StadsoieuWs Hierop letten! ProVincienieuWs HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Goes brengen ter openbare kennis, dat ter ge meente-secretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van J. VLEUGEL te Goes, om vergunning tot het uitbreiden van de bestaande brood- en beschuitbakkerij, door het bijplaatsen van 2 electro-motoren, resp. van 2 en 34 P K. in het perceel, ka dastraal bekend gemeente Goes, sectie D no. 3381, gelegen aan de 's-Heer Hendriks- kinderenstraat, plaatselijk gemerkt no. 56. Op Dinsdag 21 Juni 1932, des voormid- dags 11 uur, zal ten Stadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mon deling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie dagen vóór het bovengemelde tijdstip ter secre tarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Goes, 7 Juni 1932. Burgemeester en Wethouders van Goes, HAJENIUS, Burgemeester. VAN BALLEGOIJEN DE JONG, Secretaris. Het doodelijke auto-ongeval. Van het doodelijke auto-ongeval bij den overweg aan de Voorstad, kregen wij een eenigszins andere voorstelling, dan die het vérslag in ons vorig num mer wekt. De heer Geelhoed, komende van den overweg, zou, volgens deze nieuwe le zing, den draai naar links, buiten de met witte keien aangegeven grenslijn reeds gemaakt hebben, en toen pas aan de rechterzijde, door den van den Patijnweg komenden auto, aangereden zijn. Wij stelden een nader onderzoek in en ons bleek, dat de heer G. zeer kalm moet gereden hebben, terwijl de van den Patijnweg komenden auto een groote snelheid had. Op de kruising berekenden wij, dat, als de heer G. met een snelheid van plm. 15 K.M. reed, en de heer B. met 60 K.M., de laatste nog 50 M. voor den overweg geweest moet zijn, toen, eerstgenoem de dezen verliet, aangenomen, dat de botsing plaats vond op het ons ge noemde punt. Bij controle van de sporen en de beschadiging en stand der auto's, bleek ons. dat de situatie inderdaad zoo geweest kan zijn. Maar in dat geval bevond de auto van den heer G. zich ook reeds tijdig rechts van den weg, had de auto van den Patijnweg komende hem links moeten passeeren, en wijst de schuld vraag in een andere richting. Wij gingen hier eenigszins uitvoerig op in, omdat o.i. de schuldvraag in dit geval een zeer gewichtige is en ons eerste bericht, zooals reeds opge merkt, mogelijk een verkeerden in druk wekt. Het komt ons echter zeer waar schijnlijk voor, dat de justitie, gezien de vrij vele gegevens waar over be schikt wordt, in dit geval wel tot een juiste conclusie zal kunnen komen. Deelen wij verder nog mede, dat Dr. Hulst uit Leiden gisteren de sectie op het lijk van het slachtoffer ver richtte, waarbij tevens de justitie uit Middelburg tegenwoordig was. Landbouw-Bioscoop. „Voorwaarts marsch", met Buster Keaton, Sally Eilers, Cliff Edwards, Edward Brophy e.a. Elmer, de zoon van een millionair, maakt Mary, een winkelmeisje, het hof, doch zij beschouwt hem slechts als den luien zoon van een rijk man. Dan breekt de oorlog uit. Elmer's chauffeur neemt dienst en Elmer gaat naar een bemiddelingsbureau om een nieuwen te zoeken, niet wetende, dat dit bureau door de wervingsdienst in gebruik genomen is. Voor hij het zelf weet, heeft hij geteekend voor het leger. In het oefenkamp begaat hij vele komische vergissingen. Intus- schen heeft Mary dienst genomen bij de ontspanningsafdeeling van het le ger. Reeds in het oefenkamp vindt Elmer in sergeant Brophy een mede dinger naar de gunst van Mary. Ze