Verstuikingen, Kneuzingen? SLOAN'S LINIMENT ?PUNT LAATSTE BERICHTEN. KERKNIEUWS. LANDBOUW. HANDEL EN NIJVERHEID. LE8ER EN ML0ÖT. VERKEERSWEZEN P. T. T SPORT. FINANCIEELE BERICHTEN. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. MARKTBERICHTEN. DOMBURG ADVERTENTIEN. tintelende, doordringende warmte van Sloan's Liniment geeft welbehagen, doet bloed- aan drang en inflammatie be daren, maakt een eind aan de folteringen, die door ernstige verstuiking of kneuzing veroor zaakt worden. Millioenen hebben Sloan's Liniment met succe» gebruikt voor het verdrijven van Rheumati«k, Leo de jicht, Ischiaa» Verkoudheden op de Borat» Verstuikingen, Kneuzingen. kende van Middelburg, wij betwijfelen het sterk. Zoo ja, dan behooren en dan komen de Zeeuwen eerder in de buurt van P.S.V. dan van B.V.V. Wij hellen maar over tot de gedachte dat de gas ten ditmaal een bijzonder goeden dag hadden tegen een B.V.V.-elftal dat vol- was het bijkantoor der firma Van Heel komen de kluts kwijt was." Co., in de Noordstraat te A e 1 is (Ingez. Med J In beste handen van Paul Huf. Voor hem is dit spel dè avond. Rustig, steeds juist van intonatie, van gebaar. Knap tooneelspelen, dit: 't zal ons lang heu- gen. Om hem dan de vier „verdachten". Mies Elout, als mevrouw Madsen, in ka rakter minder geraffineerd als eerst leek; daardoor in II en III beter. Dora Wallant had de zware opdracht de plotseling ongesteld geworden Maud van Walree te vervangen. Zij deed dit zoo goed mogelijk. Dat het samenspel hierdoor wel eens even stagneerde: 't is haar moeilijk euvel te duiden. Jan Teulings was de zakelijke com pagnon Neergard, Frits van Dijk de fris- sche tfolflinks-f:guur graaf Castenskiold Paul Hufs décor, de metalen meube len en lampen, de kleurencombinaties, het was in lijn en stijl! Terecht toonde de vrijwel geheel volle schouwburg zich dan ook dank baar! Voor spelenden, als voor het M. T. C., dat ditmaal wel zeer gelukkig in zijn keuze was! De dames kregen bloemen. INVOER VAN BOTER IN DUITSCHLAND. De Directie van den landbouw deelt mede, dat de nieuwe regeling van den boterinvoer in Duitschland te midder nacht, tusschen 14 en 15 dezer inwerking treedt. Met ingang van 15 dezer bedraagt der halve het invoerrecht op boter in Duitschland 75 Mark per 100 kg en is de invoer gecontingenteerd. De hoeveelheid boter, welke Neder land in de periode van 15 November tot 31 December 1932 in Duitschland mag invoeren, bedraagt 1.443.500 kg. De in voer van deze boter kan voorloopig uit sluitend geschieden langs de Duitsche douanéstations Emmerik en Elmpt, en wordt alleen toegestaan indien, er voor zoover, de zendingen vergezeld zijn van certificaten namens den minister van economische zaken en arbeid afgegeven door den voorzitter van de commissie voor den uitvoer van boter naar Duitsch land, Laan van Meerdervoort 84, Den Haag. Bij de Vrijdagavond gehouden stemming voor 7 gemachtigden in het kiescollege der Ned. Herv. kerk te Biezelinge, werden gekozen de heer A. v. d. Graaf met 107 stemmen en, de heer M. Nieuwenhuize met 137 stem men; de heer C. van de Linde met 116 stemmen en in de vacatures ontstaan door het uit het lidmaatschap ontzette heeren J. Zuidweg en J. Kloosterman, werden gekozen L. Gijzel met 91 stem men en H. Beenakker met 89 stemmen, inplaats van A. v. d. Velde Hz., Leen- dert Verhulst met 92 stemmen, en in plaats van J. J. Berreman, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, de heer Andries Marits met 89 stemmen. Tot notabele bij de Ned. Herv. kerk te 's Gravenpolder werd Vrijdag met 21 van de 27 uitgebrachte geldige stemmen herkozen de heer Joh. Ver boom. In een ledenvergadering van (de afd. 