Stadsnieuws. PpoVincienieuWs WEERBERICHT. Landbouw-Bioscoop. „Zijn laatste gang", (The Last Pa rade) met Jack Holt, Tom Moore, en Constande Cummings in de hoofdrol len. Cookie Leonard en Mike O'Dowd keeren in 1919 te New York uit den oorlog terug, waar hun reeds bestaan de vriendschap tot een band voor het leven is gegroeid, nadat Cookie bij wel ke gelegenheid hij een oog verloor, Mike het leven heeft gebed. Beide mannen worden geestdriftig ontvan gen door hun wederzijdsche vriendin Molly Peasson, die beiden even graag mag lijden en waarop ze allebei/mis schien onbewust, verliefd zijn. Mike was voor den oorlog bij de politie en men heeft er niet alleen zijn baantje open gehouden, maar hij wordt zelfs bij zijn terugkomst tot brigadier be noemd. Cookie, die verslaggever was, wordt echter door het dagblad, waar aan hij medewerkte, minder vriende lijk ontvangen. Zijn plaats is vervuld en men scheept hem wat met vage be loften af. Het wordt het drama van zoo menig uit den oorlog teruggekeer den, dapperen soldaat hij raakt aan lager wal. Het slot is, dat hij een „hijacker" wordt, een man, die den clandestienen dranksmokkelaar zijn product ontsteelt. Hiermee verdient hij genoeg om een Vleesch Import maatschappij te stichten, welke alcohol in plaats van vleesch invoert. Binnen een jaar is hij een rijk man. Hij vraagt Molly, ten huwelijk, doch deze, die de bron zijner inkomsten verafschuwt, weigert. Slechts als hij zijn bedrijf wil opgeven, wil zij zijn vrouw worden. Cookie begaat tenslotte een moord en zijn laatste gang, die naar den electri- schen stoel, breekt nu aan voor dit ongelukkig slachtoffer van den oorlog en van zijn eigen zwakheid. Zijn boe zemvrienden Mike en Molly, die het lot nu wel vereenigen zal, blijven hem echter trouw tot het einde Het is een drama, zooals er zich na den oorlog zeker vele afgespeeld heb ben en maakt dan ook een sterken indruk. Het spel der hoofdpersonen is weer uitstekend. Jack Holt, die we ook vorige week op zijn best zagen, bewijst opnieuw dat hij den laatsten tijd tot de allerbeste filmspelers ge rekend moet worden. „Bijenkorf "-Brussel-reis. „Een der reizigers" schrijft ons: Goes, 28 Juli. In deze tijden van crisis en malaise laat menige firma zich er toe verleiden, de uitgaven voor reclame te verminderen. Niet al- zoo de directie van „De Bijenkorf". Zij adverteert er lustig op los en weet ook op andere wijze reclame te ma ken, aldus in toepassing frrengende wat op een gebouw in Amsterdam te lezen staat: „De cost gaet voor de baet uyt"! Wat de directie van „De Bijenkorf" nu uitgevonden had, was weer iets zéér origineels. Aan 28 koopers of koop sters met de hoogste cassabons op te voren bepaalde dagen in Juli werd de gelegenheid geboden, per luxe auto bus een reisje naar Brussel te maken. Gisteren heeft deze reis, waarvoor véél animo bestond, plaats gehad. Al les had een goed en ordelijk verloop. De passagiers, waaronder er vele wa ren die nog nooit Brussel gezien had den, hebben veel genoten en verken den in de beste stemming. Vooral op den terugweg bleek dat. De liederen waren niet van de lucht. Vermoedelijk bestaat er geen vaderlandsch lied, dat gisteren niet gezongen is, van het Zeeuwsche tot het Limburgsche, ja tot het Friesche volkslied toe! Geen wonder, dat aan het slot van den dag aan de directie van „De Bijenkorf", in 't bijzonder aan den heer Witkam, hulde werd gebracht voor zijn oorspronkelijke reclame en dat de beste wenschen werden uitge- lijkheid waarmee je mij en mijn vrouw ont vangen hebt, dat zijn dingen, die ik nooit vergeten zal. Ik ben er dankbaar voor, dat ik de herinnering aan jullie houding en aan de spontane manier, waarop jullie me hebt willen helpen, voor mijn geheele leven als iets goeds mag bewaren en ik hoop, dat jullie die herinnering wakker zult willen houden, door elk jaar op den 19den De cember mijn gasten te zijn". Dat was dus de verklaring van de