Jacob Snoodijk Sport- en Kampeerartikelen Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Advertentiën. by KEIZERSTRAAT 7 GOES. THEETUIN HOTEL DE L'UNION VLISSINGEN, voor Kinderpartijen, School reisjes, enz. kapitaalkrachtige personen terliggende jaren, herdacht met dankbaar heid allen met wie hij aangenaam mocht samenwerken en zeide verder o.a. „Wissekerke mag bogen op een zeer rustige bevolking, die bovendien nog res pect toont voor de boven haar gestelde macht. Maar ook op dat punt zijn de tij den aan het veranderen; een geest van verzet en opstandigheid waart rond, waar van de navolging tot in de uiterste hoe ken wordt gevoeld, zoodat ook hier alge- heele ontwapening niet geraden zou zijn moge de Christelijke geest die in Wisse kerke altijd overheerschend is geweest, steeds in kracht toenemen, opdat zij het zout blijke te zijn, dat het maatschappe lijk bederf tegen houdt." „In de notulen van 1917 heb ik nog eens nagelezen, wat ik destijds bij mijn eerste optreden als burgemeester heb ge zegd, in verband met de toen bestaande nooden, en het toen gesprokene zou ik woordelijk kunnen herhalen, om de toe standen van nu te schetsen. Het is de wet van oorzaak en gevolg, die nu de geheele wereld beheerscht en waaronder wij allen gebukt gaan. Maar wij weten en moge het zoo zijn, dat wij het ook allen waarlijk ge- looven, dat de Heer regeert, en het dra gen van het wereldgebeuren in zijn mach tige handen houdt, en ook deze zorgvolle tijden voor de menschheid nog een zegen kunnen inhouden waar nu zoo duidelijk aan het licht komt. dat „waarde" en „be zit" betrekkelijk wankele begrippen zijn en de ware vastigheid alleen te vinden is bij de dingen die liggen buiten de grenzen van deze stoffelijke voorbijgaande we reld. Ik geef U de verzekering, dat ik tot aan het einde mijner dagen belang zal blij ven stellen, in het wel en wee van Wisse kerke, en dat van U allen persoonlijk. Wissekerke staat er, rekening houdende met de tijdsomstandigheden, nog goed voor. Wij hebben samen gebouwd aan den materieelen opbouw van Wissekerke, en we hebben dat gedaan, op een hechten en solieden grondslag, die zoo sterk is ge bleken, dat zij de heftige trillingen van de crisis nog heeft kunnen doorstaan. Moge dat zoo blijven, en het worde U al len gegeven daaraan elk naar de mate zij ner krachten tot in lengte van jaren mede te werken. Ik heb gezegd." Na de rede van den burgemeester sprak wethouder van der Maas. „Ik wil U dank zeggen, aldus spr., voor wat U in deze bijna vijftien jaar voor Wissekerke zijt geweest, en gij weet dat wij U nog gaar ne hadden willen houden, maar wij moe ten in deze berusten, en Uw besluit, in aanmerking nemende, Uw hoogen leeftijd eerbiedigen. Onder Uw burgemeesterschap is er veel tot stand gekomen, wat ik hier niet zal noemen, omdat de geheele bevol king weet, hoe gij Uw gemeente hebt be stuurd. Nu U dan van ons heengaat, wil ik U en mevrouw (en ik spreek zeker wel namens den geheelen raad) van harte Gods besten zegen toewenschen op Uw ieder levensweg. Ja geve God, dat Uw beider levensavond vredig en rustig moge zijn, en dat het U in alle opzichten wel ga. Nu heeft den raad gedacht, om U en mevrouw nog een herinnering mede te ge ven, welke bestaat uit de schemerlamp, die hier aanwezig is, en wij hopen, dat ge daar nog vele avonden van zult mogen genieten, en dan terug zult denken aan den tijd, dien U hier in Wissekerke hebt doorgebracht." Na den wethouder sprak de secretaris. „Geachte heer burgemeester, aldus spr., toen ik ter gelegenheid van Uw 70sten