Stadsnieuws ProvincieDieuWs /fpANDE^ aÜE JANTJES WDAGBOEK Examen gedaan en niet geslaagd RAADSVERGADERING. De Raad van Goes zal Vrijdag 24 Juni a.s. des middags twee uur in openbare ver gadering bijeenkomen. Jaarwedden Gemeente-personeel. Verlaging voor gesteld. B. en W stellen den Raad voor te re kenen vanaf 1 Mei 1932, gedurende drie achtereenvolgende jaren een tijdelijke kor ting toe te passen op alle loonen en salarissen van het gemeente-personeel. Het liefst, schrijven B. en W. aan den Raad, hadden wij U in overweging gege ven om deze korting gelijk te doen zijn aan die, welke reeds is ingevoerd voor het Rijkspersoneel en voor de burgemeesters, secretarissen en ontvangers in dit ge west n.l.: a. voor hen die gehuwd zijn en voor hen, die gehuwd zijn geweest, 2J^% van de eerste f 2000 en 5% van het meerdere der jaarlijksche bezoldiging of, indien geen jaarlijksche bezoldiging genoten wordt, van het tot jaarloon omgerekende weekloon; b. voor hen die ongehuwd zijn en nim mer gehuwd zijn geweest, 2van de eerste f 1000 en 5% van het meerdere. De korting, welke op de Rijksuitkeerxng (zie hieronder, Red.), wordt toegepast, zal evenwel, indien ze tot stand komt, vol gens gemaakte berekening f 4076,25 bedra gen, terwijl een korting op de loonen en salarissen, als boven aangegeven, slechts f 3818,22 zou opbrengen. Het is dus, ten einde aan eerstgenoemde te ontkomen, noodzakelijk, om de tweede iets hooger op te voeren. Na ampele overweging meenen wij Uwen Raad te moeten voorstellen, het hierboven sub a en b genoemde cijfer 2Yi te verhoogen tot 2%, waardoor een op brengst voor de gemeentekas wordt ver kregen van f4116,44. Waar op een deel van het personeel van den Keuringsdienst van Waren, n.l. dat hetwelk is aangesteld na 3 Augustus 1923, reeds het maximum-pensioensverhaal wordt toegepast, lijkt het ons onbillijk, om dit personeel opnieuw en dus meer dan dub bel te treffen, reden waarom wij Uwen Raad voorstellen te bepalen, dat korting plus pensioenstorting niet te boven mag gaan een bedrag, gelijk aan het maximum- pensioensverhaal ingevolge de Pensioenwet. Tevoren schrijven B. en W. o.a. ,,Wij zijn nog steeds van meening, dat gezien den door allen, vrijwel zonder uit zondering gepresteerden arbeid, die zelfs voor categorieën den laatsten tijd niet on belangrijk is verzwaard, en de betrekkelijk nog geringe daling der eerste kosten van levensonderhoud die ingevolge door de Regeering voorgestelde maatregelen, we der dreigen te stijgen de loonen en sa larissen alhier nog steeds volstrekt niet aan den hoogen kant zijn." B. en W. vreezen echter middels het be kende „kortingswetje" tot deze verlaging gedwongen te zijn, en slechts aan de kor ting op de rijksuitkeering te kunnen ontko men, als blijkt, dat zij de salarissen 1 Mei verlaagd hebben. Mocht te zijner tijd evenwel blijken, dat de Kroon van meening is, dat de korting voor deze gemeente achterwege kan blij ven, dan ware te overwegen, zoo schrij ven B. en W. verder, of de tijdelijke sala riskorting op grond daarvan geheel of ge deeltelijk kan worden te niet gedaan Met de Centrale Commissie van Geor ganiseerd Overleg werd inzake bovenge noemde salariskorting geen overeenstem ming bereikt. Een deel der commissie meen de, dat, zelfs al krijgt de gemeente daardoor een geringére bijdrage van het Rijk,een loonsverlaging onbillijk en ongemotiveerd is, o.a. omdat de loonen reeds laag zijn, de financieele toestand der gemeente er niet toe noopt, en onder andere omstandighe den waarschijnlijk reeds tot verhooging van vele jaarwedden zou zijn overgegaan. Om in een eventueel tekort te voorzien, acht zij belasting verhooging eer aangewezen. De ambachtsschool. Het bestuur der Vereeniging „De Am bachtsschool" alhier, verzoekt