N° 75 Woensdag 22 Juni 1952 119° Jaargang. DE ARME MILLIONNAIR DEZE WEEK SPECIALE Reclame-aanbiedingen. LINTVELT's BAZAR Schatten van Schoonheid ProVinclenieuWs •VAN MBLLB'S- GOESCHE^ ONT BYT- KOEK ABONNEMENT Prijs per kwartaal in Goes 2»—' buiten Goes 2»^- Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag'» Woensdag en Vrijdagavond. GOESCHE tt COURANT Uitgave: Naamlooze Vennootschap Goesche Courant en Kleeuwcns 6 Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf Telefoonnummer 17, na 17.30 No. 244 uevestiud te Goes. en Kleeuwcns Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf gevestigd te Goes. ADVERTENTIEN van 1—5 regels ƒ1,20, elke regel meer 24 cent. Driemaal plaatsing wordt 2 maal berekend. Dienst aanbiedingen en aanvragen 15 ct. per regel. Advertentiën worden aangenomen tot 12 uur voorin. ZIJ, DIE ZICH NU, MIN STENS VOOR 3 MAAN DEN, ALS ABONNE OP DE GOESCHE COURANT OPGEVEN, ONTVAN GEN DE NOG VOOR 1 JULI A.S. TE VERSCHIJNEN NUMMERS GRATIS. DE „VARKENSSTEUNWET". Complete regeling van regeeringswege. Onder bovenstaande benaming is een wetsontwerp ingediend, dat beoogt ,,tot steun aan de varkenshouderij tijdelijke maatregelen te treffen ten aanzien van den afzet van varkens en van varkensvleesch en de teelt van varkens". Het wetsont werp heeft dus de bedoeling om de var kenshouderij te steunen en getracht wordt, dit doel te bereiken door maatregelen ten opzichte van den export van varkens en van varkensvleesch en ook ten opzichte van de teelt van varkens. Ten aanzien van het export-vraagstuk heeft de regeering het advies der commis- sie-Lovink in groote lijnen gevolgd, doch veer de oplossng van het vraagstuk der re geling van de eventueele beperking van de teelt is zij vanwege practische overwegin gen" daarvan afgeweken. De rechtsgrond voor den bedoelden steun ligt voor de regeering in de ernstige ontwrichting van de varkenshouderij, wel ke een der voornaamste bronnen van in komsten is voor de kleinere bedrijven op de lichtere gronden. De regeering heeft goede hoop, dat de volksvertegenwoordi ging dit wetsontwerp zal aanvaarden, om dat „herhaaldelijk daarin stemmen zijn op gegaan om ook voor het in groote moei lijkheden geraakte kleinere landbouwbedrijf op de lichtere gronden steunmaatregelen te treffen". Een eerste vereischte acht de regeering, dat een ongebreidelde uitbreiding van de varkensteelt worde voorkomen, maar het op peil houden van deze teelt geeft een in direct voordeel aan de veehouderij, omdat daardoor een loonend afzetgebied kan wor den gevonden voor het surplus aan onder- melk, dit temeer, nu gebleken is, welke groote bezwaren verbonden zijn aan een eventueele verwerking van dit surplus in het brood. De regeering constateert, dat het Neder- landsche varkensvleesch, wat vooral be treft dat gedeelte, hetwelk als bacon wordt geëxporteerd, achterstaat bij sommige an dere soorten. Daarom moet worden ge tracht onze positie op de buitenlandsche markt te versterken en dat moet worden gezocht in de verbetering der kwaliteit. De landbouwers moeten hiertoe worden aan gezet en het beste middel hiervoor is, dat de varkens naar kwaliteit zullen worden betaald, wat slechts algemeen zal kunnen worden doorgevoerd, indien in de export concentratie wordt tot stand gebracht. Belanghebbenden zelf, landbouwers en exporteurs, hebben het nut van dergelijke concentratie meer malen betoogd, een plan daartoe verkeert zelfs in vèrgevorderden staat van voorbe reiding, doch dit heeft nog geen verwezen lijking kunnen vinden. Wel heeft de regee ring er nu voordeel uit kunnen putten en FEUILLETON DOOR CHARLES BETHFORD. Het noemen van zijn naam aan den jong- sten bediende van Crawley Crawley, ad vocaten en procureurs, bracht een geheel ander effect teweeg dan een half uur gele den bij den dokter en zou, bij den man, die Bliss nog dien ochtend geweest