StadsDieuWs. FroVincieoieaWs WEERBERICHT. Binnenland DE RAAD VAN GOES. De raad van Goes kwam Dinsdag middag half vier in openbare verga dering bijeen. Voorzitter is de burge meester. Afwezig de heer v. d. Wart. Eenïge ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Herstemming over het voorstel tot het nemen van een besluit als be doeld in artikel 212 der Gemeente wet. (Overdracht van macht, in de vorige vergadering staakten de stem men 6—6). Niemand der leden verlangt nadere discussie. Het voorstel wordt met 7 tegen 5 stemmen verworpen. Herstemming over het voorstel tot het benoemen eener commissie ad hoe inzake de gasthuiskwestie. (Voorstel van den heer Van Poelgeest. In de vorige vergadering staakten de stem men met 6—6). De heer H o 11 e s t e 11 e maakt er aanmerking op, dat één of meerdere leden de geheimhouding inzake het rapport der Ver. van Ned. Gemeen ten schonden. Voorts meent spr., dat het rapport voldoende gegevens ver schaft en een commissie niet noodig is. Het voorstel wordt hierna met 7 tegen 5 stemmen verworpen. Tegen de heeren Hollestelle, Van Melle, Goed- bloed, Vermaire, v. d. Does, Simons, Eckhardt. De heer V i s s c h e r zegt, dat hij zich vrijheid voorbehoudt nader op het rapport terug te komen. De voorzitter betreurt het, dat de geheimhouding inzake het rapport door één of meer raadsleden geschon den is. Hij verwacht, na bespreking met het Gasthuisbestuur, spoedig een volledig rapport, in overleg opge maakt met de rapporteurs der Ver. van Ned. Gemeenten. De heer D e R o.o vraagt of het niet wenschelijk is, dat daar raadsle den bij zijn. De voorzitter zegt, dat de be sprekingen volledig aan den raad overgebracht zullen worden. Op een vraag van den heer V a In Poelgeest, zegt spr. nog, dat de voorzitter van het Gasthuis met deze behandeling accoord gaaf. De voor zitter van het Gasthuis voelde niets voor een commissie, zegt spr. De heer Van Poelgeest zegt, dat de heer Pilaar tegen hem anders sprak. De heer C r u c q vraagt, of dit rap port zoo samengesteld is op verzoek van de gemeente. De voorzitter beaamt dit. Spr. wijst er voorts op, dat het publiek het rapport verkeerd leest. Er staat niets in over frauduleuze handelingen b.v. Vaststelling van het le suppletoir kohier der hondenbelasting voor het dienstjaar 1932. Vastgesteld z.h.s. Voorstel tot wijziging der Verorde ning op de mestvaalten, enz. Z.h.s. goedgekeurd. Hierna wordt te ongeveer vier uur overgegaan tot zitting met gesloten deuren. Geslaagd. Geslaagd voor het examen Handels kennis L.O., mej. J. A. Cysouw alhier. Esperanto-cursus. Zaterdagavond had, onder leiding van de Vereeniging van Onderwijzers in Zuid- en Noord-Beveland, een open bare vergadering plaats, om te ko men tot de oprichting van een espe ranto-cursus te Goes. Na het welkomswoord van den waarnemenden voorzitter, hield de heer Holleman uit Bergen op Zoom, vice-voorzitter van de Algem. Espe rantisten Bond „L. E. E. N.", een in leiding over het Esperanto in de prak tijk, welke inleiding met de grootste aandacht werd gevolgd. Spr. maakte duidelijk, dat het Esperanto reeds functionneert op elk gebied. Het be trekking tot het Esperanto-onderwijs op de scholen citeerde hij uitspraken van alleszins deskundige onderwijs- menschen, die als hun oordeel te ken nen hebben gegeven, dat Esperanto de studie van andere talen bevordert. Zoo heeft b.v. Dr. Scougal, inspec teur van onderwijs in Schotland, deze uitspraak gedaan: „Esperanto leeren is voor hen, die later andere talen willen leeren, tijd winnen, niet tijd verliezen". Vervolgens betoogde spr., dat Esperanto een levende taal is, voor namelijk omdat alle stamwoorden ge nomen zijn uit de levende talen. Spr. eindigde