De weg tot geluk N° 69 Maandag 15 Juni 1959 119* Jaargang PpoViDcienleuWs •VAN MELLE'S- GOESCHE ONTBYT-KOEK ABONNEMENT Prijs per kwartaal in Goes 2,~ buiten Goes 2,— Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag', Woensdag en Vrijdagavond. GOESCHE Uitgave: Naamlooze Vennootschap Goesche Courant Telefoonnummer 17, na 17.30 No. 244 COURANT en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf gevestigd te Goes. ADVERTENTIEN van 1*—5 regels 1>20, elke regel meer 24 cent. Driemaal plaatsing wordt 2 maal berekend. Dienst aanbiedingen en aanvragen 15 ct. per regel. Advertentiën worden aangenomen tot 12 uur voorm. ZIJ, DIE ZICH NU, MIN STENS VOOR 3 MAAN DEN, ALS ABONNE OP DE GOESCHE COURANT OPGEVEN, ONTVAN GEN DE NOG VOOR 1 JULI A.S. TE VERSCHIJNEN NUMMERS GRATIS. VAN DEN KEIZER. Een telegram uit Doorn. Wij Nederlanders zijn met vele banden aan Duitschland verbonden, en een van die banden is het feit, dat wij den ex-keizer. Wilhelm II, herbergen. Zooals bekend, heeft deze gastvrijheid aan onze regeering al heel wat hoofdbre kens gekost, en het ziet er naar uit, dat dit geval, nu de monarchisten in Duitschland steeds meer te zeggen krijgen, ook in de naaste toekomst weer actueel zal zijn. De eerste druppels van de regenbui, die mogelijk volgen zal, komen reeds los. Zoo heeft de ex-keizer dezer dagen, naar een blad te Wilhelmshafen meldt, het volgende telegram gezonden aan de vroegere be manningen van de Duitsche oorlogssche pen „Goeben" en „Breslau", die van 4—6 Juni aldaar vereenigd waren Huize Doorn. Telegram van Z.M. den Keizer en Koning, Ik zend mijn groet aan de dappere be manningen van mijn schepen, „Goeben" en „Breslau", ter gelegenheid van het feest, dat zij te zamen te Wilhelshafen vieren. Ik herinner mij met groote erkentelijk heid de daden van deze twee kruisers. Ik eer hun helden, die voor den Keizer en voor het Rijk gevallen zijn. Dat de ontsnapping van de „Breslau" en de „Goeben" tot voorbeeld diene voor de toekomst. Alleen dapperheid en een geest van op' offering zullen voor ons land den weg naar de vrijheid kunnen openen en alle ketenen verbreken. Dat uw doel voor alles moge zijn om de jeugd van dit idee te doordrin gen en den geest van kameraadschap en de herinneringen aan het verleden op te wekken. Voorwaarts met God voor de eer en de wapenen Ën op bovenstaand telegram is de Fran- sche „Matin", dadelijk ingegaan. Het blad neemt aan, dat de ex-keizer deze daad niet onbekookt gedaan heeft, daar hij wel vol doende overleg gepleegd zal hebben met zijn raadslieden, en het trekt daaruit de conclusie, dat men in die kringen een spoe dig herstel der Duitsche monarchie ver wacht, dat de keizer meent persoonlijk op den troon hersteld te worden, en het vraagt zich af, wat de houding der Nederlandsche regeering zal zijn. Tot zoover dit bijzondere geval, waar van mogelijk nog wel meer gehoord zal worden. Of er werkelijk kans is op een spoedige verhuizing van Doorn naar Ber lijn, lijkt ons even moeilijk te voorspellen, als de geheele politiek van Hitier, zoo deze aan de regeering komt. Het tegenwoordige kabinet-Von Papen heeft zich duidelijk genoeg uitgesproken Minister Van Gayl zeide in zijn regeerings- verklaring o.a. dat het gepraat over een voorgenomen wijziging der grondwet in de richting van een herstel der monarchie the oretisch is en daarom schadelijk gebazel, Ik zou in mijn eigen oogen een erbarmelijk mensch zijn, aldus spreker, wanneer ik als minister zou beproeven, mijn persoonlijke meening te verloochenen, n.l. dat ik de mo narchie voor den meest passenden staats vorm houdt voor een volk, dat in het hart van Europa zetelt en dat ik mij, geschied kundig beschouwd, de verdienste van het