Binnenland IL/ C>7©ASP8RIH. IxancUen TulobouW School en kerk. Kunst. Uit de Pers. Onze Lreestafel. Gemengd Nieuws, Daatste Berichten. tegen het „bestiale" communisme maar evenzeer tegen het fascisme is. „Want een fascist is een monarchist en ik ben een republikein-democraat". Hij voegt daarbij dat het denbeeld den president van de republiek te doo- den eerst bij hem is opgekomen toen hij in een blad las dat de president deze tentoonstelling zou bezoeken. Het was om te protesteeren tegen de politiek van de Fransche regeering van erkenning van en samenwerking in (den Volkenbond met de Sovjets. Op aangrijpende wijze evoceert de president Dreyfus vervolgens de figuur van wijlen Paul Doumer, een ouden man vol plichtsgevoel die altijd zijn land gediend had, die vier zoons ge geven had voor het vaderland, ook voor Rusland, en die bijna aan het eind van zijn leven gekomen was. Be klaagde antwoordt, dat hij geen per soonlijke grieven had tegen den heer Doumer, maar deze stond aan het hoofd van de Fransche politiek, die meedoet aan den Volkenbond. „Het is toch niet de president van de repu bliek, die de Fransche politiek be stuurt," werpt de voorzitter Itegen. Maar Gorgulof blijft op zijn verwarde wijze volhouden dat hij den president van de republiek „voor zijn idee" dood maken wilde als protest tegen de vervolgingen van allerlei aard die hij ondergaan had en hij klaagt dat hij toch met zijn propaganda geen kwaad gedaan had en dat men hem dus niet zoo had behoeven te vervolgen. De voorzitter, die den beklaagde steeds zeer zachtmoedig behandelt, tracht hem te argumenteeren en be toogt, dat hij toch niet zoo overal ver volgd is, dat hij in Praag zijn studie heeft kunnen voltooien en dat nie mand hem hier in Frankrijk iets in den weg gelegd had. Maar de geest van den beklaagde blijkt niet tot logi- gische redeneering in staat. Gevraagd de motieven voor zijn daad te verklaren, houdt Gorgulof op nieuw een lange verwarde rede, waarin hij zijn meevechten aan hef front en zijn strijd tegen de bolsjewieken zoo goed als tegen de monarchisten op vaak onbegrijpelijke wijze door elkaar haalt. Hij redeneert onsamenhangend over alle mogelijke feiten en theorie- en. Hij maakt daarbij volkomen den indruk van een waanzinnige. Soms zijn er enkele heldere opmerkingen in het geen hij zegt. De tsaristische officie ren waren onderdrukkers. Zoo praat hij met den noodigen na druk en wijde gebaren met de armen eindeloos voort en het schouwspel, dat hij aldus biedt, is uiterst pijnlijk. Datgene waarop hij telkens weer den nadruk legt is, dat hij steeds omrinjgd geweest is van politieke vijanden, om dat hij zijn denkbeelden, zijn sociaal democratische overtuiging, niet wilde even. e verdediger neemt verder de lei ding van Gorgulof's verklaringen en tracht hem door vragen zoogenaamd op den rechten weg te brengen. Daar door komt echter zijn verwardheid en het gebrek aan logisch verband in wat hij zegt nog slechts sterker uit. Als de vragen steeds genegeerd worden en Gorgulof maar doorpraat over zijn ideeën, zegt de verdediger, terwijl hij weer gaat zitten: „Dit heet medisch ge sproken: megalomanie." De eerste getuige, die gisteren werd gehoord in het verder verloop van het proces tegen Gorgulof, was de commissaris van politie Guillaume, die verklaarde, dat mevrouw Gorgu lof hem bij ondervraging had mede gedeeld, dat haar man, zoolang hij bij haar was, nimmer eenig feeken van krankzinnigheid heeft getoond. In zijn testament heeft hij haar de helft van de opbrengst uit hoofde van het auteursrecht op zijn boeken vermaakt. De volgende getuige was Piétri, die minister van Oorlog was, toen Dou mer werd vermoord. Hij beschreef, hoe hij president Doumer op de boe kententoonstelling had ontvangen en gaf als ooggetuige een schildering van de tragedie. Hij verklaarde dat er een lange pauze was