AFLOOP AANBESTEDINGEN. BEVOLKING. BURGERLIJKE STAND. BEKENDMAKINGEN. schijn waargenomen tegen 177 normaal. Dit aantatl uren is overtroffen in Augus tus 1906, 1911 en 1914 met resp. 224, 254 en 226 uren. DE TREKVOGELS IN SEPTEMBER. De herfstmaand is aangevangen en daarmee het heengaan van de trekvo gels. Normaal vertrekt de nachtegaal omstreeks 1 September; het kwikstaart je een dag of wat later, de oeverzwaluw eveneens rond dien tijd, het blauwborst- je en de regenvogel op 10 September, de watersnip een dag later; half Sep tember vergaderen de leeuweriken; de huiszwaluwen vertrekken ook half Sep tember. Omstreeks 25 September ver laat de zanglijster ons, maar het win terkoninkje keert terug. Ongelukken. Zaterdagmorgen is de 25-jarige G. H. uit Rijssen me tzijn motorrijwiel nabij Zwolle tegen een melkwagen opge reden. Met een zware hersenschudding werd hij opgenomen. Kort na aankomst is hij overleden. Branden. Te Buitenpost (Fr.) brak door het omvallen van een bus benzine bij het vulcanise-eren brand uit fin de garage van W. B. Het vuur kon tot het achter ste deel beperkt worden. Niettemin werden 'n lijkauto, twee rijwielen, der tig lijkk sten, een vat benzine en een nieuw motorrijwiel een prooi der vlam men. Donderdagmorgen is de boerderij, bewoond door den heer J. B. te V e e n- d a m, een prooi der vlammen gewor den. Doordat het huis een eindje in 't veld staat, kon de brandweer van Veen- dam de boerderij niet bereiken. De geheele korenoogst s in vlammen opgegaan. Van den inboedel kon weinig worden gered. In de consternatie had de vrouw van den bewoner vergeten, dat zich nog een der kinderen in het brandende huis be vond. De man is het huis toen binnen gesneld en kon de kleine nog op het nippertje redden. Verdronken, Het 10-jarig zoontje van de wed. K. te Noor d-S charwoude is in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. DE DIEFSTAL VAN VEILINGKIS- TEN. Donderdagavond had te Rot terdam de arrestatie van een dieven bende plaats, die zich vooral toelegde op het wegnemen van veilingkisten. Het is gebleken, dat de politie met bovengenoemde' vangst een uitsteken den slag heeft gedaan, ofschoon het niet onmogelijk is, dat nog meer arrestaties zullen volgen. De dievenbende maakte ér haar werk van om gestolen ledige veilingkisten eigendom der veilingen, tegen statiegeld uitgeleend, aan de veilingen terug te brengen. Door de administratie daarvan wera dan het statiegeld terugbetaald. Ook werden wel volle kisten ontvreemd en de groenten verkocht* De veilingsbesturen hadden in dit val- schelijk retourneeren van kisten geen erg, daar de retourzendingen voorname lijk geschiedde on naam van bekende en groote koopers. Voorts is nog gebleken, dat de dief stallen tot in Rhoon, Barendrecht en IJsselmonde hebben plaats gehad. Ter confrontatie zijn de vijf arrestan ten thans naar IJsselmonde overge bracht om daarna te Dordrecht in ar rest te worden gesteld. DIEVENBENDE AANGEHOUDEN. - In den nacht van 23 Aisgs. werd de po litie te Rotterdam gewaarschuwd dat er onraad was in de woning van den 57-jarigen A. aan den Charloische Lagedijk. D<e 16-jarigen zoon was naar de schuur (bij het huis gegaan en had daar enkele mannen aangetroffen die bezig waren vei'lingsikiisten op een car rier te laden. Bij zijn komst hadden zij de vlucht genomen met achterlating van den carrier, waarop de 30 kisten, bene vens twee fietsen Jagen. De politie zoclil de omgeving af doch vond geen spoor van de dieven. Den volgenden dag kwam de 22-jarige F. M B. aangifte doen dat hij zijn fiets had uitgeleend aan den 28-jarigen 'ha venarbeider C. G. maar deze niet had te ruggekregen. De twee fietsen werden te voorschijn gehaald en een da-frvan bleek het eigendom avn B. althans van diens patroon te zijn. G. is toen aange houden en later is de .