haDd»-en Tuinbouw Gemengd NieuWs, Bij Pijnen Mijnhardt's Poeders HEEREN-BAAI) ELECTRISCH KOKEN EN DE NIEUWE TARIEVEN. DE WERKLOOSHEID. Een taak voor de overheid In een artikel van de hand van dr. H. Molhuyzen, secretaris van het Kon. Ned. Landbouw Comité over „De bestrijding der werkloosheid in verband met de toe komstige economische ontwikkeling van Nederland", wordt o.a. het volgende ge zegd De zeer groote bedragen, welke thans voor stempelende werkloozen moeten wor den uitgegeven, zouden, voor het verrich ten van constructieven arbeid aangewend, aan het weerstandsvermogen en de volks kracht van Nederland ten goede kunnen komen. Direct dringt zich dan de vraag op, hoe de bedoelde gelden moeten wor den gebruikt om aan het steeds groeiende aantal werkloozen de mogelijkheid te bie den weder door eigen arbeid te voorzien in het bestaan van zichzelf en hun gezin. Het antwoord hierop zal moeten luiden: „Op zoodanige wijze, dat ons land meer dan tot nu toe self-supporting wordt." De voortbrenging van tal van industrieele producten, waarvoor hier te lande een vast afzetgebied bestaat, maar waarvan de fabricage hier niet kan opkomen als ge volg van de buitenlandsche concurrentie, zal moeten worden bevorderd, zoo noodig door middel van tarieven. Tevens zal onze bodem zoo productief mogelijk moeten worden en zal uit dien hoofde ontginning, bodemverbetering door ontwatering een zeer nuttig werk zijn. Het spreekt wel vanzelf, dat het bestaande landbouwbe drijf zooveel mogelijk het bereikte peil van intensiviteit moet behouden, zoodat de menschen, die in den landbouw werkzaam zijn, zooveel mogelijk voor het platteland blijven behouden, waaruit dus volgt, dat het landbouwbedrijf niet in extensieve rich ting zich zal moeten ontwikkelen. Thans echter zien we het omgekeerde gebeuren, aangezien het aantal landarbeiders, dat werk kan vinden steeds geringer wordt. Hoe staat het met de werkverschaffing in Nederland? Tot dusverre is in ons land nog geen grootsch, vast omlijnd plan, waarop wij in den aanhef doelden, uitge dacht, al moet worden toegegeven, dat het hier een zeer moeilijke materie geldt. Het werk, dat hier te lande als werkver schaffing wordt verricht, bestaat als regel uit het ontginnen van heidegronden, het ontwateren en verbeteren van laag gele gen complexen en het aanleggen van bos- schen enz., terwijl daarnaast aparte werk zaamheden als het graven van kanalen en slooten en draineeren in werkverschaffing worden uitgevoerd. Men zou op dit ge bied zelfs nog verder kunnen gaan en het aanwinnen van land door het begreppelen van de kwelders, het onderhouden, ver sterken van dijken en zeeweringen en het onderhouden van tertiaire wegen als ob jecten in de werkverschaffing kunnen op nemen. Toch zijn wij van oordeel, dat men er op deze wijze niet zal kunnen komen. Wil men onzen landbouw handhaven op de hoogte, welke naar onze meening voor een gezond economisch leven hier te lande noodig is, dan zal het onvermijdelijk blij ken de werkloos geworden landarbeiders weder in het particuliere landbouwbedrijf te werk te stellen. Dit zal dan moeten ge paard gaan met het geven van een bij slag op de loonen van overheidswege. Tot nu toe heeft echter onze regeering