BEURS- EN WISSELKOERSEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D KORT ZEEUWSCH NIEUWS. Echt en goed KERKNIEUWS. BIOSCOPEN. Middelburg. FINANCIEELE BERICHTEN. ONDERWIJS. Goes. BEURSTHERMQMETER. SPORT. LAATSTE BERICHTEN. AFLOOP AANBESTEDINGEN. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. AMSTERDAM, 4 November. Het eerste getal is de vorige noteering. daarop volgt de officieele noteering van heden. Ned. 2e 1. 1000-5 102%—101%. Ned. 17 1000-4% 101%—10111 Ned. 31 1000-4 100%—100% Ned. '32 1000-5 102%—101%. Certificaten-3 8282 Cert. N.W.S.-2% 70%—70 O. Indië 22 1000-6 100%—100% O. Indië 23 pndst. 100-6 70% O Ind'ë 16 1000-5 -98%— 98%. CÉ Indië 26 1000-4% 93%—93%. Duitschl. pndst. 100-7 5353%. Duitschl. 30 1000-5% 48%—48%. Engl. W.L. 50-200-5 68% Engl. F.L. 50-200-4 73%—74%. Zeeuws. Hyp. B>-5 100—100. Zeeuws. Hyp. 0-iy2 96 A Am-slerd. Bank 103—1023/4. C Rott. B,ankver. 71—703/4. vies inzake de tijdelijke korting op de jaarweden van wethouders en ambte naren van den burgerlijken stand, wordt afwijzend beschikt. Besloten wordt met algemeene stem men een leening aan te gaan groot 5000 tegen ten minste 100 pCt., ad 5 pet. 's jaars met jaarlijksche aflossing van minimum 100 gulden te beginnen in 1933. Deze leening wordt aangegaan om aan de aflossing inzake de uitvoe ring grenswijzigingsbesluit te voldoen. Opgelet. AARDENBURG. Voor wielrijders die zich bewegen over de openbare we gen in deze gemeente is er weder een nieuwe bron van misleiding ontstaan, ten opzichte van het al of niet rechts- houden over de wegen. Was er eerst 'n rijwielpad door de gemeente gelegd dat niet als zoodanig beschouwd mag wor den, toen kwam de macadam weg buiten de kaai, die niet als fietspad mag be schouwd worden, thans ligt ook langs den weg naar St. Kruis 'n fietspad, dat echter slechts in een richting mag bere den worden, daar er de vereischte bor den ontbreken. RETRANCHEMENT. De heer J. E Voldere Jz., heeft zijn benoeming tot lid van den raad dezer gemeente, niet aan genomen. Als zijn opvolger is thans benoemd verklaard de heer Joh. Ie Clercq, die naar de Bresk. Crt. verneemt, de be noeming heeft aangenomen. A Twentsche Bank 93% A Pref. Jurgens A 9999%. A De Schelde N.B. 3838%. A Ver. Papf. v. Gelder 53%—53. C Am. Car Foundry 98%. C Am. Smelt Ref. 13%—13%. C Farbenind I.G. 72% C U. States St. C. 33%33% C C. Publ. Serv. 1 C North Am. Cy. 2726% A Born. Sum. H.M. 131%—131% A Ned. Wol Mij. 55—55. A Singkep Tin M. 89% A J. C. Japan Ln. 35%35%. A Rotterd. Lloyd 5959. A S. M. Nederland 67%66%. A Amst. Thee C.M. 29%—29%. A Houth. Alberts 28%—29%. C Peruvian C. Pr. 6%6% A Southern Rlw. 7%7% C Union Pac. Rr. 6160% C Int. Nickel Cy. 88. A Kol. Bal. Bnk. 63>/2—63. A N.I. Hbk. 1000 60»/,—60 f j C Ned. H. 11. 1000 70—70. A Alg. Kunstz. U. 43-43t/8-42. y, A v. Berkels Pat. 20%—20%. C Calvé-Delft 6565%. A C. Suiker Mpij. 2424%. A Int. Viscose 2929%. A Küchenm. I. Acc, 4%4%-4%. A Ned Ford A.M. 116—116%-15%. A Philips Gem. B, 129%—129%-28%. C Unilever 113%115%-14. C Anaconda Cop. 17%—17%-%. C Bethlehem St. 17%—17%-%. A A.N.I.E.M.—N.B. 192% C A. Gas El. Cy. 2%—2% C Cities Serv. Cy. 3%—3%-3% C Midd. West Ut. A Boeton Mijnb. 