„NEUTRAAL" GLAZEN NA DE OPERATIE. ONDERWIJS. LINTVELT's BAZAR - GOES. RECHTZAKEN. TWEEDE BLAD VAN DE GOESCHE CO URANT VAN WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1 932. No. 14 0. DE RESULTATEN VAN HET REISSEIZOEN 1932. De leuze „Verteert Uw geld in het eigen land heeft niet beantwoord aan de verwachtingen', de di recteuren van de A. N. V. V. en de Nederlandsche Reisvereeniging over den aigeloopen zomer. (Van onzen specialen verslaggever.) Men heeft dit jaar niet nagelaten den Nederlander met recht op vacantie te wijzen op de schoonheden en geriefe lijkheden, die het vaderland als touris- tenland biedt, en men heeft niet ver zuimd een beroep te doen op zijn trouw en aanhankelijkheid. „Verteert uw geld in het eigen land' was de leuze waarmede hij veelvuldig en in velerlei toonaarden bewerkt werd Nu het seizoen 1932 goed en wel ach ter den rug is, en nu de resultaten van den afgeloopen zomer overzien kunnen worden, ontstaat de vraag: „Wat heeft de reclame voor de binnenlandsche va- canties opgeleverd, wat is van de hier boven weergegeven leuze in het alge meen terecht gekomen?" Voor de beantwoording der vraag de den we een beroep op hen, die uit hoofde van hun werkzaamheden geacht kunnen worden zeer ter zake kundig te zijn, n.l. op den heer W. P. F. van De venter, directeur van de algemeen Ne derlandsche vereeniging voor Vreemde lingenverkeer, en op den heer A. Pie ters, directeur van de Nederlandsche Reisvereeniging. De heer Van Deventer was van oor deel, dat de beweging ten profijte van het eigen land, een beweging, die hij als leider van vreemdelingenverkeer bedenkelijk, en slechts als tijdelijken maatregel tegen door het buitenland ge troffen maatregelen en ontplooide ac ties te verdedigen acht, niet beant woord heeft iaan de verwachtingen welke men in het begin van het jaar koesterde. „Enkele uitzonderingen daargelaten", zei hij, „is het seizoen 1932 niet goed geweest. Vrijwel alle hotel-houders kla gen; niet zoozeer nog over het aantal bezoekers dan wel over de verteringen die gemaakt zijn. Aan dagjes-menschen was over het algemeen geen gebrek echter wel aan gasten, waarvan seizoen- bedrijven het vooral moeten hebben, Ondanks niet te onderschatten prijsver lagingen waren de touristen aan den zui nigen kant. Dat het beroep op de Ne derlanders om het geld in het eigen land te verteren niet veel heeft opgeleverd kan o.a. worden afgeleid uit de reclame van Scheveningen voor de goedkoope week-end tarieven. Hoewel daarvoor op zeer groote schaal propaganda is ge maakt, hoewel in nagenoeg alle belang rijke dagbladen artikelen over Scheve ningen en de goedkoope week-ends verschenen zijn, heeft de directie der bad-hotels geen enkele aanvrage voor zoo'n week-end bereikt. Uit vrijwel alle vreemdelingen-centra in ons land wor den klachten over dit seizoen vernomen, Deze klachten spruiten natuurlijk voor een deel voort uit de crisis, die men in verband met het reizen echter weer niet te ernstig moet nemen, omdat er ondanks malaise door zeer velen ge reisd is. Naar het buitenland. Is het niet merkwaardig, dat in de Ardennen de buitenlandsche bezoekers uitsluitend Nederlanders waren, en dat in Baden tusschen de 11000 buitenlandsche gas ton zich niet minder dan 2000 Neder landers bevonden? M.i. hebben aan het verteren in het eigen land alleen gedaan zij, die een juist inzicht in dien oproep en in de onderhavige materie hadden. Aan de meeste vacantie nemenden is de leuze voorbij gegaan." Door Dr. Jan Walch. 