zich met het oog op de groote consequen ties tegen een dergelijk systeem van werk verschaffing verzet. Het schijnt echter, dat er in dit standpunt wijziging is gekomen, nu toch in de gemeente Amsterdam, zoo als moge blijken uit de aflevering van „Gemeentebestuur", maandschrift der Ver- eeniging van Nederlandsche Gemeenten van 30 April 1932 een loonsbijslagregeling zal worden toegepast in de diamant-indus trie, waarmede zoowel de werkgevers- als arbeiders-organisaties, alsmede de Minis ter van Binnenlandsche Zaken zich heb ben vereenigd. Het wil ons voorkomen, dat hiermede een precedent is geschapen, zoodat de aandrang, welke van de zijde van den georganiseerden landbouw is uit geoefend om ook voor werkverschaffing in het gewone landbouwbedrijf een loons bijslagregeling te willen goedkeuren, be zwaarlijk kan worden afgewezen. In elk geval heeft bij de bestrijding van de werkloosheid de Overheid een taak te vervullen. Particulier initiatief zou nog wel iets kunnen doen, maar voortvarende Overheidsbemoeiing is onontbeerlijk om de funeste gevolgen van het werkloos zijn zooveel mogelijk op te heffen en in dit op zicht maatschappelijke misstanden te ver beteren. Door de werklooze arbeiders in staat te stellen productieven arbeid te ver richten kweekt men bij hen werklust en zelfvertrouwen, maar ook tevredenheid, welke een mensch gevoelt, die weet, dat hij niet te veel is en nuttig kan werk zaam zijn. Vrachtauto in Winschoterdiep. Woensdagnacht is te Hoogezand een vrachtauto van den heer B. Pot uit I iuntendam en waarin zich drie per sonen bevonden, in het Winschoter- dï p gereden, waarbij de heer Pot ver- dro.x':en is. Het slachtoffer was ge huwd. Poging tot doodslag. De marechaussee te Buitenpost heeft aangehouden een inwoner van Kooten, die verdacht wordt van poging tot doodslag op een meisje aldaar, dat hij slagen met een hamer zou hebben toe- en vele ongesteldheden, zullen U de hier genoemde genezende en pijnstillende spoedig helpen Mijnhardt's Hoofdpijnpoe ders Kiespijnpoeders Verkoudheids- poeders Hoestpoeders Rheumatiek- poeders Maagpoeders Pijnstillende poeders. Op poeders en doos staat de naam Mijn- hardt. Let bij het koopen hierop Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijg baar bij Uw drogist. gebracht. De verdachte is ter beschik king van den Officier van Justitie te Leeuwarden gesteld. Het slachtoffer is een 14-jarig meis je. Zij was per fiets op weg naar de firma Baarsma te Zwaagwesteïnde. Door den verdachte, een 28-jarigen man, werd zij met haar rijwiel in een sloot geworpen. Toen het meisje daar uit kroop, heeft hij haar met een ha mer zeven verwondingen aan hef hoofd toegebracht. Het kind is in be- busteloozen toestand naar de ouder lijke woning gebracht. Haar toestand is nog ernstig. De verdachte, die dit misdrijf zonder eenigerlei aanleiding heeft gedaan, wordt niet toerekenings- valbaar geacht. Brand op de „Deinpo". Aan boord van de „Dempo" van den Rotterdamsche Lloyd, liggende te Tandjong-Priok, is brand uitgebroken. Het vuur is gebluscht door het pom pen van koolzuur in de brandende ta bakslading. De „Dempo", die volge boekt was, zou Woensdag vertrekken, doch het vertrek is uitgesteld. De schade kan nog niet met