met te zeggen, dat het een genot is Esperanto te leeren, omdat de taal zeer eenvoudig is, geen uit zonderingen heeft en slechts één gram matica bezit van 16 regels. Daarna gaf de heer Appel, onder wijzer te Bergen op Zoom, een ge deelte van een eerste les volgens de bekende Cseh-methode, waarbij geen leerboek noodig is, en geen huiswerk wordt gegeven, maar waarbij van het eerste oogenblik slechts Esperanto gesproken wordt. Na afloop van een dergelijken cursus kan men een eenvoudig boek lezen en zich uiten in een eenvoudig gesprek en brief. Verder was er een bescheiden ten toonstelling ingericht, die nochtans een mooien kijk gaf op hetgeen et reeds op Esperanto-gebied bestaat. De vergadering sluitende, gaf de waarn. voorzitter als zijn meening te kennen, dat de groote aandacht wel bewezen had, dat de inleiding en les in den smaak waren gevallen van de bezoekers. Hij dankte dan ook har telijk de beide heeren voor hetgeen zij dezen avond gegeven hadden. Staande de vergadering gaven reeds eenigen zich op als deelnemer aan den cursus en werd een commissie ge vormd, die de verdere propaganda voor de Esperantocursus ter hand zal nemen. De heer Mays, Oostsingel, ver klaarde zich bereid als secretaris op te treden bij wien men ook inlichtin gen kan bekomen. Rijks Hoogere Burgerschool. Bevorderd tot de 2e klasse: W. J. Bosman, A. Bruinooge, J. A. Drijgers, D. J. v. d. Have, Ga. P. Koolwijk, D. J. Lindenbergh, A. Meulbroek, J. P. J. Ruisaard, A. C. v. d. Sande, J. P. Vette, J. A. Dek, A. v. d. Graaf, A. A. Hoevens, A. Kievit, J. Kloosterman, J. C. Lodder, G. J. Lunenberg, J. K. C. Matthijs, G. P. Molhoek, A. M. Oost hoek, P. J. J. Post, C. Sinke, G. C. Veggel, W. C. van Liere, Aa. Wabeke, en j. N. Adriaansen. Her-examen 3, afgewezen 8. Bevorderd tot de 3e klasse: C. v. d. Broek, J. K. Davidse, A. J. Mol, J. J. v. d. Peijl, Th. Reijerse, N. 'v. d. Schraaf, J. W. Smit, A. van Strïen, \Y. J. Westveer, P. A. de Graag, Pa. A. Hofstra, J. P. Lindenbergh, R. M. van Luijk, C. J. Moerman, Eth. C. van Noort, A. Oudkerk, E. Smits, Ph. Wessels, C. D. Vermeulen en Ca. A. de Regt. Her-examen 1; afgewezen 6. Bevorderd tot de 4e klasse: A. v. d. Boomgaard, M. J. van Bieda, A. Buth- fer, M. S. Eversdijk, L. Franken, J. Hannewijk, Wa. M. den Herder, J. J. de Koeijer, Ma. C. Koning, J. H. Roo- se, J. J. Bak, E. W. Beth, J. M. le Clercq, J. F. Jansen, Ga. M. Linden bergh, B. Meeuwsen, Aa. J. Meulpol- der, A. Schuilwerve, B. J. Coppens en J. Brand. Her-examen 1, afgewezen 12. Bevorderd tof de 5e klasse: (lift afd.) J. W. Kusee, J. Noordhoek en C. Visser. Afgewezen 2. Afd. B.: M. C. van Darame, Ka. A. E. Goetheer, D. C. Kloosterman, Ma. Oom, G. van Riet, J. M. de Regt, A. H. Scheeuwe en B. Zuidema. Met proeftijd 1, her-examen 4, af gewezen 8. Concert „Kunstvrienden". Het volksconcert, door „Kunstvrien den", gisteravond in den tuin van het Schuttershof gegeven, heeft vele be langstellenden getrokken. En, gelijk wij verwachtten, was de muziek die belangstelling ook ten volle waard. Noemen wij kortheidshalve alleen „In a Clock Here", dat al bijzonder zuiver en aantrekkelijk vertolkt werd! Voorts kwam deze muziek in den mooien tuin ook geheel tot haar recht en bleek het publiek, gezien hef aan dachtig gehoor en het spontane ap plaus telkens, hef gegevene ook te waardeeren. Een woord van lof voor directeur P. B. van Sprang en zijn vereeniging, die geheel belangeloos optraden, is hier dus temeer op zijn plaats. Volksconcert. Het programma voor het volkscon cert te geven door de Harmonie „Ho sanna" op a.s. Donderdag 21 Juli, des avonds half negen op de Groote Markt alhier, luidt als volgt: 1. „Vereinte Fahnen", marsch, Max Gabriel; 