RecbtszakeD Buitenland, Gemengd NieuWs. Laatste Berichten. Advertentiën. Kinclerwagenband, JACOB SN00DIJK, diens WOONHUIS, zoodat de 3de klasser K.N.V.B. „Hans- weert" met de rust met 2-0 de leiding had. Voornemens anders verder te spelen, gaven de Rillanders zich na de rust volko men, wat dan ook t verrassende resultaat had, dat 5 maal gedoelpunt werd, waarte gen Hansweert niets had in te brengen, zoodat het einde kwam met een 52 over winning van Rilland. Kruiningen II—Rilland II 1—3. Te Kruiningen speelde Kruiningen II te gen Rilland II, waarbij de rust inging met een 10 voorsprong voor Kruiningen. Hierna kreeg de wedstrijd een ander ka rakter en werd tenslotte nog door Rilland met 31 verdiend gewonnen. Schaken. Zeeland slaat Antwerpen. De jaarlijksche- wedstrijd Zeeland—Ant werpen had ditmaal te Antwerpen plaats. De Zeeuwen wonnen met 19—18. Hier volgt het resultaat aan de eerste vijf bor den: 1. KoltanowskiMullié 10; 2. Sa- uiraVan Italië y2Yi 3. Noorddijk— Nordlohne 0—1; 4. ShernetzkiH. Bruch 01; 5. PerquinHeemskerk y2x/2. Een hard bevochten overwinning RECHTBANK TE MIDDELBURG. In de zitting van Vrijdag j.l. werden de volgende zaken behandeld Warenwet. P. Th. V., 34 jaar, melkveehouder te Schore, was op 22 April 1932 door den Kantonrechter te Goes veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen hechtenis wegens overtreding van de Warenwet te Hans- weert op 25 Januari 1932 en het Melkbe- sluit (taptemelk en melk op eenzelfde voer tuig vervoeren op andere wijze dan is ge oorloofd). De verdachte was in hooger beroep ge komen. Eisch: Bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. De prik-plank. J. v. d. L„ 37 jaar, bakker en winkelier te Wolphaartsdijk, was op 22 April 1932 door den Kantonrechter te Goes ontslagen van alle rechtsvervolging ter zake van de hem ten laste gelegde Overtreding van de Loterij wet (prikplank) gepleegd te Wol- phaartsd., in zijn winkel op 22 Februari 1932. De Ambtenaar van het Openbaar Mini sterie was in hooger beroep gekomen. Eisch: Bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Kwakzalverij. C. J., 32 jaar, koopvrouw in kruiden te Utrecht, was op 8 April 1932 door den Kantonrechter te Goes veroordeeld tot f 300 boete of 30 dagen hechtenis, ter zake van het onbevoegd uitoefenen van de ge neeskunde te Goes op 5 Februari 1932, door S. Mijnsbergen een waterkuur en ge bruik van kruiden voor te schrijven. De verdachte was in hooger beroep ge komen. Eisch: Bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Mr. Baron, verdachtes raadsman, vroeg vrijspraak en bij eventueele veroordeeling, een lichte geldboete. Motor- en Rijwielwet. J. A. H., 55 jaar, koopman in een woon wagen, zonder vaste woonplaats, was op 1 April 1932 door den Kantonrechter te Goes veroordeeld tot 15 boete of 15 da gen hechtenis, wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet, gepleegd te Ka- pelle op 9 Januari 1932. De verdachte was in hooger beroep ge komen. Eisch: Bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Oversfrooming in Engeland. Zaterdag is opnieuw den geheelen dag een zware regen gevallen in vele deelen van Engeland. In Yorkshire zijn meer dan 5000 menschen door de overstroomingen verrast. Een groot aantal bewoners van Bentley en Arksey moesten hun woningen ontruimen. Zij kunnen slechts met roeibooten de verbindin gen tot stand brengen. In een dorpje bij Doncaster moesten 500 bewoners uit hun huizen vluchten en een schuil plaats zoeken in een school, waar zij nu in een soort