Stadsnieuws. Sport. Ppovlncienieuws JANTJES DAGBOEK HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Goes brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. Bataafsche Import-Maatschappij te 's Gravenhage om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche benzinebewaarplaats met aftapïnrich ting op de perceelen, kadastraal be kend gemeente Goes sectie D nos. 3414 en 3416, gelegen aan den;Westwal. Op Dinsdag 12 Juli 1932, des voor middags 11 uur, zal ten Stadhuize ge legenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schrif telijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die be' zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen vóór het bovengemelde tijdstip ter secretarie der gemeente kennis ne men van de ter zake ingekomen schrif turen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeen komstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeen tebestuur zijn verschenen teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Goes, den 28 Juni 1932. Burgemeester en Wethouder» voornoemd, HAJENIUS, Burgemeester. VAN BALLEGOyEN DE JONG, Secretaris. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Goes brengen ter algemeene kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek schrift van Prudentia de Haes geb. Verhoeven, zonder beroep, wonende te Goes, om een tapvergunning voor de benedenzaal van het perceel, kadas traal bekend gemeente Goes sectie D no. 2361, gelegen aan de Wijngaard straat, plaatselijk gemerkt no. 66. Binnen twee weken, nadat deze be kendmaking is geschied, kan ieder te gen het verleenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Goes, den 2 8Juni 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, HAJENIUS, Burgemeester. VAN BALLEGOIJEN DE JONG Secretaris. DE ELECTRICITEITS-TARIEVEN. Voor Goes in b ij zonder. het Wij verwijzen onze lezers naar een in dit nummer voorkomende advertentie be treffende de electriciteits-tarieven. Deze gelden voor de geheele Middengroep, met uitzondering van Vlissingen en Goes. Hieronder laten wij een uittreksel voor Goes volgen De prijs van de electrische stroom be draagt voor a) licht en huiselijk gebruik 34 ct. per K.W.U., voor Goes 30 ct. b) kracht en verwarmingsdoeleinden met een aangesloten vermogen kleiner dan 2 K.W. Voor de eerste 100 K.W.U. per kalen derjaar 24 ct. per K.W.U., voor Goes 20 ct. Voor de volgende 200 K.W.U. per ka lenderjaar 19 ct. per K.W.U., voor Goes 15 ct. Voor de volgende 300 K.W.U. per ka lenderjaar 17 ct. per K.W.U., voor Goes 13 ct. Voor de volgende 400 K.W.U. per ka lenderjaar 15 ct. per K.W.U., voor Goes 12 ct. Voor alle volgende K.W.U. per kalen derjaar 14 ct. per K.W.U., voor Goes 11 ct. c) Kracht en verwarmingsdoeleinden met een aangesloten vermogen grooter dan 2 K.W. In de lichturen 34 ct. per K.W.U., voor Goes 30 cent. Buiten de lichturen ten plattelande en Goes dezelfde tarieven. Voor de eerste 100 K.W.U. per ka lenderjaar 14 ct. per K.W.U. Voor de volgende 200 K.W.U. per ka lenderjaar 13 ct. per K.W.U. Voor de volgende 400 K.W.U. per ka lenderjaar 12 ct. per K.W.U. Voor alle volgende K.W.U. per ka lenderjaar 11 ct. per K.W.U. Speciale krachttarieven voor verbruiken boven 1500 K.W.U. per kalenderjaar. In alle gemeenten, behoudens Vlissingen en Goes in de Middengroep geldt hetzelfde vastrechttarief, de tusschen haakjes ge plaatste waarden zijn voor Goes geldend. De vaste bedragen zijn in een woning