2. „Franzosische Lustspiel", ouverture, Keler Bela; 3. „Jeunesse „Poudrée", valse, Pr. Francois; 4. „Carmen", fantaisïe sur l'opéra, Bizet; Pauze; 5. „Strasbourg", marsch, Fern. Andrieu; 6. „Suite Ballet", F. Popy; I. Entrée-Mazurka, 2. Pizzicatie, 3. Valse lente, 4. Largo, 5 Final Galop; 7. „The Song from my heart", J. Jor dan; 8. „Une Nuit a Venise", Fern. Andrieu; 1. Patrouille, 2. Rêverie, 3. Sérénade, 4. Tarentelle; 9. „Wieder in der Heimat", marsch, Blanken burg. Uitstekende lading. Gisteren reed bij de brug over de haven, een vrachtauto uit Zevenber gen, beladen met hout, en bestuurd door P. K., onzen stadgenoot P. van H. aan, die een vrij ernstige hoofd wonde bekwam. Dr. van den Berg ver leende geneeskundige hulp. Oorzaak van het ongeval was, dat een deel der lading zeer ver buiten den auto stak. Proces-verbaal zal opgemaakt wor den. Onbestelbare post. Brieven binnenland: N.V. C. Polak Gzn., Groningen. Briefkaarten binnenland: 2 zonder adres. N.B. Den afzenders wordt aanbe volen op alle stukken hun naam en adres te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen wor den teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle stuk ken van een volledig adres straat naam en huisnummer te voorzien. Veemarkt. Ter veemarkt van Dinsdag j.l. wa ren aangevoerd 2 loopvarkens, 30 big gen. PROVINCIALE STATEN. In de Dinsdag gehouden vergadering was de heer Van der Wart afwezig. P r o v i n c i e P. Z. E. M. Over de mededeeling over deze financi- eele verhouding hebben Ged. Staten in hun antwoord o.a. gezegd, dat moeilijk te zeg gen is, welk bedrag voor de volledige elec- trificatie nog zal noodig zijn, en of de P.Z.E.M nog verder een beroep op het crediet der provincie zal moeten doen. Z.h.s. vereenigden de Staten zich met het voorstel tot wijziging van het Provinciaal wegenplan en de wegenbelasting-verorde ning. Dit zal tengevolge hebben, dat voor rijwielpaden, die niet langs een weg liggen, maar toch het verkeer op de groote wegen ontlasten, ook financieelen steun kan wor den verleend. Provinciaal wegenfonds. Reeds in de afdeelingen werden enkele opmerkingen gemaakt naar aanleiding van het voorstel tot wijziging van de Wegenbe lastingverordening Zeeland, instelling van een wegenonderhoudsfonds en vaststelling van de rekening 1930 en de begrooting 1932 van het wegenfonds. De heer Kodde bepleitte vermindering van het percentage, dat belanghebbenden moeten betalen en wil besluiten om de pro vincie 80 in plaats van 75% te doen be talen. Dit werd met 29 tegen 12 stemmen verworpen en het vorstel z.h.s. aangeno men. Steigers Kort gene en Wolphaartsdijk Het voorstel tot verbetering van de stei gers te Kortgene en Wolphaartsdijk was in de afdeelingen zeer goed ontvangen, alleen was op een vraag van een lid geantwoord, dat een totaal afdoende verbetering f 45.000 zou kosten in plaats van nu f 3950. De heer Sonke is dankbaar voor het voorstel, hij durft niet op uitvoering van het groote plan aandringen. De heer Vo gelaar meent, dat de toestand gevaarlijk zal blijven, en wijst ook op de ongelijkheid in de tariefstoepassing. De heer den Boer wijst op het gevaar ter plaatse, o.a. als auto's met touwen moeten worden opge trokken. De heer Schippers zegt, dat zoo spoedig er geld is, een afdoende verbete ring noodzakelijk is. De heer Van Rompu geeft dit allemaal toe, het is een kwestie van geld, men zal trachten de grootste be zwaren weg te nemen. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Dit zelfde geschiedde met het voorstel tot een terugbetaling van f 340.van de af koopsom van hef onderhoud van een deel van den weg bij'den steiger te Hoedekens- kerke. Op een vraag in een afdeeling was geantwoord, dat de nieuwe aanlegplaats hopelijk in October gereed zal zijn. Overname onderhoud enz. Z.h.s. vereenigde de vergadering zich met de voorstellen tot in beheer en onderhoud nemen van de tfraverse te Zonnemaire en een deel van een weg onder Heinkenszand, met de voorstellen tot afloop der tollen op den weg van Oyerslag naar Zuiddorpe, aan de Appelstraat tusschen Oostburg en St. Kruis, aan den weg van St. Kruis naar St. Laureijns (België), op den weg van Hoofdplaat naar Nieuwlandsche molen, en op dien van Phillipine naar Driekwart en ten slotte met het voorstel t ot overneming van het laagspanningsnet te Hoofdplaat. Buitengewoon lid Ged. Staten. In de middagvergadering werd tot bui tengewoon lid der Ged. Staten benoemd de heer Kodde met 18 stemmen, tegen 8 op den heer Vogelaar, 6 op den heer Erasmus, 1 op den heer Boender en 7 blanco. Garantie T arweorganisatie. Aan de orde is het voorstel tot het stel len van een garantie van ten hoogste f 1.000.000 voor de gewestelijke tarweor- ganisatie. De heer Vogelaar dankt namens de landbouworganisaties voor dit voorstel en geeft een uiteenzetting van de werking van de tarwewet. Na eenige opmerkingen over buitenland - sche werkkrachten die geweerd moeten worden, werd het voorstel z.h.s. aangeno men. Neuzen -Vlissingen. Aan de orde is het voorstel tot ook na 1 Januari 1933 voor rekening van de pro vincie exploiteeren van de lijn Neuzen—' Vlissingen, tot intrekking van het besluit tot verbouw van de Zeeuwsch-Vlaanderen en tot toestaan van een crediet van f 525.000 vor den bouw van drie motorboo ten, een voor de Oosterschelde en twee voor de Westerschelde. De heer de Pauw dient een motie in, waarin afkeuring wordt uitgesproken over het feit, dat het rijk den steun aan deze lijn intrekt, maar de andere lijnen, die toch van beteekenis zijn voor het doorgaand ver keer, niet geheel voor zijn rekening neemt en waarin tevens wordt aangedrongen op het in de vaart brengen van een betere boot, het eerder vertrekken uit Neuzen en later uit Vlissingen De heer Staverman betreurt, dat de Prinses Juliana niet te Vlissingen gebouwd is. en dient een motie in om Ged. Staten uit te noodigen alles te doen om de booten in Zeeland te doen bouwen. De heer Van Rompu zegt toe, dat Ged. Staten de kwestie van de dienstregeling nader onder de oogen zullen zien. De Schouwen is een schip, dat nog goed is. Spr. verwacht eenige winst van de lijn Neuzen-Vlissingen. Of ,,de Schelde" de booten krijgt hangt er geheel van af of zij laag genoeg in schrijft. De heer Van Bommel van Vloten zegt, dat een andere boot voor deze lijn niet kan worden aanvaard. Over de motie de Pauw staken de stem men, 20 tegen 20, daar de heer Heijboer even weg was. De motie Staverman wordt aangenomen met 38 tegen 2 stemmen, die der heeren van Dalsum en van Dusseldorp. Het onderdeel inzake de lijn Neuzen Vlissingen wordt niet in stemming gebracht in verband met het staken der stemmen over de motie de Pauw, doch de andere onderdeelen, dus die inzake den bootbouw, worden z.h.s. aangenpmen. Hierna wordt de rekening 1930 van de zen dienst goedgekeurd, evenals de reke ning der provincie. Nog een vergadering? Thans zijn 41 leden aanwezig en de voorzitter stelt voor de vergadering te slui ten en over een kwartier een nieuwe ver gadering te openen, ten einde de kwestie van de lijn Neuzen-Vlissingen te kunnen afhandelen. Hierover ontstaat een ten deele vrij verwarde discussie De heer de Pauw stelt voor heel de zaak aan te houden tot de winterzitting. Het voorstel de Pauw wordt aangeno men met 26 tegen 15 stemmen. Hierna sluiting. Gezondheidscommissie. In hef verslag van de „bevindingen en handelingen der Gezondheidscom missie" voor de gemeenten