BUITENLAND. BEVOLKING. BURGERLIJKE STANB. BEKENDMAKINGEN. GOES. MARKTBERICHTEN. schijn, dat men hier te lande een eventu- eele invasie van de bisamrat zou kun nen verwachten uit Zuid-Oostelijke richting, thans blijkt, dat het gevaar uil het Noord-Oosten dreigt. BANDJIR. i Te K o t a-A g o e n g, (Ned.-Indië) is door een bandjir een kind verdronken, terwijl zes huizen zijn weggeslagen en tientallen sawahs wer den vernield. Verscheidene pepertuinen zijn door een aardverschuiving bedolven, klap- perboomen en karbouwen werden mee gesleurd, wegen en bruggen beschadigd. STORM IN CURAQAO. Aneta meldt dat als gevolg van het passeer en van een matigen orkaan ten N. van Cura sao een sterke Zuidenwind stond op de havenmonding, hetgeen gepaard ging met hevige regens. Alhoewel de brug was opengedraaid, is deze toch in twee stukken gebroken ji waardoor het brugverkeer waarschijn lijk voor 14 dagen zal zijn gestremd. Ongelukken. Nabij Zwanenburg in de Haarlem mermeer is Woensdagmiddag bij t bieten rijden de landbouwersknecht C. de G. van den bok van den wagen jgq- vallen, waarbij beide wielen hem over de beenen gingen en beide beenen op verschillende plaatsen brak. De 18-jarige T. H. is op de Wolu phaertsbocht te Rotterdam leg^n een tram geloopen en gevallen. Hij werd met een schedelbreuk opgenomen. Woensdagmiddag is te Boven kerk zekere S. tengevolge van de glad heid van den weg met zijn motor .ko men te slippen en tegein een boom te recht gekomen. De man bekwam een ernstige schedelfractuur. Woensdagmiddag is de echtgenoote van den heer H. R. te Helde n-»P a nij n i n g van dé trap gevallen. Qp het geschrei van de 'kinderen kwam de broer van R. toegesneld. Hij vond de vrouw DCu neden aan de trap liggen. Zij bloedde uit mond jen ooren. Drie 12-jarige jongens waren Woensdagmiddag te Ams ter d am op een hoogopgebouwd!en vrachtauto ge klommen, welke op de De Ruvterkade reed. Toen de auto de Oostelijke' viaduct onderdoor wilde rijden, hetgeen maar net ging, kwamen de jongens in aan* raking met het ijzerwerk, waardoor.' zij van den auto geslingerd werden en .op de steenen terecht kwamen. Wonderlijk genoeg is geen van hen ernstig gewond. Donderdagmorgen werd uit de We tering nabij zijn woning onder A 11 - forst het lijk opgehaald van den 42- jarigen timmerman H. van der W. Deze man is door onbekende oorzaak zeer waarschijnlijk reeds Woensdagavond met zijn fiets te water geraakt. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. i Op den Haarlemschen weg te Halfweg stond Woensdagavond in de richting Halfweg defect en onverlicht aan den kant van den weg, een aanhang wagen. Tengevolge van de verblindende verlichting van een auto uit tegenover gestelde richting merkte de bestuurder eener bestelauto, de aanhangwagen niet op en kwam hiermede in botsing. Het bestelwagentje werd «geheel vernield, terwijl de bestuurder ernstige vleesch- wonden opliep. ENGELAND. Landbouwsteun. Een deputatie van de Engelsche parlementaire commissie voor landbouwzaken heeft Mac Donald dringend om hulpmaatregelen voor den landbouw