worden naar Frankrijk gezonden en Mary volgt met haar afdeeling. Ge durende een hevig gevecht wordt El mer uitgezonden om een gevangene te maken en slaagt er na allerlei avon turen in een van zijn eigen kameraden als gevangene mede te brengen. Elmer gaat voor de tweede maal naar de vij andelijke loopgraven. In een onder- grondsche schuilplaats vindt hij zijn vroegeren kamerdienaar. Het blijkt, dat deze met zijn kameraden niets meer te eten heeft en Elmer biedt aan iets te halen. Zij schrijven op een stuk papier, wat ze graag willen eten en als Elmer bij zijn compagnie terugkomt, blijkt dit papier een plattegrond van de vijandelijke stellingen te zijn. El mer is dan de held van den dag1. Nog meer avonturen gebeuren en de lezer kan zich wel indenken, dat de onvergelijkelijke Buster Keaton er steeds iets kostelijks van weet te ma ken. Een film die de crisis doet verge ten! Het bijprogramma bestaat uit een paar interessante kleine films en het altijd aantrekkelijke binnen- en bui- tenlandsche nieuws. Bestrating Voorstad. Eén en vijftig bewoners van de Voorstad en omgeving, nebben naar aanleiding van het voorstel van B. en W. aan den Gemeenteraad om de be strating in de L. P. v. d. Spiegelstraat het Schotje van Armoede en de M. A. de Ruijterlaan te verbeteren, den Raad in een adres gewezen, op de veel slech tere bestrating van de Voorstad, door welke straat bovendien een „zeer druk lokaal verkeer gaat, aanmerkelijk druk ker dan in beide laatstgenoemde stra ten. Zij verzoeken daarom den Raad dringend aan een spoedige verbetering van de Voorstad den voorrang te ge ven, opdat aan dezen reeds jaren- langen bestaanden onaangenamen toe stand een einde kome. Men zal zoo heet het in de me morie van toelichting in de stad nergens een straat vinden, waardoor een zóó druk verkeer gaat als door de Voorstad, die er zóó slecht bij ligt. Noch voor personen-, noch voor rij wiel-, noch voor autoverkeer voldoet de bestrating in deze straat aan mini male eischen. Tal van straten zijn de laatste jaren verbeterd, maar de Voor stad niet. Als hier een behoorlijke .bestrating tot stand kon komen ,met (zij het dan smalle trottoirs), zou hier .een groote verbetering bereikt zijn, die zeker méér noodig is dan in de door B. en W. genoemde straten. Geslaagd. Te Rotterdam slaagden voor het examen bewaarschoolonderwijzeres ak te A (practisch gedeelte) de dames G. de Jong en N. M. M. Wessels te Goes. Aanrijding op de Markt. Doordat hij de gegeven signalen niet gehoord had, kwam eergisteravond de kapper v. A., toen hij met zijn fiets de Opril bij de Groote Markt afreed, in volle vaart terecht onder den auto van den heer W. uit de St. Adriaan- straat. De heer v. A. schoot door den schok over zijn fiets en over den auto heen, terecht komende tegen het schotwerk van de „Zoutkeet". Wonder boven wonder had hij geen letsel be komen. Zijn fiets was echter totaal vernield. Zeeuwsch Comité voor Armenië. Het Zeeuwsch Comité voor Armenië Philadelphia nield Woensdag in de Prins van Oranje zijn jaarvergadering, die zeer druk bezocht was. Uit het jaar verslag van de secretaresse, jnej. M. S. van den Bosch bleek, dat er thans in Zeeland 62 afdeelingeii zijn, en 39 scholen, die meewerken. Besloten werd de bijdragen voor den huizenbouw van f60 op f40 te bren gen, en het aantal pleegkinderen voor Zeeuwsche rekening van 3 op 6. Dr. Berron te Graffenstaden sprak over „De tegenwoordige toestand en de taak der Mogenlandzending". Hij