communistische ge meenschap huizen. Deze steeds ferugkeerende over stroomingen en de afsluiting van den Zuiderzeedijk geeft de „Daily Tele graph" aanleiding in een hoofdarti kel de vraag te stellen, waarom, als in Nederland zulk een strijd tegen het water gewonnen wordt, in Engeland niets gedaan kan worden om de jaar lijksche overstroomingen te voorko men, die telkenmale uitgestrekte ge bieden onder water zetten en duizen den gezinnen uit hun woningen ver drijven, terwijl onschatbare schade aangericht. Onlusten in Duitschland. In Elberfeld is het in den afgeloo- pen nacht op verscheiden plaatsen weer tot incidenten gekomen. Een po litieagent werd door een messteek ge wond. De demonstranten verbrijzelden straatlantaarns en winkelruiten en braken het wegdek op. Er werden plak katen aangeplakt, waarin de politie verzocht werd zich met de betoogers solidair te verklaren. Dertig tot veertig personen zijn gis teravond een winkel van de Verenig- te Stahlwerke te Hamborn binnenge drongen; zij bedreigden het personeel en ontkwamen met flinke voorraden levensmiddelen en textïelwaren. Anarchisten in Spanje. Dank zij uitgebreide politie-maat- regelen is de anarcho-syndicalistische actie, die tegen Zaterdag was aange kondigd, volkomen mislukt. Niettemin hebben zich eenige incidenten voorge daan te Madrid, Valencia, Bunol (prov. Valencia), en Barcelona. In totaal wer den daarbij vijf personen gedood en een tiental gewond, van wie verschei dene ernstig. Engeland's tolmuren. Het invoerrecht op versche aard beien is door den minister van Land bouw van 16 Juni tot 25 Juni verlengd. Oorspronkelijk was het invoerrecht van 2 6 per pond van 1 April tot 31 Mei van kracht en het recht van 6 d. per pond tot 15 Juni. Met het oog op het late seizoen heeft de minister be sloten het invoerrecht van 6 d. per pond te blijven heffen tot 25 Juni. Een bom gevonden. Men meldt uit Zaandam aan de N. R. Ct{. i Te Zaandam is in de serre van het feestgebouw Thalia een bom ge vonden, die voorzien was van een tijd meter en ontplofbare stoffen bevatte Het voorwerp is door de politie in beslag genomen. Aangezien het gebouw Thalia het eigendom is van de gebroeders IJdenberg, aan wie ook de huizen behooren, waarover een huurstaking gaande is, wordt het vinden van de bom daarmee in verband gebracht. Naar men nader meldde was de bom ongevaarlijk. Van ladder gevallen. Zaterdagmiddag is de werkman K. die aan den Denneboschweg te Rot terdam bezig was met schilderwerk aan zijn huis, daarbij in aanraking gekomen met de electrische geleiding waardoor hij van den ladder viel. Hij werd bewusteloos in huis gedra gen, waar hij spoedig is overleden. K. was gehuwd en vader van eenige kinderen. Door vrachtauto overreden. De 21-jarige K. Neuhoff, gewoond hebbende aan de Maaskade te Rot terdam is in de Boompjes met zijn fiets geslipt en gevallen. Hij is ondereen vrachtauto geraakt en met zware in wendige kneuzingen naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek hij aan de gevolgen te zijn overleden. Avonturiers gepakt. Te Ouderkerk a.d. IJsel, werden drie 19-jarige schippersknechts ver mist. Daar hun uitblijven enkele dagen duurde, dacht men aan een ongeluk, doch thans is gebleken, dat het drie tal op avontuur was gegaan. Zij wer den te Jutphaas aangehouden op het oogenblik, dat zij iemand met een re volver bedreigden. Bij fouilleering wer den twee hunner in het bezit gevonden van een alarmpistool, de derde had een revolver bij de komst der politie weggeworpen. Het bleek, dat