51. - Misschien een beetje minder ge condenseerd, was het antwoord. „En fin, jongen, ik geloof werkelijk, dat ik je een goeden raad geef. Maar je weet het is er mee als met al mijn raad gevingen: „vrijblijvend." En even goede vrienden, als je ze niet opvolgt. En la ten we nu heelemaal het oude, beproef de systeem volgen: er voor vandaag niet verder over spreken. Jelui blijft hier logeeren; we gaan vanmiddag een toertje maken, en morgen als je er eens op geslapen hebt, zeg je me nog wel eens hoe je er over denkt. Als je er idee in hebt, kan ik je misschien een beetje helpen; en als je er geen idee in hebt, nu, dan denken we eens over andere mogelijkheden. Zoo werd het dan inderdaad gedaan ook; het toertje om te beginnen. Maar 's avonds kwam er nog iets; dat oom niet op het programma had gezet, en dat toch niet zonder belang was. Dat /-was een gesprek van hem met Clara al leen. Het vereischte wel eenig overleg om dit zoo buiten den echtgenoot om klaar te spelen, maar deze echtgenoot was niet argwanend; en liet zich naar bed loodsen, onder het zeer eenvoudig motief, dat hij er moe uitzag, en Clara niet, en dat oom ook wel eens een apar- „Hoe was het dit jaar gesteld met 't bezoek van buitenlanders aan ons land." „Er zijn weinig buitenlanders ge weest. De belangstelling van Duitsche zijde ontbrak door den politieken en economischen toestand in Duitschland, de Engelschen bleven weg door de waardevermindering van het Pond, en de Amerikanen, die naar hier over sta ken waren te tellen. Verheugend was het daarentegen te kunnen constatee- ren, dat de belangstelling der Belgen en Franschen voor ons land grooter was dan voorheen. Vooral in het voorjaar, in den bloeitijd. Dank zij enkele inter nationale congressen en het bezoek van een paar Poolsche touristen-schepen is het algemeen gevreesd tekort aan bui tenlandsche touristen eenigermate ge dekt, Tot voldoening stemde het van de Polen te hooren, en later ook te le zen, dat zij ons land prefereerden boven Frankrijk en België." Na het onderhoud met den heer Van Deventer legden we de vraag over de uitkomsten van de leuze: „Verteert Uw geld in het eigen land", den directeur der Nederlandsche 'Reisvereeniging voor. Ook de leider van dit omvangrijk tou- risten-lichaam was de meening toege daan, dat het beroep op den Neder- landschen tourist ter ondersteuning van de binnenlandsche vacantie-bedrijven mislukt is. De heer Pieters sprak ongeveer als volgt: „Wij hebben de leuze ter dege onder steund om verantwoord te zijn tegen over de eigen land beweging hoewel we er ons nietmee Jvereenigen konden. Maar het reizend publiek wilde er niet aan. We hebben in ons orgaan propa ganda gemaakt voor het eigen land, doch onze leden zijn niet ingegaan op de bin nenlandsche reizen, maar wel op de buitenlandsche trips, in het bijzonder op de goedkoope. Er is minder gereisd dan in 1931, evenwel niet opvallend veel minder. Wilt u hooren hoe op deze leuze gerea geerd is? Van 22 in Nederland uitge stippelde reizen kon slechts een 8-tal verwezenlijkt worden. Daarentegen gin gen tot eind Augustus geheel door: 99 reizen naar Zwitserland met 3234 deel nemers, 76 reizen naar Duitschland met 2791 deelnemers, 31 reizen naar België met 870 deelnemers, In een lang artikel propageeren we Scheveningen als va- cantieoord. maar niemand fcneldde zich voor Scheveningen; een aan kondiging echter van een paar re gels van een reis naar Amerika, toch bijna nog 400 gulden kostend, ontketen de een grooten toeloop. De Nederlan ders hebben ernstig geluisterd naar de vermaning in het eigen land te blijven, maar hun vacantie hebben ze als ande re jaren in het buitenland doorgebracht. Onze statistieken toonen dit aan, omdat onze vereeniging, hoewel het tegendeel beweerd wordt, een getrouwe afspiege ling is der Nederlanders, begrensd door armoede en enorme rijkdom." „En als u dit jaar eens uitsluitend binnenlandsche reizen zou hebben aan gekondigd, zou dat de eigen land bewe ging niet ten goede zijn gekomen?" „Men heeft ons reeds verweten, dat we het niet gedaan hebben", zei de heer