sprak de hoop uit dat de koop van grond voor het Zendingshuis Je Alep po spoedig tot stand mag komen. Hij deed uitvoerige mededeelingen over het leed van en den arbeid onder de Armeensche kinderen. Het is ge bleken, dat men met f 10 per maand in Aleppo veel kan doen. Hulp voor de kinderen is dringend noodig, want heel veel kinderen in Armenië moeten honger lijden. De heer G. L. baron van Boetzelaer te Bilthoven sprak het slotwoord. Ver. van Burgemeesters. Tot bestuurslid van de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in Zuid- en Noord-Beveland is benoemd in de vacature wijlen den heer J. N. Elenbaas, de heer Mr. P. A. Schwartz, burgemeester van Rilland-Bath. Motorclub „Zeeland". Op Donderdag 9 Juni vergaderde de Motorclub „Zeeland" in haar club4 gebouw bij den heer C. J. v. Liere, Markt, te Goes. Om 8.30 uur opende de waarnemend voorzitter, de heer P. A. E. Schrij ver, de vergadering en herdacht eerst den heer J. Smit van 'sH. Arendsker- ke, die bij den elf-steden tocht zoo noodlottig om het leven is gekomen. Spreker gewaagde over hem als ijverig lid en tevens als secretaris, welke func tie hij reeds een 2-tal jaren vervulde Spreker zeide voorts, dat geen van de leden hem zullen vergeten. Daarna werd overgegaan tot be handeling van de punten der agenda, wat een goed en vlot verloop had. De bekerrit werd bepaald op 23 Juli. Ook werd naar voren gebracht, of het mo gelijk zou zijn, aan den optocht en den lichtstoet op Koninginnedag mede te doen. Alle leden betuigden hiermede instemming. Met het Oranje Comité zal nu overleg gepleegd worden. Ver- t*. me™oreerde vo°rzitter, dat de club op 22 September a.s. haar 10-jarig bestaan viert en hij wilde dezen dag graag feestelijk herdenken, daar dit in Z-eeiand als een kroonjaar beschouwd wordt. De leden sloten zich hierbij Poeders en tabletten zijn alléén echt, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar spe ciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. Toen werd overgegaan tot het ver vullen van de bestuursvacatures. Als voorzitter werd gekozen de heer Ten Cate, 2e voorzitter de neer Krijger. Ie secretaris de heer v. d. Peijl, 2e se cretaris de heer R. v. Liere, commissa ris de heer A. Weststrate, allen te Goes. De penningmeester, P. A. E. Schrijver en de heer v. d. Bulk te 's Heerenhoek, commissaris, waren nog zittend bestuurslid, dus behoefde in deze functies niet voorzien te worden. Omstreeks 11 uur sloot de waar nemend voorzitter deze goed bezoch te vergadering en sprak den wensch uit dat hij weder een 10-tal jaren met het nieuwe bestuur samen zou mogen werken in het belang van de Motorclub „Zeeland", daar deze club nog een 80 leden telt. Kantongerecht. De Kantonrechter te Goes heeft veroordeeld wegens overtreding: Het verwekken van nachtrumoer A. V. Colijnsplaat 2 maal f 15 of 2 maal 15 d. Eieren van wild rapen P. J. W. te Kattendijke f3 of 1 w. tuchtschool T. W. aldaar f3 of 3 d. Eieren van zwarte lijsters vervoeren A. v. <4 VI te Wolphaartsdijk f10 of 10 d. Loterijwet J. M. D. te Kortgene ontslag van rechtshervolging. Straatschenderij J. D. te Kapelle f15 of 15 d. J. v. L. te Nisse een berisping. Te Kloetinge venten zonder vergun ning M. V. te Tilburg, I, L. C. zon der bekende woonplaats f2 of 2 d. B. S. te Rotterdam f2 of 1 w. tucht school. Te Kruinigen gevonden voorwerpen niet aangeven bij de politie A. K. te Waarde vrijgesproken. Wapenwet A. R. Ovezande vrijge sproken. Schelde bevisschen zonder