AFLOOP VERKOOPINGEN. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. INGEZONDEN STUKKEN. MARKTBERICHTEN. naamde solitair. Hij mat van neuspunt tot staart 2.30 meter. Het dier had over den snuit het litteeken van een kap messnee en is dus vermoedelijk dezelfde koningstijger die den postlooper had aangevallen. Woensdag heeft notaris Van Wer- kum pub'iek verkocht een woonhuis en erf en een timmermanswerkplaats met magazijn en varkenshok teHeinkens- z a n d, alles aaneengebouwd, samen groot 7 A 85 cA. Kooper A. Rijk Dz. te Heinkenszanü voor 3360 plus onkos ten. De hoogste inschrijvers waren bij afzonderlijke veiling de heeren M. Rijk Jz. voor huis en erf 1870 en P. C. Schipper voor werkplaats, magazijn en varkenshok met erve 1203. Woensdag heeft notaris Jonker te Kloetinge verkocht het woonhuis aan de Leeuwenstraat, bewoond door mej. wed. Jac. Wagenaar. Kooper J. Sinke voor de som van 1700. Engelsche kabinetscrisis en directe oplossing. Als te verwachten was, zijn de libe rale ministers uit het Engelsche kabinet getreden: te weten burggraaf Snowden, de minister van binnenlandsche zaken Sir Herbert Samuel en de minister voor Schotland Sir Archibald Sinclair. In hun plaats zijn drie nieuwe minis ters benoemd; Sir John Gilmour (con servatief) tot minister van binnenland sche zaken en Goddfery Collins (libe raal) tot minister van Schotland, in de plaats van de afgetreden ministers sir John Samuel en sir Archibald Sinclair. Walter Elliott (conservatief) tot minis ter van landbouw benoemd in de plaats van Gilmour, die deze portefeuille in de huidige regeering bekleedde, waarin majoor Walter E. Elliott de functie van financieel secretaris der schatkist had. Daarop hebben ook de zeven andere liberale leden der regeering hun ontslag genomen. Per brief hebben zij hun hou ding verklaard. Lord Snowden als mocht verwacht wel 't scherpst. Hij zegt daarin, dat hij niet langer lid zou kunnen blijven zonder zijn persoon lijke waardigheid te verliezen, van n regeering, die een politiek voert, die hij noodlottig acht voor het welzijn van het land en schadelijk voor de eenheid des rijks, en die gevaren voor de interna tionale betrekkingen met zich brengt. Hij doet Mac Donald het harde en wel wat pijnlijke verwijt zich te hebben ge leend tot het voeren eener protectionis tische en conservatieve politiek. Mac Donald heeft zich daarop verde digd met de voor de hand liggende re pliek geen partij-politiek te voeren. Herleefde opstand in Mantsjoerije. Weer een opstand onder bevel van generaal Soe Ping Wen staande Chi- neesche spoorwegtroepen. De Chineezen hebben niet alleen het grensstation Mantsjoerije bezet, doch ook Poehatoe, Chailar en Dalainor. De toestand wordt verscherpt door de nabijheid van de Russische grens. Te Mantsjoeria werd het Mantsjoerijsche garnizoen ontwapend, de Mantsjoerij sche vlag neergehaald en de kazerne verwoest. De opstandelingen sneden alle verbindingen af en omsingelden het Ja- pansche consulaat. Dit Tsitsihar zijn Japansche troepen in aantocht. Vele Japanners zouden zijn gedood. Officieel wordt medegedeeld, dat de elfde Japansche cavalerie-brigade uit Hokkaido is aangekomen. Vandaar zal zij over Moekden naar Charbin worden