Pieters. „Ik zou daarop willen antwoorden, dat men van een schoen maker niet kan verlangen, dat hij plot seling uitsluitend hoeden gaat verkoo- pen. Ons geheele bedrijf is ingesteld op buitenlandsche reizen, het vindt er zijn bestaansreden in, als we ons dit jaar alleen op het eigen land hadden toege legd zouden we zooveel als zelfmoord hebben gepleegd. Men vergeet boven dien, dat onze 33 binnenlandsche afdee- lingen geregeld reisjes in het eigen land organiseeren. Het bewijs dat we ons land niet verwaarloozen, levert U elk nummer van ons orgaan. Ook dragen we door het verhuren van vacantie-huizen tje met haar wou hebben, en eens een uitvoerig verhaal over zijn ziekte hoo ren. En toen sprak oom met zijn nich- je op een wijze, die aanmerkelijk minder frivool was dan gesprekken met „nicht jes" wel plegen te zijn. Haar vriendelijk schertsend voor den gek houdende, wist hij haar nochtans den ernst voelbaar te maken en de verantwoordelijkheid van haar raadgevingen en stuwingen ten op zichte van haar man; en altijd vrien delijk schertsend deed hij haar be seffen, hoe zij meer behoorde te denken aan de vereischten voor bepaalde amb ten dan aan het aanzien en de begeer lijkheid van een bepaalde carrière. Want de positie van een rechter nu bijvoor beeld, er is misschien geen plaats in de wereld denkbaar, waarop men voort durend zoozeer de leugen moet ver wachten en onderstellen. De leugen, die daar eigenlijk „het" is, waarmee men te maken heeft, die men overal moet ver moeden en bestrijden; en wie be strijdt met sucecs een vijand, dien hij niet kent? De leug is bij den verdachte, zoo hij schuldig is; en als hij onschuldig is, dan ontbreekt de leugen nog niet; dan is hij bijvoorbeeld heel dikwijls bij de politie, die haar „eer" is ermee gemoeid een schuldige wil vinden; en dan, als ze iemand „vindt", dien maar al te graag voor schuldig wil doen door gaan. Ja, er is de eed, en die heeft voor wie het zweren een uitzondering is, een bijzonder feit in hun leven, ongetwijfeld ons deel aan de leuze ten behoeve van het eigen land bij." „Welke is volgens u de reden, dat de leuze weinig resultaten heeft afgewor pen", vroegen we nog: „Ik zei U reeds: de Nederlander wil er met vacantie op uit. Het buitenland prikkelt zijn fantasie, de vreemde taal, die hij niet geheel beheerscht lokt hem. De bewoner van het vlakke land ver langt naar bergen om zich heen. Bo vendien spelen de kosten een voorname rol. In het eigen land komt men het tourisme nog te weinig tegemoet, ondanks prijsverlaging is het hier nog te duur in vergelijking met het buitenland. Zoolang men met zijn gezin in het Teutoburger- woud de vacantie kan doorbrengen voor minder Marken dan guldens in Ne derland, zoolang men buiten de gren zen een week kan genieten voor 70 gul den en hier niet, heeft de eigen land beweging geen kans van slagen. Ten minste niet in ons land, waar men over het algemeen te breed kijkt om zich 't heil van gesloten grenzen te laten op dringen." Aldus spraken twee grooten in hel binnenlandsch en buitenlandsch touris me over de resultaten van de alom ver nomen leuze: „Verteert Uw geld in het eigen land." Christelijke Lyceumdag voor Zeeland. Dinsdag werd te Goes een Christe lijke Lyceumdag gehouden, uitgaande van de vereeniging voor Chr. Middel baar en Voorbereidend Ilooger Onder wijs. De samenkomst die onder leiding stond van den heer dr. J. van Lonkhuy- zen te Zierikzee was niet druk bezocht. De Voorzitter wees er in zijn openingswoord op, dat de vereeniging door den ongunstigen toestand van 's lands financiën in de periode van het wachten verkeert. Wachten kan zoo licht tot moedeloosheid leiden. Daarom is deze bijeenkomst georganiseerd, waar in twee sprekers van elders de voor standers van een Chr. Lyceum moed zullen inspreken. De