Stadsnieuws. ProVincienieuw's WEERBERICHT. Rechtszaken 1922. Bureau Bleuzé. 1932. 1 Augustus a.s. zal het precies tien jaar geleden zijn dat onze accountant, de heer A. J. Bleuzé op het Stations plein alhier zijn „Bureau voor Admi nistratie en Belastingzaken" opende. Aanvankelijk was het kantoor be doeld als een agentschap van het Ac countants- en Belastingconsulatie-kan- toor „Louisse en Van der Wiele" te Amsterdam, doch al spoedig maakte de heer Bleuzé zich los van dit kan toor en trok naar de Vlasmarkt, waar thans nog steeds het bekende „Bureau voor Administratie en Belastingzaken A. J. Bleuzé", gevestigd is. We schrijven het „bekende" bureau, en zeker is deze uitdrukking voor een bureau, dat eenige honderden vasté cliënten heeft, volkomen op zijn plaats Dat in zulk een korten tijd over „eenige honderden" cliënten kan ge waagd worden, heeft twee hoofd-oor- zaken. In de eerste plaats gingen vele za- kenmenschen inzien, dat het goed bij houden van een overzichtelijke boek houding elke week niet is, dat het gemis daarvan, direct zoowel als in direct, schade beteekent en dat, zelfs al heeft men een goed-ingerichte boek houding, elks werk niet is, dat het gelde controle door een deskundig buitenstaander gewenscht is. Voorts werden de belastingvoorschriften al ingewikkelder en de inspecteurs steeds „veeleischender" en ook om deze re den werd een goede boekhouding een vereïschte, opdat de aangifte altijd volkomen door de boekhouding gedekt zou zijn. Buitendien is, hetzij met of zonder goeden boekhouder, vooral ook het reclameeren tegen een belasting aanslag „elks werk" niet, en is het succes van een reclame van het „ge documenteerd" reclameeren afhanke lijk. En in de tweede plaats, voor het onderhavige bureau het belangrijkste echter, was de goede naam, die Bureau A. J. Bleuzé zich verwierf, oorzaak, dat degenen, die de zaken als boven omschreven leerden inzien, zich steeds meer tot dit bureau wendden. De heer Bleuzé, die wij in verband met dit jubileum (men zie ook de advertentie), een bezoek brachten, schetste ons eenige interessante voor beelden van algemeenen aard, waaruit duidelijk bleek, hoe licht men, zonder geregelde deskundige controle bena deeld kan worden, of wel zichzelf, door onvoldoende bekendheid met de belasting-voorschriften, benadeelen kan. Voorbeelden, die zich in zijn prak tijk als feiten voordeden. En het is begrijpelijk, dat elke cliënt tot wiens genoegen, en voordeel vaak, Bureau Bleuzé werkte, op zijn beurt dit bureau gaarne aanbeval. Begrijpelijk had de heer Bleuzé al spoedig hulp noodig en hij vond deze, nadat reeds ettelijke jaren een boek houder aan het bureau verbonden was, in zijn zoon, den heer J. Th. Bleu zé. Zes jaar geleden begon de heer Bleuzé Jr. met zijn vader van de licht ste vertrouwelijke werkzaamheden te ontlasten, tot hij mettertijd diens rech terhand werd. De heer Bleuzé gewaagde tegen ons ook nog over de aangename wijze, waarop hij altijd medewerking van de belasting-, toriteiten heeft, en over de gunstige ontvangst die zijn reclames steeds te beurt vallen. Ongetwijfeld mede een bewijs van de gegronde en deskundige behandeling en één van de oorzaken, waardoor dit bureau thans met zooveel voldoening op de achter liggende tien jaar kan terug zien. Besluiten wij met de heeren Bleuzé Sr. en Jr. ook voor ons bedrijf, met dit jubileum geluk te wenschen. Zwemwedstrijd ,,'f Sas". Maandagavond vergaderde het be stuur van de Zwemclub ,,'t Sas", ter regeling van de laatste bijzonderheden voor den Zaterdag !a.s. te houden zwemwedstrijd. De wedstrijd-commissie, bestaande uit de heeren Dr. v. d. Velde, voor zitter; A. P. Jongepier en F. P. den Hertog, deed verslag van de reeds ge troffen maatregelen. Er blijkt veel be langstelling voor dezen wedstrijd te bestaan. Voor de 21/2 K.M. telde men reeds meer dan 20 deelnemers, waar onder 