De jeugd en de gevaren van het verkeer Gemengd NieuWs. -VAM MELLE'S- ^GOESCHB^ ONT BYT- KO E K VERKEERSLESSEN VAN DEN A.N.W.B. 12e Les. Geef een feeken afs ge van richting wilf veranderen! BURGERLIJKE STAND ANWB, TOERISTENBOND VOOR NEDERLAND - oeer teeken, tupig eNdlhpeluk Wie in het verkeer van richting wil veranderen, bijvoorbeeld bij het ingaan van een zijstraat, moet duide lijk en tijdig een teeken geven. Dat is noodig, want een ander kan aan je neus of je rug niet zien wat je van plan bent. Dat kan hij wel zien aan je uitgestoken arm. De jongen links doet het goed; die heeft bijtijds door het uitsteken van zijn arm een teeken gegeven en de fietser achter hem heeft dat gezien en mindert zijn vaart De fietser op het rechter plaatje heeft geen teeken gegeven, of heeft het te laat gedaan en wordt nu aan- "gereden door den motorrijder, die met een vaartje de bocht naderde en niet binnen een paar meter kon stoppen Ook van den anderen kant dreigt hem een botsing met de auto, die daar net komt aanrijden. "Uet is jouw schuld!" zegt de mo torrijder en hij wijst dreigend naar den fietser, die onder zijn gebukkeld rijwiel is gevallen. Hef is ook werke lijk de schuld van dien ondoordachten fietser, want als hij bijtijds een teeken had gegeven, was er niets gebeurd. Een wielrijder, die een zwaar of lastig te hanfeeren pak in zijn hand draagt, kan geen feeken van richting veranderen geven en doet dus ver standig af te stappen, vóórdat hij de zijstraat ingaat en dan loopende over te steken. Wie stoppen wil, moet ook een tee ken geven, om dengeen, die achter hem rijdt, te waarschuwen. Een chauf feur doet dat door zijn arm uit te steken en op en neer te bewegen en een koetsier door zijn zweep op te steken. en takken huisde, zeer moeilijk te be naderen was en die, wat schedelbouw, stand van oozen, neus, kaken, ooren, handen en voeten betrof, positief den indruk gaf van bestaai.de verwantschap usschen de diersoort mensch en de diersooit aap. Bij geen menschensoort van de eilanden in den Ind schen Ar chipel is mij dit zoo sterk opgeval'en I)e eerste Koeboe, in dit geval een vrouw, die ik voor oogen kreeg, ont stelde mij door deze kenteekenen der mate, dat de gedachte zich aan mij opdrongwanneer dit vrouwtje werke lijk een mensch s van den menschen- stam waartoe wij allen behooren en uit voorkomen, dan houdt ons aller afstamming zeker op eenigerlei wijze verband met de diersoort aap of noem het den overgang menschaap, hoe zacht aardig en schoo i gebouwd dit schep seltje overigens ook was. Die zelfde >orang Koeboe* hoorde ik wel eens *orang pendek* noemen, maar door peen weldenkend mensch werd dezen menschen ooit een haar gekrenkt. Ik voor mij, ben ervan overtuigd, dat, n zake den ,,orang pendek", men h er te doen heeft of met een afschuwelijke verwildering of afstomping der opspoor- ders en hun lastgevers, die zeer zeker zullen weten of zij met mensch of dier te doen hebben, öf, dat het geheele verhaal op onwaarheid, fantasie berust. De inheemsche jager toch houdt nog meer van opsnijden dan zijn Wester- sche collega dit doet. En mocht dit m serabel verhaal toch een feit blijken te zijn, dat dan hoogst betreurenswaar dig en menschonteerend te noemen is, «Jan w.ire het te wenschen. dat het be trokken bestuur er zich zoo spoedig mogelijk mede bemoeit, want dan wordt er ook gejaagd en wellicht op Koeboes of daaraan verwante menschen. Zou het echter mogelijk zijn, dat een Ned.