's-Gravenhage en Scheveningen der Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden is met algemeene stemmen besloten tot het beroepen van een predikant. Geref. Gem. Ds. M. Heikoop te Utrecht is beroe pen te 's-Gravenpolder. De crisiszuivelcentrale deelt mede, dat de prijs van het crisisbotermerk en de vervoervergunning voor de week van 13 tot 19 November 75 cent per kg be draagt. Mossels uitzaaien in België Men meldt ons uit I e r s e k e: Bij onderzoek is ons gebleken dat de uitzaai der mosselen op de slikken on der Antwerpen een heele kleine proef is geweest. Slechts 2000 kg halfwassen mosselen zijn uitgezaaid. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 December a.s. aan den kap. ter zee F. J. Heeris, op zijn verzoek, eervol ontslag uit den zeedienst verleend; zijn bevor derd tot kapitein ter zee de kapitein luitenant te zee T, L. Kruys, tot kapitein luit. en tot luit. 1ste kl. de luit. 2de kl. jhr. F. E. de Koek; zijn met ingang van 9 Nov. bevorderd tot officier-vlieger 2de kl. de officier-vlieger 3de kl. C. J. van der Graaff, A. A, van Laar, W. Dussel- dorp, J. G. Plantenga en G. C, M. Schol ten. Nederlandsche Roode Kruis. Bij Kon. besluit van 21 Oct. j.l no. 39 is bepaald, 'dat art. 24 van het sedert gewijzigd Kon. besluit van 28 Maart '25 als volgt is gewijzigd: In geval van mobilisatie wordt een door onzen minister van. defensie: >te' bepalen gelal gedelegeerden van hel Ne derlandsche Roode Kruis belast met de 'leiding van de vrijwil ige hulpverleening) bij de onderscheidene door dien minis ter le bepalen onderdeden der gemobili seerde weermacht. Zij hebben onder den chef van den militairen geneeskundigen dienst, in wiens ressort zij werkzaam zijn, de algemeene leiding van de vrij- will.ge hulpverleening in dal ressort. Twee der gedelegeerden, toe tê voe gen aan den inspecteur van den genees kundigen dienst der landmacht en aan hel hoofdkwartier van bet veldleger, dra gen den tilel van hoofdcommissaris, on derscheidenlijk legercommissaris van het Nederl. Roode Kruis; de overige gedeler geerden dragen den titel van militair •commissaris van het Ned. Roode Kruis Het hoofdbestuur bepaalt de bestemming van ieder dezer gedelegeerden. Dé ge delegeerden worden reeds in vredeslijid benoemd, op voordracht van hel nootd- bestuur voor den iijd van 5 jaren en bestuur voor den tijd van 5 jaren en zijn herbenoembaar. Op 65-jarigcn tec3- tijd treden zij af. Verplaatst met ingang van 16 Nov. a.s. de besteller bij den P., T. en T.