getransporteerd. Het officieele Sovjet Tel. Agentschap deet mede, dat het Chineesche Roode leger een groote aanval heeft onderno men op de Chineesche regeeringstroe- pen in de provincie Hoenan. De roode troepen trachten H a n k a u te omsin gelen. De Chineesche regeering heeft troepen gemobiliseerd om den commu- nistischen aanval het hoofd te bieden. Zoo blijft 't daar roerig, en wordt 't steeds roeriger! Electrische centrale te Brussel verwoest. Woensdagmiddag is in de electrische centrale van Brussel kortsluiting ont staan. Er ontstond een brand welke on middellijk oversloeg op de zich daar be vindende 12 turbines. Het dak van de centrale is ingestort. Een arbeider werd levensgevaarlijk gekwetst. De gevolgen, die deze brand met zich sleept zijn nog niet te overzien, daar slechts een enkel bijstation van 36.000 pk. behouden is gebleven. Als er geen wijziging in den toestand komt, zal Don derdag geen telefoonverkeer met de hoofdstad meer mogelijk zijn. De ge heel e stad is zonder elec trische stroom. De schade wordt geraamd op 100 millioen francs. Nader wordt gemeld: De bladen kon den des avonds niet verschijnen. Een ontzaggelijke menschenmenigte bevindt zich in de omgeving, waar de electrische centrale is gelegen. BELGIE. Joe-Englishdag te Brugge. Te Brugge wordt 23 October a.s. een Joe- Englishdag gehouden, die geheel in het teek-en zal staan der verheerlijking van de Vlaamsche kunst en van het Vlaam- sche lijden, tijdens den wereldoorlog, aan den IJzer, meldt de Brusselsche corres pondent van de N. R. Crt. Joe-English is de uit een Ierschen va der en een Vlaamsche moeder te Brug ge geboren schilder, die in 1907 den tweeden prijs van Rome en den „Gode- charles-prijs" te Brussel behaalde; tij dens den oorlog bij de z.g. „werktroe- pen" werd ingedeeld, die de stukgere den wegen moesten herstellen, met zijn tot het gemoed en den geest der Vlaamsche soldaten sprekende teekenin- gen wel heeft bijgedragen om de be weging tegen het zedelijk verval en voor het behoud van het Vlaamsche be wustzijn onder de frontsoldaten veld te doen winnen en in Augustus 1918, nog vóór het eindoffensief, te Vinkem, ach ter het front is overleden. Zijn stoffelijk overschot werd, als be kend, 21 Augustus j.l. naar den toren van Helden hulde, te Dixsmuide, over gebracht, terwijl op hetzelfde oogenblik zijn, tegen den reusachtigen Doodento- ren aangebracht monument, met groote plechtigheid werd onthuld. Dc Joe-Englishdag zal bestaan uit de opening van een tentoonstelling van werken van Vlaamsche kunstenaars oud-strijders, met het werk van Joe English als middenpunt van het geheel, een bijeenkomst, waarschijnlijk ten stadhuize, de vertooning van een Joe- Englishfilm, enz. Prof. dr. Frans Daels, voorzitter van het comité voor de Jaarlijksche Bede vaart naar de graven aan den IJzer, zal op de tentoonstelling het openingswoord spreken. Het Brugsche stadsbestuur heeft zijn volledigen steun toegezegd en besloot reeds, als blijk van instemming met deze hulde, tot het geven van Joe English's naam aan een der straten van deze oude Vlaamsche stad. ENGELAND. De M 2 gelicht, na veel moeite, Na 9 maanden aan het werk te zijn ge weest, en de zaak te hebben voorbe reid, is men er Woensdagavond