geweest tusschen het eerste en het tweede schot. Gorgulof vuurde het tweede schot af, toen hij reeds gegrepen was. Vechtende raadsleden. De onafzienbare reeks onbeteeke- nende onderwerpen, die in den Raad van Rotterdam voorafgaan aan de be handeling van het voorstel tot ver laging der haventarieven en waaraan reeds vele zittingen zijn gewijd, werd gisteren besloten door.... een vuistge vecht tusschen de raadsleden de hee- ren Reuderink en Van Burink. Aan de orde was een interpellatie van den heer Reuderink, den vertegenwoordi gde der officieele communisten. De heer Van Burink, niet-officieele com munist, verweet den heer Reuderink zijn scheldpartij, „maar", zoo vervolg de de heer Van Burink, „ik ben daar niet zoo boos over als de heer De Zeeuw zegt: „zoo blaft mijn hond ook", want toen deed hij alsof, let wel alsof hij den heer De Zeeuw te lijf wilde." „Wét alsof?" vroeg de heer Reude rink, die zich te kort gedaan achtte in zijn boksers-eer. „Nou, als ik mij wel herinner, dan heb ik jou eens zoo'n klap gegeven, dat je een week met ziekenverlof Këj iMseCft» Let op den oranje band en het Bayerkruis. Prijs 75 ets. moest gaan," antwoordde de heer Van Burink. Waarop de heer Reuderink op den heer Van Burink, die vóór hem zat, toeliep, en zijn medelid onder het uit roepen van: „wacht mannetje, ik zal jou er ook eens een geven," een sier lijke rechfsche op de linkerkaak van zijn mederaadslid plaatste. De heer Van Burink zette als bij intuïtie zijn bril af, alvorens deze stoof te incas- seeren. Doch dan ging hij zijn tegen stander te lijf. De partij ontaardde in een Romeinsche worstelpartij. Het tweetal tolde, elkaar omstrengeld hou dend, naar de belende tafels. Duida- delijk was de heer Van Burink in de meerderheid. Hij wierp zijn tegenstan der over een fauteuil en gaf hem met woeker den eersten klap terug, in den vorm van eenige „uppercuts". De voorzitter schorste de vergade ring en liet de tribune ontruimen. In- tusschen duurde de vechtpartij voort. De raadsleden trachtten de vechten den te scheiden en vormden twee ruk kende groepen als bij een partijtje touwtrekken. Eindelijk slaagde men er in de kemphanen uit elkaar te halen. „Hij is begonnen!" zelde de heer Van Burink. De pers werd op dat his torische oogenblik uit de zaal verwij derd. En toen 10 minuten later de zitting werd heropend, zette men de knusse debatten gewoon voort. De bei de kampioenen namen aan de debat ten deel, alsof er niets gebeurd was. De Crisis-Zuivelwet. Met ingang van 1 Augustus a.s. is de termijn verstreken gedurende welken het toegestaan is uit de bewaarplaats van vee houders, die zelf melk tot boter verkar- nen, boter zonder merk te vervoeren. Na 31 Juli e.k. zal dus geen enkele hoe veelheid boter de fabriek, de melkinrich ting, de boerderij, de melkslijterij, in het algemeen de bereid- of bewaarplaats, mo gen verlaten, tenzij voorzien van het Rijksbotermerk, of het speciale Crisis- botermerk. Voorts zal het na dien datum niet geoorloofd zijn, boter zonder merk te vervoeren, te verkoopen, of af te leveren, tenzij in verpakkingen van ten hoogste 1 K.G. Zelf karnende boeren, die zich tot dus ver niet bij de betrokken botercontrole- stations opgaven met verzoek, botermer- ken te ontvangen, worden daarom in hun eigen belang aangeraden, zulks alsnog ten spoedigste te doen. Het ligt n.l. in de be doeling, na 31 Juli nauwlettend op de na leving van de wettelijke voorschriften toe te zien en bij overtreding dier voorschrif ten tot het doen opmaken van processen- verbaal over te gaan. R.-K. M.U.L.O.-examen, Te Breda slaagden voor het R.-K. M.U. L.O.-examenNeeltje van Loenhout en Jan Janssens en voor het examen Handels- schrijven Lies Aarts, Marie Hopmans, Nelly van Liere, Ludwine Simons, Jet van Stee, Mien de Valk, Frans Hagenaar, Alex. Pennings, Jan van Damme en Petrus Vermeulen,; allen van Goes Adri en Nel ly Pieters uit Lewedorp Wim van den Dries uit HeinkenszandAdri Boonman uit Ovezand Jan Huige uit Nieuwdorp Ko Pieters uit 's-Heer Arendskerke. Allen leerlingen van de R.