GOES. WALCHEREN. KERKNIEUWS. KUNST EN WEÏENSGHAP. LANDBOUW. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. LEGER EN VLOOT. HANDEL EN NIJVERHEID. GEMENGD NIEUWS. die uit de stad is en eind dezer week weer terug is te Middelburg, te ver wachten, daarover mede zal hebben be slist. DE WINKELWEKEN. Het programma. Heden verscheen het programma voor de Goesche Winkelweken, uitgave van „Handelsbelangen" en „De Hanze". Het maakt een weiverzorgden indruk. We schreven „programma maar fei telijk is het dit niet, want in een mede- deeling lezen wij, dat het bij het atdruk- ken nog niet mogelijk was dat attrac ties bekend te maken. Deze zullen in de bladen gepubliceerd worden. Verder be vat het mededeelingen over de winkel weekbonnen, den etalage- en den lin tenwedstrijd. De burgemeester van Goes, de heer Hajenius, schreef in een, voorwoord, o.a.: „De feiten hebben het vorig jaar be wezen, dat de bestuurders van de ver- eenigingen „Handelsbelangen" en „De Hanze" juist hadden gezien, toen zij hun winkelweken hielden, want het is inder daad een succes geweest, Of de nu weder te houden winkelwe ken zullen slagen? Ik zou durven voor spellen, dat zulks ongetwijfeld het geval zal zijn. Wellicht zullen er zijn, die mij tege moet voeren, dat ik te optimistisch ge stemd ben, waar de tijden voor velen toch nog allesbehalve gemakkelijk zijn en de toekomst onzeker. Eilieve, laat dit zoo zijn, doch dan moet dit niet tot gevolg hebben, dat een ieder en vooral zij, die, al is het dan ook op bescheidene wijze, uit hoofde van hun ambt of positie hebben mede te werken aan wederopbouw en verbetering van hetgeen thans door de tijdsomstandighe den wordt gedrukt, bij de pakken gaan neerzitten en alles afwijzen van hen, die genoegzaam durf bezitten om het initi atief te nemen tot een daad, die oogen- schijnlijk niet strookt met de moeilijke tijdsomstandigheden". De voorzitter van „Handelsbelangen", de heer J. Donner, schreef in een bijdra ge o.a.: „De Goesche middenstander is ten volle overtuigd, dat het oog van het pu bliek op hem gevestigd is, nu de gewij zigde verhouding roept tot aanpassing aan het levenspeil. Het is daarom, dat hij in deze winkel weken aan de koopers wil laten zien, hoezeer de prijs zijner artikelen gelijken tred houdt met deze tijdsomstandighe den." Uit een artikel van den heer A. Baars, voorzitter van „De Hanze" nemen wij over: „Door andere attracties, het nu dage lijks uitreiken van mooie prijzen enz., hoopt en vertrouwt men, dat het publiek van Zuid- en Noord-Beveland, speciaal gedurende de Winkelweken, in Goes zijn inkoopen zal doen. Door lage reclame prijzen en meerdere activiteit zal de ge organiseerde middenstand, vooral in de zen crisistijd, moeten toonen onmisbaar te zijn voor stad en land." Ook de heer J, I. van Ballegoyen de Jong, voorzitter V.V.V., leverde een bij drage. waarin hij wees op het belang, dat V.V.V. ziet in deze winkelweken, Hij complimenteert den Goeschen mid denstand. Tenslotte schreef het winkelweek comité nog een lijvig artikel er zijn 28 pagina's met advertenties gevuld. Huldiging C. J. Govaarts. Het muziekgezelschap „Hosanna" heeft gisterenavond haar directeur, den heer C. J, Govaarts, uit Bergen op Zoom, gehuldigd, in verband met het feit, dat hij enderscheiden is met de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Autobotsing. Gisterenmorgen had weer een auto botsing plaats op den kruisweg Patijn- weg-Wilhelminastraat-Overweg tusschen een auto uit Goes, komende van den Ouden Kloetingschen weg, en een auto uit Eindhoven, komende van den Patijn- weg. Beide auto's