Landmen TuiobouW Koloniën Gemengd NieuWs. •VAM MBLLB'S- GOESCHB^ ONTBYT-KOEK De veulenkeuringen. Van den Bond van Z u i d-B evelandsche paardenfokkers. Hengsten met afstammelingen geboren 1930: 1. Manola's Karei, B 1295, Van 't Westeinde Vermue, Nieuwdorp. Hengsten met afstammelingen geboren 1931: 1. Janus, B 1294, Gebrs. Verdonk, Nieuwdorp; 2. Odon, B 1410, Gebrs. Wa genaar, Kloetinge. Hengsten met afstammelingen geboren 1932: 1. Certain van Lamswaarde, B 1429, van H.V. Zuid-Beveland; 2. Manola's Ka- rel, B 1295, Van 't Westeinde 6 Vermue, Nieuwdorp; 3. Janus, B 1294, van Gebrs. Verdonk, Nieuwdorp. Hengsten geboren 1930: 1. Willem, door Manola's Karei, van N.V. Hofstede ,,Schenge"; 2. Adolf, door Castor, van Van 't Westeinde Vermue, Nieuwdorp; 3. Cores van Waarde, door Abbé, van C. Mol, Waarde, 4. César, door Abbé, van L. Luijk, Vlake. Hengsten geboren 1931: 1. Jumbo, door Abbé, van J. Sinke, Kloetinge; 2. Bram, door Manola's Karei, van N.V. Hofstede „Schenge"; 3. Oscar, door Martin van Luntershoek, van J. Sinke, Kloetinge; 4. Wilson, door Wilson, van Gebrs. Leen- dertse, Hoedekenskerke5. Omar, door Mon Gros de Neufke, van A. van Strien, Wolphaartsdijk; 6. Erik, door Castor, van A. van Strien, Wolphaartsdijk 7. Hindo de Wilson, door Wilson, van A. G. van Dijke, Wolphaartsdijk. Merries geboren 1930: 1. Liza van Lun tershoek, door Alban de Fair, van Gebrs. Verdonk, Nieuwdorp 2. Castorine, door Castor, van Jan Boone, Kruiningen3. Emma, door Martin van Luntershoek, van J. Sinke, Kloetinge; 4. Caline, door Janus van A. G. van Dijke, Wolphaartsdijk; 5. Mina van Luntershoek, door Alban de Fair, van Gebrs. Verdonk, Nieuwdorp 6. Nera, door Immo, van J. Q. C. Lens hoek, Kloetinge; 7. Fannie van Kruinin gen, door Georges, van A. van Hoote- gem, Kruiningen; 8. Stella van Monniken hof, door Robert, van D. A. Timmerman, Kattendijke; 9. Clara van Waarde, door Abbé, van C. Mol, Waarde; 10. Bianca, door Castor, van Mars. Geluk, Kruinin gen 11. Norma, door Immo, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 12. Corrie, door Ma nola's Karei, van N.V. Hofstede „Schen ge"; 13. Clara, door Manola's Karei, van Jacs. van Westeinde, Nieuwdorp; 14. Figura, door Martin van Luntershoek, van Gebrs. Leendertse, Hoedekenskerke; 15. Nerva, door Castor, van J. Q. C. Lens hoek, Kloetinge; 16. Dina, door Abbé, van P. Vermue, Kloetinge. Merries met afstammelingen: 1. Gerda, B 14526, van J. Sinke, Kloetinge; 2. Erna de Successeur, B 14235, van P. Karelse, Kruiningen; 3. Irma, B van Mars. Ge luk, Kruiningen; 4. Suzanna, B 8215, van A. van Hootegem, Kruiningen; 5. Elza, A 11820, van P. Karelse, Kruiningen; 6. Ma nola's Loeli, B 13499, van G. M. Nijsse, 's-Heer Arendskerke. Keuring Hein- kenszand. Merries geboren 1931: 1. Oscarine, door Alban de Fair, van B. A. Quist, Bors- sele; 2. Castorine, door Castor, van Ge brs. Leendertse, Hoedekenskerke; 3. Jet, door Abbé, van N.V. Hofstede „Schen ge"; 4. Betje van Houwelingen, door Ja nus, van Gebrs. Priester, Borssele; 5. Ro- za van Arendskerke, door Wilson, van G. M. Nijsse, 's-Heer Arendskerke. Merrieveulens 1932: 1. Maxime, door Janus, van A. G. van Dijke, Wolphaarts dijk; 2. door Manola's Karei, van Jacs. van 't Westeinde, Nieuwdorp; 3. Freleux, Kwellende dagen. Al