Buitenland. N° 78 Maandag 4 Juli 1952 119® Jaargang ABONNEMENT Prijs per kwartaal in Goes 2, buiten Goes 2,~- Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag-, Woensdag en Vrijdagavond. GOESCHE UitgaveNaamlooze Vennootschap Goesche Courant Telefoonnummer 17, na 17.30 No. 244 COURANT en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf gevestigd te Goes. ADVERTENTIEN van 1—5 regels f 1,20, elke regel meer 24 cent* Driemaal plaatsing wordt 2 maal berekend* Dienst aanbiedingen en aanvragen 15 ct. per regel. Advertentiën worden aangenomen tot 12 uur voorm. Herstel-conferentie. Duitschland zegt: neen! Eind vorige week zijn Frankrijk en En geland, benevens de andere schuldeischers van Duitschland, het eens geworden over het bedrag dat dit land zou moeten beta len als laatste bevrijdende storting in het „gemeenschappelijke fonds voor den we deropbouw van EuropaGenoemd werd een bedrag van 4.2 milliard mark. Gisteren deelde men echter reeds mede, dat Duitschland heeft doen weten, daarop niet in te kunnen gaan, terwijl het ook geen tegenvoorstel zal doen. Het blijft dus van Duitsche zijde geen cent geven of beloven De andere mogendheden beraadslagen nu verder. Ontwapenings-conferentie. De kleine staten ongeduldig. Zaterdag hebben de vertegenwoordigers van Nederland, Denemarken, Noorwegen, Zweden, België, Spanje, Cechoslovakije en Zwitserland een bezoek gebracht bij den voorzitter der ontwapeningsconferentie, Henderson, om er op aan te dringen, dat de conferentie niet geschorst zal worden alvorens tastbare en practische resultaten zullen zijn bereikt, omtrent een aantal pun ten, welke zij onder de aandacht van den voorzitter hebben gebracht. Nederland was hierbij vertegenwoordigd door prof. mr. V. H. Rutgers, die tevens als woord voerder der deputatie fungeerde. De vrees der kleine mogendheden ter conferentie was namelijk, dat in de ko mende weken alleen nog een algemeene discussie zou worden gehouden over het Hoover-plan en dat de conferentie zou wor den opgeschort met veel welsprekendheid in plaats van met tastbare resultaten. Ex-koning Manuel f Ex-koning Manuel van Portugal, is Zaterdag te Londen overleden, tengevol ge van een plotselinge verergering van een keelaandoening, waaraan hij sedert langen tijd leed. De dood blijkt zeer onverwachts te zijn gekomen. Dom Manuel klaagde Vrijdag over keelpijn, doch had geen koorts. Hij begaf zich naar een keelspecialist, die hem aanried, zich onverwijld te bed te begeven. Om één uur 's middags gevoelde de ex-koning zich slecht, om 1 uur 40 had hij een aanval van benauwdheid, die uiterst snel verergerde. Om twee uur overleed hij tengevolge van een acuut gezwel in de stemspleet. De dood kwam zoo plotseling dat men niet tijdig een medicus kon roe pen. Ex-koningin Augusta-Victoria, de gema lin van Dom Manuel, was bij de laatste oogenblikken tegenwoordig. Roosevelt candidaat. Franklin D. Roosevelt is door de con ventie der democratische partij bij de vier de stemming tot democratisch candidaat voor het presidentschap van Amerika ge kozen, en wel met 945 van de 1148 stemmen. •VAM MELLE'S- GOESCHE^ ONT BYT- KOEK •DEN SOETEM IMVAL SEDERT ISZ» FEUILLETON DEARMEMILLIONNAIR DOOR CHARLES BETHFORD. En dan, om het nog erger te maken, hield het aanhoudend tikken van de schrijfmachine op en zag hij de heldere oogen van de typiste met een zweempje van hoop op hem gevestigd. En telkens en telkens weer moest hij hetzelfde zeg gen. Het was bijna niet meer uit te hou den. Op den zes-en-twintigsten dag van zijn proeftijd stapte hij, of liever, hinkte hij, met een trek van pijn op zijn gezicht naar binnen om de vuurproef voor de zoo- veelste maal te doorstaan. Hij had van Islington