ONDERWIJS. LANDBOUW. KORTGENE. VERKEERSWEZEN P, T. T. SPORT. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. an de Landbouwhcogeschool te Wageningen slaagde voor het candidaats- examen ko onUle kndbouw, de heer P. de Feijte:. Boventallige leerkrachten. Naar het Handelsblad uit goede bron verneemt is de regeering niet voor nemens de door de commissie-Weiter voorgestelde bepaling, dat de gemeen ten geen boventallige leerkrachten zul len mogen handhaven, over te nemen. Kweekscholen, bevoegd de akte van be kwaamheid uit te reiken. Stcrt. 193 bevat de vermelding van ge meentelijke en bijzondere kweekscholen aangewezen als bevoegd aan hare leer lingen, die het onderwijs tot het einde hebben gevolgd, op grond van het met gunstig gevolg afleggen van een monde ling en schriftelijk schoolexamen één maal 's jaars de akte van bekwaamheid uit te reiken, bedoeld in artikel 77, on der a, der wet van 17 Augustus 1878 en wel voor de jaren 1932 tot en met 1935. Examen tandheelkundige. Bij Kon. besluit is o.a. benoemd in de commissie van 1 Augustus 1932 tot en met 31 Juli 1933 te Utrecht belast met het afnemen van de theoretische en practische tandheelkundige examens.' tot lid J. W. A. Tjebbes, lector aan het Tandheelkundig Instituut te Utrecht. Leg wedstrijd V. P. Z. Zooals reeds werd medegedeeld is loopende de 5e Legwedstrijd van kippen vanwege de V. P. Z., thans te St. Maar tensdijk. Uit het rapport van Juli blijkt dat in Juli de 48 hennen hebben gelegd 754 eieren; van de 8 deelnemende too rnen Witte Leghorns staan thans als no. 1 die van N. P. J. Polderman met 826 eieren, wegende 48416 gr. ter waarde 24.55, no. 2 A. Bruijnooge, respectie velijk 830, 46698 en 24.01; gebr. v. d. Berg 833, 43398 23, waaruit blijkt, dat er nog al afwisseling is in gewicht, want dit bedroeg gemiddeld 59 gr., 56 gr. en 53 gr. voor de 3 genoemden. De laag ste cijfers waren voor stand no. 8 res pectievelijk 619 eieren ter waarde van 14.93. Als gemiddelde productie van de mededingende hennen in de verschil lende jaren tot en met Juli bedragen voor 1927-'28 tot en met 1931-'32: 121,5 eieren, met grootst aantal van één kip 192 stuks; 116,1^-181; 153-202; 137,8- 209; 122.7-206. De totaal waarde 6om van al de toornen tot 1 Augustus be draagt 160,34. De Gentsche bloemententoon stelling in 1933. De correspondent der „'JSÏ. R. C." meldt, dat met het oog op de organisa tie van de Gentsche internationale bloe mententoonstelling (de zgn. Gentsche Floralies") die van 22 tot 30 April 1933 zal plaats hebben, Zaterdag in deze oude VJaamsche stad, welke veel aan de hof- en tuinbouwindustrie ver schuldigd is, een belangrijke bijeenkomst van Belgische en buitenlandsche deel nemers werd gehouden. De Belgische gezant te Berlijn, graaf Kerchove de Denterghem, die voorzitter van de Kon. Maatschappij voor land- en tuinbouw is gebleven, zat de vergadering voor. Ne- derlandsche, Fransche en Italiaansche delegaties waren aanwezig en zegden de medewerking der hofbouwers van deze landen toe. Nederland zal, evenals vorige maal, met een groote zending uit komen. Abonnementen en Advertentiën vooj dit blad worden aangenomen door den Agent K. DE VOS Indische Stoomvaartlijnen. Baloeran, (uitreis) 4 (2 n.m.) van Gi braltar. Dempo (thuisr.) 