werd ik honderd jaar, zoo ver volgt Stanley de verschrikkingen van den eersten nacht aan boord van het drijvende wrak van mijn vliegtuig, de „Rose Marie", zal ik nooit vergeten. Ik gevoelde mij alles behalve thuis in het wrak, dat acht dagen lang mijn gevangenis zou zijn. Al tastend vergewiste ik mij ervan, wat de gemak- k'e/ijkste houding zou zijn om wat rust te nemen. Sinds den »start uit New York had ik geen oog dicht gedaan. Telkens sluimerde ik in, maar zoodra de slaap mij had over mand, roldïe ik bijna van *het ben zinereservoir, zoodat ik elk oogenblik gevaar liep, in zee te vallen. Ook de bezorgdheid over mijn lot hielp mij, den slaap te verdrijven. Al wist ik wel, dat het niets zou baten, toch stak ik elk kwartier mijn hoofd bui ten om den horizon af te speuren. Ik zag echter niets; het nachtelijk duister omhr/lde mij. Af en toe kwa men er meeuwen voorbij, die heel laag vlogen. Eindelijk brak de dag aan en met het opgaan van de zon kreeg ik ook weer wat moed. Ik zag wel niets anders dan de eindelooze zee, die mij omringde, maar ik zag ten minste wat. Ik gevoelde mij minder onmachtig, iets voor mijn behoud te doen. De morgen verstreek, zonder dat er het geringste gebeurde. Eindelijk tegen den middag, zag ik een schip aan den horizon. Het zette koers naar het Oosten en ik verbeeldde mij, dat het mij heel dicht passeerde. Maar de zee was erg onrustig; «de ,,Rose Marie" danste als een stroowisch op de toppen der golven. Welke kans was er, dat dit stipje op den onmete- lijken Oceaan gezien zou worden? Als een bezetene zwaaide ik met door Janus, van A. G. van Dijke, Wol phaartsdijk; 4. Ida van Brunswijk, door Ja nus, van Gebrs. Verdonk, Nieuwdorp; 5. Cula, door Mon Rêve, van A. van Strien, Wolphaartsdijk; 6. Silva van Arendsker ke, door Wilson, van G. M. Nijsse, 's-Heer Arendskerke; 7. Bertha, door Ja nus, van A. G. van Dijke, Wolphaartsdijk Hengstveulens geboren 1932: 1. Hen drik, door Manola's Karei, van P. Ver mue, Kloetinge; 2. door Janus, van I. N. Janse, 's-Heer Arendskerke; 3. Her man van Houwelingen, door Manola's Ka- rel, van Gebrs. Priester, Borssele; 4. Rê ve d'Or, door Mon Rêve, van A.'van Strien, Wolphaartsdijk. Keuring Kloe tinge. Merries geboren 1931: 1. Eva, door Odon, van J. Sinke, Kloetinge; 2. Kora, door Martin van Luntershoek, van Gebrs. Rouw, Goes; 3. Mignon de Monnikenhof, door Martin van Luntershoek, van D. A. Timmerman, Kattendijke. Merrieveulens geboren 1932: 1. Bora, door Castor, van J. L. Goetheer, Wol phaartsdijk 2. Certana van Biezelinge, door Certain van Lamswaarde, van P. Scheelede Putter, Biezelinge; 3. Lady, door Castor, van J. Sinke, Kloetinge. Hengstveulens geboren 1932: 1. Lode- wijk van Goes, door Manola's Karei, van Gebrs. Rouw, Goes; 2. Jonker Jan van Biezelinge, door Certain van Lamswaarde, van P. Scheele—de Putter, Bieze linge 3. Leo van Goes, door Abbé, van Gebrs. Rouw, Goes; George, door Certain van Lamswaarde, van P. Buijs- rogge, Kloetinge. Keuring Krab be n d ij k e Merries geboren 1931: 1. Gloria van Kruiningen, door Abbé, van A. van Hoo tegem, Kruiningen; 2. Bonna, door Immo, van Mars. Geluk, Kruiningen; 3. Gerda, door Castor, van P. Karelse, Kruiningen. Merrieveulens geboren 1932: 1. Certa, door Certain van Lamswaarde, van