GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. BEKENDMAKINGEN. GOES. sche land- en tuinbouw, die toch reeds zoo zwaar getroffen is, zal voor een groot gedeelte ten doode zijn opgeschre ven, Wellicht zelfs voor goed. Wanneer de afzet van een dergelijke hoeveelheid onzer land- en tuinbouw producten niet kan worden verzekerd, zullen daarenboven de hulp- en steun maatregelen, welke de regeering heeft genomen ten behoeve van den land- en tuinbouw, niet het gewenschte effect S°OndeT'deze omstandigheden meent onze organisatie, dat Nederland zal moe ten vechten om zijn bestaan. Mocht de Duitsche regeering hare plannen ten uitvoer brengen en dus den invoer van Nederlandsche producten tot een mini male hoeveelheid beperken, dan ver wacht onze bond, dat de Nederlandsche regeering, die voortdurend gepoogd heeft het handelsverkeer met Duitsch- land onder waarborging van beiderzijd- sclie belangen in der minne te regelen, oeen oogenblik langer zal aarzelen, om ook de Nederlandsche poort te sluiten voor den invoer van Duitsche produc ten. Onze bond is er van overtuigd, dat er met Duitschland niet te praten zal zijn, vooraleer liet aan den lijve voelt, dat 't niet-koopen van Nederlandsche produc ten hier te lande beantwoord wordt met een niet-meer-koopen van Duitsche producten. Ik moge uwe excellentie er op wij zen, dat in onze land- en tuinbouwkrin- gen hoe langer hoe sterker tot uiting komt een streven, om indien de re geering meenen zou, hare lijdelijke hou ding niet te kunnen laten varen den land- en tuinbouw zelf het initiatief te doen nemen tot een krachtig verweer tegen de Duitsche handelspolitiek en 'n breed opgezette boycot van Duitsche artikelen en producten in te leiden en door te voeren. Ook op onze, de vorige week gehouden algemeeene vergadering is deze stemming zeer beslist en zeer duidelijk gebleken. Gehoopt wordt echter nog steeds dat onze regeering in deze zelf zal ingrij pen en dat haar optreden zoodanig zal zijn dat een boycot van de zijde van 't bedrijfsleven die als een guerilla-oor- log uiteraard steeds minder verkieselijk is dan een regeerings-optreden kan achterwege blijven. Ik heb gemeend, excellentie, u op de hoogte te moeten stellen van de stem ming, welke in dit opzicht bij onze R.K. boeren en tuinders heerscht." Het adres is onderteekend door den secretaris, mr. H. van Haastert. Naar aanleiding van bovenstaande schrijft onze landbouwkundige mede werker: Als Duitschland, ondanks ons verzet toch zijn plannen zou doorzetten, dan, aldus de R.K. boerenbond, moet de re geering hare lijdelijke houding laten va ren en den invoer van Duitsche goede ren weren. Gebeurt dit niet, dan zal de georganiseerde landbouw een breed op gezette boycot van Duitsche goederen op touw zetten en doorvoeren. We be toogden reeds, dat met iets dergelijks de landbouw niet gebaat is. Zijn belang ligt in de in-stand-houding van onzen export. Hoogstens kan dus een dergelijk drei gement dienen bij eventueele onderhan delingen. Zwitserland, dat door Duitsch land in zijn export van kaas wordt be dreigd, stelt daar tegenover een invoer verbod van Duitsche rogge en tarwe voor veevoeder, agrarische prof ducten dus. Natuurlijk meent Zwitser land,, dat de Duitsche landbouw, die deze beweging op touw heeft gezet, hiervoor het gevoeligst zal zijn en dus milder gestemd bij het vaststellen van het contingenteeringspercentage. Onge lukkigerwijze kunnen wij dit voorbeeld moeilijk volgen, omdat Duitschland wei- nig of geen agrarische producten bij ons op de markt brengt. Een kleine hoeveelheid bruine boonen, su&erbie- tenzaad, slachtpaarden, boter en peren vormen den ganschen Duitschen agrari- schen import. Een contingenteering of zelfs een algeheel verbod kunnen hier geen gewicht in de schaal