met drie bewoonbare vertrekken jaarlijks totaal 121,20 (f20,20), voor 4 bewoonba re vertrekken f25,20 (f24.25), voor 5 bewoonbare vertrekken f29,90 (f28,85), voor 6 bewoonbare vertrekken f 35,20 (f33,45), voor 7 bewoonbare vertrekken f41,70 (f39,25), voor 8 bewoonbare ver trekken f47,70 (f44,65), voor 9 bewoon bare vertrekken f55,10 (f51,30) en voor 10 bewoonb. vertrekken f64,50 (f59,75). De stroomprijs bedraagt voor alle ver bruikte K.W.U. 7 ct. Naast dit vastrechttarief is een speciaal huishoudtarief geldend, waarbij de boven vermelde vaste bedragen met 15% ver hoogd worden en de K.W.U. tegen 5 cent betrokken kunnen worden. Landbouw-Bioscoop. „Luchtpiraten", met Lloyd Hughes en Marceline Day in de hoofdrollen Bob Rogers, één der kranigste pi loten van de Expresse Luchtvaart Maatschappij, is geëngageerd met Grace Davis, de zuster van zijn mak ker Jimmie Davis. Grace verzet zich echter heftig tegen Bob's neiging om te veel alcohol te drinken en op een dag na een ruzie met zijn meisje over dit onderwerp, tracht hij zijn verdriet door drinken te vergeten en onder neemt hij, dronken, een vlucht met haar broer. Ofschoon deze nog geen geroutineerd piloot is, geeft hij hem het stuur over om zijn roes uit te slapen en dat juist terwijl zij midden in een mistbank vliegen! Een onge luk gebeurt, de machine stort omlaag en Jimmie wordt ernstig gewond. Bob heeft berouw, hij neemt de schuld volkomen op zich, Grace breekt met hem en in zijn baloorigheid vliegt hij met zijn eigen toestel naar Mexico. Hier geraakt hij in slecht gezelschap. Hij ontmoet een vroegeren vliegenier, Kelly genaamd, die hem werk als pi loot aanbiedt. Als Bob in gezelschap van Kelly en diens vrienden, 5n een ma chine boven zijn oud vliegveld cirkelt en bespeurt, dat zij zich van een geld transport willen meester maken, wei gert hij verder mee te doen. Een ge vecht ontstaat, doch Rogers ontkomt, gebruik makend van een parachute. Bob landt op zijn oude vlieghaven en is zeer verblijd als hij verneemt, dat Jimmie Davis nog leeft en bijna geheel is hersteld, terwijl Grace hem laat merken, dat zij nog altijd om hem geeft, hoewel zij thans veel omgaat met den nieuwen directeur van het vliegveld. Hierna volgt dan de ontmaskering en de strijd tegen de „luchtpiraten", een zeer interessante en boeiende ge schiedenis, die eindigt met een mooien parachute-sprong (en het geluk) van Bob en Grace. .Voorwaardelijk vrijgelaten", met Lois Wilson en Lawrence Gray in de hoofdrollen, is van geheel andere (strek king; eveneens een film, die boeit en men met belangstelling volgt. Een aan trekkelijk programma! Bijenkorf-reclame. Gratis autobusreis. De directie van „de Bijenkorf" te Goes heeft een origineel reclame-mid del bedacht. Zij heeft een autobusreïs naar Brussel georganiseerd op 27 Juli a.s., waaraan, onder bepaalde voor waarden, 28 van hun cliënten (boven de 18 jaar) gratis kunnen deelnemen. Voor de reis komen in aanmerking; a. De kooper(ster) met de hoogste cassabon op de Maandagen, Woens dagen, Donderdagen en Vrijdagen tus- 1 en 23 Juli; b. de twee koopers(sters) met de hoogste cassabon op de Dinsdagen en Zaterdagen tusschen 1 en 23 Juli; c. bovendien wordt aan de(n) houd- ster(er) van de hoogste cassabon tus schen 1 en 23 Juli nog een extra kaart verstrekt (samenstelling van verschil lende cassabons, al zijn deze ook van een en dezelfde koopster, is niet ge oorloofd.) De kaarten van deelneming zijn