ge heimzinnige verdwijning van Bliss. Onder luid bravogeroep en algeheele verbazing ging hij zitten. Honerton was zoo over bluft. dat hij voor 't oogenblik zijn gewone zelfingenorr. nhcid kwijt was. „Dat is een verduiveld sterk staaltje", herhaalde hij steeds. „En Ernest Bliss nog wel". Maar toen begonnen ze hem meedoo- genloos te plagen. „Als ontdekker van aan lager wal ge raakte vriendenbegon er een veel- beteekenend. „Voor zoover ik zien kan, zijn we er geen van allen slechter aan toe", ant woordde Honerton. „Je geld krijgen jullie terug, je hebt een verduiveld lekker di- nertje gehad en ik weet nu tenminste waar mijn buitenkansje vandaan gekomen is. Ik stel dus voor om nog eens een dronk op Ernest en Mevrouw Bliss uit te brengen... dat ze lang en gelukkig mogen leven". Een paar uur daarna gingen ze, na eerst van iedereen afscheid genomen te hebben, het Venetiaansche zaaltje uit en de met een dikke looper bekleede trappen afbij KOOPT SPELDJES Dinsdag a.s. zuilen, ter bestrijding van de T. B, C. in de Grafische Vakken, weer speldjes verkocht worden. Koopt een speldje Tast in den zak, ondanks en omdat de tijdsomstandigheden zoo moeilijk zijn. Want nu is Uw steun noodiger dan ooit Ook in de grafische vakken heerscht groo- te werkloosheid, is men dus nóg meer dan anders op den steun van anderen aange wezen. sproken voor deze firma met haar on dernemingsgeest, welke met succes be kroond moge worden. Brandweeroefening. Op de drukke Middelburgschestraat heeft de brandweer Woensdagavond haar materiaal beproefd onder groote belangstelling van het publiek. Vooral het werken met de motorspuit ver lokte de jeugd tot drieste daden, die heel wat jongens op. een nat pak te staan kwamen. M. U. L. O.-examens Goes. Uitslag M.U.L.O.-examens 27 Juli. Voor A zijn geslaagd: D. J. K. Blok, Kapelle; N. J. de Regt, Borssele; D. Rothuizen, Goes; W. de Schipper, Nieuwdorp; G. Loomans en P. Brou wer, Middelburg; G. Huizinga, J. M. Bouman en M. Donze te Terneuzen; N. F. Eekman, Westdorpe; A. D. v. d. Eeckhout en A. K. v. Fraayenhoven te Terneuzen; L. S. v. Hanegem, Groe nendijk, E. Hofman, Othene. Voor B. slaagden: L. Nieuwenhuijze, Nisse; C. J. Zegers, Kapelle; W. la Gasse, Koudekerke. Breede watering bewesten Yerseke. In aansluiting op het verslag in ons vorig nummer diene, dat na twee vrije stemmingen de heer A. Mol te Ka pelle, met 130 stemmen benoemd werd tot ontvanger-griffier. Op den heer C. E. P. Lenshoek werden 78 stemmen uitgebracht, 1 stem was van onwaarde. De eerste vrije stemming had het volgende resultaat: Mol 63 stemmen, Lenshoek 43, Peman Kakebeeke 8, Den Herder 12, Kersten 13, Willemsen 23, Buteijn 17, Westdijk 5, Pols 2, De Jager 12, ir. Kakebeeke 15. Laatstge noemde trok zich daarop terug en verzocht dengene, die op hem gestemd hadden, zijn stem op den heer Lens hoek uit te brengen. De tweedie vrije stemming verliep als volgt: Mol 108, Lenshoek 69, Peman Kakebeeke 1, Den Herder 3, Kersten 9, Willemsen 16, Buteijn 8, De Jager 1. Na afloop dezer verkiezing vroeg de heer Poley, wat de bedoeling is met het huis op de Kade, eertijds be woond door wijlen den heer Mohr, dat door het waterschap is aangekocht. De voorzitter deelde mede, dat voor dit huis f 7760 gegeven werd, en bedoe ling is, daarin te trekken als het te genwoordige polderhuis, dat te koop is aangeboden, voor een behoorlijken prijs verkocht kan worden. De heer Straub, Kloetinge, vroeg vervolgens, of het bestuur reeds be sloten had het bekende tekort gedeel telijk uit eigen middelen te dekken. De voorzitter antwoordde ontken nend. Onder hilariteit zeide de heer Straub toe, dat hij de vrijheid zal heb ben daar telkens op terug te komen. Hierna werd de vergadering ruim halfzes gesloten. Kantongerecht. Door den Kantonrechter zijn veroor deeld wegen overtreding Straatschenderij: J. D. te Wemeldinge f 15 of 2 weken tuchtschool, J. S. te We meldinge vrijgesproken, P. A. M. te