1518 A Kon. Petr. Mpij. 137%—138%-37 C Contin. Oil Cy. 6%6-6% C Shell Union O.C. 6%— 6%-6% A Holl. Amer. Lijn 4% A. K.N. Stoomb. Mij. "l9%—19% zijn Poeders alleen, wanneer zij de handteekening dragen van den fabrikant A. Mijnhardt. Maagpoeders, Hoofdpijn poeders, Kiespijnpoeders, Hoestpoe ders, Wormpoeders, enz. Per poeder 8 ct. Per doos 45 ct. Bij uw drogist. (Ingez. Med.) Voor de vacante betrekking van meente-veldwachter te Ierseke hebben zich 84 sollicitanten aangemeld. De diaconie der Ned. Herv. ge meente te S c h o r e zal dit jaar aan hare pachters een korting op de pachtsom men geven van 25 pet. voor degenen, die in 1925 hebben gepacht, en van 10 pet, voor de pachters van 1931. Te Kloetinge is een cursus vervolgonderwijs begonnen met 10 leer lingen. De heer A. van Bekelen, assis tent bij de direefte belastingen enz. te Hans weert wordt met ingang van 1 Dec. a.s. verplaatst naar Rotterdam. De assistent A. G. van Dioorn wordt met gelijken datum verplaatst naar flanst weert. Herkozen als leden van het kies college der Ned. Ilerv. kerk. te Goes de heeren C. A. Diuvekot, Jac. van Riet, P. Tortbijn, J. C. v. d. "Weert, J Wesfsel, G. L. Verburg, H. Joosse en G. Brouwer. Tot lid van het hoofdbestuur der Utrechtsche Zendingsvereeniging is als vertegenwoordiger van den Zendingsraad op Walcheren benoemd ds R. ten Kate te Koudekerke. Cand. J. W, van de Hell, van Am sterdam, is voornemens 4 Dec. zijn in trede te doen bij de Ned. Herv. kerk te JC a 11 e n d ij k e, na bevestigd te zijn door ds. J. H. Grolle, van Utrecht. Geref. Kerk. Op het drietal te Zuilichem komt voor ds. G. H. Wolfert, ^pand. te Terneuzen. ELECTRO. Hans, de Overwinnaar. (Der Sieger.) Hans wint in den bookmaker-sigaren winkel 9 bankjes van 100 Mark. Hans overwint alle mogelijke bezwaren de rustige soliditeit en stabiliteit (voorzoo ver ten huidige dage nog mogelijk) der telegraafambtenarij er aan te geven, glansrijk. Hans voelt zich den kantoor man te rijk. 900 Mark! Alle Tiire auf, alle Fenster auf, en alle Marken er wat al te gauw doorgelapt Aan een pak, naar de .zooeven ontvangen laatste mo dellen", aan allerlei andere toiletcomple- teering, laatste smaak, snit, en mode, aan een duur nabuurschap met Kathe von Nagy, op de renbaan, en in de Perro- quet Och, Kathe is dan ook wat Hoch- stap'lerei en wat onbetaalde rekeningen waard, en in Kathe's omgeving: het „At lantic" is 't wèl te dansen en wèl te ar beiden. Als gigolo, als telefonist, om 't even wat. Want Kathe is Kathe, papa- Kathe multi-millionair, en dit gansche overwinnaarsblijspel speelt in die gul den tijd, toen Wallstreet-croesussen hun vermogen niet al te snel onstuitbaar za gen slinken, doch integendeel stijgen tot fiscale onmetelijkheden, die séjours hyper luxueuste hotels de luxe, diners van ontelbare couverts en nóg ontelbaarder lekkernijen gereedelijk wettigden. En wier dochters fideel en van ganscher heeler harte, hand plus jaarlijksche toe lage reikten aan knappe, handige, gees tige (bedenkt U nog maar wat lofwaardi ge eigenschappen buiten financieel ver band) jongelieden a la Hans. Zoo overwint Hans Albert ook Kathy. Na tuurlijk in wel wat vertraagder