P. Karelse, Kruiningen; 2. Hilda van Krui ningen, door Certain van Lamswaarde, van A. van Hootegem, Kruiningen; 3. Ar- manda, door Castor, van Mars. Geluk, Kruiningen; 4. Florine, door Certain van Lamswaarde, van P. Karelse, Kruiningen; 5. Dora van Waarde, door Castor, van C. Mol, Waarde; 6. Comtesse de Frede- rica, door Certain van Lamswaarde, van N.V. Fredericapolder, Rilland 7. Hermi- na van Kruiningen, door Certain van Lamswaarde, van A. van Hootegem, Kruiningen; 8. Belia, door Abbé, van P. Karelse, Kruiningen; 9. Elvira, door Cer tain van Lamswaarde, van N.V. Bathpol- ders, Rilland; 10. Erna, door Condorus, van N.V. Bathpolders, Rilland. Hengstveulens geboren 1932: 1. Ardeur de Frederica, door Certain van Lams waarde, van N.V. Fredericapolder, Ril land; 2. Primo, door Immo, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 3. Joli de Frederica, door Certain van Lamswaarde, van N.V. Fredericapolder, Rilland; 4. Dessert van Waarde, door Certain van Lamswaarde, van C. Mol, Waarde; 5. Elevator van Kruiningen, door Castor, van Mars. Ge luk, Kruiningen; 6. Udo, door Victorieux. van J. Q. C. Peman Kakebeeke, Krab- bendijke; 7. Hans van Kruiningen, door Certain van Lamswaarde, van A. van Hootegem, Kruiningen; 8. Byou de Frede rica, door Certain van Lamswaarde, van N.V. Fredericapolder, Rilland; 9. Castor van Blauwhof, door Castor, van C. Ver mue, Kruiningen; 10. libel, door Certain van Lamswaarde, van J. Q. C. Peman Kakebeeke, Krabbendijke; 11. Huib. van Kruiningen, door Certain van Lamswaar de, van A. van Hootegem, Kruiningen; 12. Erik, door Certain van Lamswaarde, van N.V. Bathpolders, Rilland. mijn hemd. Ik was op een der vleugels geschoven en moest mij krampachtig vasthouden om niet in zee te vallen. Een uur lang zag ik het schip; toen verdween het in de verte, en nog slechts een rokwolkje steeg aan den gezichtseinder op. De kans op red ding was voorbij. Een groote ontmoediging maakte zich van mij meester. Ik kroop weer fn mijn toestel en ging op het reser voir zitten, om mijn krachten te ver zamelen. Wanneer ik nog zwakker zou worden, zou ik morgen niet meer in staat zijn, eenig sein te geven. Zoet water en voedsel bezat ik niet. Toen ik nog boven New Foundland vloog, had ik een sandwich gegeten en wat koffie gedronken,- overigens had ik nog niets genuttigd, a/gezien dan van het zeewater, dat ik op het oogenblik van mijn daling met groote hoeveel heden binnen had gekregen. Mijn dorst en mijn vermoeidheid werden steeds erger. Tot den volgen den dag bleef ik bewegingloos lig gen. Dien dag zag ik drie schepen. Zij merkten mij evenwel niet op. In den loop van den nacht begon het te re genen. Zware buien, die een jialf uur of langer duurden, geeselden het wrak. Ten slotte kon ik aan de be hoefte tot slapen geen weerstand meer bieden. Ik spreidde op het reservoir den nog geheel natten deken uit, dien ik in het vliegtuig had gevonden, hulde mij erin en sliep onmiddellijk. Hoe lang ik geslapen heb, weet ik niet Toen ik ontwaakte was het nog nacht. Langzaam zag ik den dag aan breken. De hemel was bedekt ën hef opgaan van de zon bespeurde ik slechts aan de tint der wolken. Op dat moment zag ik ver in het Noorden, een schip. De afstand was zoo groot, Waar het geld blijft. Een inlandsche post-commies werd onlangs overgeplaatst van Soerabaja naar Bengkalis Sum. Oost-kust met vrouw en kind mitsgaders een completen en modernen inboedel, waar in spiegelkast, toilet-tafel, gramofoon en bekleed van springveeren voorzien „zitje" niet ontbraken, en de reis ge schiedde conform de geldende „bepa lingen", in de eerste klasse van den K. P. M.