Borssele, Driewegen, Ellewoutsdijk, Goes, 'sH. Abfskerke, 's H. Arendskerke, 's Hee- renhoek, Heinkenszand, Kattendijke, Kloetinge, Nisse, Oudelande, Ovezand, Wolphaartsdijk (zetel Goes) over het jaar 1931, wordt in de „Algemeene beschouwingen" het volgende opge merkt: „De gezondheidstoestand in het ambtsgebied der Commissie was in 1931 gunstig. Het sterftecijfer was ditmaal iets hooger dan in het afgeloopen jaar. Het geboortecijfer was iets lager dan dat van 1930. Het hoogste cijfer per 1000 zielen werd ditmaal bereikt in de gemeente Ovezand, n.l. 27.59 het laagste te Ellewoutsdijk n.l. 6.92. Het laagste sterftecijfer per 1000 zielen werd bereikt in de gemeente Driewegen, n.l. 6.61 het hoogste te Oudelande, n.l. 13.21. Zoowel in het geboorte- als het sterftecijfer valt sedert 1905 een da ling te constateeren. Het getal zielen in het ressort der Commissie nam sedert dit jaar zij het langzaam - geregeld toe. Het aantal diphtheriegevallen te Goes was over 1931 weder iets hooger dan over 1930, geheel uitroeibaar schijnt deze ziekte aldaar niet te zijn en van tijd tot tijd aanschouwt men een plotselinge opleving." Werken der Koningin. Naar wij vernemen zal de tentoon stelling van werken van H. M. de Ko ningin binnenkort te Middelburg ge houden worden. Vermoedelijk zal zij Woensdag 27 Juli a.s. in den namiddag geopend worden en van Donderdag d.a.v. des morgens en des middags voor het publiek geopend zijn. De entréeprijs is bepaald op f0,50 en des Donderdags op f 0,25 per persoon. Gelijk bekend, is het de bedoeling van Hare Majesteit de Koningin, de opbrengst der entreegelden te doen strekken ten bate van de noodlijdende beeldende kunstenaars in Nederland. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelijksche openbaarmakingen i.z. het Handelsregister betreffende Zeeland ont kenen wij de volgende wijzigingen: M. de Schipper, 's-Heer Arendskerke, Dorpsstraat E 136, handel in manufactu ren. Uitgetr. E.M. de Schipper. Zaak om gezet in een vennootschap onder firma (B.P.De handelsnaam luidt thans: firma M. de Schipper Zoon. Venn.: M. en J. J de Schipper. Waterschappen enz. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot dijkgraat van den Karelpolder J. M. Krijger te Rilland-Bath; met ingang van t Augustus a.s. tot gezworene van den Noord-Kraaijertpolder H. van Gorsel te 's Heer Arendskerke; van den Oost- Nieuwlandpolder, M.J.MolteWolphaars- dijk; van den Reigersbergscliepolder J. M. Krijger, te Rilland-Bath; van den Nieuw-Olzendepolder, A. de Putter te Verseke; van het waterschap Ellewouts dijk, C. van de Velde, te Ellewoutsdijk; van den Zuidkraaiert, C A.vanNieuwen- huyzen.te 's Heer-Arendskerke; van den Westkerkepolder, A. van Strieü te Wol phaartsdijk; van den Westerlandpolder L. de Jager te Wolphaartsdijk. 's-HEER ARENDSKERKE. Bij de Maandag gehouden stemming ter verkiezing van een lid van het Kiescollege der Ned. Herv Gem. alhier, werd in de va cature ontstaan door het vertrek van den heer A. C. Westveer, gekozen de heer M. Duijnkerke. KRUININGEN. In de vergadering der Ver. tot verbete ring van de Volkshuisvesting alhier, is tot secr.-penn. benoemd de heer M. J. le Clercq zulks in de plaats van zijn overleden .vader KRABBENDIJKE. Tot onderwijzeres aan de Herv. Chr. school alhier is benoemd mej. J. M. Rek kers te Vlissingen. De verwachting tot den avond van 21 dezer luidt: zwakke tot matige wind uit W. richtingen, meest zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk regenbuien, iets koeler. YERSEKE. Maandag is het wachtschip ,,H.M. Ram ses" van hier vertrokken voor het' jaar- iijksch nazien en schoonmaken van het schip naar Zierikzee. Een gevoelig verlies voor de veiligheid op de Ierseksche