was, zeker alle zelfingenomenheid hebben doen terugkeeren. Toen het bekend werd, wie er was, kwam de eerste bediende onmiddellijk in eigen persoon naar Bliss toe en bracht hem zonder eenig uitstel in de allerhoogste te genwoordigheid van Mr. William Craw ley, oudsten deelgenoot van het advoca tenkantoor, die door zijn beleefde begroe ting en zijn beminnelijksten glimlach blijk gaf, heel goed te beseffen, dat hij zich in tegenwoordigheid van een van zijn voor naamste cliënten bevond. „Ah mijn waarde heer", riep hij uit, terwijl hij opstond en zijn hand ter begroe ting uitstak „dat doet me werkelijk ge noegen. Gaat u zitten, gaat u zitten, daar staat een gemakkelijke stoel dan zal ik om sigaretten schellen. Maak het u zoo ge makkelijk mogelijk". „Ja, ja, dat komt wel goed", zeide Bliss, zoo zal nu onze varkens-export worden geconcentreerd. Een „Centrale", samengesteld uit de be langhebbenden zelf, zal onder voortdurend toezicht der regeering de regeling van den export van varkens en varkensproducten ter hand nemen. Deze Centrale zal den export zelf kunnen uitvoeren, maar zij kan dat ook, onder haar toezicht, door ande ren laten geschieden. Bij de bacon-export b.v. zal de Centrale overeenkomsten kun nen aangaan met de bestaande exportbe drijven. Als men nu de varkenshouderij loonend wil maken, dan zullen de gelever de varkens moeten worden betaald tegen een prijs, die hooger is dan thans op de bui tenlandsche markt kan worden verkregen, de Centrale zal dus in den beginne stellig op den export verliezen lijden. Deze ver liezen zullen moeten worden gedekt door baten, welke zij verkrijgt uit den binnenlandschen om zet van varkensvleesch. Dit brent niet mede, dat de Centrale den handel in varkensvleesch in het binnenland geheel tot zich moet trekken. Het voor de Centrale benoodigde geld kan ook verkre gen worden door iedereen, die in het binnenland een varken doet slachten, een zeker bedrag aan de Centrale te doen afdragen. De „Vleeschkeu- ringsdienst" zal hiermede worden belast. Voortaan zal de stempe ling van geslachte varkens niet meer mogen geschieden dan na betaling van het bedrag, dat voor de Cen trale is bestemd. De Minister betoogt aan de hand van een rekensommetje, dat dit bedrag niet hoog zal behoeven te zijn, ongeveer 5 cent- per pond. Wellicht tot onze schande moe ten we bekennen, deze berekening niet te begrijpen en we nemen dit bedrag dus maar op gezag aan. De beroepsslager zal deze meerdere kosten natuurlijk verhalen op zijn klanten, doch hiermede zijn de laatsten er niet af, omdat voor de binnen landsche consumptie een prijs van over heidswege zal worden nagestreefd. Mocht door dezen laatsten maatregel het gebruik van varkensvleesch inkrimpen, dan zal daardoor volgens den Minister het verbruik van rundvleesch toenemen, wat met het oog op de zeer lage rundvleeschprijzen een voordeel is te achten. Het mes snijdt dus van twee kanten, maar men zou er ook uit kunnen conclu- deeren, dat verschillende varkensvleesch- eters nu vleeschloos zullen worden. Bekend is, dat bij huisslachtin gen de Vleeschkeuringswet geen merken eischt. Hier zal dus een speciale regeling noodig zijn, om de daarbij te storten gel den te innen. Uit het wetsontwerp zijn we niet te weten gekomen, hoe het gewicht bij huisslachtingen zal worden bepaald, daar toe zullen nadere regelen worden vast gesteld. Misschien dat hier de lijn wordt door getrokken, die bij de slachting van rundvee wordt gevolgd, dat de eigenaar het gewicht noemt en „de dienst" de be voegdheid heeft tot naasting, als hij meent, dat het gewicht te laag is opgegeven. Met nadruk willen we hier wijzen op het feit, dat menig landarbeider, die zelfs in de zomermaanden met werkloosheid heeft te kampen en desondanks probeert met han gen en wurgen een varken voor eigen ge bruik te mesten, bij de slachting voor een hoog