BEURS- EN WISSELKOERSEN. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. LEGER EN VLOOT. SPORT. GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. BEURSTHERMOMETER. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. AMSTERDAM' 18 Augustus. Het eerste getal is de vorige notee- ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 2e 1. '32 1000-5 1017/fe—101%. Ned. 17 1000-41/2 100%--100%. Ned. 31 1000-4 97%--97%. Ned. 32 1000-5 101%—101%. Certificaten-3 78—78. Cert. N.W.S.-2% 66—66%. O. Indië 22 doll. 1000-6 95%—95%. O. Indië 23 pd.st. 100-6 74%—74 O. Indië 16 1000-5 96% 96%. O. Ind 26 1000-4% 92—92. Duitschl. pd.st. 100-7 57 56. Duitschl. 30 1000-5J4 45%44%. Engl. W.L. 50-200-5 71%—72. Engl. F.L. 50-200-4 75%-76 Zeeuwk. Hpy. B-5 98—98. Zeeuwk. Hpy. B-4% 91% A Amsterd. Bank 99%—99%. C Rott. Bankver. 69%68. A Pref. Jurgens A 90%—91%. A Twentsche Bank 91% A De Schelde N.B. 40%40%.. A Ver. Papf. v. Gelder 55—55. C Am. Car en &Foundry 109 C Am. Smelt Ref. 17%—18 C Farbenind. I.G. 7473% C U. States St. C. 42%41% C C. Publ. Serv. 2%1% C North Am. Cy. 29%—30% A Born. Sum. H.M. 122%123 A Ned. Wol Mij. 40 A Singkep Tin M. 96%—91 A J. C. Japan Ln. 3131 A Rotterd. Lloyd 56%-58 A S. M. Nederland 58 A Amst. Thee C.M. 30—28% A Houth. Alberts 2929 C Peruvian C. Pr. 6%6% A Southern Rlw. 11%10% C Union Pac. Rr. 69%69 C Int. Nickel Cy. 8% Koloniale Bnk 62.%62 34 N.I. Hbk. 1000 61—61 Ned. H. M. 1000 72%—71 Alg. Kunstz. U. 353434-35 v. Berkels Pat. 2019% Calvé-Delft 5734—5734 C. Suiker Mpij 20y3—20. Int. Viscorke 7s/87y3. Küchenm. I. Ace. 1%— 1%, Ned Ford A.M. 112—111%. A Philips Gem. B, 1053/^104-053,41 Unilever 1083/4— 115y2-18y2. Anaconda Cop. 18ö/8— 18y8-3/4. Bethlehem St. 19y8-18y2-19 A.N.I.E.M.—N.B. 182%—182 24 C A. Gas El. Cy. 4%—424 Cities Serv. Cy. 524524-534 Midd. West Ut. 1 Boeton Mijnb. 12%12% Kon. Petr. Mpij. 157%—154-5634 Contin. Oil Cy. 7%724 Shell Union O.C. 6624-6% Holl. Amer. Lijn 2243 K.N. Stoomb. Mij. 1534 De rechtbank te Amsterdam had hem veroordeeld tot 134 jaar gevangenisstraf wegens verduistering als curator in een faillissement en valschheid in geschrifte. De Hooge Raad zal 27 Aug. arrest wijzen. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft in de zitting van 17 Aug. veroordeeld wegens: met een rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: Aa. H. en F. H. G., beiden te 's-Gravenhage, A. J. v. d. V., Vlissingen, ieder 3 of 3 d. h.; met een motorrijtuig in een bocht niet de rechterzijde van den weg houden: P. Ch. de V., Vlissingen, 5 of 5 d. h. met een motorrijtuig met een aan hangwagen over een weg rijden, zonder dat de aanhangwagen was voorzien van een rood achterlicht en zonder nummer met letter: F. P. J. Ie C., Rotterdam, 10 of 10 d. h. met rijwiel rijden zonder licht: F. J. P. en S. A. v. d. E., beiden te Vlissin gen, J. P. te N. en St. Joosland, ieder 5 of 5 d. h., M. B., N. en St. Joosland, 1 of 1 w. tuchtsch., J. P. J., Vlissin gen, 15 of 15 d. h.; met een motorrijtuig rijden zonder zichtbaar nummer met letter: C. B., Middelburg, 3 of 3 d. h.; met een motorrijtuig rijden zonder gel dig rijbewijs: J. J. A. H., Middelburg, 5 of 5 d. h.; niet op de eerste vordering zijn rij bewijs vertoonen: M. B., Middelburg, ƒ3 of 3 d. h.; overtreding leerplichtwet: A. d. N., Middelburg, 5 of 5 d. h.; venten zonder vergunning te St, Lau rens: A. S., Biggekerke, 2 of 2 d. h. Indische Stoomvaartlijnen. Johan v. OldenharneVelt (uitreis) 18 te Batavia. Chr Huygens (uitreis!) 