Bank De economische toestand. Radiorede van minis ter R u y s. Gisteravond om halfacht heeft jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, voorzitter van den raad van Minis ters, over beide zenders een radiorede gehouden over den economischen toe stand van ons land. „Landgenooten! Het is de tijd met een nuchteren blik op de werkelijk heid, vast te stellen, dat de toestand des lands zorgwekkend is," aldus viug minister Ruys de Beerenbrouck aan. „Het is de tijd, dat dit feit door de openbare meening wordt aanvaard, met zin voor de werkelijkheid en ver antwoordelijkheidsbesef, gegrond op eigen inzicht, of op gepast vertrouwen in hen, die dat inzicht hebben te ves tigen." Hierna vergeleek spr. de crisis met een ziektebeeld onzer samenleving, waarvan het stellen van de diagnose onvermijdelijk is. Naarmate ons land zich in den loop der tijden aan wel vaartstoestanden aanpaste, stoort en gewent het zich thans trager aan een opgedrongen teruggang. Nederland is door zijn positie aan gewezen op zijn plaats in den wereld handel en heeft daarom des te meer te lijden van het gedesorganiseerd we reldhandel en heeft daarom des te meer te lijden van het gedesorgani seerd wereldverkeer en van de han delsbelemmeringen. Spr. schetste verder den moeilijken toestand waarin ook Nederland en koloniën kwam en vervolgde: Onder deze onheilspellende omstan digheden heeft de overheid, bewust van haar steeds zwaarder wordende taak, haar standpunt moeten bepalen, terwijl zij in den loop van haar op treden de crisïswolk steeds zwarter zag worden. Geheel abnormale en on berekenbare tegenstroomingen hebben haar met de uiterste behoedzaamheid ingegeven door haar verantwoorde lijkheid voor de geheele bevolking, de vaart door het onstuimige water doen kiezen. Reeds is in onze dagen het gebied der overheidsbemoeiing uitgegroeid tot een omvang, welke de redelijke vraag doet stellen, of eene gewijzigde ordening nief fot een passende ontlas ting van de staatszaak, met name van diens uitvoerenden arbeid zou kunnen leiden. Tot welke afmetingen onder deze abnormale omstandiheden de over heidstaak is uitgegroeid, laaf zich ge makkelijk denken. Hierbij gold het telkens de helpende hand beheerscht uit te steken en daarbij het oog op het algemeen belang gericht te hou den. Het verleenen van steun moet echter zoodanig zijn, dat gezond her stel daardoor niet wordt vertraagd. Spr. ging daarna op de contingen- teeringen in, besprak (Jen zorgvollen toestand der geldmiddelen, de offers die de werkloozensteun, steun aan den landbouw, enz. van het rijk vraagt, en daarnaast de moeilijkheid, om een massale volksverarming te voorko men. Het uithoudingsvermogen van ons volk, dat uit de geschiedenis blijkt, schenkt de regeering den moed om den moeilijken weg van versobering en doelmatige bezuiniging in te slaan. Nu de financieele toestand van rijk en gemeente zulks gebiedt, verstaat de overheid haar pijnlijken plicht, offers, zware offers te verlangen. Als de noodtoestand menschelijk ge voel en harden plicht in conflict bren gen, staat zelfs de maatregel, die tij dig erger leed voorkomt, al spoedig onder den schijn van harteloosheid. Dien schijn zelfs wijst de regeering met eerlijke overtuiging af, omdat zij met diep gevoeld meeleven beseft, welk leed die harde plicht voor velen medebrengt. Dit medegevoel geldt niet in het minst die groep jonge mannen, die de werkloosheid treft, en die de beste jaren buiten hun schuld in ge dwongen ledigheid verloren doet gaan. Zoo ergens, dan doet hier de over macht pijn!, die bruikbaren hand- en hoofdarbeid meedoogenloos afwijst. De, juist dezen en den komenden

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2