Stadsnieuws ProVincienieuWs WEERBERICHT. r JANTJE.S DAGBOEK HET NIEUWE HAVENTERREIN. Een beduidende prestatie van de werkloozen, De Goesche pers heeft gisteren onder leiding van den directeur van Gemeente werken, den heer Rothuizen en van den heer Verbeek, die bij het onderhavige werk de leiding had, een uitstapje gemaakt langs het nieuwe werk, dat in de achterliggende maanden door de werkloozen is uitgevoerd. Dit werk begint op de „Schans", ter hoogte van de „Bataaf sche", waar de dijk een drietal meters verbreed en geheel ver hard is, en dan, even verder, waar eerst een smal pad afboog naar de meestoof, komt het eigenlijke werk. Daar ligt nu een prachtig 5J/£ M. breede weg, die verder langs de losplaatsen van de fa.'s Pilaar, De Dreu en Duinhouwer voert, en die klaar is tot aan het huis van Go vers. Zooals opgemerkt, is het een prachtige weg geworden, met een breed terrein, gren zende aan de haven, en welk een arbeid hier verzet is, wordt eigenlijk pas duidelijk, als men den toestand in oogenschouw neemt, achter het huis van Govers aan welk werk nu (het tweede plan) begonnen wordt. Het terrein moet, al naar het niveau, afge stoken of opgehoogd worden, er moeten boomen en struiken gerooid worden, en dan, na egaliseeringen, volgt het leggen van den eigenlijken weg van hoogovenslakken, basaltslag, teersproeisel en zand. Het eerste werk, dat nu gereed is, heeft ongeveer f 9000 aan arbeidsloon gekost en plm. drie maanden geduurd. De begrooting, met materiaal, luidde: f 23.000, welk bedrag het werk ook ongeveer zal gekost hebben. Voorts is te verwachten, naar de heer Rot huizen ons voorrekende, dat in de naaste toekomst deze uitgave zich dekken zal, door de huur der haventerreinen. Hierbij zij tevens opgemerkt, dat de gemeente van het arbeidsloon a pl.m. f 9000,'55% door het Rijk vergoed krijgt. Het tweede deel is vrijwel gelijk aan het eerste en bestaat in het verlengen van den reeds gelegden weg, over grond van Go- vers, (over afstand wordt met hem onder handeld), tot aan het eind van de schiet baan. Deze schietbaan zal tevens verlegd worden naar de andere zijde van de Schans. De daardoor vrijkomenden grond, kan la ter, indien noodig, ook nog voor haven terrein ingericht worden. Onwillekeurig, dit werk bekijkende we raden onze lezers aan er ook eens heen te wandelen krijgt men respect voor hetgeen onze werkloozen hier in slechts drie maanden tot stand brachten, en dit temeer, daar het zulk een aanwinst voor de gemeente is en het zich laat indenken, dat het geheel, ook in aanmerking geno men, dat Goes zich geregeld uitbreidt, bin nen niet al te langen tijd productief zal zijn. En de heeren Rothuizen en Verbeek spra ken dan ook hun tevredenheid uit, over de door onze werkloozen geleverde prestatie. Men weet, dat de werkloozen zélf niet altijd tevreden zijn en nog deze week maakten we melding van een kleine sta king, doch eveneens is bekend, dat onze gemeente in deze de loonkwestie vrij wel geen zeggenschap heeft. De Ned. Heide-Mij. voert, namens de regeering het bewind, in zooverre, dat zij den aard van het werk beoordeelt, toezicht houdt en de loonen regelt. Zooals men weet, werd aanvankelijk een gemiddeld loon genoemd van f 16,20, waar bij vooral in accoord-loon zou gewerkt worden, doch een feit is, dat zelfs harde werkers zelden dit loon bereiken, er vaak beduidend onder blijven en er nooit over heen gaan, waartoe o.i. bij accoordloon toch een redelijke kans moet zijn. En dit ontstemt temeer, omdat men bij dagwerk, als er dus geen drang is zich extra in te spannen, wel het volle loon uit betaald krijgt. Anderzijds dient men echter ook te be seffen, dat aan een en ander vele moeilijk heden verbonden zijn, alle krachten zijn b.v. niet