ZEELAND. KUNST EN WETENSCHAP. TWEEDE BLAD VAN DE GOESCHE COURANT VAN DINSDAG 30 AUGUSTUS 1 932. No. 115. ZUID-BEVELAND. Een Concours. HEINKENSZAND. Zaterdag gaf de Handboogsocieteit „Soranus" alhier bij gelegenheid van haar 80-jarig bestaan een concours. De secretaris opende bij deze gelegenheid dit concours door de aanwezigen hartelijk welkom te heeten. Hij memoreert de geschiedenis van de 80 jaren die aan deze vereeniging voor bij gingen. Het spijt spr. dat zoo weinig van de vereeniging is overgebleven wat aan de jongste geschiedenis der vereeni ging herinnert. Hij is pas in de gele genheid geweest een tweetal concour sen mee te maken, waarbij het veertig jarig bestaan der betrokken vereeni- gingen werd herdacht. Een er van werd nog meegemaakt door mede-opricht'er6 dier vereeniging. Dit was hier niet het geval. Wel wil hij bij deze gelegenheid niet nalaten te vermelden dat de heer J. Slabbekoorn thans 63 jaar onafge broken lid der vereeniging is. Als 10- jarige knaap werd hij pijlenraper en thans vervult hij bij concoursen nog de functie van roeper. Hij wenscht Slab bekoorn bij deze gelegenheid mede na mens de sociëteit „Soranus" geluk en wenscht alle deelnemers daarna een ge zellige middag waarna het concours be gint waaraan door 71 schutters van 16 verschillende sociëteiten wordt deelge nomen. Hiervan is de uitslag alsvolgt: Hoofdvogel: A. Luik, „Willem Teil" Kapelle; le klep: P. de Baar „Willem Tell II", Ovezande; 2e klep: Joh. Smal- legange, „Zorgylied" Ellewoutsdijk; 3e klep: L. de Jager, „Doel naar Hooger", Wolphaartsdijk; le zijvogel: P. Bek, „Soranus", Heinkenszand; 2e zijvogel: P. Remijnse, „Ons Genoegen" Oudelan- de; le hoofdkal: J. Platschorre, „Zorg vliet", Ellewoutsdijk; 2e idem: M. Re- mennse, „Edele Handboog Oudelande; le onderkal: P. v. Wingen, „Zorgvliet", Ellewoutsdijk; 2e idem: J. Meeuwse, „Ons Genoegen", Oudelande. Daartoe in de gelegenheid gesteld door verschillende burgers en de ver eeniging werden onder de deelnemers aan het concours nog verschoten ver schillende kunstvoorwerpen welke wer den behaald door: le prijs: C. v. Liere, Ellewoutsdijk, 135 punten; 2e A. Luik, Kapelle, 135 p.; 3e P. A. Rijk, Heinkenszand, 119; 4e P. van Wingen, Ellewoutsdijk, 98 p.; 5e P. Boonman, Goes, 95 p.; 6e F. Koop man, Heinkenszand, 94 p.; 7e J, Koop man, idem, 88 p.; 8e A, Oele, Oudelan de 83 p. Extra prijs voor den hoogsten schutter van „Soranus" buiten de prijswinnaars A, Vermeulen met 79 punten. RAAD VAN BAARLAND. BAARLAND. De raadsvergadering werd Zaterdagmiddag voltallig gehou den. De winkelsluitingswet werd zoodanig gewijzigd, dat het aan kappers en bar biers zal zijn toegestaan hun zaak op Vrijdagavond tot 11 uur voor het pu bliek open te houden. De gemeentebegrooting 1933 is zon der aanmerkingen met algemeene stem men aangenomen zooals deze door B. en W. den raad is aangeboden. Ont vangst en uitgaaf 24.774. De begroot'ng van het Burgerlijk Armbestuur ontvangst en uitgaaf 3349 is ook zonder op- of aanmerking met algemeene stemmen goedgekeurd. Bij de rondvraag werd door den voor- NA DE OPERATIE. door Dr. Jan Walch. 26. Hier maakte de heer Holy Helman 'n kleine oratorische pauze, als wilde hij zijn hoorder gelegenheid geven, aan zijn verschillende argumenten de aandacht te geven die hun toekwam en ze rustig te combineeren. Toen, met een energie- ken tik op zijn bureau, hernam hij: We moeten er een eind aan maken. Hij móét terugkomen en volledig de zaak verklaren. Die dokter kan toch met geen mogelijkheid beweren, dat hij daar dood van zal gaan. Ja, antwoordde Colver, na een kor te pauze, „het is waar, dat hij drie maanden ziekteverlof heeft; maar na tuurlijk, het landsbelang Die heele overweging was overbodig; Holy Helman kon ze ook wel uit zich zelf