niet persoonlijk. (Men zie voorts de' annon ce in dit nummer). Een reclame die wel trekken zal! Op straat doodgebleven. De heer Looy Sr., vroeger te 's Heei Hendrikskinderen en sinds eenige maanden hier ter stede Jrij zijn zoon inwonende, bracht hedenmorgen een kleinkind naar school en stortte in de Middelburgsche straat plotseling neer. De ontboden geneesheer kon ^slechts den dood door hartverlamming con- stateeren. Voor onze ganzen. Wij ontvingen nog van den heer E. C. v. D. f 5,en van S. S. f 0,25, waar voor wij onzen vriendelijken dank be tuigen. Totaal thans f9,25. Zooals in ons vorig bericht uiteen gezet, hadden wij gaarne minstens f 15 bijeen om nog drie paren ganzen aan te koopen. De inschrijving blijft dus nog geopend. Een verheugend bericht is, dat thans ook één der ganzen in de Oostvest zit te broeden (op het eilandje), zoo dat er weer hoop op vermeerdering is. Een auto-giro-vliegtuig. De dag van heden bracht een voor Goes historische gebeurtenis. Om streeks kwart over een passeerde n.l., vrijwel dwars over de stad een auto giro-vliegtuig. Het vloog zoo laag, dat de eigenaardige constructie goed te volgen was. Men kon de groote „mo lenwieken" boven het vliegtuig duide lijk zien draaien. Zooals onze lezers zich zullen her- inneren, namen we eenige weken ge leden, toen de auto-giro een eerste bezoek aan Holland bracht, een aantal bijzonderaeden over dit vliegtuig dat zulk een groote veiligheid biedt, op. Een sport- en speelterrein. Plannen in vergevor derd stadium. Naar men ons mededeelt, is gisteren een bespreking gehouden tusschen het bestuur der voetbalvereeniging „Goes" en den directeur van Gemeentewer ken, over plannen, die bij de gemeente bestaan om een sportterrein in te rich ten. Deze inrichting zou plaats vinden uit een oogpunt van werkverschaffing. Hoewel de plannen nog niet in alle onderdeden uitgewerkt zijn, is gedacht aan een flinke oppervlakte met ette lijke speelvelden, mogelijk baan voor concours hippïque e. d., een speelter rein voor de jeugd, en zag men onder het oog het graven van een aangren zende ijsbaan, mede om een flinke hoeveelheid grond beschikbaar te krij gen voor ophooging van het terrein waarop men het oog heeft laten vallen. We behoeven wel niet op te merken, dat wij dit plan toejuichen. Vooral waar het als object van werkverschaf fing zijn waarde heeft, terwijl moge lijk, bij goede exploitatie, ook een voor een belangrijk deel sluitende begroo ting te krijgen is. En voor onze gemeente, die zulk een groote behoefte heeft aan een der gelijk terrein, ook voor de jeugd, is het weer een beduidende stap in voor waartsche richting. Alleen dachten we nog, als men toch aan het graven is, kan dit dan niet zoo gebeuren, dal een zwembasin ingericht wordt, dat 's winters tevens, als ijs baan dienst kan doen? Mogelijk is van de Waterleiding wel water voor een koopje te krijgen! In kennelijken staat. Door de politie zijn gisteren op den Stationsweg aangehouden J. de B. en A» M. beider wonende te Yerseke, die in kennelijken staat" een v rijwiel trachtten te besturen. Zij werden mee genomen naar het bureau en na pro ces-verbaal ter ontnuchtering opgeslo ten. Kantongerecht. Door den Kantonrechter zijn veroor deeld wegens overtreding Loterijwet: A. D. te Stampersgat, T. C. L. en C. c. S. te Borssele, ieder f 5 boete of 5 d. h., en verbeurdverklaring der in- beslag genomen goederen. Een paard laten geleiden door een jon gen