Wis- sekerke f 10 of 10 d. Zonder vergunning loopen over wei land: L. A. G. te Kloetinge, berisping. Te Kruiningen op den openbaren weg schreeuwen en vloeken: J. A. d. S. te We meldinge f15 of 15 d. Met een rijwiel rijdende in een bocht. den ingang stond een luxueus ingerichte auto op hen te wachten. Bijna onhoorbaar suisde de groote wagen het Strand langs en passeerde bijna rakelings dezelfde plaats, waar Frances van Bliss afscheid had genomen, om naar het kantoor van Mr. Montague te gaan. In gedachten leun de ze terug in de kussens en sloot de oogen. Het leven, dat voor haar lag, was zoo geheel nieuw, zoo geheel anders. De zorg van al die jaren, die als een zware last op haar schouders had gelegen, was nu voorgoed verdwenen. Maar toen dacht ze aan al de lessen in economie, die ze Bliss in het laatste jaar had gegeven en bij die gedachte schoot ze in den lach. ,,'t Is toch heusch wel hetzelfde Londen hè Ernest", fluisterde ze. „Het Drury Lane Café is toch hier ergens in de buurt en nog geen twaalf uur geleden zat jij nog op je omnibus „Ja, Londen is nog precies hetzelfde", stelde hij haar gerust, „maar ik hoop wel, dat het voor ons in 't vervolg iets anders zijn mag. Die lui vanavond hebben me een lesje gegeven Frances, zij en de menschen, die ik gedurende dat jaar ontmoet heb. Ik ben van plan om een groot gedeelte van mijn leven en mijn geld aan de menschen te wijden, die in dezelfde omstandigheden verkeeren, zooals wij ze hebben leeren kennen. Morgen begin ik met mijn plan nen. Maar vanavond", ging hij door, ter wijl hij zich tot haar overboog, „vanavond bestaan alleen wij tweeën, jijen ik". EINDE. niet rechts houden: K. H. te 's-Gravenpol- der f 3 of 3 d. Auto besturen zonder geldig rijbewijs: F. J. H. v. d. B. te Middelburg, vrijge sproken, A. P. te Yerseke, W. v. B. te Middelburg f 10 of 10 d-, K. A. v. L. te Kamperland f 2 of 2 d., W. B. te Goes f5 of 5 d. Met motorrijtuig rijden zonder minstens twee goed werkende remmen: A. v. W. te Kattendijke, A. d. J. te Kloetinge, G. d. B. te Kats f 5 of 5 d.. C. L. d. V. te Zie- rikzee f 10 of 10 d., G. d. B. te Kats geen straf toegepast. Met motorrijtuig 's avonds rijden zonder rood en zonder achterlicht: B. J V., zon der bekende woonplaats f 5 of 5 d. 's Avonds fietsen zonder reflector: M. v. d. W. te Wissekerke f2 of 2 d. Met een rijwiel geen teeken geven als men van richting wil veranderen: C. v. I. te Heinkenszand f 3 of 3 d. Met auto geen signaal geven als de vei ligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht: J. W. D. te Kloetinge f 3 of 3 d. Met motorrijwiel niet stilhouden op be vel van ambtenaar, en geen gevolg geven aan het bevel van een ambtenaar: A. W. v. d. V. te Biezelinge f 10 of 10 d. Met een rijwiel geen teeken geven als men van richting wil veranderen: D. N. te 's-Heer Arendskerke f 3 of 1 week tuchtschool. 's Avonds fietsen zonder licht: W. d. R. te Kapelle f 5 of 5 d. Door M. d. K. te Kapelle is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis, waar bij hij is veroordeeld tot f 10 of 10 dagen, wegens het te Kapelle eenig werk uitvoe ren in strijd met het voorschrift der ver ordening, bedoeld bij de Woningwet. Openbare les Toonkunst. Woensdag werd door Toonkunst, di recteur de heer Otto Lies, in de „Prins van Oranje" een openbare les gegje- ven met de jongste leerlingen. Er was vrij veel belangstelling voor. Begonnen werd met eenige liederen uit Voorjaarsbloemen van Catharina van Rennes. Elk der zes meisjes, die zongen, kreeg om beurten een solo. Het geheel liep bijzonder van vlot van stapel; zelfs de kleinsten hadden het er goed in zitten en hielden uit stekend toon. Elk kreeg dan ook een hartelijk applaus. Evenzoo werden de liederen door de oudere meisjes voorgedragen met hartelijke instemming ontvangen en kregen ze telkens een welverdiend applaus. We willen geen uitzonderin gen noemen, doch er waren enkele al bijzonder