maken, en dat wist Colver heel goed; maar hij had er toch nog even in de juiste proportie zijn gevoel voor billijkheid en zijn medegevoel mee getoond. Het landsbelang, herhaalde de se- cretaris-geneeraal bedachtzaam knik kend, zooals men dat doet bij een onont- kombare waarheid „Ja, daar is hier inderdaad quaestie van. En daarvoor moeten andere overwegingen waar van ik in dit speciale geval ook niet erg de beteekenis inzie wijken. Hebben we hem hier, dan kunnen we dan ook meteen eens zien, hoe het staat met die onevenwichtigheid. Is dat inderdaad zitter voorgesteld 'een verordening te ontwerpen, waarin het strafbaar zal zijn bouw- en weilanden zoodanig te doen vervuilen dat de tegen gelegen gron den te veel last en schade wordt berok kend door het afwaaiende zaad van het onkruid. Dit vond bij den raad alge meene instemming. KEURINGSDIENST VAN WAREN. Aan het verslag omtrent de bevindin gen en handelingen van den Keurings dienst van Waren in het keuringsgebied Goes over het jaar 1931 ontleenen wij: Zooals gebruikelijk werd zoo spoedig mogelijk na het verschijnen van het Eierenbesluit en het gewijzigde con- sumptieijsbesluit een begin gemaakt met het bekend maken van den inhoud de zer Besluiten en het geven van inlich- gen aan de personen, die daarmede te maken hadden en het inspecteeren der bereidplaatsen van consumptie-ijs. Daar bij bleek dat de meeste bereidsplaatsen voor consumptie-ijs niet aan de gestelde eischen voldeden en geheel of ten deele veranderd moesten worden, soms naar andere gelegenheid moest worden om gezien, ten einde de bereider in de ge legenheid te stellen in het bezit te ko men van de vereischte verklaring. Alle bereidplaatsen (124), die in het gebruik waren op het einde van 1931, voldeden aan de gestelde eischen. Ook de uitvoering van het eierenbe sluit kostte veel tijd. In Zeeland toch is de pluimveehouderij van veel beteekenis daar bijna op iedere boerderij een groot aantal kippen wordt gehouden en daardoor de hoeveelheid eieren, die jaar lijks geraapt wordt, zeer aanzienlijk is. Goed ingerichte hoenderparken zijn er maar weinig. Een gedeelte van de eieren gaat naar de veilingenHet meerendeel evenwel dient als ruilmiddel en wordt dcor opkoopers, die tevens leverancier zijn van levensmiddelen, veevoeder, enz. opgehaald. Hierdoor is de opkooper dus niet voldoende onafhankelijk om een af wijkend product te weren. Op de boerderijen loopen de kippen gewoonlijk vrij rond op het erf en ko men overal, zoowel op mesthoopen, als in de slooten en modder. Het gevolg daarvan was, dat vroeger zeer veel vuil- schalige eieren verhandeld werden. Bij het inwerking treden van het eierenbesluit heeft met alle eierenhan- delaren, alsmede met de besturen van de veilingen een onderhoud plaats gehad en zijn deze ingelicht over de daarin op genomen bepalingen en eischen. Het bleek al spoedig, dat dit niet voldoende was en daarom is op verschillende vei lingen nagegaan, welke leden vuilschali- ge eieren afleverden. Nadat door den Keuringsdienst in verband hiermede ve le waarschuwingen waren verzonden, trad daar een aanmerkelijke verbetering op. Met de opkoopers, die om bovenver melde reden meer afhankelijk waren en door onderlinge concurrentie moeilijk heden ondervonden, ging het niet zoo vlot. Toen dan ook bleek, dat de opkoo pers niet bij machte waren de aflevering van vuilschalige eieren tegen te gaan, zijn twee keurmeesters met de verschillende opkoopers mede gegaan om zich per soonlijk te overtuigen, wie vuilschalige eieren afleverden en om, waar dit noo- dig was, te waarschuwen en voorlichting te geven, hoe het mogelijk was het be vuilen van eieren tegen te gaan. Tege lijker tijd werd aan de verschillende eier- producten een overzicht van de voor naamste bepalingen