gelijkwaardig, en bovenal, uiterste soberheid is in de uitgaven geboden, en de rem wordt van bovenaf, door de beheer ders van onze berooide schatkist, steeds straffer aangedraaid. Niettemin kregen we den indruk, dat men zoowel van gemeente als van andere zijde, genegen is, met de grieven der werk loozen zooveel mogelijk rekening te hou den, en ernstig nagegaan wordt of hun klachten gegrond zijn en verbetering te be werkstelligen is. Het lijkt ons voor de werkloozen dan ook geraden, hun arbeid zoo volwaardig mogelijk te geven, opdat niet aan hun zelf kan geweten worden, dat zij den loon- norm niet halen. Van de andere zijde kan men dan de gegrondheid der klachten con- stateeren en zal men zeker alles doen om daarin te voorzien. De Provinciale Landdag. Over den Provincialen Landdag, uit gaande van den Gewestelijken Raad Zeeland van S.D.A.P. en N.V.V., kun nen wij nog het volgende meedeelen De medewerking is verkregen van het groote, zeer gunstig bekend staan de arbeidersmuziekgezelschap „Har monie Volharding" van Dordrecht. Be houdens nadere toestemming zal dit corps Zaterdagavond 25 Juni een con cert op de Groote Markt geven. Als sprëker zal o.a. optreden de heer Ir. J. W. Albarda, voorzitter van de Soc. Dem. Tweede Kamerfractie. De deelnemers van Schouwen-Dui- veland komen per boot naar Wemel- dinge en vandaar per extra trein onge veer om half elf te Goes aan. Die van Zeeuwsch-Vlaanderen zullen per boot en extra trein van Hoedekenskerke om I ongeveer kwart over elf arriveeren, I terwijl een extra trein van Vlissingen en Middelburg om half elf aankomt. De Goesche polder. In de op 16 Juni 1932 gehouden ver gadering van stemhebbende ingelan den van den Goeschen polder werd de rekening over het dienstjaar 1931-'32 vastgesteld in ontvang op f 8707,51 en in uitgaaf op f 6795,021 2- De begrooting voor het dienstjaar 1932-'33 werd in ontvang en in uitgaaf vastgesteld op f 10900,70Va. met een post onvoorzien ad f 5156,771 2, terwijl de uitkeering aan de eigenaren dei schotbare gronden evenals in het vo rig dienstjaar bepaald werd op f2 per H.A. Herbenoemd werd tot dijkgraaf de heer J. Zandee Az. en tot gezworene de heer J. Vermeule. Autobusconcessies. Overeenkomstig het verzoek van den heer M. de Bart te Goes hebben Ged. Staten ingetrokken de aan hem verleende vergunningen voor dagelijk- sche autobusdiensten van Hoedekens kerke over 's Gravenpolder naar Goes en van Ellewoutsdijk over Oudelande Baarland, Kwadendamme en 's Gra venpolder naar Goes en aan hem ver gunning verleend voor één dienst, zijn de een samenvoeging van beide ge noemde diensten, van Ellewoutsdijk over Oudelande, Baarland, Hoede kenskerke (steiger) en 's Gravenpolder naar Goes, en wel dagelijks met uit zondering van den Zondag. Excursie naar Bergen op Zoom. Onder leiding van den heer P. C. de Gelleke, voorzitter der te Goes geves tigde Oudheidkundige vereeniging „De Bevelanden", hopen op Zaterdag 25 Juni de bij deze vereeniging aangeslo tenen een excursie te ondernemen naar Bergen op Zoom, teneinde hun historische kennis te vermeerderen. Door den heer De Gelleke zijn onder handelingen gevoerd met den geschied kundigen kring „Het Markiezaat", waar van het resultaat is, dat genoemde vereeniging den heer De Gelleke en de zijnen zal ontvangen. Bezocht zullen worden, onder leiding van Ir. A. Juten, de voorzitter van het „Markiezaat", de Lieve Vrouwe Poort met het daarin gevestigde museum, het Oude Mar kiezenhof, de Coehoornvesting en de legendarische St. Geertruidsbron. Ook zullen het stadhuis en de Groote Kerk bezichtigd worden. Na afloop vertrekken de deelnemers naar Ossendrecht, waar onder leiding van Ir. J. van Poelgeest, de waterwin ningsbronnen zullen worden bezich tigd. De heer De Gelleke