-K. M.lI.L.O.-school te Goes. Cyriel Buysse f De beroemde Vlaamsche schrijver Cy riel Buysse is gisteren op 72-jarigen leef tijd te Assenede bij Gent, zijn zomerwoon- plaats, overleden. Cyriel Buysse werd geboren te Nevele, 21 September 1859. Van zijn werk, dat in Nederland zeer veel gelezen werd, noe men wij„Het recht van den sterkste", „Wroeging", „Mea Culpa", „Op 't Blauw huis", „Van arme Menschen", „Daarna", „Rozeken van Dalen', ,,'t Bolleken", „Len te", „Het Ezelken", „Het Volle Leven", „Stemmingen", „Per auto", „De Eenza me", „Het gezin van Pamel", „De Schand paal", „Kerels", „Uit het Leven", „Twee werelden". OVER DE GRENZEN» De Belgische landbouwpers is boos, om dat de wet tot steun aan de tarwe zal wor den verdaagd. „Onder den druk der hardnekkige cam pagne gevoerd door de socialisten tegen voormeld wetsontwerp ter gelegenheid van de jongste werkstakingen, heeft de Se naatscommissie voor Landbouw besloten, dat het niet het oogenblik was het wets ontwerp tot valorisatie der tarwe te on derzoeken, ten einde een verhooging der broodprijzen te vermijden. Zij heeft bij ge lijkheid van stemmen beslist het onderzoek van het wetsontwerp te verdagen tot na het parlementair verlof. Om de werklieden voldoening te geven, werpt men dus brutaal onze landbouwers over boord. Onze boeren kent men maar wanneer er belastingen te heffen zijn of om den normalen handel in landbouwpro ducten door uitvoervergunningen te dwarsboomen, wanneer de prijzen op de wereldmarkt aan de socialisten te hoog schijnen voor het proletariaat. Naar het schijnt zou de Regeering zin nens zijn het valorisatie-ontwerp te laten begraven. Deze houding, indien zij werke lijk aangenomen wordt, beschouwen wij als een gebrek aan moed en een schreeuwen de tekortkoming vanwege de Regeering aan hare beloften tegenover den land bouw. Doch onze boeren zullen niet lan ger met zich laten sollen." „Het Teddy-boek". (Door Josephine Siebe. Uitg. Holkema en Warendorf, Amsterdam). Josephine Siebe, de bekende schrijfster o.a. van de Harlekijntje-serie, heeft met dit boek een gelukkigen greep gedaan. Het onderwerp is vroolijk en afwisselend. Zij Iaat de teddy-beren allerlei grappen uitha len en vooral voor jongens van 6 tot 8 jaar moet dit boek een genot zijn. Harm- sen van der Beek zorgde als altijd voor geestige illustraties, terwijl de uitgevers veel zorg aan den fijnen peau de peche- band besteedden. „De Moedertjes". (Door J. P. Zoomers-Vermeer. Uitgave Holkema en Warendorf, Amsterdam). Dit bock vertelt van 2 vriendinnetjes, Nans en Jeaan, beide ijverige huishoud stertjes en de verzorgstertjes van hun jon gere zusjes en broertjes. Het onderwerp is zeker voor meisjes van 12 tot 16 jaar wel geschikt. Jammer dat Mevr. Zoomers- Vermeer af en toe in een geforceerde lang dradige stijl vervalt. De illustraties zijn bij zonder goed verzorgd door Rie Reinderhof. „Het groote negerboek". Samengesteld en geïllustreerd door Willy Schermele. Uitgave Van Holkema en Warendorf, Amsterdam). Willy Schermele is met de samenstelling van dit boek niet gelukkig geweest. Het is bestemd voor jongens en meisjes van 6 tot 10 jaar, maar een bolleboos van 10 jaar zal met de raadseltjes beslist nog zwaar te kampen hebben, terwijl de ver haaltjes vele kinderen van dien leeftijd niet zal interesseeren. Ook het prikken, kleu ren en teekenen in een dergelijk mooi uit gevoerd werk, doet het gevoel niet pret tig aan. Lijkt op het bevorderen van ver nielzucht. „Het eerste prentenboek". (Uitgave Holkema en Warendorf, Am sterdam) „Het eerste prentenboek" bestaat uit een verzameling foto's van dagelijksche ge bruiksvoorwerpen. De bedoeling is de