„DE KUISCHE JOSEF" BINNENLAND. ZEELAND. MIDDELBURG. GOES. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. „FLORA-BIOSCOOP" - MIDDELBURG 2e „YOUNG DONOVAN'S KID" WEER EN WIND. uoem he i coivtuvr Dagblad - Abonnementsprijs 2.30 per kwartaal fBuiten Goes plus 20 ct. UITG.: N.V. DE MIDDELBURGSCHE COURANT Familieberichten en dankbetuigingen: van 1-7 regels 2.10; elke regjl voor expeditie). Weekabonnementen in Goes 18 cent per week. Lange St. Pieterstraat, Middelburg meer 30 cent. In de rubriek „Kleine Advertentiën" worden, ®'t* De advertentieprijs is voor de gewone advertentiën 30 cent per regel; Kantoor voor GOES Turfkade, telefoon no. 17. voor ingezonden mededeelingen 60 cent per regel Bij abonnement Middelburg, Redactie tel. 269; Administratie tel. 139. beide veel lager. Men vrage daarvoor de tarieven. Postcheque- en girorekening 43255. illCvl JU IU Uv I ULri ICn nlVlvlllt. vl Ivillivii drukkelijk daarvoor opgegeven, advertentiën, tot niet meer dan 6 opgenomen a 75 cent bij vooruitbetaling. Advertentiën onder ..Brieven a» .Bevragen bureau dezer courant" 10 cent extra. Bewijsnummer» i ■i* - No. 147. Twee Bladen. DONDERDAG 6 OCTOBER 1 932. Eerste Blad. 119e Jaargang. UITKEERING UIT HET CRISIS- ZUIVELF ONDS. Daar in de practijk gebleken is, dat uitvoering van de nieuwe uitkeerings regeling met terugwerkende kracht tot 25 Sept. groote bezwaren medebrengt, heeft de Crisis-zuivelcentrale nader besloten, de uitkeering op basis van 2 cents per kg melk van 3 pet. vet, te doen ingaan op Zondag 2 Octo ber. Zulks is trouwens ook in over eenstemming met de verwachtingen, gewekt in de najaarsvergadering van den Alg. Nederl. Zuivelbond, waar de regeeringscommissaris voor de hulp verleening aan de melkveehouderij een vermoedelijke verhooging voor de ko mende week (2 October) had in uit zicht gesteld. LLOYD RAPIDE. De boottrein, aansluiting gevend op 't ms. „Baloeran" hetwelk 7 Oct. a.s.van Marseille vertrekt zal op Donderdag 6 Oct. te 13.46 uur van Den Haag H.S.M. te 14.15 uur van Rotterdam D P. en te 15.15 uur van Roosendaal vertrekken. HET BEZOEK VAN DEN PRINS VAN WALES. Omtrent het a.s. bezoek van den Prins van Wales aan Den Haag wordt nog ge meld dat het slechts van zoo korten duur kan zijn, omdat de Prins Zaterdag 15 October te Londen eenige plichten heeft te vervullen. Om die reden is het hem ook niet mogelijk, gedurende zijn oponthoud hier te lande zijn opwach ting te maken bij de Koningin, die op het Loo vertoeft. Het ligt, naar wij voorts vernemen, in de bedoe1ing, dat de Prins een bezoek zal brengen aan het Mauritshuis, terwijl ook een tocht naar Delft op het pro gramma staat. Verder zal de Prins golf spelen op de terreinen van de Haagsche GoTclub-. Donderdagavond 13 October zal een diner worden gegeven in het gebouw der Britsche legatie, aangeboden door Sir Odo en Lady Russell. Den volgenden dag zal de Prins van Wales per boot haar Engeland terugkeeren. Prins George is niet in de gelegen heid, den Prins van Wales te vergezel len, daar hij reeds Vrijdagmorgen 14 Oc tober te Londen moet zijn, waar hem eenige afspraken wachten. (Men zie ook het Tweede blad.) Jhr. mr, N. C. de Gyselaar, lid van de Eerste Kamer en oud-burgemeester van Leiden, is voor een vrij ernstige operatie in het Diaconessenhuis te 's- Gravenhage opgenomen. Bij de Nederlandsche Spoorwegen is benoemd tot stationschef le kl. A te Amsterdam