18 te Batavia. Aan den adj. o. o. adm. A. J. Ver- sluijs, van het 14e R I., in garnizoen te Middelburg, wordt op 21 Augustus a.s. het onderscheidingsteeken voor 36-ja- rigen dienst toegekend, zijnde de gouden medaille. De uitreiking der medaille zal plaats vinden op 20 Augustus t. v. door den luitenant-kolonel C. A. van Beugen Bik. De Olympische Spelen. De Nederlandsche ruiters, die aan de Olympische Spelen te Los Angeles met zooveel succes hebben deelgenomen, zijn gisteren per s s. Portland van de Ham- burg-Amerika Lijn vertrokken, welk schip 15 September as. te Antwerpen zal aankomen Er zullen pogingen bij de directie der H A. L. gedaan worden om het gezelschap te Rotterdam te doen ontschepen Ongelukken. De 49-jarige bovengrondsche hulp-op zichter der Mijn Willem Sophie" F. W. uit Kerkrade werd Woensdagavond 5 uur dood gevonden in een fijnkoolbunker, waarin hij, om onbekende redenen, blijkbaar gekomen was. Waarschijnlijk is hij daarbij naar be neden gestort en onder afvallende kolen bedolven geraakt. B. was gehuwd en va der van twee kinderen. Verdronken. Gisterenmorgen omstreeks 7 uur heeft men uit het kanaal aan de Croe- selaan te Utrecht het lijk opgehaald van een 25-jarigen schippersknecht, afkom stig uit Broek op Langendijk. De man is waarschijnlijk des nachts bij zijn werk zaamheden op een daargelegen schip te water geraakt. Branden. Bij afwezigheid der b,ewoners is de woning van Jac de D., winkelier te St. Willebrord uitgebrand Buren en politie konden het grootste deel van den! inboe del en den winkelinventaris redden Ver zekering dekt de schade Donderdagmiddag zijn om het s- ciushof te Woensel gem Eindhoven twee arbeiderswoonhuizen afgebrand De>oor zaak van den brand is onbekend »Die schade wordt door verzekering gedekt} Gisternacht is aan den Kortendij'k. onder Roosendaal in een dubbel woon huis door onbekende oorzaak, brand ontstaan, welke zoo snel en krachtig 0111 zich heen greep dat de bewoners in nachtgewaad zich hebben moeten red den De pogingen van de brandweer om nog een deel der woningen door bius- sching te redden, mislukten In een aan grenzende schuur, weïke mede een prooi der vlammen werd, zijn twee varkens en twee geiten omgekomen Die s'chadfe wordt slechts gedeeltelijk door verzekering ge dekt DOOR GAAS BEDWELMD. Ka pelaan Jos. Serrarens van de H. Jozef parochie te Dongen is Woensdag, naar de ,,N.Tilb.Crt." meldt, aan een groot gevaar ontsnapt. Na een warme treinreis was hij te Den Haag in een klooster aangekomen, waar hij eenige dagen zou doorbrengen. Ter verfrissching nam hij een bad. Door een lek in de gasleiding is de kapelaan bewusteloos geworden. De toestand liet zich aanvankelijk zeer ernstig aanzien, waarom men ijlings een dokter waar schuwde en hij tevens werd voorzien van de laatste H.H. Sacrementen. Het duurde zeer lang voordat hij flau we levensteekenen gaf, nadat er met een zuurstofapparaat gewerkt was. Per ziekenauto is de kapelaan daarna naar het R.K. ziekenhuis overgebracht, waar hij 's nachts weer geheel is bijgekomen, HIJ GAF HET NIET OP. Een uit een Belgische strafgevangenis ontsnapte Pool werd Woensdag door de mare- chaussée te Roosendaal op den Nispen schen weg aangehouden. De man werd naar de marechaussee-kazerne overge bracht, maar aangezien hij niet in het bezit