gevraagd. Hongermarcheerders huis toe. De werkloozen, die te voet uit verschillen de deelen des lands naar Londen waren gekomen, zijn vandaag begonnen met het aanvaarden van den terugtocht. In- tusschen zijn de rechtbanken te Londen begonnen met de berechting van dege nen, e zich aan wanordelijkheden hebben schuldig gemaakt. Nationaal-socialist contra Duitsch-na- tionaal. Van Duitsch Nationale zijde wordt medegedeeld, dat de nationaal- socialistische regeeringspresident Böhn- cker in Euthing den Duitsch-Nationalen burgemeester dr. Stoffregen, op staan- den voet uit zijn ambt heeft ontzet. De burgemeester heeft een telegfam van protest gezonden aan den regeerings president van Oldenburg. Weer trekpaardenkracht. Naar 'n deskundige aan de „Sunday Express" heeft medegedeeld, worden er op de Britsche wegen thans 100.000 zware trekpaarden meer gebruikt dan vijf jaar geleden. Dit is een indirect gevolg van de toeneming van het verkeer over den weg met vrachtauto's. Het is n.l. geble ken, dat voor korte afstanden en voor werk, waarbij dikwijls gestopt moet wor den, paardentractie goedkooper is dan motortractie. De vier groote spoorweg maatschappijen gebruiken alleen al 20.000 paarden, waarvan 18.000 voor 't verkeer op den weg en 2000 voor het rangeeren. Er zijn in Londen en naaste omstreken 1172 drinkbakken voor paar den en 1159 drinkbakken voor honden. Inbraak in Mac Donald's woning. Woensdag is een jonge student, Ivan Se- ruya, een Britsch onderdaan, in de par ticuliere woning van Mac Donald ge vonden. Hij was in het bezit van ver scheidene groote steenen. Mac Donald was op dit oogenblik niet aanwezig; hij vertoeft zelden in zijn particuliere wo ning te Hampstead. Vleeschinvoerrechten geëischt. De uit ruim 200 afgevaardigden bestaande conservatieve landbouwcommissie heeft in een bewogen zitting een resolutie aangenomen, waarin van de regeering onmiddellijk afkondiging van invoer rechten op vleesch en verlaging van de te Ottawa vastgestelde contingenten voor den vleeschinvoer wordt geëischt. Geëischt wordt een tarief van 4 d. per pond en een preferentieel tarief voor de Dominions van 2 d. De resolutie werd terstond ter kennis gebracht van minister-president Mac Donald. Deze bracht in de gehouden kabinetszitting de eischen op landbouw gebied ter sprake, waarbij bleek dat de regeering er zeer gereserveerd tegen over staat, vooral de eisch van een in voerrecht op vleesch wordt met nadruk afgewezen. DUITSCHLAND. Rooimoord te Keulen. Woensdag middag vond men in een huis in Keulen twee personen vermoord, de huiseige nares en den postbode. Uit het onderzoek van de politie is komen vast te staan, dat de moordenaar een dag te voren een kamer in het huis had gehuurd. Hij had een postwissel op zijn eigen naam naar dat adres gezonden en toen de postbode bij hem kwam, doodde hij hem met een revolverschot en beroofde hem van zijn geldtasch. De huiseigenares, die op het geluid van de knallen kwam toeloopen, werd ook neer geschoten. De dader is gevlucht en nog niet opgespoord. De rijksregeering en Pruisen. De