't Gerohuis, de Specialist ASPIRIN Stadsnieuws eenig op de wereld Bevorderd tof doctor. Bevorderd tot doctor in de land bouwkunde ir. B. de Hoogh, geb. te Goes, op proefschrift met stellingen: „De economische beteekenis der ont ginningen". Directrice Jongejan. Naar wij vernemen is mej. J. Jonge jan, directrice van het Gasthuis Oost- wal, alhier, in gelijke functie benoemd te Baarn. Mej. Jongejan was hier ter stede zeven jaar werkzaam. Diploma ziekenverpleging. Bij het gisteren in het Gasthuis Oost wal gehouden examen slaagden voor het diploma ziekenverpleging A, de dames G. M. Kloet, M. Kribbe, M. G. Berman, J. W. J. Geluk en J. Eek- hardt. Landbouw-Bioscoop. „Vijftig vadem diep!" met Jack Holt, Richard Cromwell en Loretta Sayers in de hoofdrollen. Tim Burke en Pinky Cadwell, bei den diepzee-duikers bij dezelfde groo- te Amerikaansche Bergingsmaatschap pij, zijn boezemvrienden. Toch hebben zij zeer verschillende karakters: Tim is een genotzoeker, zeer onsolïede, waar het vrouwen betreft, Pinky een idealist, nog totaal onbedorven. Terwijl Tim eenige dagen afwezig is voor een moeilijke karw ei, komt Pinky in kennis met Myra Madden, een jon ge dame van verdacht zedelijk allooi, die zien tegenover den jongen man echter als een kuisch meisje van goe de familie voordoet. Als zij uit den mond van den jongen duiker ver neemt, dat hij drieduizend dollar (heeft opgespaard, besluit zij het huwelijks aanzoek, dat hij haar in zijn onschuld al heel gauw doet, te accepteeren, Eenige dagen na hun huwelijk wordt Pinky opgeroepen voor de ploeg, die Tim moet aflossen. Vóór Tim het ber gingsvaartuig verlaat, deelt Pinky hem mede, dat hij getrouwd is en verzoekt hij zijn vriend zijn jonge vrouw in haar eenzaamheid wat gezelschap te hou den. Tim, blij weer wat vrijen tijd te hebben, brengt dien zelfden avond een avond door in een der zeemans cabarets en maakt daar kennis met een nieuwe „vlam", met wie hij eenige dagen slijt. Na dit avontuurtje besluit hij thans de vrouw van zijn vriend eens te gaan opzoeken. Men stelle zich zijn ontsteltenis voor, als hij bespeurt, dat mevrouw Caldwell dezelfde veile vrouw is, die hij pas heeft verlaten. Hierna ontspint zich dan de eigen lijke inhoud van deze geschiedenis, die door de drie artisten zoo meester lijk gespeeld wordt, dat men haar van begin tot einde met spanning volgt. „De schrik der bergen", ,met Ken Maynard in de hoofdrol, is een sensa tiefilm, met een aantrekkelijke, vaak opwindende geschiedenis, waarna zij „elkaar krijgen". Binnen- en buiten- landsch nieuws vullen het welver zorgde programma aan. Loreila 5 a y e r s and Jack Holt In "fifty fathoms Dop.a'V* CüW,b.a Pia,™ Door duisternis misleid. Dezer dagen maakten wij er mel ding van, dat mej. A. Polfliet, ver pleegde te Gheel, te water geraakt en verdronken was. Naar we nader ver namen had dit ongeval plaats bij een poging van mej. P. om naar haar wo ning in deze gemeente ferüg te keeren. 's Middags had zij heimelijk de inrich ting verlaten, moet toen een eind de spoorbaan gevojgd hebben, en is, on getwijfeld door de duisternis misleid, onder Meerlen in de diepe vaart ge raakt en verdronken. Pas vier dagen later vond men haar lijk. Mej. P. had reeds eer een poging gedaan om de inrichting te ontvluch ten. Expeditie Van der Schuyt. Daar het aan de bekende expeditie- onderneming Van der Schuyt, in ver band met het schoonmaken der ha ven, niet mogelijk was haar goederen op de gewone wijze per boot aan te voeren, kregen we gisteren bezoek van