lieve stemmetejs bij! Heel goed was „Vogelenfee", van Louis van der Lacken, en bijzonder aantrekkelijk de dramatische cantate Ekkehard. Ook de aankleeding was keurig verzorgd. Hierin traden ook de heer Kloosterman en mej. Klooster man op, wier uitstekende zang en voordracht als een praktische les voor de jeugd kon gelden. Na de pauze werd een aardig stukje „De fortuinlijke kist", zangspel voor soli, koor en pianobegeleiding, van Joh. Wagenaar opgevoerd. Het was be wonderenswaardig, zoo goed als dit spel er in zat. De jeugd gaf van uitste kend begrip blijk en acteerde koste lijk. De bijzonder aardige Oostersche pakjes, waarin allen gestoken wa ren, maakten het succes volkomen. De heer Otto Lies, die op uitmun tende wijze de piano-partijen ver tolkte en leiding aan het geheel gaf, kreeg tenslotte een welverdiende bloe menhulde evenals mej. Kloosterman en de heer Kloosterman. Het was een bijzonder aardige avond geweest, een succes voor den direc teur, zoowel als voor de jeugd. Geslaagd. Geslaagd voor het diploma huis houdkundige aan de Industrie- en Huitshoudschool te Dordrecht mej. D. Molhoek, alhier. Jubileum Bleuzé. In ons artikeltje over het 10-jarig bestaan van het Bureau Bleuzé zijn enkele zeer storende fouten geslopen. We laten hier nogmaals het betreffen de gedeelte volgen waarin we één dw redenen noemden, waarom het aantal cliënten zoo beduidend toenam. In de eerste plaats gingen vele za- kenmenschen inzien, dat het goed bij houden van een overzichtelijke boek houding elks werk niet is, dat 'het; gemis daarvan, direct zoowel als in direct, schade beteekent en dat, zelfs al heeft men een goed-ingerichte boek houding, om velerlei reden een gere gelde controle door een deskundig buitenstaander gewenscht is. Voorts werden de belastingvoorschriften al ingewikkelder en de inspecteurs steeds „veeleischender" en ook om deze re den werd een goede boekhouding een vereischte, opdat de aangifte altijd volkomen door de boekhouding gedekt zou zijn. Buitendien is, hetzij met of zonder goede boekhouding, vooral oók het reclameeren tegen een belasting aanslag „elks werk" niet, en is het succes van een reclame van het „ge documenteerd" reclameeren afhanke lijk. SPREEKBEURTEN. Vrïjz. Godsdienstigen. Zondag 31 Juli, 6 uur, ds. H. W. Bloemhoff van Hilligersberg. Oud Geref. Gemeente. Zondag 31 Juli leesbeurt. Gereformeerde ketk. Zondag 31 Juli 9.30 en 5.30 uur, ds. Torenbeek van Yerseke. Chr. Evang. Gemeente, Zondag 31 Juli, 's morgens half acht bidstond, half tien, twee en zes uur ds. v. d. Vis. Maandagavond acht pur bidstond. HEINKENSZAND. Raadsvergadering. Donderdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente, onder leiding van den bur gemeester. Afwezig met kennisgeving de heer J. Steketee. Ingekomen is de reke ning van den Gezondheidsdienst met ont vangst ad f 1800,73, uitgaven ad £810,77, met een goed slot van f989,96, waarin door deze gemeente wordt bijgedragen f 22,87, terwijl de begrooting van dezen dienst voor 1933 wordt bepaald op f 1730. Rekening en begrooting worden goedge keurd. Op een adres van het bestuur tot stichting van een Roomsch-Katholieke Land- en Tuinbouwschool te Ovezand om een subsidie van f 75,— per jaar, wordt met algemeene stemmen op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. De pen sioensgrondslag van den heer Mr. Dr. Mes als burgemeester, wordt met ingang van 1 Augustus vastgesteld op f 2250. Met alge meene stemmen wordt de begrooting der gemeente voor 1932 gewijzigd en vastge steld. De gemeenterekening voor 1931 wordt aangeboden met in ontvang op f63.710,93, en op met een uitgaaf van f 53.528,08, met een goed slot van f 10.182,85. De kapitaaldienst in uitgaaf f31.506,88 en in ontvang f31.345,82, met een nadeelig saldo van f 161,06. Bij de rondvraag vraagt den heer Simonse in lichting betreffende de steunregeling, waar op de voorzitter een en ander toelicht. Door den heer de