werden niet zwaar be- schad gd. De politie onderzoekt de schuldvraag. Domburg in 1932. DOMBURG. Als naar gewoonte geeft de redactie in het laatste nummer van het „Domburgsch Badnieuws" eenige statistische gegevens in verband met het seizoen dat alweer ten einde is. Dat het seizoen 1932 niet tot de gun stige gerekend zou mogen worden, wist men vooruit, doch voornamelijk ten gevolge van het bij uitstek mooie Au- gustusweer is het voor Domburg nog erg meegevallen. Het aantal bezoekers was zelfs hooger dan dat van het vorige jaar, doch men moet in verband hier mee rekening houden met het feit, dat velen dier bezoekers slechts voor korten tijd verblijf hielden, veel korter dan gewoonlijk het geval is. Het aantal bezoekers bedroeg 3712 tegen 2359 in 1911, 2458 in 1912, 2636 in 1913, 1981 in 1915, 2316 in 1916. 2329 in 1917, 2117 in 1918, 2559 in 1919, 2746 in 1920, 2725 in 1921, 2364 in 1922, 2579 in 1923, 2993 in 1924, 3241 in 1925, 3237 in 1926, 3107 in 1927, 3588 in 1928, 3455 in 1929, 3769 in 1930, en 3529 in 1931. Het aantal gebruikte baden is ook al weer tengevolge van het fraaie weer gedurende de maand Augustus eig meegevallen en bedroeg11.730 (waarvan 3118 op het Westerstrand) te gen: 10147 in 1911, 8096 in 1912, 8994 in 1913, 5758 in 1915, 6887 in 1916, 9254 in 1917, 8733 in 1918, 11704 in 1919, 10073 in 1920, 11625 in 1921, 6474 in 1922, 8496 m 1923, 9642 in 1924, 13453 in 1925, 13551 in 1926, 12841 in 1927, 16075 in 1928, 15396 in 1929, 13024 in 1930 en 10304 in 1931. Van de tennisbanen werd zeer weinig gebruik gemaakt, er werden slechts 219 kaarten afgegeven, waarvan 48 voor de redcoverbaan tegen 445 in 1931 en 518 in 1930. In het geheel gevulde kerkgebouw van de Ned. Herv. Evangelisatie te Winschoten heeft Zondagmiddag ds. G. L. Bouman van Warns zijn intrede ge daan, na des morgens aan de gemeente te zijn verbonden door ds. L. J. Case- mier van Terneuzen, die sprak naar aan leiding van Johannes 10 7. Ds. Bouman had als tekst gekozen 2 Cor. 4 7. Afscheid ds. F. Staal Pz. Onder groote belangstelling nam Zon dagavond ds. F. Staal Pz. afscheid van de Geref. Kerk te C o 1 ij n s p 1 a a t, welke kerk hij ruim 37 jaar heeft gediend. Het kerkgebouw was tot in alle hoeken ge vuld. Ds. Staal had tot tekst gekozen 2 Cor. 2 1416. Na de predikatie wer den verschillende toespraken gehouden tot ds. Scheele van Kapelle, ds. v, d. Ende van Kamperland, burg. en weth. dezer gemeente, den kerkeraad, enz. Namens kerkeraad en gemeente werd de scheidende leeraar toegesproken door ouderling De Pree. Ds. v. d. Ende voerde het woord namens de classis Zierikzee en ds. Scheele als voorzitter van de laatstgehouden particuliere Sy node. Ds. Staal zal nog eenige maanden als emeritus-predikant de kerk van Colijns- plaat dienen. Vacatures op Tholen. Men schrijft ons: Door het aannemen van het beroep door ds. de Gidts van Oud-Vossemeer naar de Ned. Herv. Kerk te Asperen, wordt het aantal vacatures op het eiland Tholen weer vergroot, waar door de aanvulling te St. Philipsland en te Scher- penisse het aantal weer zoo was gedaald, dat predikanten uit een anderen ring niet meer noodig waren. De vacature van Scherpenisse is ge ëindigd door het aannemen van het be roep van den candidaat De Haan van Scbeveningen, welke waarschijnlijk in den loop van October zijn intrede zal doen; indien ds. de Gidts omtrent den zelfden tijd afscheid zou nemen, kan de vacaturewaarnemingen in den ring plaats blijven hebben door eigen predikanten; vacatures zijn dan te Tholen (2e predi kantsplaats Poortvliet, St. Annaland en Oud-Vossemeer. Jubileum