tempo; in een aktenreeks bruisend van vroolijkheid en frissche levenslust, als de rijkelijk vloeiende champagne. In een gansche serie regie-originaliteiten, die dit Erich Pommerwerk weer gul doet bewonderen (telegraafdraden bij den aanvang, rij gi- golo-koppen(l), 't heele Atlantic-betrieb met al wat hoort bij een metropolitisch hotelleven.) In vele schlagers, en variaties op Schlagers. En.in spel van Ufa's eer ste krachten: Hans Albers én Kathe von Nagy, een eminent acteur als Julius Fal- kenstein, heel goed ook dat ratelig mo- distje (Ida Wüst), en de ongenoemde moeder van Hans Albers. Ned.-Amerikaansche Hypotheekbank failliet verklaard. De arr.-rechtbank te Groningen heeft Vrijdag in staat van faillissement ver klaarde de N.V. Nederlandsch Amerikaan scèie Hypotheekbank le Groningen. Cu rator is mr. W. H. Dommering, reeh!- ler-commissaris mr. J. Feilsnia. Aan de universiteit te Leiden is bevorderd tot arts de heer A. van der Cingel te N o o r d'g o uwe. A Ned. Scheepv. U. 61%61%. A H.V. Amsterdam 175%178%-177. A Java Cult. Mij. 119%117%. A NJ. Suiker U. 82%82%. A Poerworedjo S.O. 77%. A Deli Batavia 143146. C Deli Mij. 1000 118%—117%-116. A Senembah 132% Chicago Misw. 2s/s Amst. Rubb. C. 62V2—65-63y2. A Deli Bat. Rubb. 26»A—27i/8. Hessa Rubber 253/4—26i/2. Serbadjadi S.R. 23—231/3. Prolongatie 1—1. WISSELKOERSEN. 4 Nov. 5 Nov. Londen 8.18 8.20 Berlijn 59.00% 58.97 Parijs 9.76% 9.76% Brussel 34.61 34.61 Zwitserland 47.93% 47.92% Kopenhagen 42.70 42.85 New-York 2.48% 2.48% tende gasten en kleuren het laatste gedeelte is in kleuren bij de joyeuse rondrit omstuwd door een met waaiers wuivende menigte. Voor de vroolijkheid zorgen de beide komieken Robert Woolsey en Bert Wheeler, het onafscheidelijke duo, dat U uit vorige, soortgelijke films nog wel zult herinneren Een „grande finale" ont breekt ook hier niet. Misstappen der jeugd. Dixie (Marceline Day) is een charman te studente, flirt gaarne en is steeds daar, waar de gezelligheid en vroolijkheid het grootst is. Haar onbezonnenheid is haar noodlottig, en zij wordt onschuldig ge straft. Liefde voor den zoon van dengene die haar, ten onrechte vermoede misstap, heeft gestraft is de oorzaak van haar in- nerlijken strijd. Noodlottige zelfverdedi ging van Dixie brengt haar voor de rech ters waar zij verdedigd \yordt door haar beminde tegen de bedreigingen van den, haar schuldig oordeelenden vader. dan met de prinses. Nickie (Maurice $J00M^A$SCHERIJ „ZFFl/ND" Chevalier), kan eerst zijn vriendin niet vergeten, doch deze maakt kennis met Langevielesin^el D 197 - Tel. 637 de prinses, vat genegenheid voor haar Mirld<>lbiirrf op, en leert haar, hoe zich te kleeden en gedragen om de aandacht van haar man te trekken en tenslotte vinden ge maal en gemalin elkaar. Ongetwijfeld een der beste films van Maurice Chevalier, terwijl ook het spel Claudette Colbert, Miriam Hop- In het bijprogramma o.a. Yvette Guil bert, de eens beroemde, nog zeer beken de Fransche voordrachtkunstenares, in een harer beste creaties, als ze die verle den winter nog in Amsterdam en Den Haag gaf, FLORA. Dixiana Een romantische geschiedenis, die tot een grootsch opgezette show