zij met bedreigingen en het vertoonen van vuurwapenen aan den klost trachtten te komen. Vechtpartij te Volendam. Vrijdagavond trof een gemeenteveld wachter, de twee gebroeders V. te Volendam op straat in kennelijken staat van dronkenschap aan. Toen de veldwachter hen naderde en een van hen trachtte te arresteeren, vielen beiden hem aan waardoor de poli tiebeambte zich genoodzaakt zag van zijn klewang gebruik te maken. G. V. werd ernstig in de buik gewond en J. V. aan beide handen:. Dokter We vers ,die de eerste hulp verleende, achtte overbrenging van beiden naar het Sint Liduïne ziekenhuis te Pur- merend noodzakelijk. Bij G. V. moest dadelijk operatief worden ingegrepen. De veldwachter liep een wond aan een zijner handen op, terwijl boven dien zijn uniformjas werd beschadigd. Meisje vermoord. Zaterdagnacht geraakte in een dans lokaal te Gelsenkirchen onder het dan sen een jonge man met de 26-jarige Ria Ritfer in een woordenwisseling Plotseling stak hij hef meisje tweemaal met een mes. Daarop nam hij de vlucht. Het meisje, dat in het hart ge troffen werd, was op slag dood. De da der kon nog niet gearresteerd worden. Als de nood het hoogst is... Twee vliegers van wie één kapitein Scott was, de bekende vlieger, die o.a. deelgennomen heeft aan de reis naar het verre Oosten, zijn ter nau- wernood den dood ontsnapt. Zij wa ren ten gevolge van moforpech ge dwongen tot een noodlanding en deden dat op een zandbank in de Wash. Toen zij er niet in slaagden den motor weer op gang te krijgen, tracht ten zij de aandacht te trekken van menschen op den wal, doch daarin s/aagden zij niet waarop zij hun klee- ren uittrokken en trachtten zwemmen de de acht K.M. af leggen, die hen van de kust scheidden. Zij werden :chter door den strengen stroom te ruggedreven. Toen zij op de zandplaat teruggekeerd waren, had het wassende water hun kleeren weggespoeld en hadden zij daardoor geen lucifers om door een lichtsignaal de aandacht te trekken. Zij begoten daarop twee voetmatjes met benzine, schroefden een lens uit een camera en trachtten met deze als brandglas de benzine tot ontsteking te brengen. Dit mislukte echter. Ten einde raad ging een van de vliegers aan de schroei draaien, terwijl de andere de gedrenkte mat jes bij den magneet hield. Intusschen was het water meer en meer op komen zetten en de matjes wilden maar niet branden. Ook hier kwam de redding toen de nood op hef hoogst was. Na anderhalf uur tobbens, toen het tij al het hoogste plekje van de zandbank bereikt had, sprong er eindelijk een vonk van den magneet over op een der matjes dat in brand vloog. De vliegers staken met het brandende matje hun vliegtuig in brand en de vlammen daarvan trokken gelukkig de aandacht van de bemanning van een motorschip, dat in staat was de naakte vliegers te redden. Familie-drama in Engeland. Zaterdagmiddag heeft zich in een villa te Cambridge een verschrikkelijk drama afgespeeld. De dienstbode, die, daar de familie met vacantia zou gaan bezig was met het rangschikken van de bagage in den auto, hoorde revol verschoten. Zij snelde het huis binnen en zag daar een verschrikkelijk schouwspel. De heer Tebbutt, een bierbrouwer, die zich uit zaken te ruggetrokken had, een dame, die het zelfde huis bewoonde, haar dochtertje van twaalf jaar en twee jonge kinderen van Tebbutt, resp. twee en een half en anderhalf jaar oud, lagen getrof fen door revolverschoten dóód op den grond. Men gelooft, dat Tebbutt zefmoord heeft gepleegd na de ande ren te hebben gedood. Ernstige