ds. B. ter Haar Romeny. Ds. B. ter Haar Romeny, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Ginneken, heeft Donderdagavond in de Ned. Herv. kerk onder zeer groote belangstelling 't feit herdacht, dat hij voor 25 jaar de ambtsbediening aanvaardde. Nadat ds. Romeny, zijn vrouw en kin deren in de gereserveerde bank hadden plaats genomen, en terwijl de gemeente Psalm 150 vers 1 zong, besteeg ds. B, ter Haar Romeny Hznnpredikant te Kruiningen en neef van den jubila ris, den kansel. Hij las vervolgens Ps. 103 15 en 813 en hield daarop een feestrede, waarvoor hij zich tot tekst had gekozen I Corinthe 15, vers 10. Een speciaal voor deze gelegenheid vervaardigd feestlied, werd uitgevoerd door de Chr. zangvereeniging „Looft den Heer". Velen hebben den jubilaris daarop toegesproken. De gemeente zong daarop Gezang 245 het 2e vers, waarop na dankgebed nog Psalm 72 11 werd gezongen. In de huldiging die hierop volgde, heb ben wederom velen het woord gevoerd en zijn den jubilaris talrijke geschenken aangeboden. Staande werd tenslotte Gezang 96 ge zongen. De 60.000ste bezoeker. Zaterdagmorgen heeft het aantal be zoekers aan de Rembrandt-tentoonstel- ling de 60.000 overschreden. De erwten uit het graf van Toetankamen. Van de erwten, die ongeveer 3000 jaar in het graf van Toetankamen heb ben gelegen, is thans een kleine oogst verkregen in een tuin te Ronneby aan de Zuidkust van Zweden. Een Deensche professor die aan de u tgravingen had deelgenomen, had en kele dezer erwten meegebracht, waar van er een paar in 1930 in een tuin te Smaaland werden geplant. De erwten ontkiemden, doch de oogst daarvan was slechts klein. Twee erwten van den nieuwen oogst kwamen in het bezit van een zekeren Svensson te Ronneby, die ze plantte en daarvan een oogst van 202 erwten verkreeg. Van deze heeft hij er 65 opnieuw gepoot, die alle opgeko men zijn en thans een rijken oogst be loven. De planten worden vier tot zes voet hoog en dragen trossen van roode en witte bloemen. Natuurlijk bestaat hier voor onder de bewoners van het stadje groote belangstelling. Het hoofdbestuur van den Ned. Bond van arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf heeft een commissie ingesteld, die op het eerst volgend congres rapport zal hebben uit te brengen over de al- of niet-herziening van het strijdprogram, in het bijzonder ten aanzien van het grondvraagstuk. Tot lid en voorzitter der commissie is aan gewezen de heer P. Hiemstra te Biltho- ven en tot lid o.a. de heer F. Bax te Goes. De graanoogst op Noord-Beveland. Men schrijft ons uit Kortgene: De oogst is overal, door mooi zomer weer begunstigd, van de akkers ge haald en, voor zoover noodig, in de schuren opgeborgen. Meer dan andere jaren ziet men echter overal groote mij ten graan buiten opgestapeld, die daar gereed staan om met de dorschmachine bewerkt te worden. Er zijn hier boerde rijen die wel 20 stapels graan buiten staande hebben. Evenals overal, is er dit jaar op Noord-Beveland ook veel meer uitzaai van graan geweest dan op andere jaren; vooral tarwe is het hoofd product van den graanoogst. De nieuwe tarwe is overal best van kwaliteit, en munt uit door extra grove korrel. De opbrengst bedraagt algemeen 1800 kg. per gemet, terwijl op de graan markt de prijs momenteel varieert van 4h> tot 5 cent per kg., zoodat een gemet (300 roeden), een opbrengst bezit van 80 tot 90. Zonder rijkssteun zou de geheele tar- we-oogst, hoe goed die ook van kwanti teit en kwaliteit is, voor de landbouwers toch niet winstgevend zijn, ja er zou zelfs op toegelegd worden, daar de land bouwers algemeen 60 per