voormalige keizers- en koningshuis steeds en warm bewust ben. Ik ben er echter van overtuigd, dat in deze periode van strijd om het zijn of niet zijn' de kwestie van den staatsvorm, repu bliek of monarchie, er niet een is, welke door onzen tijd, om nog te zwijgen van de thans aan het bewind zijnde rijksregeering, moet worden opgelost. Dus dat is duidelijk tégen een spoedig herstel, en men zou kunnen concludeeren: als de uitgesproken monarchisten er tégen zijn, dan zal Hitler, die zijn aanhang in veel wijderen kring zoekt, er zéker niet voor zijn. In het verleden herinneren we ons ook geen bepaalde uitspraak van den leider der Nazi's, al gaf hij vaak genoeg blijk, geen tégenstander van het gewezen Duitsche vorstenhuis te zijn. En als Hitier dan ook meende, dat herstel der monarchie zijn po litiek belang was, zou hij er ook ongetwij feld toe overgaan. Maar zelfs in de krin gen der Nazi's neemt men aan, dat er nog een beduidende Duitsche meerderheid te gen de monarchie is, er zelf in eigen gele deren veel tegenstanders zijn, en dus is niet te verwachten, dat Hitler, die reeds vaak blijk gaf een fijnen politieken neus te hebben, zich aan zulk een avontuur zal wagen. Anderzijds kan men opmerken, dat de geheele politiek van Hitier een „avontuur" ijkt, en dat voorts in Duitschland alles mogelijk is. Het geval „Brüning" liet zich al evenmin eenige weken te voren zien. Onze meening is dus tenslotte, dat een spoedig herstel der Duitsche monarchie op het oogenblik niet waarschijnlijk lijkt, maar anderzijds toch ook niet als „een donder slag bij helderen hemel" zou komen. 74 FEUILLETON door E. PHILIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van M. HELLEMA. Zij schoven hem in Myrtile's zitkamer, welke vol bloemen stond, zonder dat zijn slaap gestoord werd. Myrtile sloot de bui tendeuren en stak het vuur van denne- appels en blokken aan, dat reeds op den haard was opgebouwd. Toen slopen zij en Christopher de kamer uit. „Dit kan zijn redding zijn", verklaarde Christopher vol hoop. Er stonden tranen in Myrtile's oogen. Den geheelen tijd scheen zij te luisteren, „Laat hem bij mij blijven, Christopher" smeekte zij. „Hij heeft rust noodig". Christopher knikte. „Ik zal twee van zijn valiezen van de auto hierheen zenden", stelde hij voor, „en we zullen over een paar dagen eens naar hem komen kijken. Zijn bediende kan hier blijven, indien je wilt, zoodat je hulp hebt, als het noodig is". Zij glimlachte door haar tranen heen. k „Ik zal geen hulp noodig hebben", ant woordde zij hem. „Ik wil Gerald genezen. Zeg aan Lady Mary en Lord Hinterley.' dat ik het beloof. Maar laat mij met hem alleen. Laat geen van u allen komen, eer ik u bericht zend. Indien hij wenscht weg jaren alhier werkzaam als ambtenaar ter secretarie en genoot, wegens zijn groote toewijding en bekwaamheid, de achting van het gemeentebestuur. Door zijn humaniteit cn tact was hij bij de ingezetenen met overwegende katho lieke bevolking zeer geacht en bemind. Steeds stond hij ieder, zonder aanzien des persoons, met raad en daad ter zijde. Met den heer Geuze, die een sociaal warm voelend man is, zal onze gemeente dan ook een sympathiek figuur verliezen. Als ambtenaar was hij zeer collegiaal en wij zien hem met leede oogen vertrekken. Wij wenschen de gemeente Wissekerke geluk en voorspoed met haar nieuwen bur gemeester, er van overtuigd zijnde, dat hij met wijs beleid en met de hem geschonken talenten en kracht zal arbeiden aan de ver vulling van zijn taak en niets onbeproefd zal laten om de hem toevertrouwde ge meente tot grooteren bloei te brengen". BURGEMEESTER GEUZE. Eenige b ij zon derheden. De nieuwbenoemde burgemeester van Wissekerke, de heer J. Geuze, werd 