in ge slaagd de in Januari j.l. ter hoogte van Portland met 60 man aan boord gezon ken Britsche duikboot M 2 van den bo dem der zee te lichten, tot op zes meter onder den zeespiegel. Alle vroegere pogingen waren mis lukt en de Britsche admiraliteit had aangekondigd, dat het gisteren de laat ste poging zou zijn. Den geheelen nacht is men blijven doorpompen om de drijf kracht van het wrak zoo groot mogelijk te maken. Men hoopt de M 2 nog in den loop van den dag naar Plymouth te kun nen slepen. SCHOTLAND. Aardschokken. In den afgeloopen nacht zijn te Edinburg eenige korte aardschokken waargenomen. De schok ken duurden ongeveer een minuut. Vele huizen trilden op hun grondvesten en vensters en deuren vielen open. GRIEKENLAND. Aardbeving. Bij de aardbeving in Chalcidice zijn in totaal 2600 huizen geheel verwoest en 850 andere gebou wen zoo ernstig beschadigd, dat zij voor verdere bewoning ongeschikt zijn ge worden. Het aantal dooden bedraagt volgens de laatste opgaven 141; 403 personen zijn gewond, van wie 52 ernstig. De ma- terieele schade wordt op eenige milli- oenen drachmen geraamd. Alleen voor den bouw van nieuwe noodwoningen is een bedrag van 27 millioen drachmen noodig. Op den berg Athos werd slechts ge ringe schade aangericht. CHINA. De nieuwe Japansche gezant /in China Arysshi, heeft zich aan boor'ö van een oorlogsschip van Shanghai naar Nanking begeven om daar zijn geloofs brieven te overhandigen. Hij zag van zijn voornemen per trein te reizen af nadat hij een brief had ontvangen van een Chineesche terroristische organi satie, die den gezant dreigde te ver moorden. KREUGER'S HARTSTOCHT VOOR JUWEELEN. Ten gevolge van een proces, dat op het oogenblik te Londen en te Antwer pen wordt gevoerd, zijn bijzonderheden bekend geworden omtrent de juweelen, welke Ivar Kreuger verzameld heeft. Hij schijnt 'n ware hartstocht voor het ver zamelen van juweelen en andere kost baarheden gehad te hebben. Het meest interessante stuk is een briljant van ongeveer 18 karaat, die wegens den zacht groenen kleur den naam van „De eerste Mei" draagt. Deze briljant is indertijd eigendom geweest van de mar kiezin de Pompadour, die haar van Ma ria Theresia moet heben ontvangen. De markies de Marigny, verkocht dezen la ter te Rome aan vorst Borghese. Na poleon moet dezen briljant bij zijn kro ning tot keizer heben gedragen. Gerard heeft de briljant op één van zijn schil derijen, dat Napoleon in zijn kronings- ornaat voorstelt, geschilderd in den gesp, waarmede de mantel gesloten werd. Later schonk Napoleon de briljant aan keizerin Josephine, die hem op haar beurt aan een Amsterdamschen diamant handelaar verkocht, om een gedeelte van haar ontzaggelijke schulden te be talen. Kreuger heeft den briljant voor 80.000 kronen in Zwitserland gekocht, hem te Amsterdam laten moderniseeren en hem te Parijs op den deksel van een sigarettendoos laten monteeren. Voorts bevinden zich onder de collectie groote bruine en citroengele briljanten uit den schat van Abdoel Hamid, welke schat later voor het grootste gedeelte naar New York werd verkocht. Uit de ju weelen van Abdoel Hamid stamt ook 'n ronde rose briljant van 3.6 karaat, die zich indertijd heeft bevonden op een ta