- dienst P. A, Bracke van het kantoor te Graauw naar het postkantoor te Tilburg. Overwogen wordt de invoering van postzegels in de waarden van 10 en 15 gulden ter voldoening van de dikwijls zeer hooge luchtpostporten. Aan belanghebbenden wordt me degedeeld, dat de uitzending van de ra- diotelef onische nach t vorstverwachtin gen van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt tot het volgende voorjaar is gestaakt. Indische Stoomvaartlijnen. Dempo, (uitreis) 11 (5 n,m.) v. Southpt, Johan van Oldenbarnevelt, (uitreis) 11 van Genua. K. N. V. B. Afdeeling IV. Overzicht. Dank bij het ideaal weer konden alle wedstrijden den vorigen Zondag door gang vinden. Er zijn dan ook over het al gemeen weer rake uitslagen gevallen Vermelden we allereerst het succesvol le resultaat, hetwelk onze hoofdstede lijke eersteklasser in Den Bosch wist te behalen. Dat is daar inderdaad een grootsche strijd geworden. Zóó over rompelend trokken de Middelburgers ten aanval, dat zij de B.V.V.'ers totaal overspeelden. Wij troffen over dezen wedstrijd in de Prov. N. Br. en 's-Hert, Crt. o.m. het volgende aan: „Uit het bovenstaande mag geconclu deerd worden, dat Middelburg een ploeg heeft, physiek bijzonder goed ontwik keld en met een open speeltrant die voor een minder snel tempo spelend tegen stander zeer gevaarlijk is. De ploeg speelde met de kanthalfs op één lijn met de beide backs, de midhalf Vogel, de beste speler van de ploeg, beheerschte het middenveld en de voorhoede ope reerde op één linie met snelle zuivere lange passen en uitstekend veel ver warring stichtende verre overzetten van de beide vleugelspelers. Of het spel van dezen middag de normale kracht aftee regelmatig zitting worden gehouden te Kortgene, Colijnsplaat, Wissenkerke en St. Maartensdijk. De Axelsche Crt. verneem! dat hel bankgebouw, waarin tot heden gevestigU Vervolgens wist P.S.V., in tegenstel ling met het vorig seizoen haar plaat selijke tegenstandster een nederlaag toe te brengen, 't Gaat er thans naar uitzien dat de Philips sportvereeniging dit jaar onbedreigd kampioen zal worden. M. V. V. verrichtte goed werk door Noad te kloppen. Zij kreeg weliswaar meer dan zij verdiende, doch de Tilburgers wisten hun meerderheid niet in doel punten uit te drukken. In Tilburg eindig de het plaatselijk treffen tusschen Lon- ga en Willem II in een draw. Geen en- sel doelpunt werd in dezen wedstrijd gescoord. Tenslotte leed N.A.C. tegen Bleijerheide haar vierde nederlaag, waar uit de conclusie getrokken mag worden, dat de club van Verlegh zich dit seizoen al met een zeer bescheiden plaatsje op de ranglijst tevreden zal moeten stellen. In 2A behaalde Vlissingen wederom een overwinning. Ditmaal was Mevo het slachtoffer. Voor de 3e klasse springen de groote overwinningen van Zeelandia het meest in het oog. De DO.S.K.O.-reserves wer den met dubbele cijfers verpletterd. Goes, dat de Middelburgsche groen zwarten op den voet blijft volgen, won den uitwedstrijd te Hansweert met nor male cijfers. Programma voor 13 November a.s. le Klasse: Noad—B.V.V.; Willem II— Bleijerheide; EindhovenN.A.C.Mid delburgLonga; M.V.V.P.S.V. 2e Klasse A: De BaronieR.B.C.; Breda—Hero; T.S.C.—D.O.S.K.O.; Ter- neuzenDongen; AllianceVlissingen. 3e Klasse A: Vlissingen IISassche Boys; HulstMiddelburg II; De Zeeu wenTerneuzen II. 3e Klasse B: Nieuw BorgvlietZee landia; vSinotoD.O.S.K.O. II; Goes Zierikzee. MiddelburgLonga. Deze wedstrijd zal, zooals het pro gramma aangeeft, morgenmiddag op terrein in den Nadorst gespeeld wor den. Er zal in den Nadorst en omgeving dan ook weer een drukte van belang heerschen. Hoe kan het ook anders. De prestaties van deze Tilburgers zijn de laatste weken, vergeleken bij den aanvang der competitie, weliswaar in dalende lijn, doch desniettemin mag deze club