Pruisische regeering Braun deelt mede, In de gehouden zitting van het staats- ministerie hebben de staatsministers met algemeene stemmen vastgesteld, dat de rijksregeering haar plicht, de, volgens de beslissing van het Staats- gerechtshof ten onrechte uit hun func ties ontheven Pruisische staatsministers weer in hun functies als staatsministers en als landsregeering te herstellen, tot nu toe niet is nagekomen. Tengevolge van de verkeersstaking te Berlijn staat het geheele verkeer stil. Weliswaar hebben zich bij alle diensten werkwilligen gemeld, doch meestal waren zij onvoldoende in aantal om den dienst te kunnen handhaven POLEN. De Poolsche minister van buiten- landsche zaken, Zaleski, is afgetreden. Tot zijn opvolger is kolonel Josef Bech benoemd, sedert 1930 onder-staatssecre taris van buitenlandsche zaken. ZWITSERLAND. Kou en sneeuw. Ook uit de Noor delijke Alpen wordt een vrij plotseling ingezette koude en sterke sneeuwval gemeld. Op den St. Gothard is de tem peratuur 6 gr., op het Jungfrau Joch 16 gr. onder nul. JAPAN. Vlootuïtbreiding. In weerwil van tegenspraak van den minister van Ma rine is het bericht, volgens hetwelk hij zou streven naar de bestemming van 'n bedrag van 460 millioen jen voor den bouw van oorlogsschepen, verdeeld over den tijd van vier jaren, gebaseerd op bepaalde aanwijzingen. Men verwacht dat twee kruisers van elk 8500 ton, moederschepen voor vliegtuigen van 8000 ton, zeven destroyers, zes duik- booten, een mijnenlegger van 5000 ton, verscheidene mijnenvisschers, torpedo booten en vijf eskaders nieuwe vlieg machines zullen worden gebouwd. In de tweede helft der maand Octo ber zijn in de gemeente MIDDELBURG Ingekomen: J. L. Kasse, lanb.knecht, van Vrou wenpolder, Veersche weg S 525. J. v. Kerkvoort, brugknecht, van Sas van Gent, Kanaalweg V 137. J. A. van Megesen, banketbakker, van Amster dam, Stationsstraat P 44d, T. J. Smit, tandarts, van Utrecht, Houtkaai H 109. C. Verstraate, dienstb., van Utrecht, Spanjaardstraat F 54. N. M. Boone, van Utrecht, Londensche kaai H 64. C. Griep, bankwerker, van Amsterdam, Lange Geere K 374. A. C. Steijn, van Rotterdam, Korendijk P 70. F. Gul- demeister, slager, van Vlissingen, Burg. Takstraat D 22. J. Koster, van Ber gen op Zoom, Bastion N 74a. P. Hen- drikse, rijksveldwachter-brigadier, van Oude Tonge, Noordweg R 13b. M. I. E. Cohen, van Oss, Wagenaarstraat D 83. A. Koopman, van Breda, Lange Delft I 33. H. J. Engels, van Roosen daal en Nispen, Segeerstraat H 9. J. Boonekamp, geb. Butz, huishoudster, van 's-Gravenhage, L. Burg C 88. F. A. de Coninck, koopman, van Vlis singen, Varkensmarkt I 182. A. A. C. S. Praet, van Clinge, Noordstraat L 86. J. K. Gideonse, lanb.kn., van Vrouwenpolder, Oude Vliss. weg V 3. J. A. M. Smeding, geb. v. d. Made, apothekers-ass., van 's-H. Arendskerke, Dam G 28. M. Geldof, dienstb., van Serooskerke, Lange Delft I 33. J. Dingèmanse, landb. knecht, v. Biggeker- ke, Seisweg R 126. A, B. van Maren Bentz v. d. Berg, geb. Ockerse, van Apeldoorn, Park van Nieuwenhoven S 15615. J. P. Rijk, van