Natuurlijk n Falcon mee! BURGERLIJKE STAND. LANDBOUW. GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. AFLOOP VERKGOPINGEN. BEVOLKING. De heer S. H. Phaff, Vogelsangweg 8 te Goes is aangewezen voor het in ontvangst nemen van aanvragen om keuring van bloembollen, in verband met art. 8 der Landbouwuitvoerwet 1929. Opmerkelijk en vermeldenswaard is dat ook een landbouwer te Y e r- s e k e, houder van eenige koeien, heeft gemeend te moeten bedanken voor den landbouwsteun per week. Hij meende dit niet te mogen aanvaarden. Te Rilland-Bath zijn enkele landbouwers, die hebben bedankt voor de steun van 2.25 per koe, die hun ingevolge de crisis-zuivelwet kan wor den uitbetaald. Zij waren van meening dat dit voor deze gemeente niet bedoeld is. Opge merkt zij nog, dat de melk hier 0.10 per liter wordt verkocht, zoodat een steunregeling als deze hun ongemoti veerd voorkomt. Het zou zeker in een tijd als deze te prijzen zijn, dat niet an ders dan dan in hooge noodzaak gebruik van steunmaatregelen werd gemaakt. Een tentoonstelling. De Vereeniging van Oud-Leerlingen der Tuinbouwwintercursussen te Z i e- rikz estelt zich voor om op 22 en 23 September a.s. een tentoonstelling van fruit, groenten en bloemen te hou den in ,,De Concertzaal" te Zierikzee. Daar de tuinbouw zich de laatste ja ren op Schouwen en Duiveland in een groote belangstelling heeft mogen ver heugen, mag verwacht worden dat deze tentoonstelling tot een succes zal worden en het de moeite zal loonen haar te bezoeken. Geen opheffing der Land- en Tuinbouw scholen. De commissie-Weiter heeft, zooals bekend is, op de begrooting der afdee- ling Landbouw voorgesteld 420.000 te bezuinigen door alle lagere land- en tuinbouwscholen op te heffen. De geza menlijke boeren- en tuinders-organisa ties hebben, naar men zich herinnert, de regeering verzocht dit advies niet te volgen. Naar de Maasbode verneemt, heeft minister Verschuur thans aan de land bouworganisaties bericht, dat de be staande scholen niet zullen worden op geheven. Er zullen echter geen nieuwe scholen worden gesticht (ook niet die, waarvoor reeds geld was uitgetrokken) en er zal geen subsidie worden verleend aan scholen waarvan de levensvatbaar heid niet is gebleken. Ongelukken. Dinsdagmiddag omstreeks half vier reed een Duitscher met zijn motorfiets met op de duo zijn ongeveer 12-jarig zoontje op den Rijksweg Nijmegen's Hertogenbosch nabij de Pegelbrug te Grave. Plotseling geraakte hij in het opgebroken gedeelte van den weg met het gevolg, dat de motorfiets over den !kop sloeg. De Duitscher #werd zwaar ge,wond en in levensgevaarlijken toe stand naar het ziekenhuis te Grave ver voerd. De jongen, die minder zware ver wondingen opliep, werd eveneens in 't Maandag haalde de landbouwer P. Rovers te G e f f e n zijn paard uit de weide. Eensklaps werd het dier schich tig en sloeg op hol, waardoor R. tegen den grond werd geworpen en een eind meegesleurd. Met een zware hersen schudding werd de man opgenomen en naar zijn woning vervoerd, waarna hij enkele uren later is overleden. Op de iBiltstraat le Utrecht is Woensdag een wielrijdster, die met haar vijfjarig dochtertje achterop reed, door een vrachtauto aangereden waaarbij de moeder inwendige kneuzingen en het dochtertje een hoofdwonde opliep. In de papierfabriek „Gelderland" te N ij me ge n is de 30-jarige J. ,13. met zijn arm fussehen de rollen van een kalander terecht gekomen. Met li chaamsdeel werd den ongelukkige ge heel af gekneld. Verdronken. Woensdag is te Beum i n ge n bij Nij megen een ruim 30-jarige Duitsche ma troos, R. V., die uit Brunswijk afkomstig is, over boord geslagen van het Duit sche schip, waarop ojj werkzaam was. ERNSTIGE VAL. Mej. van der M., concierge der Ambachtsschool te Win schoten, viel uit de bovenste verdieping van het hooge gebouw. Ze werd in, zor- gelijken toestand naar het R.K. zieken huis gebracht. Daar is zij aan d'e gevol gen overleden. DE MOORD TE ONSTWEDDE. Bij het verhoor der daders van den af schuwelijken moord op den 77-jarigen E. Huiting te Onstwedde is komen vast te staan, hoe het misdrijf is gepleegd. Beide jonge menschen hadden teza men afgesproken om den ouden man eerst te dooden en daarna van zijn geld te berooven. Daartoe zijn zij Vrijdag avond tusschen 8 en 9 uur aan zijn wo ning gekomen, die zeer eenzaam is ge legen, zoodat zij geen vrees behoefden te koesteren te worden opgemerkt. Zij hebben den ouden man, die zich al ter ruste had begeven uit zijn bed geklopt, Zelfs bij het mooiste weer, kunt ge vooruit niet bepalen, hoe lang het zal duren. En wat is het dan een naar gevoel, met een dun zomerjurkje door die regen te moeten gaan. Wat een gemak, zoo'n Falcon. Licht en luch tig, en toch zoo heerlijk beschermend, wan neer het noodig is, inderdaad de ideale mantel voor dit seizoen! Frissche tinten, vlotte modellen en de nieuwe lage prijzen verjagen alle gelde lijke bezwaren! wat gemakkelijk ging, omdat de oude H. zijn kleinzoon, die als gezegd langen tijd bij hem inwoonde, zeer goed kende. Huiting heeft enkele kleeren aangetrok ken, de deur ontsloten en de jongemen- schen binnengelaten. Een kort gesprek volgde endaarna hebben de beide da ders den ouden man plotseling aange vallen. Zij hadden een scherpen beitel meegebracht en hem daarmee een vijf tiental steken toegebracht, die alle met vrij groote hevigheid zijn toegebracht. De oude man heeft zich vermoedlijk hierbij nog wel verzet, maar tegen de beide jongemannen kon hij geen sterken weerstand bieden. Welk aandeel ieder der daders gehad heeft, staat nog niet vast. Vermoedelijk hebben beiden den beitel gehanteerd. Toen de oude man geen teekenen van leven meer gaf, hebben zij de kasten doorzocht om te probeeren iets van hun gading te vinden. De geldtrommel was spoedig gevonden, geopend en hieruit hebben zij, naar zij hebben verklaard, een bedrag van 60 ontvreemd. Zij heb ben daarna het perceel verlaten, zonder de deur te sluiten en hebben nog eeni ge café's bezocht te Nieuw-Buinen. Den volgenden dag, Zaterdag, heeft de kleinzoon gewoon op de werkzaamheden op het karwei volbracht, waar hij werd gearresteerd. Ten huize van het slachtoffer zijn brie ven gevonden, welke er op wezen, dat den ouden man was gevraagd gelden te zenden aan familieleden. Sedert het overlijden der tweede vrouw van Huiting was de verstandhou ding met de familie nimmer hartelijk geweest. Nog vernemen we, dat in het voorjaar ook reeds getracht was een aanslag op den ouden man te doen. H. had toen, nadat hij gerucht had gehoord, op de deur gebonsd en de daders daarmee op de vlucht gejaagd. Van dezen aanslag