GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. BUITENLAND. AFLOOP VERK00PINGEN. MARKTBERICHTEN. hooging ad 445.000 moge dienen, dat het oorspronkelijk uitgetrokken bedrag ad 200.000 meer als een stelpost is te beschouwen, aangezien bij de vaststel ling der begrooting niet bij benadering kan worden vastgesteld, welk bedrag voor de uit te keeren schadeloosstel lingen noodig zal zijn. De ingekomen aanvragen om schadeloosstelling worden geleidelijk in behandeling genomen; de snelheid, waarmede de afwikkeling de zer aanvragen geschiedt, alsmede de Waarde, die per ha aan de verschillen de rechten wordt toegekend, zijn beide factoren, welke van grooten invloed zijn op de in een bepaald dienstjaar te ver- leenen bedragen wegens schadeloosstel ling tot afkoop van de heerlijke jacht- rechten. Het is uiterst moeilijk, zoo niet ondoenlijk, bij den aanvang van een dienstjaar omtrent deze factoren met eenige zekerheid een voorspelling te doen. Overigens is aan de overschrijding van den post practisch geen nadeel ver bonden. Verkeer met luchtschepen tusschen Nederland en Ned.-lndië. De correspondent der N. R. Crl. te Berlijn meldde Woensdagavond Hel Berliner Tageblatt beval het vol gende bericht uit Frieclrichs'h'afen Het Nederlandsche luchtvaart.syndi,- caat heeft het p'lan een dienst met lucit- schepen in te richten tusschen Neder land en Ned. Indic. In opdracht van deze maatschappij zal dr. Eckener, vermoedelijk in het be, gin van Jan. van het volgend jaar zich naar Nederl. Indic begeven, ,om daar gedurende eenige weken le onder zoeken of een verkeer met 'luchtschepen tusschen Nederland en Ned.-lndië it gelijk is. SCHUUR AFGEBRAND. Terwijl Woensdagnamiddag twee knechts van den landbouwer V. met de machine aan het dorschen waren in een stal aan de Telegraafstraat in 't centrum van T i I burg, ontstond plotseling brand. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat een zevental koeien en een partij var kens slechts met de grootste moeite konden worden gered. Een der varkens bekwam zooveel brandwonden, dat het terstond moest worden afgemaakt. De schuur, waarin een groote voorraad, winterkoren was opgeslagen brandde geheel af. De brandweer moest met groot materiaal ingrijpen om de aangrenzende perceelen te beschermen. Van de groote schuur bleef niets ge spaard. ERNSTIGE BOTSING TUSSCHEN AUTO EN WOONWAGEN. Donder dagmiddag heeft op den Rijksstraatweg nabij den Deyl onder Wassenaar ernstige botsing plaats gehad tusschen een personenauto en een woonwagen, De bestuurder van den auto, O. S., uit Den Haag, wilde een voor hem rijden den auto passeeren doch heeft daarbij vermoedelijk de controle over het stuur verloren. Er had een hevige botsing plaats tusschen den auto, waarin vier personen waren gezeten, en een van de andere zijde komenden woonwagen, be stuurd door W. uit Heerlen, waarin zich behalve een bestuurder een vrouw met acht kinderen bevonden. De auto werd geheel vernield, van den woonwagen bleef weinig meer heel. Alle inzittenden van den personen auto werden gewond. De heeren O. S. en H. F. bekwamen een bovenbeenfrac tuur. De heer C. H., kreeg snijwonden aan het gelaat. De dame, die in den auto was gezeten, mevr, N., werd in vrij ern stigen tbestand opgenomen. Zij heeft vermoedelijk een kaakfractuur bekomen. De bestuurder van den woonwagen, waarin de kachel brandde, liep een vermoedelijke kneuzing der ribben op, twee kinderen bekwamen snijwonden, terwijl een derde kind brandwonden aan de beenen kreeg. SMOKKELENDE NEDERL. ZEELUI. De politie van Frederiksstad (Dene marken) heeft 'n goed vangst gedaan met de arrestatie van twee Nederland sche zeelui, die behoorden tot de beman ning van een Engelsch schip, dat daar uit Rotterdam was aangekomen. De mannen