zekerheid worden medegedeeld, als gevolg van het inpompen van koolzuur. De vertegenwoordiger van den „Rot terdamsche Lloyd", de heer Bouman, die vanaf het eerste brandsignaal aan boord van de „Dempo" aanwezig was, heeft het volgende verklaard: In den afgeloopen nacht tusschen halfvier en vier constateerde de wacht man, dat uit een luchtkoker van luik vier rook kwam. Onmiddellijk werden alle hens aan dek gecommandeerd en op het luik geconcentreerd. De kool- zuurapparaten werden aanstonds in werking gesteld, ten einde den brand te concentreeren door de luiken onder koolzuur te zetten en het uitslaan van den brand te vermijden. Er werden geen vlammen waargenomen; wel .werd broeiing geconstateerd, die momenteel geen gevaar oplevert. De uiterlijk zichtbare schade was nihil, behalve wat betreft de lading in luik vier. In verband met het koolzuurproces moet twaalf uur worden gewacht alvorens het luik kan worden geopend. Indien de temperatuur daalt, zooals thans het geval is, kan het verwijderen van de koolzuur worden verhaast door dit weg te zuigen. Nader meldde men: De Ned.-Indische Steenkolen Han del Mij. stuurde na hqt alarm ide „Kraus", „Paul" en „Flip" langszij, doch evenmin als de „Jan van der Heyden" behoefden deze s-Ieepbooten water te geven. Met koortsachtige haast werd het bagageruim der tweede klasse ontruimd, aangezien dit vlak boven de gevaarlijke plek gelegen is, terwijl water tot 10 c.M. hoogte werd toegevoerd om de stalen platen tegen krom trekken te beschermen. Öp de stille Lloydkade deden zich geen in cidenten voor. Publiek werd tof de kade niet toegelaten. Aan boord beerschte, nadat het eer ste moeilijke werk achter den rug was, verder de grootste kalmte. Bij het be treden van de derde klas echter bleek, dat ook toen de brandlucht nog niet was geweken. In de salons lagen haas tig weggesleepte koffers terwijl (het water in het bagageruim gloeiend heet was geworden en het cement op de stalen platen was gebarsten. De „Dempo" moet na blussching een nieuw attest van zeewaardigheid krij gen, waartoe alle ruimen moeten wor den ontladen, onderzocht en opnieuw geladen, waarmede geruimen tijd ge moeid zal zijn. Niet alleen broeiing in de tabak, doch ook van copra en kof fie werden als oorzaak genoemd. Granaat gevonden. Te St. Willebrord (N.-Br.) is bij het uitdiepen van een sloot een gra naat gevonden, die bij nader onder zoek geladen bleek te zijn. Het pro jectiel heeft een lengte van 64 c.M. en een middellijn van 15 c.M. Van welke nationaliteit de granaat is, kon nog niet worden vastgesteld. Vliegenplaag te Wijsfer. De bewoners van Wijster en Om streken ondervinden momenteel groo- ten overlast van vliegen. In Wijster zelf is het zoo erg, dat men niet be hoorlijk kan eten ten gevolge van de vliegen. Volgens de bewoners moet de oorzaak van deze plaag worden ge zocht bij de wagens van de Vuil-Af- voer Maatschappij, die, zooals men weet, het Haagsche vuil naar Wijster brengen. Door het broeien in de wa gons tijdens het vervoer zouden de eitjes uitkomen, die zich in het vuïl bevinden, zoodat de vlieden bij bet openen van de wagons in grooten ge tale te voorschijn komen. Te Hoogeveen, waar de trein stopt, ondervindt men ook reeds overlast van de