beneden 16 jaar: S. B. te 's-Heer Hendrikskinderen, f3 boete of 3 d. h. Zonder vergunning loopen over hooi land: W. v. d. D. en J. v. G. te Borssele, J. d. W. en M. R. te Driewegen, allen geen straf toegepast. Te Goes loopen over het gras van het plantsoen: A. A. d. J. te Goes f 2 boete of 1 week tuchtschool, D. S. te Goes f 1 boete of 1 d. h. Met een verboden vischtuig zich bevin den bij een viscbwater: P. F. d. M. te Woensdrecht f 15 boete of 15 d. h., ver beurdverklaring van het vischtuig. Met auto rijdende geen signaal geven als de veiligheid van het verkeer zulks vor dert: M. G. te Driewegen, J. P. M. W. te Roosendaal, A. v. d. V. te Borssle, ieder f 5 boete of 5 d. h. Met auto rijden zonder spiegel: M. v, W. te Middelburg f 3 boete of 3 d. h. Fietsen terwijl men verkeert onder in vloed van gebruikten alcoholhoudenden drank: A. K. te Heinkenszand f 20 boete of 20 d. h. Dronkenschap: J. C. te Heerenveen, G. L. te Amsterdam, ieder f 15 boete of 15 d. h., J. J. L. te Wemeldinge f20 boete of 20 d. h. SPREEKBEURTEN. Vrijz. Godsdiensfigen. Zondag 3 Juli 6 uur mej. T. de Rid der van Oosterbeek. Gereformeerde kerk. Zondag 3 Juli 9.30 en 5.30 uur ds. v. d. Vegf. Chr. Evang. Gemeente, Zondag 3 Juli 's morgens half acht bidstond, half tien, twee en zes uur Ds. v. d. Vis. Maandagavond acht uur bidstond. Oud Geref. Gemeente. Zondag 3 Juli leesbeurt. Wielersport Wedstrijden te Vlake. Donderdag j.l. Kruiningsche kermis), werden te Vlake de reeds vroeger aange kondigde maar steeds uitgestelde wieler wedstrijden gehouden. Te half drie werd aangevangen met de sprint, die in de fi nale na feilen kamp door Leidekkers ge wonnen werd. De afvalwedstrijd werd door Van Cleef gewonnen. De drie ach tervolgingswedstrijden werden resp. door de Belgen MertenS'—Zwinnen, de Hollan ders Stuyts—Leidekkers en de Belgen Loopmans—-Van Cleef gewonnen. In de koppelwedstrijden over 60 ronden werden Guns—Snoeijers tenslotte eerste met 15 punten, gevolgd door Loopmans—Leidek kers met 9 punten. Tot slot van dezen zeer geslaagden sportdag werd de voetbalwedstrijd Hans- weert I en Il-combinatie tegen Kruiningen gespeeld. Hoewel niet beslist ontzettend vlug gespeeld, was er toch vooral in de laatste helft aan spanning geen gebrek, hetgeen de 2—2 eindstand ook doet uit komen. De ruststand was 10 voor Kruiningen. Het Nederlandsche Trekpaard. Hieronder laten wij eenige bekroningen volgen van de nationale tentoonstelling van het stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard te 's-Hertogenbosch Hengsten: Oudere hengsten van de groote maat 1. Certain van Lamswaarde, van H.V. Zuid-Beveland te Waarde; 3a. Manola's Karei van Van 's Westeinde-Vermue te Nieuwdorp. Eervolle vermeldingen: Mon Gros de Neufke van De Wilhelminapol- der Immo van J Q. C. Lenshoek, Kloe- tinge. Oudere van de kleine maat: 1. Diamant d'Ahea van Gebrs. Aernaudts te Sluis 2. Janus van Gebrs. Verdonk te Nieuw dorp; 3b. Martin van Luntershoek van Van 't Westeinde-Vermue te Nieuwdorp Vierjarigen van de kleine maat: Eer volle vermelding Orange van H.V. N. Beveland te Kortgene. Tweejarigen van de kleine maat: Eer volle vermelding: Willem van N.V. Hof stede „Schenge" te Goes. M r r i e n Van 5^8 jaar en van de groote maat 3c. Hendrika van J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge. Eervolle vermelding: Tine, van De Wilhelminiapolder te Wilhelminadorp Vierjarigen van de kleine maat: 2. Jo van Houwelingen, van