5 (12 midd.) v. Co lombo. Gewestelijke schietwedstrijden korps Zeeuwsch Verb. B. V. L. Op 28 en 29 Sept. hield het korps Zeeuwsch Verband" van den Bijz. Vrij- willigen Landstorm haar jaarlijksche schietwedstrijden op de schietbanen te O. en W. Souburg. Vele autoriteiten woonden een ge deelte der wedstrijd hij, o.a. de voorz. der Nat. Landstorm Commissie, Luitenant- Generaal, L. F. Duymaer van Twist met toegevoegde officieren, verder de Gar nizoenscommandanten van Middelburg en Vlissingen, de Burgemeester en Wet houders van Vlissingen, de ondercom mandant der marine, kapitein ter zee C. Rühl, enkele leden der gewestelijke Landstormcommissie in Zeeland en offi cieren van het Verband. i et muziekkorps van Hr. Ms. .Noord- Brabant" luisterde de wedstrijden met muziek op. De uitslagen waren als volgt: Korpswedstrijd op M '95 1. Afdeeling Baarland 180 p; 2. afd. Poort vliet 1 174 p.; 3. afd. T h o 1 e n 173 p.; 4. afd. Vrouwenpolder 1 172 p. Korpswedstrijd (K.S.O.) 1. afd. Bors- s e 1 e 192 p.; 2. afd. N.- en St. Joos- 1 a n d 189 p.; 3. afd. Nieuwdorp 189 p.; 4, afd. Grijpskerke 189 p.; Person, wedstrijd koningsschutters (M. '95) 1. G. J. Bos, Nisse 49 p.; 2. H. Pol derman, Vrouwenpolder 48 p.; 3. D. de Wilde, Wemeldinge 47 p.; 4. S. de Roo, Vrouwenpolder door loting 46 p.; J. Rouw, Goes id. 46 p. Person, wedstrijd scherpschutters (M. '95). 1. Herm. Uyl, Poortvliet 49 p.; 2. G. Melio, Baarland 48 p.; 3. M. de Bruyne, Cadzand 47 p.; 4. D. Verhage, Zoutelan- de door loting 47 p.; 5. H. A. v. d. Lycke Cadzand id. 47 p. Person, wedstrijd le kl. schutters (M. '95) 1. D. de Wilde, St. Maartensdijk 48 p. (door loting); 2. J. R. J. v. d. Poll, Mid delburg 48 p., (id.); 3. G. W. Graafhuis, Middelburg 48 p., (id); 4. W. van den Berg, Middelburg, 47 p.; 5. P. Ploeg, Cadzand 47 p. Person, wedstrijd 2e kl. schutters (M. '95) 1. K. Wisse, Vlissingen 47 p.; 2. P. C. Drygers, Nisse 46 p.; 3. J. Krijger, Poortvliet 45 p.; 4. C. v. d. Slikke, Poort vliet 45 p.; 5. C. de Jonge jr. Middel burg 44 p.; Person, wedstrijd koningsschutters (K. S.O.-geweer.) 1. N. Moerman, Nieuwdorp (door loting) 50 p.; 2. P. Aers, Oostburg (id.) 50 p.; 3. A. de Visser, Oostkapelle (id.) 50 p.; 4, S. de Visser, Serooskerke, 49 p.; 5. P. Casteleyn, Groede 49 p. Person, wedstrijd scherpschutter (K.S. O.-geweer) 1. S. Blaas, Aagtekerke (door loting) 50 p.; 2. H. Lous, Oostkapelle (id.) 50 p.; 3. P. de Smet, Sluis 49 p.; 4. N. de Regt, Kapelle 49 p.; 5. H. van der Mey, Haamstede 49 p. Person, wedstrijd le kl. schutters (K. S.O.-geweer). 1. C. L. van Felius, Zonne- maire, 48 p.; 2. W. Rijn, Schore, (door loting) 47 p-.; 3. S. Tack, Groede (id.) 47 p.; 4. J. Snoodijk, Wolphaartsdijk (id). 47 p.; 5. H, Melis, Zoutelande, (id.) 46 p. Person, wedstrijd 2e kl. schutters (K. S.O.-geweer), 1. J. Paardenkooper, Bors- sele 50 p.; 2. J, Nyssen, Kapelle, (door loting) 49 p.; 3. A. Maranus, Oostkapel le, (id) 49 p.; 4. J. Steketee, Nieuwdorp (id) 48 p.; 5. J. Cappon, Zuidzande (id.) 48 p. Person, wedstrijd (pistool). 1. Res.- luit.-kolonel H. Bierman 71 p.; 2. Res.- 2e luitenant C. C. Mullaert 70 p.; 3. Res- kapitein G. W. Graafhuis 68 p. Vrije baan (pistool). 