af moeten loopen en voelde zich moe en duizelig. Terwijl hij de deur open deed begon hij al te spreken, te spreken met halfgesloten oogen, om de gezichten maar niet te zien. Hij had een gevoel, als of hij zijn patroon op een of andere ma nier vandaag den genadeslag ging toe brengen. Vandaag had hij, volgens af spraak, bij iemand moeten terugkomen en al de hoop van Mr. Masters was op dit bezoek gevestigd geweest. „Weer niets zeide hij. „Zelfs geen kans op een order. Bembers heeft me niet eens willen ontvangen. Zijn bediende ver telde me, dat ze juist een groote order ge- ProvlncienieuWs Pachtoverdracht oesterperceelen. D e e e r n z a 1 geen maatregelen treffen. De Ministers van Financiën en Economi sche Zaken en Arbeid hebben beantwoord de vragen van het lid der Tweede Kamer den heer Drop, over het systeem van pachtoverdracht van oesterperceelen Zeeland. Blijkbaar, aldus het antwoord, hadden de vragen betrekking niet op overdrach ten van pacht, als gevolg waarvan een nieuwe pachter optreedt, doch op het bij wijze van vischvergunning in gebruik ge ven van gepachte visscherijperceelen, door de pachters aan derden. Deze ingebruik- geving komt niet op groote schaal voor In Zeeland zijn, voor zoover bekend, 56 oesterperceelen, geheel of gedeeltelijk, door de pachters aan derden in gebruik gegeven. De aan den Staat verschuldigde pachtsommen van deze perceelen beloo- pen f 32.275. Welke bedragen de pach ters van die derden voor de verleende vischvergunning ontvangen is de regeering niet bekend. Het is den ministers niet bekend of i: een aantal gevallen door derden van de eigenlijke pachters der perceelen geen vermindering van pachtsom in verband met de uitkomsten van het bedrijf is te verkrijgen. Aangezien de vergunningen buiten den Staat om worden verleend en berusten op vrijwillig gesoten overeenkomsten, be staat er voor de regeering geen aanleiding tot het treffen van maatregelen, ook al zou van de derden in eenig geval een hoo- gere vergoeding worden gevorderd dan het bedrag, hetwelk aan den Staat is ver schuldigd voor pachtsom. Klachten te dezer zake zijn nimmer in gediend. Wel heeft een oesterkweeker zich op 16 Maart j.l. in een vertrouwelijk schrij ven tot de afdeeling Visscherijen van het departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw gewend met de vraag hem te willen berichten, langs welken weg hij tot de ontbinding van de onderlinge over eenkomst zou kunnen geraken, wanneer de pachter daartoe niet wil medewerken. Daarop heeft de afdeeling geantwoord, dat naar haar meening zulks zonder mede werking van den pachter niet mogelijk is. Telefonische aansluitingen. Lijst van nieuwe aansuitingen bij de Rijkstelefoon: Goes: no. 452, P. Tilroe, Oude Vischmarkt; Goes: no. 453, W. Bos, Commissionnair C 27, Kloetinge; Goes: no. 454, Mevr. Wed. C. J. van Heel—de Bruijne, Westwal 38; Ellewoutsdijk: no. 4, J. van Zweeden, Commissionnair; Hoede- kenskerke: no. 15, Gebrs. den Dekker, Kerkstraat A 42; Kapelle-Biezelinge: no 47, J. Bakker, expediteur, A 33bb; Kort- gene: no. 34, Jan de Looff, Kaaidijk 113 Kortgene: no. 40, P. M. Dekker, Rijks veldwachter-brigadier; Kwadendamme: no 1, Jannetje van den Dorpel, autoverhuur- ster en manufacturen; Nieuwdorp: no. 24, L. Sandee, G 72, makelaar. Vervallen aansluitingen 's-Gravenpol der: no. 27, M. Zwartepoorte; Kloetinge: no. 2, W. Bos, Commissionnair (nieuw aangesloten onder Goes); Kortgene: no. 34, Jan Verburg; Kortgene: no. 38, J. W. Mazure. plaatst hadden bij een Amerikaansche fir ma, omdat haar fornuizen vijf procent goedkooper waren dan de onze". De typiste keek snel een anderen kant op. Mr. Masters mompelde iets binnens monds, stond op, en ging naar het maga zijn. Bliss liet zich op den eersten den besten stoel neervallen en bedekte zijn ge zicht met zijn handen. Het meisje keek even naar hem en zuchtte. „U bent zeker erg moe", zeide ze, „zal ik voor een kopje thee zorgen?" Dat was voor het eerst vandaag, dat iemand hem zoo vriendelijk toesprak. Dankbaar keek hij haar aan. „Dolgraag", antwoordde hij. „Ik ben zoo moe als een hond. 