^arrestatie ge volgd van drie andere mannen, die bij den diefstal van de kisten betrokken waren geweest. Het zijn de 24-jarige ha venarbeider G. "v. d. V., de 25-jarige tiirry- mertnan J. v. R. en de 30-jarige L. v. d. V. Dit viertal is in bewaring gesteld. Tegen B. is proces verbaal opgemaakt wegens het doen van een valsche aan gifte. f I I I EEN AUTORITJE MET TEGENSLAG In den laten avond van Zondag raak te te B r e d a aan den Haagdijk een auto afkomstig uit België, in brand. De inzit tenden, geholpen door eenige voorbij gangers, waren het vuur echter spoedig meester en de wagen kon zijn reis naar de grens voortzetten. Daar gekomen, deed zich echter weer een hindernis voor; een van eenigszins anderen aard. De belastingambtenaren deden n.l. den auto stoppen en onderwierpen hem aan een onderzoek, waarbij bleek, dat hij een groote hoeveelheid sigarettenpapier ver korgen hield. Dit werd natuurlijk ver beurd verklaard; en de auto reed dezen keer niet verder; die werd ook in be slag genomen. BRAND IN HET RUIM. Het Noor- sche s.s. ,,Rolf Yarldat met een la ding stukgoederen, cokes en briketten op weg was van Antwerpen naar Italië is uit zee teruggekeerd met brand in de ruimen I en II. Het schip heeft gemeerd aan de reede van T e r n e u z e n. De sleepbooten .Goliath" en een van Ant werpen hebben den brand gebluscht en de ruimen I en II onder water gezet. Hel schip is door de sleepboot „Goliath" naar Antwerpen teruggesleept. ONGEVAL OP EEN KERMIS. In de cake-walk van Janvier op de kermis te Tilburg had de 11-jarige M. K. 't ongeluk bij het opeenvallen van een aantal personen zoodanig bekneld te geraken, dat zij haar rechterbeen brak. HEVIGE EXPLOSIE. Zaterdagmid dag heeft te Zaandam tengevolge van kortsluiting in het gemeentelijk electri- citeitsgebouw een hevige explosie plaats gehad, waarbij plotseling vlammen op sloegen. Door den luchtdruk werden rui ten in het gebouw vernield, stukken van het plafond kwamen naar beneden en deuren werden uit hun sloten ge licht. Onder de voorbijgangers ontstond even een paniek. Bij nader onderzoek bleek, dat vermoedelijk het uitslaan van een olieschakelaar de oorzaak is ge weest van de explosie. De belangstelling was zóó groot, dat de kermis gedurende eenige uren ge heel stil stond. IN EEN TOBE MET HEET WATER GEVALLEN. Zaterdagmiddag is de driejarige M. N. te LI a a r 1 e m, in de keuken van zijn woning achterover in een tobbe met heet water gevallen. Het kindje bekwam brandwonden aan hals, rug en armen en is aan de bekomen verwondingen overleden. TWEE KINDEREN IN HET WATER. Een tragisch ongeval heeft Zaterdag middag te A 1 p h e n a.d. R ij n het le ven geëischt van een 7-jarig meisje, eenig kind van de famil e van E. Toen zij met een nichtje uit school kwam, greep een rukwind de parapluie, waar onder de kinderen op het jaagpad langs den Ouden Rijn liepen, met het gevolg dat Beiden in het water werden gewor pen. Eenige schooljongens konden een der meisjes redden, maar het andere zonk onmiddellijk in de diepte. Tenslotte ge lukte het eenige omwonenden, ook het tweed meisje met een dreg op te ha len. Tevergeefs werd getracht