met spelers als: Gehring, Pe likaan, van Houtum e.a. er toch nog al tijd zijn. Daarbij zal Middelburg, aange moedigd door haar overwinning van de vorige week, er wel alles opzetten om dezen keer ook weer eens een puntje in de wacht te sleepen. Of haar dit zal ge lukken, laten wij aan het oordeel onzer lezers. Als scheidsrechter is aangewe zen de heer v. d. Dungen. Athletiek. Op uitnoodiging van de Vlissingsche athletiekvereeniging „Marathon", heeft de heer J. H. E. v. d. Putte te Am sterdam zich bereid verklaard te Vlis singen een lezing te houden over zijn indrukken van de te Los Angelos ge houden Olympische spelen. De heer Van de Putte heeft deze spe len bijgewoond als trainer van de Ne derlandsche athleten. Het juiste tijdstip en de plaats, waar deze lezing zal worden gehouden zullen nog nader worden bekend gemaakt. T. T.-races. De Sportcommissie van de Intern, Federatie van motorrijdersorganisaties heeft de T. T.-races te Assen bepaald op 24 Juni. aangekocht d oor den bewoner, den heer P. Augusteijn, die er het kassiersbedrijf voor eigen rekening zal voortzetten. Faillissementen opgeheven. De faillissementen van de Com.uan. ditaire Vennootschap onder de firma Van Heel en Co., kassiersters te Goes, en hare vennooten Toni van Hee'I, koop. man te GoesA. J. van Hee'I en mjr. A. L. W. van Heel, kassiers te Goes Cu ratoren mr. H. C. J. Zaaijer en ir. J, H C. Kakebeeke te Kloetinge, zijn geëindigd door in kracht van gewijsde gegane ho< mologatie van het accoord. Van Heel en Co. N.V. Blijkens een circulaire zal het kassiers- bedrijf tot dusverre gedreven door de fir ma Van Heel en Co., vanaf 14 Nov. a.s. worden voortgezet door een naamlooze vennootschap onder den naam Van Heel en Co. N.V., op welker statuten de ver klaring van geen bezwaar is aange vraagd. De directie zal worden gevoerd door de heeren A. J. van Heel en mr. A, L. W. van Heel, terwijl als commissaris sen zullen fungeeren de heeren E. C. van Dissel, notaris te Goes, mr. W. Kake beeke, voorzitter der Coöp. suikerfabriek en raffinederij Dinteloord, te Goes, mr. A. van Steeden, directeur der Kas vereeniging N.V. te Amsterdam. De bij kantoren der firma Van Heel en Co. wor den opgeheven, doch van uit Goes zal Roeringen. In deze roerige wereld eindigt de eer ste middenweek van November 1932 wèl met groote diversiteit van daadwerke lijke roeringen. Daar is in de eerste plaats Genève. De algemeene staking daar in het kanton, waartoe de plaatselijke vakbon den in den loop van den nacht hebben besloten, is hedenmorgen begonnen. Van de 240 aanwezige vakvereenigings- vertegenwoordigers stemden 87 voor de algemeene staking, 58 er tegen, terwijl de overigen zich van stemming onthiel den. De Christelijke arbeidersorgani saties hebben besloten niet aan de sta king deel te nemen. Ook het tramper soneel en de arbeiders in de gas- en lectriciteitsbedrijven zullen het werk niet neerleggen. De regeering heeft 't te Genève ge- détacheerde regiment gemobiliseerd, het hoofdstation der spoorwegen en het hoofdpostkantoor uit veiligheids over wegingen laten bezetten. Een regiment uit het Kanton Waedt is ter versterking naar Genève gezonden. De vakbonden te Lausanne hebben be sloten zich niet bij de algemeene sta king aan te sluiten. Tot nog toe is het rustig. Dan Ierland: Vrijdagavond moest te Dublin