van het eierenbe sluit ter hand gesteld. In verband met het Algemeen besluit zoo erg ik zeg niet, dat ik dat geloof maar enfin, daarvan zal dan, in ver band met die Straatburgsche quaestie afhangen, of hij als ambtenaar gehand haafd kan worden". Colver knikte gewichtig op zijn beurt. Terwijl hij concludeerde: „Hij gaat er dus uit, wanneer hij ontoerekenbaar is, omdat hij die malle onhandigheden in Straatsburg heeft vertoond; en hij gaat er uit, wanneer hij niet toerekenbaar is, omdat hij dan voor het baantje niet deugt. Ik zal mijn vriend van het effec tenkantoor waarschuwen, dat 'er waar schijnlijk een opschuiving en een vaca ture komt, voor zijn zoon. Wiant de ééne dienst is den anderen waard." En hoewel men, theoretisch de zaak beschouwend, op die sluitrede nog wel eenige aanmerking kon maken, prac- tisch was ze, gezien de aan het Ministe rie heerschend-e denkwijzen, volkomen juist. Zoodat in de eerste week van Juni in de Villino Torre al Pino bij Florence een zeer officieele brief arriveerde, waarbij mr. dr. H. A. van Hoghen Lugt werd uitgenoodigd, zich met bekwamen spoed naar Den Haag te begeven, ten einde eenige opheldering te geven in aangelegenheden van landsbelang. Het was vreemd en onheilspellend; maar het kon nog meevallen, en misschien kon hij zelfs na die inlicht:ngen" dadelijk weer teruggaan en zijn tijd in den „toren" 1 bij den pijiïboom uitzitten. Zoo grapte Kees, maar in zijn hart was hij er niet zoo gerust op; evenmin als Henri en Clara zelf; hoezeer hij bij hen (Warenwet) werden geregeld inspecties gehouden in bakkerijen, fabrieken, graanmolens, limonadefabrieken, bier brouwerijen en op markten en kermis sen. De toestand in bovengenoemde be drijven is daardoor aanmerkelijk verbe terd. In Zeeland worden op verschillende plaatsen groote hoeveelheden aardbeien in vaten verpakt, na voorzien te zijn van een vluchtig conserveermiddel. Ook deze plaatsen werden regelmatig be zocht. Het keuren van visch vond geregeld plaats, ook op de afslagplaatsen. De af slagen te Goes en Middelburg zijn van geen beteekenis meer. In Arnemuiden wordt neg geregeld aangevoerd en in de hal, die van gemeentewege daarvoor is opgericht, afgeslagen. Het pellen van garnalen in woonka mers werd geregeld gecontroleerd. Op de huisindustrie te Breskens werd geregeld toezicht uitgeoefend. De toestand in de bakkerijen is de laatste jaren veel verbeterd, daar er steeds meer heetelucht- of heetwater- ovens in gebruik komen, wat de zinde lijkheid zeer ten goede komt. Ook dit jaar mocht het weer gelukken een enkelen veehouder te bewegen om bij nieuwbouw of herbouw een goede groepstal aan zijn bedrijf te verbinden. De verkoop van karnemelk neemt steeds toe. In de meerdere gevallen blijkt, dat, als de boeren beginnen met dit product in den handel te brengen, het niet aan de gestelde eischen voldoet, omdat de karn te veel wordt ingespoeld. Zooveel mogelijk worden dan de be trokkenen op de hoogte gebracht, hoe ze handelen moeten cm een behoorlijke kar nemelk te verkrijgen. Meestal blijkt dan later, dat, wanneer zij van de voorlich ting gebruik maken, ze zeer goed een behoorlijk product kunnen afleveren. Door de vele werkzaamheden in het voor- en najaar is de stalinspectie in het gedrang gekomen. Nu de dienst volgend jaar over een beter vervoermiddel kan beschikken, zal ook daaraan meer zorg besteed kunnen worden. Het aantal door de keurmeesters ver richte inspecties beliep 1017T), waarbij 433071 partijen ter plaatse werden ge keurd. 