Ovezand, Dam F 152-153. F. Marteijn, dienstb,, van Koudekerke, Lange Singelstraat N 185. M. Slagboom, van Wemeldinge, Zandstraat Q 197. P. J. Knopjes, dienstb., van 's-Heerenhoek, Molstraat 20. M. v. Meenen, bietenschaver, van Deinze (België), Bree E 209. C. E. Kampman, huishoudster, van Harlingen, Park van Nieuwenhoven S 1561o. C. F. Nolte, predikant, van Harlingen, Park van Nieuwenhove S ISO1©, F. Pütz, van Duitschland, Korte Delft G 7. Vertrokken: S. C. Bliek, telefoniste, van Noord plein M 2 naar Breda, Karrestraat 7a. A. S. G. Joosse, van Koepoortstr. N 36 naar Vlissingen, Spuistraat 60. H. Döhrn, dienstb., van L. Delft B 151 naar Amsterdam, Oude IJselstr. 11. C. Hollemans, winkelier, van L. Delft B 124 naar Vlaardingen, v. Riebeekstr. 84. H. Bassie, van Seisweg R 129 naar Koudekerke B 268. J. F. C. van Dein- ze, van Balans D 5 naar Leiden Pieters kerkhof 22. H, J. C. van der Snoek, onderwijzer, van Veersche singel T 226 naar Hollum (Ameland), Schoolstraat. Th. Smit, matroos, van KI. Vlaanderen M 94 naar Vlissingen, Wachtschip. M. Verbeem, van Zusterstraat I 73 naar Goes, K. Kerkstraat 10. W. Kruft, van Bree E 144 naar Koudekerke E 28. A. van der Zee, kunstschilder, van St. Pieterstraat F 34 naar Koudekerke D 224. W. Bliek, van Noordplein M 2 naar Bergen op Zoom, Bredasche str. 58a. C. Wattel, van Veersche weg S 255 naar Serooskerke A 132. J. W. Roelse, van Oude Kerkstr. B 93 naar Vlissingen, Paul Krugerstraat 11. G. S. Krap, van Stationsstraat F 44e naar Amsterdam, De Clercqstraat 78III. W, Hiller, van Dam N 5 naar Sluis. Kade 8. N. J. Dekker, onderwijzer, van St. Jorisstraat L 122d naar St. Lau rens B 182. A. F. A. M. de Paauw, van Bleek E 94b naar Breda, Kalkoen straat Belcumkwartier. KOUDEKERKE. Over de 2e helft van October. Ingekomen: S. Meerse met gezin, wijk A no. 159 uit Nieuw- en St. Joosland; mej. W. Schout, wijk E no. 32 uit Vrouwepolder; P. Maas met gezin, wijk B no. 268 uit Vlissingen; W. Kruft met gezin, wijk E no. 28 uit Middelburg; A, van der Zee met gezin, wijk D no. 234 uit Middel burg; mej. P. van Soelen, wijk E no. 232 uit Haarlem. Vertrokken: B. Volmer, van wijk B no. 176 naar Oostkapelle; mej. M. de Witte, van wijk B no. 236 naar Biggekerke; J. Volmer, van wijk B no. 222 naar Utrecht; mej. E. Bücken, van wijk D no. 1 naar Duitsch land; H. D. van der Hammen met gezin, van wijk D no. 154 naar Rotterdam; mej. P. Kowalevski, van wijk B no. 60 naar Duitschland; mej. T. Jakobsen, van wijk C no. 56 naar Middelburg; mej. M. Wisse, van wijk C no. 32 naar Grijps- kerke; B. Talens, van wijk E no. 197 naar O.-Indië; mej. D. Talens geb. Zwang met gezin, van wijk E no. 197 naar Dordrecht. Koudekerke. Van 16 tot en met 31 October 1932. Bevallen: M. P. de Wite geb. de Lan ge z. J. Drescher geb. Provoost z. J. Joziasse geb. Kodde d. Ondertrouwd: J. Petiet jm. 27 j. en A, Bravenboer jd. 26 j. P. Brasser jm. 35 j. en L. F. Boone jd. 30 j. Getrouwd: J. Simonse jm. 31 j. en E. Polderman jd. 27 j. W. Kluijfhout jm. 21 j. en A. Reijnierse jd. 20 j. Overleden: C. J. Muller 55 j. vrouw van P. J. Terwoert D. Roelse 79 j. wedr. van L. Bakker. In die maand October zijn de volgen., gen de personen in de gemeente ST. LAURENS. Ingekomen Sent. van Maldegem, z.b., B; 125 uit Middelburg; J. Geldof, lancLb.