0e weg tot geluk n° ei Woensdag 28 Mei 1952 119® Jaargang DEZE WEEK SPECIALE Reclame-aanbiedingen. LINTVELTs BAZAR FroVlncienieuWs •VAN MELLB'S- -GOESCHE ONTBYT- KO E K ABONNEMENT Prijs per kwartaal in Goes 2,— buiten Goes ƒ2#— Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag-, Woensdag en Vrijdagavond. GOESCHE UitgaveNaamlooze Vennootschap Goesche Courant Telefoonnummer 17# na 17.30 No. 244 COURANT en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf gevestigd te Goes. ADVERTENTIEN van 1—'5 regels 1,20, elke regel meer 24 cent. Driemaal- plaatsing wordt 2 maal berekend. Dienst aanbiedingen en aanvragen 15 ct. per regel. Advertentiën worden aangenomen tot 12 uur voorin. VAN ZEE TOT MEER. Gij rukte 't zwaard niet bloot, Gij liet het in zijn schede. Gij hebt in vollen vrede Uw eer en erf vergroot. Nic. Beets. Mogelijk reeds heden, of anders morgen als we dit schrijven is het nog niet met zekerheid te zeggen zullen we niet meer over de „Zuiderzee" kunnen spreken. We zullen dien naam ongetwijfeld nog vaak genoeg gebruiken, gewoonte-getrouw, maar we zullen ons dan ook verkeerd uitdrukken en daarmee bedoelen: het IJselmeer. Want de afsluiting van de Zuiderzee de dijk van Noord-Holland naar Friesland zal dan een feit geworden zijn en daarmede zal dan ook de Zuiderzee tot het verleden behooren. Het water zal van zout brak worden, van brak zoet, over eenige jaren zullen de dieren het met graagte drinken, en het IJselmeer zal dan ook in wezen ge heel aan zijn naam beantwoorden. Het tot stand komen van deze afsluiting is ongetwijfeld een feit van groote histo rische beteekenis, dat op het oogenblik eigenlijk in het buitenland nog grootere be wondering wekt dan het hier doet, moge lijk omdat we deze gebeurtenis van zoo nabij medemaken en we over het algemeen niet zoo spoedig in geestdrift geraken en anderzijds omdat we op het gebied van dijkenaanleg en inpolderingen al een groo te geschiedenis achter ons hebben liggen. Maar niettemin blijft de Zuiderzee-inpol- dering toch een gebeurtenis van bijzondere beteekenis, omdat daarmede, na verdere inpoldering, niet minder dan een tiende deel van onze cultuurgronden aan de grootte van Nederland zal worden toegevoegd. Helaas werpen de abnormale omstandig heden thans wel een schaduw op de cul- tureele beteekenis van deze inpoldering, en velen zijn daardoor ontmoedigd, en beden ken daarbij niet, dat deze omstandigheden zich mettertijd beteren zullen en dan toch de voordeelen, die deze vergrooting van ons grondgebied medebrengt, blijven be staan. We hebben dat sinds eeuwen ondervon den. Geleidelijk zijn o.a. ingepolderd: het Beemster-, An na-Pa ulo wna- en Haarlem mermeer, de IJpolders en de Biesbosch; bij na allen maakten een financieele depressie mede, welke het zwaarst op de ontginners drukte, maar toch zal thans niemand be treuren, dat deze inpolderingen plaats von den en die meren en plassen weer in den ouden toestand terug wenschen! De na- of voordeelen van een dergelijke onderneming zijn dan ook niet op papier na te rekenen; het gaat niet op, de kosten te stellen te genover de waarde aan gewonnen gron den, omdat er zooveel bijkomstige omstan digheden zijn. Aan hoevele menschen ver schafte eerst de inpoldering zelf reeds een bestaan en hoevelen zullen er straks nog een bestaan vinden Want men vergete niet, dat onze bevol king zich jaarlijks met 100.000 zielen uit breidt en dat ook jaarlijks een