eerste spreker, de heer prof. dr. P. A. Diepenhorst, lid der Eerste Ka mer, sprak over: Waarom Zeeland al leen niet? Spr. wees er op, dat Zeeland meer dan 100 Christelijke scholen voor L. O. en U.L.O, heeft, verder 32 Chr. Bewaar scholen met een opleidingsinrichting, een Chr. Kweekschool voor onderwij zeressen). Het kreeg de eerste Chr. Lagere Landbouwschool. Maar een Chr. H.B.S. of Lyceum zoekt men er tever geefs. Zonderen we de R.K. provincies Noord-Brabant en Limburg uit, dan is Zeeland de eenige provincie waarvan dit gezegd moet worden. Een der oorzaken zoekt spr. in de ei genaardige geologische en geografische gesteldheid van Zeeland. Er is te weinig samenhang tusschen de verschillende deelen en men kan moeilijk van een al- lesbeheerschend centrum spreken. Misschien spreekt ook deze factor mee: Zeeland is een overheerschend agra risch gewest en vele landbouwers wil len hun zonen in het landbouwbedrijf houden Maar daartegenover merkt spr. op, dat Zeeland behoort tot de 5 dichts- bevolkte provincies, en dat nagenoeg UITSLUITEND VOOR UW INMAAK. (Ingez. Med.) iets angstwekkend-plechtigs; maar voor wie, als een politieagent of een veld wachter, tienmaal in een week God aanroept in verband met een gestolen fiets, wordt zoo'n krachtwoord een ver sleten deun, waarvan hem de diepe be- teekenis maar zoo nu en dan nog eens even bewust wordt; als de herinnering aan wat ééns woord van waarde scheen. Clara" zei oom Sextius, en hij werd wel even heel ernstig, ondanks zijn vijf- en-dertig jaren rechtspractijk, „ik be schouw de rechtei lijke loopbaan nog al tijd als een heel schoone roeping; maar laat ik je er dit van zeggen, al kan jij dat onmogelijk heelemaal doorvoe len, omdat je niet mijn ondervinding hebt, ik doe mijn taak nauwgezet en met een zekere rustige aandacht, zooals iemand..en., nu ja, eenigszins zooals iemand een spel speelt; dat wil zeggen: ik wil het nu eenmaal eerlijk doen, en zoo goed mogelijk, maar ik doe het zonder zoo erg veel illuzie omtrent de beteekenis van onze rechtspraak in het algemeen. Ajakkes", wat 'n troostelooze re deneering is dat', zei Clara. Niet zoo somber, wil je zeggen antwoordde oom Sextius bedaard, ter wijl iets van z'n bekenden glimlach over z'n verernstigd en nu plots zooveel ouder schijnend gezicht gleed, „Och kind, als je ouder wordt, word je vanzelf zoo'n beetje „troosteloos",A u-f o n d: troosteloos; - maar boven die fond is dan alle grond in cultuur gebracht is. Het surplus uit landbouwerskringen zal el ders onderdak moeten vinden. Zeeland telt acht neutrale inrichtin gen voor middelbaar en voorbereidend hooger onderwijs met een totaal aantal leerlingen van 768. Maar van het Chris telijk M.O. en voorbereidend H. O. is Zeeland beroofd. Hier is Zeeland woest en ledig. In deze woestenij te blijven is ongeoorloofd. Op de vraag: Waarom Zeeland alleen niet?, is geen afdoend antwoord te ge ven. Daarom kome er in dit land van den strijder voor de Chr. school (Jhr. de Savornin Lohman) spoedig een Chr. Lyceum. De tweede spreker, de heer mr. H. W. Tilanus, lid der Tweede Kamer, sprak over: „De Lyceumgedachte". Hoewel de financieele moeilijkheden oorzaak zijn, dat voorloopig van de stichting van een Chr. Lyceum in Zee land niets komen kan, toch mogen we zeggen, dat Zeeland daarop recht heeft. Dat erkende ook de commissie-Rutgers, blijkens haar eerste rapport. Ofschoon de commissie-Weiter voor stelde de uitbreiding van het middelbaar en voorbereidend hooger onderwijs voor vier jaar stop te zetten, ingaande 1 Ja nuari 1933, bevat de millioenennota op de onderwijsbegrooting een dergelijk voorstel niet. Aan de hand van tal van cijfers toont spr. aan, dat zoowel de kos ten als het aantal leerlingen van dit on derwijs de laatste jaren sterk zijn ge groeid, een groei