zal door deze excursie ongetwijfeld weer velen aan zich verplichten. Rijkspostspaarbank. Aan het kantoor te Goes werd in den loop der maand op spaarbank boekjes ingelegd f50.594,91, en terug betaald f33.081,62. Derhalve meer in gelegd dan terugbetaald f 17.513,29 Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 20. Geslaagd. De heer Th. Brusket, werkzaam aan het Gemeente Gasbedrijf Goes, is ge slaagd voor het Gasfitters-examen, ge houden te Utrecht. Hanze-vergadering. Woensdagavond vergaderde de „Hanze" in café Baarends. Aanwezig waren 22 leden. Dhr. Baars, vice-voor- zitter, leidde de vergadering De heer Simons gaf een breedvoerig overzicht van de Centrale-raadsverga dering. De besprekingen over de kwestie tentoonstelling of winkelweek, eischten niet veel tijd. Men deelde het stand punt, reeds ingenomen door „Han delsbelangen", dat gezien de groote voorbereiding, het volgend jaar eerst tentoonstelling kan worden gehouden en men zich dit jaar beter tot een winkelweek bepalen kan. In de com missie van voorbereiding dier winkel week werden gekozen de heeren Burgs, De Jong en Koch. De verkiezing van een voorzitter werd aangehouden tot een volgende vergadering. Dhr. Baars zal voorloopig het voorzitterschap blijven waarnemen. De rondvraag bracht verscheidene wenschelijkheden naar voren. Dhr. v. Hove wees op gevaarlijke verkeerspun ten, dhr. Hoornick stelde prijs op uitgebreide verslagen in de pers en dhr. Burgs critiseerde scherp het koo- pen door „Hanze"- leden op markt en in grootbedrijf-winkels. Laatsfnoem. de spr. deelde nog mee, dat de amb- tenaarskolencoöperatie haar bestellin gen voortaan in het binneland zal plaatsen, dit naar aanleiding van 'in vorige vergadering geuite opmerkingen. Dronkenschap en verzet. De politie te Goes arresteerde heden middag drie uur op de Kreukelmarkt een paar mannen, die onder den invloed van sterken drank verkeerden, en waarvan er één den vrachtrijder B. moet mishandeld hebben. Hij verzette zich tegen zijn arres tatie, doch werd niettemin, evenals zijn collega, die daar niet meer toe bij machte was, naar het bureau geleid. Op het oogen- blik slapen daar beide mannen, wier naam nog onbekend is, doch die niet te Goes thuis behooren, hun roes uit. Landbouw-Bioscoop. „De middernachtzon", met Laura la Plante en Pat O'Malley in de hoofd rollen. In het Sint Petersburg van vóór 1914 bloeide het Keizerlijk Ballet, dat in het leven der Russische aristocratie een groote rol speelde. Niet slechts in de danskunst zelve, maar evenzeer in de schoone en jeugdige beoefenaar- sters dezer kunst, stelden de manne lijke leden der hofkringen bizonder veel belang.... Iwan Koesjmin, de rijk ste bankier van de Russische hoofd stad, voor wien ieder in het stof boog, had een Amerikaansch danseresje, een plaats als solo-danseres verschaft, zonder dat zij wist, aan wien zij dit te danken had. Bij haar debuut verwerft zij grooten bijval, doch haar gezel schapsjuffrouw raadt haar aan, zeer voorzichtig te zijn, daar de geheim zinnige beschermer van Olga X, zooals de „Middernachtszon" zich hiei hier noemt, ongetwijfeld niet zonder bijbedoeling zijn protectie zal hebben verleend. De wereldrijke vriendin van Olga blijkt goed te hebben gezien, want de grove bankier Koesjmin talmt niet lang met het opdringen van zijn niet al te sympathieke persoonlijkheid. Doch hij is niet de eenige, die het oog op de schoone danseres heeft laten vallen! Ook grootvorst Sergiji, heeft haar opgemerkt en vervolgt haar, even als Koesjmin dat doet, met zijn atten ties. Op echt listige, vrouwelijke wijze weet Olga de beide mannen tegen el kaar uit te spelen. Het duurt echter niet lang, of de ware liefde komt in Olga's leven, zij geraakt door een toe val in kennis