezocht, om rapport en advies in deze zaak uit te brengen dat on derzoek zal pl.m. 3 maanden vorderen. De heer v. d. W art zegt, dat het Gasthuisbestuur zelf de mogelijkheden van voortzetting der exploitatie evengoed over zien kan als een meneer uit Den Haag. De heer De R o o voelt wel voor een onderzoek door een werkelijk deskundige hij wenscht het onderhavige voorstel aan te houden tot na de beloofde vergadering. Weth. Goedbloed heeft, als 't Gast-

Goessche Courant | 1932 | | pagina 9