die geheel samen hangt met de structuur onzer samen leving. Ook is bij het M. O. en bij het voorbereidend H. O. hetzelfde verschijn sel waar te nemen als bij het L. O., n.l. een verschuiving van het openbaar naar het bijzonder. Vooral de belangstelling naar de lycea is merkwaardig. Hoewel de lycea nog niet op de wet zijn gebaseerd, zijn er toch in ons land reeds 43. En spr. hoopt van harte dat hier te Goes het 44ste tot stand komt. Het lyceum is zoowel middelbaar als voorbereidend hooger onderwijs. Het is het eerst genoemd in het rapport der ineenschakelingscommissie, maar is nog nooit wettelijk geregeld. Minister Terpstra is bezig aan de voorbereiding van een wetsontwerp, dat het M. O. en voorbereidend hooger on derwijs zal regelen, maar spr. vermoedt, dat dit in deze parlementaire periode wel niet meer aan de orde zal komen. En toch is het noodig, dat aan de be staande onzekerheid, aan dat zoeken en tasten een einde komt. In principe voelt spr. meer voor een gymnasium of H, B. S., dan voor een lyceum, maar het is er nu eenmaal en het kan nog verbeterd worden. Er is ook uit een oogpunt van concentratie, van de financiën wat vóór te zeggen. Een Chr. Lyceum, staande onder leiding van een Godvreezend rector, kan tot rijken zegen zijn. Politierechter te Middelburg. In de zitting van Dinsdag 27 Septem ber v/aren de volgende personen gedag vaard: H. K., 24 j., landarbeider te 's-Heer Arendskerke, wegens mishandeling van J. F. de Wijs te Goes op 20 Augustus 1932. Eiscli 15 s. 15 d.h. Uitspraak 10 s. 5 d.h. J. J. v. B., 24 j., arbeider 's-Heer Arendskerke, wegens mishandeling van J. F. de Wijs te Goes op 20 Augustus 1932. Eisch en uitspraak 10 b. s. 5 d. h. J. F, de W„ 22 j., werkman te Goes, wegens mishandeling van Hendrik Kerk- hove te Goes op 20 Augustus 1932. Eisch en uitspraak 25 s. 10 d.h. Aa. Ma. de R., 37 j„ zonder beroep te Graauw, wegens mishandeling van Ma ria van Immerzeel te Graauw op Augustus 1932. Eisch en uitspraak 7.50 s 5 d.n. J. de Z., 38 j-, zonder beroep te Hulst, wegens beleediging van Anna Adriana Kaijser te Hulst op 29 Augustus 19o2, Eisch en uitspraak f 10 b. s. 5 d. h. C. V., 31 j., arbeider te Koewacht, wegens verduistering van een jachtge weer, toebehoorende aan Jacobus de Feij- ter, te Axel in de maand September 31. Eisch en uitspraak 30 s. 15 d.h. L. I., 25 j., arbeider te Rilland-Bath, wegens vischstrooperij onder Rilland- Bath, in het Vinkenissegat, op 21 Juli 1932. Eisch en uitspraak f 10 b. s. 5 d. h. C. I., 19 j., werkman te Rilland-Bath, wegens vischstrooperij in het Vinkenis segat onder Rilland-Bath, op 21 Juli 1932. Eisch en uitspraak 10 b. s. 5 d. h. E. J., 27 jaar, arbeider te Sint Jan steen, wegens poging tot zware mishan deling, gepleegd tegen Selina van Acke, door met halve metselsteenen naar haar te werpen, hetgeen alleen niet lukte om dat zij een huis binnen liep, te Sint Jan steen. Eisch: 2 Tnnd gev. straf voorw. proef tijd 2 jaar. Uitspraak 2 mnd gev. straf voorw., proeftijd 1 jaar. E. S., echtgenoote van W. D., 33 jaar, zonder beroep te Breskens, wegens mis handeling van Adriana de Kraker te Breskens op 19 Augustus 1932. Eisch en uitspraak f 10 b. s. 5 d. h. Th. B., 25 jaar, klompemaker te Clinge, wegens mishandeling van A. van den Branden te Clinge, op 23 Augustus 1932. Eisch en uitspraak 10 b. s. 5 d. h. J, A. K., 52 jaar, schipper te Honte- nisse, wegens mishandeling van Josephus de Rooy te Graauw op 29 Augustus 1932. Eisch en uitspraak 10 b. s. 5 d. h. A. v. V., 40 jaar, werkman te Zierik zee, wegens beleediging van den agent van politie van Ast, in de rechtmatige uitoefening van zijne bediening, te Zie rikzee op 29 Augustus 1932. Eisch en uitspraak f 20 subs. 10 d. h. A. M. H., 22 jaar, bankwerker te Haar lem, wegens diefstal van een benzine