B. en W. om medewerking tot uitbreiding van het leerplan dier school, door invoering van het vak „motor- en rijwieltechniek". Bedoelde medewerking bestaat hierin, dat de Raad de verklaring aflegt, dat be doelde uitbreiding noodzakelijk wordt ge acht. Aan deze uitbreiding zijn geen extra- kosten verbonden. B. en W. stellen voor, aan het verzoek te voldoen. Het bestuur der Vereeniging „De Am bachtsschool" alhier, verzoekt den Raad verder, om medewerking tot uitbreiding van het leerplan der avondschool, door invoe ring van een cursus voor reeds in de prac- tijk werkzame schilders. De meerdere kosten bedragen voor de gemeente per jaar f81,98, waarvan een deel kan worden verhaald op andere ge meenten. B. en W. stellen voor daartoe te beslui ten. Afbraak woningen. B. en W. vragen den Raad machtiging om de woningen Voorstad 30 en 32 af te breken (op een tijdstip, verband houdende met het belang der tegenwoordige bewo ners), en tevens, om tot verkoop over te gaan van den grond, wanneer daarvoo;. een behoorlijk bod gedaan wordt, zulks na wijziging (achteruitlegging) van de rooilijn. Woningen op het Ravelijn. Bij de hiervoor genoemde voostellen van B. en W„ welke Vrijdag a.s. in behande ling komen, is tevens nog gevoegd een voostel tot het doen bouwen van wonin gen op het Ravelijn. Deze bouw van twee huizen, naast de rijkskantoren, waarvan de kosten geraamd worden op pl.m. f 15.000, zal plaats vin den uit een oogpunt van werkverschaffing aan de bouwvak-arbeiders. Verwacht wordt, dat de opbrengst de kosten zullen dekken. Ir. Siebenga gaat heen. Naar wij vernemen is ir. J. Siebenga aan gezocht, als secretaris te willen optreden van den Nederlandschen Algemeenen Keu ringsdienst, die tot taak heeft door heel Nederland gewassen en pootgoed te keu ren. Ir. Siebenga heeft deze uitnoodiging aan vaard en daar zijn nieuwe standplaats Wa- geningen zal zijn, raakt Zeeland hem hier mede dus kwijt. Wij behoeven wel niet op te merken, dat dit vertrek in zeer wijden kring be treurd zal worden Geslaagden. Te Rotterdam slaagden voor het practijk- examen Christelijk Fröbel-onderwijs de da mes N. Wessels, I. van Wijk en M. de Jonge alhier. De werkloosheids-commissie. Naar wij vernemen zal de Werkloos heids-commissie Dinsdag a.s. vergaderen ter behandeling van eenige kwesties de werkverschaffing betreffende. Onze watervogels. Twee jonge gansjes. Het broeden van onze zwaan, in de Oostvest, beginnen de deskundigen zwaar in te zien, in zooverre, dat zij vreezen, dat de eieren niet bevrucht zijn en er dus ook geen jonge zwaantjes uit zullen komen. Het gaat te lang duren. Men meent dit te moe ten wijten aan onvoldoende verzorging. Met onze ganzen in de Westvest gaat het beter, want daar zijn twee jonge gans jes uit de eieren gekropen, en daarmee hebben we er dus reeds zes, als zij ten minste in leven blijven. Op het laatste heb ben we goede hoop, want wij twijfelen niet of de heer W. Siepman, de bekende lief hebber en deskundige op dit gebied, die reeds geregeld toezicht op de broedende gans hield, zal ook een oogje op de „kleintjes" willen houden. Een zwanendrama. In verband met het feit, dat ook Goes, én een broedende zwaan én een zeer moordlustig exemplaar in haar Singelwater heeft, vonden we het aardig onderstaand bericht uit Kampen te plaatsen Ze hadden de laatste jaren heel wat moeite en zorg gegeven in de stadsgracht te Kampen. Door welke oorzaak was niet na te gaan, maar zij waren onrustig gewor den en deserteerden telkens door de sloo- ten naar de kolken langs den zeedijk, waar ze moeilijk waren terug te Vinden en nog moeilijker weer op te vangen. En van nes telen was geen sprake, nog minder van broeden. Daarom was het een evenement, toen het wijfje dit voorjaar in het