leggen, noch voor ons, noch voor Duitschland. Om werkelijk te kwetsen moeten we bij Dutische industrieëele goederen te recht komen. Wie nu onze voorgaande artikelen heeft gelezen, weet, dat we huiverig zijn voor een wilde boycot. Op dit terrein moet systematisch worden te werk gegaan, „ons tekort en ons te veel moeten worden aangevuld en ge ruild met goederen uit andere landen op wèl omschreven voorwaarden." Met den R.K. boerenbond zijn we het eens, dat onze regeering actief moet optre den en tot Duitschland zal zeggeil: als gij onzen uitvoer met idem zooveel (dat kan in waarde worden uitgedrukt) doet verminderen, dan zien wij ons genood zaakt onzen invoer met ongeveer het zelfde bedrag te verminderen om het evenwicht in onze handelsbalans te be houden. Natuurlijk bij dit dreigement innig ho pend dat Duitschland daarvoor zwich ten zal. Mocht dit laatste onverhoopt niet het geval zijn, dan moet de bedrei ging worden uitgevoerd. Welke Deut sche goederen dan moeten worden ge weerd kan den landbouw vrij onver schillig zijn, al kan het zijn nut hebben, daaronder alle agrarische producten te bevatten. De Nederlandsche Nijverheidsbelangen zullen hier den weg moeten aanwijzen. Ongelukken. Dinsdagmorgen heeft de heer van der L., die met een passagier in een auto op den Lekdijk reed te G r o o t-A m- #m e r s reed, bij het uitwijken voor een koe, het beheer over zijn stuur verloren. De auto reed van den hoogen dijk en kwam in de Lek terecht. De inzittenden wisten zich uit hun benarde positie te redden. De heer v. d. L. kreeg een been breuk. De andere inzittende liep een hoofdwond op. Te N ij m e g e n is Dinsdagmorgen een tienjarige jongen door een auto ge grepen en zóó ernstig gewond, dat hij eenige minuten later overleed. Door eigen onvoorzichtigheid is Dinsdagmiddag een 8-jarigen knaap een ernstig ongeval overkomen. De jongen was aan den zijkant op een op de Lin- dengracht te Amsterdam rijdenden vrachtauto van de gemeentere|jniging geklommen, ondanks de waarschuwing van enkele voorbijgangers, dat hij groot gevaar liep overreden te worden. Nau welijks zat de jongen dan ook op den auto, of hij viel er af met het noodlottig gevolg dat het lihkerachterwiel hem over de borst ging. Ernstig gewond is de knaap naar het Binnengasthuis ver voerd. Branden. In de boerderij van den lieer P. de P. te Stro o bos (Gr.) is torand uiige- )broken doordat men bezig was, bij liet licht van een lamp, een vrachtauto van benzine te voorzien. De lamp 'kwam te dicht bij de benzine en deze. vatte vlam. In een oogenblik' stond de schu'i.r in lichte laaie. Alleen de voorbehuizing kon behouden itolijven. De in de schuur aanwezige lioeveoN heid hooi, een maaimachine en een au to, gingen mee in de vlammen, op. Dinsdagavond is een felle hVand uitgebroken i n de boerenwoning van den landbouwer C. J. van M. te Sc hip li ui-, den. Het vuur greep zoo snel om zich heen, zoodat weldra liet woonhuis ,en de veestallen in lichte laaie stonden. Woonhuis en stallen zijn geheel uit gebrand; een kloe is in de vlanrtnon omige'k'omen. Te IIor st zijn schuur en stallen van M. V. door onbekende oorzaak af gebrand, waarbij ook de geheele oogst en landbouwwerktuigen verloren gingen. De woning zelve bleef toehouden. Ver zekering dekt de schade. OFFERBLOK GELEDIGD. In de r.-k. kerk De Liefde aan de Bilderdijk- straat te Amsterdam is uit een of ferblok f 500 gestolen. Het blok was in vier weken niet geledigd; eenige leden van het kerkbestuur, die ontdekten wat geschied was, hebben bij de politie aangifte gedaan. BRUTALE INBRAAK IN WINKEL. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft een aan de Weteringschans te Amsterdam bij het Eerste Wetering plantsoen gelegen winkel, waar sport artikelen verkocht worden, bezoek ge had van tot nu toe onbekend gebleven personen, die er verschillende zaken van hun gading hebben weggenomen. De daders vermoedelijk zijn er twee geweest zijn zeer brutaal te werk ge gaan. Zij hebben dankbaar gebruik ge maakt van het feit, dat de eerste étage boven den winkel leeg stond. Daardoor konden zij, zonder dat zulks al te veel gevaar opleverde, de deur van den vrij en opgang naar dit huis, forceeren, waar na zij zich naar boven begaven en uit den vloer boven den winkel een luik of eenige planken wegnamen. Vermoedelijk met behulp van een steekbeitel hebben zij vervolgens het stucwerk van het winkelplafond weggestoken en zich zóó door het gat in de winkelruimte laten zakken. De buit die zij zich daar hebben toegeëigend, bestaat uit een aantal jum pers en een klein bedrag aan geld. Langs denzelfden weg, dien zij zich naar het operatieterrein gebaand hadden, zijn de daders weer vertrokken. ALS KINDEREN MET GELD* SPE LEN. Op een stoep in de Boerhave- laan te Schiedam zaten twee jon getjes van 4 en 5 jaar te spelen met.. 35. Zij hadden op straat een porte feuille gevonden, eens geneusd wat er in zat en dat mooie speelgoed eruit ge haald. Aan de portefeuille hadden zij niets, die wierpen zij maar weg. Een juffrouw zag de jongens met het geld spelen en was zoo „goed" zich over het geld te ontfermen. „Dat is geen speelgoed voor jullie", zei de juffrouw. „Ik zal het maar ne men. Hier hebben jullie een kwartje, daar kunnen jullie wat voor gaan koo- pen!" De jongens waren de 35 kwijt en hadden daarvoor in de plaats een kwartje! De juffrouw heeft zich nog niet bij de politie aangemeld. VECHTPARTIJ TE OSS. Dinsdag middag bezocht een zekere van V. in eenigszins beschonken toestand, het café van den heer v. d. L. in de Arends vlucht te O.ss. Hij beleedigde de vrouw van den herbergier op ergerlijke wijze. V. d. L., die ziek te bed lag, hoorde deze beleedigingen. Hij maakte zich daarover zoo kwaad, dat hij opstond en v. V. met een ijzeren staaf te lijf ging. Hij bracht hem een ernstige hoofdwonde toe. Van V. kon, na verbonden te zijn, naar zijn woning worden gebracht. De politie heeft de zaak in onderzoek. DOOR WESPEN DEERLIJK GE STOKEN. Te Ouderkerk ont dekte Maandagmiddag een landbouwers knecht tusschen het plafond een wes pennest. Bij het verwijderen van het nest werd hij door de wespen zoodanig gestoken, dat De R. zich ijlings onder geneeskundige behandeling moest stellen en in den loop van den middag naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. Voor het behoud van een zijner oogen wordt gevreesd. VALSCHE MUNTERIJ. De politie te Utrecht heeft een werkloozen schoenmaker en diens vrouw aangehou den, die de laatste dagen valsch zilver geld dubbeltjes en kwartjes in om loop hadden gebracht tot een waarde van enkele guldens. In de woning van den schoenmaker aan de Notenboomen laan werden werktuigen voor het ver vaardigen van valsch geld aangetroffen Beiden zijn opgesloten. 1 GEBARSTEN EN 1 BIJNA-GEBAR- STEN KOE. Zondagmorgen kwam de landbouwer M. te Nieuw e-S c h a n s, tot de ontdekking, dat een zijner koeien in de weide dood lag. De oorzaak bleek te zijn, dat dit dier tengevolge van het weiden van jonge natte klaver gebar sten was. Het vleesch is na ontbruikma- king begraven. Een koe van T. had ook weder last van te gulzig gevreten natte jonge kia- ver en stond dit beest ook tot barstens toe in de weide. RATTEN SLEEPEN DE KONIJNEN IN HUN HOLEN. Bij den heer H. B te Klazienaveen heerscht een wa re rattenplaag. Zoo miste hij op een mor gen een paar konijnen. De ratten hadden de konijnen in hun gangen gesleept en bijna totaal opgevreten. ONVOORZICHTIGE UITVIN DERS. Twee leerlingen van de R. H.B.S. te M e p p e 1 die in het wacht huisje van den autobusdienst Maandag avond zaten te