-stoomer Op Ten Noort. Dat grapje kostte den lande bijna elf hon derd gulden. Er zijn honderden van zulke post-commiezen in Indië. Zij leven er goed van met hun salaris van rond vier mille per jaar, en zij demon- streeren dit duidelijk met hun spiegel kasten, gramofoons, auto's, fietsen en vulpenhouders, terwijl Vadertje Gou vernement wel zoo goed is om de ver voerskosten van al deze luxe-artikelen bij overplaatsïngsreizen te betalen, met passage eerste klasse voor derzelver bezitters. De brave-postcom'mies, die naar Bengkalis werd gedirigeerd, accepteer de al deze weldaden met de genadige welwillendheid van een vorst. Hij kreeg immers niet meer dan hem toe kwam? Zijn declaratie van elf honderd gulden kwam bij „Reiswezen", en of het Gouvernement nu maar betalen wilde. Verificatie van de reisrekeniing bracht echter aan het licht, dat de vor stelijke post-commies gepoogd had, het Gouvernement in ééne moeite door ook nog een termijn van zijn meubel tjes-op-afbetaling te laten aanzuiveren. Naar aanleiding hiervan, aldus het N. v. d. D. v. N. I-, werd de gouverneur van Sumatra's Oostkust uitgenoodigd, dit zaakje eens te laten onderzoeken. Het is al erg genoeg dat het land de overplaatsing van een ambtenaar met meer dan drie maanden salaris moet bekostigen, zoodat geknoei in de reis- rekening in zoo'n geval wel een heel stuk over de schreef gaatl De Lindbergh-zaak. Weer een „d a d e r". Uit Waag-Neustadtl in Slovakije wordt gemeld, dat een 31-jarig Ameri kaan, die zijn naam niet wil opgeven, zich bij de gendarmerie te" Waag-Neu stadtl heeft aangemeld, met de mede- deeling, dat hij de moordenaar van Lindbergh's baby zou zijn. Nu den moord zou hij met zes bendeleden, naar Londen zijn gevlucht, waar men hun geld had nagestuurd. Zij hadden zich vervolgens naar Parijs begeven en met een Durand-auto waren zij over Antwerpen en Brussel door Duitsch- land Cechoslovakije getrokken om naar Sovjet-Rusland te vluchten. In Silezië had men hem echter al zijn do cumenten ontstolen. Zijn vrienden hadden de vlucht voortgezet, doen hij was per autobus verder gegaan en had zich ten slotte te Waag-Neustadtl aan gemeld. De Amerikaan was geheel uitgeput en zakte ineen, toen hij zich bij de gendarmerie had gemeld. Hij spreekt slechts Engelsch, doch met een vreemd accent, terwijl hij bovendien een Sla visch uiterlijk heeft. Ontsporing in Amerika. 19 wagons van een trein, die fruit vervoerde, zijn te Castlerock gede railleerd. Volgens tot dusver ontvan- dat men mij onmogelijk kon zien. Toch gaf ik noodseinen. Een uur later passeerde in het Zuiden een ander schip, even ver van mijn vlieg tuig als het eerste. Al deze emoties deden mijn wan hoop nog maar toenemen. Het toe stel stak slechts vier of vijf meter boven den zeespiegel uit. Hoe zou het ooit de aandacht kunnen trek ken? Gelaten en moedeloos tuurde ik naar de meeuwen, die boven de „Rose-Marie" cirkelden. Honger