be langstelling van het jeugdige kind voor verschillende dingen, die hem dagelijks omringen op te wekken en hem er de na men van te leeren. Hulde voor de waarlijk artistieke foto's en den degelijken band. Mevr. J. Riemens- Reurslag schreef er een inleidend woord bij. „De familie Harringa". (Door J. Riemens-Reurslag. Uitg. Hol kema en Warendorf, Amsterdam). De zoogenaamde familie-verhalen willen er vooral bij kinderboeken nogal in. Me vrouw Riemens-Reurslag heeft een pret tige manier van vertellen en is voor kin deren van 8>—12 jaar geen onbekende. Ella Riemersma zorgde voor vele goede illustraties, die de aantrekkelijkheid van dit interessante boek nog verhoogen. Ongeval in een circus. Twee trapeziumwer kers vallen van een hoogte van 12 meter. Twee buitenlandsche artisten, die eiken avond optreden in het circus te Scheve- ningen en het publiek vergasten op toeren aan het trapezium, zijn gisteravond naar beneden gevallen. Gelukkig kwamen zij nog al goed te recht en waren de verwondingen niet zwaar. Een hunner werd ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. Hoe het ongeval gebeurde. Nader meldde menHet ongeval in het circus Maxo, dat nog geen veertien dagen geopend is, is gelukkig zonder ernstige ge volgen gebleven. Een der beide trapezium werkers maakte als gewoonlijk zijn „num mer" voor de pauze. Hij werkte op een hoogte van circa twaalf meter, d.i. nog tien meter onder den nok van het Circus gebouw. Vermoedelijk tengevolge van een verkeerden handgreep kon de man zich niet meer voldoende in evenwicht houden en viel in de piste. Vrijwel oogen- blikkelijk stond de man overeind en ver liet de piste. Het publiek verkeerde in de meening dat deze buiteling bij het num mer behoorde en applaudiseerde dan ook hartelijk om de inderdaad kranige presta ties van den man. Deze kwam enkele oogenblikken later weer in de piste terug om de hulde van het publiek in ontvangst te nemen. Intusschen bleek de man toch gewond te zijn, al was het niet zwaar. Hij schijnt met een der beide handen in het zand terecht te zijn gekomen, tengevolge waarvan een ader is gesprongen, waardoor een inwendige verbloeding ontstond. Zoo als bij circusmenschen gewoonte is, liet de man niet zonder krachtsinspanning niets blijken. Eenmaal aan het oog van het publiek onttrokken, liet hij zich onderzoe ken. Men oordeelde het toen raadzaam hem naar het gemeenteziekenhuis over te brengen, waar hij vannacht in observatie bleef. Deensch zeiljacht gestrand. Te Oostmahorn is gistermiddag tijdens een zware bui een Deensch zeiljacht, een tweemaster, welke gesleept werd, losge slagen doordat de tros brak. Het schip, aan boord waarvan vijf personen zijn, is in het Pinkegat op de Engelschmanplaat gestrand en ligt vrijwel droog. Er bestaat groot gevaar, dat het jacht bij hoog water vol zal loopen. De red dingboot „Insulinde" van Oostmahorn is tegen zes uur uitgevaren en blijft in de na bijheid. Waarschijnlijk zal een bergings vaartuig uit Zoutkamp eveneens assisten tie verleenen. De sleepboot, die het jacht op sleeptouw had, is doorgevaren naar Terschelling, waar het ongeval werd ge rapporteerd. Toepasselijke naam. Het motorschip „Hoop op Behoud" heeft een klein zeiljacht, ,,Neptuun" ge naamd, binnengebracht te Schellingwoude. Het scheepje, dat met twee vacantiegan- gers bemand was, was bij den vuurtoren buiten het IJ in zinkenden toestand aan getroffen. Gistermorgen had het zee ge kozen. De opvarenden zijn met den schrik en een nat pak vrijgekomen. Ernstige auto-botsing. Op den hoek van de Zaagmolenstraat en de Benthuizerstraat te Rotterdam heeft gisteravond een auto-botsing plaats gehad waarbij een dame en drie kinderen ernstig werden gewond. Een autobus van den dienst Zoetermeer, bestuurd door den 24-jarigen J. Olie, wo nende te Zoetermeer, en komende van den Bergweg, reed door de