Waar koopt II het goedkoopst? Pelskragen voor Mantels. A. W1LKINO - Stijging? Reclame! Onze Dames- en Kinder-Confectie Onze Dames-Stoffen. Onze Wol en Sajet! Speciale lage prijzen! Een enorme sorteering! De laatste Nouveauté's! Koopt 't bij Wilking. ZEELANDS GROOTSTE MANUFACTURENHANDEL AFLOOP VERKOOPINGEN. BURGERLIJKE STAND. BEKENDMAKINGEN. MIDDELBURG. GOES. Weet U, dat de prijzen der grondstoffen voor - manufacturen geweldig stijgende zijn? Weet U, dat b.v. de ruwe katoen nu meer dan 100°/o duurder is dan enkele maanden geleden en de Twentsche fabrikanten allen reeds hun prijzen verhoogden Vindt U het verstandig te wachten op hoogere prijzen Zoo neen, wacht dan nu niet langer. Koopt 't bij Wilking. Koopt 't bij Wilking. Koopt 't bij Wilking. Welke artikelen brengen wij nu speciaal naar voren? Dames- en Kinder-Mantels en -Japonnen. Ook hierin een enorme keuze en vooral de nieuwste snufjes. Pracht kwaliteiten. Koopt 't bij Wilking. ■en 85 pC, benzine bevatte. Hieruit kan n et anders geconcludeerd worden dan dat bedoelde substantie met opzet in den grond gebracht is. Met welk doel dit geschied is weet men niet na te gaan. Van andere zijde wordt gemeld, dat de pomp geslagen is op een plaats, waar tijdens de distribuliejaren zekere K. eenige vaten olie en benzine had begra ven uit vrees, dat zijn voorraad, welke hij opsloeg in strijd met de voorschrif ten, in beslag zou worden genomen. De vaten zijn wellicht opengegaan en toen s de voorraad in de bron terecht ge komen. DOOR DE TRAM VERMORZELD. - .Zondagavond is de ruim 20-jarige T de J. uit Joure nabij deze plaats vai de in volle vaart zijnde tram gi&spron. gen. De ongelukk'igic kwam onder d< iram terecht en werd onmiddellijk ge dood. Het hoofd was geheel verbrij: zeld, terwijl zijn eene voet was afgerèt den. HET SLIPGEVAAR. Tusschen Dui ven en Ze v e n a a r is Zondag een auto uit Arnhem geslipt, met het gevolg, dat de wagen in botsing kwam met een van den tegenovergestelden kant komende auto. Deze laatste werd totaal vernield en de inzittenden, een dame en twee heeren, werden alle drie gewond. De in zittenden van de auto uit Arnhem ble ven ongedeerd. RIJNAAK OMGESLAGEN. Maan dagmorgen is de Rijnaak De twee ge broeders, geladen met baksteen op den Gelderschen IJssel bij Dieren in aan varing gekomen met het schip Teucia. Door de aanvaring sloeg de aak om, waardoor schipper W en zijn knecht te water geraakten. Beiden werden opge pikt. De lading, bestaande uit 55,000 baksteenen, is in den IJssel terecht ge komen. VECHTPARTIJ UIT MINNENIJD. -- In den laten avond van Zondag is de politie gealarmeerd voor een ernstige steek- en vechtpartij ten huize van W. te Geesteren, onder de gemeente T u b- bergen. Het bleek, dat verschillende personen steekwonden hadden opgeloo- pen. G. W. had een diepe dolksteek na bij de hals; de slagader was geraakt. De oude W. waren eenige peezen in de lin keronderarm doorgesneden. Zekere R., uit Langeveen, die ook op „visite" was, had 2 steekwonden in het hoofd opge- loopen en twee in den rug. Zekere K. uit Tubbergen was ernstig aan zijn duim verwond. De oorzaak van deze steek partij was minnenijd. OP SLAG GEDOOD, In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn de motor rijders J. T., 26 jaar en Fr. E. 29 jaar, beiden mijnwerkers, wonende te Hoens- broek, te Heerlen tegen een paal van het electrische licht gereden en op slag gedood. WEGVLIEGENDE STEENBROKKEN VERNIELEN VENSTERS. - Met een oorverdoovenden knal bracht Donder dagnamiddag de genie de nog boven het water uitstekende pijlers der St. Ser- vatiusbrug te Maastricht tot sprin gen. Tevoren werd de voetbrug en om geving voor het verkeer afgesloten. Met een geweldigen knal stortten de pijlers ineen. De brokstukken vlogen in het rond en weggeslingerde steen- brokken sloegen zelfs met groote kracht tegen de gevels der huizen aan het Cor- versplein. De steenen vlogen er door winkelruiten en dakvensters en hun aanraking met de huismuren liet duide lijke vernielings- en treffingsteekenen na, Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongevallen voor. Verdronken. Maandagmiddag geraakte te Half weg het zesjarig zoontje van den heer B. in een diepe sloot. De heer P. H. v. E., wethouder dier gemeente, dook eeni ge malen naar het slachtoffer en ten slotte gelukte het omstanders met een dreg het jongetje boven te halen. De le vensgeesten waren echter reeds gewe ken. Inbraak. Vrijdagavond kwam de heer L. M. om twaalf uur thuis. Hij zag twee fiet sen voor het hek van zijn tuin staan. Onraad vermoedend, begaf hij zich on middellijk naar den naburigen politie post, vanwaar eenige agenten op onder zoek uitgingen. Bij het doorzoeken van de woning werd niets verdachts ge vonden, maar in het belendende per ceel, bewoond door notaris Hoek, die uitstedig is, werden de garagedeuren open gevonden. De politie trof in de keuken den 25- jarigen v. D. en den 19-jarigen de L., bei den uit Rotterdam, aan, die onmiddellijk werden gearresteerd. In hun bezit wer den vier rijwielbelastingplaatjes gevon den Branden. Zaterdagmorgen is brand uitgebroken in de boerderij van den heer Van O. in de gemeente H e r p t (Oud Heusden). De brand sloeg weldra over naar de boer derij van den heer Van M. daarna deel de het vuur zich mede aan de boerderij van den heer Van H. en diens schuur. De drie boerderijen en de schuur met alle inboedels en het hooi en graan werden een prooi der vlammen. Niets kon wor den gered. Het vee liep in de weide. Te Wageningen is Zaterdag morgen door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de kapokafdeeling van het beddenmagazijn van de firma W. H., in de Nieuwstraat. Het vuur breidde zich uit tot het beddenmagazijn, zoodat spoedig het geheele achter den winkel gelegen deel in brand stond. Alleen het boven den winkel gelegen deken- en 'kleed ngmagazijn bleef ge spaard. Van den winkelinventaris werd het grootste gedeelte gered. Ongelukken. Zaterdagavond kwam op de Wouw- schebaan te Roosendaal de 28-jari- ge J. W. K. met zijn motor uit de rich ting Wouw. Bij den Lageweg botste hij tegen den wielrijder Van D. Van D. kwam met den schrik vrij, terwijl de mo torrijder zoodanig met zijn hoofd tegen den betonweg was gevallen, dat hij be wusteloos bleef liggen. De verongelukte had een schedelbreuk bekomen, en is naar het Charitasziekenhuis overge bracht. Zondagmorgen was zijn toestand hoogst bedenkelijk. K. kwam terug van een bezoek aan zijn verloofde, wonende te Wouw, Het paard van den landbouwer W. uit R u u r 1 o, dat voor een wagen was gespannen, schrok voor een eerepoort, welke was opgericht, en sloeg op hol. Toen de wagen met een ander voertuig in aanraking kwam viel W., die op den wagen zat eraf. Hij kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat de dood onmid dellijk intrad. Het slachtoffer was onge huwd. Onder de gemeente Lonneker is Vrijdagavond de 43 jarige wielrijder H. uit Enschede aangereden door een hem achterop komende personenauto. H. werd in bewusteloozen toestand naar het R. K. ziekenhuis te Enschede over- gebacht, waar hij 's nachts aan de gevol gen van de aanrijding is overleden. De heer H. Gl. uit Beuningen bij N ij m e g e n werd terwijl hij naar huis fietste gegerepen door den auto van dok ter Ten B. H. uit Tiel. Gl. die tegen den grond geslingerd werd kreeg een sche delbreuk en werd aan den linkerkant van het lichaam gekwetst. Zijn toestand was niet zonder levensgevaar. Hij heeft een schedelfractuur en een lichte her senschudding. De 58-jarige mej. C v. P., :s in haar woning aan de Kipstraat te Rot terdam van de trap gevallen, waar zij is overleden. De heer G, de R„ chauffeur in dienst der familie Carp ie Bloemendaal, die op 15 Augustus j.lM nabij Arnhem door een auto werd aangereden, is aan de bekomen verwondingen overleden. De man laat 'n vrouw met vijf jeug dige kinderen achter. Vrijdagmiddag werd in de herberg van gezusters Lous te Oudelande lei overstaan van notaris M. Oel'e Jz. puf il^'iek veriidcht de hofstede van den Vijf, zoodijk in Everinghe onder E1 ie woutsd'ijk ter gezamenlijke grootte, van 34.37.50 H.A- of 87 Gein'. 