trachtten gesmokkelde nieuwe revolvers en patronen aan den man te brengen en boden voorts morfine, chlo roform en aether te koop aan, alsmede verdere partijen revolvers en munitie. Bij een onderzoek aan boord van het schip vond de politie drie pakjes met morfine en een flesch aether. Verder werd evenwel niets ontdekt. Beide man nen zijn in verzekerde bewaring ge steld. EEN BERUCHT INBREKER GE PAKT. Toen Woensdagavond de heer E. M. in zijn woning aan den Delftweg te Overschie kwam, trof hij daar een man aan die een schrijfbureau had opengebroken. De indringer, die door de achterdeur binnen gekomen was, vluchtte de voordeur uit waar een verkeersagent hem wist te grijpen. Hoewel de arrestant ontkende in het huis van M. geweest te zijn, bleek hij in het bezit van een compleet stel in bre kerswerktuigen, terwijl hij door den heer M, pertinent als de inbreker werd her kend. Hij weigerde zijn naam op te ge ven, waarna enkele rechercheurs uit Rotterdam ontboden werden, die hem onmiddellijk herkenden als den 40-jari- gen J. B. uit Rotterdam, een berucht in breker, die reeds 7 vonnissen achter den rug heeft, waarvan één van vijf jaar we gens inbraak met geweldpleging van welke straf hij pas sinds kort uit de ge vangenis was ontslagen. ZOO HADDEN ZE HET NIET BE DOELD. Twee jongens van 11 en 13 jaar, te Rotterdam, hebben zichzelf en hun ouders eenige angstige oogen- blikken bezorgd. Na schooltijd zagen zij een vrachtauto staan, welke naar zij meenden, langs hun huis zou rijden in de richting Overschie. Zij klommen in den wagen en zagen kans zich daarin te verschuilen, maar tot hun groote schrik reed de auto een geheel anderen kant uit dan zij verwacht hadden. Hoe wel de jongens daartoe alle pogingen in het werk stelden, lukte het hun niet den bestuurder op hun aanwezigheid opmerkzaam te maken. Eerst toen de auto aan een tol op het Goudsche rijpad onder Alphen a.d. Rijn stopte, zagen zij kans van den wagen le klimmen. De Alphensche politie ontfermde zich over hen. VERBLINDEND AUTOLICHT. Aan de Kortenaerkade te Amsterdam geraakte Woensdagmiddag de 85-jarige voetganger W. v. S., doordat hij door 'n autolicht werd verblind, te water. Door twee juist per fiets passeerende ambte naren van het gemeentelijk gasbedrijf werd de drenkeling, door hem aan een overjas op te halen, met behulp van nog eenige voorbijgangers, op het droge ge bracht. DE ONTSPORING VAN DEN TREIN PARIJS—AMSTERDAM. De Brus- selsche correspondent der Maasbode meldt over de ontsporing van een paar wagens van den trein ParijsAmster dam nog het volgende; Door het feit dat, wegens een geslo ten signaal, slechts langzaam werd ge reden, werd een ramp voorkomen. Het is deze zelfde trein, die op 17 April 1929 nabij Halle (in de omgeving van Buy singhen) eveneens is ontspoord, maar toen waren er ettelijke dooden te be treuren. Enkele uren na het ongeluk was de lijn weer voor het verkeer opengesteld, Het ongeluk wordt toegeschreven aan het feit, dat wegens een defect in de vei ligheidsapparaten, de trein zich op een bepaald oogenblik op twee verschillende sporen bevond, waar hij eigenlijk op de gewone snelheid had moeten doorrijden. Dat hij de vaart vertraagd had, omdat een signaal gesloten was, is ook aan een defect te wijten (een gelukkig defect ditmaal), want het signaal in kwestie moest heelemaal niet „gesloten" zijn, maar „open." TEGEN RAAMKOZIJN GEVALLEN EN DOOD OPGENOMEN. Woensdag middag liep een groep meisjes van de Martha-stichting te A1 p h e n a. d. R ij n van het Centraal gebouw naar de meis jesafdeeling. De zestienjarige verpleegde Wilhel- mina K., die anders altijd bescheiden achteraan kwam, holde nu eens vooruit. Bij het gebouw gekomen struikelde zij over het trottoir en viel heel ongelukkig met het