Benthuizerstraat in de richting van de Zwartjanstraat. Op de kruising van de Zaagmolenstraat kwam een twoseater, bestuurd door den 40-jari- gen D. J. Rondeltap, aangereden. Dit autotje reed met groote snelheid tegen de autobus, waarvan de bestuurder nog ge tracht had een botsing te voorkomen, doch daardoor tegen den banketbakkerswinkel van den heer Peletier terecht kwam. Onmiddellijk schoten hulpvaardigen toe; men waarschuwde den G.G.D., die spoe dig ter plaatse verscheen. De heer Rondel tap was er goed afgekomen. Zijn vrouw moest met een ernstige verwonding aan het rechteroor en het rechteroog en een verwonding aan den rechterschouder naar het ziekenhuis aan den Bergweg worden overgebracht, evenals haar 6-jarig doch tertje Nellie, dat een hersenschudding ge kregen had. Het 11-jarig zoontje kreeg verwondingen aan het hoofd, terwijl een buurmeisje, het 8-jarig dochtertje van de familie Velperlaan, verwondingen aan beide beenen en aan den slaap opliep. Het ongeval wekte groote belangstelling. Bei de auto's zijn later weggesleept. De auto bus is ter onderzoek naar de remmen, in beslag genomen. De onbewaakte overweg. Op den onbewaakten overweg nabij Voorthuizen is de autobus van den heer T. van Maanen, te Harderwijk, die een autodienst tusschen Voorthui zen - Barneveld—Garderen onderhoudt door een personentrein van den spoor weg Ede---Barneveld— Nijkerk gegre pen en totaal versplinterd. Gelukkig bevonden zich geen passagiers in den bus, terwijl de chauffeur, een neef van den exploitant, slechts een onbedui dende vleeschwonde had gekregen. In moddersloot weggezakt. Maandagmiddag is de 22-jarige groentenhandelaar A. ICazemier uit Noordhorn bij den Winsumerstraat- weg, omdat het paard schrok en op hol sloeg, van zijn wagen gevallen en in een diepe moddersloot weggezakt. Het hout, waarmee de wagen beladen was, gleed er ook af, waardoor de ,'man eerst nog een balk op het hoofd kreeg. Een juist passeerende motorrijder der M. K. uit Groningen wist den man, (die reeds bewusteloos was, uit de modder te redden. Hij was echter ernstig aan het hoofd gewond en is in bewusteloo- zen toestand naar het academisch zie kenhuis vervoerd. Drie hoeven verbrand. Aan de Riesebos tusschen Hasselt en Zwolle zijn drie boerderijen afge brand. De brand brak uit in den hooi berg van de boerderij, bewoond door de familie Put Sr. aan den Hasselter- terdijk, op grond der gemeente Zwolle. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de beide andere groote boerde rijen, alsmede drie landbouwersschu- ren en vijf hooibergen werden aange tast en geheel verloren gingen. Ook een aantal landbouwwerktuigen werd een prooi der vlammen. De boerderij en werden bewoond door de families Put Sr., Put Jr. en Neuteboom. De brand ontstond des morgens om half- vier en werd ontdekt door eenige een denjagers, die in verband met de ope ning van de jacht reeds vroeg op pad waren. Zij waarschuwden onmiddellijk de bewoners, die hevig schrokken en in allerijl hun huizen verlieten. De brandweer van Zwollerkerspel is da delijk uitgerukt om te pogen de vuur zee te blusschen, doch zij kon niet voorkomen, dat alle drie boerderijen in asch werden gelegd. Van den inboe del kon niets worden gered. Het vee was in de weide. De weg tusschen Has selt en Zwolle werd door de politie af gezet. 's Morgens om negen uur kon de weg eerst weer voor het verkeer wor den opengesteld. De oorzaak van den brand is ver moedelijk hooibroei. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Breede watering bewesten Yerseke. Hedenmiddag vergaderden de inge landen van bovengenoemd waterschap, o.a. ter verkiezing van een ontvanger griffier. Aan den ingang van de „Prins van Oranje" werden kaarten aangeboden onderteekend met J. H. C. Kakebee- ke, met een aanbeveling den ondergts- teekende te kiezen, o.a. om een lager dijkgeschot te verkrijgen. Ondergetee- kende zegt een verlaging van 20 op 18 gulden in den loop der eerstvol gende jaren niet onmogelijk te achten. De dijkgraaf, de heer C. D. Veree- ke, voorzitter, deelde bij de opening mede, dat 160 personen aanwezig zijn uitbrengende 213 stemmen. Dhr. Magendans leest een schrijven voor van Ged. Staten, waarin o.a. me degedeeld wordt dat de ontvanger griffiers hun financieel beheer van het waterschap streng gescheiden moeten houden van hun privé-financiën e. d. Zulks ter voorkoming van slordighe den e.d. in het beheer, zooals den laat- sten tijd enkele malen geconstateerd is. De voorzitter deelt vervolgens me de, dat het huis van den heer Banning te Utrecht getaxeerd is op f 8050.00. Hierna leest de heer Magendans de opgemaakte instructie voor den ont vanger-griffier voor. De heer C. de Jonge betreurt dat niet aan het verzoek van Yerseke ge volg is gegeven, om de instructie aan de ingelanden toe te zenden. Er staan dingen in, die er z.i. niet in thuis be- hooren. De instructie wordt hierna z.h.s. als voorgesteld, vastgesteld. De heer Oele vestigt er de aan dacht op, dat het bestuur nog geen machtiging gevraagd heeft, voor de overdracht van bovengenoemd pand van den heer Banning. De voorzitter vraagt deze machti ging alsnog, welke z.h.s. verleend wordt. Hierna wordt overgegaan tot de be noeming van een ontvanger-griffier. De heer Magendans deelt op verzoek van den heer Poley mede, welke per sonen gesolliciteerd hebben, hun capa citeiten en functies. Groote diefstal van edelgesteenten. Bij de politie te 's-Gravenhage is aan gifte gedaan van een diefstal in een flat gebouw, aan de Hockenhoeklaan, ten na- deele van dr. Ph.. van in totaal ruim f 200.0000 waarde. Toen de bewoner Zondagmiddag na een afwezigheid van twee uur in zijn woning terugkeerde, bemerkte hij, dat door inslui ting een paarlencollier van f 80.000, f 1000 aan Engelsche ponden, welke in een linnen geldzak in een kast lagen, waren ont vreemd. Ook edelgesteenten, gevat in pla tina, waren gestolen. De assuradeuren hebben f 16.000 uitge loofd voor dengene, die inlichtingen kan geven, welke leiden tot de ontdekking van het ontvreemde. (B.). BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Janus Pieter z.v. Marinus Snoek en Maria Cornelia Hoogerheide. AFLOOP AANBESTEDINGEN, WOLPHAARTSDIJK. Dinsdagavond werd alhier door het college van B. en W. publiek bij inschrijving aanbesteed het leg gen van 425 M. trottoir met bijlevering van 390 M2. trottoir-tegels, 15 ijzeren trot toir-kolken, 425 M. trottoir-band, 425 M. betonplaat breed 30 c.M., 160 M2. straat klinkers, het herleggen van 40 M2. keibe strating, het teeren en bijvullen van 6600 M2. weg met bijlevering van 75 ton split, 70 ton rivierzand, benevens het uitploegen en wederinwalsen van pl.m. 425 M2. weg, het bijleveren van 13.200 K.G. teer, het omleggen van 15 M. sloot en sloopen en wederopbouwen van een keermuur in de Kerkgracht, met de bepaling dat de be- noodigde teer moet worden geleverd door de Utrechtsche firma Stein en Takken en alle betonwerk door de N.V. Meteoor te De Steeg. Na de oplevering van meerge noemde werken is het onderhoud nog drie maanden voor den aannemer. Ingeschre ven werd doorP. Koeman te Wol- phaartsdijk voor f 4660: firma F. Duijn- houwer te Goes f4199; W .van de Linde te Kattendijke f 4489; P. Saaman te Wol- phaartsdijk f 4870; C. Wiskerke te Nieuw dorp f 4389; M. W. Knuist te Goes f 4230. Gegund aan de laagste inschrijver de firma F. Duijnhouwer te Goes. De boot was een paar meter van den kant toen een heer kwam aanstormen, zijn valies aan boord smeet en toen zelf den sprong waagde. Hij kwam er ten koste van een paar schrammen en builen af en hijgde: „Daar had ik haast de boot ge mist!" „Gemist? herhaalde één van de passa giers. „Man, ze komt juist aan".

Goessche Courant | 1932 | | pagina 3