besluiten, die gedurende Uw ambtsperio- jaardag in kleinen kring memoreerde de de genomen waren, en de werken die wa ren uitgevoerd, meende ik in verband met Uw veerkrachtig persoonlijkheid en Uw ruime ervaring te mogen verwachten, dat U nog langen tijd het hoofd dezer ge meente zoudt zijn. Die verwachting is slechts ten deele bewaarheid, want de ja ren die U nog aangebleven zijt, vormen geen langen tijd, en zijn omgevlogen, en thans is het uur van scheiden geslagen. Scheiden doet wee, maar een scheiden als vandaag, waarbij degene die ons verlaten gaat kerngezond en in levende lijve en omringd door zijn naaste verwanten in ons midden vertoeft, doet niet zooveel wee als dat waarbij men zelfs de gelegenheid heeft, om dengene, die ons verlaten gaat een laatst vaarwel toe te roepen. Spr. wierp verder een blik op de achterliggen de jaren en zeide daarbij: „Die terugblik geeft mij aanleiding om een woord van groote waardeering uit te spreken voor de joviale wijze, waarop U steeds de belan gen der ambtenaren heeft behartigd. Voor den aangenamen omgang van U met Uw onderhebbenden, waardoor nooit het ge voel van commandant en gecommandeer de ontstond: te danken voor de telkens terugkeerende tevredenheidsbetuigingen wanneer wij ieder in zijn werkkring iets goeds in Uw oog hadden verricht; te dan ken voor de vrijheid aan ieder gewaar borgd, om zijn particulier leven naar eigen verkiezing in te richten; en voor de le venslessen, die U, niet zoo zeer door woor den als wel door Uwe daden, aan velen onzer gegeven hebt". Spr. eindigde met zijn beste wenschen voor de toekomst. De heer Maris, hoofd der O. L. school, schetste wat de burgemeester is geweest voor het onderwijs, en zeide, dat alle ge meente-ambtenaren te samen het voorne men opgevat hadden, Z. E. een geschenk aan te bieden, hetgeen na onthulling bleek te zijn, een schilderstuk van de St. Bavo te Haarlem, van den heer Verhorst te Heemstede. De heer Te Gussinklo sprak als vriend van den burgemeester en deelde mede, dat de ingezetenen het op prijs stelden, aan Mevr. Verhorst een aandenking ten ge schenke aan te bieden, dat door Ds. Lou- werse ter bezichtiging werd gesteld en be stond uit een theemeubel met daarbij een album, bevattende de namen der gevers. Nadat Z. E. alle sprekers en gevers dank had gezegd, werd van het geheele gezelschap een foto gemaakt en na het nuttigen van een kopje thee nam ieder af- cheid van den scheidenden burgemeester en zijn echtgenoote. YERSEKE. Voor ouden van dagen. De voetbalwedstrijd, gehouden ten bate van den a.s. autotocht voor ouden van da gen, tusschen Ajax I en Volharding uit Rilland, is geëindigd met 3—0 in het voor deel van Rilland. Er werd voorts nog gehouden een hin dernis-wedstrijd, waarvan de uitslag als volgt was: 1. C. Poortvliet, 2. K. de Wee, 3. J. Luteijn, 4. A. Pols, 5. J. van Sprun- del. Van een wedstrijd stoelrijden luidde de uitslag: 1. A. van Kruiningen, 2. P.Lin- denbergh, 3. J. van Stee, 4. C. Poortvliet en 5. Katshoek. Verpachting ocsterperceelen. De gisteren gehouden verpachting van oesterperceelen bracht totaal f 186.345.