oppervlakte van 2000 H.A. cultuurgrond aan land- en tuinbouw onttrokken wordt voor uitbouw van steden, verbetering en aanleg van we gen, e.d. Men wijst wel reeds op den Wie- ringermeerpolder, die, geheel in cultuur 66 FEUILLETON door E. PHILIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van M. HELLEMA. „Het zou veel goed doen", verklaarde Myrtile. „Ik zal geheel verdwijnen. Chris topher's liefde zal wel voorbijgaan. En bo vendien ik moet gaan". „Mijn vader zou je niet willen missen", zeide Mary, beschaamd over de vreugde waarmee de gedachte haar vervulde. „Ik heb aan alles gedacht", hield Myr tile vol. „Lord Hinterleys is heel vriende lijk voor mij geweest, maar hij zal verge ten. Indien hij mij nu en dan mocht willen zien, dan zal dat mogelijk zijn. Laat mij het je vertellen, als je blieft. Ik heb een plan. Pas gisteren kreeg ik bericht van den pastoor. Hij is nu weer terug in het dal. Hij neemt daar weer den dienst waar. Hij zegt, dat ik, als ik ooit terug moest gaan, aan de school kan onderwijzen. Mijn fami lie is weg, vele mijlen ver. Mijn stiefvader heeft nu een grootere boerderij. Ik zal te ruggaan. Ik moest nooit zijn weggegaan". Mary zag haar onderzoekend aan. Op Myrtile's gevoelig gelaat was e-en hevige smart te lezen. Zij boog zich wat voorover naar het schreiende meisje. gebracht, pl.m. 22.000 H.A. meet, maar daarmede wordt dan maar juist gedekt wat in ruim 10 jaar aan grond verbruikt werd. Zoo moet het tot stand komen van de afsluiting der Zuiderzee niet alleen als een gebeurtenis van groote historische maar ook van groote cultureele beteekenis be schouwd worden, al zullen we dit laatste pas in de toekomst kunnen constateeren. Enkele bijzonder- heden. We zullen de data van eeuwen her, toen reeds het plan tot drooglegging der Zui derzee geopperd werd (Hendrik Stevingaf er reeds in 1667 een beschouwing over), laten rusten en beginnen met te memoree- ren, dat 16 September 1913 bij de opening van de Staten-Generaal H. M. de Konin gin de woorden sprak: „Ik acht den tijd gekomen om de afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee te ondernemen. Verbe tering van den waterstaatkundigen toe stand der omliggende provinciën, uitbrei ding van grondgebied en blijvende ver meerdering van arbeidsgelegenheid zullen daarvan het gevolg zijn. Een wetsontwerp tot uitvoering van die afsluiting en ge deeltelijke droogmaking zal U worden aan geboden." Daarop werd in 1916 het wetsontwerp tot verwezenlijking van het door dr. C. Lely opgemaakte plan, die toen zelf minis ter van Waterstaat was, ingediend. Met een enkele kleine wijziging werd het ont werp in het voorjaar 1918 door beide Ka mers zonder hoofdelijke stemming aange nomen. 1919 werd de Technische Dienst der Zuiderzee-werken ingesteld. Met het hiervoor genoemde verliepen dus vier jaar en toen werd 1920 een aan vang met het werk zelf gemaakt. Men be gon met het beteugelen van de diepe geu len van het Amsteldiep, bewesten Wierin- gen. 1925 werd de dijk Wieringen-Noord- Holland voltooid. 1929 was de dijk Den Oever-Medemblik klaar. 1930 was de Wie- ringermeer ingepolderd en werd droog ge maald. In 6 maanden verwerkten de gema len „Lely" en „Leemans" toen 600.000.000 M3. water, en aan ons land was een op pervlakte van 22.000 H.A. toegevoegd. 