Mol wordt gevraagd of aanbrenging van 3 wijzerborden aan den toren niet mogelijk is. Na een bespreking wordt besloten dat B. en W. nog nadere kostenberekeningen zullen vragen, waarna de vergadering door den voorzitter wordt gesloten. Christelijke Landarbeidersbond. Woensdagavond vergaderde de Christe lijke Landarbeidersbond alhier, onder lei ding van den voorzitter, den heer Adr. Boot. Deze opent de vergadering, waarna de notulen worden gelezen en goedge keurd. De voorzitter brengt verslag uit van de kringvergadering, gehouden te Goes. Op voorstel van het bestuur wordt beslo ten het waterschap ,,'s-Heer Arendskerke" te verzoeken het delfwerk aan te beste den, om zooveel mogelijk menschen aan het werk te doen deelnemen of het werk door werkloozen te doen uitvoeren. Met algemeene stemmen wordt besloten een verzoek te richten tot het hoofdbestuur om den minister te verzoeken de uitkeering uit de werkloozenkassen der organisaties te doen loopen over een geheel jaar in plaats van over het korte tijdsbestek van thans. Nadat tot afgevaardigde naar de algemee ne vergadering benoemd was de heer Adr. Boot, sloot de voorzitter de vergadering, waarin 30 leden tegenwoordig waren. KLOETINGE. Raadsvergadering. Donderdagavond vergaderde de Raad. Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heer P. D. Hoogstraate. Ingekomen is o.a.: verslag van de Ge zondheidscommissie over 1931. Naar aan leiding van het verslag vraagt de heer Bui tenhuis of het geen aanbeveling verdient om een verordening vast te stellen ter voorkoming van stankverspreiding door het gebruik van afval van visch enz., zoo als door de Gezondheidscommissie is aan gegeven. De voorzitter zegt, dat B. en W. zulks* zullen overwegen. Op voorstel van B. en W. wordt de jaarwedde van den agent der arbeidsbe middeling en werkloosheidsverzekering vastgesteld op f 50,— met ingang van 8 Juli 1932. De voorzitter deelt mede, dat door B. en W. is benoemd tot agent de heer J. J. Meulendijk. Ingekomen is nog een schrijven van de commissie van toezicht op het lager on derwijs in deze gemeente. De commissie bericht dat na gedaan schoolbezoek is ge bleken, dat aangaande het onderwijs geen op- of aanmerkingen in te brengen zijn. Wel geeft zij in overweging in de lesloka len drink- en waschgelegenheid aan te brengen en de voorgevel wat te versieren door het maken van bloembakken of rek ken. o De heer Straub zegt, dat hij andere voorstellen verwacht had. Wat de wasch gelegenheid betreft, in elk lokaal acht hij niet noodzakelijk, evenmin het aanbrengen van bloemenbakken. Hij had verwacht dat de commissie wel een aanmerking op het plein zou maken. Het komt dikwijls voor, dat de kinderen hun knieën openvallen en zich soms onder behandeling van den ge neesheer moeten stellen. De heer van Liere. voorzitter der com missie, licht een en ander toe. De wasch gelegenheid in de lokalen is o.a. noodig voor het wasschen der handen bij het tee- kenonderwijs. De bloemenrekken kunnen van eenvoudige constructie zijn. Goedgevonden wordt dat bij de behan deling der gemeentebegrooting voor 1933 een raming van kosten zal worden over gelegd. Het voorstel van B. en W. tot vaststel ling eener nieuwe verordening omtrent de eischen van benoembaarheid en bezoldi ging der veldwachters wordt met alge meene stemmen aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt beslo- De verwachting tot den avond van 30 dezer luidtMatige, meest Zuid-Weste lijke wind, meest zwaar bewolkt met tij delijke opklaring, waarschijnlijk nog re genbuien, weinig verandering in tempera tuur. ten aan C. Looij eene tegemoetkoming in gevolge art. 13 der Lager Onderwijswet 1920 toe te kennen. B. en W. lichten toe, dat de afstand naar de bijz. school te 's-Gravenpolder, meer dan 4 K.M. van de woning der kinderen is gelegen. Adressant vraagt voor 2 schoolgaande kinderen, doch het is gebleken, dat één dier kinderen den leerplichtigen