Oudelande. BDUSMOOP BEIJEBSE KUZEE van Uw A Bij Hoofdpijn en bij Kiespijn Wees geen Gemengd Nieuws. Advertentiën Rijks Hoogere Burgerschool De aangifte van nieuwe leerlingen Hoest-Griep-Bronchitis-Asthma Voor de Borst worden zeer concurreerenö geleverd door de DRUKKERIJ VAN DIT BLAD EXPEDITEURS Het levende lijk. Een vreemde geschiede nis In Januari deed iemand in het water van de Bilderdijkkade te Amsterdam een griezelige vondst. ,Hij zag het lijk drijven van een vrouw. De politie en de G.G.D. werden gewaarschuwd, waarna de gebruikelijke formaliteiten vervuld werden. Het lijk was van een vrouw van 40-jarigen leeftijd, doch wie het was, daaromtrent tastte men in het donker. De commissaris van het bureau Raampoort, de heer H. Pijper deed, toen niemand ziqti aanmeldde, een oproeping in de dagbladen plaat sen en liet het signalement per radio omroepen. Naar aanleiding van het bericht in de bladen verscheen een man, die verklaarde, dat hij vroeger met deze vrouw gehuwd was geweest. Tevens verscheen een ander familielid. Bij de confrontatie verklaarde eerstbedoelde pertinent de vrouw te herkennen als zijn voormalige wettige echtgenoote. De ander was aarzelend. Dit was wel te begrijpen, immers het lijk was niet zoo heel gaaf meer. Er werden daarom nog zes bloedverwanten opgeroepen en ook deze werden naar het Wilhel- minagasthuis gebracht. Zij meenden ook met vrij groote stelligheid, dat zij de bewuste vrouw konden herken nen. Gezien het eene twijfel geval liet commissaris Pijper, die een voor zichtig politieman is, voor alle zeker heid het z.g. lïjkentoilet maken, waar na een foto werd genomen, die de trekken zeer behoorlijk weergaf. Nie mand kon vooruit denken, dat deze foto later nog eens een rol van be- teekenis zou moeten spelen. Daarna werd verlof tot begraven gegeven. Vrijdag werd de politie plotseling gewaarschuwd door een stadgenoot, die zeide, dat juffrouw X., die begra ven was, in de stad rondliep en aat hij haar zelfs gesproken had. Aanvan kelijk dacht men aan een grapje, doch toen beurde er wat anders. Een ambtenaar van den Burgerlijken Stand waarschuwde de politie en deel de mede, dat een vrouw, die volgens de gegevens als gestorven en begra ven geboekt stond, thans in levende lijve verschenen was en om papieren vroeg. Dadelijk werd er werk van gemaakt en ziet, de als dood geboekte vrouwspersoon bleek zoo levend te zijn, als de politieman die het onder zoek instelde. Nu bleek dat de vrouw al dien tijd niets van zich had laten hooren en vermoedelijk niet eens wist dat zij uit het water der Bilderdijk kade was opgehaald. Hoe de familileden haar hebben kunnen herkennen is een raadsel. Het komt bij dergelijke onaangename schouwingen meer voor, dat men maar met een half oog kijkt en blij is uit de kamer met de marmeren platen, die als rustplaats voor de levenloozen dienen verlost te worden. In elk geval, de vrouw leeft. Doch de andere vraag is, van wie is het lijk dat in Januari werd opge- vischt en waarom is nooit iets van een vermissing gebleken? Dat zal de politie thans probeeren op te lossen. Amsterdam is groot en zoo is er ook geregeld een aantal vermiste mannen en vrouwen. Het is misschien mogelijk, dat men aan de hand van de foto van de onbekende de iden titeit zal kunnen vaststellen. Vrouw verbrand. De 54-jarige mej. v. d. Krans uit Waddinxveen, die in haar woning in brand geraakte en in ernstigen toe stand naar het ziekenhuis te Gouda werd vervoerd is aan de bekomen verwondingen overleden. Electrische stroom. Te Amsterdamscheveld werd de 18-jarige H. Siben bewusteloos gevon den in de dakgoot van de boerderij van den heer Akkerman, waar hij aan hef werk was. De jongen is waarschijnlijk met den electrischen stroom in aanraking ge komen. Toen dr. Lodewijks van Nïeuvv-Amsterdam arriveerde bleek hij reeds te zijn overleden. jacht op een dief. Een inbreker trachtte in een per ceel aan de Caan van Necklaan te Rijswijk (Z.