vliegen. ECHTE FRIESCHE J~\ w 20 -50 cr. per ons cAülptmiai o.a. voor friesch Aardwerk en Koperwerk. BURGERLIJKE STAND COLIJNSPLAAT. Geboren: 3, Jan Marinus z.v. Dignus Korsuize en Elizabeth Huige; 10, Adriaan z.v. Marinus Cornelis Karman en Grietje van Gilst; 25, Willem z.v. Pieter Adriaan- se en Aartje Wilhelmina Markusse; 26, Pieter Marinus z.v. Pieter Leendert Ver burg en Adriana Johanna Hollestelle; 27, Anthony Johannis z.v. Christiaan Bouter- se en Maria Geelhoed. Ondertrouwd: 16, Kornelis Flipse 24 j. jm. te Goes en Catharina Anna van der Weele 23 j. jd. te Colijnsplaat. Gehuwd30, Kornelis Flipse 24 j jm. te Goes en Catharina Anna van der Weele 23 j. jd. te Colijnsplaat. Overleden: 4, Steven Pieter de Looff 75 j., weduwnaar van Corneha de Wilde 24, Pieter Wilderom 70 j., echtgenoot van Adriana Westerweel. Ingekomen: Izaak Jan de Regt en vrouw, van Wissekerke; Cornelis van Breda, van Utrecht. Vertrokken: Levina Tazelaar, naar Scho- terland; Johannis Goudswaard, naar Din- teloord; Tannetje Platschorre, naar 's-Gra- venhage; Leuntje A. Dijke, naar Goes Marinus Moerland, naar Sint Maartens dijk; Willem Schrier, naar Wissekerke Adriaan P. Versluis en gezin, naar Me- demblik. DRIEWEGEN. Gehuwd: 2, Paulus Johannes de Jonge 26 j. jm. te Heinkenszand en Leuntje Goet- heer 23 j. jd. te Driewegen. Vertrokken: 8, Leuntje Goetheer, naar Heinkenszand. HEINKENSZAND. Geboren: 1, Catharina d.v. Willem Geus en Anthonia Adriana Rijk; 15, Gee- rard z.v. Geerard Verschiere en Corneha Elizabeth Paauwe; 21, Marinus z.v. Gee rard de Reiger en Jannetje Kribbe; 27, Magdalena Dingena d.v. Marinus Boude- wijn van Iwaarden en Appolonia Lokerse. Gehuwd: 2, Hubrecht Drijdijk 35 j. en Maria Martens 29 j.16, Jacobus Goense 32 j. en Catharina van Garsel 30 j.; 16, Leendert Goedegebure 26 j. en Maatje Traas 27 j. Overleden: 26, Jacoba Huissoon 29 j., d.v. van Louwerus Huissoon en van Ca tharina Anthonisse. HOEDEKENSKERKE. Geboren: 12, Maria d.v. C. Timmer man en C. Bal; 24, Marinus z.v. A. Bal en A. de Jonge; 24, Corneha Maria d.v. F. F. Depondt en A. Hoondert. Ingekomen: A. Braam, echtgenoote van C. de Putter, zonder beroep, uit 's-Gra- enpolder. Vertrokken: I. Burgel en gezin, grond werker, naar Markelo; H. Kuiper, machi nist, naar Markelo. VHEER ARENDSKERKE. Geboren: 8, Wilhelmina d.v. Marinus Dekker en Maria Otte; 8, Marinus Jozias z.v. Marinus van Boven en Jozina Jacoba Poleij; 11, Jannetje Geertruida d.v. Nico- laas Beeke en Maatje Fossen; 15, Eliza beth d.v. Cornelis Machiel Raas en Apo- lonia Vette; 21, Suzanna d.v. Leendert Nieuwenhuijze en Leijntje Jacoba van den Broeke; 27, Magdalena d.v. Jacobus Ver- mue en Corneha Steijn; 30, Jan Marinus z.v. Jan Schoolmeester en Maatje van de Plassche. Gehuwd: 2, Johannes Rooze 20 j. jm. en Corneha Hendrika van Klooster 20 j. jd. Overleden: 11, Jan Dekker 76 j., echt genoot van Katharina Koene; 16, Benja min Johan Frederik van Klooster 88 j., weduwnaar van Corneha Hendrika Quaak; 18, Johanna Boonman 47 j., echtgenoote van Marinus Rijk. KAPELLE» Geboren: Stientje d.v. K. Boon en I. Faber; Maria d.v. C. Paauwe en J. Mie ras; Cornelis z.v. C. Lansen en M. Nieuw- dorp. Huw.