baksdoos, welke de stad Parijs aan Na poleon I ten geschenke heeft gegeven. De aandacht trekt verder 'n halssnoer van vierkante smaragden, welke door Chatarina ÏI bij haar 'huwelijksfeest werd gedragen, welk halssnoer de sov- jetregeering te Parijs op de markt heeft gebracht. Voorts een prachtig pa relsnoer van drei rijen, waarvan iedere parel ongeveer 20 grein weegt. Ook dit snoer heeft een tragische geschiedenis. Het behoorde aan keizerin Charlotte van Mexico, die het in 1866 aan paus Pius IX ten geschenke moet heben aangebo den, om daarmede een beeld van de Heilige Maagd te versieren. In een ge plombeerd linnen zakje bevinden zich nog voorts 40 briljanten van 3 tot 5 ka raat, welke Kreuger kort na de Haag- sche conferentie heeft verworven. DE ACTIE VAN HET ZEEUWSCH- VLAAMSCH KANAAL-COMITé. In een drietal te Middelburg, Goes en Vlissingen verschijnende bladen is de zer dagen een artikel verschenen naar aanleiding van het door het Z. VI. Ka naal-comité gepubliceerde adres aan de prov. Staten van Zeeland, waarin een inzender het gewenscht acht ook eens een ander geluid, een waarschuwende stem te laten hooren. Het artikel werd door een drietal bladen in Z. VI. en W. Brabant overgenomen. De waarschuwende stem erkent, dat de actie om, het inderdaad groote ge vaar voor onze nationale zeehavens bie dende ontwerp eener Antwerpen-Hol- landsch-Diepverbinding te keeren suc ces heeft gehad. Doch, zoo voegt de ge achte inzender daaraan toe, dit is slechts een negatief succes. Hij waarschuwt vervolgens tegen op timistische verwachtingen omtrent een hierop volgend positief succes, dat zou moeten bestaan in het verkrijgen van een zeehaven aan den Brabantschen wal te Bergen op Zoom, in open verbin ding met de Wester Schelde, benevens een scheepvaart-kanaal tusschen die ha ven en het Volkerak en een scheepvaart kanaal-kanaal Hulst-Axel-Sluiskil-Drie kwart-Sluis. Wij nemen gaarne acte van de erkenning van inzender, dai de actie in Noord-Brabant en Zeeuwsch-Vlaan- deren succes heeft gehad, zij 't dan voor alsnog nog maar een negatief succes. Toen de comité's met de actie begon nen, hebben zij veel ontmoedigende stemmen en commentaren tegen het eer ste deel hunnen taak moeten hooren, veel somberde klinkende en vooral van veel minder waardeering getuigende stemmen dan die thans de geachte in zender doet hooren ten aanzien van het tweede, het positieve deel der taak van de comités. Doch zij hebben zich daardoor niet van hun stuk laten brengen. Natuurlijk niet, want hun bedoeling was goed en hun zaak stond sterk. De geachte inzender noemt verder slechts het afweren van een groot ge vaar voor onze zeehavens. Het veld van arbeid was echter veel ruimer; het af snijden van de belangen van het Zuide lijk deel van het vaderland bij eene goed bevaarbare open Schelde. Daarin zijn Nederlandsche belangen naast speciaal Zeeuwsche en Noord-Brabantsche be langen van ver reikende strekking vei- disconteerd. De prijs was den strijd waard en wij hebben reden om aan te nemen dat in veel uitgestrekter lering dan inzender schijnt te beseffen in Ne derland aan de door de comités ge voerde actie dank wordt geweten. Nu komt het tweede deel, de positie ve taak, en opnieuw komen talloozen, zooals