hoofd tegen den scherpen kant van een raamkozijn. Zij kreeg een diepe deuk in haar hoofd en bleef op slag dood zoo meldt „Het Volk". Onder de overige meisjes verwekte dit droevig ongeval groote ontroering, OM EEN POES TE REDDEN. Te De Pilt is Woensdagavond een 45- jarige dame, die rechts van den weg op de tram stond te wachten, toen zij plotseling den weg overs lak om een kat te grijpen, die overreden dreigde te worden, zelf door een passeerenden auto waarvan de bestuurder zeer kalm reed gegrepen. De damo Bi. genaamd, is miet een ernstige hoofdwonde en inwendige kneuzingen door een juist Voorbij ko menden ziekenauto naar de rijksklinie)- ken te Utrecht vervoerd. De bestuurder van den aanrijdenden auto raakte door het ongeval zoo van streek dal hij zic'i onder geneeskundige behandeling' moest stellen. AUTOBUS IN DE SLOOT. Een autobus met 20 passagiers terugkeerend van een demonstratie te Den Haag en bestemd voor Hoogeveen, reed, ver moedelijk doordat de chauffeur door slaap werd overmand, in een bermsloot langs den weg nabij Zuidwolde. Een der inzittenden werd vrij ernstig aan het hoofd gewond, terwijl de meeste andere passagiers lichte kwetsuren opliepen. De ernstig gewonde is naar het ziekenhuis te Hoogeveen overgebracht. De bus was zwaar beschadigd. STUWDAM INGESTORT. Nadat het gelukt was een opening te krijgen in den kistdam door de Schipbeek ter hoogte van Balhmen boven de gebouw de nieuwe stuw, kreeg de nog aanwe zige oude stuw het Donderdagmorgen zoo hard te verantwoorden, dat met een hevigen knal te omstreeks 4 uur plot seling een instorting plaats vond. Met donderend geraas stortte zich nu de afkomende watermassa in het onge veer 3 m lager liggende bassin, waarin de nieuwe stuw, die nog niet in gebruik was genomen, is gebouwd. Stutpalen beneden strooms en staal- waarna de houten keerwand met ra zende snelheid wegdreef. Ongeveer 1 km beneden de stuwwerken sloeg daar na een landhoofd weg van de Tem- minksbrug. Dicht bij de gebouwde stuw stond een tijdelijke woning van den aannemer, die met gezin en inboedel ijlings het houten verblijf moest ont ruimen. Het water uit het overstroomde ge bied in de gemeente Bathmen en Holten loopt thans met groote snelheid boven de stuwwerken van de oude Schipbeek terug naar de vergraven Schipbeek, waardoor de landerijen nu weer watervrij worden. VRIENDELIJK FAMILIELID. Een juffrouw te Arnhem heeft bij de po litie aldaar aangifte gedaan van ver duistering van ruim 600. Zij had n.l. elke maand een bedrag gegeven aan een familielid, dat het voor haar pp de spaarbank zou zetten. Bij onderzoek bleek, dat deze de gelden te eigen bate aangewend heeft. HEELE KOESTAL ONDER ELEC- TRISCHEN STROOM. Bij de wed. L. de Boekend te B 1 e r i c k is een heele koestal door het onvoldoende isoleeren van een electrische geleiding onder electrischen stroom gezet, meldt „Het Volk". De draden van het stopcontact van 'n bietensnijder, die niet voldoende met iso leerband bedekt waren, hadden contact gekregen met de ijzeren voederbakken der negen koeien, die in den stal waren ondergebracht. Toen een der koeien door hevig ruk ken aan haar ketting de draden van het stopcontact ook nog in verbinding bracht met een ijzeren buizeninstallatie werd zij door den sterken electrischen stroom op slag gedood. Op het hevig loeien der andere koeien werden de bewoners van het aangren zende woonhuis op het geval attent ge maakt. Door het uitschakelen van den stroom werd erger voorkomen. DE KOFFIEKAN OMGETROKKEN. In Dongjum bij Franeker heeft in de woning van den arbeider M. B. een ernstig ongeluk plaats gehad. Diens drie kinderen, van resp. 6, 3 en 1 jaar, za ten naast elkaar op een bank achter de tafel, toen de jongste aan het tafelkleed trok, waarop een