4 Mei 1896 te Scherpenisse geboren; hij is onge huwd en ging op lateren leeftijd in de ge meente-administratie studeeren. Zijn prac- tische en theoretische kennis op dit gebied is veelzijdig en stelt hem in staat alle secre tarie-werkzaamheden zelfstandig te ver- ichten. De heer Geuze is als volontair ter secre tarie der gemeente Scherpenisse zijn ambte lijke loopbaan begonnen. Al spoedig had hij, door zijnhulpvaardigheid, de achting van de ingezetenen verworven. Uit laatst genoemde gemeente is hij benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Nieuw-Vos meer, waar hij ook bij deze andersdenkende bevolking al spoedig groote achting genoot. De heer Geuze is lid der Ned. Herv. Kerk en behoort tot de Anti-rev. partij. Onze zegsman, die den heer Geuze van zeer nabij kent, voegde hier aan toe: ,,In de overtuiging, dat hij gaat in den weg van Gods bestel, zal hij de hem wachtende taak met liefde en toewijding aanvaarden". De edelachtbare heer Letschert, bur gemeester van Nieuw-Vosmeer, schreef ons nog het volgende „De nieuwbenoemde burgemeester van Wissekerke, de heer J. Geuze, was eenige te gaan, kan ik een auto huren van San Raphael hij kan in eenige uren bij u zijn. Maar ik denk, dat hij tevreden zal zijn. Ik denk, dat hij hier beter zal worden" XVII. „En nu", zeide Christopher, terwijl de auto de laatste helling opreed, moeten wij zien, of Myrtile haar woord heeft gehou den „Ik voor mij", verklaarde Lord Hinter- leys, „stel er vertrouwen in. Dat jonge meisje bezit meer krachten dan een gewoon menschelijk wezen. Bovendien weten wij door onze dagelijksche telegrammen, dat al les wel is". „Het lijkt mij vreemd toe, dat Gerald zoo tevreden is", merkte Mary op. „Is dit de plaats, Christopher?" Christopher knikte. De auto reed lang zaam omhoog. Rechts van hen was het kleine cypressenboschje en het hekje. „Daar zijn zij!" riep Mary uit. „Wel, kijk eens naar Gerald!" De beide jongelieden kwamen arm in arm door de cypressenlaan. Gerald liep haast even dandy-achtig als vroeger. Zijn hoofd was weer achterovergeworpen; zijn begroeting was even vroolijk en hartelijk als vroeger. Myrtile daarentegen was ern stiger dan gewoonlijk. „Wat zien ze er beiden eigenaardig uit merkte Lord Hinterleys op. „Gerald, jij schelm, hoe gaat het je?" „Gezond en wel papa", antwoordde Ge rald, zijn hand uitstekend „dank zij Myrtile". Lord Hinterleys zag haar nieuwsgierig aan. Haar oogen werden plotseling neer PLAATSELIJK NIEUWS. KAPELLE. Raadsvergadering. In openbare zitting kwam de raad Vrij dag bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester Bierens. De heer A. J. van Liere was afwezig. De inspecteur der directe belastingen te Goes, heeft kenbaar gemaakt, dat de des tijds geraamde belastingen aanmerkelijk minder zijn. Het Nat. Comité tegen alco holische dranken verzoekt inkrimping van de verloven. De voorzitter zegt, dat dit voor Kapelle geen waarde bezit; er zijn in deze gemeente geen verloven gegeven. Ged. Staten vestigen de aandacht op de circulaire van den Minister betreffende loontoeslag. Ook hier kon geen toeslag ge geven worden. De Breede Watering be westen Yerseke bericht, dat bij hen geen bezwaar bestaat om verbetering aan te brengen in de bocht Vroonlandsche weg en Parallelweg, mits voor de bestaande ver harding zorg gedragen wordt. De voorzitter stelt voor, deze werken voorloopig niet uit te voeren en te wachten tot a.s. najaar. Aldus besloten. De Chr. Bewaarschool te Biezelinge be richt, dat blijkbaar een misverstand heeft plaats gehad en men naast elkaar ging, in- plaats van met elkaar, de genoemde voor waarden kunnen aanvaard worden. „Eigen Erf" bood haar jaarverslag aan. Nieuwe plaatsjes werden gebouwd voor