-H.) zijn kans te slaan. Ofschoon een bedrag van ruim drie honderd gulden voor het grijpen lag, kón hij niet meer dan twee guldens te pakken krijgen. Zich ontdekt zien de, sloeg hij op de vlucht, door eenige burgers achtervolgd. Spoedig was zoo wel de Rijswijksche, als de Haagsche politie ter plaatse. Zich van alle kanten achtervolgd ziende en geen uit komst meer wetend, sprong de man in den Vliet. Hij bleek een goed zwem mer te zijn en weldra slaagde hij erin op een zandaak van een juist pas- seerende sleep te klauteren. Na daar op een eind meegevaren te hebben, sprong hij er weer af en slaagde er in weer zwemmende een aan de Bink horstlaan gelegen terrein te bereiken. Daar sprong hij weer in een haventje waaruit hij echter door de inmiddels gearriveerde Rijswijksche politie op het droge werd getrokken. Hij is te Rijswijk opgesloten. Drama in Den Bosch. Een ernstig drama heeft zich Vrij dagavond omstreeks halftwaalf te 's-Ffertogenbosch afgespeeld. Een 26- jarige ingezetene, wonende aan de Oude Hulst leefde reeds geruïmen tijd in onmin met zijn 19-jarige echtge noote, zoodat zij niet meer samen woonden. Vrijdag hadden beiden echter weder een samenkomst, waarna een wande ling werd gemaakt. Na geruimen tijd vriendschappelijk samen uit geweest te zijn, keerde men huiswaarts. Op den Parallelweg, achter het stafion van de Ned. Spoorwegen, vroeg de man of zijn vrouw weder met hem naar huis wilde gaan. Zij stemde daar in toe, onder voorwaarde echter dat zij geen slaag meer van hem zou krijgen. Er ontstond hierop een woor denwisseling waarbij de man zich zoo woedend maakte, dat hij een mes trok en zijn vrouw een zevental ste ken toebracht, waarvan een over het gezicht ter lengte van ongeveer 11 c.M. een boven hef rechteroog, iwee in het linkeroog, twee onder den arm en twee in den rug. Hevig bloe dend werd de vrouw door een spoor wegbeambte, die opmerkzaam was ge maakt door het hulpgeroep, opgeno men en later door de gemeentepolitie naar het R. K. ziekenhuis vervoerd, waar haar de eerste hulp is verleend. Het bleek dat de vrouw levensge vaarlijk was gewond. Haar toestand is hoogst zorgwekkend. De man, die bij zijn slachtoffer stond, doch niet de kans kreeg te vluchten, werd door de politie gearresteerd. Het echtpaar heeft twee kinderen. Met ontvoering gedreigd. Naar uit Hollywood gemeld wordt, ontvangt de Duitsche filmactrice Mar iene Dietrich, reeds sedert eenige weken anonieme dreigbrieven, waarin 10.000 dollar geëischt wordt, onder bedreiging dat anders haar vierjarig dochtertje Maria zal worden ontvoerd. Reeds wekenlang wordt het meisje nu nauwlettend door detectiven be waakt. Ook een welgesteld Duitsch importeur in Hollywood, Egon Muller, heeft een dreigbrief ontvangen, waarin 500 dollar van hem wordt geëischt. Muller heeft een zoon van vier jaar. De politie meent in dit verband te doen hebben met een samenzwering tegen de welgestelde kringen van de Duitsche kolonie te Hollywood. Ernstige aardbeving. Uit Mexico wordt gemeld, dat bij een hevige aardbeving te Colima acht personen zijn gedood en 15 gewond Verscheiden gebouwen in de stad zijn ernstig beschadigd. Men maakt zich ernstig bezorgd over het lot van de stad Manzanillo, waarvan alle nieuws ontbreekt doordat de telefonische en telegrafische verbindingen zijn verbro ken. Gevreesd wordt dat de stad ernstig door de aardbeving is getrof fen. Volgens berichten uit Mexico City, hield de aardschok ongeveer 20 mi nuten aan. Uit San Jeronimo (Oaxaco) wordt gemeld, dat reeds in den Vrij dagnacht aardschokken zijn waarge nomen. Coureur gedood. Op de Brooklands-baan te Londen is een coureur Leeson op een M. G. Midget bij het nemen van een bocht over de baanmuur geslagen. Hij is op