had de politie geen kennis gekregen. HET KINDJE EN DE LEEUW. Mijnheer de Redecteur! Ik kan niet nalaten hier weer te ge ven, wat mij j.l. Maandag 1 Aug, in het Gasthuis wedervaren is. Dien morgen vervoegde ik mij om 10 uur aan het Gasthuis te Middelburg om onderzocht te worden. Juist voornemens zijnde bin nen te gaan, zie ik uit een auto twee heeren stappen, de één beladen met 'n ongeveer 1 meter groote teddybeer en evengroote doos, vermoedelijk inhou dende een pop, de andere eenige kleine re pakjes torsende. Deze heeren bleken te zijn de circus-directeur Van Bever en z'n compagnon en zij gingen het gewonde meisje bezoeken. Tegen half elf kwamen zij in de wachtkamer van dr. Koch met het doel eens te vernemen hoelang volgens diens meening het verblijf zou kunnen duren van het meisje in het ziekenhuis. In het tusschen hen en mij gevoerde gespiek deelden zij mede, dat zij voornemens waren, de onkosten voor hun rekening te nemen, indien de familie niet m een fonds of verzekering zou zijn. Dit aan bod verdient ,m. i. niet anders dan lof Hoogachtend, H. VAN PUTTEN. Middelburg, 2 Aug. '32. [In verband met het gisteren medege deelde stellen wij dezen verdediger van den heer Van Bever in de gelegenheid tot z'n pleidooi, maar daarmede dient de discussie in het publiek over deze zaak toch ook gesloten te worden. Red.] KRAMEN IN DEN WEG. De Firma Den Boer klaagt m.i. te recht over het plaatsen van een paling kraampje bij hoek Gravenstraat te Mid delburg. Hoe veel te meer reden tot klacht heeft de bewoner van de coif feurszaak hoek I PottenmarklLange- viele. Het geheele gezicht van zijn zaak wordt hem ontnomen door 'n groote kraam. Het is droevig, dat zoo iets kan bestaan. Hoe zouden B. en .W het vin den, als zij daar een zaak uitoefenden? Beseft men niet, dat een eerzaam be lastingbetalend burger ten zeerste wordt gedupeerd? Bovendien de Pottenmarkt moet vrij blijven voor het drukke ver keer (tram). Gaat U, geachte redactie, bijv. morgenmiddag circa 2 uur daar eens een kijkje nemen, hoe hoogst ge vaarlijk het daar dan is. Met dank voor de plaatsing dezer re gelen, Een buurtbewoner van den Dam. Notaris J. Terpstra heeft Dinsdag in het café „Spoorzicht' te Arnemui- d e n publiek verkocht een Hofstede aan den Kraaijenholschen weg te Arne- muiden. bestaande uit nieuwgebouwd Huis en Schuur, Tuin en Bouwland, groot 4.41.40 hectare (11 gem. 73 r.) In vier perceelen en een combinatie. Kooper A. Flipse te Middelburg voor f 8050.—. Middelburg. Van 1—3 Aug. Ondertrouwd: G. A. den Decker 31 j. en W. A. Zijlstra 35 j. F. Hoffman 25 j. en S. Melse 25 j. Bevallen: C. Verhage geb. Dommisse z. Overleden: J, M. Moorman 70 j. ée"' met W, Poppe. Westkapelle. Over de maand Juli. Getrouwd: H. Cysouw 29 j. en M. J. Kaland 22 j.; J. van Rooijen 25 j. en N. Wouters 27 j. Bevallen: Adra. Kaland, geb. Huibregt- se z.; S. Cysouw, geb. Westerbeke d.; P« Minderhoud geb. Jobse d. Overleden: A. van Rooijen 83 j. vrouw van J. Cijsouw; A. Minderhoud 76 j-» wedr. van J. Koppejan; W. Brasser 85 j„ wedr. van P. Meijer; P. Minderhoud 73 j., wed. van C. Flipse. 