gemet voor pacht moeten betalen. Wordt de tarwe met de hand gesneden dan kost dat 15 tot 20 per gemet, terwijl het wieden, dat toch ook een paar maal moet gebeu ren, 6 per gemet ko^t, om het land één maal te wieden. Aldus komt men al aan den prijs van 90 onkosten, ongerekend nog het zaai graan, terwijl de opbrengst a 1800 kg. per gemet ruim gerekend is. Was er dan ook geen rijkstoeslag op de tarwe, de landbouwers zouden wel wijzer geweest zijn om niet zooveel tar we uit te zaaien. Nu zijn er in de rijkssteunregeling 3 klassen. Klasse A geeft 9.75 per 100 kg steun, klasse B 9 en klasse C 8.25. Wanneer men nu de middenklasse B tot voorbeeld neemt, dan ontvangen de landbouwers bij deze steunregeling 4 per 100 kg. regeeringssteun gerekend te gen den tegenwoordigen marktprijs van circa 5 cent per kg. Als een gemte tar we dus 1800 kg. opbrengt, dan ontvan gen de landbouwers 18 X 4 ƒ72 steun per gemet. Wanneer men nu weet, dat er op Noord-Beveland landbouwers zijn, die 100 gemeten tarwe hebben ge oogst, dan kost het weinig moeite le be rekenen, hoeveel steun zij dus wel ont vangen. 7200). Met den rijkstoeslag is het dus niet te verwonderen dat er overal zooveel tarwe verbouwd is, daar de teelt hiervan, met den toeslag, nog zeer loonend te noemen is. Ir. C. H. M. B~ouërius van Nidek, vroeger te Vlissing'en, ingenieur der telegrafie en telefonie, zal hoofd worden van het telefoon-district Alk maar en wordt in verband daarmede met ngang van 1 November verplaatst van Haarlem naar Alkmaar. Aan het postkantoor te Hans- weert en de daaronder ressorteeren- de hulpkantoren werd gedurende de maand Augutsus bij de Rijkspostspaar bank ingelegd 5989.81. Terugbetaald werd 5395,52. Het nummer van het laatst uitgegeven boekje is 2958. Het met ingang van 1 November 1931 opgeheven ingenieursdistrct V 1 i s- s i n g e n wordt naar de N. R. Crt. meldt met ingang van 1 November a.s. her steld. D t district za* het toekomstige telefoondistrict Goes omvatten. Opbrengst Weldadigheidszegels voor het Kind. Dezer dagen werden door den pen- n ngmeeister van den Ned. Bond tot Kinderbescherming verzonden de uit- keeringen uit de opbrengst van de uit gifte 1931-'32 der weldadigheidszegels voor het kind. Uitgekeerd werd aan 353 vereenigin- gen totaal 146.841. (Verleden jaar 137. 632). Ind. Stoomvaartlijnen. Chr. Huygens (thuisreis) 2 van Singa pore. Baloeran (thuisreis) 3 (12.10 v.m.) van Port-Said. Dempo (uitreis) p. 2 (11 n.m.) Perim. Marnix van St. Aldegonde (thuisreis) 2 van Algiers. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 1 van Colombo. Met ingang van 4 September wer den bij het 14e reg. inf bevorderd tot dienstplichtig sergeant de dienstplicht* tige sergeant-titulair Den Boer, Van Jen Boogaerdt, Constandse, Crone, Drabbe, Groen, Van der Hoek, Hoogduijn, Jol. de Ridder, Weeber, Wiessner, Goetha'ls; Hanssens, De Bruijn, Risseeuw, Heijstek, Passenier, Vreeke, Gilliam en Brouwer allen van het 14de reg. inf. Luidsprekers in plaats van muziekkorpsen. Uit bezuinigingsoverwegingen zijn in Denemarken een groot aantal militaire muziekkorpsen afgeschaft. Men heeft nu een proef genomen met de vervan ging van een dergelijk muziekcorps door een, op een auto gemonteerden luidspre ker, die grammofoonmuziek ten gehoore bracht. De proef is, naar „Berlingske Ti- dende" meldt, echter geen succes ge weest, daar het geluid niet ver genoeg te hooren was en de auto bovendien moeite had zich bij het marschtempo van den troep aan te passen. Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs te Middel burg stonden Zaterdag als werkloos in geschreven: Geheel werkloos, 4 typografen, 1 fitter, 16 grondwer kers, 2 loodgieters, 13 metselaars, 21 op perlieden, 16 schilders, 6 stoffeerders, 1 straatmaker, 1 stucadoor, 56 timmerlie den, 1 apotheker-ass., 4 drkelzagers, 27 meubelmakers, 6 politoerders 3 schoenmakers, 33 bankwerkers, 5 draai ers, 8 electriciens, 1 fraiser, 1 kernma ker, 2 klinkers, 1 lasscher, 8 machinisten, 1 metaalboorder, 1 slijper, 1 metaalste ker, 1 modelmaker, 3 monteurs, 2 nagel- heeters, 4 pianomakers, 4 plaatwerkers, 1 ponser, 3 rijwielherstellers, 5 scheep makers, 7 smeden, 6 stokers, 1 voor- slaander, 11 vormers, 1 ijzerwerker, 2 boekbinders, 10 bakkers, 1 kok, 5 sla gers, 16 boerenarbeiders, 1 boomkwee- ker, 2 tuinlieden, 4 reizigers, 10 winkel bedienden, 5 chauffeurs, 5 kellners, 4 kraandrijvers, 8 varensgezellen, 9 kan toorbedienden, 17 van andere groepen, 90 met vakkennis zonder bepaald be roep, 281 zonder vakkennis (ongeschool den), 2 vr. kantoorbedienden. Totaal 761. Gedeeltelijk werkloos: 2 loodgieters, 3 meubelmakers, 22 kleermakers, 1 schoenmaker, 1 afbra- mer, 1 bankwerker, 1 kernmaker, 2 rij wielherstellers, 5 vormers, 1 slager, en 4 werkvrouwen. Totaal 43. Totaal vorige week 781, bijgekomen 58, afgegaan 35, over 804. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen i.z. het Handelsreg ster betreffende Zeeland, ontleenen wij het volgende: Nieuwe inschrijvingen: Zeeuwsche eilanden (Middelburg). M. L. Polak en Zoon, Loskade P 146, handel in lompen, metalen, huiden, vel len en aanverwante artikelen. E.: Mozes Polak. (3328). Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen.) N.V. Beiersch-Brouwerij-Exploitatie- Maatschappij E. A. van Waes—Boodts en Zonen, Westdorpe, Graafjansdijk b 126, bierhandel. D r.: Emile Alfred van Waes. Maatsch. kap. 10.000, geheel deplaatst en volgestort. (Bijv. No. 260 tot de Ned. St.crt. van Maandag 8 Feb. 1932, No. 26), (2249). P, J. van Luijk, Cadzand, Manaweg W 49b, export van aardappelen en han del in pootaardappelen. (2264). C. L. Nobels, Noordstraat 17, winkel in dameshoeden en dameshandwerken. (2265). Wijzigingen'. Zeeuwsche eilanden (Middelburg). J. Bruggeman, Goes, 's-Heer Hen- drikskinderenstraat 43, schilder, behan ger en glazenmaker. Uitgetr. E.: J. Bruggeman. Zaak omgezet in een ven nootschap onder firma. Handelsnaam gewijzigd in: firma Gebroeders Brugge man. (B.P.) Venn,: C., H. en J. C. Brug geman. Mé Firma den Herder en Co., Wolphaarts- dijk, Papeweg A 156 timmer- en aanne mersbedrijf. Vennootschap onder firma ontbonden. Handelsnaam gewijzigd in: A. den Herder. Nieuwe E.: A. den Her- N.V. Koninklijke Maatschappij De Electro Tinfabriek, Vlissingen, Konings weg 45, onttinningsbedrijf, 6tatuten ge wijzigd. M N.V. Oesterkweekerij „Eendracht lerseke, Zeedijk, Uitgetr. Comm.: A. J. van Heel, Goes. Nieuwe Comm.: J. J. Hacke. Amsterdam. Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen.) Bierbrouwerij en Mouterij „De Duif", Westdorpe, A 147. Uitgetreden E.: Cij- rillus Dellaert. Handelsnaam gewijzïgd in: Bierbottelarij en limonadefabriek „De Duif". Het uitgeoefend bedrijf is gewijzigd in: Bierhandel en fabricage van limonade. Handelszaak overgeno men door: Gerard Emile en Francois Albert Dellaert. Zeeuwsche eilanden (Middelburg). Opheffingen: Firma H. J. Mesman en Zoon, Goes. Groeneweidje 12, koopen en verkoopen van melk en melkproducten, het berei den van zuivelproducten en het koopen en verkoopen daarvan, Oesterverzending. De oesterverzending over Augus tus 1932 uit lerseke, bedroeg naar: Nederland 1625; België 900; Duitsch- land 28500; Engeland 90.895. Samen 