riet een nest ging bouwen en spoedig daarna zich te broeden zette. Om haar daarbij volmaakte rust te geven, werd zelfs langs den oever een rietmatten haag opgetrokken. En al gemeen was de voldoening toen het broed sel uitkwam, eerst drie kuikens en daarna nog twee nakomers. Ook vader zwaan toonde zich trotsch op zijn kroost, dat door de ouders met zorg werd bewaakt. En daarmee hadden zij het druk, want de drie eerstgeborenen, vlugge diertjes, waren in voortdurende actie en snelden ver vooruit, terwijl de beide anderen het tempo niet konden houden en telkens achterbleven, blijkbaar tot bezorgdheid en ergernis van mama. Zoo bleef het tot enkele dagen gele den een der zwakkere kuikens op het appèl ontbrak. Er werd overal gezocht, maar het beestje was verdwenen, wat zeer bevreem de bij de waakzaamheid der ouders. Maar Donderdag werd de oorzaak der verdwij ning ontdekt. De oppasser nam toen tot zijn verwondering waar, dat iemand bezig was het tweede nakomertje eveneens van kant te maken en dat beulswerk werd ver richt doormoeder-zwaan in eigen per soon, die haar jong onder water drukte. De oppasser kon nog juist bijtijds toeschie ten om het diertje te redden en buiten het bereik van de spartaansche moeder te brengen. Onbestelbare post. Brieven binnenland: No. 25 bureau van dit blad, Goes; den heer J. P. J. Wolse, Harskamp. Briefkaarten binnenland: A. Kramer, winkelier, Wissekerke. De Zeppelin kwam niet. Er was Zaterdag een groote menigte op den Boulevard te Vlissingen bijeen en ook op andere hoog gelegen plaatéen op Wal cheren. Op torens en op daken, wachtten velen, of de Zeppelin werkelijk nog zijn route over Walcheren zou nemen. Zelfs uit Zuid-Beveland waren bussen en auto's naar Vlissingen gekomen. Allen zijn echter teleurgesteld en alleen te Domburg meen den enkele wachtenden in de verte iets van het luchtschip te hebben waargenomen. Eén der Walchersche bewoners, die naar Rotterdam was geweest, was over de aan komst van de Zeppelin niet in verrukking, doch wel had het vertrek grooten indruk op hem gemaakt. Op Waalhaven moeten meer dan 100.000 belangstellenden geweest zijn. Het niet komen over Zeeland, moet er aan geweten worden, dat de Zeppelin ver- traging had en de commandant bevreesd was voor naderend zwaar weder. Daarom had het vertrek van Rotterdam ook vroe ger plaats dan plan was. Kennis voldoende, maar te nerveus ge weest. Waarom niet tijdig Mijnhardt's Ze nuwtabletten gebruikt? Hierdoor blijft men kalm en helder van geest. Ze zijn verkrijg baar bij Apothekers en Drogisten in kokers van 75 cent. Overzicht veilingen. De kruisbessen. Ir. Van de Plassche schrijft in „Het Landbouwblad" o.a. Het is geen aangename taak in dezen tijd -overzichten op veilingsgebied te schrij ven, speciaal niet wat de kruisbessen be treft. In het begin van de aflevering kon men nog wijzen op de mogelijkheid van prijsstij ging, wanneer de fabrieken zouden gaan koopen, doch die hoop is tot nu toe niet tot werkelijkheid geworden. 10 Juni daalde de prijs reeds beneden de 4 cent per K.G., om echter op de volgende dagen wat te stijgen. Op 14 Juni werd te Goes de eerste vei ling met een flinken aanvoer gehouden van bijna 50.000 K.G. Deze werden als gewoonlijk in hoeveel heden van ongeveer 5000 K.G. aangeboden en de prijs bedroeg inclusief de verpakking jute-baaltjes van \2]/2 K.G. inhoud) ruim 5 cent. De bessen voor latere levering zonder baaltjes (die 60 cent per 100 K.G. bessen kosten) werden geveild van 4,50 tot 4,90, dus ongeveer het zelfde. Hoewel er geen sprake is van eenigs- zins loonende teelt, viel deze prijs sommige telers toch mee, omdat men voor nog la gere prijzen vreesde. De pluk, die was stop gezet aan het ein de der vorige week in verband met de zeer lage