bedrag aan uitgaven zal komen te staan. De Centrale heeft nu tot taak, een geregeld kwantum goede gelijksoortige var kens of goed gelijksoortig varkensvleesch op onze belangrijkste buitenlandsche mark- terwijl hij een gewonen, rieten stoel naar de schrijftafel van den rechtsgeleerde toe trok. „Ik heb op 't oogenblik geen zin om in een gemakkelijken stoel te zitten en ik wil ook niet rooken. Ik wou u vandaag over gewichtige zaken spreken." ,,'t Jonge, 't jonge", zeide Mr. Crawley, „dat belooft wat. Bedoelt u misschien de Hannover Street hypotheek? Vanmorgen is mij juist aangeraden „Die Hannover Street hypotheek kan me geen zier schelen", viel Bliss hem in de rede, „u weet heel goed, dat ik, wat be treft de manier waarop mijn geld belegd wordt, u altijd uw gang heb laten gaan, En in het jaar, dat nu vóór me ligt, ben ik niet van plan om ook maar één oogenblik mij 't hoofd te breken over geldbelegging". De rechtsgeleerde nam een afwachtende houding aan. Hij leunde achterover in zijn stoel, legde zijn ellebogen op de armleu ningen en drukte zijn vingertoppen stijf te gen elkaar aan. „Nu moet u eens goed hooren", ging Bliss voort. „Wat wordt er gewoonlijk ge daan, wanneer een van uw cliënten er voor een jaar vandoor gaat, naar Afrika of zoo, ik bedoel, wanneer jullie je in 't ge heel niet met hem in verbinding kunt stellen. Ik geloof, dat hij dan een of ander papier teekent, en dat jullie dan het heele zaakje voor hem opknappen." ,,U bedoelt een volmacht?" zeide Mr Crawley, hem voorzichtig polsend. „Juist, zoo iets", zeide Bliss. „Wees zoo goed, en Iaat er even een opmaken." Mr. Crawley keek, alsof die snelheid van ten aan te voeren. In den beginne zal dit, we schreven dat reeds, verliezen opleve ren, maar er kan een tijd komen volgens den Minister, dat er winsten zullen worden gemaakt. Deze winsten zullen echter niet worden uitbetaald, want dan zou groote uitbreiding aan de teelt worden gegeven. Er moet worden gestreefd naar een stabiele varkensprijs, waardoor een meer regelma tig loonend bedrijf der varkenshouderij zal kunnen worden verkregen. Nadrukkelijk verklaart de Minister her haaldelijk, dat de te verleenen steun niet verder op den prijs mag inwerken dan tot het bedrag, dat strekt om nood zakelijke productiekosten te dekken. Deze productiekosten zijn naar schatting per pond levend gewicht 10 cent plus viermaal de voermeelprijs ter plaatse. Om een groote uitbreiding van de var kensteelt te voorkomen, zal gebruik moe ten worden gemaakt van plaatselijke krach ten en van plaatselijke gegevens. De Cen trale zal hebben te bepalen het aantal var kens, dat b.v. in een jaar zal mogen worden aangeboden. Zij bepaalt daarbij tevens, hoe dit aantal over de verschillende provincies zal worden verdeeld, waarbij de gegevens der laatste vee-telling van dienst kunnen zijn. Voor een verdere verdeeling binnen de provincies zullen provinciale organisa ties worden gevormd, zooals we nu ge westelijke tarwe-organisaties hebben. Iede re varkenshouder, die varkens zal willen fokken of verkoopen, zal zich moeten aan sluiten bij één dier provinciale organisaties De provinciale organisaties doen zich in haar taak bijstaan door plaatselijke comité's. Nu gebeurt het, dat de fokker niet te vens is de mester. Om dus afdoende te li- miteeren moet men daarmede beginnen bij de geboorte. De Minister meent, dat door de plaatselijke organisaties van iederen landbouwer het aantal varkens aangewezen kan worden. Van dergelijke beslissing zal beroep zijn op een nader aan te wijzen onpartijdig orgaan. Iedere landbouwer, die een toom biggen heeft gefokt, moet deze. voordat de dieren een bepaald gewicht heb ben bereikt, door het comité van een merk doen voorzien, b.v. een in het oor geknipt nummer. Zoo worden de biggen voortdu rend geregistreerd en men kent aldus de vermoedelijke varkensvoorziening