verkeersongevallen. Zondagmorgen heeft op den weg tusschen Borculo en Eïbergen een ern stig auto-ongeval plaats gehad. Een particuliere auto, bestuurd door den heer Lenkert uit Den Haag, waarin behalve hij, twee personen gezeten waren, de heer en mevrouw La ai mers, reed bij een bocht van den weg tusschen Borculo en Eibergen in een sloot. De heer en mevrouw Lam mers, de beide inzittenden, werden ernstig gewond en zijn naar het zie kenhuis te Eibergen vervoerd. De heer Lenkert was licht gewond, zoodat overbrenging naar een ziekenhuis niet noodzakelijk bleek te zijn. De wagen werd zwaar beschadigd. Zondagmiddag omstreeks twaalf uur is mej. Van Z. uit Den Haag bij het afrijden van een helling aan de Bronk- horstlaan in volle vaart met haar fiets tegen een boom gevlogen, waardoor zij een schedelfractuur, inwendige kneuzingen en een gebroken pols be kwam. Nadat dr. Baart de Faille uit Wassenaar de eerste hulp had ver leend, is het slachtoffer in zorgwek- kenden toestand- per ziekenauto naar het Gemeentelijk Ziekenhuis vervoerd Omstreeks denzelfden tijd had op den Rijksstraatweg te Wassenaar een tweede ongeval plaats, waarbij mej. De W. uit Wassenaar, toen zij de straat wilde overr,teken, bij het Ker- kehout met de fiets aan de hand aan gereden werd door een auto uit ue richting Den Haag, waarvan de be stuurder geen kans meer zag haar te ontwijken. Mej. De W. werd tegen de straat geworpen en bekwam een ernstige schedelfractuur. Na door twee doktoren uit Wassenaar verbonden te zijn is zij naar het Roode-Kruis ziekenhuisn te Den Haag overgebracht. Haar toestand is zorgwekken.. Meisje verdronken. Het achtjarig dochtertje van den schipper Dooyes van het sleepschip „Kawi' 43", liggende in de Vulkaanha ven te Vlaardingen, had het onge luk over boord te geraken. Toen zij eenige minuten later werd opgehaald bleken de levensgeesten reeds gewe ken. Politie en stakers. Na de rechtzitting van Vrijdagmid dag te Dordrecht waarin enkele sta kers terecht stonden, kwam het des avonds en ook Zaterdagmiddag tot botsingen tusschen stakers en politie. Vrijdagavond brachten een aantal pos ters een werkwilligen sleepbootkapi tein naar huis, hetgeen de politie trachtte te verhinderen door de Joh. de Wittbrug af te zetten. De afzetting werd evenwel doorbroken en de sta kers slaagden er in, ondanks de tus- schenkomst van een twaalftal politie agenten, die af en toe van de blanke sabel gebruik moesten maken, den kapitein naar huis te begeleiden. Gistermiddag bracht men den kapi tein weer naar huis en nogmaals zag de politie zich genoodzaakt op den Bleekersdijk de stakers met getrokken sabel uiteen te drijven. Kind uit raam gevallen. Zondagmorgen is het zevenjarig dochtertje van den heer Nap te Gro ningen spelenderwijs uit een raam op de derde verdieping van de ouderlij ke woning gevallen en op een beton nen binnenplaats terecht gekomen. De arme kleine is naar het R.K. Ziekenhuis vervoerd en daar aan de bekomen verwondingen overleden. Vliegramp ia de Alpen. In aansluiting op het bericht op pag. 4 meldde men; Het door Goulette bestuurde Fran- sche vliegtuig, dat met een mécanicien en twee geredden van de „Georges Phi lippar" van Port Said naar Brindisi was gevlogen, en vandaar Woensdag naar Marseille was vertrokken, is naar Reuter meldt, totaal vernield in de Al- pennijnen gevonden nabij Veroli (om streeks 100 K.M. ten Oosten van Ro me.) Het toestel lag 2000 M. hoog in het struikgewas. Alle vier inzittenden waren dood. De „Daily Telegraph" verneemt na