is uitge werkt. Een film met vroolijke tafereelen vele en aardige liedjes en dans. Een kijk spel, waarbij alles in 't werk is gesteld om het oog te boeien door schitterende ensceneering en prachtige costuums, op gefleurd door melodieuze wijsjes en vroo- Iijk door het komische dat in zulk een operette-revue nimmer ontbreekt. Dixiana (Bebe Daniels) de tot carna valsbruid gepromoveerde danseres-zan geres, het middelpunt van al die pracht en praal, van vroolijkheid en toejuichin gen van hooggehoeden en in crinolines rond wandelende en huppelende vereer sters. Bewondering ook van Carl, haar ge liefde en van zijn medeminnaar. Diepe bewondering van den een, liefde van den ander, spelend om geld en met liefde. De twistoorzaken. Ieder danst en zingt in deze film-revue zelfs de stoffende neger ontkomt daar niet aan Een bonte mengeling van fees- SLOT OSTENDE". Het Congres danst. Cinema-theater „Slot Ostende" viert de heropening met een inderdaad wel voorzien en zeer goed programma. Als hoofdnummer gaat „Het Congres danst", een film, die allerwege reeds zulke triomfen vierde, en waar reeds zooveel over geschreven werd, dat wel iedere cinemaliefhebber er van gehoord zal hebben. De film wordt gespeeld door sterren als Lilian Harvey, Willy Fritsch, Con rad Veidt, Lil Dagover, Otto Wallburg en Julius Falkenstein. Hoofdpersoon is Christel, het mooiste meisje van Weenen, dat de aandacht trekt van den Russischen Czaar, als deze Weenen bezoekt tijdens het Congres van 1814. Op dat Congres zullen de grenzen van een groot deel der wereld herzien worden, want Napoleon, die alle grenzen verbrak, is gevangene op Elba. Het Congres is over deze gebeurtenis in uitgelaten stemming en een deel der diplomaten denkt meer aan pret ma ken dan aan „zaken doen". Aan den Czaar weet men echter niet wat men heeft, want als men denkt, dat deze zich onledig houdt met „andere dingen" ver schijnt hij toch in hoogst eigen persoon. Oorzaak hiervan is, dat de Czaar er een dubbelganger op na houdt. Tot het laatst koestert Christel niettemin de hoop, nog eens Czarina te worden, maar dan komt te Weenen het bericht: Na poleon is ontsnapt en stelt een leger samen; en aan het hoofd der Russen, die weer ten strijde trekken, rijdt de Czaar Niettemin zal Christel toch wel geluk kig worden, doch nu aan de zijde van Pepi, die reeds zoo lang en innig van haar houdt. In deze film is een historisch gegeven tot een bijzonder aantrekkelijke roman omgewerkt. Ernst en luim wisselen el kaar af, zonder dat daarbij de historische gebeurtenis teveel in het gedrang komt. Spel, regie en fotografie is meesterlijk. Wij twijfelen niet, of ook hier zal deze film trekken LANDBOUW-BIOSCOOP. De lachende luitenant. Twee journaals, een muzikale en vo cale geluidsfilm, en een éénacter „Pa rijs" maken het eerste deel van het pro gramma uit. Het een zoowel als het an der is van goede kwaliteit en alle aan dacht waard, maar het glanspunt van den avond is toch zeer overtuigend de hoofd-film „De lachende luitenant." Deze film is vervaardigd naar „Ein Walzerlraum" van Richard Strauss en vertoont eenige gelijkenis met de eenige jaren terug vertoonde „Een Walsdroom" maar deze