't Kan zijn dat ik een prul van een reiziger ben", ging hij eenigszins verbitterd door, „maar ik ge loof, dat zelfs de aartsengel Gabriël in eigen persoon niet in staat zou zijn, die fornuizen te verkoopen". „Ik ben heel erg bang", was het ant woord, terwijl het meisje met een kopje thee in haar hand op hem toekwam, „dat de deurwaarder er nu wel aan te pas zal komen". Vragend keek hij haar aan. „Wat bedoelt u daarmee?" vroeg hij. ,Ik dacht, dat de fornuizen niet snel ge noeg in elkaar gezet konden worden, dat ze bij bezendingen ingescheept werden voor export". „Voor-den-mal-houderij", verzekerde ze hem, „niets anders dan dat. Ik geloof, dat het er nu niet meer op aankomt» dat ik u alles vertel. Mr. Mesters heeft den ge- Polders en Waterschappen. Bij Kon. besluit zijn benoemd met gang van 1 Augustus tot gezworene: van het waterschap Kruiningen, J. Waverijn Jzn. te Kruiningen; van den Oostpolder KrabbendijkeG. A. van Nieuwenhuij zen te Krabbendijke; van het waterschap Baarland, A. J. Bruggeman te Oudelande van den Molenpolder Zuid-BevelandJ Chr. van der Burght te Yerseke; van den Heer-Janszpolder, J. de Kam Czn. te Wis sekerke; van den Mariapolder (Noord- Beveland), E. van der Maas te Wisse- kerke; van den Thoornpolder, P. A. Priester te Wissekerke; van den Nieuw- Noord-Bevelandpolder, M. de Regt te Kats; van den Stadspolder, C. P. Kalle- waard te Kortgene; van den Adriaanpol- der, J. de Regt te Kortgene; van den Wil lemspolder (Noord-Beveland), S. Breure te Wissekerke. Autobusdiensten Ged. Staten van Zeeland hebben beslo ten aan P. van Koeveringe te Waarde vergunning te verleenen tot het in wer king houden van een autobusdienst op Donderdagen van Waarde over Krabben dijke en Rilland-Bath naar de Noord-Bra- bantsch-Zeeuwsche grens, en omgekeerd; af te wijzen het verzoek van Johs. Moer land te Nieuwdorp (gemeente 's-Heer Arendskerke) om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst van Nieuwdorp over Nieuw- en St. Joos- land naar Middelburg van Middelburg over Nieuw- en St. Joosland, Nieuwdorp, 's-Heerenhoek, Heinkenszand en 's-Heer Arendskerke naar Goes van Goes over 's-Heer Arendskerke, Heinkenszand en 's-Heerenhoek naar Nieuwdorp, en omge keerd (dagelijks met uitzondering van den Zondag). Handelsregister. In de week van 2027 Juni werd bij het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende wijzigingC. Minnaar, Kruiningen A 54, groothandel in en het kweeken van land- en tuinbouwproducten, alsmede het deelnemen in ondernemingen, die een gelijk of gelijksoortig doel beoogen, een en ander in den ruimsten zin. Uitgetr. eigennaar: C. Minnaar. Zaak omgezet in een naamlooze vennootschap. De han delsnaam luidt thans: C. Minnaar N.V. Directeur C. Minnaar proc.-onder-di recteur: J. Minnaar en J. C. Minnaar. Maatschappelijk kapitaal f 250.000, waar van geplaatst en gestort f 100.000. Eind-examen H. B. S. Voor het eind-examen 5-jarige H. B. S te Middelburg slaagden: W. H. van Balle- goijen de Jong te Goes H. J. Blok te KapelleA. P. D. Boel te GoesMej G. J. van der Made te 's-Heer Arends kerke en Mej. M. E. J. Fukken te Goes Afgewezen 5. PLAATSELIJK NIEUWS WISSEKERKE. Afscheid burgemeester. Ter gelegenheid van het afscheid van den burgemeester, gaf Apollo" een con cert op de muziektent, waarna de burge meester de vele