-knecht, A 76, Veere; Suz. Louwerse, dienstb. B1 187, Serooskerke (W.); P. Fr. v. Hoe pen en gezin, koopman!, B| '145, Aar denburg; A. Willeboordse, landb.knecht A 85, Vrouwenpolder; J. Geldof, dienstb B 122, Middelburg. Vertrokken: W. Louwerse, landb.knecht, van A 77 naar Oostkapelle; J. A. d'e Priester en gezin, koopman, BI 182, Goes; T. de Nood, dienstb., Bi 187, Arnemuiden; S. Maljaars, landb..knecht, B, 99, Oost* kapelle; S. de Putter, en echtg|enootc, agent v. pol1., A 22, Goes. WESTKAPELLE. Ingekomen: S. C. de Casembroot geb. Baronesse van der Feltz uit Gorsel; Johs. en Korns, Wagenaar uit Vlissingen; K. Jobse, boe renknecht uit Oostkapelle. Vertrokken: Anth. Sturm, boerenknecht naar Aag- tekerke; J. Huibregtse, los werkman, naar Vlissingen; J. Kleinepier, veldar- beider, naar Biggekerke. Kapelle. Ingkomen A. C. Baas van Assendelft naar Ka pelle A 148; J. M. Verhage van Rotter dam naar Biezelinge D 102c; M. de Schipper van Amersfoort naar Biezelinge E 40; M. van Toren van Alphen aan de Rijn naar Kapelle A 34n; P. van der Vliet van Brouwershaven naar Kapelle A 55. Vertrokken: W. de Schipper van Biezelinge naar 's Heer Hendrikskinde ren; M. Ernaar van Kapelle naar Kort- gene, Voorstraat 46; Jan Ernaar van Ka pelle naar Numansdorp; Cornelia Lavooy van Kapelle naar Kruiningen, Welhoek. Vergaderingen, Concerten, enz. MIDDELBURG. Electro-Bioscoop (Markt). Dage- gelijks doorloopende voorstellin gen om 7 en 9 uur. Zondags Ma- tinée om 3 uur. Vanaf 6 Nov.: „Hans de over winnaar" (der Sieger). Flora-Bioscoop (Noordstraat), da gelijks doorloopende voorstellin gen. 7.30 uur. Zondagmiddag 36 uur matiné. Vanaf 4 Nov.: „Dixiana" (De Carnavalsbruid). GOES. Landbouw Bioscoop, Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Dinsdag, iederen avond 8 uur voorstelling. Zondag matinée 4 uur. Vanaf 4 Nov.: „De lachende luitenant (Ein Walzertraum). Cinema theater „Slot Oste n- d e". Zaterdag, Zondag en Maan dag iederen avond 8 uur voorstel ling Zondag matinée 3 uur. Vanaf 4 Nov. „Het Congres danst". Sint Laurens. Van 1—31 Oct. 'Getrouwd1: J. Wisise, 27 j. en S. van Maldegem, 25 j. Bevallen: W. Kerkhove geb. Janse, $z.; F. de Korte geb. van der Wilt, z., J Koo'lé, geb. Janse, z., P. C. Blaas, geb. Willemsen, tdL V rou wenpolder. Van 131 Oct. Bevallen: J. Wisse, geb. Joziasse, d. P. de Bruijne, geb. de Graaf, z. J. Janse, geb. van Keu len, 2 z. M. Volmer, geb. Mesu, d. Kattendijke. Van 131 Oct. Bevallen: C. Lobbe- zoo, geb. Schrier, d. Westkapelle. Ondertrouwd: W, Westerbeke 23 j. en Korna. Stroo 21 j. Bevallen: N. Huibregtse geb. Gabri- ëlse z. Overleden: M. P. Dekker 69 jM wede. van P. de Vos. 