wachten op den bus naar Dwingeloo, waar ze wonen, meen den den tijd te moeten korten met het nemen van scheikundige proeven, zoo lezen wij in de N.R.C. Op een gegeven oogenblik ontplofte een fleschje met chloras calicus en phosfor met een lui den knal. Beide jongens kregen brand wonden. In het wachtlokaal waren nagenoeg alle ruiten door den hevigen luchtdruk verbrijzeld. FRAUDULEUZE SLACHTINGEN. In de gemeente Reeuwijk, nabij de grens van Boskoop, is een slachtplaats ont dekt, waar ziek en invalide vee frau duleus werd geslacht. Het bleek, dat bij den veehouder V. een koe, die aan darmziekte was ge storven, niet aangegeven, noch vernie tigd was, doch door de slachters T. en v. 't H. in den nacht, na den dood van de huid werd ontdaan en uitgebeend. Teneinde den schijn te wekken, dat niets onbehoorlijks was geschied, heb ben zij een kuil gegraven en daarin de beenderen geworpen. Toen op last van den keuringsdienst dit ,,graf" werd blootgelegd, vonden de politie, de keurmeester en de ambtena ren niet anders dan het geraamte der koe. Bij voortgezet onderzoek kwam ook nog aan het licht, dat dezelfden van den veehouder v, d. D. te Waddinxveen voor 15 een koe, die niet meer loopen kon, hadden gekocht en uitgepond. Het heette voorts, dat ook in de Gou we zich vleesch bevond. Naar aanleiding van de hieromtrent ontvangen aanwijzingen liet de keur meester een gedeelte van de rivier af- dreggen en werkelijk werden groote stukken vleesch en beenderen opge pikt, die vermoedelijk van ziek en in- valiede vee afkomstig waren. Tegen T. en v. 't H. en den veehou der V. is proces-verbaal opgemaakt, wegens overtreding van de Vleeschkeu- ringswet. De beide slachters werden voorts nog verbaliseerd wegenis over treding van de wet op het geslacht. VERSCHERPING VAN HET GREXS- TOEZICHT. Die toenemende torn la 1b teit van Nederlandsche en Duitsche smokkelaars langs de geheele grenszone heeft de Duitsche douane doen beslui ten tot verscherping van het grenstoc;- zicht, met het gevollig dat 'iet voor ide s'luflkfers steeds moeilijker wordt door de douanecontrole heen te komen. Het aantal slachtoffers dat getroffen wordt door de 'Idogels van de snelschie- tende ambtenaren, werd dan ook' groo- ler, zoodat in de afgeloopen week' tua- schen Ruhr- en Rheingebied een zestal! slachtoffers, waarvan een döodelijk', ge vallen zijn. Volgens officieele opgave van het „Regierungsbezirk" Trier-Coblenz wer den in dat gebied in de maand Sept. 223 smokkelaars gearresteerd, dat is on geveer een derde minder dan in de voor- afgaanden maand. Er werden in beslag genomen 10 rijwielen, een motorfiets en een kar met paard, terwijl duizen den kilo's koffie en suiker werden inibet- slag genomen. De smo'kkelcijfers in de aangrenzen de gebieden van Keulen Mn DusseÜdorf gingen eveneens in dalende richting. De verwachting is evenwel, dat de smokkel handel in weerwil van strenger optreden der grensbeambten in de komende win termaanden bij groote werkloosheid toch weer zal toenemen. OORZAAK EN GEVOLG. Men meldt aan het „Handelsblad" uit Doe- tinchem: De aangekondigde belas ting op eetbare vetten is oorzaak, dat de smokkelhandel in dit artikel is be gonnen. De eerste aanhouding heeft al reeds plaats gehad. GEURIGE BELASTINGDUITEN! Per s.s. „Rochussen" van de K. P. M. te Makassar, volgens den correspon dent van het „Soer. Hbl." een groot aantal orchidee-planten men spreekt zelfs van 6000 tot 10.000 stuks aan gebracht. Op Larat, een eilandje van de Zuid Ooster Eilanden in de Molukken, werd de bevolking groot 15.000 zielen, over het jaar 1931 in de belasting aangesla gen voor totaal 18.000, Deze belastin gen zijn niet alle binnengekomen. Er moet naar schatting nog een som van rond 8000 worden ontvangen. Teneinde deze belasting te kunnen