met een jongen officier, die over zijn ooren op haar verliefd wordt. En hierna ontspint zich dan de eigen lijke romantische geschiedenis, waar van de inhoud beter een verrassing kan blijven. De bioscoopganger zal daardoor te meer van dit bijzonder mooie filmwerk, dat zoo gaaf en knap door alle hoofdpersonen (vooral na tuurlijk de lieftallige Laura la Plante) gespeeld wordt, genieten. Het bij-pro gramma is, als steeds, weer welver zorgd. Kantongerecht. De kantonrechter heeft veroordeeld wegens Straatschenderij, J. A. Bi te Kapelle een berisping, F. C. te Heinkenszand ontslag van rechtsvervolging, C. V. te 's-Heerenhoek vrijspraak. Zonder vergunning zich bevinden op ee;n spoorbaan P. P. te ,s-Heer Arendskerke f 15 of 15 d. h. Als schipper een rijkskanaal beva rende geen reglement aan boord heb ben W. H. B, te Dinteloord f2 of 2 d. Schelpdieren rapen aan voet van een zeedijk J. v. A'. te Wemelinge f 0.50 of 1 d. h. Zich bevinden op eens anders per ceel in de Schelde A. R. d. W'. te Bruinisse f 10 of 10 d. h. Zich met een vischtuig bij een bin nenwater bevinden voor welk visch- water men geen vergunning heeft tot visschen P. H., en J. A. W. S. te Hoogerheide f 10 of 10 d. h. netten verbeurd verklaard. Te Kapelle harder rijden dan 20 K.M. per uur J, K- te Yerseke f5 of f' d. h., A. L. J. Si te Bergen op Zoom f10 ol 10 d. h. Te Kloetinge venten zonder ver gunning P. J. Kr zonder bekende woon plaats f3 of 3 d. h. Met een niet ingeschreven vracht auto rijden J. L. T. te Goes f3 of 3 d. h. Auto berijden zonder rijbewijs J. G. te Kapelle f 3 of 1 week tuchtschool. Als voren en zonder voldoende voorlichten A. W. vj. d V. te Biezelinge fio of 5 d. h. en f10 en 5 dl. H, Met auto rijden zonder noodzaak over een rijwielpad E. C. P. Elle woutsdijk f5 of 5 'd. h. Met auto rijden zonder voldoende voorlichten J. D. te Neuzen f5 of 5 d. h. J. R. G. L. te Nijmlegen f10 of 10 d. h. i Met auto rijden zonder voldoende remmen A. A. B.. te Goes, A. W. K. te Oudelande f 5 ofi 5 d. h., I, T. J. P te Breda, E. C. P|. te Ellewoutsdijk L, P. vj Oi te Yerseke f10 of 10 d. h. 's Avonds fietsen zonder reflector W. J. H|. K. te Kapelle f0150 of 1 d. h. Van komen en gaan. Ingekomen: P. van den Dorpel, dienst bode, van 's-Heerenhoek, Wilhelminastraat 98; C. van Zweden, vrouw van A. F. Bak ker, zonder beroep, van Kloetinge, Sint Adriaanstraat 13; N. M. Roos-geb. Schier, huishoudster, van Rilland-Bath, Nieuwstr. 23; H. G. L. P. de Kluis, liefdezuster, van Maastricht, Kloetingsche weg 5a; E. W. da Costa, liefdezuster, van Maastricht, Kloetingsche weg 5a; A. Schouteren en ge zin, chauffeur, van S.. Philipsland, Oude Vischmarkt 6; A. A. M. Poggeman, kin derjuffrouw, van Medemblik, Stationsweg 12; T. M. Grobben, liefdezuster, van Maastricht, Kloetingsche weg 5a; K. F. W. Lies, zonder beroep, van Heemstede, Oost singel 144; J. Strunck, buffetjuffrouw, van Amsterdam, Groote Markt 4; J. Cambier, tech. ambt. N.S., van Utrecht, Emmastraat 8; P. M. van Unen en gezin, schoenmaker, van Bergen op Zoom, Voorstad 33a. Vertrokken: A. de Koster, dienstbode, naar Heinkenszand, D 33: A. Weinberger, dienstbode, naar Breda, Baronielaan 52; M. van Boven, dienstbode, naar Kloetinge, B 156; S. Boutens, melkventer, naar 's-Heer Hendrikskinderen; J. Vermeule, landarbei der, naar Eist, Lent 239; F. Mazatka, meu belmaker, naar Dordrecht, M. van Holij- straat 8; A. M. Wisse, dienstbode, naar 's-Heer Arendskerke, Korte Achterweg; J. Zuidhof en gezin, slager, naar Bergen op Zoom, Zuid-West Singel; A. Körner, or gelmaker, naar Hamburg; E. Bauer, orgel maker, naar Maagdenburg; E. J. Landman- geb. de Kok, zonder beroep, naar Kapelle, Postweg; J, C. Doggen, dienstbode, naar Hilvarenbeek, Diessensche weg 39; C. Vet te, zonder beroep, naar 's-Heer Arends kerke, H 150; M. de Nooijer en gezin, mach. N.S., naar Zwolle, van Galenstr 68 SPREEKBEURTEN. Vrijz. Godsdienstigen Zondag 19 Juni 6 uur ds. D. ,A. Vorsten van Arnhem. Oud Geref. Gemeente Zondag 19 Juni leesbeurt. Gereformeerde kerk. Zondag 19 Juni 9.30 en 5.30 uur ds J. Voerman van Joure. Chr. Evang. Gemeente Zondag 19 Juni, 's morgens half acht bidstond, half tien, twee en zes uur Ds. v. d. Vis. Maandagavond acht uur bidstond. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Lientje d.v. Cornelis Smal- legange en Maatje Pieternella Re- mijnse; Jans Marie, d. v. Pieter Brou wer en Elizabeth Verhoeven. Gehuwd: Johan Berdinus Huijse, 43 jr. jm. en Cornelia Kopmels, 34 jr. jd. Cornelis Landman, 26 jr. jm. te Ka pelle en Elisabeth Johanna de .Kok 22 jr. jd. Huw. aang.Jacobus Meerman, 21 jr. jm. te Middelburg en Johanna Gelok, 20 jr. jd.Jacob van der Weele, 22 jr. jm. en Lourina Wal- hout, 20 jr. jd. te Borssele; Johan den Boer, 22 jr. jm. en Pieternella, Margrietha 't Gilde, 24 jr. jd. te Ter- neuzen. Dc Zeppelin komt. Ook boven Zeeland. Nu bekend geworden is, dat de Zeppe lin, die morgen een bezoek aan ons land brengt, ook over Zeeland kruist, bestaat er ook in deze provincie een groote be langstelling voor. De route die de Zeppelin, wat Zeeland betreft, zal nemen luidt als volgt: Het luchtschip komt ter hoogte van Alkmaar boven de Noordzee, vliegt dan ongeveer langs de kust tot de Wielingen, keert daar, en neemt dan de postroute Vlissingen, Mid delburg, tusschen Wissekerke en Colijns- plaat door, over Zierikzee en zoo naar Rotterdam. Te Rotterdam moet de Zeppelin onge veer 6 uur zijn, dus is o.i. te verwachten dat tusschen 4 en 6 uur over Zeeland ge vlogen zal worden. We nemen dezen tijd eenigszins ruim „om teleurstellingen te voorkomen". De postbrug gesloten. De Postbrug over het kanaal door Zuid- Beveland en liggende in de route rijksweg Bergen op ZoomGoes, is tot en met 18 dezer voor het verkeer gesloten. Averechts beleid. De „N. R. Ct." schrijft onder boven staand opschrift Naar wij vernemen heeft de directie der Prov. Zeeuwsche Electriciteits Maatschap pij te Middelburg besloten den nieuwen electrogenerator voor de door de Kon. Mij. „De Schelde" te leveren stoomturbine voor den centrale van de P.Z.E.M. te Vlissin gen, in Engeland te bestellen. Hierbij is de Nederlandsche industrie, welke in verschil lende groote centrales als te Amsterdam, Velzen, Dordrecht, Rotterdam enz. ge toond heeft volkomen in staat te zijn der gelijke machines te leveren buiten mede dinging gelaten. Men mag aannemen, teekent het blad hierbij aan, dat de directie der P.Z.E.M. er niet geheel onkundig van is, dat ons na tionale bedrijfsleven in een noodtoestand verkeert. Niettemin is bij deze levering de Nederlandsche industrie geheel genegeerd. Zij heeft zelfs geen gelegenheid tot inschrij ving gekregen. Dit geval lijkt ons in dezen tijd zóó kras, dat opheldering niet achter wege kan blijven. Het is een publiek be lang van de eerste orde, dat de motieven, die hierbij hebben gegolden, bekend zul len worden. Nederlandsche klompen. Op vragen van het Tweede Kamerlid Lockefeer betreffende het nemen van maat regelen tot verplicht gebruik van klompen van Nederlandsch fabrikaat in het leger, de marine en de Rijkswerkinrichtingen, heeft de minister van defensie geantwoord, dat de klompen, bij het leger, de marine en hun instellingen in gebruik worden be trokken door tusschenkomst van het Rijks- inkoopbureau en vervaardigd worden bij de Rijkswerkinrichtingen te Veenhuizen. Een wegenfonds, Ged. Staten stellen voor in te stellen een Provinciaal wegenonderhoudfonds en daar voor een verordening vast te stellen; de be grooting 1932 van het