Johs. Oele en J. M. Veerhoek, in totaal werden te Kapelle er 12 gevestigd. De Gezondheidscommissie, zetel Krui- ningen, bied haar jaarverslag aan, bij te dragen voor 1932 is voor de gemeente f 67,36. Als lid dezer commissie werd her benoemd Dr. W. F. Pfeiffer te Kapelle De uitkeering van den Minister voor de werkloozen bedraagt f 583,86. Op het mo ment, aldus de voorzitter, zijn er geen werkloozen. Het verslag van de commissie van toe zicht op het lager onderwijs bereikte den raad, gewezen werd op de vervelooze ban ken in de openbare school. Ook de eind gevel moet nagezien worden. B. en W besloten dit werk met de vacantie te laten verrichten. Door B. en W. is geprotesteerd tegen de vermindering van de postbestelling en het misgaan van de buitenwijken; gewezen is op deze gemeente met zijn handel en nijverheid, de achteruitzetting van het plat teland tegenover de stad. Geantwoord is, dat aan het verzoek niet kon voldaan wor den. Besloten werd nog eenmaal den direc teur-generaal der Posterijen hiermee in kennis te stellen, door te wijzen op den handel, welke hierdoor vooral zoozeer be nadeeld wordt. Ook bedruipt het postkan toor alhier zichzelf, zoodat het Rijk hier- geen schade ondervindt. Ook de mid dagtrein, nu uitgeschakeld, biedt veel on gerief en vertraging, de toestand aldus is niet houdbaar. De grond in de Ooststraat kon niet ver pacht worden, niet meer dan f 3,werd ingeschreven voor ruim 18 roeden. Aan het verzoek van de inwoners aan den Stationsweg om verbetering wateraf voer is bereids reeds voldaan. Vervuiling had plaats door particulieren, nadere voor stellen hieromtrent worden door B. en W. overwogen en zullen t. z. t. den raad be reiken. De bestaande Landarbeidersbonden ver zoeken weder als voorheen betere verzor ging van de werkloozen. De voorzitter zegt: de loonnormen wor den door den Minister aangegeven en de steunregeling zal nader onder de oogen ge zien worden. De heer Fraanje wijst op nog enkele werk-objecten om bijtijds op te treden. De voorzitter zegt toe, hieraan de volle aandacht te schenken. Over de rooiing van den boom bij de loods van den heer P. Zegers aan den Sta tionsweg moet door B. en W. nog bespre king volgen. De beplanting van de gedempte put bij G. Lepoeter, is gegund aan den laagsten nschrijver voor f 17,- Vastgesteld werd de verordening ver gunningsrecht en vaststelling van de veror dening voor het agentschap der arbeidsbe middeling. Vastgesteld werd een nieuwe gemeen schappelijke regeling betreffende den Keu ringsdienst van vee en vleesch. Reclames hondenbelasting: wijziging ver zoek M. Abrahamse, ontheffing verzoek A. Abrahamse en W. Mol, C. van der Plassche en H. de Kunder een half jaar ontheffing, J. Spruit wijziging en C. van der Kuijl van de eerste naar de 2e klasse. Als onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand werd benoemd de heer J. J. van den Dries, ambtenaar ter secre tarie. Hierna kwam in behandeling het ver zoek van de vereeniging tot bevordering van het lager tuinbouwonderwijs op Zuid- Beveland, om de gemeente lid te doen wor den hunner vereeniging. Het meerderheidsvoorstel van B. en W. is, om als lid toe te treden en tot weder opzegging te betalen f 100 per jaar. De heer Wisse verklaart hiertegen te zullen stemmen. Spr. zegt, dat de gemeen- te-financiën dit niet toelaten, de inkomsten zijn nu reeds volgens den inspecteur f 1600 minder dan de raming en worden wellicht nóg minder, dus dient elke uitgave gemeden worden. Wel is hij overtuigd van het goe de doel, doch ook met den aanleg van gas werd op een f 100 gezien. Voor persoonlij ke bijdrage is hij wel te vinden en laten dit ook de voorstanders doen. Ook de heer Fraanje vindt deze uitgave