1. J. Goedbloed met 8 X 72 p.; 2. A. I. Burgel met 7 X 72 p.; 3. D, C. Drijgers met 5 X 72 p.; 4. J. C. A. de Keijzer met 3 X 72 p.; 5. C. A. J. v. Herwijnen met 2 X 72 p. Hoogste korpsschutter M. '95: J. Traas afd. Baarland (medaille, aangeb. door den Prins der Nederlanden); Hoogste korpsschutter K.S.O.A. Koets, afd. Grijpskerke (medaille aan geb. door den Commissaris der Koningin in Zeeland); Hoogste Koningsschutter personeelen wedstrijd M'95: C. J. Bos, afd. Nisse, (medaille, aangeb. door den Burge meester van Vlissingen); Hoogste scherpschutter personeelen wedstrijd K.S.O geweer: Herm. Uyl, afd. Poortvliet, (medaille, aangeb. door den Garnizoenscommandant van Middelburg) Hoogste koningsschutter personeelen wedstrijd KS.O geweer: N. Moerman, afd. Nieuwdorp, (medaille, aangeb. door den Secretaris van het Verband); Hoogste scherpschutter personeelen wedstrijd M'95: S. Blaas afd. Aagteker ke, (medaille aangeb. door den heer P. G. Laernoes.) Vrije baan K.S.O. 1. P. Aers, afd. Oost burg; 2. C. J. Bos afd. Nisse; 3. N. Moer man afd. Nieuwdorp; 4. A. Koets, Grijpskerke; 5. L. Maas, Borssele; 6. S. Walraven afd. Oostkapelle; 7. M. Pol derdijk afd. Heinkenszand; 8. J. van den Ende, afd. Borssele; 9. A. de Visser afd. Oostkapelle; 10. P. Karelse, afd. Bors sele. Vrije baan op M'95 1. C. J. Bos afd. Nisse; 2. S. de Roo afd. Vrouwenpolder; 3. M. Bos afd. Nisse; 4. P. Schoe afd. Vrouwenpolder; 5. L. van de Vate, afd. Thoien; 6. H. Polderman, afd. Vrouwen polder; 7. Herm. Uyl, afd. Poortvliet; 8. A. Koets, afd. Grijpskerke; 9. D. C. Drij gers, afd. Nisse; 10. F. van Sabben, afd. Vlissingen. Het Nederlandsch elftal voor den wed strijd BelgiëNederland, De keuze-commissie van den Kon. Ned. Voetbalbond heeft het volgende elf tal samengesteld voor den extra-wed strijd BelgiëNederland, welke op 16 October a.s. te Brussel zal worden ge speeld (van rechts naar links): Doel: Van der Meulen (H.F.C.) (tevens aanvoerder). Achterhoede: Van Run (P.S.V.), We ber (A.D.O.) Middenlinie: Pelikaan (Longa), Van den Broek (Xerxes), Van Heel (Feijen- oord). Voorhoede: Nagels (Enschede), Adam (H.V.V.), Van den Broek (P.S.V.), Mol (K.F.C.), Van Nellen (D.H.C.) Reserves: Van Male (Feijenoord), Van Stokken (D.W.S.), B, J. Paauwe (Feijen oord) en Bonsema (Velocitas). THANS SCHATGRAVEN IN DEN BOoCH De 's-hertogenbossche Crt. meldt: De bekende Zaandamsche schatg aal ster M-dame Sylvia, heeft nu, uit hooge- re spheren, aan wi,zingen gekregen, dat ook in 's-Hertogenbosch groote schat ten verborgen zouden ijn en wel :n de kelders van het pand waarin de Hema gevestigd is. De s-tlertogenbossche di ecteur van de Hema, wilde het zaakje niet aan, meende, dat ook hier het delven van schatten al evenmin lucr-tief zou zijn, a's in Zaandam en ging naar den notaris wien het pand toebehoorde. Deze had madame Sylvia eenige dagen op bezoek, met het gevolg, dat de notaris "11e on kosten op zich wil nemen van de noo- dige opgravingen. Madame Sylvia gaat nu met 7 beroepsgravers aan het werk. AAN BRANDWONDEN OVERLE DEN. Zooals men zich herinneren zal, zijn Zondag bij een feilen brand in de Zessenstraat te Amsterdam 3 vrouwen naar het ziekenhuis vervoerd en is de 79-jarige weduwe E. aan haar verwondingen overleden. Thans