-Indisch B.B.-ambtenaar daar aan niet oogenblikkelijk een eind trachtte te maken? Het is nauwelijks te gclooven." Meisje vermist. Een tragische geschie denis met een geluk kige ontknooping. Hijgend van het harde loopen, bleek van den feilen schrik en met tranen schitterend in zijn oogen kwam het jochie het politiebureau binnenstormen: Marietje wa< weg! Zij hadden gespeeld op het rustieke bruagetje, dat in zachte welving gebogen iicht over het schier onbewogen water van een van de def tige Rotterdamsche singels. Zij hadden ruiter te paard gezeten op den lcnoes- tigen boomstam, die een onderdeel is van de hechte leuning langs het brug getje, zij hadden haasje-over gespeeld over de paaltjes, die aanduiden, dat men over het bruggetje niet fietsen mag zij hadden heel even maar gespeeld in het gras langs het singel water en opeens was Marietje verdwe nen. En wat in dien eersten schrik eerst als mogelijkheid was geopperd, had zich in de verbeelding dra als wreede werkelijkheid genesteld, een werkelijkheid, die helaas geen twijfel meer duldde Marietje was verdronken. En reeds waren er menschen, die meen den een doffen plons te hebben ge hoord, er waren er, die geloofden, iets in het singelwater te hebben zien drij ven, er waren er ook, die met zeker heid wisten te vertellen, dat zij een zwakken kreet hadden gehoord, ko mende uit 'de richting van het water. Toen had e'en van de kameraadjes een kloek besluit genomen, als een pijl uit den boog was hij naar het dichtst bij- zijnde politiebureau gerend, vanwaar terstond vier, vijf agenten waren uit gerukt, gewapend met dreggen. Onder ontzaglijke belangstelling werd syste matisch de singel in de buurt van het bruggetje afgedregd, de nijdig-felle ha ken van de dreggen verwekten d epe deernis bij de omstanders, die elkaar op de teenen traden, bij hun pogincen om iets Te zien, als straks de dreggen haar werk zouden hebben verricht en haar droeven last aan de oppervlakte zouden brengen en onderwijl kortte men zich den tijd, met aangrijpende verhalen, van kleine meisjes, die na een half uur werden opgehaald en van wie toch de levensgeesten niet waren geweken. Het dreggen geschiedde sy-tematisch en dus duurde het voor den ondeskun- digen toeschouwer lang, hei 1 lang Van het balcon van zijn woning had al geruimen tijd een singelbewoner de werkzaamheden gadegeslagen en met het verstrijken van den tijd. steeg zijn ergernis. Toen nam hij een kloek be sluit, hij gooide zijn jasje uit, rende de trap af, worstelde zich door het publiek een weg en met een kloeken sprong dook hij in den singel. Telkens en tel kens weer ging hij kopje oi.der en zijn gretige handen tastten over den mod