-aang.: Jacob Adriaan Hoekman 24 j. te Wemeldinge en Janna Sinke 25 j. Anthonie Jacobus Hoogstraate 25 j. te Krabbendijke en Adriana Jannetje Goe- ree 26 j. Gehuwd: Jacob Adriaan Hoekman 24 j te Wemeldinge en Janna Sinke 25 j. Overleden (te Goes): Apollonia Baas 20 j.; Leuntje Bouwens 70 j., weduwe van W. de Back. --ir—'vf Ingekomen: Janna Sinke, van Wemel dinge, naar Kapelle A 95; Dirk Jan Sonke, van Rotterdam, naar Kapelle B 77; M. J. Ernaar, van Kruiningen, naar Kapelle A 76; E. J. de Kok, van Goes, naar Kapelle B 68a; J. van der Plassche, van Kloetinge, naar Kapelle B 65; D. A. Ernaar, van Delfzijl, naar Kapelle A 76; KI. de Koeijer, van Yerseke, naar Kapelle A 135; Jan Kloosterman en gezin, van Schore, naar Biezelinge E 27; Jac. de Kam, van Oost- kapelle. naar Kapelle A 34s; Fr. Butler, van Wissekerke, naar Biezelinge D 52. Vertrokken: Adr. Sandee, van Kapelle, naar Hilversum, Naarderweg; D. A. Son ke, van Kapelle, naar Wemeldinge, Bier- weg 102a. KATTENDIJKE» Geboren: 11, Klazina Maria d.v. Leen-, dert Adriaan Weezeooel en Marina Neel-f 2,10, alles per 100 bos. Is electrisch koken een nieuwigheid, vraagt men. Ja, dit is het zeker en toch kookt men sinds jaren electrisch. Het verschil is, dat voor enkele ja ren het electrisch koken nog niet al gemeen toe te passen was; alleen groo te inrichtingen als keukens van ho tels, warenhuizen, schepen, enz. maak ten gebruik van electriciteit. Hoe komt het, dat tegenwoordig een ieder zijn maal dan wel electrisch kan klaar maken, vraagt men. Er zijn drie factoren. De eerste is we), dat de elec- tricifeitsfarieven op het oogenblik zoo zijn, dat de kosten geen bezwaar meer zijn. Ten tweede worden thans, dank zij verschillende vindingen, kookplaten en fornuizen geleverd van zoodanige kwaliteit, dat deze even betrouwbaar zijn als het electrisch strijkijzer, dat een ieder wel zal kennen. De derde factor is het pannenmateriaal. Vroe ger gebruikte men een gewone pan op de kolenkachel of het fornuis; bij een electrische kookplaat behoort een pan, geschikt voor electrisch koken. Fei telijk is deze derde factor niet minder belangrijk dan de eerste factor, want door de ontwikkeling van dit pannen- materiaal kwam plotseling de geheele electrische kooktechniek tot ontwik keling. Wij willen de drie factoren nog eens nader toelichten. Vroeger konden al leen groote inrichtingen electrisch ko ken. De oorzaak was het tarief. Deze groote afnemers konden individueel bekeken worden, zoodat gemakkelijk te zien was of electrisch koken al dan niet voordeeliger was dan koken op andere wijze. Voor de kleinverbruikers was de eerste stap in deze richting het „Vast- rechtfarief". Het werd de electrici- teitsbedrijven duidelijk, dat een licht- stroomprijs niet juist was voor ge bruik in de huishouding, b.v. voor stof zuigen, strijken, enz. Door de electriciteit buiten de licht- uren goedkooper te stellen, ontwikkel de zich het verbruik zeer snel. De op lossing hiervoor was, het vastrechtta rief, waarbij men een vaste som be taalt en de K.W.U.uren tegen laag ta rief betrekt, terwijl het geheele ver bruik over een enkele meter kan be trokken worden. Hoewel de prijs van deze K.W.U. thans 7 cent bedraagt, kan de electriciteit nog geen ingang voor electrisch koken vinden. Deze moest nog lager