— op, tegen vorig jaar f204.474,—. Door het dak gevallen. Gistermiddag om drie uur is aan den Esschenderweg te Heerlen de 18- jarige H. M., werkzaam bij de N.V. Machinale Houthandel, door het dak gevallen en onmiddellijk daarop over leden, terwijl een tweede werkman eveneens van het dak viel en een arm brak. De 50-jarige B. en de 18-jarige H. M- liepen over het dak van een magazijn, welk dak bedekt was met asbest-ce- mentplaten. B. viel het eerst door het dak doch hij slaagde er nog in zich aan een koord vast te grijpen; op on geveer vier meter boven den grond viel B. evenwel met het gevolg, dat hij een armfractuur opliep. Dr. G. ver leende dadelijk hulp; juist was hij bezig B. te verbinden of op ongeveer twintig meter van de plaats, waar deze gevallen was, viel de 18-jarige H. M. eveneens door het dak van een hoogte van ongeveer vier meter. De ongeluk kige kwam er minder goed af en over leed onmiddellijk na zijn val. Hij was met zijn hoofd op den betonnen vloer terechtgekomen en de toegeschoten ge neesheer en andere arbeiders konden geen bijstand meer verleenen. De platen schijnen ten gevolge van de droogte minder sterk te zijn geworden en konden het gewicht van de mannen niet dragen. Een nauwgezet onderzoek wordt ingesteld. Werkwillige verdronken. Te Visschersweert onder Roosteren is Woensdagmidag een Belgisch ar beider werkzaam aan het Julianakanal in de Maas verdronken, toen hij de rivier wilde overzwemmen. De man een werkwillige was op weg naar huis, werd door stakers lastig gevallen en mishandeld. Om zich aan zijn ver volgers te onttrekken, had hij zich te water begeven. De justitie stelt een onderzoek in. Doodelijke ongevallen. Bij den bouw der Katholieke kerk te Groessen raakte de 21-jarige arbei der J. Rasing met zijn hoofd bekneld tusschen twee stukken muur, die men aan het afbikken was. De ongelukkige overleed kort daarop. De heer S. Klompstra uit Harde- garijp die tengevolge van een aanrij ding met een auto in ernstigen toe stand naar het ziekenhuis te Leeu warden vervoerd, is aldaar later aan de gevolgen overleden. Aanslag op professor. Bij de onhulling van een gedenk- teekën op het Centrale Kerkhof te Weenen heeft professor Schneider, van de universiteit aldaar, op den rector- magnifcus prof. Abel, die de onthul lingsrede hield plotseling een schot gelost, onder uitroep: „Nu zullen we eindelijk afrekenen". Het eerste schot miste en Schneider werd door burge meester Steitz. die naast hem stond overmand, toen hij voor de tweede maal aanlegde. Hij is gearresteerd, maar schijnt in een aanval van krank zinnigheid gehandeld te hebben. Prof. Othenio Abel, die pas tot recfor-magnificus is gekozen, is niet gelukkig in de eerste dagen van zijn rectoraat. Zoo hebben de nationaal-so- cialistische studenten dadelijk zijn af treden geëischt, omdat hij een jood is, en nu volgt deze aanslag: Doeltreffende alarminrichfing. Gisternacht omstreeks 2 uur hoorde een wakter van den Gecontroleerden Particulieren Nachtveiligheidsdienst te Rotterdam, toen hij op den 'sGraven- dïjkwal liep, plotseling geloei van een sirene. Aanvankelijk dacht hij, dat de brandweer uitrukte, maar het geluid verplaatste zich niet. Toen hij ging kijken, merkte hij, dat het lawaai af komstig was van een sirene, welke is aangebracht in het bovenlicht van een van de benedenvensters van een pand aan den 's Gravendijkwal, in welk benedenhuis het kantoor van het Algemeen Ziekenfonds Rotterdam is gevestigd. De waker, die begreep met een alarminrichting te doen te hebben, ging terstond de politie waar schuwen. Op het lawaai kwamen ech ter al agenten toesnellen en er werd een onderzoek ingesteld. Toen bleek', dat in het kantoor was ingebroken; de dieven hadden echter nolens volens de alarminrichting in werking gesteld en waren op de vlucht geslagen. Het bovenhuis van het pand staat leeg. In verband met een uitbreiding van het kantoor van het A.Z.R.R. wordt dit bovenhuis bij het kantoor getrokken. Reeds is een verbindings deur tusschen de