10 Februari begon men te malen en 7 Sept. werd het eerste koolzaad en 6 December de eerste tarwe gezaaid. Intusschen werden kilometers dijk en beteugelingsdammen gelegd en 1931 waren nog drie gaten te dichten. In September werd de z.g. Blinde Geul gesloten; in No vember gingen de „Middelgronden" bij de Friesche kust dicht en terwijl we dit schrij ven (25 Mei 1932) is men bezig met het laatste gat, de „Vlieter", vol te storten, wat bij het verschijnen van dit nummer mogelijk reeds gebeurd zal zijn. En daar mede is dan een vaste verbinding tusschen Noord-Holland en Friesland tot stand gekomen. De laatste strijd. Zooals zich laat begrijpen, wegen ook bij een inpoldering de laatste loodjes in den regel het zwaarst. Het water spant dan zijn uiterste krachten in om aan den greep te ontkomen en voert honderden kubieke meters keileem, die het willen stuiten, re gelmatig met zich mede. Maar de kleine mensch houdt vol en als de stroom 10 M3. grond wegspoelt, stort hij er telkens 11 M3. bij en zoo komt langzaam maar zeker het oogenblik dat de keileem-dam geheel bo ven water steekt en het opstandige ele ment bedwongen is. Tot nog toe leverde alleen het dichten van de „Blinde Geul" eenige extra moei lijkheden op. Op het laatst werd de stroom versnelling zoo groot, dat er verdiepingen „Myrtile", fluisterde zij, „er is ook pijn in jou hart". „O, dat weet God!" snikte Myrtile. „Die zal er altijd, altijd blijven. Het is ter wille van mij zelf, dat ik moet weggaan. Ik dacht, dat liefde iets prettigs was om mee te spelen en ik was blij ze in mijn hart te vinden. En nu weet ik, dat ze een marte ling is. Ik wensch terug te gaan langs den weg, dien ik gekomen ben en mij verber gen". „Wij zijn beiden een beetje dwaas ge weest", zeide Mary vriendelijk. „Jij zag uit naar het leven in de verwachting geluk te vinden, evenals kinderen naar de weide gaan om bloemen te plukken. En ik ook vergat, dat geluk alleen komt, wanneer het verdiend isLaten wij nu trachten ver standig te zijn. Ik vind dat plan van je heel goed. Wij zullen je hier erg missen, maar misschien zal het toch het beste voor je zijn een poosje weg te gaan. „Ik moet gaan", drong Myrtile krachtig aan. „Maar onderwijs geven?" „Het is niet noodig voor mij aan de school te gaan", verklaarde Myrtile. „Die brief, welken ik van den pastoor heb, dien de om mij te berichten, dat mijn moeders broer, die vele jaren geleden naar Genève ging, gestorven is en mij wat geld heeft na gelaten. Een advocaat te Toulon bewaart het voor mij. Het is nog al vrij wat. Ik dacht, dat ik een kleine boerderij moest koopen en daar op het veld werken, wer ken tot ik bruin en hard word en zooals' kwamen tot 15 M. toe, doch ook deze ge weldige gaten wist men dicht te krijgen. Tot heden laat zich echter verwachten, dat het dichten van de „Vlieter" geen bij zondere moeilijkheden zal opleveren, mede omdat men hierbij gebruik maakt van de reeds opgedane ondervinding. Ook in deze past een woord van hulde aan onze kra nige ingenieurs, die dit werk op zulk een voorbeeldige wijze uitvoerden, niet alleen, dat het zonder sensationeele gebeurtenis sen, maar ook, dat het veel vroeger tot stand kwam dan de grootste optimist durf de voorspellen! Zeeuwsche Brandweerbond. Maandag heeft te Middelburg de Zeeuw sche Provinciale Brandweerbond onder voorzitterschap van den heer G. A. Ha- jenius, burgemeester van Goes, vergaderd. Blijkens het jaarverslag is het aantal ge meenten, dat lid werd van den Bond bij de oprichting n.l. 85, sedert met 5 vermin derd. Een gemeente zegde het lidmaatschap