creatie is gaver, doet minder aan een operette denken. En we leeren er Maurice Chevalier ook meer in ken nen als acteur, dan als de cabaret-ar tist, al krijgen we ook nu verscheiden zangnummertjes van hem te hooren. De geschiedenis speelt gedeeltelijk in Weenen. Luitenant Maurice Chevalier geeft een knipoogje aan een vriendinne tje juist terwijl de jeugdige prinses van een klein vorstendom voorbij rijdt. De prinses acht zich eerst beieedigd, wordt daarna verliefd op den luitenant, en op bevel van Z.M. den Keizer trouwt deze Schepen - - Mijnen Rubber - Philips - Aku Suiker - Unilever - Markt - Koninkl. - Amerika - Obl.markt- Tabak (Wettig gedeponeerd.J kins en Charles Ruggles in alle opzich ten schitterend is. Een buitengewoon aantrekkelijke film, die men niet mag verzuimen te gaan zien! Tarief per kilo en per stuk. (Ingez. Med.) Voetbal. K. N. V. B. Af deeling IV. Overzicht. Het stond de vorige week Zaterdag maar heel bedroevend aan voor de voet balsport. Regen en nog eens regen! Het was dan ook te voorzien, dat dezen keer verscheidene velden zouden wor den afgekeurd. Zoo bleef men in Mid delburg, waar Noad te gast zou zijn, van voetbal verstoken. Overigens gingen in deze afdeeling alle wedstrijden in de eerste klasse door. De verrassing van den dag was hier wel de nederlaag, die Longa op eigen veld van M.V.V, te slik ken kreeg. Met deze nederlaag is P.S. V. het meest gebaat, 't Gaat de Phi- lipsmenschen dit seizoen bizonder voor de wind. Zij zelf wonnen in Breda van N.A.C., de club, die andere jaren steeds een medegegadigde was voor den eeretitel. Dit jaar lijkt het er niet naar. Voorts kreeg Eindhoven de club Paffen op bezoek. Hoewel Bleijer- heide met de rust een 20 voorsprong had, zag zij dezen voorsprong geleide lijk verdwijnen. Het slot bracht haar nog een flinke nederlaag. In den wedstrijd Willem IIB.V.V. schijnt het niet al te vriendschappelijk te zijn gegaan. Het was, volgens de „Sportkroniek" meer rugby dan voetbal. Van beide clubs werd dan ook een speler het veld uit gezonden. De stand in dezen wedstrijd onderging achtereenvolgens de volgen de verandering: 01, l1, 12, 22, 32, 33. Zoowel Willem II als B.V.V. hebben de puntjes nog broodnoodig.. In 2A bracht Vlissingen het in Breda tegen de Baronie zoowaar tot een klei ne overwinning. Geen onverdienstelijk resultaat! Het programma voor morgen luidt: le Klasse. LongaWillem II. P.S.V.Eindhoven. BleijerheideN.A.C. M.V.V.N.O.A.D. B.V.V.Middelburg. 2e Klasse A. BredaT erneuzen. HeroAlliance. VlissingenMevo. D.O.S.K.ODe Baronie, R.B.C.—T.S.C. 3e Klasse A. AxelHulst. Middelburg IIZeelandia II. Terneuzen IISassche Boys. 3e Klasse B. ZeelandiaD.O.S.K.O. II. Mevo IISinoto. HansweertGoes. Over den wedstrijd B.V.V.Middel burg lezen we in de „Sportkroniek" „B.V.V.Middelburg is in haar soort een zeer belangrijke ontmoeting, daar het gaat tusschen twee pretendenten voor de laatste plaats. Beide clubs hou den er een zelfde speltype op na, dat meer op geestdrift dan op techniek is ingesteld. Wie het meeste geluk heeft, gaat met de broodnoodige puntjes loo- pen." Te Kort gene zal een wedstrijd gespeeld worden tusschen Kortgcne— Kattendijke op