derigen bodem zoekend rond, maar evenals de gesmade dreggen, zonder resultaat. En toen hij voor den vijfden keer proestend en blazend boven kwam, ging langs den kant een luid gejuich op, want het „kameraadje" had de verloren Marietje ontdekt. Ze stond vooraan in de rij toeschou wers en volgde, onbewust dat het om haar ging, [met groole belangstelling de reddingspogingen. AMBROSE en zijn orchest spelen Za- teragavond in het Mayfair Hotel, Londen. Luistert met een Hilversum 5. Inlichtingen bij alle N. S. F.-agenten. Ernstige verkeers-ongevallen. Te Breda heeft Woensdag een auto bestuurd door een dame, een per fiets van zijn werk terugkeerenden chauffeur aangereden. Daar de dame na de aan rijding te laat remde, is het slachloffer de 29-jarige v. d. Wulp, nog eenige meters meegesleurd en deerlijk ver wond. Geneeskundige hu'p en geeste lijke bijstand waren spoedig aanwezig. Van der Wulp werd ter plaatse voor zien van de heilige Sacramenten. Gis ternacht is hij in het Diaconessenhuis overleden. Bij Susteren (L.) is de motorfietsrij der Eberson door een auto aangereden en gedood. De blinde werd ziende. Een niet onvermakelijk tooneeltje speelde zich dezer dagen te Ridderkerk af. Een man, die geen werk had, zou als blinde koopman optreden en den makker zou hem langs den weg ge leiden. De »koopman« speelde zijn rol goed, totdat beiden een boerenerf betraden waar een nijdige waakhond rondliep Deze vloog op den geleider toe en beet hem. De »blinde« zag dit en zette het vliegensvlug op een loopen Meteen had hij door den schrik zijn gezicht terug gekregen. Spaansch schip gestrand. Lloyds meldde Woensdagavond, dat volgens een ontvangen radiobericht het Spaansche s.s. „Teide", komende uit Barcelona, dat 800 passagiers aan boord heeft, ten Zuiden van het eiland Fer mande Po was gestrand en zich in een gevaarlijke positie bevond. Assistentie was onderweg. COLIJNSPLAAT. Geboren: 6, Marinus z.v. Cornelis Groen leer en Lena Jozina Geelhoed; 22, Sander z.v. Cornelis de Fouw en Maatje Hooger- heide; 25, Pieternella Willemina d.v. Pie- ter Bouterse en Cornelia Anthonisse; 31 een buitenechtelijke dochter. Ondertrouwd: 14, Pieter Bakker 20 j. jm. en Janna van der Weele 22 j. jd. Gehuwd: 12, Willem Platschorre 26 j jm. te Colijnsplaat en Cornelia de Bruine 24 j. jd. te Wissekerke; 26, Pieter Bakker 20 j. jm. en Janna van der Weele 22 j. jd Overleden: 26, Iman Provoost 68 j. echtgenoot van Jacoba Israël. Ingekomen: Erika E. C. Diehl, uit Er- bach (Duitschland)Maria van Gouds waard, uit Wissekerke; Cornelia Platschor- re—geb. de Bruine, uit Wissekerke; Jaco bus Bosselaar, uit Wissekerke; Marina de Smit, uit Kortgene; Cornelis J. Janse en gezin, uit Kats; Cornelia P. van Raay, uit Gorkum; Hermanus de Wilde en gezin, uit Kats. Vertrokken: Elizabeth S. de Wilde, naar Kats; Anthony D. Kole en gezin, naar s-Gravenhage; Cornelia de Smit, naar Kortgene; Suzannes Meerse en gezin, naar Nieuw en St. Joosland; Pieternella Janse naar 's-Gravenhage; Wed. D. Verburg— Leendertse en gezin, naar Middelburg; He lena Wessels, naar Kortgene. DRIEWEGEN. Geboren: 7, Jacoba Wilhelmina d.v. Ja nus Spruit en Adriana de Rijger; 27, Jan v. Jozephus Cornelius Verdonk en Dina Raas; 27, Kornelis Marinus z.v. Nelis de Witte en Clazina Fierloos. Ingekomen: Thelicia de Rijger, dienst bode, van Kortgene. 