Gebrs. Priester te Borssele; 3a. Dora van J. L. Goetheer te Wolphaartsdijk; 4a. Cora, van J. L Goetheer te Wolphaartsdijk. Driejarigen van de groote maat: 4b. Ca line, van J. van 't Westeinde te Nieuw dorp. Eervolle vermeldingen: Magda, van J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge; Emma van Kruiningen, van A. van Hootegem te Kruiningen. Gewestelijke Tarwe-organisatie. Wij verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer voorkomende advertentie o.a. betreffende de tarwe-keufingen. BIEZELINGE. Keuring Geitenfokvereeniging. Op den zeer warmen Donderdagmiddag hield de Geitenfokvereeniging te Biezelin- ge, haar jaarlijksche keuring. Keurmeester was dhr. J. Versluijs te Serooskerke. Aan gevoerd waren 25 geiten, goed van bouw en beenen stand. Zeer aardige prijsjes had en beenenstand. Zeer aardige prijsjes had mooiste geiten. Lammeren, geboren 1932: le pr. C. J Butler; 2e pr. M. Nieuwenhuize; 3e pr P. Paardekooper; 4e pr. J. Glerum; 5e pr. A. van der Graaff. In het jonvee-regis- ter werden 6 lammeren ingeschreven. 1-jarige geiten: le pr. J. Beenakker; 2e pr. W. de Roo. 2- en 3-jarige geiten: le pr. M. Nieu wenhuize; 2e pr. C. Paauwe; 3e pr. J. J. Glerum; 4e pr. P. Glas; 5e pr. C. Kor- stanje; 6e pr. Joh. de Roo. Eén geit inge schreven in het Provinciaal stamboek en nog 2 geiten aanbevolen voor de fok kerij. 4-jarige en oudere geiten: le pr. C. J. Butler; 2e pr. A. van der Graaff; 3e pr. C. J. Butler. Drie geiten werden gecontroleerd op de melkopbrengst, hoogste opbrengst 4.5 liter per dag, met een vetgehalte van 5.30 procent. COLIJNSPLAAT, Kleine aangereden. Donderdagavond had op den Nieuwen weg alhier, een auto-aanrijding plaats. Een kind van H. v. R., een drie-jarig meisje, liep achter een wagen en. stak den weg over, juist toen een auto passeerde. Het kind werd aangereden en bekwam een vleeschwond aan den arm. Door den arts, die onmiddellijk was ontboden, werd ge constateerd, dat de kleine overigens geen noemenswaardig letsel had bekomen. Den chauffeur treft geen schuld. HANSWEERT. Het motorschip Frans Narebout", dat hier aan den ketting was gelegd, is dezen morgen weer vrijgegeven. Het schip is daarop naar Alphen vertrokken. Tusschen twee schepen. Gisterenavond had een ernstig ongeluk plaats. Schipper Sibryus, van het schip ..Alhema", had het ongeluk met een zijner beenen tusschen twee schepen bekneld te raken, waardoor dit lichaamsdeel ern stig gekwetst werd. Geneeskundige hulp werd ingeroepen en achtte de dokter over brenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Per auto is hij direct naar Goes vervoerd. HEINKENSZAND, Zaterdag 9 Juli zal in deze gemeente een Zendingsdag van de Geref. Kerken op Zuid-Beveland worden gehouden. Verplaatst is de ontvanger der directe belastingen J. C. van Schagen, van het kantoor Heinkenszand naar het kantoor Alblasserdam. KRUININGEN. De electrificatie. Woensdag is een aanvang gemaakt met het leggen van den ondergrondschen ka bel voor de electriciteits-voorziening. Een tweetal ploegen, elk van achttien man, zijn te Hansweert bezig, zoodat dit voor eenige weken weer eenige werkverrui ming geeft. KATTENDIJKE. Raadsvergadering. In de Woensdag gehouden raadsverga- WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van 2 dezer luidt: meest matige Z.W. tot W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring, waarschijn lijk regen- of onweersbuien en iets koeler. dering werd