175 R, Ivooper M. Maujenberg Jz., landbouwe te Elljewoutsdljk voor 380 per gc*- gemel of f33281.67 den koop zonder, accessoiren. Middelburg. Bevallen: A. C. Janse geb. de Ruijter z. Overleden: M. Schot, 52 j. echtg. van B. F. Montenari W. Tange, 79 j..on gehuwd. Souburg. van 31 Augustus6 September 1932. Bevallen: C. Bevelander geb. de Rij ke d. Ondertrouwd: P. C. Duine, 22 j. en P. J. Marijs, 22 j. Goes. Bevallen: D. C. Schouwenaar geb. Bruel z. Ierseke, Ondertrouwd: A. van Stee, 24 j. jm en S. Jacobs, 19 j jd. Bevallen: M. Lamper geb. Beenakker z. M. A. de Jager geb. Hirdes d. A. Steketee geb. van Es d. Overleden: E. van Stee d. 5 weken. 's-Gravenpolder. Ondertrouwd: 5, M. van den Berge 26 j. jm. en F. Schouwenaar 22 j. jd. Bevallen: C. Verdonk geb. Bakker z. Overleden: 15, S. de Jonghe 92 j. wed. van J. Vermue. Burgemeester en wethouders bren gen ter openbare kennis: dat is ingekomen een schrijven van G. C. Reijers, wonende te Middelburg, houdende verzoek hem wel een verlof A te willen verleenen voor den ver koop van zwak-alcoholischen drank in de lokalieit op het gemeentelijk sport terrein aan den Nadorst, ter opper vlakte van 36 vierk. M. Binnen twee weken na heden kun nen bezwaren tegen het verleenen van het gevraagde verlof schriftelijk bij hun College worden ingediend. Middelburg, den 9 September 1932. Burgemeester en We'thouder voorn. P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris HINDERWET. Burgemeester en 1 Wethouders van Goes brengen ter openbare kennis, dat aan de N.V. American Petroleum Com pany te 's-Gravenhage en hare rechtver krijgenden vergunning s verleend tot het oprichten van een ondergrondsche ben zinebewaarplaats met aftapinrichting op het perceel, kadastraal bekend gemeente Goes sectie C nos. 1078 en 2041, gele gen aan de M. A. de Ruijterlaan, en dat aan J, G. HOLLESTELLE te Goes en zijne -.rechtverkrijgenden vergunning is verleend tot het uitbreiden van de be staande smederij door :het bijplaatsen van 3 electromotoren resp. van 2, 3 en 1/5 P.K. in het perceel, kadastraal bekend gemeente Goes sectie D no. 606; plaatselijk gemerkt no. 2, gelegen aan de R. B. van den Boschstraat. Goesr 10 September 1932. Burgemeester en wethouders voornoemd, HAJENIUS, .Burgemeester, VAN BALLEGOIJEN DE JONG, Secretaris. Wat biedt Wilking U tijdens de Winkelweken? Thans de komende winkelweken hand haven wij de prijzen op het laagste niveau Tijdens de Winkelweken, althans zoolang de voor raad strekt, geven wij als attractie voor de kinderen bij aankoop van f 1,00 een mooien van f 2,50 een pracht I van f 5,00 een reuzen Stelt U prijs op deze reclame, koopt dan in de eerste dagen. DE VOORRAAD IS BEPERKT Zeker niet in zaken waar men op crediet verkoopt. Zeker niet *n zaken waar geen vaste prijzen gelden en U altijd moet en kunt afdingen daar betaalt U steeds te veel. Zeker ook niet in zaken, waar men er op rekent aan Jan en alleman kortingen te moeten geven. Het moet toch steeds uit de lengte of de breedte. Maar wel bij WILKING, waar steeds de laagst mogellijke vaste prijzen gelden, le, door onzen gecombineerden inkoop te zamen met 50 der grootste Nederlandsche winkeliers. 2e, door onzen uitsluitend contanten verkoop. Wij openen het Herfst- en Winterseizoen met een ongekend groote sorteering We kochten bijna tweemaal zooveel als het vorig seizoen, doordat we toen reeds zulk een succes hadden. Bovendien leverden de buitenlandsche fabrikanten, bang voor verdere invoerbelemmeringen onze geheele bestellingen direct af, zoodat onze voorraad nu zóó enorm is, dat we er ondanks onze laatste vergrooting, geen voldoende plaats voor hebben. Wij zouden het ten zeerste op prijs stellen, als U eens kwam kijken zonder eenige verplichting. KOMT U? Wij stelden voor het komende brei-seizoen een prachtcollectie samen met veel nieuwe soorten Wol. Ook hier weer zijn het onze bijzondere lage prijzen, die ons ook met dit artikel zoo'n succes bezorgen. Ziet onze etalages! Ziet onze etalage! Per pak of per doos nog aanmerkelijk voordeeliger. Nu de urootste sorteering en zulke zeldzaam lage prijzen, dat U er versteld van zult staan.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 6