's-HEER ARENDSKERKE. Geboren: 1, Geertruid d.v. Jacobus van Schaik en Johanna Hoogerland; 14, Jan z.v. Jacobus Weststrate en Adriana Hoo gerland; 22, Anthonia Adriana d.v. Frans van Garsel en Lucia Koens; 29, Jan z.v. Jacob van Dalen en Jans de Vos; 30, Stof- felina Ariana d.v. Willem de Kok en Stoffelina Ariana Almekinders; 28, Mari nus Theodorus z.v. Hubrecht Verdonk en Cornelia Jobina Priem; 31, Antonius Hen- drikus Marie z.v. Christiaan de Regt en Antonetta Hermana Graste. Gehuwd: 12, Jan Eliza van Balen 25 j jm. en Janna Hoek van Dijke 26 j.19 Jan Cornelis Moelker 30 j. jm. en Cor nelia de Vroe 20 j. jd. Overleden: 1, Bastiaan Rijk 16 d., z.v Jacobus Rijk en Jobina Boonman; 7, Adria na van 't Westende 66 j,, echtgenoote van Cornelis Grimminck; 10, Cornelia van der Maale 7 mnd., d.v. Jacob van der Maale en Leijntje Kievit; 12, Anna Maria van Oosten 74 j., weduwe van Marinus Ba rend Slabbekoorn; 23, Klazina Kaaisteker 61 j., echtgenoote van Cornelis Schipper 27, Adriana Huige 30 j., echtgenoote van Jacobus van den Dries. HEINKENSZAND. Geboren: 3, Pieter z.v. Laurentius Fran- ciscus Bek en Jacoba Maria Ildophonsa Koch; 10, Adriaan Daniël z.v. Frans Jan Boone en Adriana van de Velde; 20, Ber- nardus z.v. Jacobus Hoondert en Maria Jacomina Boudens; 29, Cornelia Maatje d.v. Jan Hannewijk en Elizabeth Pieternel la Goedegebure. Gehuwd: 12, Lein Murre 23 j. en Jan netje op 't Hof 22 j.; 19, Marinus Driedijk 23 j. en Everdina Elisabeth van Donderen. Overleden: 8, Jozias de Regt 54 j„ echt genoot van Clazina Meeuwse; 24, Jan Han newijk 75 j., echtgenoot van 'Dina Koole 1 levenloos aangegeven. KLOETINGE. Geboren: 10, Cornelia Wilhelmina d.v. Pieter de Zwarte en Catharina Witte; 24 Pieternella d.v. Jacob Tilroe en Johanna Martina Otte. Gehuwd: 12, Pieter Eversdijk 30 j. jm. te Kapelle en Jacomina van der Plasse 25 j. jd. te Kloetinge; 14, Wilhelm Arnold Roelvink 28 j. jm. te Enschede en Jacoba Quirina Cornelia de Koning 21 j. jd. te Kloetinge; 26, Anthonie Frans Bakker 27 j. jm. te Goes en Cornelia van Zweden 28 j. jd. te Kloetinge. Overleden: 19, Jan Sinke 58 j., echtge noot van Cornelia van Boven; 20, (te Ber gen op Zoom) Johannis Scheele 66 j., echt genoot van Richardina Adriana van Fraas- sen. Ingekomen: H. A. Koevoets en gezin, zonder beroep, B 168a; A.a. Aarnoutse, dienstbode, C 74; J.a. Hoekman-geb. van Bellen, Buijs Ballotstraat B 101; J.a. Mar cusse, dienstbode, Buijs Ballotstraat B 92 J.a. C. Paardekooper, dienstbode, 's-Gra- venpoldersche weg C 27; M.a. C. Hirdes, dienstbode, Kerkplein A 140. P. Cornelissen en gezin, inspecteur „De Nederlanden", naar Goes, Vosmaerstraat 2; J. Harinck, monteur, naar Velsen, Ko ninginneweg 2; W. Joosse en gezin, win kelier, naar Goes, Lange Vorststraat M.a. T. Zonnevijlle, dienstbode, naar