door mid del van een zuurstofapparaat de levens geesten op te wekken, de dood was al reeds ingetreden INBREKER BEKENDE. De politie heeft thans den dader van de inbraak, gepleegd in een villa aan den Schulp weg te Veis en (Noord) opgespoord, waarna deze een volledige bekentenis aflegde. Dezer dagen werd een deel van de in het station te Velsen gestolen goederen in beslag genomen. VERDUISTERING EN DIEFSTAL VAN F 14.000. Men schrijft uit Wor- kum aan de Leeuw. Ct.: Op 14 September zal in openbare zit ting van de rechtbank te Leeuwarden behandeld worden de vervolging inge steld tegen den heer J. H. de G., wegens verduistering en diefstal van effecten, toebehoorende aan het Stadsweeshuis al hier, waarvan De G. boekhouder is. Een bedrag van ruim 14.000 is verdwenen. 114.000 K.G. TOMATEN VERNIETIGD Gedurende de maand Augustus zijn aan de Coöp. Fruit- en Groentenveiling te N a a 1 d w ij k 1.853.813 kg. tomaten aangevoerd, waarvan 114.525 kg toma ten als onverkoopbaar werden vernie tigd. VALSCHE BILJETTEN VAN f 1000, DE UITGEVER AANGEHOUDEN. Woensdagmorgen verschenen voor het loket van het hoofdstation te Aken twee vrouwen, die, zoo meldt het Hbld., een banTcbiljet van du-zend gulden wilden wisselen. De vrouwelijke beambte, die dienst deed, vertrouwde de zaak niet en liét een collega de politie waarschu wen terwijl zij zelf de uitbetaling in marken rekte tot de politie ter plaatse was. Beide vrouwen werden aangehou den. Zij verklaarden het biljet van een Nederlander in een café te Aken te heb ben ontvangen. Deze man, die waar schijnlijk lont geroken had, was per auto weggereden. Het biljet, dat bleek valsch te zijn, was zeer goed nagemaakt. Men vermoedde, dat deze biljetten in Nederland werden gemaakt en dat men trachtte deze in Duitschland uit te geven. Een der vrouwen werd in vrijheid gesteld, de andere werd vastgehouden. Intusschen stelde de Duitsche politie zich in verbinding met de Heerlensche, daar zij reden had om aan te nemen, dat de uitgever van het bankbiljet te Heerlen woonde. Dit bleek inderdaad zoo te zijn De man is daarop gisteren aangehouden. FRUITDIEFJES. De tuin met vruchtboomen van de villa Arthur, be woond door de familie A, Steeghs te B 1 e r i c k, mag zich sedert eenigen tijd verheugen in een druk bezoek van ongewenschien aard. r: u.id efjes heb ben er n.l. een geschikt operatieterrein gevonden. De overwegwachter van den spoorweg-overgang te Blerick heeft n aantal jongens bemerkt, die van de spoorbrug over de Maas te Venlo ge bruik maakten, om zich aan het eind der brug te Blerick over de afrastering heen te werken in den aan den spoor weg gelegen tuin. Het is de politie gelukt de daders, 'n zes- en een achtjarigen jongen te grij pen. OOR AFGESCHEURD. Zaterdag middag reed aan de Kentsche Poort te Venlo de wed. B. H. met haar auto met een matige snelheid rechts van den weg toen zij opeens moest uitwijken voor een paar fietsers. Hierdoor kreeg de wagen een plotselinge zwenking naar links met het gevolg dat een bakkers jongen met fiets werd aangereden. De jongen geraakte onder den wagen en liep ernstige verwondingen op aan het hoofd, o.a. werd' een oor geheel afge scheurd. DE SMOKKELHANDEL. De smok kelhandel in het Duitsch-Geldersche grensgebied is den laatsten tijd weer opmerkelijk toegenomen, In weerwil van de strenge maatregelen der douane, die gebru;k maken van zoeklichten, auto's, politiehonden en veelvuldiger hun revolvers gebruiken, deinzen de smokkelaars voor