's-Heer Arendskerke. Over de maand October. Bevallen: 2. M. de Kok geb. Mure d. 4. J. J. Blankenburgh geb, Fraanje d. 8. J. Adamse geb. Van Oosten z. 15. J. Wiskerke geb. Goedegebure z. 19. L. Weststrate geb. Van den Dorpel d, 19. C. M. M, Beenakker geb. Prins z. 21. Ch. K. Koopmans geb. Breen z. 22. J. Braam geb. Van Dalen z. 25, A. G. Steenblok geb. Sandee d. 27. P. de Kooning geb. Koens d. 28. A. Huis- soon geb. Fraanje d. Overleden: 14. H. Lanser 73 j. we duwnaar van E. Maas 23. P. Paarde- kooper 60 j, echtgenoot van N. Bliek (overl. te Goes) 28. E. Raas 25 j. echtgenoot van J. Zuidhof (overl. te Goes). Getrouwd: 26. I. J. Drever 26 j. jm. en K. J. van Hekke 27 j. jd. 27. ,J. G. Sturm 30 j. jm. en D. J. Noteboom 27 j. jd. Kapelle. Bevallen: P. P. Goedegebure geb. Kor- stanje, d.; A. Staal geb. Verbrugge, d.; M. Mieras geb. Verschure, d. Getrouwd: M. van Nieuwenhuyzen 27 j. en C. Lavooy 24 j. Overleden: J. Landman 61 j. echtge noot van A. Kriger. A. Kriger 83 j., echtgenoot van E. de Dreu. Kruiningen. Ondertrouwd: P. J. Schipper 24 j. en F. M. van Loon 29 j,; C. J. Steketee, 20 j. en A. G. de Booy 21 j. van de Velde 20 j.; W. Borsje 29 j. en H. Getrouwd: C. Duinkerke 25 j. en C, van de Velde 20 j.; W. Borsje 2 j. en H. M. Philipse 20 j.B. M. Meijaard 28 j. en T. P. van den Berge 25 j. Bevallen: P. Koeman geb. Karelse z.; M, Jansen geb. Houtekamer d.; J, van Donge geb. de Jongh d,; C. Harthoorn geb. v. d. Plasse d.; L, Meijer geb. Pe- kaar z.; J. Boone geb. Kopmels z.; Overleden: A. B. Modde 75 j. wedn. van S. van Rompu; M. Verburg 79 j. weduwn. van T. Sinke; J. M. Schouwe- naar 14 j.; P. Schouwenaar echtgenoote van J. Feijtel 41 j. Koopt toch in den vreemde niet Wat eigen land u net zoo biedtl HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Goes brengen ter openbare kennis, dat ter ge meente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. Ba- taafsche Import Maatschappij gevestigd te 's-Gravenhage om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche ben zinebewaarplaats met aftapinrichting op de perceelen, kadastraal bekend ge meente Goes sectie D nos. 3414 en 3416, gelegen aan den Westwal. Op Woensdag 16 Nevember 1932 des voormiddags 11 uur, zal ten Stadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren te gen de inwilliging van dit verzoek m te brengen en deze mondeling en schriite- lijk toe te lichten. t Zoowel de verzoeker als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen vóór het bovengemelde tijdstip ter secretarie der gemeente kennis ne men van de ter zake ingekomen schrift- uren. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet op den boven- bepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Goes, 2 November 1932. Burgemeester en Wethouders voorn., HAJENIUS, Burgemeester. VAN BALLEGOIJEN DE JONG, Secretaris. Middelburg, 3 November. Op de fruitveiling deden peren: Beurré Alex ander Lucas 1117; Winterlouwtjes 10; Jodenpeer 69; minister de Lucius 5; Nouveau Poiteau 1217; Beurré Clairgeau 1719; Duchesse d'Angoulê- me 16; Chaumontel 11; Joséphine de Malines 17, langsteel peren 9; Zwijn}* drechtsche Wijnpeer 12; kleipeer 511; Gieser Wildeman 516; Pondspeer 11; afval peren 46 alles per kg. Appelen: Tuinzoet 19; roode bakker 7; zure bellefleur 612; bismarek 3; bramley's seedling 58; Groninger Kroon 1217; armgaard 1316; nota risappel 19; pippin Cox Oranje 622; present van Engeland 14; present van Lunteren 13; Schuttersreinette 47; reinette Oranje 11; goudreinet 515; Sterappel 21; afval appels 46 alles per kg. Diversen: tomaten 1422; blauwe druif 2533; bramen 13; mispels 8 10; noten 55 alles per kg. Meloenen 6 per stuk en noten 38 64 per 100 stuks. 