prijzen, kon weer worden hervat, al was het dan ook tegen een loon van 1 x/2 cent per K.G. Indien eenigszins mogelijk, wil men toch liever de bessen van de struiken af hebben in verband met den oogst voor een vol gend jaar en trouwens het moet een ieder tegenstaan een product, waaraan men zijn zorgen heeft besteed, zelfs niet waard te achten het te oogsten. Het is opvallend en zeer verklaarbaar, dat, nu er zich moeilijkheden voordoen, ook meer belangstelling ontstaat inzake de doeleinden, waarvoor de bessen gekocht worden, de handel en alles wat daarmede verband houdt. Velen houden zich zelfs zeer ernstig met de vraag bezig, of het geen cultuur is, die bezig is te verdwijnen, doordat er aan het product geen behoefte meer zou bestaan. Een bewijs hebben ze er echter niet voor. Wie echter die meening is toegedaan, zal goed doen om maar te rooien, want an ders zal het resultaat zijn, dat verschillende ziekten en beschadigingen, die dit gewas aantasten, weer de overhand krijgen door het onverzorgd blijven van de struiken. Dijkgraven benoemd. Bij Kon. besluit zijn benoemd, met ingang van 27 Juli, tot dijkgraaf van den Molen polder, G. Daane, Yerseke; met ingang van 28 Juni, tot dijkgraaf van den Willempol der, P. J de Regt te Wissekerke, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. Stoomvaartmij. „Zeeland". Te Vlissingen is de gecombineerde ge wone en buitengewone vergadering van aandeelhouders gehouden van de N.V. Stoomvaartmaatschappij Zeeland aldaar. De president-comissaris, de heer T! H. de Meester, wees er op, dat de maatschap pij nog zoo gelukkig is een winst te heb ben gemaakt van ruim f 85.000, wat in ver gelijking met andere maatschappijen nog niet zoo ongunstig is. Commissarissen mee nen, dat niet moet worden voorgesteld een klein dividend uit te keeren, doch dat men moet houden wat men heeft, omdat men niet weet wat de volgende jaren zullen brengen. Daarom stelden directie en com missarissen voor, de winst naar de reserve over te brengen, waarmede de vergadering zich z. h. s. vereenigde. Motorveerboot „Prins Hendrik"* Van de werf der Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen, is hedenmiddag de nieu we motorveerboót „Prins Hendrik" voor de lijn Hansweert—Walsoorden van den Prov. Stoombootdienst op de Wester- Schelde te water gelaten. Z. K. H. Prins Hendrik heeft daarbij de doopplechtigheid verricht. Het schip heeft een lengte van ruim 50 M., een breedte van 12 M„ en zal volbe- last een snelheid hebben van 11J4 Engel - sche zeemijl. De motorkamerkap is zoo smal mogelijk gemaakt, ten einde over een lengte van 40 M. gemiddeld 4 auto's naast elkander te kunnen plaatsen. Bovendien is het schip voor het vervoer van 750 passa giers ingericht. Op het passagiersdek, bereikbaar langs ruime trappen, beviden zich voor 2 ruime salons eerste klasse en achter twee kajui ten tweede klasse. Tusschen deze dekhui zen zijn de wandeldekken, ten deele met houten tochtschotten met groote glasramen afgeschoten. De vóór- en achterschroef worden aan gedreven elk door een electro-motor van 565 P.K. bij 225 omwentelingen per minuut. Werkloozengeld gestolen* Toen Zaterdag de uitbetaling aan de keet der werkverschaffing te Vlissingen, die staat onder leiding van de Ned. Heide maatschappij, zou plaats hebben, bleek het daarvoor bestemde geld gestolen te zijn. De politie stelt een onderzoek in. Centraal Zeeuwsch Pachtbureau. Het zevende jaarverslag van b.v.g. bu reau, bespreekt met instemming het tot stand komen van de pachtwet-Ebels en be sluit daarover als volgt: „De geest, die uit dit wetsontwerp spreekt, strookt dus wel met de gedachte, die ons bureau steeds heeft voorgestaan, n.l. in ieder geval trachten pachter en ver pachter bij elkaar te brengen en het