één harer vrachtauto's met aanhang wagen. Op zichzelf is een auto met aan hangwagen ook voor Zeeland geen zeldzaamheid meer, doch een „ge vaarte" van zulk een grootte hadden we hier toch nog niet gezien. Zoo woog de „motor-wagen", miet 6 ton be lasting ruim 13 ton en de aanhangwa gen, met 10 ton belasting, plm. 15'ton. Het geheel woog dus ruim 28 ton! Een bijzonderheid was o.a. ook de koppeling der wagens, de luchtdruk- remmen, en de montage der zware luchtbanden. Zoo waren b.v. de vier in Gero Zilver Gero Zilmeta Gero Gromalca Gero Tin. wielen van de achterste as niet twee aan twee aangebracht, doch gelijkelijk verdeeld over de geheele as. Verder had de aanhangwagen een dubbel chasis, het binnenste geheel van staal. Het geheel, ook de motor van 110 P.K., was een product van de bekende Krupp-fabrieken. Begrijpelijk kon deze „trein", die bij een breedte van ruim 2.25 M. een lengte van 18 M. had, niet ver in Goes doordringen en werd gelost aan de Kade tegenover de H.B.S. Kantongerecht. De kantonrechter te Goes heeft ver oordeeld wegens overtreding: Loterijwet: A. K. te Wissenkerke f 10 of 10 d., J. H. aldaar f 15 of 15 d., D. v. L. aldaar f 10 of 10 d., A. H. al daar f 5 öif 5 id- Eieren van wild rapen: J. J. C. te Bruinisse f5 of 5 d. Eieren van wild vervoeren: M. A. J. te Bruinisse f2 of 2 d. Straatschenderij: W. d. H. te 'sH. Arendskerke f 15 otf 2 iweken tuchtsch., A. J. v. K. aldaar f 15 of 15 d., J. L, v. K. aldaar f10 of 1 week tuchtsch. Zonder vergunning vee over een anders tuin laten loopen: G. S. te Baarland f5 of 5 d. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen (zich vast klemmen aan een voor hem uitrijden de auto): J. D. te Goes f5 of 1 week tuchtsch., H. G. te Essen f 5 of 5 d. Te Kapelle met een auto rijden in een verboden richting in een weg: A. D. N. te 'sH. Arendskerke f2 of 2 d. Met een rijwiel zonder noodzaak links houden: I. G. te Essen f 3 of 3 id. Met auto des avonds rijden zonder rood licht: W. C. V. te Middelburg geen straf toegepast. Des avonds fietsen zonder reflec tor: I. v. W. te Kruiningen f 0,50 of 1 d. Gevonden voorwerpen. In de maand Mei 1932 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaan de voorwerpen als gevonden aangege ven, en zijn aldaar verdere inlich tingen betreffende deze voorwerpen te bekomen: Drie mantelceintuurs, een postduif, een sleutel, een parapluie, £en zejltje van een kinderwagen, acht portemon- naie's met inhoud, een muts, een vet- spuitje, twee zakdoeken, een wandel stok, een stuk schoorsteenlooper, een bril in étui, een zilveren broche, een zakje kuikenvoer, een zilveren haar speld, een zilveren sluitspeld, een étui met teekenbenoodigdheden, een wollcin vest, vijf rïjwielbelastingmerken 1931- 1932, een teekeninstrument, een schroe vendraaier, enkele koralen van een halsketting met gouden sluiting, drie handschoenen, een kinderhoed, een hinderhoed, een Teddy-beer, een mes, een paar manchetknoqpen, een sjaal, een regenmantel, een rozenkrans, een deur, een huissleutel, een schaar, een vulpotlood en een gummipop. Van komen en gaan. Ingekomen: J. Bras, dienstbode, van Borssele, Lange Vorststraat 78; M. van Loenhoud, dienstbode, van Ovezand, Blaauwe steen 1; J. C. Blokpoel—geb. de Hamer, zonder beroep, van Vlissingen, St. Adriaanstraat 3; J. L. Kolijn, koop man, van Hoedekenskerke, Heernisseweg 15; W. Dingemanse en gezin, assuradeur, van Kortgene, Korte Vorststraat 6; W. G. Wildvank, laborant, van 's-Heer Arends kerke, Violenstraat 42; C. Huijbregts, zon