3 dames. Er werd ook een zeer groot aantal prijzen, n.l. 2 bekers, 36 medailles en 30 kunstvoorwerpen, e. d. aangeboden. .De verschillende functies werden als voldt verdeeld: starter, dr. Snoek; kamprechter, E. Zwaan; Jury: J. J. de Jongh, voorz.; A. J. Hendrikx, J. Meylink, J. K. van Dullemen; tijdop nemers, K. Kooy, J. Weststrate, G. Broekstra. In tegenstelling met vorig jaar zal ditmaal een lage entrée geheven wor den. (Zie advertentie). Daartoe wordt het terrein afgezet. Langs de linker zijde van het kanaal heeft men geen toegang. Er worden ditmaal ook een aantal zitplaatsen ingericht. Een bij zondere attractie is, dat „Euphonia" den wedstrijd met muziek zal opluis teren. „Euphonia" marcheert van de Markt af tot 2V2 K.M. voor het Sas, waar de deelnemers aan den langen afstand zich te water begeven. „Euphonia" legt den laatsten afstand per autobus De prijsuitreiking zal des avonds half acht in de „Prins van Oranje" plaats vinden. Deelen we tenslotte nog mede, dat „Polygoon" mogelijk een geluidsfilm van den wedstrijd zal vervaardigen. Goesche wijkverpleging. Ontvangen voor de Gqesche Wijk verpleging uit dank voor verleende hulp door Zr. v. d. Linde Rooze en Zr. Anthonisse de giften: één van f25, twee van f 10, één van f 7,50, drie van f 5, twee van f 3, vijf van f 2,50, vier van f2, één van f0,50. Moeder Imeldina. Dc „Nieuwe Zeeuwsche Courant" schrijft: Zaterdag 6 Augustus a.s. hoopt Moe der Imeldina, de overste van St. Jo anna haar zilveren professiefeest te vieren. Meer dan tien jaren reeds oefent Moeder Imeldina hier haar even moeilijke als zegenrijke taak met opoffe rende liefde, groot meegevoel en aan stekelijke opgewektheid uit; honder den patiënten, hier zoowel als in den omtrek, heeft zij aan zich verplicht, waarom wij meenden er een goed werk mee te doen om aan het komen de jubilé eenige meerdere bekend heid te geven. Haar bescheidenheid zal, wij weten het reeds van te voren, tegen dezee publicatie appèl aanteekenen, doch de dankbaarheid heeft ook haar rechten op uiting en daar komen wij thans voor op; 6 Augustus of beter 7 Augus tus, want dan zal „St. Joanna" haar leidster huldigen, zal Moeder Imel dina het moeten toestaan dat ook een ander eens ondervindt dat hef zaliger te geven is dan te ontvangen. Excursie naar Schouwen. Onder leiding van den heer P. C. de Gelleke, de energieke organisator van reeds talrijke Historische excur sies, zal a.s. Zaterdag weer een ex cursie plaats hebben, n.l. naar Schou- wen-Duiveland. Een bezoek zal gebracht worden aan het oude Zierikzee (kerk, poorten, stadhuis, enz.); Renesse l(kasteel Moermond); Haamstede (zoo moge lijk het kasteel aldaar); Burgh (kerk). De eenzame toren van Koudekerkte, die met rijkssteun gerestaureerd wordt Voorts hoopt men nog een bezoek te brengen aan Brouwershaven (kerk, stadhuis, standbeeld Jacob Cats). Door den heer De Gelleke is het af te werken programma, zooals men dat van hem gewend is, keurig verzorgd. Via Nieuwerkerk, Bruinisse, /Zijpe, keert men naar Goes terug. Des mor gens half zeven hoopt men uit Goes te vertrekken. Onze ganzen. Thans vier koppels in onze singels. Gistermiddag zijn opnieuw 2 kop pels ganzen te water gelaten. Thans echte Toulouse-ganzen; ras-vogels dus. Eén paar is in de Westvest gedepo neerd, achter het gebouw van het Heilsleger en het andere paar in de Oostvest bij de jubileum-bank. Er was vrij veel belangstelling van de zijde van het publiek. De plechtig heid verliep ook nu niet geheel zon der incident, daar de „officials" bij de tweede tewaterlating verrast wer den door een kleine wolkbreuk, zoo dat ze spoedig veel gelijkenis ver toonden met de verschrikt rondkij kende watervogels. Wat dat „verschrikt rondkijken" van de ganzen betreft, we hopen dat alle belangstellenden ook een waakzaam oog op de fraaie dieren zullen hou den, opdat zij niet spoedig op