niet verantwoord. De heer Zuidweg durft er ook niet voor te stemmen, is er anders, wanneer het kon, >or. Wethouder van Wingen voelt veel voor het nemen van proeven, is er van over tuigd, dat het in het belang is van Zuid Beveland, maar Kapelle moet er niet al leen voor opdraaien. De voorzitter zegt, dat Kapelle wel met een goed bedrag moet komen, omdat men hier het fruitcentra heeft, wat moeten dan geslagen. Een oogenblik tevoren had zij zenuwachtig gelachen. Zij begon te beven over haar gansche lichaam. „Gerald, wat heb je uitgevoerd?" vroeg zijn vader. Gerald lachte. „Luister maar", zeide hij, „probeer of u het kunt raden". De klok van het witte kerkje luidde vroolijk. Gerald sloeg zijn arm om Myrtile heen. „Zij is doodelijk bang", verklaarde hij „Zegt toch, dat het jullie genoegen doet jullie allen" Myrtile was gemakkelijk te overtuigen Haar schoonvader nam Gerald's plaats in, toen zij naar het huis terugkeerden. Mary liep aan den anderen kant. „U is juist op tijd gekomen voor de bruiloft", ging Gerald door. „Het feestvie rende boerenvolk komt al in 't gezicht aan de andere zijde van het huis. U zult wel dra in de gelegenheid zijn mij een kleine speech te hooren afsteken in mijn beste Fransch, die ik juist van buiten heb ge leerd". „Je bent dus werkelijk getrouwd!" riep Mary ongeloovig uit. „Gerald Myrtile hoe wonderlijk lijkt mij dat!" „Verwonderlijk!" stemde Gerald toe. „Het huwelijk is blijkbaar mijn bestemming Ik ben niet langer ziek. Ik ben nog nooit in mijn leven zoo gelukkig geweest. Ik heb gisteren na de thee urenlang geploegd en over den weg geschoten, om mijn over vloedige energie kwijt te raken. Waarop ik waarlijk aas, is de betrekking van Pier re, den bouwknecht, maar Myrtile wil er niet naar luisteren. Zij zegt dat ik geen verstand heb van den grond." Toen zij het huis bereikten, kwam de oude pastoor er uit schuifelen, met een stralenden glimlach en verrukt, dat ieder zijn taal sprak en dat hij met hen over Myrtile kon pratenDe lunch werd op de veranda voorgediend, en Mary en een jonge vriendin uit het dorp bedienden, met een grooten bos witte anjelieren op haar jurken. Gerald zelf ontkurkte den wijn. „Ik ben van plan een speech te houden' kondigde Lord Hinterleys aan, zijn schui mend glas opheffend. „Dan moet het een korte zijn", drong Gerald aan. „De omelet kan niet wachten" „Dan zal ik, daar omelet mijn lievelings schotel is en deze een meesterstuk schijnt te zijn, de speech laten varen", stemde zijn vader toe. „Ik wil alleen zeggen, Gerald, dat ie Mary en mij heel gelukkig hebt ge maakt, en dat geen bruid ter wereld ons ooit welkomer kon zijn". Allen begonnen nu tegelijk te praten, Langzamerhand verdween het eigenaardig gevoel van onwerkelijkheid, het gevoei dat alles slechts een tooneel was uit een ouderwetsch blijspel. Gerald, die Myrtile': hand bleeft vasthouden onder het tafella ken, hief zijn glas op en zag haar in de oogen. „Ik was het dus toch", fluisterde hij, „die niet wist» wat er aan het einde van den weg lag. Jij waart de wijze dame en ik de dwaas. Jij klom omhoog, ik waadde door het moeras, maar wij ontdekten het" Den geheelen namiddag kwamen en gin DEM SOETEM 1 NVAL; SEDERT 132.3 andere gemeenten doen? Wethouder Van der Have wijst op de welvaart voor deze gemeente en Zuid- Beveland, welke hieraan ten grondslag ligt. De kosten van gasaanleg waren hooger dan 100, en als het nu op die f 100 aankomt, dan is het tóch wel mis. Ook moeten proe ven genomen worden. De heer B. de Jonge zegt: heel het dorp, een enkeling uitgezonderd, leeft van den tuinbouw. Het is van een algemeen belang, dat proeven genomen worden. Spr. wijst op de proeven met aardbeien en de ver betering van