der, dat de twee passagiers aan boord van het vliegtuig de heer en mevrouw Lang Willar had het vliegtuig ge charterd om zoo spoedig mogelijk naar Marseille te komen. Hij had n.l. een aantal foto's gemaakt van het bran dende schip, die hij aan de bladen wil de geven. Vóór zijn vertrek uit Brin disi had de heer Lang Willar naar Parijs getelegrafeerd, dat hij nog den zelfden dag, dus 25 Mei, in Marseille hoopte aan te komen. De piloot zou op 3000 Meter hoogte in een rechte lijn naar de Fransche havenplaats vlie gen, doch blijkbaar heeft hij door den tegenwind niet de hoogte kunnen be reiken, die noodig was, om de bergtop pen te ontwijken en is hij tegen een berg aangevlogen. Zoodra bleek, dat er iets met het vliegtuig moest zijn gebeurd, verzocht de Fransche regeerïng een onderzoek in te stellen, hetgeen tot het bovenge melde resultaat leidde. De vier lijken lagen tusschen de wrakstukken van het vliegtuigook de enveloppe met de fotografieën werd gevonden. Het echtpaar Lang Willar was een vriend van Albert Londres en heeft, zooals bekend, te Port Said nog mede gedeeld hoe vermoedelijk het einde is geweest van den grooten reporter. Hij was vertegenwoordiger van een Fransche firma in Buenos Aires en een bekwaam schrijver. Aan de Parijsche bladen had hij nog een levendig relaas van de ramp geseind. De vlieger Goulette had een aantal records op zijn naam staan en was een van de bekwaamste Fransche vlie gers. De vorige maand vloog hij van Parijs naar Kaapstad in den recordtijd van drie dagen en 18 uur, van Parijs naar Saigon vloog hij in 5 dagen en van Frankrijk naar Madagascar in vier dagen. De eveneens omgekomen mon teur Moreau vergezelde hem op bijna alle vluchten. president Hindenburg zijn ontslag aan geboden. Von Hindenburg heeft het ontslag aanvaard en zal trachten langs parlementairen weg een nieuwe regee ring te vormen. Brüning heeft verzocht hem voor onbepaalden tijd verlof te verleenen, daar hij er geen prijs op stelt om aan de onderhandelingen deel te nemen of in het nieuwe kabinet zit ting te hebben. (V.D.) Moordaanslag. Hedenmorgen is onder Etten en Leur, op den Hoevenscherweg een moordaanslag gepleegd op den land bouwer P. Goos, door zijn schoon zoon A. R. Rj. trok G. van zijn rijwiel kneep hem de keel dicht en sloeg hem met het hoofd op de tramrails Voor bijgangers wisten G. te ontzetten. R'- werd in arrest gesteld. Oorzaak is een geschil over de nalatenschap van de vrouw van R. (V.D,) Zwemwedstrijd over de Schelde. De zwemwedstrijd Breskens—Vlis- singen om den Scheldebeker is dit jaar vastgesteld op Zaterdag 16 Juli. JVORMSTEKIGHEID BIJ APPEL EN PEER. Om de eerste aantasting van appels en peren door de rups (Carpocapsa), welke de aan ieder bekende wormste kigheid veroorzaakt, te voorkomen, is het noodig, dat dadelijk na den bloei de appel- en pereboomen bespoten worden met een vloeistof, die giftig is voor deze rups. Hiervoor kan men gebruiken Pa- rijschgroen (0.1 pet. is 1 gr. per L. water of loodarnesaatpoeder (0.3 is 3 gr. per L. water). Om bradverbranding te voorkomen is toevoeging van kalk (1 pet. is 10 gr. per L.) gewenscht. Daar de verschillende soorten (b.v. goudreinet, Belle fleur) niet gelijktij dig bloeien, kan men niet alle boo- men op hetzelfde tijdstip bespuiten, doch moet men eerst de vroegbloeien de, later de laatbloeiende behandelen. Alleen een bespuiting dadelijk na den bloei geeft goede resultaten. Loodarsenaat kan toegevoegd wor den aan Californische en aan Bor- deauxsche pap; Parijschgroen alleen