den rij weg een roemloozen dood sterven. Begrijpelijk zullen ze de eerste dagen nog aan hun vreemde omgeving moe ten wennen. Ook de jeugd vragen wij vriendelijk de dieren met zachtheid te behandelen. Voorts zullen ze stoffe lijke blijken van belangstelling, als brood, aardappelen, enz., zeker dank baar aanvaarden. Zoo hebben we thans dus vier kop pels ganzen in onze vesten tegen e»^n jaar geleden één exemplaar. Het moet nu wel vreemd gaan, willen er 'nu „vanzelf" niet wat bij komen! We meenen hier, namens Goes en de milde gevers der geldelijke bijdra gen, een woord van dank te moeten uiten aan den heer W. Siepman, die tot de gevers behoorde, doch buiten dien gratis voor een advertentie zorg de en die tevens overtocht der ganzen en hun vervoer naar de singels ver zorgde. Tenslotte, als er nog lezers zijn, die spijt hebben, ook niet in den zak ge tast te hebben voor deze verfraaiing van ons stedelijk schoon, dan kunnen zij deze fout alsnog herstellen, want de algeheele kosten, die de „ganzen- commissie" moest maken, gingen nog eenige guldens uit, boven het bedrag, dat zij beschikbaar had. De steekpartij. Over het voorval van Zaterdagavond 1.1., waarbij Van H. door A. Z, met een mes gestoken werd, kregen wij nog een eenigszins andere, meer volledige lezing. Men deelde n.l. mede, dat Van H. eigen lijk buiten de kwestie stond en ook niet tot de personen behoorde, die onder den invloed van biergebruik waren. Hij liep zijn verwondingen echter op, toen hij A. Z. trachtte te kalmeeren en naar huis te brengen, waarop deze zich plotseling te gen hem keerde met het bekende, voor hem onaangename gevolg. Benoemd. Tot onderwijzeres aan de Chr. school te Kamerik is benoemd mej. M. v. d. Zee te Goes. Veemarkt. Ter veemarkt van Dinsdag j.l. wa ren aangevoerd 16 biggen. IJSKASTEN, reeds vanaf 19,-, elec- trische ijskasten vanaf 230,.j. M. POL DERMAN, Telefoon 129, Groote Markt, Goes. Waterschappen, enz. Bij Kon. besluit is benoemd met ingang van 1 Augustus tot gezworene van het wa terschap „De Breede Watering bewesten Yerseke", C. Zandee Azn. te Kloetinge, P. de Koeijer Lzn. te Yerseke en P. Mol Jzn. te Kapelle. Diefstal van een jacht. Gisterenavond meldden zich bij den bur gemeester van Veere, twee personen, die per roeiboot" aan wal waren gekomen en die zeiden, zich aan diefstal van een jacht te hebben schuldig gemaakt. Het bleken te zijn de 32-jarige Edgar Lake, een En- gelschman, en den 44-jarigen 2de stuur man Joh. de Wit, een Zuid-Afrikaander van geboorte, doch zooals zijn naam dui delijk doet blijken te zijn familie uit Ne derland. Zij deelden mede te Winstable (Kent) een daar liggend jacht te hebben ont vreemd en met dit schip op avontuur te zijn gegaan. Zonder compas staken zij naar Ostende over en voeren van daar in de richting van ons land. In het Veersche gat gekomen, zagen zij Veere liggen en daar zij honger en dorst hadden, lieten zij het jacht in den steek en kwamen met de boot aan wal. De burgemeester hield de beide mannen aan en bracht hen naar Middelburg over, waar zij op het politiebureau in arrest werden gesteld, in afwachting van hun voorgeleiding aan den Officier van Justitie. Heden zou getracht worden het jacht alsnog op te pikken en te Veere binnen te brengen. Waterschappen, enz. Bij Kon. besluit zijn benoemd met in gang van 27 Juli tot dijkgraaf van het wa terschap Oud-Wolphaartsdijk J. Goetheer te Wolphaartsdijkmet ingang van 1 Augustus tot gezworene van het water schap Oud-Wolphaartsdijk M. L. Smalle- gange te Wolphaartsdijk. Ontslag aan „De Schelde". Het aantal werklooze arbeiders aan de Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlis- singen, neemt steeds grootere afmetingen aan. Ook tegen Zaterdag a.s. is weder aan ruim 100 arbeiders in verschillende af- deelingen tijdelijk ontslag aangezegd. ELLEWOUTSDIJK. Concours „Zorgvliet". Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan had boogschutters-soc. „Zorgvliet", tegen Zaterdag 23 Juli een concours uit geschreven, waaraan door 93 schutters van 18 verschillende vereenigingen van Zuid-Beveland werd deelgenomen. De uitgeloofde prijzen werden behaald Hoofdvogel, een zilveren lauwertak, aan geboden door den beschermheer Ir. F. W. D. C. A. van Hattum, door St. Westveer, lid van de „De Edele Handboog" te Oude- lande. Ie klep: een verguld zilveren pla quette, aangeboden door Mevr. van Hat tum—Dekker, ambachtsvrouwe van Elle- woutsdijk, eere-lid, door I. van Wijngen, lid van „Zorgvliet" te Ellewoutsdijk. 2e klep: een zilveren distinctief, aangeboden door den heer P. ,M. Smallegange, burge meester, door P. van Wijngen, lid van „Zorgvliet" te Ellewoutsdijk. 2 zijvogels: elk een zilveren medaille, geschonken door den heer E. A. van der Bent, eere-voor- zitter en den heer J. van Liere, hoofdman, door E. Vervaat, lid van „Jacoba van Beieren" te Goes en door P. M. Stout- hamer, lid van „Zorgvliet" te Ellewouts dijk. Hoogste aantal vogels: een zilveren medaille, aangeboden door de jubileerende vereeniging, door J. Platschorre, lid van „Zorgvliet" te Ellewoutsdijk. Verder werd de 3e klep behaald door St. Westveer', van „De Edele Handboog" te Oudelande. De hoofdkallen resp. door P. M. Mol van „Juliana" te Oudelande en M. de Jonge van „Willem Tel I" te Ovezande. De kleine kallen door Jac. van Doorn van „Zorgvliet" en C. van Oeveren van „Doel naar Hooger" te Wolphaartsdijk. KAPELLE. In de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer J. J. Dronkers, werd gekozen als kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk alhier, de heer M. Glas Jbz. KRUININGEN. Onderstaand schrijven is door burge meester B. C. de Mul aan alle te Kruinin- gen wonende landbouwers, welke tarwe te velde hebben, gezonden „Wanneer de weersomstandigheden niet veranderen, zal binnen enkele dagen kun nen worden overgegaan tot het snijden van het te velde staande graan. Het is me bekend, dat dit kan geschie den, zoowel met de machine als door han denarbeid, en ik kan me voorstellen, dat het snijden met de machine u eenig finan cieel voordeel oplevert. Doch ondanks dat, meen ik toch een beroep te mogen doen op uwe medewer king en u te vragen om dit jaar alle graan absoluut met de hand te laten snijden. Ge zult daarmede helpen bestrijden de werkloosheid van uw eigen mede-ingeze tenen, maar dat niet alleen, ge zult ook helpen voorkomen, dat de gemeente-finan- ciën, die ten slotte toch ook voor een deel uw financiën zijn, in nog minder gunstige conditie worden gebracht, dan zij thans reeds zijn. De werkloosheid eischt van de gemeen te zware offers en het laat zich aanzien, dat ook de aanstaande winter veel zal moeten worden uitgegeven. Om al deze redenen, spreek ik de hart grondige hoop uit, dat ge aan mijn boven staand verzoek zult willen voldoen en be tuig u daarvoor bij voorbaat mijn welge- meenden dank. Op de gemeente-secretarie zal men u gaarne bemiddeling verleenen bij het aan werven van werkkrachten." KRABBENDIJKE. Een echt brokje „oud-Krabbendijke" staat op het punt te verdwijnen. Het groo te huis der familie Kakebeeke, dat tot dus ver het dorpsplein beheerschte, wordt af gebroken. Hoe oud dit gebouw is, dat zoo lang het echte centrum van het dorp uit maakte, zal wel niet precies na te gaan zijn, maar op een plaatje uit 1750 staat het vrijwel in zijn tegenwoordigen toestand. KORTGENE. Raadsvergadering» Maandagmiddag vergaderde de gemeen teraad onder voorzitterschap van den heer J. C. Schuilwerve, tevens secretaris. Af wezig de heer De Looff. Ontvangen is een adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, met het verzoek de bezuini gingsmaatregelen bij de posterijen in te trekken. De voorzitter kan met deze be zuiniging allesbehalve instemmen, doch kan geen