Wp. de onderstations chef le kl. I. A. A. Busquet te Am sterdam C.S. De „Javabode" meldt, dat een voorstel tot korting van tien proeent op de pensioenen door de Indische Re geering aan den Minister van Koloniën is doorgezonden, Het Centraal Genootschap voor kinderherstellings- en vacantiekolonies heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden, waarin wordt verzocht de subsidie van 265.000, welke op de rijksbegrooting is teruggebracht tot 200.000 te handhaven. LIBERALE STAATSPARTIJ. Volgende week Donderdag vergadert in Middelburg de centrale „Zeeland" van de Liberale Staatspartij de „Vrij heidsbond", o.m. ter voorloopige vast stelling van een candidatenlijst voor de a.s. Tweede Kamerverkiezing. Verschil lende candidaatstellingen door de af- deelingen zijn reeds binnengekomen; be halve de namen van de heeren: mr. Boon, Ridder van Rappard, dr. Bierema, Louwes, en jhr. ir. De Muralt zijn, naar we vernemen, de Zeeuwsche namen J. M. van Bommel van Vloten, mr. J. Erasmus, C. G. Hage, A. L. Leenhouts D. Lindenberg, L. van Nieuwenhuijze, J, C. Paap, mr. P. W. M. J. van der Slikke, E. P. van der Werff en H. C, van de Zande voor 2e of 3e of volgen de plaatsen genoemd. Het bestuur van de centrale stelt voor, 't bestuur uit te breiden tot 11 leden, onderscheidenlijk zooveel mo gelijk te benoemen als volgt: 2 uit Schouwen-Duiveland; 2 uit Noord-Be veland en Tholen; 2 uit Zuid-Beve land; 2 uit Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen; 1 uit Vlissingen, 1 uit Mid delburg, 1 uit Oost Zeeuwsch-Vlaande ren. Naar wij verder vernemen heeft de heer Van der Weide te Zierikzee be richt, dat hij, aan de beurt van aftre den zijnde, voor een herbenoeming tot bestuurslid van de Centrale niet meer in aanmerking wenscht te komen; de kring Schouwen en Duiveland beveelt nu als candidaten voor dit bestuur aan de heeren P. Kooiman te Zierikzee en C. Gast te Brouwershaven. Dinsdagavond had op den Nieuwen Vlissingschen weg, ter hoogte van de IJsbaan een aanrijding plaats tusschen een auto en een met paard bespannen wagen met manufacturen. Het paard sloeg op hol, doch kon ter hoogte van Poelendale door een zekeren P. uit Sou burg gegrepen worden. De auto had zooveel averij opgeloopen, dat hij op sleeptouw moest worden genomen door een toevallig ter plaatse aanwezigen auto der rijkspolitie. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. GASTHUIS OOSTWAL. Be nieuwe directrice. Den 3en October 1.1. heeft zuster Rit- ter haar functie ah directrice van het Ziekenhuis aan den Oostwal aanvaard. De leiding van het gesticht is nu aan haar, als opvolgster van zuster Jonge- jan, toevertrouwd. Zr. Ritter heeft 'n veelzijdige opleiding in de Ziekenverpleging genoten. Zij is werkzaam geweest in het Gemeente- Ziekenhuis in Den Haag, daarna in het Sophia-Ziekenhuis te Zwolle, waar zij haar diploma als verpleegster behaalde, vervolgens verpleegde zij een. jaar in het Gemeente-Ziekenhuis in Arnhem, daar na 3 jaar in het Burger Ziekenhuis te Amsterdam, om vervolgens, als waar nemend le verpleegster, in een der kli nieken te Utrecht op te treden. Van 19241926 was zij verpleegster in de Vrouwen kliniek Van het Wilhelmina Gasthuis te Amsterdam, waar zij het di ploma Kraamverpleging behaalde. Daar na vervulde zij 334 jaar de betrekking van hoofdverpleegster, tevens operatie- zuster, in het Ned. Gasthuis voor oog lijders te