groote kan met ko- kend-heete koffie stond. De kan viel daardoor om en de kinderen kregen koffie over zich heen. Twee hunner lie pen ernstige brandwonden op, de klein ste zelfs zoo, dat men voor zijn leven vreest. Het derde kind kwam er vrij goed af. SMOKKELAAR AANGESCHOTEN. Op den weg van V e n 1 o naar Strae len, even over de grens, werd Dinsdag nacht door de douanebeambten een smokkelbende van 10 personen in hin derlaag gelokt. De smokkelaars, die poogden te vluchten, werden door de beambten onder vuur genomen, waarbij de werklooze arbeider P. S. in de lin kerzij werd getroffen. De toestand van den gewonde is zeer ernstig. voor Gods aangezicht beloofd hebben. Echter zal een gewoon mensch hier denken aan opzettelijke pogingen tot af braak. Voor buitenstaanders zal de toestand in Biezelinge toch niet erg duidelijk zijn. Zij zullen wel vragen: Maar wat zegt de gemeente nu van al deze dingen? Wel nu, de gemeente zegt en doet niets. Niet ieder is daar tevreden met de daden van kerkvoogden. Het is ook al te erg als men als lid der gemeente niet eens een reglement op het Beheer kan krijgen. Het is al even gek, dat men wel naar de kerkelijke rekening mag komen zien, maar geen enkel cijfer mag noteeren. Dat moest eens in een gemeenteraad voorkomen. Alle kiezers zouden dan in den strijd tegen een dusdanig fascistisch optreden, gemobiliseerd worden. Maar de Biezelingers durven niets te doen. Zelfs de voor enkele jaren opgerichte kerkelijke kiesvereeniging, die veran dering wenschte te brengen in deze re genten-toestanden van voor twee eeuwen, heeft men begraven. Voorts bemoeid zich het Col. van Toe zicht evenmin met dezen kaste-geest. En Kerkvoogden heerschen, tot heil der Herv. Kerk te Biezelinge X. HET BIEZELINGSCHE GEVAL. Reeds eenige malen stonden in Uw blad berichten over den kerkelijken toe stand te Biezelinge, waaruit bleek hoe het bij ons toegaat. Het heeft er alle schijn van dat de Herv. Kerk daar kapot moet. Sinds een 5 of 6 tal jaren, weigeren de kerkvoogden den aanslag van den Raad van Beheer te betalen. Maar nadat het Clas. Bestuur had ingegrepen, beloofden 5 van de 7 leden van de beheers colle ges de kerkelijke reglementen te zullen uitvoeren. Onder deze 5 leden behoort ook de anti-revolutionnaire burge meester, alsmede de secretaris-penning meester, die tevens secretaris is van de vereeniging der protesteerende kerk voogdijen. En nu lezen wij in Uw blad, dat deze heeren die beloofden de reglementen te zullen uitvoeren, ze zullen saboteeren. Welk geweten moeten deze heeren er wel op na houden. Me dunkt dat ze meer respect hadden afgedwongen als zij te genover het Clas Bestuur voet bij stuk hadden gehouden. Waar het te Biezelinge altijd verspreid werd, dat het hier een zeer principieele kwestie gold, daar was heengaan eervoller geweest, dan den schijn aan te nemen zich te onderwerpen, om dan toch in geniep tegen te wer ken. Merkwaardig is ook hun handelwijze van Zaterdag 5 November. Wat toch is toen met medewerking van deze kerk voogden geschied? Zooals een gewoon lid, die op kerke lijk gebied eenigszins bekend is weet, worden door de kleinere kerkgenoot schappen vaak de vruchten geplukt van toestanden zooals die te Biezelinge. Ook aan kerkvoogden is dit feit natuurlijk bekend. De Chris. Gereformeerden al daar, hebben een predikant beroepen. Prof. Wisse zou deze bevestigen op Zon dag 6 Nov. Maar Zaterdagavond 5 Nov stelden de kerkvoogden de Herv. Kerk ter beschikking aan prof. Wisse, Natuur lijk wordt dit gedaan tot meerdere be langstelling in de Herv. Kerk. Immers kerkvoogden moeten medewerken aan 1 zingen dat zou willen HET Naar INTERNATIONAAL HOTEL WEZEN. blijkt uit een enquête van de Revue Internationale Hotel is de toe stand van het hotelwezen in