der beroep, van Gastel, Violenstraat 14; P. J. de Kok, dienstbode, van Voorburg, s-Heer Hendrikskinderendijk 27; C. T. Flipse, dienstbode, van Wissekerke.Nieuw- straat 49; C. E. van der Peijl, zonder be roep, van Vlissingen, 's-Heer Hendriks- kinderenstraat 9; C. C. van de Linde, leer ling-verpleegster, van Kortgene, Oostwal 31; K. A. Proost, dienstbode, van 's-Heer Arendskerke, St. Adriaanstraat 2; K. A. van Wel, dienstbode, van Wolphaartsdijk, Vosmaerstraat 14; J. Damsma, zonder be roep, van Amsterdam, Westsingel 105; A. Kinninger, zonder beroep, van Atzgers- dorf, 's-Heer Hendrikskinderendijk 7; P. I. Rosier, kantoorbediende, van Oberhausen, Turfka'de 7; Joh. Verburg, kantoorbedien de, van Tholen, Magdalenastraat 3. Vertrokken: P. Maat, dienstbode, naar Den Helder, Weststraat 81; G. J. Frickel, huishoudster, naar Nijmegen, Hofdijkstraat 13b; P. Vermaas en gezin, zonder beroep, naar Rotterdam, Gr. Florusstraat 114; N. C. Maartense, dienstbode, naaT Rotterdam, Maaskade 30; J. C. Paardekooper, dienst bode, naar Kloetinge C 27; J. C. van Oos- terwijk, liefdezuster, naar Scheveningen, Huize M^ria Stella; W. M. de Kok, liefde zuster, naar Amersfoort St. Andriesstraat 5b; J. M. E. Graumans, liefdezuster, naar Maastricht, „Onder de Bogen"; M. C. Hir- des, dienstbode, naar Kloetinge, A 140; N. Klip en gezin, electricien, naar Krimpen a.d. Lek, Rijsdijk; L. van den Boomgaard, weg werker, en gezin, naar Wouw, Wachtpost 5; A. C. E. M. Horsten, verpleegster, naar Overschie; J. F. M. Horsten, boekhouder, en gezin, naar Kloetinge, B 177a; J. P. van As, koopman, naar Kloetinge, B 147; P. N. Stevense, dienstbode, naar Kruinin gen, Oude Polderstraat 399. SPREEKBEURTEN. Vrijz. Godsdiensfigen. Zondajg 5 Juni 6 uu'r dr. K. F. Proost van Rotterdam. Gereformeerde kerk. Zondag 5 Juni 9.30 en 5.30 uur ds. v. d. Vegt. Oud Geref. Gemeente. Zondag 5 Juni leesbeurt. Chr. Evang. Gemeente Zondag 5 Juni, 's morgens half acht bidstond, half tien, twee en zes uur ds. v. d. Vis. Maandagavond acht uur bidstond. VERKEERSVERBETERING. Directe verbinding door Zeeland met de Belgische kust. Dezer dagen is een verkeersvraag- stuk opgelost, dat reeds jaren in be handeling is en indertijd aanhangig werd gemaakt op initiatief der V.V.V. te Goes, tul. 4e directe verbinding van overig Nederland via Zeeland, met de Belgische kustplaatsen. De oplossing werd bereikt op een dezer dagen gehouden bespreking tus- schen vertegenwoordigers van de Ned. Spoorwegen, de Zeeuwsche Provinciale Stoombootdienst, de Belgische Buurt spoorwegen, de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Mij. en de V.V.V. te Goes. Nadat de voorbereidende maatrege len zijn getroffen, zal men dus, b.v. te Amsterdam, direct een „spoorkaartje" kunnen verkrijgen tot één der Belgi sche kustplaatsen, reizende door Zee land, terwijl ook van de Belgische kust plaatsen, in omgekeerde richting met één reisbewijs zal kunnen worden vol staan. Voorts zal men het recht heb ben, zelfs op kaartjes „buurtverkeer" de reis te onderbreken. Hierbij kunnen we nog mededeelen, dat een dergelijke oplossing ook voor het goederenverkeer onder het oog wordt gezien. Moge een en ander vooral in het be lang der touristen zijn, wien deze reis route i)u zooveel gemakkelijker en aan genamer gemaakt wordt. Ongetwijfeld zal ook het Zeeuwsche vreemdelingen verkeer er van profiteeren. Excursie bijenteelt. Donderdag 2 Juni hield de afd. Noord en Zuid-Beveland van de Ver. tot bevor dering van Bijenteelt in Nederland een