was van papieren, om 8.18 uur terug op den trein naar België gezet, al dus de Msb. De man bleek echter niet veel zin te hebben om terug te keeren naar het land, waar hij juist uit de ge vangenis was uitgebroken, en nauwelijks had de trein het. station verlaten of hij opende het portier en wilde uit den trein springen. Deze had echter reeds zooveel vaart gekregen, dat hij er schijnbaar niet goed durfde afspringen. De menschen, die in den coupé naast den zijnen waren gezeten, wilden hem naar binnen trek ken. Hierop was hij blijkbaar niet ge steld, want hij verweerde zich hevig. De passagiers trokken daarna aan de nood rem. Toen de trein nabij de Badhuis straat sterk in vaartverminderde slaagde de Pool er in op den grond te springen, Hij snelde over de lijn en door een sloot over het hek de Badhuisstraat in. Hier verdween hij in een der gangen tusschen de aan deze straat gelegen huizen, kwam achter in de tuinen terecht en stond daar plotseling voor de breede Watermolen beek. Dit bleek ook echter geen hinder nis, die in staat bleek hem tot staan te brengen, want in een oogenblik tijd had hij de beek doorwaad. Hij kwam toen op den Boulevard Antverpia terecht, doch liep daar regelrecht in de armen van een politieagent die hem onder bui tengewone belangstelling van het pu bliek naar het bureau overgebracht. Na den nacht in het politiebureau te hebben doorgebracht is hij gistermorgen vroeg opnieuw op den trein gezet naar België. Ned. Scheepv. U. 59%60-61. H.V. Amsterdam 187%185-86%. Java Cult. Mij. 13934140, N.I. Suiker U. 939434. Poerworedjo S.O. 7J4 Deli Batavia 134%135. Deli Mij. 1000 11924—120. Senembah 13634135. Chicago Milw. 224234-2%. Amst. Rubb. C. 6058-5934. Deli Bat. Rubb. 233423. Hessa Rubber 3234v A Serbadjadi S.R. 23%—22%. Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. KIND UIT EEN TREIN GEVALLEN. - De reizigers van den sneltrein naar het Noorden des lands, die gistermorgen om 10.50 uur uit Amersfoort vertrok ken was, bemerkten, zoo meldt het ,,Volk", even voorbij het station Putten tot hun groote ontsteltenis, dat de trein plotseling stopte. Er was aan de nood rem getrokken. Een jongetje van vijf jaar zou uit een der coupé's gevallen zijn. Onmiddellijk verlieten de meeste pas sagiers de wagens en werd er door het personeel en verscheidene inzittenden een onderzoek langs de spoorbaan inge steld. Enkele honderden meters terug vond men het kind naast de spoorbaan liggen, met het hoofdje tegen de rails. Het was bewusteloos. Korten tijd later is het kind, dat af komstig was uit Limburg, overleden. Het kind komt uit een gezin, waar van de moeder uit de ouderlijke macht is ontzet. De twee kinderen van dit ge zin, twee jongetjes, werden nu door een agent van politie naar Leeuwarden ge bracht, om daar aan den vader te wor den overgegeven. De agent was met een der kinderen even naar het toilet gegaan en had het andere achtergelaten in de hoede van een dame en een heer in de coupé. Vermoedelijk heeft het jongetje geleund tegen de' deur en daarbij den knop geraakt, zoodat de deur openvloog. De dame en de heer hadden het onge luk niet kunnen voorkomen. WAT AL TE FRISCH. Dezer da gen wilden, naar de „Nederlander" meldt, eenige belangstellenden de koel cellen van het gemeentelijk abattoir te Poeldijk (gem. Monster) gaan bezichti gen. Dat is wat al te best gelukt, want toen men in een cel was, viel de