geen avontuur terug om vaak voor luttele marken winst kof fie of tabak over de grens te brengen. De tusschenhandel in smokkelwaar bloeit weer en de zgn. betaalde smok kelaars gaan dag in, dag uit, weer op stap. Gedurende de laatste week zijn er in het gebied tusschen Kleef, Gogh en Geldern tientallen smokkelaars gear resteerd en duizenden kilo's smokkel waar in beslag genomen. Eenige smok kelaars, die verdacht waren van verbo den nederlagen, zijn zwaar gestraft. Door de Kleefsche rechtbank werden zij veroordeeld ieder tot een maand ge vangenisstraf en tot 130.000 R.M. boete of 4 maanden gevangenisstraf. Twee Klevenaren, die met een smokkelauto bij Kranenburg de kommiezen wilden verschalken, werden gepakt, verloren hun auto en honderden kilo's smokkel waar en kregen bovendien ieder nog twee maanden gevangenisstraf. Ged, Staten hebben het maken van twee ducdalven; het verbouwen van een bordes, het vervaardigen van een oplegstoel voor de toegangsbrug en het maken van een drijvende aanlegplaats te Vlissingen voor den Provincia len Stoombootdienst op de Wester- schelde gegund aan L. P. Korstanje te Wemeldinge voor 60.430. De Rijkswaterstaat heeft het aan leggen van een tegelrijwielpad van Hulst naar Kapellebrug gegund aan W. J. en A. de Bruijn te Terneuzen voor 7745. ONTVANGEN BOEKEN. „Het Nationaal Socialisme" door dr. W. Banning. In de serie religieus- social stische vragen, bij van Loghum Slaterus, U.M. N.V. Arnhem. „Hotelbedrijfsleer' De verschil lende beroepen in hel Hotel-, Restau rant- en Cafébedrijf door J. M. van Thiel, met medewerking van den heer J. N. van Hanja en wat het culinaire gedeel te betreft van den heer N. Kuyper. Dit is het eerste boek, dat in de Ne- derlandsche taal op hotelgebied is ver schenen. Iedere afdeeling van het hotel wordt hierin afzonderlijk behandeld en ieder beroep van degenen, die in die verschillende afdeelingen werkzaam zijn afzonderlijk omschreven. Deze uitgave is niet alleen nutt g voor leerlingen, doch ook voor allen die reeds in eenigerlei werkkring in het hotelvak werkzaam zijn. Behandeld wordt, volgens den in houd: het privékantoor van den direc teur en het algemeen Bureau; de Hall met de étages; de Eetzaal, het Restau rant en het Office; de Huishouding en de Keuken. (Uitgave Drukkerij Fa. W. Gaade, Delft), In de serie „De toegepaste kuns ten in Nederland", een reeks monogra fieën over hedendaagsch'e s>er- en nij verheidskunst, verscheen: „Glas in Lood" door W. F. Gouwe, met talrijke afbeel dingen. Uitgegeven bij W. L. en J. Brusse's Uitg. Mij. te Rotterdam. „Ik maak alles", encyclopaedie voor het huisgezin, aflevering 1 en 2 Voor Nederland bewerkt onder toezicht van J. G. Leeuwerik, leeraar N.O. en verschenen bij de N.V. Uitgevers Mij. Enum te Amsterdam. Dit werk zal voor vele knutselaars stellig van pracLsch nut zijn. De knutselaar die, hetzij uit noodzaak hetzij voor zijn genoegen alles zooveel mogelijk zelf maakt of herstelt, en dit op de eenvoudigste en economische wij ze wil doen, zal in „Ik maak alles" een practische raadgever vinden. De dikwijls zoo lange overpeinzingen van den ama teur van „hoe zal ik dat doen" ver klaart deze encyclopaedie op duidelij ke manier. Deze uitgave is vertaald naar het Engelscbe werk „Home Mechanic" maar door den vertaler zooveel mogelijk pas send gemaakt naar onze toestanden en waar noodig aangevuld. In de eerste en tweede aflevering wordt allereerst behandeld het behan gen. Hoe men, door slechts bepaalde