aanzuiveren zoekt de bevolking naar bronnen van inkomsten en waar haar ei land in deze streken bekend is om de witte en paarse orchideeën, de zooge naamde „larats", ligt het voor de hand dat dit één der middelen moest zijn om geld te verschaffen. De planten worden te Makassar ver kocht. De verkoopprijs was per plant op 5 cent gesteld, GOODKOOPE FIETSEN. Naar de „Deli Crt." meldt, importeert Japan thans goedkoope fietsen. De prijs is 4.50. Het zijn fietsen zonder banden, maar bij den tegenwoordigen goedkoo- pen bandenprijs is men toch voor een gulden of zeven klaar. OVER DE SNELHEID DER VLIEG TUIGEN. Een vakman voorspelt, dat, eer tien jaar verloopen zijn, men van Parijs uit de wereld rond zal kunnen vliegen zonder ergens te moeten landen, met een snelheid van 300 kilometer in 't uur. Voor binnen vijftien jaar voorziet hij een regelmatigen dienst op den Atlan- tischen Oceaan; er zal een dagelijksche dienst ParijsNew-York bestaan, die over dat traject slechts 24 uur zal doen. Over een halve eeuw zal men, volgens hem een snelheid van 1200 tot 1400 ki lometer per uur bereiken, zoodat de vliegtocht ParijsNew-York maar 5 uur in beslag zal nemen. Middelburg. Van 1012 Oct. Bevallen: C. C. Le- onhart geb. Tanghe z.; H. C. Korstanje geb. Beekman z.; M. IJ. Reijers geb. de Werk d. Overleden: J. C. van Vlaanderen 81 j. geh. met C. J. Meskeerus; A. J. Nijs- se 7 j. z.; J. Sinke 70 j. geh. met C. Wisse, Goes. Bevallen: P. Harinck geb. Schaalje z.; A. C. van Riet geb. Clement d.; A. L. van de Schelde geb. Slaa d.W. D. Janse geb, Luitwieler d. Kruiningen. Van 1—30 Septetnlber. Bevallen: J. Al. T. Bdaauwkamer geb. Leijs, z.; P Nelis geb. Paauwe, d.; J. Vlaming, geb. Rie- mens, z. OverledenM. P. de Vos 80 j.1 G. Griep, wed. A. Steenpoorte, 80 jaar. Middelburg, 12 October. Op de veiling deden: Zeeuwsche blauwe aard appelen 3046, id. poters 15, blauwe ei genheimers 18, alles per 25 kg,; wijnpeen 2, spruiten 1623, veldsla 1112, kool rapen 12, uien 25, pompoen 1, schorseneer 10, snijbiet 8, postelein 17 19, spinazie 1820, zilveruien 16, kas- stoksnijboonen 2648, stamsnijboonen 1221, stokprincessen 2529, stamprin- cessen 1323, alles per kg.; augurken 19 per 140 stuks; kervel 4, zuring 5, bei de per kistje; pluimen 42 per 10 stuks; peen 24, rapen 0.14, kroten 2,54, rammenas 22.5, prei 57.5, knolsel- derie 1.52, selderie 0.51.5, peterselie 0.51, alles per bos; savoye kool 1.5 6.25, roode kool 3.55.25, boerkool 1 3.5, andijvie 0.11.5, kropsla 0.11, cantonner witkr. 1.251.5, bloemkool 3.519, komkommers 1, alles per stuk. Fruit: tomaten 1013, blauwe druiven 3346, bramen 15, aardbeien 40, fram bozen 54, alles per kg.; netmeloen 1014, perziken 10 ct,, alles per stuk. Goes, 11 October. Veilingsvereeni- ging „Zuid-Beveland". Peren: Doyenne du Commice extra 4853; idem A 43 48; idem B 3842; idem C 2032; Sol dat Laboureur extra 2830; idem A 26 28; idem B 2226; idem C 1420; Leghiponts extra 27; idem A 2526; idem B 2124; idem C 1719; Com- tesse de Paris extra 2324; idem A 18 —,20; idem B 15—17; idem C 10—14; Nouveau Poitau extra 1822; idem A 1719; idem B 1418; idem C 10 14; Williams Duchesse extra 2433; idem A 2427; idem B 1622; idem C 1015; Zwijndrechtsche Wijnpeer ex tra 2021; idem A 1819; idem B 14 15; idem C 812; President Roose velt extra 2024; idem A 22; idem B 16; idem C 10; General Totleben extra 26; idem A 22; idem B 16; idem C 10 14; Maagdepeer extra 1516; idem A 14—15; idem B 12—13; idem C 7—12; Jodenpeer extra 1415; idem A 12 13; idem B 10; idem C 68; Beurré Alexander Lucas extra 22; idem A 18 20; idem B 1416; idem C 812; Beurré Clairgeau extra 2728; idem A 25—27; idem B 18—22; idem C 12,14; Beurré van den Ham 1822; Beurré Diel 1018; Beurré Blance 1015; Beurré Steckman 14; Beurré Durandeau 1216; Beurré