deur onverwachts achter de belangstellenden in het slot. Een dergelijk verblijf in de koelcel, is zelfs in deze warme dagen niet prettig en op alle mogelijke manieren poogde men dan ook de aandacht te trekken van hen, die buiten de cel waren geble ven. Toen dit gelukte, moest een smid wor den gehaald, die na bijna drie uur, de cel deur open kon krijgen. Het gezélschap zal intusschen wel voldoende afgekoeld zijn geweest. REEKS VAN INBRAKEN. In den nacht van Woensdag op Donderdag heb ben dieven Voorburg onveilig gemaakt, speciaal het gedeelte Koningin Wilhel- minalaan en omgeving is door hen operatieterrein uitgekozen. In het perceel Laan van Nieuw Oost- Einde 27 is men door het opschuiven van een raam binnengekomen. Hier is evenwel niets ontvreemd. Getracht is ook door het openen van een tuimelraam in te breken in het perceel Koningin Wilhelminalaan 17, doch dit is niet ge lukt. In het perceel Lugtenburgstraat 29 heeft men zich een spaarpot van de kinderen weten toe te eigenen. Ook hier was men door openschuiven van een raam binnengekom. Tenslotte is uit de portieken van de perceelen Koningin Wilhelminalaan 248 en 260 een rijwiel ontvreemd. Het is niet uitgesloten, dat nog meer perceelen door een bezoek zijn vereerd, De zaak is bij de politie in vol onder zoek. l ot nu toe zijn geen verdere ge gevens bekend. ONNOODIGE SCHRIK. In een autobus, waarin een gezelschap meis' jes van Nijmegen naay Beuningen en Weert vervoerd werd, brak plotseling een paniek uit, omdat een der inzitten den, die een brandlucht meende te nemen, alarm maakte. Twee meisjes sprongen aan de ach terzijde uit het voertuig. Beiden kwa men te vallen. Eén van hen brak een arm en kreeg eenige hoofdwonden, ter wijl de andere een hersenschudding op liep. Na voorloopig verbonden te zijn, werden zi; naar hun woningen overge bracht. Van brand in 'de autobus was intusschen geen sprake. TE ZWAAR GELADEN - Gisteren avond is tijdens het overzetten van een groote autoibus uit Amersfoort de veer pont over het zijkanaafl! F Van het Noord zeekanaal gezonken. Gelukkig had' men de inzittenden van de bus, voordat op de pont gingen, laten uitstappen. De chauffeur en de pontschipper kwrunc er goed af, zoodat hij dit ongeval geen menschenlevens te betreuren zijn. Va de autobus, welke nog rechtstandig op de pont staat, steekt nog een gedeoll van de (kap boven Wafer. Naar de Crisiszuivelcen'trale mede deelt bedraagt de prijs van hel erisïs- botermerk en de vervoervergunning van boter voor de week van 21 tot 27 Aiijfl wederom 55 cent per kg - Donderdagavond is zekere B. uit Urmond bij het baden in de Maas ver dronken. B, laat een vrouw en twee kinderen achter. WEER SLACHTOFFERS. Een 23jarig werkman uit Neder- weert, werkzaam aan de kanaalwerken te Born, die tijdens liet rustuur ging zwemmen is Donderdagavond in het ka naai verdronken. DOOR SPROEI-AUTO OVERREDEN. Donderdagmiddag kwart voor 5 werd door een gemeentelijke sproeiauto den Singel te Dordrecht de 9-jarige van K overreden. Twee wielen gingen den jongen over de horst In de stations wac" kamer binnengedragen, gaf hij na kele minuten den geest 18 Aug. 19 Aug. Londen 8.63 8.61% Berlijn 59.10 59.15 Parijs 9.74 9.74% Brussel 34.49 34.50 Zwitserland 48.40 48.40 Kopenhagen 46.25 46.25 New-York 2.48% 2.48% Suiker Pfe r Prof. Piccard geland. De ballon van prof. Piccard is Donder dagmiddag even voor half zes tusschen