Nis- se; P. van Haveren, landarbeider, naar Kattendijke, A 49; A. A. Schipper, land arbeider, naar Kapelle, C 1; A.a. Nieuw- dorp, dienstbode, naar 's-Gravenpolder, B 11; T. Ruisaard, zonder beroep, naar We- meldinge, aan boord. KAPELLE. Geboren: Janna d.v. C. Wisse en J. Kunder; Maatje d.v. W. Korstanje en Kraak; Cornelis z.v. A. de Waard en E. Burger; Jacob Pieter z.v. M. J. Bus traan en P. de Keijzer. Ondertrouwd: Markus Jan Dekker 24 en Willemina Helena Vermaire 24 j DEH SOETEH l NVAL SEDERT IS2.2 Adriaan Anne Schipper 24 j. te Kloetinge en Neeltje Ganseman 24 j. Gehuwd: Dingenis van Wel en Paulina Kooman; Pieter Staal en Geertruida van der Kerkhoff; Paulus Kosten en Johanna Wieckardt; Cornelis Gerard de Puit en Pieternella J. van Willegen; Adr. A. Schip per en Neeltje Ganseman; M. J. Dekker en Willemina H. Vermaire. Overleden: Jacomina Baas 29 j-, echtge noote van L. Eversdijk; Thona Lena de Lange 75 j„ echtgenoote van C. J. Louwer- se; Martina Verhulst 76 j., weduwe van Pieter Sinke; Jan Jacobus Dronkers 66 j., echtgenoot van D. de Groene. Ingekomen: Adr. M. Verhulst, van We- meldinge, naar Kapelle, A 22; Adr. San- dee, van Naarden, naar Kapelle, A 34w; Adr.a. J. Goeree, van Rilland, naar Bieze- linge, D 82; Sara C. de Bruine, van Ril land, naar Kapelle, B 55; Apolonia Baas, van Wemeldinge, naar Kapelle, A 148; Wilhelmina de Muijnck, van Driewegen, naar Kapelle, A 147; Jan Verheule en dochter, van Wolphaartsdijk, naar Kapelle, Jacobus Walrave, van Yperen (Bel gië), naar Kapelle, B 39; Jan van Zweden en gezin, van Baarland, naar Kapelle, C 2; Adr. A Schipper, van Kloetinge, naar Kapelle, C 1. Vertrokken: Hubrecht Vermue, naar La ge Zwaluwe, C 8; Paulina Kooman, naar Wolphaartsdijk; Jacoba Marits, naar Krui- ningen, Hooge Moer, B 188. KATS. Ingekomen: Elizabeth S. de Wilde, van Colijnsplaat: Pieternella E. Perrels, van Kortgene; Marinus Korteknie, van Eind hoven. Vertrokken: Abraham L. Kraak, naar Zierikzee; Jacoba Markusse, naar Kloe tinge; Cornelis J. Janse en gezin, naar Co lijnsplaat; Hermanus de Wilde en gezin, naar Colijnsplaat. NISSE. Geboren: 8, Cornelia d.v. Pieter de Baar en Maria Drijdijk; 21, Pieter Adriaan z.v. Abraham Hoogesteger en Leuntje Hoogen boom; 26, Petrus Marinus z.v. Pieter Ac- da en Magdalena Driedijk. Ondertrouwd: 7, Bastiaan van Damme 27 j. jm. te Heinkenszand en Magdalena Fierloos 27 j. jd. te Nisse. Gehuwd 18, Bastiaan van Damme 27 j. jm. te Heinkenszand en Magdalena Fierloos 27 j. jd. te Nisse. Ingekomen: Abraham Blanson Henke- mans, predikant, en gezin, van Ned.-Indië naar Dorpsstraat 82; Maria Geertruida Zeevaart, dienstbode, van Hoedekensker- ke, naar Molenweg 36; Maria Tona Zon nevijlle, dienstbode, van Kloetinge, naar Zandweg, Heinkenszand 107. Vertrokken: Jansje Bosman, dienstbode, van Dorpsstraat 56, naar Goes; Catharina Bek, dienstbode, van Nissestellepolder 137 naar Hoedekenskerke. OVEZAND. Geboren: 7, Jan Adriaan z.v. J. van 't Leven en E. van Sluijs; 24, Cornelis z.v. W. de Jonge en J. de Winter; 28, Jaco bus z.v. D. Boonman en E. M. Huige; 