's Gravenpolder. Gedurende Juli. Getrouwd: J. op t Hof 42 j. j.m. en C. Meijaard 31 j. j.d. D. Schipper 25 j. j.m. en N. Polderman 26 j. j.d,; M, Sinke 29 j. j.m. en C J. Jobse 23 i' j-d. Bevallen A. M, M. Louwersen geb. Melsen z. St. Laurens. Gedurende de maand Juli. Onder trouwd: J. Wondergem 33 j. en P. Wis se 28 j. Bevallen: P. J. Boone geb. Midavaine d.; M de Visser geb. Marinissen d. Gedurende de tweede helft van Juli zijn in de gemeente MIDDELBURG Ingekomen: E. H. Terpstra geb. Buré, van Amster dam. Dam G 33; J. Coumou, Apeldoorn Molenwater N 52; J. F. C. van Deinse, 's-Gravenhage, Balans D 5; W. A. Zijl stra, Terneuzen. Bierkade G 206; T. Vermeulen, winkeljuffrouw, Eindhoven, Vlissingsche straat I 173; C. A. Steutel, 's-Gravenhage, Noordbolwerk M 239; L. van Liere, verzekeringsagent, Arn hem, Noordsingel S 179; W. F. J. Geld maker, onderwijzer, Kediri. Veersche weg S 1; A. Dekker, Koudekerke, Schroeweg V 38; J. C. G. de Nood, Dordrecht, Noordweg S 249: J. Gelok- Meerman. Goes, Pottenbakkerssingel Q 55; A. Jongepier, Domburg, Spanjaard- straat E 75; J. Schoolmeester, garage houder,Koudekerke, St. Janstraat I 46- 47; J. G. Leijnse, Vlissirigen, Haring plaats E 93b; D. Korstanje, dienstbode, Kloetinge, Dam G 54; W. L. Schut, koop man, België, Vlissingsche straat K 58; A. Deij, rijksveldwachter. Winterstraat Q 98; M. Leijnse, Zwolle. Oude Vlissing sche weg V 21; Th. G. Ghijsen, Rot terdam, Ko te Burg D 910; Wed. J. Jooosse geb. Tange. Koudekerke. Vlas- markt L 21, J. Parren, onderwijzeres, Oudenbosch, Bogardstraat D 57; J. Man- ge, Vlissingen, Wagenaarstraat D 82; C. van Zweeden, winkelbed, van St. Maartensdijk, Gravenstraat I 278; C. Sinke, kellner, van Goes Stationstr. P 267; J. de Rijcke, Rotterdam, Branderij- molengang M 248; H. Gadicke,, colpor teur, Tilburg, Heerenstraat H 129; P. Backes, colporteur, Tilburg, Heerenstr. H 129. V ertr okken: J, van Oss, slager, van Vlasmarkt K 154 naar Schiedam Lorentzla^n 13b; P. van Houte, adjudant o.o. Koningstraat E 177a Breda, Zwaluwstraat 16. J. Karman, dienstbode, Park van Nieuwen- hove S 152a, Colijnsplaat West Achter weg; A. J. Tummers-Hersbacli, Molen water N 49, Oegstgeest, Emmalaan 46; 239, Den Haag, Gouverneurslaan 14; K. A. Steutel, Branderijmolengang M Aa. Keulemans-Vogel, Aa. Sleeperssin gel Q 321, N.O.-Indië; J. P. Batjes, Veersche singel S 42a, Wissenkerke A 93; M. en A. 't Gilde, Oostkerkplein N 114, Breda, Leewerikstraat 5; B. J. Sealtiel, reiziger, Rouaansche kaai G 132, Amsterdam, Corns. Springerstr. 29 hs.J. L. Strooband, Vlissingsche str. K 43, Zuilen, Wener Helmichstr. 21bis; A. A. M, A. Valk, Noordsingel S 196, Oost en West Souburg, Abeele C 187. Gedurende de maand Juli zijn in de gemeente ST. LAURENS. Ingekomen: J. A. J. van Spronsen en echtge., luit. Inf., B 155d uit Utrecht; Wed. Krijger Aarnoutse en zoon, z. b. A 15 uit Grijps- kerke. Vertrokken: M. Janse en gezin, sjouwerman van B 141 naar Middelburg. J, Vrucht en gezin Rijksklerk van 41 naar Winschoten; W. J, Davidse en gezin monteur van B 57 naar Halsteren. Gedurende de maand Juli zijn in de gemeente WEMELDINGE Ingekomen Ja "Sinke van Kapelle F 95 naar Che- zeeweg A 76; P. Werges van Apeldoorn, Jachtlaan 16, naar Noordelijke Achter weg B 263a; J. Nijholl van H. Mentorin Nijverdal, Stationstraat 1 naar Noorde lijke Achterweg B 263a. Vertrokken: J. Benschop Knaak naar Zaamslag A 138; M. Schouwenaar naar Rotterdam, Feijenoordkade 13b.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 5