voor ruim een half jaar. De Centrale kan nu al naar behoeefte uitbreiding of inkrimping voorschrijven van het in de toekomst te merken kwantum. Dit zal wel niet lukken tot op 10.000 na, maar op de hoeveelheid van eenige millioenen varkens maakt dit niet uit. Het gaat hier inderdaad om reuze-hoeveelhe den. Uit het verslag over den landbouw over 1930 blijkt, dat in dit jaar ongeveer 77 millioen K.G. varkensvleesch werd uit gevoerd ter waarde van f 70.500.000. Door deze wet komt dus de heele var kenshouderij, zoowel de teelt als de meste- rij, de in- en uitvoer van varkens en var kensvleesch, men kan dus wel zeggen ook de heele handel, in handen van de „Var kens-Centrale". Door verplicht lidmaat schap zal elke varkenshouder van deze organisatie deel uitmaken, maar er waar schijnlijk weinig in te zeggen hebben, daar de statuten der gewestelijke organisaties wel voor hem zullen worden klaar ge maakt en hij zich heeft te onderwerpen aan de rechtsgeldige besluiten, die op deze statuten zijn gegrond. Hetzelfde systeem dus als bij de tarwe-wet, alleen is er nu voor gezorgd, dat er geen abnormale uit breiding aan de teelt zal kunnen worden gegeven. We hebben reeds een tarwe-centrale, een zuivel-centrale, nu een varkens-centrale, een suiker-centrale zal niet kunnen uitblij ven; we gaan al aardig op stap naar een „bedrijfsordening" van bovenaf, waarbij de vraag steeds klemmen- r wordt, ofbij dat alles het gebruiksrecht van den grond den vrijen teugel can worden gelaten. W. handelen hem wel een beetje te bar was. Hij kuchte en ging weer gewoon in zijn stoel zitten. „Luister eens, Mr. Bliss", zeide hij, „heeft u wel eenig begrip van de buitenge wone beteekenis van zulk een document?" ,,Ik geloof dat zoo'n volmacht beteekent" zeide Bliss, „dat ik u het recht geef om alles, chèques en overdrachten en zoo, in mijn naam te onderteekenen; in 't kort, dat u het recht heeft om al mijn zaken te re gelen, totdat ik weer terugkom". „Juist", gaf Mr. Crawley toe. „De ver antwoordelijkheid, welke zoo'n volmacht je oplegt, is wel een beetje drukkend. In uw geval, Mr. Bliss, zou die verantwoorde lijkheid niet alleen drukkend, maar bepaald overweldigend zijn. Het beteekent, dat ik de geheele controle zou hebben over een enorm fortuin, een fortuin, dat op het oogenblik meer dan een en een kwart mil lioen pond sterling bedraagt". „Wel, het is toch eigenlijk uw werk, om de verantwoording van geldzaken op u te nemen", zeide Bliss kalmpjes. „Ik zou graag die volmacht teekenen, voordat ik wegga". Mr. Crawley stond op, drukte op het schelknopje en gaf den bediende, die op het schellen binnenkwam, de noodige in structies. Toen ging hij weer zitten en be gon heel ernstig tegen Bliss te praten. „U bent dus van plan buitenslands te gaan, mr. Bliss?" vroeg hij. „Wel, het staat nog te bezien", antwoord de Bliss, „of ik Londen zal verlaten of niet „Maar waarom dan in 's hemelsnaam. begon mr. Crawley. sluimeren in Uw huid. Gelaatsmassage met Purol wekt ze tot nieuw leven. Een hand leiding voor gelaatsmassage ontvangt U gratis bij koop van Purol (doos 30 ct„ tube 80 ct.). Alleen bij Apoth. en Drogisten. DE Z. L. M. TE THOLEN. Ontvangst en vergade ring hoofdbestuur. De Z. L M. hield ditmaal, gelijk vol gens rooster aangegeven, haar jaarlijksche zomerbijeenkomst in Tholen. Zooals steeds, ving de bijeenkomst Dins dagavond aan met de hoófdbestuursverga- dering, doch deze werd voorafgegaan door de gebruikelijke officieele ontvangst ten raadhuize, door het gemeentebestuur, na mens welk college de burgemeester, de heer mr. A. J. van der Hoeven een harte lijke begroetingsrede hield. De met instem ming begroete welkomswoorden, werden beantwoord door den algemeenen voorzit ter der Z. L. M., de heer mr. P. Dieleman. Vervolgens werd de agenda afgewerkt. Jaaroverzicht. Eendracht meer dan ooit noodig. Op de