aan Bordeauxsche pap. Door vermenging van deze middelen verkrijgt men een sproeivloeistof, die tegelijkertijd tegen de wormstekigheid en tegen de schurftziekte werkzaam is. Echter is tegen wormstekigheid één bespuiting voldoende, terwijl tegen de schurftziekte eenige keeren gespoten moet worden. Bij de latere bespuitingen tegen deze ziekte kan dus toevoeging van vergif aan de pap achterwege blijven, tenzij men vreterij aan de bladeren door an dere insecten (kevers, rupsen) waar neemt. Volledige gegevens over de bestrij ding van de wormstekigheid zijn op genomen in Mededeeling No. 20 van den Plantenzïektenkundigen Dienst te Wageningen en bij de op verschillende plaatsen werkzaam gestelde ambtena ren van den Dienst. DUITSCHE REGEERINGSCRISIS. Kabinet Brüning af ge- treden. Naar men uit Berlijn meldt, heeft het kabinet Brüning heden aan jrijk-; MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 30 Mei 1932. Vlasaanvoer: 4120 blauw 35/60, 2500 geel 35/55, 1000 dauwroot 30/40, handel lusteloos, enkele partijen afgedaan. Boekweit: Mansjoerische Mei-aflading f 7,30. Granen buitenlandsche prijshoudend. Meel f 10,^Mais f 77,—Haver f 6,40. Binnenlandsche: Gerst f 6,25 a f 6,75 Haver f 6,— a f 6,75 Erwten f 9,— a f 13,50 Schokkers f 8,— a f 13,50 Bruine boonen f 6,— a f 7,25 Blanke f 8,25 a f 0,00 Karwijzaad £20,— a f21,— Maanzaad f 28,— a f 30,— Aardappelen: Zeeuwsche blauwen en bonten f2,— a f3,—, eigenheimers f 1,60 f2,-. Varkensmarkt: Varkensaanvoer: 1222 stuks, 1ste kwa liteit 20 tot 24 ct., 2de kwaliteit 16 tot 20 et, 3de kwaliteit 14 tot 16 ct., export 20 tot 22 ct. Handel vlug. VEILINGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND'' TE GOES. Veiling van 30 Mei 1932. Aardbeien le soort 80 a 101, Idem 2e soort f 52 a f 75, Idem uitschot f 31 a f 41, Kasprincesseboonen f 101, Postelein f 20 a f 23, Spinazie f 3 a 4, Aardappelen f 3,50, alles per 100 K.G., Bloemen (rozen) f 30, Idem (pioenrozen) £15, Wortelen £9 a f 20, Radijs f 1,70 a f 2,50, Rabarber 1,40 a 3,Selderij f 4, alles per 100 bos. Aardbeien f 0,60 a f 0,90, Bloemkool le soort f 17 a f 22, Idem 2e soort f 13 a f 16, Idem 3e soort f6 a f 10, Witte komkom mers fll a f 17, Kropsla f 1,70 a f4,20, alles per 100 stuks. VEILINGSVEREENIGING ,K. B. O.", KAPELLE-BIEZELINGE. Kleine veiling van 30 Mei 1932. Postelein £21 a f 23, Aardbeien 80 a f90, Idem f20 f70, alles per 100 K.G., Kropsla f 1,10 a f3,70 per 100 krop, Bloemkool f 15, Koolplanten f 9 a f 11, As- terplanten f 16, alles per 100 stuks. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Anna Augusta Juliana d.v. Joannes de Kok en Augusta Rosalia Maria de Rijcke. Huw.-afk.: Johannes Borrie, 26 jaar jm. en Maatje Wilhelmina Wakkee, 24 jaar jd. te Bergen op Zootm; Willem Jacobus de Jager, 29 jaar jm. en Pieternella Christina Roelofs, 20 jaar jd. te Jutphaas. Overleden: Marinus Johannes Cor nells Lurkus, 80 jaar echtgenoot van Catharina Maria de Die; Johannes Marinus Dirriks, 11 dagen, z.v. Adri- aan Dirriks en Martina van Zweden. PRIMA in alle maten. KEIZERSTRAAT 7, GOES. De Notaris H. JONKERS te Goes, zal op DINSDAG 14 JUNI 1932, des avonds 8 uur, te Goes, in „de Prins van Oranje", ten verzoeke van den heer M. A. QUIST te Goes, publiek verkoopen te Goes, Matth. Smallegangesbuurt 17, groot 61 centiaren. Voorzien van gas- en waterleiding. Aanvaarding 1 September 1932 of bij eerdere ontruiming. Nadere inlichtingen te bekomen ten kan tore van den Notaris.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 3