maatregelen treffen, die tot betere toestanden aanleiding kunnen geven. Ver der is er ingekomen een schrijven van de vereeniging Chr. Middelbaar Onderwijs te Leiden om f 49,84 subsidie per leerling. B. en W. stellen voor om op het verzoek afwijzend te beschikken. Aldus besloten. Terug is ontvangen van den Com missaris der Koningin een schrijven, rege lende de eischen van benoembaarheid van den veldwachter van Kortgene. Verschil lende artikels in deze ambtenaarswet ver vallen na goedkeuring van den raad. Ingekomen is voorts een schrijven van „Schuttevaer" aan Ged. Staten over de hooge havengelden. Het liggeld bedraagt thans 30 cent per week per M2. voor sui kerbietenschepen, voor het laden van boomstammen wordt 50 cent betaald en voor het veilen van houtwaren 10 cent. B. en W. hebben op het adres geant woord, dat ook de hooge haven- en lig gelden niet aan hun aandacht ontsnapt zijn, doch de vereeniging moet wel inzien dat de gemeente Kortgene indertijd een lee ning gesloten heeft van f 30.000. Hiervan moet rente en aflossing betaald worden, alsmede het onderhoud en de liqqinq van de haven. B. en W. stellen echter toch voor het haven- en liggeld te verlagen en wel zoo, dat de suikerbietenschepen voortaan 20 ct. per week per M2. moeten betalen, voor het laden van boomstammen 25 ct. en voor het veilen van houtwaren 5 ct. voor lossen en laden. Van heffing zijn vrijgesteld alle schepen die laden of lossen voor rekening van polderbesturen, en ook die schepen, die niet laden of lossen, mits de schipper hier gedomicilieerd is. Het abonnement voor beurtschippers zal hetzelfde blijven. Aan den heer L. Vogelaar wordt een stuk land ingehuurd voor den tijd van 7 jaren, naast het havenplein, zulks voor het opbergen van grint. B. en W. eischen dezelfde voorwaarden van inhuring als vorige malen. Heeft de gemeente echter dit stukje grond zelf noo dig, dan heeft ze het recht om den tijd van 7 jaren in te korten. De heeren Wolse en Salomé worden benoemd tot de commissie, die de reke ning van den gemeente-ontvanger over '31 zal nazien. De voorzitter zegt, dat er be richt gedaan zal worden wanneer de com missie vergadert. Bij de rondvraag zegt de heer Holle- stelle, dat de brug-oploop bij de kaaiput erg gebrekkig is, en acht dit, daar er wa ter uit deze put geschept wordt, gevaar lijk voor de waterscheppers. De voorzitter zegt dat een behoorlijke plank daar ter plaatse gelegd zal worden. Er wordt in het midden gebracht dat er wel is waar, door de werkloozen erwten gelezen worden, maar er wordt geklaagd dat de menschen niet aan hun daggeld kunnen komen. Het loon was oorspronke lijk f 2 per mud. Dit heeft een week ge duurd, maar daar er onmogelijk een be hoorlijk loon aan verdiend werd, is de prijs toen op f2,40 per mud gebracht, waarna nog niet veel deelname volgde. De voorzitter zegt, uit goede bron te weten, dat er gezinnen zijn, die 6 mud per week konden uitzoeken en dus toch een vrij goede verdienste hadden. Er wordt uitge zien naar andere werk-objecten. Besloten wordt om de nieuwe haven bij de petroleum-tank uit te diepen. De heer Dorst zegt, dat dit uitdiepen slecht kon zijn voor den beschoeiden dam en wil daarom een brug of plankier laten maken voor het weg laten vloeien van de uitge baggerde modder. Daarna komt de heer Salomé met het idee om den grond van verleden jaar te laten uitkruien en verder dezen grond naar het woonwagenkamp te brengen. Aldus besloten. Het loon zal na der door B. en W. vastgesteld worden. Op de vraag van den voorzitter of er al een landbouwer geweest is bij den agent van de arbeidsbemiddeling om werknemers moet ontkennend geantwoord worden. Daarna sluiting. De verwachting tot den avond van 28 dezer luidt: meest matige W. tot Z.W. wind, zwaar bewolkt met tijde lijke opklaringen, kans op enkele re genbuitjes, weinig verandering in tem