de ge- heele politie en de burgerwacht gealar meerd worden, aangezien de anti-Engel- sche betoogingen ter gelegenheid van de herdenking van den wapenstilstand een steeds dreigender karakter aannamen. Geüniformeerde afdeelingen van het republikeinsche leger trokken door de straten en riepen o.a.: „Wij willen de Valera tot koning van Ierland maken." Zij droegen borden met de woorden: „boycot Engelsche goederen". Herhaaldelijk moest de politie ingrij pen en verscheidene personen werden gearresteerd. Pas tegen middernacht kon de rust worden hersteld. Tijdens de onlusten stond het geheele verkeer stil. Voorts Polen: Te Stargar in Pommereln kwam 't tot bloedige botsingen tusschen werkloozen en politie, waarbij 16 personen werden gewond. Roering ook in de natuur We berichtten al de stormvloedcata strophe op Cuba. Thans blijkt, dat die veel ernstiger gevolgen gehad heeft dan men tot nu toe heeft aangenomen. Het aantal dooden varieert in de vel schillende berichten van 50 tot 1800 menschenlevens. De visschersplaats Camaguey is door een 8 m hoogen springvloed volkomen verwoest. Duizenden vluchtelingen zijn te Santa Cruz en de omliggende plaat sen aangekomen. Alle ziekenhuizen zijn tjokvol. De schade die aan de te velde staan de gewassen is toegebracht, is ook niet bij benadering te schatten. De marine sleepboot „Suota", die in nood verkeerde, is thans buiten gevaar. Volgens berichten uit Santa Cruz del Sur en uit de provincie Camaguey wordt het aantal slachtoffers thans op onge veer 2000 geschat. Het Fransche ontwapeningsplan. Zooals reeds werd gemeld, is het Fran sche ontwapeningsplan thans tot in on derdeden gereed. Het zal Dinsdag wor den overgelegd aan het bureau der ont wapenings conferentie te Genève. Nog denzelfden dag zal het gelijktijdig te Ge nève en Parijs worden gepubliceerd. Uit hoffelijkheidsoverwegingen zal de tekst van tevoren ter kennis worden ge bracht aan de verschillende delegaties ter ontwapeningsconferentie. weer aanwezig, Mac Donald en de an- dere leden van het kabinet, de hooge commissarissen van de Dominions en de in Londen aanwezige deelnemers aan de derde Ronde Tafelconferentie. invoer van ham. - De onderhande lingen van den Engelschen mm-ster van landbouw met de vertegenwoordiger, der landen, die ham en spek m Engeland invoeren, zijn geëindigd. Het doel van deze onderhandelingen was, de invoer van ham en spek met ten minste 20 pCt. te verminderen De verdere onderhandelingen zullen langs diplomatieken weg worden gevoerd. Bij deze onderhandelingen zijn be trokken Nederland, Amerika, Rusland, Polen, de Balksche Stalen en Scandma- APOTHEKEN. Zondag en de nachten, der vtoflgeqcfe week is te Middelburg geopend de apo theek van de Firma J. G. van der Harst JJzn. Korte Delft. Middelburg, 11 Nov. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: Zeeuwsche blauwe aardappelen 21— 40, per 25 kg; koo'lranen 1—2, peen 2 4, spruiten 8—20, veld la 1216, wit* lof 9—21, uien 16, karoten 2, witte kool 2, postelein 20, nero 5—12, kagu snijboonen 40—61, kaspritieescen 3658, alles per kg; cactussen 9, dennenbooH men 40—42, primula's 5, fuichia's IC 12, alles per stuk; chrysanthen 1—tl, pluim veren 13—17, beide per bos; peen 2—3,5, rapen 2, karoten 3—3,5, prei 5— 7, alles per bos; boerenkool 2, savoije kool 1—6, roode id. 2—4,5, witle