Utrecht. Vier maanden heeft zij daar de directrice vervangen. De laatste jaren was zij hoofdver pleegster voor de le en 2e klasse in 't Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, en werd van daar in Goes benoemd als di rectrice. Te midden van de hoofden van dienst, de hoofd-verpleegste.s, verpleegsters en leerling-verpleegsters heeft het bestuur haar bij monde van zijn voorzitter als directrice geïnstalleerd en haar de zorg vuldige verpleging der zieken en de be langen van het gesticht aanbevolen, daarbij gewezen op de verantwoorde lijkheid, welke zij dragen zal en de tact waarmede zij zal moeien optreden. Hij wees er op, dat het bestuur haar in het volste vertrouwen de leiding van het gesticht opdraagt, daar haar schitteren de staat van dienst een waarborg is voor de goede vervulling van de taak, welke zij op zich genomen heeft. Als welkom in Goes sierden vele bloemen de kamer van de nieuwe Di rectrice. Politieagent benoemd. Tot agent van politie alhier is met in gang van 1 November a.s. benoemd de heer S. de Putter, thans veldwachter te St. Laurens. De heer de Putter was reeds vroeger agent van politie te Goes. Geen electrische Hjwielen op het rijwielpad. In antwoord op een desbetreffend verzoek van de Ned. Rijwielpadvereeni- gingen, waartoe in de alhier gehouden vergadering op 21 Mei j.l. werd beslo ten, heeft de minister van waterstaat bij schrijven van 29 September geant woord, dat „een, electrisch rijwiel z.i. een motorrijtuig is in den zin van art. 1 onder a van het Motor- en Rijwielreg- lement. Volgens art, 66 van dat regie- De koude steen voelt eerder een aandoening dan een verhard men- sehenhart. ment is het verboden daarmede een rij wielpad buiten noodzaak te berijden". Alhier is een afdeeling opgericht van het Comité tegen Fascisme en Oor log, waarbij zijn aangesloten het Plaat selijk Arbeidssecretariaat en de afdee ling Vlissingen van de O. S. P. OOSTKAPELLE. Gisterenavond ver gaderde de afdeeling van den Chr. Be sturenbond te Serooskerke. Ter verga dering waren aanwezig alle Chr. vak organisaties van Oostkapelle, Domburg, en Aagtekerke. Als spr. trad op de heer P. Meliefste, voorzitter van den Chr. Besturenbond te Serooskerke, m-et het onderwerp: „De noodzaak van een Chr. Besturenbond te Oostkapelle en Omstreken." Na breedvoerige bespreking werd besloten op 3 November a.s. een ver- volgvergadering te beleggen, waar tot definitieve oprichting zal worden over gegaan. Serenade aan Burgemeester en Me vrouw Be Casembroot. WESTKAPELLE. Woensdagavond bracht het fanfarekorps „Oefening kweekt Kunst", onder leiding van den directeur, den heer P. de Rooij, het burgemeesterlijk echlpaar, dat Dinsdag van zijn huwelijksreis in de gemeente arriveerde, voor hun woning een sere nade. (Een bestuurslid van het ikorpis heette den heer en mevrouw De Ca sembroot hartelijk ^plkom in de ge meente. De burgemeester bracht, mede namens zijn echtgenoote, het korps met hartelijke woorden dank voor de vriendelijke attentie hem en zijn vrouw bewezen. De leden werden onthaald. De mooie herfstavond lokte een tal rijk publiek om het spelende korps. BORSSELE. Bij het dorschen met de machine op een hofstede alhier werd de arbeider F. de K. aan het hoofd ge troffen door een der pennen van het drijfwiel. De man had een diepe won de aan het hoofd en viel bewusteloos neder. Spoedig was de inmiddels uit Driewegen ontboden