en dorst deden zich met nieuwe kracht gelden. Toen viel mij pas in, dat er zich in de cabine nog levensmiddelen moesten bevinden. Zouden zij nog eetbaar zijn? Het was al donker, en daarom stelde ik mijn onderzoekingstocht tot den volgenden dag uit. De nacht duurde eindeloos lang. Telkens dommelde ik in, om dan weer met schrik wakker te worden, te midden van de onverbiddelijke duisternis. Sinds acht en veertig uur was de zee niet gekalmeerd; sommige golven waren tien of twaalf meter hoog. De „Rose Marie" hield zich goed, maar toch beving mij een onge rustheid. Was het reservoir wel goed waterdicht? Waren de kranen goed gesloten? Ik was zoo moe, dat het mij toescheen alsof ik langzaam weg zonk. Als het vliegtuig eens plotse ling voorgoed onderdook! ik moest zekerheid hebben en be gaf mij in het onder water staande gedeelte. Op den tast bereikte ik de kranen, die ik opendraaide. Onmid dellijk begonnen er luchtbellen te ont snappen. Haastig draaide ik de kranen weer dicht, waarna ik weer boven wa ter kwam. Ettelijke malen moest ik duiken, alvorens ik alle kranen gecontroleerd gen berichten zijn acht personen ge dood en veertig gewond. Déraillement in Frankrijk. Naar Woensdag uit Toulouse gemeld werd, is een extra-trein waarin eeïnge honderden leden van een bond van oorlogsdeelncmers zaten, dicht bij het station Loubère ontspoord. Tien per sonen werden zwaar gewond. De smokkel-aorlog. Woensdag in de vroege ochtenduren stiet een uit 50 personen bestaande smokkelaarsbende op grensbeambten die aan de grens te Lichtenbusch bij Aken in hinderlaag lagen. De smokke laars gingen er van door, de meesten met achterlating van hun smokkel waar. De beambten waarschuwden de smokkelaars meermalen om te blijven staan, en toen aan die waarschuwingen geen gehoor werd gegeven, schoten ze met scherpe patronen op de vluch tenden. Een 2d-jarig smokkelaar uit Krehwinkel werd door een schot in den rug getroffen. De kogel bleef zit ten in de longen. Nadat een noodver band was gelegd, werd hij naar een ziekenhuis gebracht. De man verkeert in levensgevaar. Het grootste deel der smokkelaars ontkwam over de grens Tweeduizend olifanten. Een kudde van tweeduizend olifan ten heeft in Kenya (Afrika) zooda nige verwoestingen aangericht, dat de bevolking genoodzaakt was de dorpen te verlaten. De te hoop geloopen ja gers slaagden erin 52 olifanten te doo- den, waarna de overige vluchtten naai de Masai-hoogvlakte. De vluchtende kudde olifanten veroorzaakte een pa niek onder de bevolking. De onbewaakte overweg. Woensdagmiddag is op den onbe- waakten overwc-j; in de lijn Kerkrade- Sittard in de nabijheid van Geleen een ernstig ongeluk gebeurd. Een perso nenauto, bestuurd door den 50-jarigen heer Jansen uit Schinnert, werd door de locomotief van den personentrein, die omstreeks halfzes den overweg passeert, gegrepen. De auto werd meegesleurd en hing, toen de trein na ongeveer tweehon derd meter tot stilstand was gebracht, nog aan de locomotief. De bestuurder was intusschen door den schok uit den wagen geslingerd en was op slag ge dood. De man was vreeselijk verminkt. Geneeskundige hulp, die spoedig ter plaatse van het ongeval geboden kon worden, mocht niet meer baten. Het uitzicht ter plaatse is over het algemeen vrij