portuien achter de buitendeuren gemaakt. De timmerlie den zijn in het pand nog aan het werk. De dieven hebben kans gezien, en- gemerkt in het bovenhuis te komen, waar zij zich tot vannacht hebben schuil gehouden. Daarna hebben zij de nieuwe verb ndingsdeur geforceerd waarna zij, met behulp van hef ge reedschap van de timmerlieden, de lessenaars in het kantoor hebben open gebroken. De brandkast, waarin een vrij aanzienlijk bedrag aan geld staat is in een muurkast gebouwd. De deur van deze kast is van een alarminrich ting voorzien. Tpen de dieven op zoek naar de brandkast, deze kastdeur forceerden, waarbij zij ook van hun eigen gereedschap gebruik' hebben ge maakt, ging de sirene loeien. Daar van zijn zij zóó geschrokken, dat zij hals over kop zijn gevlucht, met achterlating van hun gereedschap. Uit het kantoor wordt niets vermist. Ernstig auto-ongeluk. Gisternacht, omstreeks halfdrie, is op den Rijksweg, op ongeveer tien minuten afstand van de kom van de gemeente Echt, een ernstig auto-onge luk gebeurd. Daarbij hebben twee men schen het leven verloren. De auto van de familie Hermans uit Venlo waarmede een achttal personen terug keerde van een bezoek aan de fa milie, die te Aken logeert, reed in volle vaart tegen een zwaren trans port-aanhangwagen van de Rijkswegen werken van de provincie Limburg. Naar den chauffeur mededeelde, zag hij eerst op het laatste oogenblik den tractor van de Maatschappij „Wegen bouw". Achter dezen tractor bevond zich een zware betonmolen. Hij wilde nog op het laatste oogenblik' het stuur omwerpen, doch het was reeds te laat, want de achterzijde van den auto reed tegen den betonmolen aan. De groote, zware auto kwam ten ge volge van den schok aan de linker zijde van den weg terecht en sloeg daar naar rechts om. De 29-jarige Anna Seelen, telefoniste te Venlo, en de 17-jarige W. Hermans, die op de laatste bank gezeten waren, werden dadelijk gedood. De 19-jarige Tonnïe Hermans en de 24-jarige Fien Her mans bekwamen verwondingen. Zij zijn hedenmorgen naar Venlo over gebracht. Dadelijk na het ongeluk is de chauffeur naar dr. Stijns te Echt gegaan, die de eerste geneeskundige hulp verleende. De marechaussee te Echt stelt een onderzoek in. De toe stand van een der gewonde dames is ernstig. Van 7500 M. hoogte. Gisteren heeft de jonge Fransche parachufisf Machenaud een nieuw we reldrecord gevestigd, door van een hoogte van 7500 M. uit een vliegtuig te springen. De sprong had een vlot verloop. Na 25 minuten is de on verschrokken man veilig en wel ge land. Het experiment had plaats even ten Zuiden van Chartres. Gedurende zijn daling is de parachutist 20 K.M. afgedreven. Het valscherm opende zich onmiddellijk'. Tot dusver was de Belgische vlie ger Coppens houder van het record, met 7000 meter. Bij vergissing vermoord. Donderdagmiddag is opnieuw een politieke moord gepleegd in een der straten van Sofia. Op het plein tus schen het Nationale Theater en het ministerie van Oorlog werd dei Jeeraar Christof door den Macedoniër Tauis- jof doodgeschoten. De moordenaar werd gearresteerd. Bij het verhoor verklaarde hij den jeeraar per abuis te hebben gedood.. Hij had opdracht den Macedonischen afgevaardigde Mar mef, een voormalig lid van het Ma cedonische nationale comité en vroe ger een bekend revolutionnair, dood te schieten. Noodlottig ongeval. De arbeider Nuthmann te Velitz was in het bezit van een oud model revolver, die hij mee naar het veld had genomen om te probeeren of het wapen nog goed werkte. Hij loste drie a vier schoten en stak de re volver weer in