537 partijen werden als gevolg van deze keuringen aan de consumptie onttrokken. In het laboratorium werden 12720 monsters onderzocht, waarvan 1070 monsters niet aan de gestelde eischen voldeden, 59 partijen werden aan de consumptie onttrokken. Onderzocht werden 154 monsters al- cclhoudende dranken en 122 monsters azijn. Van brood werden onderzocht 444 monsters. Een te laag gewicht aan dro ge stof werd bevonden in 45 wittebroo- den, 1 roggebrood en 2 melkbrooden. Bo vendien waren 6 melkbrooden bereid met te weinig meelbestanddeelen. Tegen 6 bakkers werd proces verbaal opgemaakt wegens verkoop van brood met een te laag gewicht aan droge stof. Onderzocht werden 180 monsters Ca cao en chocolade. In verband met een te hoog gehalte aan bacteriën, aanwezigheid van kweek- bare coli, een positieve reactie van Storch of een te laag gehalte aan melk vet, in als roomijs aangeduide waarwer den 38 waarschuwingen gegeven. Onderzocht werden 56 monsters ge bak en suikerwerk, waaronder 52 mon sters botergebak. Op 9 van deze mon sters moest aanmerking gemaakt wor den. Wegens bederf werden ter plaatse 75 partijen afgekeurd, 2 maal werd proces verbaal opgemaakt wegens verkoop van ondeugdelijke waar. ook hun tweede jeugd-stadium een ze kere steeds grootere luchthartigheid had meegebracht. Intusschen, Henri moest met bekwamen spoed „on verwijld" klonk nog gevaarlijker, zei hij de reis aanvaarden. Hij wilde alleen gaan; waarom al die reiskosten? En ja, daar was alles vóór te zeggen; hij zou het onderhoud met zijn chefs toch ook alleen moeten voeren. Het zou niet gaan, want het zou niet „staan", dat Clara daar, als een verpleegster of een kindermeispe voortdurend bij was; en Kees' tegenwoordigheid daarbij was natuurlijk heelemaal ondenkbaar. Toen Henri dat opperle, kwam er plots een vreemd gevoel van verrassing en vreugde over Kees. Een week zou hij dan alleen met Clara in dit idyllische huisje zijnEn jij zult wel goed op haar passen, eindigde Henri zijn argu mentatie voor 't alleen-naar-Den-Haag gaan. „Hé?.... o ja, ja, natuurlijk" ant woordde Kees. opziend naar de lachen de, trouwhartige oogen wat waren ze operter, hartelijker dan vroeger van zijn vriend. En hij had een oogenblik •een gevoel van schaamte. Maar meteen wist hij, dat dat nonsens was. Er werd op het tuinterrasje bij da lende zon nog wat nagepraat, bij koffie en likeur, over het alleen gaan; en er was -eigenlijk niet veel tegen in te brengen. „Ik vind het naar, je alleen te laten weggaan, een week lang", zei Cla ra. Maar was dat nu eigenlijk een argu ment tusschen zoo oud-getrouwde men- schen?! Nu, ja Henri vond het óók wel naar. maar tegelijk was er iets in hem, dat hem n zoo'n reis, alléén half Euro- Een monster poeder van gedroogde bananen gaf een positieve schimmel- proef. Bovendien werden na keuring ter plaatse van verkoop 68 partijen afge keurd. Onderzocht werden 224 monsters jams en vruchtensappen. Een monster kersenjam bevatte aard appelstroop. Op een monster tomatenpuree ont brak het Hollandsche opschrift. Twee monsters bessensap van denzelfden fa brikant afkomstig hadden een te laag soortelijk gewicht. Een monster bessen sap bevatte meer salicylzuur dan toege staan is. Een monster, als perenstrocp aange duide waar, bevatte aardappelstroop. Onderzocht werden 107 monsters. Hieronder bevond zich een .gedeelte van een kaas, die aanleiding zou gege ven hebben tot vergiftigingsverschijnse len. Op slechts één monster moest aan merking wegens te laag vetgehalte in de droge stof gemaakt worden. Na onderzoek ter plaatse werden 2 partijen afgekeurd. Van de 192 onderzochte monsters koffie, thee en surrogaten moesten ter plaatse 7 partijen afgekeurd worden. Onderzocht werden 226 monsters li monadesiropen, enz. 649 monsters meel- en grutterswaren werden onderzocht. Twee monsters bakmeel waren be dorven door schimmel. De partijen, waar van deze monsters afkomstig waren, wer den aan de consuptie onttrokken. Twee monsters tarwemeel en tarwebloem be vatten zooveel zand, dat het daarvan ge bakken brood ongenietbaar was. Een monster bloem was mijterig en een monster bloem schimmelig. Alle 4 par tijen werden voor veevoeder bestemd. Op 9 monsters maizena moest aanmer king gemaakt worden wegens het posi tief uitvallen van de schimmelproef. In verband hiermede werden 6 partijen aan den handel onttrokken. Twee partijen havermout waren mijterig, een monster schimmelig. Alle overige monsters waren goed. Ter plaatse van onderzoek werden 214 partijen wegens bederf afgekeurd. Onderzocht werden: 7420 monster melk aan huis of op straat genomen. 