o.a. medegedeeld, dat de heer Lindenbergh zijn benoeming als wethou der aannam; de Winkelsluitingsverorde ning Kon. goedgekeurd is, en dat door het College van Ged. St. boeken en kas van den gemeente-ontvanger zijn opgenomen en in orde bevonden. Besloten wordt Ged. Staten te verzoeken de borgtocht van dien ambtenaar te laten zooals zij is. De voorzitter deelt mede. dat door den Raad van Beroep voor de Directe Belas tingen te Middelburg het beroep van Huis stede inzake hondenbelasting 1931 en Hundersmarck inzake schoolgeld 1931 on gegrond is verklaard. B. en W stellen voor het suppletoir kohier hondenbelas ting 1931 en primitief kohier 1932 vast te stellen, wat geschiedt met 4 stemmen voor; 3 leden blijven buiten stemming. Be sloten wordt eene overeenkomst aan te gaan met de gemeente Goes inzake den keuringsdienst van vee en vleesch Opgemaakt worden de verordeningen vergunningsrecht enz. Aan den heer G. M. Timmerman wordt op zijn verzoek wegens vertrek uit de ge meente eervol ontslag verleend als lid schattingscommissie. Als zoodanig wordt benoemd de heer P, Nieuwenhuise. Aan Mej. A. van den Ende wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de school te Wilhelmi nadorp. Benoemd wordt Mej. S. Bakker, van Egmond aan Zee. Aan Mej. J. Re jack wordt op verzoek eervol ontslag verleend als schoonhoudster aan de school te Wilhelminadorp. Als zoo danig wordt benoemd Mej. E. van Be- lois—Verhaagen, te Wilhelminadorp, met ingang van 1 Juli a.s. WISSEKERKE. Afscheid burgemeester. Donderdag nam de burgemeester af scheid als zoodanig van den raad en vele genoodigden. Hij sprak daarbij ongeveer als volgt: „Mijne Heeren, zoo is dan voor mij het pijnlijk oogenblik aangebroken, waarop ik den voorzittershamer voorgoed uit handen moet leggen. Het zijn nog maar enkele weken, die mij scheiden van den tijd, waarop het vijftien jaren geleden zal zijn, dat ik hem voor de eerste maal op nam. Heb ik toen bij die gelegenheid ge zegd, dat ik zeer tegen dat oogenblik had opgezien, in nog veel erger mate is dat nu het geval. Want hoe meer dit oogenblik naderde, ben ik des te meer gaan gevoe len, met welke sterke banden ik aan mijn werk en aan dengene met wie dat werk mij in dagelijksche verbinding bracht, ver bonden ben, ja met geheel Wissekerke. Maar leeftijd en omstandigheden hebben mij in dezen den weg gewezen, en ik ben overtuigd, geen eigen gekozen weg te zijn gegaan". Spr. wierp nu een terugblik op de ach- VRIJDAG. Er was vorige week weer eens een grapje met de brandweer te Yer seke, die opgeschrikt was door het luiden van de brandklok. Ze was er nou erg vlug bij, alleen wist niemand waar de brand was en waar op eens de brandweer bleef. Want ze vlogen met de spuit naar het eene eind van het dorp en met den slangen wagen naar het andere eind. Gelukkig gaf het nu niet, want er was eigenlijk heelemaal geen brand, ze waren alleen ergens achter den dijk, wat ouden rommel aan het opstoken en omdat iemand daar den rook van ge zien had, was de brandklok geluid. In een andere courant stond, het was een goede oefening, maar bedoeld was dan zeker, dat nu weten hoe het niet moet. En het is ook wel goed, dat ze dat weten, omdat ze nu de brandweer heelemaal an ders gaan inrichten dat heeft de burge meester in den raad verteld. De burge meester zei zelf ook, dat er heel wat aan mankeerde en alles anders geregeld moet worden.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2