vergun ning van den eigenaar van het per ceel T. J. Di. te Yerseke f3 of 3 4 Schelde bevisschen op een niet vol doende afgebakend perceel P. P. te Yerseke ontslag van rechtsvervolging Met een rijwiel rijdende niet af stappen en silhouden op bevel van een ambtenaar G. B. te Goes f 15 of 15 d. Te Kapelle met een auto rijden in een verboden richting van een weg L. J. H'. Bi te Middelburg f2 ot 2 d. Met auto rijden zonder geldig rij bewijs J. H. M. te 's-Gravenhage f5 of d., Mïet een auto laten rijden door een kind (13 jaren) zonder rijbewijs H. M. te Kruinïngen f15 of 15 d. Met auto rijden zonder rood achter licht P. Z. te Goes f3 of 3 dl Met auto rijden zonder achterlicht B. N. te Goes fl of 1 d'. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen W. v. d. If. te Kloetinge f10 of 10 d. L. K. te Wolphaartsdijk f5 of 1 w. tuchtschool. 's Avonds fietsen zonder licht W. G. L. E. ,te Vlissingen, E. A. F. te 's-Heerenhoek f5 of 5 d. Fietsen terwijl men verkeert onder den invloed van gebruikten sterken drank A. v. 't W. Kwadendamme f 15 of I5 d. Dronkenschap bij eerste herhaling J. f. L(. te Wemeldinge 3 d. hechtenis Cassatie; is aangeteekend door A. V. te Colijnsplaat veroordeeld tot 2 maal f15 of 2 maal 15 d. wegens het ver wekken van nachtrumoer te Colijns plaat. SPREEKBEURTEN. Doopsgezinde Gem. Zondag 12 Juni 10.30 uur ds. J. Koekebakker. Gereformeerde kerk. Zondag 12 Juni 9.30 en 5.30 uur ds. v. d. Vegt. Oud Geref. Gemeente. Zondag 12 Juni leesbeurt. Chr. Evang. Gemeente. Zondag 12 Juni 's morgens half acht bidstond, half tien ds. v. d. Vis, twee uur ouderling Duvekot, zes uur ds. v. d. Vis. Maandagavond acht uur bid stond. Gezondheidscommissie De Commissaris der Koningin in Zee land heeft benoemd tot leden der Gezond heidscommissie zetel Veere, voor het tijd vak van heden tot 1 Juli 1933, den heer mr. P. Loeff, notaris te Koudekerke, en voor het tijdvak van heden tot 1 Juli 1935 den heer J. M. Haringman te Colijnsplaat. De heer W. F. Pfeiffer, arts te Kapelle, is door den Commissaris der Koningin in Zeeland herbenoemd tot lid van de Ge zondheidscommissie te Kruinigen, voor het tijdvak 1 Juli 1932 tot 1 Juli 1937. Kon. Ned. Brandweer. Op 14 en 15 Juni a.s. houdt de Kon. Ned. Brandweervereeniging haar algemee- ne vergadering te Middelburg, in de socië teit ,,St. Joris". Na afloop der vergadering zal op 14 Juni de officieele ontvangst plaats hebben ten Stadhuize, door het ge meentebestuur. Van 9 tot 10 uur wordt het stadhuis verlicht met schijnwerpers. Op 15 Juni zal o.m. een rondrit door Walcheren worden gehouden met touringcars, terwijl na afloop daarvan de brandweer-installatie op de veerboot „Prinses Juliana" zal wor den bezichtigd. Tot slot een tocht op de Schelde. Bezoek Engelsche tuinders. Zooals reeds met enkele woorden ver meld, heeft een gezelschap van ongeveer 40 Engelsche tuinders een bezoek aan onze provincie gebracht. Dinsdag kwam het ge zelschap te Vlissingen en heeft in Grand Hotel „Britannia" gelogeerd. Onder leiding van Ir. Van de Plassche werd eerst een bezoek gebracht aan de vei ling te Goes, daarna aan het tuinbouwbe drijf van den heer Hollander te 's-Graven- polder. Hierna reed men naar Kapelle, waar de heer Van der Have het gezel schap een tea aanbood, gevolgd door een bezoek aan zijn kweekerijen en daarna aan die van de firma P. de Jongh. Voorts werd een bezoek gebracht aan de kweekerij van den heer F. Kakebeeke te 's-Heer Arendskerke. Vervolgens nam