niet tot scherpere verhoudingen te laten ko men". In 1931 hadden slechts 2 schattingen plaats, n.l.: voor de Ned. Herv. Gemeente te 's-Heer Hendrikskinderen. Deze schat ting betrof 19 perceelen weiland, 53 per- ceelen bouwland en 1 perceel boomgaard. Als schatters traden op de Kringdeskun- dige, de heer C. Zandee Azn te Kloetinge, en als plaatselijk deskundige de heer D. W. Lindenbergh te 's-Heer Arendskerke. De tweede schatting betrof 35 percee len bouwland van de Ned. Herv. Kerk te Hulst. Ze werd verricht door den Kring- deskundige den heer A. J. Anthonisse te Hulst, den plaatselijken deskundige A. J. J. Maenhout te Stoppeldijk, terwijl de heer D. W. Lindenbergh te 's-Heer Arendsker ke als lid van het C.Z.P., de schatting meemaakte. Bovengenoemde schattingen werden ook in 1924 verricht. De geschatte pachtsom men waren bij de laatste schatting f 25 tot f50 per H.A. lager dan in 1924. In de plaats van den heer Vogelvanger is als lid-verhuurder benoemd de heer Mr. M. C. van der Minne te Middelburg. PLAATSELIJK NIEUWS. BAARLAND. Den heer J. de Rijk, benoemd tot lid van den gemeenteraad in de vac.-H. Schout, behoorende tot de a.-r. partij, heeft deze benoeming aangenomen. BORSSELE. Ds. J. D. Barth, alhier, heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. Gemeente te Gouda. DRIEWEGEN. Aan den heer P. van Loo, aannemer, alhier, is als laagste inschrijver gegund het bouwen van een nieuwe hofstede, in de Damespolder, onder de gemeente Ril- land-Bath. HANSWEERT. Door de postduivenvereeniging „De Blauwe Doffer" werd een wedvlucht ge houden van Orleans. Afstand 422J^ K.M. De uitslag was: le pr. A. Vroegop, 2e en lie pr. G. Verstraten, 3e en 15e pr. Gebr. Smallegange, 4e en 22e pr. f. Modde, 5e, 6e en 10e pr. Van der Have, 7e en 17e pr. Theenaart, 8e en 21e pr. A. Verhage, 9e pr. Willemstein, 12e, 13e en 16e pr. Krombeen, 14e pr. Cok, 18e pr. Boogaard, 19e pr. Gebr. Sonke, 20 pr. C. de Leeuw. Het echtpaar Van Dam, Schoolstraat al hier, vierde Zaterdag, onder groote belang stelling zijn 60-jarig huwelijksfeest. De buurt was rijkelijk met vlaggen versierd en des avonds bracht het muziekgezelschap „Scheldegalm" het diamanten paar een se renade. HEINKENSZAND, De toren-restauratie. Vrijdag werd alhier publiek aanbesteed het restaureeren van den toren der Ned. Herv. Kerk. Van de 12 inschrijvers was de laagste de heer J. Benou van Krab- bendijke, voor de som van f 3842,'—, aan wien het werk werd gegund. KAPELLE. Tuinbouw vereeniging Kapelle e.o. De Tuinbouwvereeniging Kapelle en omgeving kwam in een zeer druk be zochte vergadering bijeen onder voor zitterschap van den heer H. Eversdijk. De voorzitter deelde mee, dat het bestuur van de Veiling bijzondere voor waarden stelde voor den verkoop van aardbeien; deze bleken niet bezwarend te zijn. Allereerst werd besloten tot inwilli ging van het verzoek van de Groep aardbeientelers „Aller Belang" om de aardbeien voor de vatveiling bestemd te verkoopen op 22 Juni a.s. Staande de vergadering werd nog een opbrengst van 30 gemet opgege ven voor de vatveiling. I11 de commis sie tot regeling van den verkoop wer den aangewezen deheeren: Chr. Louisse. Jz. A. de Schipper en A. J. Kole. De uren voor de levering van de vatvei ling werden aldus bepaald, 's morgens van 9 tot 11 u. 30 min. en namiddags van 4 tot 8 uur. Zaterdags alleen tot 4 uur nam. Een difinitieve regeling voor den ver koop van frambozen werd aangegeven. Ingewilligd werd dit zooals het bestuur dit voorstelde. Een Commissie tot rege ling van den verkoop werd benoemd, hiervoor werden gekozen de Heeren M. Bom, J. Hermus en C. de Jager. Een flink kwantum werd reeds opge geven, meerdere opgaven van groote telers werden reeds aangezegd. Alsnu volgde een vaste regeling