aanwezigen toesprak en o.a. het volgende zeide .Burgers van Wissekerke, ik wenschte wel, dat ik op dit oogenblik de beschik king had, over een zoo groot mogelijk aan tal luidsprekers, zoodat mijn zwakke stem zou doordringen tot in de uiterste hoeken van de polders, en tot in de geringste heelen faillieten boedel van een ijzergiete rij in Sheffield opgekocht. Het was na tuurlijk een gewaagde speculatie, maar u weet, dat hij alles nogal optimistisch in ziet. Op het oogenblik zijn er vijfhonderd fornuizen klaar en hij heeft er geen twin tig verkocht. Verleden week is de kwitan tie voor de helft van het materiaal gepre senteerd, die hebben we gelukkig kunnen betalen, maar de volgende komt nu aan staanden Dinsdag. Ik weet zeker, dat Mr. Masters het geld niet heeft, want het geld dat er nog is, is precies toereikend om Zaterdag de loonen uit te betalen. Aan staanden Dinsdag hebben we dan vijfhon derd fornuizen, maar geen cent in kas". Bliss was niet in staat een woord uit te brengen. Hij zat doodstil en staarde de spreekster verbaasd aan. „Het spijt me zoo voor Mr. Masters", ging ze zachtjes voort. „Hij was vroeger maar een gewoon werkman en de twee honderd pond, waarmee hij begonnen is, heeft hij van zijn weekloon opgespaard. En hij voelt zich zoo. Ik geloof, dat het een groote slag voor hem zal zijn, als dit mislukt. Maar hoe ik ook erover heb zit ten denken, ik kan geen manier vinden om hem te helpen". „Vijfhonderd fornuizen", herhaalde Bliss, en elk fornuis is honderd gulden waard. Waarom probeert hij niet, om een gedeel te er van onder den prijs te verkoopen, dan kan hij tenminste die rekening be talen". „Ja, dat heeft hij al geprobeerd, of schoon hij gloeiend het land had, want hij kluis, want ik heb een woord op mijn hart, dat U allen persoonlijk geldt, zonder onderscheid. Nu zullen er misschien onder U zijn, die zeggen, dat had U ook kun nen bereiken door een advertentie in het weekblaadje, maar U zult moeten toe stemmen, dat daarmede niet hetzelfde wordt bereikt, want ik zou U eigenlijk al len persoonlijk willen toespreken en de hand drukken, om U te zeggen, hoe ge lukkig gij ons gemaakt hebt met de blij ken van waardeering ons geschonken, en waardoor deze sombere dag van scheiden tot een dag van vreugde is gemaakt. Wij hebben ons afgevraagd, waarmede wij dat alles hebben verdiend, en wij heb ben geen bevredigend antwoord op die vraag kunnen vinden, waar wij ook niet wisten, dat wij zulk een groote plaats in Uw harten innamen. Wij zijn daardoor bij U in de schuld geraakt, een schuld die wij nooit zullen kunnen afdoen, maar die wij bij ons zullen -omdragen als een kos telijke herinnering aan een schoon ver leden. Nu heb ik dan mijn ambt neergelegd, maar nu moeten jullie niet denken, dat daarop van toepassing is, het beeld van den kapitein, die zijn zinkend schip aan de bemanning overlaat, om zelf het veege lijf te bergen, want zoo is het, Gode zij dank, niet. Wel wordt het scheepje der gemeen te door de golven bestookt, en heen en weer geschud, maar alles staat nog in tuig, en de bemanning is nog paraat. Het gaat nu alleen maar om een oude kapitein, die, onder deze omstandigheden, het voor schip en bemanning beter gevonden heeft, het roer aan een jongere kracht over te geven. Nu heb ik bij mijn afscheid van den raad gezegd, dat Wissekerke nog bogen mag op het bezit van een rustige bevol king, een bevolking, die bovendien nog respect toont, voor de boven haar gestel de macht, in tegenstelling met de ons om ringende wereld, waar een geest van ver zet en van opstandigheid allerwege door breekt. En wanneer gij nu zult vragen, vanwaar die gesteldheid? Dan weet ik daar maar één antwoord op, namelijk dit: dat