ook inzender, bij voorbaat met een domper, met een koude douche, Men gelooft niet aan eigen kracht, aan eigen goed recht. Dit proces heeft zich in Ne derland al zoo vaak afgespeeld: drie ge slachten hebben actie moeten voeren voor den Rotterdamschen Waterweg, voor een Rijn-vaartkanaal voor Amster dam; drie geslachten hebben actie moe ten voeren voor de opheffing van de Beersche Maas, enz., enz. Telkens door koude douches ter neergeslagen hebben belanghebbenden zich echter niet laten ontmoedigen. Zij hebben ten slotte over wonnen, vaak na veel overleg en nadat zij hunne plannen heel wat hadden zien wijzigen. Inderdaad namen al die actie voerenden als vaststaand aan wat zij gaarne geloofden zooals inzender van ons Kanaalcomité vermoedt en wat zij ten slotte dan ook hebben ver kregen en bereikt. Al die groote voor beelden werken bemoedigend voor ons comité, hetwelk zich overigens wel van bewust is, dat het in breeden kring, ook in eigen omgeving nog niet wordt begre pen, laat staan gewaardeerd. Voor het eerste gedeelte, het negatie ve deel onzer taak, was spoed noodig en voorts een aaneengesloten front. De tijd om zich allereerst met de bestaande ka- nalen-comité's in Z. VI. in verbinding te stellen, alvorens tot bespreking over te gaan, ontbrak. Zoodra het comité tot stand was gekomen, heeft het zich met de K.A.H.A. m verbinding gesteld en het resultaatdaarvan was, dat op 17 September j.l. door de besturen van de K.A.H.A. en het Z. VI. Kanaal-comité besloten werd tot samenwerking. Natuurlijk zijn er tal van bij- overwe gingen, die duiden op bezwaren en wen- schen, welke moeten worden overwogen, besproken en onder de oogen gezien. De geachte inzender zinspeelt er op enkele: het bestaan van de haven van Vlissin gen, van die van Terneuzen, van de Z. VI. trams, van voldoende industrieter reinen langs het kanaal van Terneuzen naar Sas van Gent, enz., voorts op de geringe bevolkingsdichtheid van de streek, en in verband daarmee op haar geringe draagkracht, op de lange lij densgeschiedenis van de Z. VI. water leidingsplannen op die van het scheep vaartkanaal Axel-Hulst. De geachte in zender blijkt al dat „verleden" en dat „heden" goed te kennen. Doch wat hij niet ziet en waarin hij niet gelooft, dat is dat het anders kan worden, dat Z. VI. ruimer kan opbloeien, dat het zijn be volking kan verdichten, dat industrie, kunst en wetenschap hunnen plaats kunnen krijgen naast den landbouw, mits Z. Vlaanderen niet langer een uit hoek blijft, doch een levende schakel in het geheel wordt. De geachte inzender ziet, en gelooft blijkbaar niet, dat be houd van nationale zelfstandigheid mo gelijk is bij meer economische en cul- tureele samenleving naar Noord en Zuid naar Oost en West. De geachte inzender durft Z. Vlaande ren niet vergelijken met het opbloeien de Limburg, omdat het geen kolen kan delven. Doch durft hij de streek ook niet vergelijken met Noord-Brabant, dat eveneens geweldig opbloeit, niettegen staande daar geen kolen worden gedol ven? Als de geachte inzender maar ge loofde in de toekomst, dan zou hij, met zijne blijkbaar groote liefde voor Z. Vlaanderen die streek zeker gaarne in zulk een opbloei doen deelen. Welnu, de actie van ons comité