het buiten land nog een stuk erger dan hier. Bij de enquête in Zwitserland zijn werkelijk verontrustende dingen aan het licht gekomen. Zij ging over 1800 hotels (100.000 bedden); 890 hotels (75.000 bedden) hebben volledig op de vragenlijst geantwoord; 405 van de 890 hotels blijken in onmiddellijk gevaar te verkeeren. De 405 hotels hebben sinds 1922 bijna 58 millioen fr. aan verbete ring besteed; zij zijn in rente-betaling bijna 9 millioen ten achter en hun hoo- gere schulden bedragen 19 K millioen, waartegenover een bedrag vanbij na 950.000 beschikbaar staat! Aan het einde van dit jaar schat men de achter stallige schulden op 37 millioen fr., d.w. 91.000 fr, per hotel en 1000 fr. per bed. De staat heeft 3.500.000 fr. hulpgeld verstrekt en een subsidie voor de vor ming van een fonds tot hulpverleenin^ aan het werkloos hotelpersoneel, terwijl1 hij elke vergrooting van hotel en eiken bouw van een nieuw hotel op het heele Zwitsersche grondgebied verboden heeft. Door den sterken achteruitgang van het vreemdelingenverkeer lezen we verder in „Hotel" is de toestand van het hotelbedrijf in Frankrijk zeer achter uitgegaan. Voor den Wereldoorlog be droeg 't aantal vreemde gasten per jaar gemiddeld 3.000.000, die 1IK milliard frans (ouden koers, dus de fr. op plm 0.50) in het land brachten. In 1931 daalde het aantal buitenlanders tot de helft. In de recordjaren 1926 en 1927 hebben de ontvangsten ongeveer 8 mil liard fr. bedragen. In 1932 is de omzet der le klasse hotels, vergeleken met 1927, met 75 p. gedaald tot 250 millioen fr., in de 2e dasse-hotels met 50 p. tot 1250 millioen. Bij dezen toestand streeft de hotel- houdersbond in de eerste plaats naar vermindering van de belastingen. Een uitzondering op de internationale ellen de vormen de vier groote badplaatsen in Bohemen. Karlsbad had 41014 gasten waarvan 23293 uit het buitenland. Voor het jaar om is, rekent Karlsbad er op 45.000 gasten ontvangen te hebben. M riënbad had tot 30 September 23818 bezoekers (4664 minder dan in 1931 of ongeveer 17 p.), Franzenbad had 11906 gasten (14697 in 1931 of ruim 18 p. min der), Tiplitz had 5114 bezoekers (5789 1931 of 11 p .minder), hij zeer gaarne in contact treden met de Engelsche staatslieden en met hen zou willen on derzoeken, of er in Europa geen nieu we geest geschapen kan worden. Hevige storm. De storm, die boven Cuba en West-Indië gewoed heeft, be reikte bij tijden een snelheid van 200 km. per uur. Volgens de laatste berich ten zijn op Cuba alleen reeds 300 doo den te betreuren, terwijl vele gebouwen in Nuevitas verwoest zijn. In de havens zijn verschillende schepen gezonken. De helft van de bananen-aanplantingen op Jamaica is verwoest. De spoorlijn te Kingstown is door het binnenstroomen van de zee vernield. Ook op de oostkust van de Vereenig- de Staten heeft de storm gewoed en hierbij over groote afstanden groote schade aangericht. De veerdiensten op de Hudsonrivier moesten urenlang stop gezet worden. Vele bewoners van voor steden waren niet in staat naar New- York te komen. Borahs opvolger. Senator Swanson uit Virginia zal, naar men in politieke kringen aanneemt, in het nieuw gekozen congres waarschijnlijk senator Borah opvolgen als voorzitter van de commis sie van buitenlandsche zaken van den senaat. Swanson gaat door voor liberaal in de kwestie der ontwapening en oor logsschulden. kabels bovenstrooms knapten door, haar bloei, wat zij bij hun BULGARIJE. De aanwezigheid van generaal Gantspef, de adjudant van ex-tsaar Fer dinand van Bulgarije te Sofia, doet een aantal bladen het vermoeden rijzen, dat de ex-tsaar bezig is zijn terugkeer voor te bereiden uit zijn vrijwillige ver banning, nadat hij de laatste jaren reeds meermalen vergeefsche pogingen daar toe heeft