vergadering met excursie naar enkele fruitteelt-bedrijven op Zuid-Beveland. De deelname was dezelfde als voorgaan de jaren en met belangstelling werden ge volgd de uiteenzettingen over het nut van bijenhouden voor het bestuiven van de ge wassen, en op welke wijze de bijenvolken moeten worden verzorgd. De Rijksbijenteelt-consulent, de heer L. van Giersbergen, hield in verband daar mede een voordracht voor het gezelschap, dat om half tien in de „Prins van Oranje" te Goes, bijeen was gekomen. Uit de bespreking bleek opnieuw, dat het honinggewin hoe langer hoe minder de aanleiding wordt om bijen te houden. En hierbij vraagt de gunstige invloed op de be stuiving der vruchtboomen hoe langer hoe meer de aandacht, in verband waarmede ook de wijze van bijen houden zich gaat wijzigen. Per autobus werd eerst gereden naar den Wilhelminapolder, waar de bijenstand en proeftuin werden bezichtigd. Te Wemel- dinge werd gezamenlijk koffie gedronken en na den bijenstand van een der bestuur leden te hebben bekeken, werd over 's-Gravenpolder, Kwadendamme, 's-Hee- renhoek, Heinkenszand weer terug gere den naar Goes, na onderweg nog enkele bijenstanden en boomgaarden der leden te hebben bezichtigd. In de „Prins van Oranje" te Goes, werd door den voorzitter de excursie weer ont bonden, waarbij hij zijn voldoening er over uitsprak, dat, ondanks de moeilijke tijden, men toch voortgaat met kennis en ontwik keling te vermeerderen en dank bracht aan den Rijksbijenteelt-consulent en Rijkstuin- bouw-consulent voor hun medewerking op dezen dag. PLAATSELIJK NIEUWS HANSWEERT. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Mei ingelegd f8719,16, terugbetaald werd f5954,69. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 2948. KLOETINGE. Raadsvergadering. De postbezui niging. Donderdagavond kwam de raad dezer gemeente in een openbare vergadering bij een. Afwezig de heer M. Eversdijk. Ingekomen is o.a. een schrijven van den Minister van Waterstaat dat niet kan wor den ingewilligd het verzoek om het hulp postkantoor alhier, niet om te zetten in een agentschap. De voorzitter zegt, dat het met de poste rijen al maar achter uitgaat. Uit bezuini- gings-oogpunt wordt de dienst gereorga niseerd en worden bestellingen beperkt. Of dit werkelijk bezuiniging zal zijn zal de tijd leeren. Het platteland is er evenwel het ergste aan toe. De heer Kousemaker vraagt of de twee de buitenbestelling alhier, al is opgeheven. De voorzitter meent van wel, doch zoo dit niet is gebeurd, zal dit toch geschieden. De heer Kousemaker vraagt of geen al- gemeene actie hiertegen moet worden ge voerd. Het platteland wordt weer het meeste gedupeerd. Wellicht dat de Minis ter gehoor geeft aan een verzoek van alle plattelandsgemeenten. De heer Straub zegt, dat reeds vele ge meentebesturen hebben geprotesteerd en zou B. en W. willen machtigen om zoo noodig te doen wat in dezen wenschelijk is. Wordt goedgevonden. Verzoek van S. Blomaard alhier, om in verband met den vuilen toestand van de sloot naast zijn woning deze van gemeen tewege te doen dempen. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. voorstellen de sloot eens goed schoon te maken en voorts te wachten tot den herfst, opdat dempen wellicht een object voor werkverschaffing kan zijn. Voorstel van B. en W. om aan de ver- eeniging „Eigen Erf" te Goes te verkoo- pen voor een plaatsje ingevolge de Land- arbeiderswet; a. een strook bouwgrond van het bouwterrein, breed 7 M. a f 1,75 per M2.; b. het perceel grond, gelegen achter de te stichten woningen op dit terrein a f 2500 per H.A. Na eenige bespreking wordt in beginsel besloten aan „Eigen Erf" het gevraagde te verkoopen. Keuringsdienst-over eenkomst met Goes. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van eene gemeenschappelijke regeling om trent de instelling van een keuringsdienst van Vee en Vleesch voor Goes en omlig gende gemeenten. De voorzitter deelt mede, dat de tegen woordige regeling 4 Augustus a.s. afloopt. Volgens de ontworpen regeling blijven de keurloonen gelijk aan de thans geldende. De plattelandsgemeenten betalen aan Goes, ter bestrijding van de kosten van den dienst een bedrag gelijk aan de opbrengst van het keurloon. Eventueele winst en verlies komt ten bate en laste van Goes. Het eerste ontwerp van B. en W. van Goes stelde de keurloonen voor de buitengemeente hoo- ger dan in de centrum-gemeente. In de thans ontworpen concept-regeling is hier van afgezien. De heer Hoogstraate vraagt of de om liggende gemeenten geen medezeggenschap hebben. Hij vindt de concept-regeling een financieele achteruitgang. De voorzitter zegt dat alleen het aan deel in de winst niet meer ontvangen wordt; de slagers betalen niets meer dan vroeger. De heer Kousemaker vindt de keurloo nen, gerekend naar de tegenwoordige prij zen van het vee te hoog. De heer Straub zou wel eens willen we ten hoeveel afschrijvingen zijn geschiedt op gebouwen. In die afschrijvingen zit toch ook een deel der buitengemeenten. Wij ge ven dus niet alleen het aandeel in de winst toe, doch ook een gedeelte der afschrijvin gen. De voorzitter deelt mede, dat de buiten gemeenten Goes geen voordeel opleveren. Het werk in de buitengemeenten is meer dan verdubbeld, omdat meermalen per week wordt geslacht. De uitkeering van het aandeel in de winst vindt hij ook niet goed, er zijn gemeenten, die uitkeering krij gen en waar niet geslacht wordt. Na eenige discussie wordt de ontwerp regeling met alg. st. aangenomen. Vastgesteld worden verordeningen tot heffing en invordering van vergunnings- en verlofsrecht. De heer Straub merkt op, dat het onbillijk is dat verlofzaken, die van Zaterdagavond tot Maandagmorgen ge sloten zijn, geen reductie krijgen, terwijl vergunningszaken zulks wel krijgen. Aan P. Kik en K. Slager zal over 1931 een gratificatie worden verleend voor be wezen politiediensten, en wel ieder f 10,—. Met alg. st. wordt besloten om kasgeld der gemeente, voor zoover dit niet bij de Coöp. Boerenleenbank mag worden be legd, te storten op de Rijkspostspaarbank. Bij de rondvraag zegt de heer Kousema ker, dat het hem spijt, dat hij moet terug komen op het vent-ver bod. Menschen die jarenlang hebben gevent, moeten nu ge weerd worden, evenals zij, die door een behoorlijken hqpdel in hun onderhoud trachten te voorzien. Hij stelt voor het venten zonder schriftelijke vergunning van B. en W. te verbieden. De voorzitter zegt, dat er zich wel en kele moeilijkheden hebben voorgedaan, doch nu werkt het ventverbod goed. Het voorstel van den heer Kousemaker wordt niet ondersteund en komt niet i stemming. Zondagssluiting De heer Straub zegt, dat volgens de Winkelsluitingswet, inrichtingen waar ge ringe eetwaren en chocolade enz. ver kocht worden des Zondags gedurende vier uren geopend mogen zijn. Hij is er tegen dat op Zondag verkocht wordt en zou gaarne zien dat zulks bij verordening ver boden werd. Voorts kan de raad dagen bepalen waar op het sluitingsuur niet geldt, zulks is hier nog niet geschiedt. De voorzitter zegt, dat hij