wenken in acht te nemen, in staat is, zonder veel moe lijkheden zelf een ka mer te behangen. Daarna volgt het reinigen van muren, plafonds en schilderwerk, hoe men een costuum moet oppersen; het onderhoud van de naa machine enz. Vrij eenvou dig wordt het door de wenken in dit werk, om de noodzakelijkste bezighe den, die men zelf wenscht te verrichtten practisch ten uitvoer te brengen. We zullen ze hier niet alle opnoemen, zoo bevat aflevering 2 opmerkingen om trent gereedschappen, bewerking van het hout oppervlak enz., doch deze twee afleveringen bevatten reeds onmisbare adviezen voor dengene die alles zelf wil maken. Een leidraad, waar de knut selaar zeker profijt van zal hebben. „In 't Geldersceh Rijnland". Ge schiedenissen en legenden van den Zuid- Veluwerand. Volledige beschrijving van het kasteel Doorwerth, door Jan L. de Boer (N.V. Hollandia Drukkerij, B a a r n) Van dezelfde uitgeverij No. 3 van de serie Pro en Contra; „De Gouden Standaard." Pro: prof. mr. A. M. de Jong; contra: prof. dr. C. A. Verrijn Stuart. Rijkskanselier Von Papen Gedurende de maand Augustus zijn de volgende personen in de gemeente KOUDEKERKE Ingekomen: Mej. J. Bijlezijl, wijk B no. 60 uit Dat- teln, Duitschland; M. K. Daane, met ge zin, B no. 138 uit Bergen op Zoom; mej. de wed. C. Wilhelm geb. Kaijser, E no. 139 uit Zaamslag; G. van de Voorde, A no. 116, uit Naaldwijk; H. D. van der Hammen, D no. 154 uit Rotterdam; mej. de wed. S. J. Stoutjesdijk geb. van Damme met gezin, E no. 114 uit St. Maartensdijk; mej. J. Joziasse A no. 61 uit Vrouwenpolder. Vertrokken: M. P. Meijers, van wijk D no. 46 naar O. en W. Souburg, met gezin; mej. IJ. B. Zawischa, wijk B no. 278 naar Vlissin gen; G. Helbers met gezin, wijk E no. 219 naar Middelburg; G. Swiers met ge zin, wijk B no. 293 naar St. Laurens; mej. IJ. Evertse, wijk D no. 65 naar Mid delburg; J. L. Maas, wijk A no. 182 naar Schipluiden; P, J. Speijer, wijk A no. 183 naar Middelburg. ST. LAURENS. Bevolking over Augustus 1932 Ingekomen: KI. van Belzen, z.b,, A 59 uit Middel burg; L. J. Kroon en gezin, adj. comm. Reg. en Dom. B 44, Winschoten; G. Swiers en gezin, sergeant inf., B 19, Koudekerke. Vertrokken: P. Wisse, z.b., van A 31 naar Zoute- lande; Adr. Corbijn en gezin, melkslij- ter, B 145, Vlissingen: KI. van Belzen, z. b., van A 59, Koudekerke. KLOETINGE. Ingekomen; J. J. Weststrate en gezin, monteur, Heernisseweg B 31; A. A. Abrahamse, tuinder en gezin, Buys Ballotstr. B 170; D. C. Gebuijs, landarbeider, Kapelsche weg D 87. Vertrokken: H. d'c Kolf, reiziger en gezin, {naar Goes, Wijngaardstraat 9; F. J Steketee, schippersknecht, Schiedam. Huijman- straat 84c; A. P M Devolder, onderwijzer en gezin. Ned. Indie; Ma. van Bóven,, dienstbode, Goes, Ravelijn 1, G. A. t. Bekke, bakkerskn., Almelo, Prinsen straat' 46; J. v. d. Berge, koopman en gezin, 's-Gravenpolder, Achterweg 49; J. K. Dagevos, boekh., en gezin, Goes Nieuwstraat 53; Ma. Louwerse, dienst bode, Wolphaartsdijk B 39; J. Reijn- hout, onderwijzer en gezin, Vlissinigm. Duivend rechtstraat. Middelburg. Van 2 tot 5 September. Getrouwd: J. A. A. de Wit 30 j. j.m. met H. W. van de Putte 22 j. jd. Bevallen: C. Heijnsdijk geb. De Schrij ver d.; M. E. W. Antheunisse geb. Snij ders z. Koudekerke. Van 16—31 Augustus. Ondertrouwd: H. D. van, der Hammen jm. 25 j. en J- den Engelsman jd. 20 j.; C. de Bree jm. 26 j. en L. Minderhoud jd. 24 j. Getrouwd: J. Dav dse jm. 30 j. en L. G. de Visser jd. 22 C. M. P. J- de