peratuur. WOLPHAARTSDIJK, Maandagavond trad in de zaal van A. Dalebout te Oud-Sabbinge als spreker op de heer Baks uit Roosendaal, hoofdbe stuurslid en propagandist van den moder nen Landarbeidersbond, met het doei al* hier een afdeeling van dezen bond op te richten. Hoewel vrij veel arbeiders waren opgekomen, kon nog niet tot stichting worden overgegaan. Eenige personen na men op zich plaatselijk propaganda te maken. YERSEKE. Uitslag wedvlucht van de postduiven- vereeniging „Stormvogels" van Duffel (België). Ie, 2e en 9e A. de Wee, 3e, 11e en 13e E. Everse, 4e en 8e P. Min- naard, 5e A Nieuwenhuize, 6e, 7e, 10e, 12e en 14e W. van Haver. Eerste duif 8 u. 48 min. 05 sec. Laatste duif 9 u. 42 min. 41 sec. Ook bij de mosselverzending wordt het vervoer van trein en boot langzaam maar geleidelijk door de auto verdrongen. Was het vroeger een zeldzaamheid, dat een auto om mosselen kwam, nu geschiedt het dagelijks. Van heinde en ver uit België, ja zelfs uit Frankrijk komen de kooplui, die vroeger uit Antwerpen hun mossels be trokken, nu regelrecht naar Zeeland, 't Is alleen jammer, dat de prijs niet hooger is. Onder den wal worden goede kwaliteit mossels verhandeld a f 1,40 per ton. De vraag is zeer goed. Er gaan wekelijks dui zenden tonnen weg en was de economi- schen toestand in België beter, dan zou de vraag nog oneindig grooter zijn. Proces Gorgulof. Zooals reeds gemeld, is Maandag te Parijs het proces tegen Gorgulof, Dou- mer's moordenaar, begonnen. Om 12 uur vulde zich snel dei rechtszaal. Achterin de zaal is de pers opeengestouwd, rechts van de jury. Naast de pers zijn de getuigenbanken. Daarin zitten de vrouw van Gorgulof, een bleeke, ziekelijke verschijning, reeds in voorspellend zwart gekleed. Naast haar de schrijver Claude Far- rère, die bij den aanslag in den arm werd gewond, verder de rechercheurs en de gerechtelijke psychiters, die den moordenaar toerekeningsvatbaar ver klaarden, benevens drie door de ver dediging opgeroepen contra-experts. In een glazen kist voor de rechters- plaatsen zijn de stukken van overtui ging gedeponeerd: Farrère's boek La Bataille, dat hij voor het plegen van den aanslag signeerde, acht Brade's (zoo luidde de schrijversnaam van Gorgulof en dien naam had hij ook oor spronkelijk opgegeven) en het schut blad van Farrère's boek, dat de moor denaar even voor den aanslag had ge kocht en waarop hij had aangetee- kend: Pawel Gorgulof, moordenaar van den president der Fransche repu bliek. Om half twee, wanneer het carillon van de St. Chapelle luidt, gaat een zijdeur open en wordt Gorgulof bin nengebracht. Hij is in gevangenisklee- dij en wordt door politiebeambten in de box opgesloten. Aangekondigd door den gerokten deurwaarder, treden de magistraten binnen, in bloedroode to ga's met hermelijn afgezet: president Dreyfus en zijn beide asessors. Daar is in zwarte toga de procureur-gene raal Donat-Guigne zelf, een der beste sprekers van de Fransche justitie, met den advocaat-generaal. Hierop begint de voorlezing van de acte van beschul diging door den griffier. Ik gebruik to ch steeds dezen naam? Bij zijn verhoor gaf Gorgulof een verwarde uiteenzetting van zijn plan voor den moord. Hij zegt, dat hij zich geen rekenschap gaf van hetgeen hij deed en als het ware daartoe gedre ven werd door een innerlijke macht. Hij had sublimaat bij zich. „Waarvoor?" vraagt de president. Hij wilde zich van kant maken voor het geval de aanslag niet mocht sla gen, zoo heeft de beklaagde in de in structie verklaard. Maar zijn verkla ringen worden nu weer zeer ver ward; hij zegt dat hij in elk geval sterven moet om zijn ideeën en ge bruikt voor zijn idealen het in dit verband wel zeer stuitende woord „fra ternité". Verder weidt hij weer zeer uit over zijn politieke ideeën en her haalt eenige malen dat hij niet alleen

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2