zijn achterzak. Ver volgens ging hij naar het huis van zijn vader, waar zich ook zijn vier jarig zoontje bevond. Terwijl dd beide mannen met elkaar aan het praten waren, stak het kind spelenderwijs zijn hand in den zak van zijn vader Plotseling knalde een schot en zakte Nuthmann ineen. Hij was door een kogel getroffen, die in het bekken was blijven steken. Korten tijd na aankomst in het ziekenhuis overleed hij. Cocaïne-handelaars gesnapt. Door de politie van Enschede is in samenwerking met die vanj Hengelo eeh partij cocaïne in beslag genomen welke te Dinrperlo te koop was aan geboden. Juist voor het sluiten van den koop werden de handelaars ge snapt en aangehouden. Het waren vier personen, een uit Borne, een uit Hengelo, een uit Enschede en een uit Glanerbrug. Zij werden naar Enschede overgebracht en na verhoor weder in vrijheid gesteld. Het verdoovende poe der is echter ten bate vap het rijk in beslag genomen. Auto rijdt in huis. Een auto van Leeuwarden, waarin 6 personen gezeten waren, op weg naar Nijmegen, komende van de hoogte in den rijksweg bij Bergstein (Steenwijkerwold), reed te Tuk', on- midjdellijk bij Steenwijk, met eed (gang van 50 K.M. tegen het op den hoek van de nauwe straat staand huis van den heer S. Scheenstra. Het tuinhek werd vernield waarna een gat in den muur van het huis werd gereden. De auto werd geheel vernield, ter wijl al/e inzittenden min of meer ernstig gewond werden Een dame, de wed. van Leeuwarden, was er het ergste aan toe. Zij had o.a. een been een arm en enkfele ribben gebroken. Allen werden voorloopig door den plaatselijken geneesheer verbonden. Minister Ruys voor de radio. De minister van Staat, Jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, voorzitter van den raad van v*1'.inisters, is voorne mens 19 dezer, des avonds om 7.30 uur, gedurende 20 minuten, over de zenders van Hilversum en Huizen te spreken over den huidigen toestand des lands. (B.) Trein en autobus. Het Internationaal Tramwegcongres dat te Amsterdam vergaderde heeft besloten een internationale commissie in te stellen ter gemeenschappelijke en centrale bestudeerïng met andere betrokkenen, om te geraken tot een economische oplossing van het pro bleem van de concurrentie tusschen tram en spoor eenerzijds- en autobus en vrachtauto anderzijds. AFLOOP AANBESTEDINGEN, VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Hofstede Van Eijkeren. IJZENDIJKE. De hofstede te Biervliet groot 39.75.30 H.A., van den heer J. van Eijkeren te 's-Heërenhoek, is 30 Juni in het openbaar door Notaris A. Th. Ver bist verkocht te IJzendijke, voor de som van f 45.000 en f 700 boomprijs, aan prof. R. Schockaert, chirurg te Leuven. BURGELIJKE STAND. GOES. Geboren: Jacobus, z.v. Johannis Pe trus Capello en Pieternella Goeman. Huw.-aang.: Marinus Jan Jeremiasse, 25 jr., j.m. te Katttendijke en Maria Helena Visser, 25 jr., j.d. Gehuwd: Jan Adrïaan van 'tVeer, 25 jr., j.m. te Amsterdam en Leintje van Anrooij, 25 jr., j.d. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Juli 7 's-Heer Arendskerke, 2 woonhuizen, enz., Jonkers. 8 Kloetinge, frambozen, bessen, pe ren, appels en pruimen; hooigras, Van Dissel. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Juli. 1, 2, 3 en 5 Landbouw-Bioscoop, Voor waardelijk vrijgelaten en Lucht- piraten. AANBESTEDINGEN. Juli. 6 Goes, leggen trottoirs in de Lange Vorststraat. VEILINGS VEREENIGING „K, B, O.", KAPELLE-BIEZELINGE. Veilingen van 29 Juni 1932. Exportveiling van 10 uur v.m.: Aard beien (Mad. Lefeber) f4 a f11,10, Idem (Mad. Moutot) f 6,70 a f 12,30, Idem (Jucunda's) f 14,90 a f 19,80, alles per 100 K.G. Exportveiling van 1 uur n.m.: Aard beien (Mad. Lefeber) f 7,40 a f 10,50, Idem (Mad. Moutot) f 7,10 a f 13,90, Idem (Jucunda's) f 7,60 a f 20,70, alles per 100 K.G. Groote veiling. Kruisbessen f5,40 a f6,20 per 100 K.G. Kleine veiling. Aardbeien f6 a f 17, Vroege kersen f 24 a f 30, Aardappelen f 4 a f 7, Dubb. Prin- cessen zonder draad f 45, Groene boontjes f 44, Gele boontjes f 36 a f 48, Kasboon- tjes f 42 a f 44. Kassnijboonen f31 a f 56, Doperwten f 14 a f 25, alles per 100 K.G., Tomaten f 12 per 100 pond, Komkommers 4 a f6, Bloemkool f6 a f7, beiden per 100 stuks. Kropsla f 1,50 a f2.60 per 100 krop. Exportveiling van 4.30 uur n.m.: Aard beien (Mad. Lefeber) f 6 a f 10,60, Idem (Mad. Moutot) f6 a f 15,20, Idem (Ju cunda's) f 16,90 a f23,20, alles per 100 K.G. Veilingen van 30 Juni 1932. Exportveiling van 9.30 uur v.m.: Aard beien (Mad. Lefeber) f9,70 a f 13,10, Idem (Mad. Moutot) f 11,30 a f 16,10, Idem (Jucunda's) f 17,50 a f22,60, alles per 100 K.G. Exportveiling van 1 uur n.m.: Aard beien (Mad. Lefeber) f7,10 a f 13,10, Idem (Mad. Moutot) f 10,10 a f 17,—, Idem (Jucunda's) f 16,80 a f22,20, alles per 100 K.G. Kleine veiling. Aardbeien f6 a f21, Vroege kersen f 26 a f 30, Aardappelen f4 a f5, alles per 100 K.G. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND" TE GOES. Exportveilingen van 30 Juni 1932. V.m. 11 uur: Aardbeien (Jucunda's A) f22,50, Idem (Jucunda's B) f 18,—Idem (Madame Moutot f 16,70, alles per 100 K.G. N.m. 1 uur: Kruisbessen f 4,a f 5,20 per 100 K.G. N.m. 4 uur: Aardbeien (Jucunda's A) £22,70, Idem (Madame Moutot) f 12,10 a £13,—alles per 100 K.G. Kleine veiling. Aardbeien f 8 a f 9, Kersen (Luikenaars) f 27 a f 29, Idem (Meikersen) 2e soort f25, Tomaten f 16 a f28. Doperwten f 4 a f 14, Peulen f 18 a f23, Princesseboo- nen f40, Tuinboonen 2e soort f 1, Vroege aardappelen f 3 a f 4,20, Idem poters f 2,80 a f 2,90, alles per 100 K.G., Bloemkool f 6, Idem 2e soort f3 a f4, Kropsla 0,90 a 2,70, Witte komkommers 8 a f9, alles per 100 stuks, Wortelen f2 a f8, Sjalot ten f 1,10 a f 1,20, Bloemen (Lathyrus) f 0,60, alles per 100 bos. MARKTBERICHT. Middelburg, 30 Juni 1932. Boter en eieren aangevoerd door Wal- chersche boerinnen (offic. prijsnoteering): Boter f 0,60. Kipeieren f 2,70. Eendeieren f3,—. Ganseieren f9, Kalkoeneieren f 5,—. Aangevoerd door handelaren Boter fO,57J4. Kipeieren f 2,50. Eendeieren f3,—. Ganseieren f6,t Kalkoeneieren f5, Particuliere prijs: boter f 0,67J/£, kip eieren f 3,50, poelje-eieren f 3,—, eend eieren £3,50. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op VRIJDAG 8 JULI 1932, des nam. om 2 uur (N.T.) te Kloetinge, ten herberge van K. Meulpolder, voor den heer J. A. TRIMPE BURGER, a con tant publiek verkoopen 1. DE FRAMBOZEN, wassende in den boomgaard a/d Zomerweg (Drijfhout). 2. DE FRAMBOZEN, wassende in den boomgaard a/d Zondagsschool. 3. FRAMBOZEN, ZWARTE BES SEN, PEREN, APPELS EN PRUIMEN in den boomgaard vóór Klap. 4. DE DUITSCHE ZURE BESSEN, in den boomgaard te Nisse b/h Postkan toor en a/d Dijkwelschen Zandweg te Kloetinge. 5. DE ZWARTE BESSEN EN DE VROEGE APPELS in Dijkwel. Voorts 2 PERCEELEN HOOIGRAS t 2.11.70 H.A. a/d Heernisseweg te Kloe tinge 2.15.10 H.A. a/h 30 Gem. Wege- ling te 's-Heer Abtskerke. het meest geschikte adres. GEZOCHT tot het oprichten eener NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP OP HANDELSGE BIED. Brieven onder No. 984, Bureau van dit blad.

Goessche Courant | 1932 | | pagina bijlage 5