is er op gericht dat geloof in een toekomstig schooner en bloeiender Z. Vlaanderen te doen wortel schieten, en daaruit ver volgens de kracht te putten om allen eensgezind die schoonere toekomst te bewerken en te bereiken. Ook wij wer ken voor onze kinderen en kleinkinde ren, naar het voorbeeld, dat in Neder lands roemrijke geschiedenis op elk ge bied zoo rijkelijk is gegeven. Het Zeeuwsch-Vlaamsch Kanaal-Comité, LOUIS VAN WAESBERGHE, Voorzitter. J. H. A. HOLTHUIZEN, Secretaris. Middelburg, 29 Sept. Aange voerd door Walchersche boerinnen (of ficieele prijsnoteering) Boter 0.73 X. Kipeieren 4.55. Poelje-eieren 2.75. Eendeieren 4.50. Kalkoeneieren 6. Aangevoerd door handelaren: Boter 0.72 X. Kipeieren 4.50. Poelje-eieren 2.50. Particuliere prijs: Boter 0.82X. Kip eieren 5.50. Poelje-eieren 3.50. Eend eieren 5.50. Middelburg, 29 Sept. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim. Kroonerwten 1114; schokkers 1216; lange bruine boonen 910.50, ronde bruine boonen 1315; witte boonen 11 13; maanzaad 3133 alles per 100 kg. Middelburg, 28 Sept. Zeeuw sche blauwe aardappelen 3758 c.; blauwe eigenheimers 3436 c.; gele id. 22 c.; Zeeuwsche bonte 37 c.; alles per 25 kg.; spruiten 1620 c.; wijnpeen 1 c.; uien 14 c.; augurken 416 c.; rapen 2 c.; kroten 2 c.; postelein 22 c.; spina zie 514 c.; kassnijboonen 35—47 c.; stoksnijboonen 827 c.; stamsnijboo- nen 516 c.; wagenaarsbonen 45 c.; stokprincessen 1824 c.; 6tamprinces- sen 418 c.; doperwten 1619 c.; al les per kg.; zuring 7 c.; kervel 3 c,; bei de per kist; siercalabassen 1 X c. per stuk; bloemen (callas) 33 c. per pot; peen 1,53,5 c.; rapen X3,5 c.; kro ten IX2 c.; rammenas 1 X2 c.; prei 5 X8 c.; knolselderie 2,5 c.; selderie 1/33X c.; peterselie 0.11 c.; alles per bos; savoye kool 25 c.; roode kool 2,55 c.; boere kool 12 c.; andijvie 0.12,5 c.; kropsla XIX c.; canton- ner witkrop IK c.; bloemkool 149 c.; komkommers 12 c. alles per stuk. Fruit: Tomaten 46 c.; blauwe drui ven 3340 c.; bramen 1617 c.; aard beien 6870 c,; reine victoria pruimen 32 c. alles per kg.; meloenen 4,521 c. per stuk. Go es, 28 Sepl. Veilingsveireenigingi Zuid-Beveland. Stoksnijboonen 916, Perfectboonen 17, stok'princessenboonen 14 15, d .ib- bele Princessen 512, Wagenaars 4, gele boontjes 2, uien 1.50—5, louua-* ten 2—3. blauwe druiven 30—34, nl witte 42, alles per 100 kg; prei wortelen 8—9, rammenas 18, alles per 100 bos: aardbeien 1, bloemkool 12, id. 2e 2—6, id. uitschot 1 rc™e kool 4—5, witte kool 4, savoije kool 3- 7, i: e ctnen 10-19, id. uitschot 5—8* pompoenen 2, witte komkommers 1 2, augurken 0.21-0.25, andijvie 0./0- -2.40, kropsla 0.80—2, alles per 100 stuks. Vlissingen, 28 Sept. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Late blauwe 57—59, bi. Eigenheimers 30—32, per 35 kg, tomaten 1—5, Wa genaars 3, stoksnijboonen 13—25, pronk- boonen 7. prinsekken 710, id. dibhole 6, blauwe druiven 26—35, uien 25, spi nazie 8—10, spruiten 6, postelein 8— Beurré Hardy 17, Bergamot 9, Wil liam Duchesse 6—11, Maagdeperen 8 10, perzi'kappel S, Hertogin Elza 8 12, Tr. de Vienne 23—26, Fr- v. Ba den 8—9, Transparant de Croncel 31 L Goudreinet 9, Oranje rcinet 6—7, N-oh tarisappel 6, Princesse Noble 5, bra men 17—19, alles