de heer C. Stevens, rijkstuinbouwconsu- lent, de leiding over en na een koffiemaal tijd te Wemeldinge, ging het naar het be drijf van den heer C. P. Vogelaar te Krab- bendijke en de Bathpolders. Gisteren werd Walcheren rond getoerd en de Middelburgsche markt bezocht. PLAATSELIJK NIEUWS COLIJNSPLAAT. Raadsvergadering. Donderdag kwam de gemeenteraad in spoedeischende vergadering bijeen. Afwe zig waren de heeren Dees en de Pree. De voorzitter deelt mede, dat de vergadering is belegd naar aanleiding van een aan hem gebracht bezoek van eenige winkeliers, die bezwaren opperden over de verordening op de winkelsluiting. Ingediend was een ver zoek van een aantal winkeliers om gedu rende den Zomertijd het sluitingsuur op Zaterdag te bepalen op 11 uur Zomertijd. Hiertoe werd besloten met 4 tegen 1 stem. Verder werd verzocht om vrijstelling voor 21 dagen. Deze dagen worden ge noemd als volgt: 1 en 2 Januari; 2e en 3e Paaschdag; 2e en 3e Pinksterdag; 3 ker misdagen; het tijdvak van 1 tot en met 7 December; 2e en 3e Kerstdag; 29, 30 en 31 December. Met dezelfde stemmenver houding als voorheen, wordt hiertoe beslo ten. Naar aanleiding van deze besluiten, zal de verordening d.d. 15 Febr. j.l. wor den ingetrokken. De heer Hartog vestigt bij de rondvraag de aandacht op de klachten van ingezete nen over overlast van water bij regenval. B. en W. zullen een en ander onderzoeken. Verder worden op verzoek van wethouder Van Dis nog eenige werk-objecten voor werkverschaffing genoemd. HANSWEERT. Door de duivenvereeniging „De blauwe doffer" werd een wedvlucht gehouden van Pont St. Mascene. De uitslag luidt: le, 5e en 7e pr. Gebr. Smallegange; 2e pr. De Leeuw, Waarde; 3e en 6e pr. J. P. Thee- naart, Hansweert; 8e pr. Sonke, Waarde; 4e pr. Blauwkamer. Voor de Z. V. B.-competitie werd tus- schen H. V. V. alhier en S.M.I.T. te We meldinge, een wedstrijd gespeeld. De uit slag was 2^ 1 voor H. V. V. Op de Wester-Schelde voor de haven alhier, heeft het Noorsche zeeschip „Erik Frisell" een lading olie gebunkerd uit de tanklichter „Algeria". KRUINÏNGEN. De Jongeren Vredes-actie. Woensdagavond werd alhier in het Zon dagsschoolgebouw een vergadering gehou den door de afdeeling „Kruiningen" der Jongeren Vredes-actie. De heer Zwaan van Wilhelminadorp schetste de gruwelen van den oorlog, het ontstaan van de Sta ten en het doel der J. V. A. Het was een mooie avond. Jammer, dat er niet meer jonge menschen opgekomen waren. Slechts één persoon trad toe. De afdeeling „Kruiningen" telt thans 11 leden, met een bestuur als volgt samenge steld: voorzitter M. van den Berge; se cretaresse mej. M. C. de Hondt; penning meester L. de Smidt. Vergadering C. B. P. T, T. Maandag vergaderde alhier de afdeeling Oost. Zuid-Beveland van den C.B.P.T.T. Op deze vergadering was aanwezig het hoofdbestuurslid Van der Baan. Na een overzicht van de vele verslechteringen, die het personeel zoowel in zijn salaris, als in zijn overige rechten heeft moeten onder gaan, kwam spreker tot de laatste bezuini gingsmaatregelen van de bedrijfsleiding. Door vermindering van postbestellingen, treinverzending en mindere kantooropen stelling, wordt het publiek-belang zeer ge schaad, terwijl een groot aantal locale krachten en hulpbestellers overbodig wor den gemaakt. Uit de vergadering kwamen ook verschillende stemmen op, om de ach teruitgang als gevolg daarvan, te demon- streeren. Hoewel overtuigd, dat in dezen tijd, bezuinigen een eerste eisch is, meende