Zondag 13 Nov. a.s Bij abuis was gemeld Kortgene en Krabbendijke. LOOS ALARM. Hedenmorgen ontving men in de brandweerkazerne bericht, dat brand uitgebroken in een perceel aan de Vlasmarkt. Onmiddellijk werden de brandschellen in werking gesteld en zoo spoedig als mogelijk is reed de ma- girusautospuit uit. Het bleek echter, dat men in het bedoelde perceel alleen eenig houtwol verbrand had, wat de omwonenden .n brand had doen denken. MARKTBERICHT. Middelburg, 5 Nov. In de graan- marktnoteering van deze week werd prijs voor witte boonen door ons gemeld f 14.50, dit moet echter zijn f 11.50. Het Gemeentebestuur van B i g- gekerke heeft Vrijdagmiddag aanbe steed het verbreeden, en vernieuwen der klinkerbestrating, het aanleggen van tegeltrottoirs en het aanbrengen van een rioleering irt de Dorpstraat. De uit slag van deze aanbesteding is als volgt; C. Dekker, Middelburg 18.000; C. van der Klippe, Vlissingen 15.870; H. Gel dof, Serooskerke 15.100; I. la Gasse en Zoon, Koudekerke 15.000; J. H, van der Ven, Vlissingen 14.970; P. de Voogd, Veere 14.800; M. W. Knuist, Goes 14.690; P. J. van de Sande, Breskens 14.687; G. Franke, Vlissin gen 14.500; M. Hoogesteger, Wemel- dinge 14.480; L. G. J. van der Ven en Wandel, Koudekerke en Schoondijke f 14.392; L. Wandel, Oosterbeek f 14.100, F. Duinhouwer, Goes, f 13.880; Gebrs. Brand, Dubbeldam 13.700. Voor 3B komen de D.O.S.K.O.-reser ves Zeelahdia met een bezoek vereeren. De groen-zwarte Middelburgers zullen het ook morgen wel weer tot een over winning weten te brengen. Goes heeft het eenigszins lastiger. Zij trekt naar Hansweert om de gelijknamige club te bekampen. Willen de Goesenaren een kans behouden dan dient er gewonnen Het Fransche veiligheids- en ontwapeningsplannen. Bij de zitting van gister van het bu reau der ontwapaningconferentie heeft de Fransche Min. v. oorlog Boncour zijn veiligheids- en ontwapenings plan ingediend en met 'n uitvoerige rede toegelicht. Het plan houdt in een con sultatief pact van de tot het Briand-Kel- logpact toegetreden mogendheden, een preciseering van de uit Art. 16 van het Volkenbondspact voortvloeiende ver plichtingen alsmede een verdrag voor wederzijdsche militaire steunverleening. voor staten op het Europeesche contin gent en invoering van een militieleger voor deze Staten. De wonderlijke tekst zal in den loop van de volgende week worden gepubliceerd. De beteekenis van hel Fransche plan ligl wel hierin dat zij de mogelijkheid opent voor een betere FranschkDuig. sche verstandhouding, doordat Frankrijk toestemt en aan Duitsclüand de bevoegd- heid tot invoering van den militairen dienstplicht wil teruggevèn, ook al zou in een wijziging der militaire bepa- lingen van het verdrag van "Versailles Duitsclüand daardoor het offer van de opheffing der rijksweer moeten brengen. Ten opzichte van het personeel der strijdmachten geeft het Fransc'.ije plan aan Duitschiand dus de gewenschte ge lijkheid van rechten. Met betrekking tof materiaal heeft Bionoour zich bei- te worden, en o.i. zijn zij hiervoor ten- het slotte nog wel in staat. paald tot de verldarmg, dat ook hier,

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2