Verona en Mantua geland. De ballon was reeds gedurende geruimen tijd boven Verona gezien, doch op een hoogte van ongeveer 1000 m in de richting van Brescia afgedreven. Naderhand kwam de ballon echter weer naar Verona terug. Nader wordt gemeld dat prof. Piccard om 17 h 10 in de nabijheid van Caval lara di Monzambano, 3 km. van Volta Mantovana gelegen, vlot is geland. De landingsplaats ligt ten Z. van het Garda- meer. Het landingsterrein is heuvelach iig. Volta Mantovana is een plaatsje 21 km N.N.W. gelegen van Mantua, 15 km ten Z. van het Gardameer en ongeveer 5 km ten N.O. van de luchtlijn Mantua Brescia. Volgens een nog niet bevestigd bericht zou Piccard hebben gezegd, dat hij een hoogte van bijna 17000 m had bereikt. JtLen nauwkeurige vaststelling van de be reikte hoogte kan echter eerst geschie den na onderzoek der instrumenten. De ballon daalde langzaam in de on middellijke nabijheid van den straatweg, Piccard en zijn begeleider schenen zeer vermoeid. Het eerste wat ze deden was drinken. Verder waren zij vooral zeer bezorgd voor het zoo spoedig mogelijk bergen van hun instrumenten en het in veiligheid brengen van de ballon. De eerste zorg na zijn landing was het in veiligheid brengen van den gondel en den ballon voor de steeds groeiende me nigte nieuwsgierigen, die groote belang stelling en grooten bijval toonde. De vlieger-overste Bernasconi, commandant van het in de nabijheid gelegen militaire vliegveld, zorgde dat zeer spoedig een groote vrachtauto ter plaatse was, waar op gondel en ballonomhulsel vervoerd konden worden. Prof. Piccard en ir. C sijns, hielden persoonlijk toezicht op het vouwen en opladen van het omhulsel, waarna zij, toen dit werk tegen 8 uur was beëindigd, het transport naar de vlieghaven voor watervliegtuigen te De senzano begeleidden. De gondel werd daar .onder bescherming gesteld van de mdifcaire vliegers. Nadat de beide onderzoekers hun in trek hebben genomen, stelden zij eenige persvertegenwoordigers in de gelegen heid een kort onderhoud met hen te hebben. Prof. Piccard deelde mede, dat hij temperaturen ver onder nul had getrot seerd, een wonderlijke dag had gehad, spoedig naar huis terug dacht te keeren, reeds een telegram met gelukwensch van den Belgischen koning had ontvan gen en dat hij gelukkig, doch zeer ver moeid was. Ter aanvulling vertelde prof, Piccard, dat hij gedurende de geheele vlucht zeer lage temperaturen had aan getroffen, pas kort voor de landing was de temperatuur weer boven nul ge stegen. Hij herhaalde nogmaals, dat hij een hoogte van ongeveer 17000 m had be reikt en wel boven het Adamello mas sief. Op de vraag of de apparaten even als bij de vorige tocht storingen hadden vertoond antwoordde Piccard, dat alle apparaten en instrumenten uitstekend hadden gewerkt en dat slechts een zeer klein toestelletje, dat echter van geen Obl.markt Unilever Amerika Tabak - MARKT Philips Rubber (Wettig gedeponeerd.) beteekenis was, voor het vaststellen van de resultaten van deze proef, bij de lan ding iets had geleden. Over het resultaat van het onderzoek in de stratosfeer kan prof. Piccard nog geen mededeelingen doen, aangezien de instrumenten alle zijn verzegeld en nog onderzocht moeten worden. Direct na dit onderhoud trok prof. Piccard zich in zijn appartement terug, aangezien hij móe was en rust noodig had. De „Messagero" meldt dat prof. Pic card heeft aangekondigd