leeftijd nog niet heeft bereikt. Besloten wordt van af 1 Juli 1932 een tegemoetkoming te ver- leenen tot een bedrag van f 16,50 per jaar en met ingang van den dag waarop het tweede kind den leerplichtigen leeftijd heeft bereikt tot een bedrag van f 33, per jaar, indien op laatstgenoemd tijdstip het vervoer nog op dezelfde wijze en te gen hetzelfde tarief plaats heeft. Met algemeene stemmen wordt aange nomen met voorstel van B. en W., om aan de vereeniging „Eigen Erf" te Goes te verkoopen van het terrein aan den 's-Gravenpolderschen weg 2.56 A. bouw grond en 40 A. cultuurgrond voor den prijs van f 1549,—. Eveneens wordt aangenomen het voor stel om aan de vereeniging „Eigen Erf" te Goes een voorschot ingevolge de Land- arbeiderswet te verleenen, groot f3483,—' tot stichting van een plaatsje voor J. M. van 't Veer. Aangeboden wordt de gemeenterekening over 1931. Op den gewonen dienst hebben de inkomsten bedragen f 64.679,97, de uit gaven f62.168,05, batig slot f2511,92. Op den kapitaaldienst de inkomsten en uitga ven f6622,13. Aangeboden wordt de rekening over 1931 van het Burgerlijk Armbestuur. De ontvangsten hebben bedragen f 15.860,03, de uitgaven 13.955,403^, batig slot f 1904,62J/£. Eveneens wordt aangeboden de begrooting dier instelling voor het jaar 1933 sluitende in ontvangsten en uitgaven op f 11.117,283^. Tot leden belast met het nazien dier bescheiden worden door den voorzitter aangewezen de heeren van Lie re. Zweedijk en Hoogstraate. Het voorstel van B. en W. om afwij zend te beslissen op het verzoek van C. Hollestelle om ontheffing van hondenbe lasting wordt met algemeene stemmen aan genomen, daar de reclame te laat is inge diend. De pensioensgrondslag van A. Zandee Azn., als burgemeester, wordt met ingang van 1 Augustus 1932 vastgesteld op f 2850,-. Het voorstel van B. en W. om de gas leiding in den Vogelzangschen weg te doen verlengen ten behoeve van de woning van P. Reijnhout, wordt met algemeenee stem men aangenomen. De heer Straub merkt betreffende het bouwen dier woning op, dat door den Raad geen rooilijn is vast gesteld en dat niet gebouwd is aan een verharde weg. De voorzitter zegt, dat de heer Reijnhout kon bouwen waar hij wil de, mits hij 10 M. van bestaande wonin gen verwijderd bleef. Zulks is ook ge schied, zoodat geen rooilijn moest worden vastgesteld. De heer Kousemaker zegt, dat hem is medegedeeld, dat de bouwer tegen zijn zin daar gebouwd heeft. Hij had liever wat dichter bij de woning van den heer Smits gebouwd. Door den burgemeester moet, naar men meent op verzoek van den heer Smits, den bouwer gezegd zijn, dat wat verder van de woning van den heer Smits gebouwd moest worden. De voorzitter zegt, dat dit door hem niet is gezegd. De bouwer zelf was zeer ter wille en gaf er niet om waar hij moest bouwen, zoodat toen verzocht is wat meer ruimte te laten tusschen de woning van den heer Smits en de nieuw te bouwen owning, dat door hem zonder bezwaar is gedaan. Eveneens wordt besloten tot uitbreiding van het waterbuizennet in den Achterweg ten behoeve van de door P. C. Oele te bouwen woning. Bij de rondvraag vraagt de heer Kou semaker of B. en W. eens willen nagaan de kosten van een te bouwen woning voor den gemeente-veldwachter. De voorzitter zegt, dat B. en W. zulks eens zullen na gaan. De heer Zweedijk vestigt de aandacht op de vele ratten die op de opslagplaats voor huisvuil voorkomen. De voorzitter zal trachten hieraan iets te doen. Hierna geheime zitting. KRUININGEN» Donderdag maakten de drie hoogste klassen der Openbare Lagere School al hier, een autotocht met de onderwijzers naar Oisterwijk en omstreken. Onder be gunstiging van mooi weder werd volop genoten van de prachtige wandelwegen, de bosschen en vennen. Ook Breda en Bergen op Zoom met de speeltuinen wer den niet vergeten. Welvoldaan keerden al len om half tien weer huiswaarts.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2