op met ingang van 1 Januari 1933. De ontvangsten over het afgeloopen jaar ten bedrage van f 564,85 bleken voldoende, het batig slot is f294,45. Vervolgens is voorlezing gedaan van het verslag van de technische commissie, samengesteld door haar voorzitter, den heer H. Bierman, commandant van de Middelburgsche brandweer. Daaruit blijkt, dat aan acht gemeenten adviezen werden gegeven, doch de meeste niet melden of er gevolg aan was gegeven. In plaats van den heer mr. W. J. Wol- dringh van der Hoop, oud-burgemeester van Westkapelle, thans burgemeester van Katwijk, werd in het bestuur gekozen de heer Jhr. H. A. van Doorn, burgemeester van Oost- en West-Souburg. Bij de bespreking van de agenda der Kon. Nederl. Brandweervereniging op 14 en 15 Juni te Middelburg, kwam ter sprake een brief van den Noord-Hollandschen Brandweerbond om voor voorzitter niet te stemmen op den heer van 't Sant, comman dant der politie-brandweer te Den Haag, doch op den heer Gordijn, commandant van de Amsterdamsche brandweer. Na een toelichting van den voorzitter over deze kwestie besloot de vergadering de afgevaardigden op te dragen te stem men op den heer van 't Sant. Tenslotte heeft ir. J. Duiker een lezing gehouden over Luchtbescherming, gevolgd door de vertooning van een film. Na afloop hebben de aanwezigen onder leiding van den heer Bierman een bezoek gebracht aan de brandweer-kazerne van Middelburg en daarna een demonstratie aan de kade bijgewoond. Postbestelling, Met ingang van 27 dezer zal voor Krab- bendijke de middagbestelling worden op geheven. Dit houdt in de opheffing van de 2de kombestelling, de 2de bestelling te Oostdijk en de z.g. „Schans". Te „Gawege" wordt met ingang van dien datum de avondbestelling opgeheven Te Rilland zal de 2de buitenbestelling worden opgeheven. Dit geldt de Tweede weg, de Bathpolder en de Stationsbuurt. Te Waarde wordt de 2de buitenbestel ling opgeheven. Eerste Bathpolder, In de op 20 Mei j.l. gehouden vergade ring van stemhebbende ingelanden van den Eersten Bathpolder werd de rekening over het dienstjaar 1931—'32 vastgesteld in die andere boerenmeisjes, brokken van den grond, waarover zij zich voortdurend buk ken. In zekeren zin hield ik van de boer derij", ging zij voort, „als ik alleen was, die eerste weinige morgens, als de velden vol viooltjes stonden, en de stille avonden, als de cypressen er uitzagen alsof zij uit een speelgoeddoos waren gekomen... en de kleuren, welke de ondergaande zon op de bergen wierp, het rood en purper, en de lichtroode glans op zulke onverwachte plaatsen". „Wel, je lijkt bepaald heimwee te heb ben!" riep Mary uit. „Neen, ik heb geen heimwee", verzeker de Myrtile haar ernstig, „maar ik ben als een dier, dat gewond is en naar zijn huis terug wil kruipen. Eenigen tijd geleden was dat anders. Elke zenuw in mij verlangde er naar te zijn waar leven was. Nu zou ik gaarne willen gaan, waar ik het kan vergeten". Mary zuchtte. „Gelukkig ben je nog heel jong' zeide zij. „Je zult spoedig leeren, dat er vele mannen van Gerald's tvpe zijn, tn dat men hen niet te ernstig moet opvatten. Zij heb ben de gave je te doen gelooven, wat zij wenschen, en zij maken daar gebruik van, omdat hun natuur dat eischt. Zij zijn nooit lieelemaal eerlijk. Zij zijn nooit heelemaal slecht. Zij zijn zeker geen gebroken hart waardNu moet ik dit bericht aan mijn vader brengen en een antwoord zen den. Hij keurt Christopher's politiek