voor de blokveiling van aardbeien, ook hier voor werd een oppervlakte van 25 gemet opgegeven. In de commissie tot regeling verkoop werden benoemd de heeren H. Eversdijk, C. van der Vliet, Jan de Jager. Jozz. P. de Neef, Q, van de Vrie en als reserve Joz. de Jager. Az. en M. de Jager. Joz.z. WEERBERICHT. De weerverwachting luidt: Zwakke tot matige Noordelijke tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot be trokken. Vooral in het Noorden kans op eenigen regen. Zelfde temperatuur. Verdere vooruitzichten: Toenemende re genkans. Ook bleek, dat er nog een groep was om geregeld aan te voeren op de veiling. KORTGENE. De ijsclub Tijdelijk Genot" te Kortgene, gaat haar baan verleggen van den put in de weide van den heer Jac. van Maldegem naar het terrein onder den dijk bij den heer Steveninck. Het werk, hieraan verbonden, wordt uitgevoerd door vijftien Kortgeen- sche werkloozen, die allen ingeschreven zijn bij den Chr. Lanarbeidersbond. WOLPHAARTSDIJK, Te Rotterdam slaagde voor het practijk- examen Christelijk Fröbel-onderwijs, mej. J. van Wuijckhuijze, alhier. WOLPHAARTSDIJK. Samenwerking mislukt. <De Zeeuw» schrijft: De afdeeling van den Ned. Chr. Landarbeidersbond heeft op 29 Januari 1.1. een verzoek gericht aan het bestuur der patroons- vereeniging alhier tot het houden van een samenspreking, waarop n immer antwoord is ontvangen. Daarna zijn de werkgevers individueel utgenoodigd 48 in getal) voor een conferentie te houden op 31 Mei j.l., waar slechts vier werkgevers aan deelnamen. Aan gezien dit getal te klein was om een regeling te t'effen zijn de werkgevers opnieuw individueel uitgenoodigd op Woensdag 15 Juni j.l., waar slechts twee van het eerste viertal en één andere tegenwoordig waren. Gezien de be treurenswaardige houding der vele af wezige patroons is het thans nog on mogelijk om tot een vruchtbare samen werking te komen. De afd. van den N.C.L B. neem' intusschen sterk in ledental toe. YERSEKE. De Zeppelin. Men meldt uit Yerseke, dat de Zeppe lin Zaterdagavond, omstreeks 15 minuten voor 7, zeer goed waarneembaar was bo- MAANDAG. In de vorige krant stond een bericht over de werkloozen, dat ze te Goes zoo'n groot werk gedaan hebben, maar dat ze zelf toch niet altijd tevreden zijn, omdat ze te weinig betaald krijgen. De buurman zei, dat ze zich aan dat ge mopper niet moeten storen, en dat het mooi is, dat ze er nog zooveel aan doen, omdat je vroeger jaren, als er geen werk was, maar moest zien, hoe je rond kwam, en dat je dan naar het armbestuur of er gens anders kon gaan bedelen, en het voor de werkloozen toen heel wat erger was dan nu. Maar vader was het daar niet hee- lemaal mee eens, al wou hij niet uitzoeken, of iemand „recht" heeft op steun of werk; maar het is wel de „plicht" der anderen, zei hij, om voor armen en werkloozen te zorgen, en dat moet dan rechtvaardig ge- beuren. Maar hij vond ook, dat het erg moeilijk was, om dat goed te doen. Hij had er eens naar staan kijken, dat was niet in Goes, en daar kregen ze het aantal kar retjes betaald, dat ze met grond wegbrach ten. Er was één sterke kerel bij, die met een groote schop werkte, erge groote klui ten afstak, en zijn karretje wel eens zoo gauw vol had, dan een ander, die niet zoo sterk was, maar toch even goed zijn best deed. En die laatste, die dus niet zooveel verdiende, had een gezin met vier kinde ren en die andere moest alleen voor zijn moeder zorgen. Ik vond daar iets in, dat niet in den haak was, zei vader, en daar om is het van zoo'n groot belang, dat het werk en loon geregeld wordt, door ver trouwde menschen, die wel streng maar strikt rechtvaardig zijn, die met het volk kunnen omgaan, en met alles rekening hou den.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2