zijn, waarom deze op 5 cent gesteld werd; een verlaging van circa 30 pet., terwijl de vaste bedragen met slechts 15 pet. verhoogd werden. De tweede factor zijn de kookpla ten en fornuizen. Vroeger kocht men bij den installateur een kookplaat en men koos die, welke de installateur in voorraad had. De cliënt wist het verschil niet tus schen een open of gesloten kook plaat. Door de Vereeniging van Elec- triciteitsbedrijven zijn de bezwaren, welke tot voor korten tijd aan kook platen en fornuizen kleefden onder zocht. AI spoedig bleek, dat slechts zeer weinig apparaten aan redelijke eischen voldeden; geen wonder (dus, dat er soms klachten kwamen over de gekochte toestellen. Er ontwikkelde zich door de ervaringen in de proef- keukens opgedaan ten slotte een ge heel nieuwe constructie, welke aan de zwaarste eischen voldeed. Ten einde de invoering van ondeug delijk materiaal tegen te gaan, stellen electriciteitsbedrijven door hen on derzochte kookplaten en fornuizen te gen zekere voorwaarden, waarover bin nenkort nadere gegevens zullen wor den gepubliceerd, ter beschikking van hun cliënten. De derde factor is bef pannenmate riaal. Vroeger had het geen invloed, of de bodem van een pan hol of bol stond. Er was immers toch reeds een groote afstand tusschen kolenvuur en pan. De warmte moest door meerdere centimeters ruimte tusschen het vuur en de bodem van de pan. Of de bo dem eenige millimeters bol of hol stond, deed er niet toe. Electrisch is dit anders. De electrische kookplaat is volkomen vlak en de electrische pan heeft een vlakke bodem, zoodat de warmte van de kookplaat onmiddellijk op de pan overgaat. Er zijn geen ver liezen, zooals bij alle electrische appa raten heeft men ook hier zeer hoog nuttig effect kunnen bereiken. De drie factoren bij elkaar hebben het electrisch koken voor een ieder mogelijk gemaakt, niet alleen voor de beter gesitueerde, doch voor een ieder. Een huisgezin van 5 personen ver bruikt ongeveer 0,8 K.W.U. per per soon per dag, dus voor 20 cent per dag. In Nederland werden reeds eenige duizenden electrische fornuizen ge plaatst, terwijl, om een voorbeeld te noemen, er in Zwitserland in 1931 17090 electrische fornuizen bijgeplaatst erden, zoodat het aantal daar steeg tot 172590 stuks. tie Quinten; 16, Tannetje Eorra d.v. Pie ter Danker Westdorp en Wilhelmina Adriana Harthoom; 22, Jacobus Jan z.v. jan Cornelis Zweedijk en Jacoba Wilhel mina van Bemden: 23, Gerard z.v. Leen dert Mol en Elizabeth jozina Nieuwen- huijsc. Gehuwd: 15, Pieter Leendert Tasseron 26 j. te Zeist en Clazina Amarintia de Vries 30 j. te Kattendijke. NISSE. Geboren: 2, Frans z.v. Adriaan Poort vliet en Johanna Doene; 29, Adriana Cor nelia d.v. Fredich Bosman en Wilhelmina de Bue. Overleden: 5, Frans 3 d., z.v. Adriaan Poortvliet en Johanna Doene. Vertrokken: Sara Schaalje en gezin, van Dorpsstraat no. 58, naar Middelburg; Magdalena Fierloos, van Zuidweg no 153, naar Heinkenszand. OUDELANDE. Gehuwd: 9, Jan de Bue 22 j. jm. te Driewegen en Sara Johanna Harinck 23 j„ te Oudelande. OVEZANDE, Geboren: 16, Adriana Catharina d.v. J. P. van de Velde en P. van Sabben; 19, Adriana Pieternella d.v. H. Koens en C. Boonman; 29, Johannes Jacobus z.v. M. J. van 't Westende