Provinciaal wegen fonds te stellen in ontvang en uitgaaf op f 827.467,34 en de rekening over 1930 in ontvang op f735.251,34, uitg. f279.513,56. alzoo een goed slot van f 455.737,78. Nog stellen zij voor, in de toekomst ook rijwielpaden, die het verkeer over wegen, voorkomende op het Provinciaal wegen plan, ontlasten, met 75% voor aanlegkos- ten en f 25 per K.M. voor onderhoud te subsidieeren. De verwachting tot den avond van 18 dezer luidt: zwakke tot matige wind uit N. richtingen, licht tot half be wolkt, waarschijnlijk droog warm weer behoudens kans op onweer. De provincie en de P, Z, E. M. Ged. Staten doen mededeelingen over de financieele verhouding tusschen de provin cie en de P. Z. E. M., waaruit blijkt, dat de restanten van geldleeningen bedragen f 5 467.500, dat gedekt is uit de middelen der stoombootdiensten f 855.832,89 en dat nog te leenen is f 1.545.675,49, totaal f 7.769.008,38. Dit bedrag is rond f 960.000 lager dan in totaal aan kapitaal aan de N.V. P. Z. E. M. is verstrekt, zoodat kan worden aangenomen, dat het aandeelen kapitaal thans schuldvrij bezit der pro vincie is, "v PLAATSELIJK NIEUWS. HOEDEKENSKERKE. Schroef verspeeld. Gisteravond is het motorschip „Time is Money" uit Werkendam, geladen met rijs hout bestemming voor Terneuzen, op den steenen strekdam voor de haven alhier ge- loopen en heeft daarbij zijn schroef ver speeld. Het schip is nadien verder naar be stemming gesleept door een motorschip van dezelfde maatschappij. KLOETINGE. Woensdag behaalde „Cloeting's Ge mengd Koor" op het te Schore gehouden concours van den Zeeuwschen Zangers- bond „Zang Veredelt" een eersten prijs in de tweede afdeeling met 191 punten, zijnde den eenigen lsten prijs, die in deze afdee ling behaald is. KAPELLE. „Ons Belang". In algemeene ledenvergadering kwam de afdeeling van de Z. L. M. alhier, bijeen onder voorzitterschap van den heer H. A. Nijssen J.Az. Met algemeene instemming werd besloten de pas opgerichte vereeni ging de naam te doen dragen: „Ons Be lang". Een reglement werd vastgesteld^ waarop goedkeuring zal gevraagd worden aan het hoofdbestuur van de Z. L. M. Een officieel bestuur werd gekozen, be staande uit de heeren: P. W. van Over- beeke, voorzitter; H. A. Nijssen J.Az., vice- voorzitter; D. Ganseman, secretaris; Jac. Balkenende, penningmeester en D. Rouw commissaris. VRIJDAG. Ze hadden gisteren bij ons een heel gesprek over de tuinbouwers, en dat niemand weet, waar het zoo naar toe moet. Onze buurman had nog een beetje hoop, dat hij wat aan de eerste kruisbessen zou verdienen, want daar had hij vroeger wel eens een kwartje per kilo voor gemaakt, maar hij had er nu maar 5 cent voor ge kregen en dacht, dat ze nog wel goedkoo- per zouden worden. Daarom zou hij ze niet meer plukken, en hij dacht er over om de struiken maar te rooien. Vader zei, ik zou liever bekend maken, dat iedereen ze voor niets mag weg halen, dan kun je de struiken nog laten staan, en er zal toch wel weer eens uitvoer komen, want het kan zoo niet duren, dan gaat alles in stukken. Maar de buurman zag het erg donker in. Hij geloofde niet, dat er veel liefhebbers zouden komen voor de kruisbessen, en ais het nog eens beter wordt, al geloofde hij niet, dat dat zoo gauw zal zijn, dan moeten we een heel anderen kant uit, zei hij, dat zal je wel zien. Maar wat er dan gebeuren moest, wist hij niet. Alleen, zei hij, ons land zal voorloopig zichzelf moeten helpee en daarom moeten ze niet meer over grenzen laten, dan wij ook mogen uitvoe ren. Want ze eten hier voor tonnen aan sinaasappels, bananen, en ander buiten- landsch fruit op en voor je mooiste bessen maak je 2y2 ct. per pondIk vind dat hij groot gelijk had

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2