goedr op het oogenblik laat dit evenwel te wenschen over ten gevolge van het hoogopgegroeide graan dat een goed uitzicht op den overweg belemmert. De auto werd totaal vernield en kon eerst na veel moeite van de locomo tief verwijderd worden. Het slachtof fer was gehuwd, doch had geen kinde ren. Kranige redding. Woensdag waarschuwde een voorbij gangster op de Keizersbrug te Rotter dam den agent van politie J. Anker, dat even te voren op de Zuidblaak een meisje met een fiets van den wal in het water was gevallen. Toen de agent ging kijken kon hij niets ver dachts bespeuren, maar hij trok dade lijk zijn jas uit en sprong te water. Na een paar maal duiken slaagde hij inderdaad het meisje, dat reeds be wusteloos was, op te halen. Na toe passing van kunstmatige ademhaling, is het gelukt de levensgeesten weer op had. En het scheen mij toe, alsof ik na elk bad aan krachten had .ge wonnen. Daarom vond ik den moed in de cabine te duiken, ten einde mijn voedselvoorraden te zoeken. Viermaal waagde ik het er dien dag op, maar afgezien van een schroeven draaier en een tang vond ik niets wat mij van nut kon zijn.. De laatste maal zag ik, dat het windscherm door den schok van de daling versplin terd was. Mijn flesschen met water en koffie en de levensmiddelen waren natuurlijk door dat gat weggespoeld. De rest van den dag bleef ik den horizon bespieden. Er kwamen twee schepen voorbij, maar ik zag er slechts de masten en schoorsteenen van. Tegen den middag scheen de wind te bedaren; de golven werden minder hoog. En weer daalde de avond. Mijn vermoeidheid was nog toegenomen. Met de riemen, waarmede mijn ben- zineblikken waren vasgemaakt, en met mijn deken vervaardigde ik een soort hangmat. Ik bond mij eraan vast en sliep in. De dorst maakte een eind aan mijn slaap. Ik had wel kunnen brullen van verlangen naar een teug water. Nog maals dook ik in het water, dat de cabine vulde. Ik kwam boven, met een flesch in de hand. Een waan zinnige hoop vervulde mij. Helaas! de stop was gebroken, en de flesch was vol zout water. Dit deed mijn dorst nog toenemen. Er viel mij een blik met conserven in, waarin zich to matensap bevond. Dit blik', dat deel had uit gemaakt van mijn voorraad werd tot een idee-fixe. Zeven maal dook ik ónder. Ik vond respectieve lijk mijn horloge, zeekaarten, een kjlssen. Maar het blik met conserven vond ik niet. Doch weer bleek het mij, dat mijn te wekken. Zij zijn beiden naar het politiebureau gebracht om van droge kleeren te worden voorzien. Het meis je, dat de 14-jarige D. v. Duin uit de Wilgensfraat bleek te zijn, bleek geen letsel te hebben opgeloopen. Uit de wieg gevallen. Te Raamsdonk is het een-jarige zoontje van den landbouwer Van der W. uit zijn wieg gevallen en heeft zijn hals gebroken. Hef kind was onmid dellijk dood. De wapensmokkelarij. In aansluiting op het bericht in ons vorig nummer over de wapensinok- kelarij naar Duitschland meldt men nog: Ook de Duitsche grenspolitie was reeds eenige weken ingelicht, dat wa pens uit België naar Duitschland wer den gesmokkeld. In België zouden groote bestellingen gedaan zijn ten be hoeve van een politieke partij. Aan vankelijk bleek het plan te bestaan, die wapens en munitie in kleine vrachtwagens en auto's te brengen tot dicht bij