45 monsters gepasteuriseerde en ge steriliseerde melk. Samen 7465. Acht van deze monsters blekén bij het, onderzoek zuur te zijn en niet meer voor een volledig onderzoek geschikt. Boven dien werden nog 50 monsters op mo ment van aflevering genomen en 426 stal en weidemonsters. In totaal dus 7941 monsters. Tweemaal werd proces verbaal opge maakt wegens het verkoopen van vuile melk. Onderzocht werden 298 monsters melkproducten en wel 203 monsters kar nemelk, 40 monsters karnemelkspap, 2 monsters pap bereid met ondermelk, 8 monsters melkyoghurt, 28 monsters room en slagroom, 17 monsters chocolade drank. Op 59 monsters karnemelk moest aan merking gemaakt worden wegens een te laag gehalte aan vetvrije droge stof. Van de specerijen en zout werden on derzocht 11 monsters foelie, 160 mon sters peper, 64 monsters kaneel, 59 mon sters notemuskaat, 23 monsters kruidna gelen, 3 monsters piment, 56 monsters saffraan, 3 monsters zout, 1 monster rommelkruid, 4 monsters anijszaad, 174 monsters mosterd (samen 558). Totaal werden 11 partijen peper aan de consumptie onttrokken. Een partijtje mosterd bleek bedorven. Een monster saffraan was beschimmeld. pa door, toch wel een vreemde vreugde deed zien. Het verbaasde hem zelf. Was het, dat zijn „jongensachtigheid" het oude genoegen hervond van alléén op reis te gaan, uit 't gezin, de wijde wereld in Maar hij was toch geen jongen meer; en ja, „onder moeders vleugelen" vandaan, alleen de wereld in te trekken dat was vroeger iets „fijns" geweest, iets mannelijks Maar Clara was toch zijn moeder niet! En hij had juist deze laatste*maand gevoeld, dat hij zoo veel van zijin vrouw hield.. Nonsens, 't had met „houden van" niets te maken; 't was om twee dure reizen te betalen in- plaats van één; en dan was Kees er ook hun logé; nu ja, die kon in een hotel gaan, hij bood dat ook aan; maar neen neen, dat moest hij nu maar niet doen, Teresa kwam nu lederen dag voor 't huishouden zorgen, Clara had hier ook eens vacantie, huisvrouwen-vacantie, en 't was hier nu nog zalig, over een paar weken werd 't misschien te warm, waarom zou zij nu die sjouwreis onder nemen?.' En zij zelf, tot haar bevreem ding, vond dit toch eigenlijk wel erg verstandig geredeneerd; en 't moest dan maar zoo. Vooruit; hij maakte de reis: dertig uur heen, en der lig uur terug; en dan 'n paar dagen in Den Haag, c'est tout! En toen ze 's avonds in bed lagen waren ze allebei overtuigd, dat dit het beste was. en hielden zich niet met pie kerend zelf-onderzoek bezig, maar aan vaardden het leven, als jonge, fleurig- levende menschen. En dat waren ze ook; heelemaal, en Clara vond er zelfs niets in. niets psychologisch-belangrijks om aan den dokter te schrijven; niet Bovendien werden 32 partijen ter plaatse afgekeurd. Onderzocht werden 410 monsters spijs- olië en -vetten. Alle monsters margarine voldeden aan de gestelde eischen. Ter plaatse werden 7 partijen afge keurd. Van 89 monsters vanillesuiker bevat ten 13 mosters te weinig vanilline. In ver band daarmede werd een partij terugge zonden aan den fabrikant en één partij, die slechts een geringe hoeveelheid va nille bevatte, opgeruimd. Afgekeurd werden ter plaatse 2 par tijen. Onderzocht werden 15 