algemeene vergadering, welke hedenmorgen half tien een aanvang nam, wierp de voorzitter, de heer mr. Dielman, gelijk gebruikelijk, een terugblik op het achterliggende jaar. Hij herinnerde er aan, dat er voor 9 jaar een blijden jubel op steeg en het van vrede en vreugde over de Eendracht ruischte. „Eendracht is thans meer dan ooit noodig, zeide spr. Och, begrepen dat slechts allen. Men zou niet onwaar en onwaardig feiten verdraaien en waarheden willen maskeeren en onaardig en onchristelijk tevens personaliteiten men gen in een strijd tegen hen, waar men bij behoort, noch ondermijnen willen de grond slagen van het gebouw, waarin men zelf behoort te wonen. Eendracht, waar immer mogelijk en nu zeker, waar tweedracht en burgerkrijg noodlottig is, waar het vader land in gevaar is en toch reeds dreigt ten onder te gaan. Die eendracht is mogelijk en was er in Zeeland..op landbouwgebied, altijd in de Z. L. M., het vereenigingspunt der landbouwers. Het is nu zeker geen tijd om te trachten, ten bate van een af gezonderde, afgescheiden organisatie, leden af te trekken van de algemeene. Immers, splitsing der bevolking naar confessie is op dat gebied niet op zijn plaats. En tenzij men iemand binnen den kring der alge meene landbouw- maatschappij niet zou la ten leven overeenkomstig zijn geweten en godsdienstige opvatting, en hem daarin ge weld zou aandoen, is ieder landbouwer verplicht, zich met de anderen aaneen te sluiten in één verband; voor welke doel einden, van geestelijken of politieken aard daarbuiten, hij zich nog in een afzonder lijke organisatie, bovendien moge vereeni gen. Zeer terecht heeft dr. A. Kuyper, wiens universaliteit en breedheid van blik, toch wel niemand zal betwisten, dan ook geschreven, hoe verschil van levensover tuiging hier geen indeeling geven mag en personen van allerlei beginsel en herkomst op dit gebied als een éénheid, wijl er een heid is van doel, kunnen en moeten samen werken. Dat hierin ook het groote voor deel ligt, dat door dit samenleven, streven en werken, men zich ook als burgers van Bliss leunde iets voorover en klopte energiek op de schrijftafel. Zijn geheele manier van spreken gaf blijk van de vast beslotenheid welke hem beheerschte; zijn stem zelfs had een anderen klank. „Kijk eens, mr. Crawley", zeide hij, „u bent een rechtsgeleerde van naam. Ik ver onderstel, dat u dus wel bekend is met de eerste beginselen van uw beroep". „Maar mijn beste mr. Bliss", zeide de rechtsgeleerde verwijtend. „Vanavond om zes uur, misschien iets vroeger", ging Bliss voort, „ben ik van plan om voor een jaar te verdwijnen". „Watverdwijnen?" „Ja, maar u mag me niet vragen waar om, u mag me zelfs in 't geheel geen ver deren uitleg vragen. U behoeft niet te we ten of ik in Londen ben, op het vasteland, of misschien in een ander werelddeel. Beste is, dat ik in uw gedachten gedurende een jaar niet besta. Waarschijnlijk zult u nu en dan wel eens van me hooren", ging Bliss voort, terwijl hij den rechtsgeleerde recht in de oogen keek. „Dat weet ik nog niet zeker. Maar als u mijn zaakwaarne mer wilt blijven, moet u dit goed begrijpen: wat er ook moge gebeuren, in geen geval mag u moeite doen, om mijn verblijfplaats op te sporen". Mr. Crawley had geheel en al zijn be minnelijk zaken-air, waar hij trotsch op was, verloren, zijn mond hing half open, zijn oogen staarden Bliss wijd-geopend in- paf aan. De uitdrukking op zijn gezicht gaf blijk van ongekunstelde stomme verwon dering. hetzelfde land méér één blijft gevoelen, het nationale besef versterkt en daardoor de veerkracht van het volk verhoogt. Wij be- geeren, aldus spr., dan ook op ons gebied volkomen eerbiediging van ieders geloofs overtuiging, geen splitsing in de gelederen te brengen en wel verre van als „breek ijzer" dienst doen, juist synthetisch, samen stemmend en voegend op te treden, niet te