ondernomen. Minister-president Musjanoff verklaar de, dat Bulgarije op het oogenblik an dere Binnen- en Buitenlandsche kwes ties heeft op te lossen. De regeering kan niet toelaten, dat door een derge lijke poging van Gantsjef, die slechts mogelijk is door 'n totaal verkeerd begrip van den politieken stilstand, moeilijkhe den voor Bulgarije ontstaan, die zij bij een eventueelen terugkeer van den ex tsaar van internationaal standpunt be zien, verwacht. Uit deze verklaring van den minister president blijkt, dat de Bulgaarsche regeering protesten van de groote kleine voormalige geallieerde bondge- nooten verwacht in geval van terugkeer van ex-tsaar Ferdinand. VER. STATEN. Roosevelt naar Europa? Volgens de „News Chronicle" heeft Roosevelt medegedeeld, dat hij van plan is, zoo mogelijk voor zijn ambtsaanvaarding een bezoek te brengen aan Europa. Aan den correspondent van een blad aanneming verklaarde hij, reeds voor de verkie- (ingez. Mr. P. Loeff, Notaris te Koude- kerke heeft Woensdag te Westkapelle het openbaar verkocht de navolgende onroerende goederen in de gemeente W estk apelle voor de erven mej. M. Cijsouw: I. Een huis en erf, aan de Zuidstraat, groot 1 a 87 ca (14 rj.aan Jakob Joosse Januszoon te Westkapelle voor 1210; 2. 0.1960 ha (149% r.) Bouwland aldaar, Steenbakkerij" a.d. Groenenweg aan Huibr. Cijsouw Jacobszoon, aldaar, voor 420; 3. 0.2400 ha (183% r.) Bouwland, nabij den Middelburgschen Kleiweg aan Pieter en Willem Huibregtse Jacobus- zoon aldaar, voor 740; 4. 0.4180 ha (1 19r.) Bouwland, in Poppekerke, a.d. Middelburgschen Kleiweg aan Lourus Kom, Verhulst Jacobszoon, aldaar, voor 1010; 5. plm. 0.2874 ha (219% r.) Bouw land en Sprink, in Poppekerke aan de wed. Joh. Hendrikse, aldaar voor*/ 635; 6. plm. 0.2881 ha (220 r.) Bouwland en Sprink in Poppekerke aan Jacob van Vaardegem Jacobszoon voor 635. 7. 0.2730 ha. (208 r) bouwland, a.d straatweg naar Aagtekerke aan Piieter en Willem Huibregtse Jakszn. aldaar voor 730. 8. 0.3590 ha. (274 r) bouwland, aan den Hoogen weg aan Adriaan Minder- houd Willemsz., aldaar voor 630. 9. 0.3690 ha. (281% r) bouwland, „Do- miné's Hof" aan Willem Verhulst Hui- bregtsz., aldaar voor 790. 10. 0.1460 ha. (Ill r) bouwland, Sanders Bosch" aan Maria Pieternella Huibregtsen, aldaar voor 270. II. 0.3310 ha. (253 r) bouwland en wa tering, „Vaarsje", aan Abr. Minderhoud Hendriksz. aldaar voor 730. 12 en 13. 9690 H.A. (1 G. 287% R.) bouwland, „Duintje" aan Huibr. Lieven- se L.zn, aldaar voor f 1420. Voor den heer Adr. Gabriëlse c.s.: 14. Een huis, schuur en erf, aan de Verhulststraat aan P. Ingelse Pz. aldaar voor f 810. 15. 0.1510 H.A. (115% R.) bouwland, aan M. Heijt Korn.zn., aldaar voor f 420. Middelburg, 10 Nov. Fruitvei ling. Peren: Comtesse de Paris 1523, buerré clairgeau 1216, giezer wildeman 617, pondspeer 412, kleipeer 69, jodenpeer 812, rietpeer 12, bergamot 913, appels: goudreinet 617, zure bellefleur 1015, zoete bellefleur 10 13, Prins Albert 9, framboosappel 13, roodenagenaar 10, peperappel 7, arm- gaard 1718, campagne zoet 1617, huismanszoet 913, schuttersreinet 8, reine d'or 10, present van Engeland 9 12, diversen: tomaten 18, mispels 67, alles per kg. meloenen 25 ct. per stuk; noten 5272 ct. per 100 stuks. Veilingsvereeniging „Zuid-Beve land" Goes. Veiling van 10 Nov. Peren: Giezer wildeman 1013 per 100 kg, kleipeer 810, roem van Vlaan deren 7, uitschot- en kroetperen 16, appels: goudreinet 1014, sterappeis 1314, Salomé 8, zure bellefleur 915, zoete armgaard 14, Geldersche Holaart 812, afval- en kroetappels 15. Diversen: blauwe druiven 2731 per 100 kg., id. 2e soort 2223, mispels 9, bloemen 219 per 100 bos, noten 80 ct. per 100 stuks, hazen 1.091.75 per stuk.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 5