id. 2—4, andijvie 1/22, kropsla l/j—1,5, bloemkool 2—13, alles per stuk; selderie 1—3, per bos; Fruit: tomaten 11—21, blauwe druiven 16—39, beide per kg; frambozen 28—38 per pond. m Goes, 11 Nov. Vei'lingsvereeniging Z. Beveland. Groenlenveiling. Kassnijboonen 39—41, spruiten 10—17, id. 2e soort fi—9, wijn peer 2.10 uien 1.20—3.10, (omaten 'I 11, blauwe druiven 37, alfes per 100 rapen 35, prei 710, bloemen 1 2, alles pei- 100 bos; bloemkool 7—14, id. 2e 3—6, id. uitschot t3, rootte kool 6, groene savoije kool 4.805.10, kropsla 1.70, andijvie 1.30—1.90, alles per 100 stuks; hazen 1.112.70 fazan ten 0.48—1.20 beiden pel- sink. Vlissingen, 11 Nov. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: Late blauwe 45 per 35 kg.; tomaten 5 15, blauwe druiven 1526, N. Poi- teau 15, kleiperen 7, Gieser Wildeman 12—15, Pondsperen 12, winter Louwtje 9, Jodenpeer 15, Tante Diora 9, Bergamot 13, Framboosappel 13, Goudreinet 10— 15, Campagnezoet 15, Warnersking 8, zure Bellefleur 8—11, Bergamot 10, Grauwzuur 8, id. zoet 17. Tuinzocl 12, *Goudsappel 12, ermgaard 15—16, \V. Cousin 11, Sterappel 15, mispels 4 15, Wagenaars 22—25, princes 39— 49, uien 2—5, rapen 1, spinazie 11, spruiten 819; wijnpeen 13; kf. peen 12, alles per kg.; kipeieren (poel je) 47, eendeieren 48 per 10 stuks; boe renkool 13, roode kool 13,5, id. witte 1,5—2, savoije kool 2—5, bloemkool 1 Ï6, sla 1 alles per stak; selderie i/o 2Vs, prei ,51/2—81/2, ramenas: 2,5- 3,5, peen 2—4, karoten 1—3, chrysanthen j6 8, alles per bos; veldsla 712, peter selie 1—9; andijvie 3—18, alles per kist. Amsterdam, 11 Nov. Aardappelen Zeeuwsche bonten 1.601 90, blauwen. 1.60—1.90, b'l eigenh. 1—1 30, eigenh 1.15—1.25, blauwe poters 0.90-1.10, bonte p o ters 0.90—1.10, Bevelanders 1.15 —1.25, F'lakkeesehe eigenh. 1.201.40, eigenh. pfOters 11.10. (Alg. Htyd.) FRANKRIJK. Gisterenavond heeft het socialis tische kamerlid Albertin een interpel latie gehouden over de dezer dagen ont dekte belasting-ontduiking, waarbij de Zwitsersche Banque Commerciale is be trokken. 'Hij beweerde dat er namen van geestelijken en politici op de ge vonden notitieboekjes voorkomen en vroeg publicatie daarvan. De regeering verklaarde dat de zaak in handen van de justitie was en dat de regeering maat regelen zou treffen. De Kamer nam ten slotte een motie van vertrouwen aan. ENGELAND, Wapenstilstandsdag. De wapenstil stand is gisteren in Londen op de ge bruikelijke wijze herdacht. Bij de Ce- notaaph werd de twee minuten stilte door velen bijgewoond. Gedurende de zen tijd stond 't verkeer stil en met ontbloot hoofd bleven de meeste voet gangers gedurende twee minuten staan. In White Hall was het geheele Brit- sche Rijk bij de Cenotaaph vertegen- 1 woordigd. Dit jaar was ook de koning Abonnementen en Advertentiën vooi dit blad worden aangenomen door den Agent W. TRIELLER Algemeene kennisgeving. De Heer en Mevrouw W. J. ROYAARDS—HEYSE geven met groote blijdschap ken nis van de geboorte van hun Dochter JOHANNA, ELISABETH, HUBERTHA. Amstelveen, 10 November 1932. De Heer en Mevrouw BREVET TELDERS te Middelburg, betui gen hun hartelijken dank voor de belangstelling bij de geboorte van hun zoon ondervonden. Kraambezoek zal gaarne ge wacht worden Dinsdag 15 Nov. van 3.305 uur.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 7