splitsen in groepen, waarbij aan de eene zijde zouden staan zij, die beweren bij uit stek Christenen te zijn, om aan de andere zijde te drijven hen, die men dan niet- Christenen of op zijn minst genomen min der goede of minder consequente acht. Wij achten dergelijke splitsing hier te gen de natuur en den aard der zaak en oor- deelen, dat, waar men zijn bedrijf op zijn ambacht onder de burgers in 't gemeen uitoefent, ook zijn organisatie niet dan al gemeen moet zijn. Het is gelijk dr. Kuyper eens schreef „van neutraliteit is hier zelfs geen sprake. Een richting wordt hier ook niet vertegen woordigd. De eenige richting moet zijn hij schreef toen over het vakonderwijs dat men zich richt op het aanbrengen van de beste kundigheden en de gereedste en meest geoefende vaardigheid". In verdub belde mate geldt dit voor vereenigingen, die de belangen van landbouw en vee teelt dienen. En al moet, uit den aard der zaak, bij het behartigen dier algemeene landbouwbelangen, niet ingegaan worden tegen de zeden des volks, evenmin als te gen het Christelijk karakter der natie, en dit veeleer geëerbiedigd en daarbij aange past worden; men maq toch geen misbruik maken van zijn vereeniging, die het alge meen belang en het belang der geheele maatschappij moet dienen, om propaganda te maken voor eenige godsdienstige of po litieke confessie of partij. Sectarisme moet hier met kracht ge weerd worden; even goed als in onze pol derbesturen niet naar iemands confessie ge vraagd wordt, maar men slechts heeft te zorgen voor bescherming van zijn land te gen het buitenwater en dat het overtollig binnenwater geloosd wordt, en dat ver voer, van wat de bodem opbrengt, middels een behoorlijken weg mogelijk is. Zoo zorgt de landbouw-maatschappij o.a. er voor, dat er samengesproken en ge werkt wordt om op de beste, edelste en goedkoopste wijze te produceeren en dat die hoofdbron van volksbestaan, de land bouw, wél vloeit. Dat is louter practisch. ligt geheel op het terrein van het alge meene leven wat men noemt dat van „Gods algemeene gratie"; terwijl het ge loofsleven behoort tot dat der „bijzondere genade". Nóch neutraliteit, nóch confessie, komt hierbij te pas, al spreekt het voor zich zelf, dat de geloovige over al zijn ar beid en pogen Gods zegen vraagt en zijn hulp ook in stoffelijken nood van Hem verwacht. (Zie vervolg Provincie-nieuws pag. 2). DEN SOETEN IMVAL- SEDERT 1S2.&- „Nog nooit in mijn leven ben ik zoo ver baasd geweest", bracht hij er eindelijk met moeite uit. „Waarschijnlijk begrijpt u niets van het gewicht van uw financieele zaken. Gedurende de volgende maanden worden alle hypotheken in Schotland afgelost, en tot dusverre is er nog niet bepaald, hoe we dat geld weer zullen beleggen". „Maar wat weet ik in 's hemelsnaam van geldbelegging af? Ik zou het toch aan u, of aan een of anderen makelaar overlaten. Dat weet u toch wel, u moet me beschou wen, alsof ik een minderjarig iemand was en u de man, die door de rechtbank tot mijn voogd was benoemd, zoodat u aan sprakelijk bent voor het beheer van al mijn geldzaken. Vindt u ook niet?" „Ik vind de verantwoordelijkheid wel heel groot, maar als u er op staat, z^l ik haar natuurlijk aanvaarden". ,Zoo, dan is dat in orde", zeide Bliss met een zucht van verlichting; hij stond op en greep naar zijn hoed. „Wacht nog even, mr. Bliss", zeide de rechtsgeleerde, „u moet de volmacht nog teekenen". Bliss zette zijn hoed weer af en bleef staande wachten, terwijl Mr. Crawley een zeker gedeelte van het kantoor opschelde. Na eenige minuten lagen de verschillende papieren voor hem uitgespreid. Bliss legde zijn vinger op het puntje van het zegel, nam een penhouder en zette zijn handtee- kening. De rechtsgeleerde stond naar die handteekening te kijken, alsof er een mag netische kracht van uitging. (Wordt vervolgd).

Goessche Courant | 1932 | | pagina 1