ook tegen het verkoopen op Zondag is, doch betwijfelt of een verordening zal worden goedge keurd. Hij raadt aan af te wachten wat met verordeningen van andere gemeenten gebeurt. De heer Straub kan zich hiermee vereenigen. Verder vraagt de heer Straub of een agent der arbeidsbemiddeling moet worden aangesteld. De voorzitter zal zulks nazien. V erkeers-ongeval. Donderdagavond had alhier op den Ka- pelschen weg nabij den Molenweg een WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van 4 dezer luidt: zwakke tot matige wind uit N. richtingen, gedeeltelijk bewolktv waarschijnlijk droog weer, koude nacht, overdag weinig verandering in temperatuur. LICHT OP. Zaterdag 4 Juni 9.43 uur Zondag 5 Juni 9.44 uur Maandag 6 Juni 9.45 uur Uw gezondheid is het beste juist goed genoeg. Eischt daarom uitsluitend Aspirin- tabletten in de origi- neele verpakking met het wereldberoemde BAYER-kruis. Let op oranje band en Bayerkruis. Prijs 75 ets, verkeers-ongeval plaats. Twee dames, die op het rijwielpad in de richting Kapelle re den, staken bij het naderen van twee auto's den weg over, waardoor de eene in de sloot langs dien weg raakte en daaruit be- modderd te voorschijn kwam, terwijl de andere tegen een auto aanreed. De auto stond direct stil, waardoor een ernstig on geluk werd voorkomen. Haar rijwiel werd eenigszins beschadigd, terwijl de bestuur ster eenige schrammen opliep. SCHORE. Zangconcours. Aan het op 15 Juni 1932 alhier te hou den concours, vanwege den Zeeuwschen Zangersbond „Zang Veredelt", zal wor den deelgenomen door de vereenigingen van Burgh, Schore, Kats, Yerseke, Sint Maartensdijk, Borssele (3e afd.), mannen koor van Wissekerke, Kruiningen, Sluis kil, Hoek, Kloetinge, Goes en 'sHeer Abts- kerke (2e afd.), Wilhelminadorp en Vlis singen (le afd.). In de pauze zal worden gezongen door „Orelio" van Axel (bui ten mededinging). WEMELDINGE. Openstelling postkantoor. Met ingang van 6 Juni a.s. wordt alhier het kantoor voor den post- en telegraaf dienst opengesteld op werkdagen van 8T2 —11. 14—16J^ en 1819 uur en op Zon- en feestdagen van 89 en 13-14 u. Tevens vervalt met ingang van denzelf den datum de verzending ten 11.10 en ont vangst ten 12.50 ure en wordt de tweede VRIJDAG. Middelburg heeft altijd graag nummer één willen zijn, en dat is ook wel een beetje te begrijpen, omdat het nu een maal Zeeland's hoofdstad en dus eerste ge meente is. Maar met het abattoir wil het nu niet erg en daar is al heel wat over te doen geweest. Want Vlissingen en Goes hebben al lang een slachthuis en nu wil Middel burg er natuurlijk ook een hebben. Alleen, ze hebben er geen geld voor en daarom willen ze nu de slagers in den omtrek dwin gen, om al hun vleesch in Middelburg te laten keuren, dan wordt het wel weer duurder voor de menschen, maar dan kun nen ze toch zeggen „wij hebben ook een abattoir". Maar de Ged. Staten vonden dat niet goed, en nu heeft de raad gisteren be sloten om het hoogerop te gaan zoeken. Een paar heeren waren er wel tegen en zeiden, dat de Middelburgsche slagers dan toch nog niet tegen de andere op kunnen, en dat er geen geld voor is, maar dat kon de andere heeren niets schelen. Eigenlijk begrijp je dat niet, want Middelburg wordt bijna elk jaar kleiner, en als dat zoo door gaat, wonen er over een poos heelemaal geen slagers en ook bijna geen menschen meer. Maar misschien willen ze het abat toir dan aan de vreemdelingen laten zien, net als het stadhuis en de lange Jan?

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2