29 Gillis Adriaan z.v. F. Menheere en A. A Vermeule; 30, Elizabeth Maria d.v. L. Steenbakker en J. Vermeule. Gehuwd: 6, Aalbrecht van den Dries 36 j. en Jobina de Jonge 26 j. OUDELANDE. Geboren: 5, Cornelis Matthijs z.v. Arij Goud en Johanna Nijsse; 11, Elizabeth Pieternella en Pieternella Elizabeth d.v. Marinus Harthoorn en Elizabeth de Jonge 20, Wilhelmina d.v. Cornelis Korstanje en Pieternella Francina Meeuwse; 22, Pieter nella Lena d.v. Geerard Baart en Andrina Tannetje Helmstrijd. Huw.-aang,: 26, Jan de Bue 22 j. jm te Driewegen en Sara Johanna Harinck 23 j. jd. te Oudelande. RILLAND-BATH. Geboren: 23, Johanna d.v. Martinus Goense en Geertruida Rijk; 22, Sophia Ju liana d.v. Charles de Beus en Wilhelmina Gijsberta Hogerzeil. Gehuwd: 12, Jacob Schipper 28 j. jm te Bergen op Zoom en Maatje Lobbezoo 23 j. jd. te Rilland-Bath; 12, Gerard Ma rinus Windhorst 26 j. jm. te Hulst en Geertruida Jacoba Heijboer 23 j. jd. te Ril land-Bath; 17, Willem Frederik van Gorsel 26 j. jm. en Jacoba Adriana van Baaien 27 j. jd.; 26, Hendrik Jan Wagenaar 22 j, jm. te Bergen op Zoom en Janna Izabella Suzanna Akkerman 29 j. jd. te Rilland- Bath. Overleden: 20, Pieternella Kastelein 71 j., echtgenoote van Andries van den Berge 26, Geertruida Rijk 29 j., ecchtgenoote van Martinus Goense. SCHORE. Geboren: Cornelia d.v. J. Walhout en P.a. van Boven. Gehuwd: C. Bruijnzeel 28 j. jm. t< Delden en E. T. Keim 23 j. jd. te Schore L. Wiskerke 24 j. jm. te 's-Graver en P.a. Saaman 22 j. jd. te Schore. Ingekomen: H.a. Gijsel, wed. v< Potter, uit Yerseke. Vertrokken: M. Bouwman, bakkers- Joha, zonder beroep, naar Oosterhout. wATERspORT_GEVAREN Lr IS zeer veM den, zwemmen 9oeds te zeggen van ba- licht, lucht en krnehw tl .Wat?' heilzaam voor het me^chdi^'Tr9, bronnen van gezondheid, Doch'dh" K °ru if rf U-9CpIH kt in de sP°rt™" bnek, dit artikeltje is dienende om te wij zen op de gevaren, die de watersport voor de gezondheid medebrengt. In de eerste plaats mogen zij, die niet zeer goed zwemmen kunnen, nooit in hun onbekend water gaan baden. (Uitgezon derd natuurlijk het ondiepe bassin van een zweminrichting). Want een onverwachte inzinking van den bodem, waardoor zij plotseling geen grond meer onder de voe ten voelen, veroorzaakt hun een hevigen schrik, die op zichzelf al noodlottig wezen kan, en waardoor zij alle beheersching over zichzelf verliezen en verdrinken kunnen - gelijk meerdere malen voorgevallen is - °P een plaats waar men, rechtopstaande, het hoofd nog boven water houden kan. Doch ook een goed zwemmer, die met een verhit lichaam, plotseling in koud wa ter springt, kan door krampen de macht over zijn spieren verliezen. Zelfs kan de schok zoo hevig zijn, dat, door stilstand van het hart, de dood intreedt. En even eens neme men, kort na den maaltijd geen bad. Verder dienen zij, die aan oorontsteking lijden, het oor met een propje watten tegen het indringen van het water te beschermen. En nooit blijve men langer in het water, dan men zich behagelijk voelt. Als men gaat klappertanden, huiverig, bleek en