en K. de Baar. Gehuwd: 17, C. van der Werf 65 j. en H. E. Haasdonk 67 j. Overleden; 3, Jacob Rentmeester 63 j„ 15, Jacob Smit 54 j„ 21, Jacob mijn 54 j. „K. VEILINGS VEREENIGING B. O.", KAPELLE-BIEZELINGE. Re- Veilingen van 6 Juli 1932. Exportveiling 10 uur v.m.: Aardbeien (Madame Moutot) f7,90 a f 14,10, Idem (Madame Lefeber) f4,70 a f7,70, Idem (Jucunda's) f 12,20 a f 15,20, per 100 Kg. Exportveiling 1 uur n.m. Aardbeien (Madame Moutot) f8,30 a f 12,10, Idem (Jucunda's) f 13,90 a f 15,30, per 100 Kg. Exportveiling 4.30 uur n.m. Aardbeien (Madame Moutot) f 9,-a f 12,10, Idem (Jucunda's) f 14,80 a f 15,80, per 100 Kg. Groote veiling. Frambozen f23,10, Kruisbessen f 1,20 a f5,50, per 100 Kg. Kleine veiling. Aardbeien f 5 a f 15, Vroege kersen f 29, Suikerkersen f 26, Porseleinkersen f 28, Meikersen f 30, Hollanders f 40 a f 53, Limburgers f31. Bruine Blance f 32, Mo rellen f 8, Zuurtjes f 18, Aardappelen f 3 a f 4, Frambozen f 36 a f 56, Roode bes sen f8 a f 17, Dubbele Princessen zonder draad f40, Tuinboonen 7, Tomaten f5 a f 23, Doperwten f8 a f 13, Kasboontjes f 43 a f 47, Kassnijboonen f 37 a f 44, Ge le boontjes f31, alles per 100 Kg., Per ziken f8 a f 10, Bloemkool f5 a fll, Komkommers f 5 a f 8, Koolplanten f0,10 a f0,16, Selderij planten f0,15 a f0,20, Afrikaantjes £0,12 a f 0,20, alles per 100 stuks, Wortelen f8 a f9, Rozen f 12, Witte lelies f 12 a f 13, alles per 100 bos, Cactussen f 20 a f50, Bolbegonia's £11, beiden per 100 pot. VEILIN GS VEREENIGIN G „ZUID-BEVELAND" TE GOES» Veilingen van 6 Juli 1932. 'Exportveiling v.m. 11 uur: Aardbeien (Jucunda A) f 15,50, Idem (Jucunda B) £13,60, Idem (Madame Moutot) f 11,30, per 100 K.G. Exportveiling n.m. 12 uur: Kruisbessen f2,70 a f3, Zwarte bessen f20,10, per 100 K.G. Exportveiling n.m. 4 uurAardbeien (Jucunda A) f 16,30, Idem (Jucunda B) f 14,20, per 100 K.G. Kleine veiling. Aardbeien f8 a f 18, Frambozen f 12 a f38, Roode bessen f 18 a f24, Tomaten f3 a f 18, Kersen: (Meikersen) f29, Idem (Porseleinkersen f 21 a f30. Idem (Roode suikerkersen) f27, Idem (Bruine Blance) f26, Idem (Hollanders) f26 a f46, Uit schot kersen f 15, Doperwten £2 a £16, Princesseboonen f 27 a f40, Tuinboonen f5 a f9, Postelein f 10, Aardappelen f2,10 a f4,70, Idem poters f 1,40 a f2,50, alles per 100 K.G., Perziken f 7, Meloenen f 37 a f 60, Witte komkommers f6 a f7, Kropsla f 0,60 a f 1,40, Andijvie f 3, Bloem kool f3 a f 10, Idem 2e soort f 0,50 a f 3, alles per 100 stuks, Wortelen f6, Rabar ber f2,70, Bloemen (Lathyrus) fl,10 MARKTBERICHT» Middelburg, 7 Juli 1932. Boter en eieren aangevoerd door Wal- chersche boerinnen (offic. prijsnoteering): Boter f 0,72. Kipeieren f 2,30. Eendeieren f3,—. Ganseieren f 8,—. Kalkoeneieren f 4, Aangevoerd door handelaren Boter f 0,67^- Kipeieren f 2,30. Eendeieren f 2,50. Particuliere prijs: boter £0,80, kipeieren f3,poeleieren f2,50, eendeleren f3,50. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE» (Oude tijd). Dagen Hoogwater Laagwater Vrm. Nam. Vrm. Nam. 8 Juli 6.01 6.17 11.35 9 6.88 6.59 0.03 0.18 10 7.23 7.39 0.48 1.05 11 8.08 8.29 1.38 1.57 12 9.02 9.25 2.30 2.56 13 10.08 10.36 3.32 4.03 14 Ti 11.28 11.58 4.39 5.13

Goessche Courant | 1932 | | pagina bijlage 2