9 Goes, 3 Nov. Veilingsvereeniging Z- Beveland Peren: Comtesse de Paris 10— 154 Zwijnd'rechtsche wijnpeer 12, groene Chaumotel 6—8, winter suikerijen 7, kléiperen 812, afval- en kr oef peren 1— 5, alles per 100 kg. Appels: Goudteinelten extra 15»—10, id. A 13-14, id. B 10- 12, id. C 5- 8, ster,appels A 19, id. B: 14 16, id. C 10—14, zure Bellefleur extra 1315, id. A 11-12, id. B, 9—10, id. G 6 8, dub bele zure Bellefleur 8—12, zoete Bel lefleur 911, zoete Campagner 1013, afval- en kroetappels 1—7, alles per 100 kg. Diversen: blauwe druiven 20—26, id. 2e soort 17—19, mispels 56, alles per 100 kg; bloemen 1325, p. 100 pot, bloe men 23 per 100 bos; hazen 1.99— —2.26, fazanten 0.551.25 beidén eer stuk. Kapelle, 2 Nov. Eierveiling, Kip eieren 7.107.30, poelje-eieren 3.90, eendeieren 5.10 per 100 stuks. Groote veiling. Zure kroetappels 2,10 per 100 kg. Kleine veiling. Appels, Goudreinetten 317, Fransche reinetten 59, zure bellefleurs 615, zoete bellefleurs 5 13, Fransche bellefleurs 25, sterap pels 1018, Groninger Kroon 1217, Transparante de Cronsels 17, Lanes Prince Albert 49, Court Pendu 49, Reinette d'Or 36, Pomme d'Orange 6 15, Ermgaard 815, Campagnezoet 614, Hollandsch Zoet 512, Bramley's Seedling 7, Peperappels 6—9, Reinette Baumann 611, Tuinzoet 813, Bald win 710, Glasappels 36, Present v. Lunteren 714, Lemoenappels 7—10, Guldelingen 10, Notarisappels 610, Vlaamsche Hollaart 8, Cox Oranje Pip pin 915, Bijenkorff 6, Zoete Hollaart 7—11. Peren: Beurré Alexander Lucas 11, Beurré Clairgeau 617, Doyenne du Cornice 1327, Noveau Poiteau 1016, Comtesse de Paris 817, Zwijndr. Wijn peren 1016, Jodenperen 9, Winter- suikerij 48, Winterlouwtjes 49, Pondsperen 611, St. Remey 1012, Kleiperen 512, Gieser Wildeman 6 12, Chaumontel 514, Peren zonder zaadhuis 611, Souvenir de Vacheur 7 12, Roem van Vlaanderen 710, Du chesse d'Angoulême 617, Curé 48; Bezy van Schonauwen 10, Le Lectier 10, Triumf de Jodoigne 12, Kweeperen 16, Beurré van den Ham 10. Diversen: Mispels 28, blauwe drui ven 1728, spruiten 417, dubb. prin- cessen zonder draad 10, tomaten 67, uien 2, alles per kg. Savoye kool 58, roode kool 5—6, bloemkool 9, boeren kool 1, alles per stuk. Prei 36, chry santen 56, beiden per bos. Chrysanten 1626 per pot. Andijvie 11.90 per 100 krop. Zie rik zee, 3 Nov. Blruine bonnen f 8—8.75, schokkers 1114, beiden per 100 'kg. Aardappelen: Eigenheimers 0.70, id, bonte en blauwe 1.10 1.25, Bevelanders 0.60, alles per 70 'kg; uien, bruine «en. witte, 1.75 per 50 kg. Bloter 0.70— 0.80 per 5 hg. Kipeieren '7.70 »per 100 sinks Aanvoer 2000 stuks.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 5