een zeven meter lager gelegen weg neergestort en was op slag ge dood. De race werd voortgezet. Op dezelfde plek ontsnapte sir Malcolm Campbell ternauwernood aan een ernstig ongeluk, toen hij er enkele uren later passeerde, fjier sprong nl. Mijnhardt's Poeders Doos 45 ct. Bij Uw Drogist een band van zijn wagen, doch hij slaagde erin den auto op de baan te houden. Vliegtuig neergestort. Een ernstig vliegtuigongeluk heeft plaatsgehad te Berlijn-Johannisthal. Een sportvliegttuig, dat een looping maakte, viel van een hoogte van on geveer 200 meter en kwam terecht op de chemische fabriek Temmler en Co. De motor van het vliegtuig ver brijzelde het glazen dak en viel in een werkplaats, waar nog een talrijk per soneel aanwezig was. Verscheidene mannen °.n vrouwen werden zwaai gewond en moesten door de brand weer naar een ziekenhuis worden ge bracht. De bestuurder van het vlieg tuig bleef op wonderlijke wijze on gedeerd, maar de dame die hem had vergezeld, werd op slag gedood. Valsche munterij. De afdeeling der recherche te Ber lijn welke in het bijzonder belast is met het onderzoeken van valsche munterij, is er na een langdurig on derzoek in geslaagd, te Hohenschön- hausen een enorme valschemunters- werkplaats te ontdekken. De 43-jarige kunstschilder en grafische kunstenaar Pahl en zijn vrouw werden gearres teerd. Pahl heeft in de laatste acht jaar valsche biljetten van 10, 20 en 50 mark in omloop gebracht tot een totaal van 50.000 mark. Aanvankelijk ontkende hij schuldig te zijn, doch daarna legde hij een volledige be kentenis af. Hij en zijn vrouw zullen door den rechter van instructie ven hoord worden. De vervalschingen waren zoo goed geslaagd dat zaken lieden de valsche biljetten vrijwel nooit als zoodanig herkenden en dat dit eerst geschiedde, wanneer de bil jetten door de posterijen of de ban ken ontvangen werden. BURGERLIJKE STAND BAARLAND. Geboren: Elizabeth d.v. Maatje van Neuren. Gehuwd: 1, Dignus de Winter 28 j. jm. te Heinkenszand en Johanna Timmerman 31 j. jd. te Baarland; 2, Pieter Franje 21 j. jm. te Schore en Albertina Pieternella Ha- rinck 21 j. jd. te Baarland. Overleden: Hubrecht Schout 69 j.t echt genoot van Wilhelmina Nieuwenhuijze. Ingekomen: Matthijs Wieckardt, uit Ambacht Vollenhove; Jannetje op 't Hof. uit Heinkenszand; Adrianus Hermes en ge zin, uit Kwadendamme. Vertrokken: Jan van Zweden en gezin, naar Kapelle; Johanna Timmerman, naar Heinkenszand; Albertina Pieternella Ha- rinck, naar Schore. 's-GRAVENPOLDER. Geboren: Jan Pieter z.v. Cornelis van der Hiele en Maria Johanna Hubregtse; Marinus z.v, Marinus van Oosten en Ca- tharina van der Hoofd. Gehuwd: 6, C. M. de Putter 24 j, te Hoedekenskerke en Anna Braam 20 j. te 's-Gravenpolder; 27, Martinus Poortvliet 28 j. te Kapelle en Cornelia de Witte 26 j. te 's-Gravenpolder. HOEDEKENSKERKE. Geboren: 5, Johanna d.v. Cornelis Fran se en Cornelia Doggen; 7, Adrianus z.v. Adrianus Martinus Langenberg en Louisa j Maria Raaijmakers; 10. Marinus Cornelis z.v. Jan Bal en Jozina Koster 16, Adriaan Dirk z.v. Marinus Lindhout en Pieternella la Grand; 17, Jannetje d.v. Jacobus Nagel- kerke en Johanna de Jonge. Gehuwd: 19, Pieter Adriaan Lindhout 25 j. jm. en Jannetje van Oosten 23 j. jd.; 19, Cornelis Rentmeester 28 j. jm. en Ja- coba Verbeem 26 j. jd. Ingekomen: A. J. Janse, bakkersknecht, van Oudelande; C. Bek, dienstbode, van Nisse; G. Doms, ploegbaas Ned. Spoorw., van Teteringen. Vertrokken: A. C. Meeuwse, bakkers knecht, naar Oudelande; A. Hermes, spoorweg-arbeider, naar Baarland; J. L. Kolijn, groentenkweeker, naar Goes; F. Manders, spoorweg-arbeider, naar Eind hoven; M. Rentmeester, zonder beroep, naar 's-Heerenhoek. VEILINGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND'' TE GOES. Veiling van 3 Juni 1932. Aardbeien le soort f 66 a f 101, Idem 2e soort f 