geneesheer, de heer Folmer aanwezig. Toen een paar uur na het ongeval de getroffene naar huis werd vervoerd, was het bewust zijn nog niet weergekeerd. WEMELDINGE. Door den voorzitter van het Centraal stembureau is in de vacature P. Felius, die naar elders vertrok, benoemd verklaard de heer D. Bruinooge, voorkomende als no. 2 op de lijst 1 van de Chr. Hist. Partij. Verbeterde verkeersweg. Men schrijft ons: KORTGENE. De werkzaamheden aan den verkeersweg in den Frederikspol- der zij thans zoover gevorderd, dat die de volgende week wel geheel gereed zal zijn. Het verkeer gaat er trouwens nu al reeds overheen. Bedoelde weg vangt aan bij den pro vincialen steiger te Kortgene en eindigt in de kom van de gemeente Colijns- plaat. De weg in den Frederikspolder is nu het eerste gedeelte dat aan een nieuw wegdek is geholpen. De weg is plm. 875 m lang. De oor spronkelijke weg had een breedte van plm. 334 m. en was verhard met grint en steenslag. De verbeterde weg heeft een breedte van 8,50 m.r terwijl ze be dekt is geworden met een 5.50 m. bree- de bestrating van zg. dubbele klinkers. De oorspronkelijke weg bezat op vde uileinden een paar hinderlijke bochten deze zijn practisch afgesneden. Het ligt in de bedoeling om volgend jaar den weg door te trekken naar Go- lijnsplaat, hoewel er dan gebruik ge*- maakt zal worden van een andere ver harding. Het verblijf in Z.-Vlaanderen ontzegd. Velen zullen zich nog vanuit den mo bilisatietijd herinneren, dat aan smok kelaars ontzegd werd te verblijven in Vanaf Vrijdag 7 Oct. en volgende avonden, vertoonen wij U: le. HARRY LIEDTKE en FELIX BRESSART in de dolle pikante Filmklucht Behalve Harry Liedtke en Felix Bressart treden in deze hoogst vermakelijke film de beste Duitsche artisten op: Paul Heidemann, Elga Brink, Ossi Oswalda en Ida Wiist. (MANNEN BUITEN DE WET) Een fel dramatisch filmwerk, onder regie van Fred Niblo. In de hoofdrol: RICHARD DIX en JACKIE COOPER. (Ingez. Med.) bepaalde gebieden langs de grens. Zij werden dan „achter de waterlinie ge zet". Zeeuwsch-Vlaanderen is ook thans nog evenals onder den oorlog bewa kingsgebied. Thans nu de smokkelarij weer overal toeneemt, heeft zich, zoo meldt het „Dagbl. v. N.-Br." een geval voorgedaan, waarbij een zekere B. uit Belgisch C 1 i n g e, die reeds eenige ma len geverbaliseerd was vanwege smok kelarij, het bewakingsgebied Zeeuwsch- Vlaanderen ontzegd is. &0RT ZEEUWSCH NIEUWS. Het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 25 September tot en met 1 October in de provincie Zeeland bedroeg: Roodvonk: Kloetinge 1, Neuzen 1, Zou- telande 3. Diphterie: St. Annaland 3, Goes 1, St. Jansteen 1, Met ingang van 10 October zijn de volgende kommiezen gedetacheerd: H. Colpaert te Hansweert in de suikerfabriek te Sas van Gent; A, van Antwerpen te Hansweert in de suiker fabriek te Breda. Splinter en splinter. Het is eigenaardig, hoe felheid in over tuiging altijd schijnt te moeten samen gaan met beperktheid van besef. In de bv. zeer scherp en fel geredigeerde en opgemaakte arbeiderspers dezer dagen vindt men zulk een voortdurende eenzij digheid van voorlichting en berichtge ving, dat men zich wel eens afvraagt of al die lezers dat nu maar dag-in dag-uit slikken zonder eenig critisch besef. Bij voorbeeld: in „Het Volksblad" van giste ren vinden we een foto van enkele jongetjes met mutsen op, en daaronder: „Hitler's jongste