is het tweede slachtoffer, de 46-jarige we duwe G. B. overleden. Haar 57-jarige zuster wordt nog verpleegd. INVAL IN EEN SPEELHOL. Dins dagnacht heeft de Amsterdamsche poli tie een inval gedaan in een perceel aan de Rozenstraat te Amsterdam, daar het vermoeden bestond, dat in dit huis de gebroeders V., die geen onbe kenden voor de politie zijn, gelegenheid plachten te geven tot hazardspel. Een groot aantal agenten en >rech"erfcheuns die zich in den vooravond zoo onopval lend mogelijk in een paar perceelen in de omgeving verdekt hadden opgesteld, drongen van de voor- en achterzijde 't bewuste huis binnen en troffen daar 'n 40-tal personen aan, die het hazardspel beoefenden. Allen zijn overgebracht naar het politiebureau. Tegen de gebr. V. is proces-verbaal opgemaakt. OP BEWAAKTEN OVERWEG DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Woensdag morgen is onder Houten bij Utrecht op een bewaakten overweg, waarvan de boomen niet gesloten waren, een melk wagen waarop zaten drie kinderen van den landbouwer Z., nl. de 16-jarige Ger- rit, de 15-jarige Jaantje en de 13-jarige Anna, door een goederentrein gegre pen. De jongen raakte onder den trein met het gevolg, dat hem een been werd afgereden, terwijl een der meisjes zoo danige kwesturen opliep dat opneming in het ziekenhuis noodzakelijk bleek. Het andere meisje bekwam eenige lichte verwondingen. De wagen werd vernield; alleen het paard bleef ongedeerd. Toen de wagen zich juist op de rails bevond, bemerkten de kinderen tot hun ontzettenden schrik, dat er een goede rentrein naderde, die nog maar enketè meters van den overweg verwijderd was. Onder hevig gekraak, waarboven het gegil der kinderen uitklonk, werd het achterste gedeelte van den melkwagen door den trein gegrepen. Onder hevig geknars werd de trein tot stilstand gebracht, maar niet kon wor den voorkomen, dat de 16-jarige Gerrit nog enkele meters werd meegesleept. Bij de vreeselijke botsing werd hem de linkervoet met één slag van het been gerukt. Ook de 15-jarige Jaantje kreeg een hevigen schok en werd door de ijlings toegeschoten omwonenden zeer ernstig gewond opgenomen. Het best liep het nog af met het jong ste meisje, dat op het kritieke moment nog van den wagen wist te springen en met onbeteekenende schrammen vrij kwam. Het achterste gedeelte van den wagen was natuurlijk volkomen verbrijzeld, terwijl het hevig geschrokken paard met het voorste stuk van den wagen op hol sloeg. SOM GELD GESTOLEN. Te Zwolle is ingebroken ten huize van mej. S. aan de Deventerstraat. Een be langrijke som geld is ontvreemd. Van de daders is nog geen spoor ontdekt. EEN VERMAKELIJKE GR ENS GE SCHIEDENIS. Een vermakelijk ge val heeft zich hier één der laatste nach ten aan de grens afgespeeld, schrijft men uit Aalten aan „De Graarschaipsbode". Twee jeugdige Duitsche ambtenaren hadden zich met burger'k'leeding1 oVer hun uniform verdekt opgesteld bij het 'kippenhok van een boer, die juist even op het Duitsche, vlak! aan! (d'e grens: woont. De ambtenaren hadden het vermoe den, misschien niet ten onrechte, dal daar in de buurt een partijtje varkens gesmokkeld zou worden. Hel boertje had deze ongewenschte gasten ecrter ontdekt en was met hun bezoek hce- lemaal