monsters ge pelde garnelen, waarvan 4 monsters meer dan 1 pet. boorzuur bevatten. Met waar schuwen werd volstaan. Door de keur meesters werden ter plaatse 10663 par tijen visch gekeurd, waarvan 23 partijen aan de consumptie werden onttrokken. Wegens verkoop van ondeugdelijke visch werd tegen en venter proces verbaal op gemaakt. Van 4 monsters leverpastei was één bedorven. De directeur van den Vleesch- keuringsdienst werd met deze bevinding in kennis gesteld, waarop de partij werd vernietigd. Van 37 monsters bouillon blokjes hadden 2 monsters een te laag kreatinine-gehalte. Een partij, die nog achterhaald kon worden, werd aan de consumptie onttrokken. Tegen een slager, die, niettegenstaan de hij gewaarschuwd was, doorging met het gebruik van te veel zetmeel in worst werd proces verbaal opgemaakt. Van andere eet- en drinkwaren (in clusief grondstoffen) werden ter plaat se 8 partijen afgekeurd. Van gebruiksartikelen en als ,,waar'r aangeduide artikelen werden onderzocht 442 monsters. Eén partij van een bleekmiddel werd afgekeurd. Ingezonden werden 5 monsters melk, 4 monsters beter, 4 brooden, 1 cake, 1 monster karnemelk, 1 monster koffie- boonen, 1 monster kaas, 1 monster ca cao, 1 monster advocaat, 1 monster le verpastei, 1 monster maizena, 1 monster raapolie, 1 monster wijn, 1 monster sui ker, 1 monster jenever, 3 monsters limo- nadegazeuse, 1 monster bessensap, 1 monster Ice cream. Het monster wijn was afkomstig van een okshoofd wijn, die men uit België wilde invoeren. Daar het monster bij on derzoek niet voldeed aan de eischen, werd de invoer van de zending gewei gerd. Naar aanleiding van het onder zoek van het monster maizena werd de partij waarvan dit monster afkomstig was, wegens schimmel afgekeurd. Het monster leverpastei was bedor ven. Onderzocht werden 7 monsters alco holhoudende drank en 2 monsters wa ter. Auteursrechimoeiiijkiieden. Men schrijft ons: Herhaaldelijk komt het voor, dat Di- lettantentooneel- en vooral Operette- vereenigingen de dupe worden, hetzij van hun onwetendheid op het gebied van auteursrechten, hetzij van verkeer de voorlichting op dit punt. Het verdient daarom aanbeveling al vorens over te gaan tot opvoering van een tooneelstuk of operette, eerst con tact te zoeken met één der navolgende bureaux: Bureau voor Auteursrecht van de Vereeniging v. Letterkundigen; Interna- vermoedende, hoe véél psychologisch- belangrijks er inderdaad was in die eigenaardige gedachten- en gevoelsas sociaties, die een man, als hij in één op zicht weer „een jongen" wordt, ook nog aan andere jongens-sentimenten onder hevig maken. Maar aan den dokter schrijven, deed ze intusschen wel want zoo ver ging haar nieuwe onbezorgdheid niet, dat ze het onderhoud van Henri met zijn chefs niet bedenkelijk vond. Zoo schreef ze den volgenden morgen vroeg een brief, die met Henri's trein mee zou reizen, waarin ze den toestand uiteenzette, en den dok ter vroeg met beleid te doen, wat hij in deze omstandigheden het beste zou achten. En tegen Henri zei ze, toen ze hem met Kees naar den trein bracht: „Bel nu dr. Marelman morgenmiddag of morgenavond dadelijk even op, en ga, voor je naar het ministerie gaat, overmorgenochtend even naar hem toe om te laten zien, hoe goed je 't maakt; zal je 't doen? En hij vond dat ook „beleefder"; en ja, 't was maar het beste, dat hij eerst ging, want als 't aan 't ministerie eens met één onderhoud afliep, dan kon hij misschien overmor- gen-avond al weer den trein pakken voor de terugreis En zoo aansteke lijk was zijn optimisme en zoo klaar was de hemel van Italië en de fleurige volle bloei van blijheid van dat para- dijzige land, dat ook Clara zelf een oogenblik 't méénde: dat het zoo wel kon gaan! iWordt vervolgd.)

Goessche Courant | 1932 | | pagina 3