lamp, toebehoorende aan P. J. Roelse te Middelburg op 1 Augustus 1932. Eisch en uitspraak 1 mnd. gev. straf. W. N., huisvrouw van M. v. d. V., 39 jaar, zonder beroep te Brouwershaven, wegens beleediging van J. van den Hoek te Brouwershaven op 5 Augustus 1932. Eisch en uitspraak f 10 b. s. 5 d. h. J, W,, 20 jaar, leurder te Zierikzee, wegens mishandeling van A. Kristaleijn te Zierikzee op 31 Augustus 1932. Eisch en uitspraak 20 sub. 10 d. h.; K. W. van A., huisvrouw van C. J. V., 28 jaar, zonder beroep te Dui- vendijke wegens beleediging van Adrana Nelisse te Duivendijke op 19 Augustus 132. Eisch 10 b. sub. 10 d. h. Uitspraak 2 sub. 1 d. h. Kantongerecht te Oostburg. De Kantonrechter te Oostburg, heeft in de strafzitting van 22 Septem ber 1932, de volgende vonnissen gewe- zen: met motorrijtuig of voertuig rijden met te hooge lading: H. J. van B, ged. te St. Nicolaas (B.); K. S. te Bassevelde (B.); P. R. H. te Eecloo (B); K. S. te Bas sevelde (B) allen 2 s. 2 d.h.; dierenmishandeling: M. P. te Waer- schoot (B.) 5 s. 5 d.h.; met motorrijtuig rijden zonder rem men: M. P. te Nieuwpoort (B.) 5 s 5 d.h.; P. B. H. te Oostburg, geen straf; P. A. C, te Hoofdplaat 4 s. 4 d.h.; rijwielpad berijden: H P. H. te West- dorpe 3 s. 3 d.h.; rijden zonder behoorlijk nummer en altijd nog heel wat gezelligs en genoe- gelijks mogelijk; en wat wezenlijk góéds ook Ik bedoel" en liet wa terig zonnetje van zijn glimlach herkreeg weer wat gloed en glans „er is nog heel wat te genieten, als je aan de op pervlakte blijft. En daar b lij v en we toch ook nogal veel, hè; eigenlijk wel zoowat altijd. Kom lieverd, ga nu maar naar bed, morgen komt er weer 'n dag". En zonder veel misbruik te maken van het recht van oude ooms gaf hij haar toch even een aai-klapje tegen den schouder. „Die schoudertjes hebben ook wat meer te dragen gekregen dan vroe ger, hè", zei hij zacht en hartelijk. „Als 't hun wat zwaar word, kom je maar' bij mij hoor. Er zijn misschien wel meer vrienden, die je wilen helpen, maar bij mij is 't erg vertrouwd. Toen keek Clara een beetje peinzend, en bedanken deed ze alleen maar met een half-willig knikje. Meneer van Hoghen Lugt, zegt u? O juist gaat u even naar den portier, wilt u? Hier deze deur uit, dan loopt u wel tegen hem aan! Die kan u bij den hoofdredacteur aandienen! Even wachten1 jongentje" Deze laatste woorden, die het een rustige nonchalance aan de voorafgaan de werden toegevoegd, golden niet, als de vorige, Henri van Hoghen Lugt, maar een halfwas-zettersmaatje, dat te vroeg het zwarte handje naar kopij uitstrekte, waaraan de „chef-Binnenland" nog iets te arrangeeren had. Deze chef, een dik, kort, kaalhoofdig, heer, die in zijn rond-omhekten zetel nog juist plaats vond om zich te draai en, keerde zich van zijn bezoeker on middellijk weer naar de kopij, waar „de baas op wachtte", zooals het jongetje voormeld had bericht; maar, tot ver ontwaardiging van dat jongetje, had hij er nog niet voldoende aandacht voor, om het af te doen, maar wierp het ron de hoofd snel nog even terzij, in de rich ting van de deur, waarachter, op zijn aanwijzing trouwens, Mr. van Hoghen Lugt verdwenen was; hij was een wonderlijke vereeniging van rondheid en rapheid, deze meneer, Knipscheer genaamd. Maar de deur was dicht; en naar wat daar achter gebeurde, mocht hij nieuwsgierig schijnen, het bleef voorloopig voor hem verborgen. Dit maakte hem uiteraard eenigszins wreve lig, en daar er geen andere débouchée voor die gevoelens aanwezig bleek dan, nog alijd, het matig-geduldig wachtende jongetje van de zetterij, richtte hij hoofd en woord tot dezen, en zei: Wat sta je daar nog, hè? Wlaarop het jongetje, van nature bru taal, terug schermutselde: Ik wacht op de k'pie. (Wr»»dt vervoli?,4V-

Goessche Courant | 1932 | | pagina 3