dat hij voor nemens is een derde vlucht in de stra tosfeer te maken en we lergens aan den oever van de Hudsonbaai in Canada in de nabijheid van de Pool. Tal van vraagstukken zullen kunnen worden opgelost, wanneer vastgesteld kan worden aan welken invloed de cos- mische stralen bloot staan op de plaat sen waar de magnetische stroomingen de stratosfeer raken. Volgens berichten in hetzelfde blad ging de landing van den gondel met eenige moeilijkheden gepaard. Op de plaats waar de ballon neerkwam, be vonden zich vijf boeren, die in looppas op den ballon toerenden. Piccard en Co- sijns wierpen touwen uit, die de boeren trachtten te grijpen. Toen de ballon door een plotselingen windstoot weer iets omhoog dreef, lieten de boeren uit angst de lucht te worden ingetrokken, de touwen weer los, waardoor de ballon weer 50 m omhoog ging. Piccard opende het ventiel verder, waarna de gondel van eenige meters hoogte vrij hard op den grond terecht kwam, zoodat de om- tanders reeds voor de inzittenden vreesden, totdat het luik geopend en Piccard en Cosijns ongedeerd te voor schijn kwamen. Prof. Piccard verklaarde nog, dat zijn vlucht voortreffelijk was gegaan en dat hij geen gunstiger verloop had kunnen hopen. Het weer was uit stekend en had geen oogenblik de weers voorspellingen gelogenstraft. De ballon had een gemiddelde uursnelheid van 25 km. Erkenning van Sovjet Rus land door de V. S. Sedert geruimen tijd doen geruchten de ronde, dat voorbereidingen worden getroffen voor het voeren van onder handelingen tusschen de Ver. Staten en Sovjet Rusland, die ten doel zouden hebben erkenning van de Russische re geering door de Ver. Staten. Deze er kenning zou afhankelijk worden gemaakt van de principieele erkenning der Rus sische vooroorlogsche schulden aan de Ver. Staten. In ieder geval zou echter een aanzienlijk deel der schuld worden geschrapt en zouden de door Rusland uit te geven fondsen voor de helft worden gebruikt voor aankoop van Amerikaan- sche producten voor Rusland. Naar verluidt bevindt de Amerikaan- sche buitenlandsche vertegenwoordiger der Standard Oil Comp. of New York en de Bethlehem Steel Comp. zich momen teel op weg naar Moskou om voorloopig officieus desbetreffende onderhandelin gen te voeren. Mocht het gelukken een basis te vinden waarop verder onder handeld zal kunnen worden dan zouden onderhandelingen voor de Standard Oil worden aangeknoopt over een concessie voor het exploiteeren der door Rusland stilgelegde olievelden te Batoem, en op drachten te verkrijgen voor de Bethle hem Steel Comp. De eerste zitting van den nieu wen Rijksdag. De nieuwe Duitsch-e Rijksdag is tegen 30 Aug. bijeengeroepen. De eerste zit ting moet gepresideerd worden door het oudste lid in jaren. In dit geval een nestrix. Mevrouw Clara Zetkin, de be- kende communiste, 75 jaar oud. Groot rumoer hierover bij de nationaal-socia- listen, die het erg onaangenaam vinden, dat de eerste vergadering van het nieu we parlement, waarin zij buitengewoon sterk vertegenwoordigd zijn, zal worden geopend door een „Joodsche communis te", Mevrouw Zetkin, n bekend figuur en sinds 1920 deel uitmaakt van den Rijksdag, is weliswaar geen lid van het eene of andere kerkgenootschap, zij is echter een kind van protestantsche ou ders. In den Rijksdag verschijnt de ou de dame zeer zelden. Sinds enkele jaren

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2