de Belgische, Duitsche en Luxemburgsche grens. De grenswach ten aldaar bleken echter spoedig in gelicht, zoodat naar nieuwe wegen gezocht werd, o.a. te Vaals. De bende is daarbij systematisch te werk gegaan en had in een breede strook langs de grens handlangers, waaraan pakketten werden afgegeven, die dan des nachts over de grens gebracht moesten wor den naar een bepaalde verzamelplaats op Duitsch gebied. De te Vaals gesig naleerde auto was Nederlandsch en droeg het nummer H 32581, een Zuid- Hollandsche wagen dus. Deze auto is in den nacht van Dinsdag op Woens dag nabij de grens teruggevonden door de politie. Alle wapens en munitie wa ren evenwel verdwenen. De personen, die gearresteerd wa ren, zijn weer vrijgelaten. (Twee van hen waren afkomstig uit Vaals, twee uit Amsterdam en twee uit Rotterdam. Proces-verbaal is opgemaakt. Het schijnt meer dan eens te zijn voorgekomen, dat op verschillende plaatsen in het binnenland van Neder land dergelijke zendingen van kleine wapenen uit België zijn aangekomen. NIEUWE VINDING, waardoor het gebruik van anode-batterijen vervalt. Niets aan het toestel te veranderen. Inlichtingen bij J. M. POLDERMAN, Groote Markt, Telefoon 129, Goes. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Yerseke vallen ongeveer vijf minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger). (Oude tijd). Dagen Hoogwater Laag water Vrm. Nam. Vrm. Nam. 1 Juli 1.05 1.35 0.51 7.16 2 1.50 2.21 7.38 8.- 3 2.39 3 04 8.19 8.41 4 3.22 3.40 9.01 9.24 0 4.00 4.27 9.41 10.05 t> 4.45 5.05 10.20 10.44 i 5.24 5.38 10.57 11.23 •DENSOETEH INVAL SEDERT 1S2.S- duiktochten mijn honger en dorst eenigszins tot bedaren hadden ge bracht en mij hadden opgefrischt. Wanneer ik naging, hoeveel dagen ik nu al zonder eten, drinken en slaap had doorgebracht, dan kon ik niet ontevreden zijn. Ik hield vol. Alle moed was nog niet verdwenen. Den volgenden dag stelde ik mij tot taak, de beweegbare deelen van de vleugels die nog maar aan enkele stalen draden hingen, tegen het toe stel klapperden en den toch reeds zoo wankele veiligheid van de „Rose Marie" in gevaar dreigden te brengen, te verwijderen. Eerst moest ik echter nog eens in de cabine duiken om een schaar op te visschen. Daarna toog ik aan het werk, waar voor ik mij langs de vleugels moest laten afzakken. Het was een langdu rig en gevaarlijk karwei. Elk oogen blik vreesde ik, dat een golf mij zou wegspoelen. Bijna was ik klaar met het doorknippen der draden, toen ik vlak bij mij een dreigende gedaante zag opduiken, die steeds in mijn na bijheid bleef. Het was een haai. Over haast liet ik het werk in den steek en vluchtte in mijn toestel. Gezeten op het reservoir kon ik de bewegingen van mijn nieuwen vijand op mijn ge mak gadeslaan. Hij had geen haast en was ook niet bang. Ik zag hem zwemmen naar de plek, waar ik enkele oogenblikken tevoren de dra den had doorgeknipt. Eenige oogen blikken bleef hij wachten, waarna hij weer rond het toestel zwom. Even verder zag ik een tweede haai. De beide monsters verlieten de „Rose- Marie' niet. Het was, alsof zij zich reeds zeker toonden van hun prooi. Maar na eenigen tijd verdwenen zij, en ik kon op mijn gemak de laatste draden doorknippen. Wordt vervolgd.

Goessche Courant | 1932 | | pagina bijlage 4