niet heelemaal goed, maar het zal hem genoe ontvang op f5828,15 en in uitgaaf op f4762,91, alzoo met een goed slot van f 1065,24. De begrooting voor het dienstjaar 1932- 33 werd in ontvang en in uitgaaf vastge steld op f5327,34, terwijl het dijkgeschot evenals het vorig dienstjaar bepaald werd op f 8,— per H.A. Tweede Bathpolder. In de op 20 Mei j.l. gehouden vergade ring van stemhebbende ingelanden van den Tweeden Bathpolder werd de rekening over het dienstjaar 1931—-,32 vastgesteld in ontvang op f5148,31, en in uitgaaf op f 3762,85, alzoo met een goed slot van f 1385,46. De begrooting voor het dienstjaar 1932- '33 werd in ontvang en in uitgaaf vastge steld op f5211,10, terwijl het dijkgeschot bepaald werd op f 8,per H.A. (het vo rige dienstjaar bedroeg dit f9 per H.A.). De Kreekrakpolder. In de op 20 Mei j.l. gehouden vergade ring van stemhebbende ingelanden van den Kreekrakpolder werd de rekening over het dienstjaar 1931 —'32 vastgesteld in ontvang op f7550,45 en in uitgaaf op f 7404,66, alzoo met een goed slot van f 145,79. De begrooting voor het dienstjaar 1932- '33 werd in ontvang en in uitgaaf vastge steld op f 9456,64, terwijl het dijkgeschot bepaald werd op f30,— per H.A. (over 1931—'32 bedroeg dit f25,— per H.A.). De Perponcher-polder. In de op 21 Mei j.l. gehouden vergade ring van stemhebbende ingelanden van den „de Perponcherpolder", werd de rekening over het dienstjaar 1931 '32 vastgesteld in ontvang op f 3798,65 en in uitgaaf op f 3864, 97y2, alzoo met een goed slot van f 66,32^. De begrooting voor het dienstjaar 1932- '33 werd in ontvang en in uitgaaf vastge steld op f2569,15, terwijl het dijkgeschot bepaald werd op 13,— per H.A. (het vo rig jaar bedroeg dit f 15,— per H.A.). De heer W. Kakebeeke werd herbe noemd tot afgevaardigde naar het Water schap Sluis in den Oosterlandpolder. Museum Vlissingen. Het bezoek aan het Stedelijk Museum te Vlissingen was in 1931 in vergelijking met andere jaren onbevredigend en haalde de 500 niet. Het aantal contribueerenden liep van 162 tot 148 terug. De belangrijkste aanwinsten waren een te Amsterdam aangekochte verguld zilve ren beker van het Vlissingsche kuipersgil- de uit 1704 en een bij het maken van de aanlegplaats voor de motorveerboot ge vonden antieke ijzeren sleutel, afkomstig uit het begin der Middeleeuwen. De ge noemde aankoop kon voor meer dan de helft uit particuliere giften plaats hebben. PLAATSELIJK NIEUWS. WISSEKERKE. Raadsvergadering. Maandag vergaderde de gemeenteraad alle leden aanwezig. Ingekomen is bericht van eervol ontslag van M. J. Verhorst, als burgemeester van Wissekerke. Gedeput. Staten, gezien het adres van M. A. van Nieuwenhuijzen, in zake vergoeding voor zijn schoolgaand kind en het besluit van den gemeenteraad om een vergoeding toe te staan van f 1 per jaar en per kind, ge ven in overweging dit te bepalen op f 15 per jaar en per kind. Aldus besloten. Van de Noord-Bevelandschen Winkeliersver gen doen te vernemen, dat hij gekozen is Later zal ik met hem over jou spreken. Ik zal heel welsprekend moeten zijn, want ik weet, dat hij het ellendig zal vinden, als je weg gaat". „Indien het slechts kan zijn, eer Gerald terugkomt", smeekte Myrtile. Mary had nog meer moeite met haar va der, dan zij had verwacht. Zoodra zij Ge- ïald's naam slechts noemde in verband met dien van Myrtile, werd hij heel ernstig. „Mary", drong hij aan, „ik moet je ver zoeken mij de geheele