niet ingenomen. Iloe kon hij de lui ,die alles in de wa,r zouden stu ren, weg 'krijgen. Ilij wist er oen al- doend middel op, schoot zijn geweer een paar keer af en begon te roepen: „Kippendieven! Kippendieven! Grijpt die kippendieven!" Beide ambtenaren wer den inp'laats van achtervolgers nu ach tervolgden! Een vluchtte op Ouilscll gebied de andere echter rende ons land in, en 'kwam in zijn angri in een "loot terecht, waar hij door een paar lan I- bouwers doornat uitgehaald werd. „Kö'j fietsen? gaot dan inaor op de ik ziLen en fiets muor netjes veur ons weru de jeugdige ambtenaar, bibberen de van de kou, heel netjes naar de po litie te mallen gebracht, wa.r natuur rijk gauw bleek dat het geen „echte kippendief was. Ongelukken. Woensdagmorgen kwam de 23-ja rige A. A. te Voorburg op zijn fiets uit de richting van de Van Schagenstr. en werd op den Parkweg door een auto gegrepen en meegesleurd. Hij raakte daarbij bekneld tusschen den au.o en a-n benzinepomp. Vermoed wordt dat de fietser, die zoo noodlottig aan zijn einde kwam, voorrang heeft verleend. In een wening in de Hemonyl. an is te Amsterdam een 82-jarige da me van de trap gevallen. Zij bekwam zoodanige wonden, dat zij gisteren aan de gevolgen is overleden. Op den Rijksweg te Castricum trad de heer W. H., wonende aan den Beverwijkerstraatweg plotseling zonder uit te kijken van achter een autobus te voorschijn, waardoor een juist pas- seerende auto hem aanreed. Zwaar ge wond werd hij opgenomen. Het vierjarig dochtertje van den heer v. d. G. te R o e r m o n d viel in een ke tel met kokend zeepsop. Het bekwam daarbij zulke ernstige brandwonden, dat het is overleden. TRAGISCH. Dinsdagmiddag is bo ven het vliegterrein van Mannheim een sportvriegtuig neergestort. De vlieger trachtte nog uit het vliegtuig te springen en zich met behulp van zijn valscherm te redden, doch dit ging niet spoedig genoeg open, zoodat de vlieger te plet ter viel. De vlieger had de begrafenis bijgewoond van de 2 vliegers, die Zon dag in de Palts om het leven zijn geko men en bevond zich op den terugweg naar huis. EEN NIEUW OCEAANPALEIS. Het nieuwe Italiaansche schip „Rex", een super-hyper zeekasteel, verleden week uit Genua vertrokken, waarop 'n eengszins geheimzinnige althans ge heim gehouden ontploffing heeft plaats gehad. Dit schip gebouwd voor de vereenig- de reederijen „Italia" (oorspronkelijk voor de „Navigazione Generale Italania" doch deze heeft zich verleden jaar met de „Lloyd Sabaudo" en de „Cosulich vereenigd tot de onder rgeeeringstoe- zicht staande „Italia") is het grootste en meest weelderig ingerichte der Itajiaan- sche vloot, en tevens een der grootste drijvende hotels ter wereld. Het schip is 51.075 registerton groot, van voor tot achtersteven 268.25 m lang, terwijl de grootste breedte 31 meter bedraagt. De Romeinsche correspondent van 't Hbld. weet er veel interessants van te vertellen. vertellen, na een bezoek. Hij schrijft: Toen wij het schip kort voor de af vaart in de haven van Genua bezoch ten, constateerden wij dat men van de commandobrug een uitzicht had over de daken der foch zeer hooge Genu- eesche huizen. Inderdaad is de hoogte van de kiel tot de commandobrug 36 X m. De diepgang van het schip, 