per kg; kipeieren 37 38„ tel endeieren 32, per 10 stuks; boe renkool 23, witte kool 13,5, savoije kool 25,5, bloemkool 213, :s!a t.: 1, 'komkommers %—2t nelmeloenen 21, suikermeloenen 13-16, alles per slok; selderie 1,52,5, prei 56,5, peen 1 —4,5, uien 22,,5, rapen 2,53, 'ka- roten 2,5—3,5, gladiolen 1012,5. as ters 2,5—3, alles per bos; selderie 21, andijvie 126, per kist; augurken 7 12 per 100; colea's 33—35 per pot. K a p e 11 e, 28 Sept. Groote vei ling: Zure kroetappels 1.70 per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Transparante de Cronsels 421; Keswick 36; Jacques Lebel 49; Hondsmuil 310; Cox Orange Pippin 629; Goudreinet- te 4—16; Ste appels 6—13; Bramley's Seedling 38; Lanes Prince Albert 38; Notarisappels 49; Rembour Mortier 26; Lemoenappels 58; Present van Lunteren 58; Fransche Reinette 3 10; Pomme d'Orange 413; Groninger Kroon 410; Nelson's Glorie 58; Kant- ribbeling 810; Paradijsappels 48; Tuinzoet 69; Udoappels 57; Bloem zoet 10; Landsberger Reinette 46; Adams Permain 48; Dubbele Belle fleurs 67; Bismarck 7; Manks Codlin 38; Oranje Reinette 47; Ermgaard 610; Koolappels 5; Praagsche Rei nette 7; Val Appels 39; alles per kg. Peren: Beurré de Merode 810; Beurré Hardy 819; Beurré Lebrun 7 17; Beurré Clairgeau 613; Beurré Alexander Lucas 69; Beurré Super fin 418; Beurré Wilhelmina .310; Beurré Durandeau 617; Triumph de Viènne 1222; Doyenne du Cornice 22 44; Maagdeperen 4—10; Soldat La- boureur 38; Bonne Louise d'Avran- ches 1236; Williams Duchesse 511; Pondsperen 47; St. Remey 47; Zwijn- drechtsche Wijnperen 714; Marsepijn- peren 37; Peren zonder zaadhuis 3 8; Nauveau Poiteau 613; Jodenperen 38; Bergamotten 49; Marguerite Marillat \414; Winterlouwtjes 5ilO; President Roosevelt 8; Groentjeesperen 67; Spaansche Wijnperen 920; Con- seiller a la Cour 813; Suikerijperen 9; Zwaanhalzen 59; Beurré van den Ham 713; Bezy van Schönauwen 26; Bruine Chaumontel 14; Dubbele Ber gamotten 611 alels per kg. Diversen: Blauwe druiven 2633; Witte druiven 15; Noten 1819; Fram bozen 34; Dubb. Princesssen zonder draad 68; Stokperfectboonen zonder draad 17; Aardappelen 1; Tomaten 2 3 alles per kg. Bloemkool 57; Witte kool 5; Savoye kool 57; Meloenen 1114; Perziken 5 alles per stuk. Augurken 1415; Noten 5162 bei den per lOOstuks. Prei 7 per bos. Honing 45 per flacon. Eierveiling: Kipeieren 4.20; Eendeie ren 4.10; Kalkoeneieren 6 allen per 100 stuks. O o s t b u r g, 28 Sept. Veilijigs- vereeniging „Avicultura". Aanvoer 47 X kg boter; prijs 1.261.59 per kg. Amsterdam, 28 Sept. Aardap pelen. Zeeuwsche Bonten en Blauwen 1.601.80; bl. Eigenheimers 1.20 1.30; Eigenheimers 11.20; blauwe en bonte poters ƒ.1.101.20; bl. Eigenhei mers poters f 1.101.20. (Alg. Hbld.) 460ste STAATSLOTERIJ. odé 'k'lasse. 7de lijst. Trekking van Woensdag 28 September. Prijzen van: f 1000: 4686 5395 13654 17475 20625 100 1800 4706 8315 90S5 11647 16074 19323 19609 f 200: 7492 8034 1.2465 23159 f 100 813 5311 6358 S221 10147 10534 13674 17940 18057 1851 20694 23022 PRIJZEN VAN f 70. 2271 2276 13069 13103 13127 18731 19854 NIETEN. 2221 3196 8936 11831 188.13 2235 8953 8905 11844 17169 2217 8906 13091 118 47 17182 3138 8925 13104 18806

Goessche Courant | 1932 | | pagina 5