frambozensoorten als die te Biezelinge; een framboos die er bij de koo- pers in wil en blijkt van goede kwaliteit te zijn. Ook met de glascultuur moet dit ge schieden. Spr. is het met den heer Van der Have eens, om de welvaart te bevorderen, moet meegewerkt worden. Met vier tegen; twee voor (wethouder Van der Have en De Jonge) wordt het voorstel van B. en W. verworpen. Hierna stelt wethouder Van Wingen voor, om jaarlijks f 50 te voteeren. Voor stemden wethouder Van Wingen, wethou der Van der Have en De Jonge, tegen J. Wisse, Fraanje en Zuidweg. (De stemmen staakten dus). Bij de rondvraag vraagt de heer Zuid weg, hoeveel macadam is aangekocht. De voorzitter zegt, dat deze nog aangekocht moet worden. De heer De Jonge vraagt naar het bouw plan. Wordt in besloten zitting behandeld. De heer Fraanje verzoekt een vroegere uitschakeling van het licht der straatlan taarns. Spr. zegt, vele menschen ergeren er zich aan, dat deze lantaarns branden tot laat in den morgen, wanneer het al uren dag is, het gebeurt soms tot 7 uur, half 8. De voorzitter zegt, dat al meermalen door B. en W. hierop is gewezen, is de zelfde meening toegedaan, doch het schijnt niet te helpen. Ook vraagt de heer Fraanje naar de voorwaarden en het contract, aangegaan met de bouwondernemers Staal en Mol. De toestand van den weg is bij nat weer meer dan erg. De voorzitter zegt in de geheime zitting, waartoe nu overgegaan wordt, nadere me- dedeelingen te zullen doen. OUDELANDE. Vrijdagavond hield de af deeling tot Chr. verzorging van Krankzinnigen in Zeeland, haar jaarvergadering. De vice-voorzitter, de heer D. Hoffius, herdacht wijlen den heer D. Meulenberg, die vanaf de oprich ting der afdeeling voorzitter was. Aan con- tributiën was afgedragen f 54,—Als afge vaardigden naar de jaarvergadering te „Vrederust" werden gekozen L. de Broe- kert Mz. en secretaris P. op 't Hof. Als bestuurslid werd gekozen de heer P. van Wingen en gekozen L. de Broekert Mz., zulks in de vacature-C. Sinke en gekozen in de vacature-D. Meulenberg, de heer C. Douw. Bij de rondvraag werd de wensche- lijkheid uitgesproken volgenden winter een spreker voor de afdeeling te verzoeken, waartoe werd besloten. WOLPHAARTSDIJK. Aan de universiteit te Groningen is be vorderd tot arts, de heer J. R. Koert, ge boren alhier. gen de dorpsbewoners, en het jonge volk danste achter de boerderij. Vele toasten werden uitgebracht. Iedereen was heel gelukkig. Toen werd het tijd voor Chris topher, die op zijn terugweg naar Enge land was, om te vertrekken. Mary, die met haar vader den nacht te Cannes zou door brengen, vergezelde hem naar den weg. Zij bleven een oogenblik bij het hek staan. „En was het werkelijk hier, dat je Myr tile vond?" vroeg Mary, met belangstelling rondziende. „Wij vonden haar op deze zelfde plek", antwoordde Christopher, „over den weg naar de heuvels staren. Haar gansche le ven had zij zich afgevraagd, wat er aan den anderen kant lag. Velen van ons ont dekken dat nooit. Ik vind, dat het geluk Gerald gunstig is geweest". „Ik ben blij, dat je je er in kunt verheu gen", zeide zij kalm, maar op veelbeteeke- nenden toon. „Ik verheug mij er werkelijk over", zeide Christopher, zich tot haar wendend, „en daarom durf ik het wagen dat Mary nu, ik gevoel mij een beetje als de man, die eenigen tijd in het maanlicht wandelde en meende, dat het dag was. Ik dacht wer kelijk, dat ik Myrtile liefhad. Doch nu weet ik, dat ik nooit iemand anders waar lijk heb bemind dan jou, Mary". Zij hief het hoofd op en keek hem aan. Hij sloeg den arm om haar heen, wat zij gewillig toeliet. „Ik geloof zeker", fluisterde zij, „dat dit een betooverd land is". EINDE.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 1