gij allen, zonder onderscheid, bewust of onbewust, onder den invloed staat van den geest van het Christendom, welke geest om U heen is, als een beschermende dijk. Nu kennen wij, bewoners van de lage polderlanden aan de zee allen de groote beteekenis van de ons beschermen de dijken, en zijn wij allen doordrongen van de noodzakelijkheid, die dijken niet te verwaarloozen, maar die steeds te on derhouden. En daarom, burgers van Wis sekerke, wil ik U nu bij mijn heengaan, toch nog ernstig op het hart binden, toch voor de instandhouden van de geestelijke dijken ernstig zorg te dragen, en niet toe te laten, dat een anti-Christelijke geest zijn invloed doe gelden. Luister daarom in de eerste plaats naar Uw geestelijke leiders, en in de tweede plaats, steun Uw gemeen tebestuur in zijn moeilijker wordende taak, die er op gericht is, de ernstige slagen van dezen tijd op te vangen, en zooveel mo gelijk te neutraliseeren. Ik meen te mogen verklaren, dat het altijd mijn streven is geweest, mij te plaatsen boven de kerke lijke en staatkundige partijen, en U allen te zien, als leden van dat groote gezin, dat de burgerlijke gemeente heet en ieder daar in recht te laten wedervaren. Maar daar naast heb ik altijd in het oog gehouden, dat aan de algemeen Christelijken invloed geen belemmeringen in den weg mochten worden gelegd, want dat het daaraan al leen te danken is, dat wij hier een gerust leven leiden. Van hoogerhand is mij en- vond, dat zooiets voor een eerlijk zaken- mensch niet te pas kwam. Vandaag nog heeft hij tweehonderd van de fornuizen te gen inkoopsprijs aan een of andere firma aangeboden. Met dat geld had hij dan juist zijn rekening kunnen betalen. Maar ze wilden er niet op ingaan. En nu begint hij echt moedeloos te worden". „Allemachtig", mompelde Bliss. „En ik had mezelf om mijn ooren kunnen slaan, omdat ik niet in staat was ze tegen hon derd pop te verkoopen". „Maar dat is heel iets anders. U heeft uitsluitend winkeliers bezocht, en voor den détailverkoop is honderd pop heusch niet veel. Als u mijn opinie wilt weten, dan begrijp ik eigenlijk niet, dat u niets verkocht heeeft, voegde ze niet zeer fijn gevoelig er aan toe, „in 't begin was u toch zoo zeker, dat 't u wel lukken zou". Bij die woorden klemde hij zijn kaken opeen. Hij had een uitdrukking op zijn ge zicht, die Sir James Alroyd waarschijnlijk ten hoogste verbaasd zou hebben. „De maand is nog ftiet om", zeide hij kortaf. De deur ging open en Mr. Masters kwam op zijn gewone drukke, joviale ma nier naar binnen stappen. Met het meest genoegelijke gezicht van de wereld neu riede hij een liedje, maar zijn houding, die wilde zeggen, dat er niets aan de hand was, was te gewild, om waar te zijn. „Zoo, ben je daar nog, Bliss", zeide hij opge wekt. ,,'t Spijt me, dat ik het je moet zeg gen, maar wil je er aan denken, dat aan staanden Zaterdag je proeftijd om is. Je BLOOTE BEENEN. Rannah schrijft in het Verloren Hoeks- ken van „Het Laatste Nieuws" Ik had ze, dunkt mij, al zien zitten in de tram. Heel zeker ben ik er niet van. En overmits ik bezig was aan een van die werken, die de wereld moeten omkeeren, trok ik er mij verder niets van aan. Dat werk van mij heeft de wereld gelaten pre cies gelijk zij was. Maar zij die ik peinsde al hebben te zien zitten in de tram, heeft, zonder er iets van te zeggen, haar zin doorgezet, die iets verandert aan het aan schijn van de wereld. Zij loopt, die madam, blootvoets en blootbeens langs 's Heeren wegen in de stad. Zij draagt schoenen uit riempjes ge vlochten, en, boven den rechter-enkel een gouden enkelband. Eerst peinsde ik dat zij kousen droeg van namaakkleur naar 't model van de huid. Bij klaarder inzicht van het