Vos jm. 26 j. en H. Evertse jd. 25 j. Bevallen: J. Verhage geb. Jasperse z.; C. Verhage geb. Kluijfhout d.; L. Jobse geb. de Wijze d.; A. M. van Bruggen geb. Slootmans z. Overleden: W. F. Willems, 79 j. wdr. van W. F. Coset; C. P. van Bruggen jm. 1 d. St. Laurens. over Augustus 1932. Ondertrouwd: J. Koppejan 24 j en K. van Belzen 22 j. Getrouwd: J. Koppejan 24 j. en K. van Belzen 22 j. Borssele. Gedurende de maand Augustus.' Ge trouwd: J. Bruinooge j.m. 36 j en M. J. de Regt wed. van G. J. J. van de Linde 25 j. Bevallen: C. Murre, geb. Koole, d. C. Witte, geb. Cor^tanje, d. Ierseke. Van 26 Aug.2 Sept. Getrouwd: H. F. Stobbelaar, 25 j. en J. de Leeuw, 22 j. Overleden: M. Everse, 89 j„ ongeh. Gedurende 16 tot 31 Augustus zijn in de gemeente Kloetinge. Van 1—31 Augs. Bevallen: C. Dale bout geb. MeulpoMer, z.; P. Tri i nip e, geb. Koster d.; A. Hage geb. Vis, d., A. Bos, geb. Rottier, z. Overlieden. G. Dekker, wed. van J. Eeenhak'k'er, 84 j. MIDDELBURG. KENNISGEVING INGEVOLGE DE HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend: dat bij hun besluit van heden aan de N.V. BATAAFSCHE IMPORT MAAT SCHAPPIJ te 's-Gravenhage en (hare) rechtverkrijgende voorwaardelijk ver gunning is verleend tot het oprichten van een ondergrondsche benzine-be- waa-plaats met aftap-inrichting in per ceel, kadastraal bekend, gemeente Mid delburg in Sectie C no. 2291, plaatselijk gemerkt wijk II no. 197, gelegen aan de St. Janstraat alhier. Middelburg, 30 Augustus 1932. Burgemeester en wethouders voornoemd, P. DUMON TAK. Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. GEVONDEN VOORWERPEN Onderstaande voorwerpen zijn te Mid delburg gevonden en terug te bekomen bij de navolgende particulieren: Centuur, Krijger, Leliestraat S 155; zilv. Broche, S. Boone, Karelsgang T Port. met inh.f N. Simonse, Breestraat O 148; Reisboekje, J. Dirven, Arnm. Voetpad T 135; Huissleutel, Labruijère, Begraafplaats; Broche (verm. zilver) mej. Allewijnse, Veersche weg S 4; Riem bagagedrager, Looijse, KI. Vlaan deren M 156; Zakkam in étui, J. Roth, Valk no. 4; Port. met inh., D. Sander- se, Lage weg; Dop radiateur, Van Ga len, Bagijnhof E 202; Broche, A. v. Schelven, Goesche Korenmarkt P 54; Belastingmerk, A. Leijnse, slot Ter Flooge, Padvindcsport., C. Daniëlse, Breestraat O 160; Mantelband, De Ko ning, Heerenstraat H 145; zilv. Collier, K. de Valk, Dampoortstr. O 205a; 2 Damesparapluie's, Sterzenbach, Kor- tedeft G 9; Sierkam. Lambermont, Dam G 27; Hoepel, H. Korstanje, Spui straat F 140; paar Kinderpantoffels, Pagter, Molenwater; 4 nieuwe flanel- Ie Hemden, Hendrikse, K. Giststraat A 130; Wandelstok, Gabrielse, Mercurius E 61; nieuw Petje, J. Eiff, Verwerijstr. N 149; wit Zakje, Groenewegen, Wa- lensingcl Q 172; Centuur, C. Leijnse, Nieuwstraat G 224; Tabakzak, Won- dergem, Van Epenpark W 90; zilv. Vul potlood, B. Scheers, Jacob Catsstraat W 92; Mantelband, M. Roth, Seisdam Q 19; Mantelband, Abrahamse, Vlas- markt; Wagenmoer, Christiaanse, N.- weg B 150; Belastingmerk, J. Merk, Nieuwstraat G 216; Blauwe Kiel, C de Rijk, N. Oosterschestr. N 79; Be1asting- merk, Kasse, Noordweg B 83; zilv. Broche, K. v. Sluijs, Giststraat F 159; Kindermuts, A. Krijger, KI. Vlaande ren M. 192; Belastingmerk, I. Reijerse, Noordweg R 20; Kinderbril, Schoenma ker, Bagijnhof E 149; R.-K. Kerkboekje J. Bal, Lat. Schoolstr. D 24; Kamer horloge en Stofbril, Pluijmers, Achter Houttuinen, Q 36a.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 5