d'Aremberg 17; Minis ter dr. Lucius 1517; Bonne Louisse d'Avranches 34; Josephine de Malines 18; Fransche Maagdepeer 11; Besi van Schonauen 918; Groene Chaumontel 810; Bruine Chaumontel 717; Con férence 16; Double de Guerré 16; Espe- rine 11; Corns, a la Cour 2025; Duch. d'Angoulème 1114; Forellenpeer 8 10; Peren zonder zaadhuis 810; Fop- pepeer 912; Schellebellen 11; Winter Suikerijen 610; Winter Bergamotten 911; Winter Rietpeer 12; Winter Louwtjes 11; Gieser Wildeman 1017; Kleipeer 911; Brederode 1516; Wit te Cousin 711; Pondspeer 811; St. Remy 810; Afval en kroetperen 16; alles per 100 kg. Appels: Cox's Oranje Pipping extra 37; idem A 2736; idem B 2028; idem C 1316; Sterappel extra 2430; idem A 20—24; idem B 14—20; idem C 12— 16; Notarisappel extra 18; idem A 16 17; idem B 1215; idem C 810; Bram- ley Seedling extra 1113; idem A 10 11; idem B 9ilO; idem C 79; Lanes Prince Albert extra 12;! idem A 1112; idem B 10; idem C 8-9; Present van Lunleren extra 1718; idem A 15 16; idem B 1316; idem C 811; Transp. de Croncels extra 22; idem A 21; idem B 18; idem C 15; Goud Reinet extra 2233; idem A 1922; idem B 1419; idem C 1012; Fransche Goud Reinet 1016; Boumans Reinet 10 13; Canada Reinetten 78; Oranje Rei- netten 710; Lemoenappel 16; Gronin ger Kroon 1217; Luntersche Pippeling 710; Laxton Superb. 16; Lentsche Roode 1214; Princesse Noble 1117; Jacques Label 9—15; Bismarck 8—10; Hondsmuil 69; Ganzebout 79; Belle et Bonne 710; Court Pendu 711; zure Belle fleur 816; dubbele zure Bel lefleur 10-13; Westl. Bellefleur 8; Rem- bour Mortier 69; Blenheim's Pippe ling 8; Reinette d'Or 4—6'; IJziker 5; zoete Armgaarde 1317; zoete Belle fleur 913; zoete Campagner 1015; zoete Lindenappel 9—14; Pomme d'Oran- je 1416; Afval en Kroetappels 1 10 alles per 100 kg. Diversen: dubbele Princesseboonen 13.17; blauwe Druiven 2133; Toma ten 25; Groene Noten 21, alles per 100 kg. Noten 0.602.60; Meloenen 1014; Kipeieren 3.30 per 100 stuks. Bloemen 10 per 100 bos; bloemen 5 50 per pot; Hazen 1.90—2.10; Eenden 0.34—0.40; Fazanten 0.50—1; Patrijzen 0.36—0.39. Veilingsvereeniging „Zuid-Beve land", Goes. Groentenveiling 12 October. Kassnijboonen 2235, stoksnijboonen 12, Perfectboonen 8—17, dubbele prin- cessen 819, groene boonen 6, spinazie 1214, uien 24, kleine uien 2, uitsch, uien 11.50, tomaten 27, blauwe drui ven 2531, alles per 100 kg.; bloemkool 13, id. 2e soort 36, id. uitschot 13, roode kool 5, witte kool 5, groene sa voye kool 47, Chineesche spitskool 210, witte komkommers 80, kropsla 90 140, andijvie 50240, meloenen 9, knol selderij 50, alles per 100 stuks; bloemen 5, wortelen 36, rammenas 180, rhabar- ber 70, prei 36, per 100 bos. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Goes brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van H. A. F. Harmsen te Goes om vergunning tot 't uitbreiden van de bestaande brood- en koekbakkerij in het perceel, kadastraal bekend gemeente Goes sectie D no. 3255, gelegen aan de Lange Kerkstraat, plaatselijk gemerkt no. 7. Op Dinsdag 25 October 1932, des voormiddags 11 uur, zal ten Stadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren te gen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schrifte lijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen vóór het bovengemelde tijdstip ter secretarie der gemeente 'kennis ne men van de ter zake ingekomen schrift uren. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat. volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet op den bo- venbepaalden dag voor het gemeente bestuur zijn verschenen teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Goes, den 11 October 1932. HAJENIUS, Burgemeester. VAN BALLEGOIJEN DE JONG, Secretaris.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 5