9.83 m bij volle lading, is naar verhouding niet groot. Als stookmiddel dient nafta, geen steenkool. De inrichting van de „Rex" is wel 't laatste woord op het gebied van scheepsbouw. Er is niet alleen voldaan aan alle eischen, die Lloyd's register voor schepen van de allereerste klasse stelt, doch op vrijwel alle punten ging men verder. Vijftien waterdichte com partimenten zullen het schip, ook bij 'n onverhoopte aanvaring of ander onheil, voor zinken behoeden. De breede flan ken van het schip zullen het „rollen" tot een minimum terugbrengen. Aan boord bevinden zich 24 groote red dingssloepen, waarvan er >22 eigenlijk motorschepen zijn, die zelf wel een trans atlantische reis zouden kunnen onderne men; de andere twee moeten gereed worden. Deze 24 booten, type Burmes- ter, bieden tezamen plaats aan 3154 personen, dat is 100 meer dan het to taal-aantal passagiers en bemanning ooit bedragen kan; vier er van zijn voor zien van uiterst moderne Marconi-in- stdllaties. Daarenboven zijn er nog 84 kleinere sloepen, type De Bonis, plaats biedend aan 760 personen. Reddinggor dels van ultramodern type (lichtgevend) bevinden zich in alle hutten. Ook het voor de passagiers meestal meer belangwekkende deel der inrich ting voldoet aan de hoogste eischen. Er bevinden zich aan boord een compleet ingericht theater, een bioscoop met „Western flectric Sound"-toestel, een marionettentheater in de kinderkamers van eerste en tweede klas, gymnastiek zalen, een grandioos zwembassin met strand en „strandbrug" voor toeschou wers; voorts is er veel ruimte voor sport, in de eerste plaats tennis; alle appartementen der eerste klasse be- schikken over open veranda's die u zicht gevén op zee of op de sportdek ken; de tweede, touristen- en derde klasse hebben ieder een ruime veranda voor alle passagiers der desbetreffende klasse. De eetzalen 'voor- iedere klasse ge.en plaats aan ruim 400 personen, zoodat 1680 personen tegelijkertijd de maaltijden kunnen gebruiken, De keu ken is daarmee in evenredigheid. Er zijn 6 koks aan boord, 5 banketbakkers, o bakkers, die allen werken onder toe zicht van twee chefs en cuisine; verder 140 kellners, 112 assistent-kellners en 21 schenkkellners. In totaal, van den kapitein tot den laagsten glazenspoeler, telt men aan boord 619 man personeel. Voor alle klassen zijn bibliotheken in gericht; er is een „winkelstraat" op een der dekken; men kan onder leiding van een bekend arts in de eerste klasse een physiotherapische kuur ondergaan, daar bij profiteerend van de bekende thera peutische qualiteiten der oceaanlucht. Een solarium voor infraroode en ultra violette stralen ontbreekt niet. In iedere hut is een electrische chro nometer, doch wat belangrijker is: elke ruimte van het schip, dus ook die» waar men zelden komt, is voorzien van een electrisch toestel, dat onmiddellijk alarm maakt, wanneer de temperatuur boven een bepaald aantal graden stijgt en te vens wanneer zich rook ontwikkelt. In de offWerskamer zal men dit alarm kun nen aflezen; op deze wijze is het brand gevaar vrijwel onderdrukt. Het schip loopt 28 knoopen en zai den afstand GenuaNew-York in 614 dag afleggen. De bekende „blue ribbon" zal naar alle waarschijnlijkheid van de „Bre men" op