trawanten. De nati- onaal-socialisten, die overigens, naar de uitslagen der laatste gemeenteraadsver kiezingen te oordeelen, hun invloed be ginnen te verliezen, hebben thans zelfs de schooljeugd gerecruteerd. Tijdens de laatste Hitlerparade verscheen er ook een afdeeling 812-jarige nazi's ten tooneele 1" En dat verwekt, blijkens bewoordin gen en uitroepteeken, het misnoegen van de partij, die zelf in haar A.J.C. de schooljeugd even vast poogt te recrutee- ren en organiseeren ($j$i Wat volgt Ruim een kwart eeuw geleden werd in Groningen het oude academiegebouw finaal in de asch gelegd. Enorme schade. Oorzaak: steekvlamapparaat. Kort na den grooten brand in de Lan- gedelft te Middelburg werd in deze stad het gebouw van de sociëteit „De Ver genoeging" finaal in de asch gelegd. En orme schade. Oorzaak: steekvlamappa raat. Enkele dagen geleden woedde een ern stige brand in het gebouw van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Groote schade. Oorzaak: steek vlamapparaat. Wet en bestek verbieden deze zooveel branden stichtende apparaten. Men gaal kalm door ze te gebruiken. Totdat het Paleis op den Dam er door afbrandt, of 't gebouw van de Tweede Midelburg, 6-X-'32. Woensdag hoog ste luchttemperatuur 14 °C; (57 °F); laagste 8.1 °C (46 °F). Heden 9 h: 10.5 °C; 12 h: 14.5 °C. Geen regen of neer slag. Hoogste barometerstand 765 mm; laagste 764 mm. Hoogste barometerstand 768.2 mm te Warschau; laagste 740.4 mm te Seydis- fjord. Verwachting tot Morgenav: Meest matige Z. W. tot Z. wind, zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk re genbuien, zachter des nachts. Zon op: 6 h 10; onder 17 h 25. Licht op: 17 h 55. Maan op: 14 h 42; onder: 21 h 09. E.K. 6 October. Hoog- en Laagwater te Vlissingen. Westkapelle is 28 min, en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later (S springtij). Oct. Do. 6 5.16 17.49 11.54 Vr. 7 6.17 19.04 0.20 12.51 Za. 8 7.59 20.51 1.34 14.24 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge. Oct. Do. 6 7.11 19.36 0.31 12.56 Vr. 7 8.05 20.42 1.27 13.54 Za. 8 9.28 22.20 2.41 15.25 Kamer met alle leden erinof mis schien de hoofdgebouwen van de Schil ders en Loodgieters patroons- en gezel- lenbonden Tot zoolang steekvlammen en ver branden we maar door! Wel ja! Naar wij vernemen is Dinsdag door ambtenaren van den P.T.T.-dienst te Goes controle uitgeoefend op de nale ving van de postwet: verschillende brie ven zouden bij vrachtrijders in beslag genomen zijn. Formeel klopt dit natuurlijk. Er is 'n brievenvervoer-monopolie voor de post. Maar wanneer de houdster van dat mo nopolie dag in dag uit zij het dan wellicht van allerhoogerhand gedwon gen bezuinigingen invoert die als re gel even zoovele verslechteringen zijn, dan kan men zich indenken, dat de ge wone burger naar andere middelen en wegen zoekt. Wij vonden in een blad de mededee- ling aan het publiek „dat men alleen open bri'even door particulieren mag laten bezorgen." Ter voorkoming van onaangenaamheden, wijzen wij erop, dat blijkens ons van deskundige zijde ver strekte inlichtingen, deze opvatting in de artt. 1 en 2 der postwet géén steun vindt. Gesol met dooden. De voorzitter van het Centraal Stem bureau voor de verkiezing van de le den der Tweede Kamer heeft in de vacature ontstaan door het /overlijden van den heer J. J. C. Ament, tot lid van de Tweede Kamer benoemd ver-

Goessche Courant | 1932 | | pagina 1