verschijn sel wist ik dat het echt natuurschoon was, dat daar wandelde door het stedeschoon. Ik weet dat ik, door die bloote beenen af te keuren, een zeer deugdzamen roem zou krijgen. Maar wat niet is, is niet. Ik moet zeer slecht zijr* wart ik geef die vrouw gelijk. Als zij lust heeft om met bloote beenen te loopen, moet zij het maar doen. Het is een zeer natuurlijk tegen- schoon van de bloote armen en andere bovendeelen. En, in mijn verdorvenheid, vind ik het zeer slecht, dat de deugdzamen kwaad kunnen zien in iets, dat behoort tot de schoonheden van de schepping. Misschien zult gij aanvoeren, dat de vrouwen met de werkelijk schoone bee nen ze niet zullen laten zien, en dat al weer vooral leelijke zullen te kijk loopen. Laat het ons dan aanvaarden als een nieuwe, verdiende teistering. Intusschen moge tot verdediging van mijn kettersche opvatting dienen, dat de toegejuichte bloote mode van de zee vrouwen, en de zoo vaak bezongen bloote dracht van de buiten-vrouwen in de hooi- weide en op het oogstveld, nauw aanslui ten bij het spektakel door mij beschreven. En ik kan hier geen ontreffelijkheid zien in iets, dat elders treffelijk is. Zeg, als we eens de vrouwen lieten loo pen gelijk zij 't goedvinden? Zij zullen het zelf toch wel best weten. Slaan ze soms wegen in naar hun eii ons verderf: 't ge beurt evengoed op bedekte als op bloote beenen. kele malen de vraag voorgelegd, of het niet wenschelijk ware, dat hier, evenals op zoovele andere plaatsen, werd overge gaan tot de oprichting van een burger wacht. Maar ik heb die gedachte altijd met zekere fierheid afgewezen en geant woord: „Neen, Wissekerke heeft geen be hoefte aan een burgerwacht, .want zij is zichzelf een burgerwacht". Laat dat steeds van Wissekerke moge worden gezegd, en zij de zegen Gods verder U allen nabij". WOLPHAARTSDIJK. Geen burgerwacht. Donderdagavond was alhier, in de zaal van J. Poleij, onder leiding van den re serve-kolonel Seijn uit Breda, een verga ring belegd, om tot het oprichten van een burgerwacht te geraken. Daar er, buiten den burgemeester en spreker, slechts twee personen opgekomen waren, kon boven genoemd doel niet worden verwezenlijkt. NIEUWE VINDING, waardoor het gebruik van anode-batterijen vervalt. Niets aan het toestel te veranderen. Inlichtingen bij J. M. POLDERMAN, Groote Markt, Telefoon 129, Goes. weet toch wel, dat we een maand proef tijd hadden afgesproken". Bliss stond op. ,,'t Spijt me, dat ik tot dusver nog niets verkocht heb, mijnheer", zeide hij lang zaam. „Maar ik heb nog twee dagen voor den boeg, en nu heb ik gedachtik bedoel, terwijl ik hier zat, heb ik een plannetje gemaakt. Misschien draait het op niets uit, maar in elk geval kan ik 't morgen nog eens probeeren". Mr. Masters keek hem een beetje on- geloovig aan. ,Ben je van plan om je geluk nog eens in een andere buurt te probeeren?" vroeg hij. „Je moet maar denken, jij hebt den alleenverkoop en 't is werkelijk het beste fornuis dat er bestaat. Als het je eerst maar lukt om de menschen die er wat voor voelen te pakken te krijgen". „Ja, dat heb ik ook al gedacht, mijn heer, zeide Bliss nog diep in gedachten. „O ja, dan wou ik nog vragen, als de een of andere klant het fornuis eens wil zien, kan dat dan „In het magazijn staat er een kant en klaar ingepakt", viel Mr. Masters hem hoopvol in de rede. „Tim is nog niet weg, hij kan het overal naar toe brengen, waar heen je maar wilt. Den heelen dag heeft hij nog niets uitgevoerd. Zal ik hem zeg gen, dat hij het op een handkar moet laden?" Bij die woorden nam Bliss zijn besluit. „Graag", zeide hij, met een gevoel, alsof hij zijn laatste steunpunt wegsloeg. (Wordt vervolgd).

Goessche Courant | 1932 | | pagina 1