blauw wordt, is men te lang in het water en dit kan leiden tot ingewands-katarchen en andere aandoeningen. Wat de roei- en zeilsport betreft, hier aan mogen alleen zij doen, die ook de zwemsport meester zijn. Door schommelen, onhandig manoeuvreeren, plotseling opste- kenden wind, een niet te voorkomen aan varing, kan een boot altijd omslaan. En de goede zwemmers zullen in zoo'n geval rustig blijven, zij voelen zich ook „in" het water thuis, doch van de niet-zwemmers maakt zich dan een paniek meester, waar door zij niet alleen dadelijk zinken, maar ook moeilijk zijn.,.te .redden. Zoo is tenslotte Ulhet arootste watersportgevaar: niet te kunnen - wammen. WAARDE. Geboren: 2, Dina Janna d.v. Cornelis Goud en Marina Koster; 28, Marinus Jan z.v. Krijn Gerard Krijnseen en Huberta Schrier. Gehuwd: 12, Gilles Eliza Houtekamer 24 j. te Krabbendijke en Neeltje Kesselaar 23 j. te Waarde; 12, Jan Nieuwenhuijzen 29 j. en Cornelia Adriana Meeuwsen 25 j. WISSEKERKE.- Geboren: 11, Lena Wilhelm^' Adriaan Verburg en Wilhelmi- Dieleman; 20, Hendrik Cornelis-' vert Leendertse en Jacoba Gouh' Matthijs Aart z.v. Jan Johanna Maas en Dingetje Johanna Noc- _n Cornelia Catharina d.v. Wille" Janneke Adriana Vinke; 23, J'"ina ter z.v. Adriaan Marcus Fass. %an Meulenberg; 21, Jozias z; 24, Bouterse en Adriana Anns ,n jal Iman Adriaan z.v. Jacob Yc*$" comina Johanna Dingema: te Ondertrouwd: Flip Fli;*'- i ar Kortgene en Hendrika e. te 26 j. jd.; Pieter de 'jd.;„ Kats en Leuntje van weeie Jozias Adriaan de Fouw 20 j. jm. te Kort gene en Sara Adriaan Versluis 21 j. jd.; Anthonie Cornelis Clement 26 j. jm. en Cornelia Suzanna Kouwer 22 j. jd. Gehuwd: Jacobus Steenhart 21 j. jm. en Maria Adriana Leendertse 23 j. jd.; Izaak Tange 25 j. jm. en Adriana Suzanna Kos ter 21 j. jd.Jozias Adriaan de Fouw 20 j. jm. te Kortgene en Sara Adriana Ver sluis 21 j. jd.Anthonie Cornelis Clement 26 j. jm. en Cornelia Suzanna Kouwer 22 j. jd. Overleden: 14, Pieter de Pree 72 j„ echtgenoot van Cornelia Versluis. Ingekomen: Hendrika Dina Ketelaar, uit 's-Gravenhage; Pieternella Vos, dienstbode uit Rilland-Bath; Flip Flipse, veldarbeider, uit Kortgene; Johanna Lobbezoo, uit Ril land-Bath. Vertrokken: 10, Cornelia de Bruine, naar Colijnsplaat; 10, Maria van Gouds waard, naar Colijnsplaat; 13, Jacobus Bos selaar, naar Colijnsplaat; 20, Cornelia Tan netje Flipse, naar Goes, Nieuwstraat; 20, Lena Leendertse, naar Leiden, Utrechtsche veer 19; 20, Hendrik Jan Zwenne, naar Breskens; 26, Maria Adriana Leendertse, naar Cadzand; 31, Sara Adriana Versluis, naar Kortgene, Torendijk 189; 31, Pieter Heyboer, naar Rotterdam, Delfshaven 176b WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Yerseke Valley ongeveer vijf minuten later en voor Hansweert ruim c'en- half uur vroeger). (Oude tijd). Dagen Hoogwater Laagwater Yrm. Nam. Vrm. Nam. 11 Juni 7.49 8.09 1.09 1.29 - 12 8.41 9.04 2.04 2.30 18 9.48 10.06 3.08 3.40 - 14 10.48 11.17 4.13 4.45 - 15 12.00 5.13 5.43 16 0.27 1.04 6.12 6.42 17 1) 1.27 2.02 7.07 7.36

Goessche Courant | 1932 | | pagina bijlage 3