45 a f 62, Kasprincesseboonen f 90 a f 93, Spinazie f 15 a f 20, Zeespinazie f 7 a f 8, Postelein f 17 a f20, Idem 2e soort f6 a f 7, Doperwten f 51, Tomaten f 16 a f 44, Aardappelen f 1 a f 2,50, alles per 100 K.G., Bloemen f9 per 100 pot, Bloe men: Rozen f 12 a f 18, Idem Lathyrus f7 a f8, Idem Balrozen f 6, Wortelen f5 a f 17, Rammenas f3,70, Radijs f2,20, Ra barber f2 a f2,50, Selderij f 1,80 a f4,30, alles per 100 bos, Aardbeien f 0,40 a f 1,30, Witte komkommers f9 a f 17, Groene komkommers f6 a f 12, Bloemkool le soort f 15 a f 17. Idem 2e soort f 8 a f 13, Idem uitschot f 1 a f 8, Koolplanten f 0,05 a f 0,06, Kropsla f2 a f5, alles per 100 stuks. VEILINGSVEREENIGING „K. B. O.", KAPELLE-BIEZELINGE. Groote veiling van 3 Juni 1932. Kruisbessen f 6,90 a f 7,80 per 100 K.G. Kleine veiling. Spinazie f 18, Postelein f 19 a f 23, Aard appels f 1 a f3. Aardbeien f55 a f71, al les per 100 K.G., Kropsla f 1,40 a f3,90 per 100 krop, Wortelen f 15 a f 17, Sel derij f 3, beiden per 100 bos, Bloemkool fll a f 14, Komkommers f 13, Zaaibloe men f5 a f6. Hangers f21, Koolplanten f8 a f 10, Aardbeien f0,10 a f 0,60, alles per 100 stuks. Hiermede geven wij kennis van de voor spoedige geboorte onzer DOCHTER. J. C. W. JOBSE. W. S. JOBSE—van Dijke. Soerabaja, 5 Juni 1932. Mevrouw, Weet U wel, dat een dienstbode advertentie van 5 regels in de Goesche Courant per plaatsing £0,75 kost? Bij driemaal plaatsen f 1,50 of per plaatsing f 0,50. te Goes. moet schriftelijk gedaan worden door ouders of voogden tot 15 JUNI A.S. Formulieren voor het invullen van de vereischte gegevens zijn verkrijgbaar aan het schoolgebouw of worden op aanvrage toegezonden. Voor mondelinge inlichtingen is hij te spreken op 8 JUNI A.S. van 9^—11 uur. De Directeur der R. H. B. S. Ir. C. A. DE LOOZE. ADVERTENTIEN voor en ABONNE MENTEN op de GOESCHE COURANT worden aangenomen door den heer F. SMIT. Als Gij 's nachts niet slaapt, als Gij een gevoel hebt alsof Gij stikken moet, Uw ademhaling moei lijker en pijnlijker wordt door de verstopping van Uw luchtpijptakken, neem dan Akker's Abdij siroop. Gij zult Uw benauwdheid overmeesteren, want de slijm zal zonder pijn of moeite loskomen. Hoestbuien, die benauwdheid veroorzaken, worden dan voorkomen. Vanaf den eersten lepel begint de ver lichting. Dat opgeblazen, benauwde gevoel zal ver dwijnen en na korten tijd zult Gij geen spoor meer van die borstbenauwdheid bemerken. Neem bijt Overal in kokers v. 230 Gr. f 1.50; 500 Gr. f2.75; 1000 Gr. f 4.50 -f e<t Men is er in geslaagd Abdijsiroop te „stollen" tot Abdijsiroop- *AeT Bonbons (60 cent) met behoud ©li van alle genezende bestanddeelen. «OkAVwjV Bespoedig dus Uw genezing en \y" gebruik buitenshuis de nieuwe JT^ V Heeft U reeds de volmacht voor de Postgiro ingevuld? Zij, die Uw steun behoeven zullen er U dankbaar voor zijn. Eenmaal invullen is voldoende. De maan- delijksche betaling geschiedt dan auto matisch. Doe het nog heden. Postgiro 186.000 Verzendt en adviseert per Reederij VAN OER SCHUYT. Goederendiensten van Goes naar Dsrdreoht in Rotterdamen vla Giuda, Utrecht naar Amsterdam en terug. vertrek van: Goes naar Rotterdam, Woendagavond en Zaterdagavond. Amsterdam, Woensdagavond, via Dordrecht, Gouda en Boskoop. Amsterdam, Zaterdagavond, via Dordrecht en Utrecht. Rotterdam naar Goes, Woensdagavond 5 uur en Zaterdagmiddag 12 uur. Amsterdam Goes, Dinsdagavond 6 uur, via Utrecht en Dordrecht. Vrijdagavond 6 uur, via Boskoop, Gouda en Dordrecht. Ligplaats der booten te Amsterdam de Ruyterkade Steiger 2 telef. 45588. 1 Rotterdam Haringvliet Z.Z. telef. 23330. Dordrecht Hooikade telef. 5931. Goes voor den Raad van Arbeid telef. 8. Bezorgen en afhalen van goederen per vrachtauto. HEERNISSEWEG 42 en Vraagt prijs v. verhuizingen WIJNGAARDSTRAAT 12 A I

Goessche Courant | 1932 | | pagina 4