men, dat hier met de botte bijl wordt in gegrepen, zonder te rekenen met de gevol gen daarvan voor publiek en personeel. Dit klemt te meer, daar door verschiU^Öe sprekers werd betoogd, dat op beti-re wij- meer bezuinigd kon worden. De hoop werd dan ook geuit, dat de administratie op haar plannen zal terugkomen, daar het publiek zich niet zal neerleggen bij den achteruitgang op postaal terrein SCHORE. Donderdagmiddag reed op den Schoor- schen zandweg een tot nu toe onbekend gebleven motorrijder (letter G) met zijn rijwiel tegen den vrachtauto van J. van Paaschen ~uit Kruiningen. De motorrijder kwam daarbij te vallen en liep verwon dingen op. Het zang-concours. Bij het hier op 15 Juni a.s. te houden zang-concours, zal de officieele ontvangst plaats hebben ten gemeentehuize, door he( gemeentebestuur 's middags 12 uur. Daarna zal door de deelnemende ver- eenigingen gezamenlijk het bondslied wor den gezongen, onder leiding van den hee C. Flipse, uit Wissekerke. Na den optocht zal omstreeks 1 uur het concours op het feestterrein aanvangen Om 6 uur heeft de prijsuitreiking plaats. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van 11 dezer luidt: zwakke tot matige Z. tot O. wind, helder tot licht of half bewolkt, droog weer, behoudens ge ringe kans op onweer, waarschijnlijk iets warmer. LICHT OP. Zaterdag 11 Juni 9.49 uur Zondag 12 juni 9.49 uur Maandag 13 Juni 9.50 uur WOLPHAARTSDIJK. Te Rotterdam slaagden voor het examer van het Chr. bewaarschoolonderwijs, act< A (practisch gedeelte) de dames I. vai Wijk en J. van Wuijckhuijse, alhier, leer lingen van den cursus ter opleiding voo fröbel-onderwijzeres te Vlissingen. YERSEKE. Record-reizen. Zooals bekend, is van 31 Mei 1.1. toy Juli a.s. de Zuiderzee opengesteld voor halen van mosselzaad. Dat deze tijd vo^ de meeste mosselkweekers te kort is, mogl blijken uit het feit, dat er onder de mosl selschippers een ware razzia is ontstaan if het maken van recordreizen. Thans brach de schipper J. C. Sinke van de YE 62 hel zoover, dat hij (met een der snelvarendstl schepen) de reis YersekeWieringen bin nen de elf dagen 5 maal deed, incl. visschel en uitzaaien. Waarvan de kortste reis il 43 uren werd gedaan. Voor iemand, dil met den toestand op de hoogte is, beteef kent dit een prestatie, die de vermeldinj verdient. VRIJDAG. Crisis-comité's en armbestil ren zijn erge goede instellingen, zei eê heer, die bij ons om geld voor zoo ief kwam vragen, maar het is jammer, dat - steun wel eens bij de verkeerden terec| komt. In Heinkenszand was het ook zoo daar zullen ze nu, omdat mijnheer Beal fort er op gewezen heeft, dat het hal noodig was, in de wet zetten, dat al ondersteunden geen drank mag verkocf worden. Ik vind, dat ze zulke lui, die In ver het geld verdrinken dan aan hun vrou en kinderen geven, aan een schandpa moesten zetten, net als ze vroeger dedd In Amsterdam was het eigenlijk nog gel ker. Daar kocht een juffrouw een manl van 60 gulden, en die wilde ze betalen een bon van het crisis-comité van 18 gJ den en er dan 42 gulden bijpassen. Maf de winkelier was zoo flink om te zegga dat zooiets niet te pas kwam. Die heer ook, ze kunnen niet secuur genoeg nagal aan wie ze het geld geven, en dat moetl handige, maar vooral rechtschapen ma nen, controleeren. Want het zijn heusl altijd niet de menschen, die het er<T schreeuwen, of die het meeste medelijdl opwekken, die het 't hardst noodig hebbeT

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2