de „Rex" overgaan. Nog dezen vn'nter zal een even groot zusterschip de „Conté di Savoia", in de vaart wor den gebracht. Dit laatste schip is voor zien van een giroscopische installatie, waardoor het rollen van het schip wordt opgeheven en dus zeeziekte onmogelijk gemaakt. Aan boord van de „Rex" be vinden zich 2000 passagiers, onder wie de Amerikaansche gezant en de bekende ex-burgemeester van New-York Jimmy Walker. EEN EUROPEESCHE MUNT UNIE. Op het Europeesch congres, dat te Bazel bijeen is, heeft de bankier Hans Fürstenberg uit Berlijn een plan voor een Europeesche muntunie besproken. Aleen door dit plan zou een einde kun nen worden gemaakt aan den tegen- woordigen Europeeschen chaos op va- lutagebied met de 30 verschillende va luta in 21 variëteiten. Een voorwaarde voor een dergelijke unie is de consoli deering van de Europeesche schulden en een hiermede in overeenstemming zijnde economische politiek. Fürstenberg stelde voor een geldeen- heid ie scheppen, die Europa zal hee-- ten, welke waarde moet. worden geba seerd op de waarde van 20 goudcen times. Fürstenberg drong ook aan op de terugkeer tot den zilveren standaard Een Europeesche muntunie zou het geschokte vertrouwen herstellen, bij dragen tot de bestrijding van de crisis paniek en tevens de voorwaarde voor een Europeesche tolunie zijn. Aloys Meyer, de president van de Arbeid (Luxemburg), meende dat de kansen voor de verwezenlijking van deze plannen voorloopig nog gering zijn aangezien tot nu toe geen enkel land zich heeft aangesloten bij de tusschen Nederland, België en Luxemburg ge sloten conventie van Ouchy. De meeste staten vreezen, dat hun economisch leven in gevaar zal worden gebracht door verlaging van de invoerrechten. Dergelijke nadeelen kunnen echter worden vermeden door overeenkom sten tusschen de economische groepen van de afzonderlijke landen. Onder de bescherming van dergelijke kartels zou een geleidelijke vermindering van de invoerrechten mogelijk worden en zou een einde kunnen worden gemaakt aan het protectionisme, dat thans het eco nomische leven van Europa zooveel nadeel berokkent. BELGIë. Havenbeweging van Gent. In de maand September werd de Gentsche Ha ven bezocht door 160 schepen met 169.598 ton tegen 231 schepen met 228.616 ton in September 1931. Voor de eerste negen maanden van dit jaar kwa men binnen 1.605 schepen met 6.954.574 ton tegen 1840 schepen met 1.886.240 ton gedurende die periode in 1931. FRANKRIJK. Tweede Napoleon-congres. Onder bescherming van den minister van na tionale opvoeding is te Parijs het twee de Napoleon-congres geopend op aan stichten van de Revue des études napo- léoniènnes en het genootschap Amis de Napoléon. Het eerste congres werd in 1921 gehouden. Het doel is o.a. een Na poleon-bibliotheek bijeen te brengen, waar alle werken zullen worden gegroe peerd, die op den keizer betrekking» hebben, evenals de stichting van een Napoleonhuis. Regimentskas gestolen. De secre taris van den regimentsbetaalmeester van een regiment infanterie is er met de kas van door gegaan, inhoudende 250.000 frs DUITSCHLAND. Verkeersstaking opgeheven. De verkeersstaking te Hamburg is na vier dagen opgeheven.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 5