96.270. Vorig jaar Augustus 183.210. FINANCIEELE BERICHTEN. De rijkspostspaarbank en schijn- r ijk dom. Het verslag van den dienst der Rijks postspaarbank over 1931 spreekt van wonderlijke dingen, die men niet ver keerd begrijpen moet schrijft „de Stand aard." De schitterende schijn-rijkdom beteekent in wezen achteruitgang en verval. Over het jaar 1930 werd voor ruim 15 millioen gulden meer ingelegd dan terugbetaald op de Rijkspostspaarbank. Ongekend hoog was d t bedrag. Im mers over 1929 bedroeg het saldo slechts 2.1 millioen en over 1928 2.9 millioen gulden. Ongezond was de stijging in 1930 tot 15 millioen. Maar nog veel ongezonder is hetgeen zich over 1931 afspeelde: toen werd voor bijna 54, zegge vier-en- vijftig millioen gulden meer ingelegd dan terugbetaald. Nog nimmer werd derge lijk hoog saldo bereikt. Oppervlakkig beschouwd, schijnt die geldruimte en sterke besparing op eco nomische welvaart te wijzen. In waar heid is het een aanwijzing voor de ont reddering van ons bedrijfsleven. Het verslag laat dan ook n et na er de aandacht op te vestigen, dat het toe nemend saldo in het nauwste verband staat met het prijsgeven van den gouden standaard in Engeland in het bijzonder en de verscherping van de wereldcrisis in het algemeen. Doordien het ondernemingsleven doo- delijk ingezonken was, werd het geld te ruggehouden en paar de spaarbank ge bracht. Daarom is de vier-en-vijftig millioen aan saldo-inleg gelden zulk een kwade post. De Nederlandsche dochtermaatschappij van Kreuger en Toll. Uit het gepubliceerde rapport van de Kreuger-afdeeling der Stockholmsche politie blijkt, dat de Nederlandsche doch ter-maatschappij van Kreuger Toll bij de manipulaties van Ivar Kreuger een belangrijke rol heeft gespeeld. Deze onderneming schijnt in het alge meen het centrum van de geheele zwen- del-affaire te zijn geweest. Het Zweedsche blad „Allehanda" noemt in zijn avondblad van Maandag, deze maatschappij een van begin tot einde reusachtige bluf. Door koopen en verkoopen, die in werkelijkheid nimmer hebben plaats gehad, werden winsten gemaakt van millioenen kronen, welke op de balansen werden geplaatst. Alles werd door Ivar Kreuger persoonlijk ge leid. Wat deze opgaf werd nimmer be twijfeld of gecontroleerd. Bij dezen windhandel gaat het om bedragen van honderden millioenen kronen. In één ceval werd een verkoop-transactie tot een bedrag van 150 millioen kronen af gesloten; zonder dat de kooper der aan- deelen werd genoemd. Waarden, die werkelijk aanwezig waren, nam Kreuger altijd naar zich toe, terwijl de Neder landsche maatschappij zelf de „cijfers" ontving. 'T WEER IN AUGUSTUS. Voorloopig overzicht van het weer in Augustus, medegeedeld door het K.N. M.I. te De Bilt. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur 2 gr. bo ven normaal. Het was in de eerste dekade gr. beneden normaal, in de tweede en derde dekade resp. 4Y en 2 graden boven normaal. De grootste af wijkingen kwamen voor op den 3den en den 20ste, resp. 2Y> gr. beneden en 7 gr. boven normaal. Het gemiddelde dagelijksche maxi mum was 3Y gr. en het gem ddelde mi nimum 2 gr. boven normaal. Het aantal dagen met een maximum boven 25 gr. bedroeg te De Bilt 14 te gen 4 normaal. Van deze zomersche da gen kwamen er 12 voor in een onaf gebroken reeks, hetgeen een record is voor De Bilt. De neerslag was in Noord- en Zuid- Holland, Friesland en in het midden van 't land 55 tot 75 pCt. beneden nor maal. In Zuid Limburg ongeveer 40 pCt. Overigens 15 tot 35 pCt. beneden nor maal. Te De Bilt werden 222 uren zonne-

Goessche Courant | 1932 | | pagina 4