waarheid te ver tellen, in die zaak". „Dat wil ik doen", beloofde Mary. „In hoe ver heeft Gerald schuld er aan, en wat is zijn verhouding tot Myrtile pre cies?" vroeg Lord Hinterleys strak. „Gerald is alleen te laken wegens zijn onbedachtzaamheid", verzekerde zij hem. „Hij is een geboren hofmaker, evenals Myrtile door haar natuur was bestemd tot een gewillig slachtoffer. Myrtile bemint hem en ik vrees, dat zij nooit een ander zal liefhebben. Andere vrouwen moeten zoo iets echter ook dragen, en ik ben over tuigd, dat zij het wel te boven zal komen". „Gerald is een dwaas", verklaarde zijn vader. „Te huwen in eigen stand is in den regel heel goed, maar nu, er bestaat geen tweede vrouw zooals Myrtile in de geheele wereld. Gerald is een ezel dat niet te beseffen, in plaats van naar Rusland te gaan en zijn leven en vrijheid te wagen ter wille van dat Russische meisje, Mary. Als DENSOETEN INVAL- SEDERT 1S2.* eeniging een verzoek om een verordening in verband met de Winkelsluitingswet te willen maken, waarin bepaald wordt, dat de winkels des middags van 12 uur tot 12.30 gesloten moeten zijn. De voorzitter zegt: „Naar aanleiding van dit adres is den minister advies gevraagd, die te kennen heeft gegeven, dat zulks mogelijk is, en alzoo wordt in de eerstvolgende zitting den raad een verordening dienaangaande aan geboden. Van Ged. Staten bericht, dat het geheele grondwerk aan het nieuwe wegge deelte in eigen beheer door werkloozen mag gemaakt worden. De levering van schoolbanken voor de O. L. school te Geersdijk, zal gegund worden aan de schoolmeubelfabriek Dekker te Goes, daar de timmerman alhier, voor dien prijs niet kan leveren. Vele leden vonden dit jam mer, gezien de werkloosheid bij de timmer lieden, maar het verschil was niet te ver antwoorden. Een schrijven van het be stuur der Ned. Herv. Kerk te Wissekerke, waarin geklaagd wordt over het optreden der jeugd inzake het voetballen op het kerkplein, en verzoekt maatregelen ter be teugeling hiervan, daar het bestuur anders zou moeten overgaan tot afsluiting van het kerkplein. De voorzitter zegt in de vorige vergadering gesproken te hebben over een terrein te Wissekerke; hij is in onderhan deling getreden met F. Dees, met gevolg, dat Dees van het stuk land aan den Dorps- dijk vier gemet als weide wil opzaaien, als de gemeente f50 per jaar huur betaalt en hij zelf het recht voorbehoud, om voor wedstrijden of dergelijke vergunning te ver kenen. Met alg. stemmen besloten met Dees een overeenkomst voor die huur aan te gaan, waarin vermeld wordt, dat het terrein des Zondags gesloten blijft. Aan den heer M. J. Verhorst werd te gen 1 Juli e.k. eervol ontslag verleend als bezoldigd ambtenaar van den Burgelijken Stand. Vastgesteld werd een nieuwe verorde ning, regelende de heffing van vergunnings recht, waarin vermeld, dat het vergunnings recht zal bedragen f 12,50 per f 50,'— huur waarde, met een minimum van f40,— per jaar. Het verschuldigde recht voor een melksalon, werd vastgesteld op f 25,— per jaar. Bij de rondvraag informeert de heer Van Halst of de 21 dagen, genoemd in de Win kelsluitingswet, kunnen verleend worden door den burgemeester. De voorzitter ant woordde bevestigend. De heer Noordhoek klaagt over de aanstaande wijziging in de postbestelling. De voorzitter zegtvorige malen werd den raad gevraagd; nu zegt de posterijen: zoo doen wij. Laat de be trokken menschen met een adres werken en de gemeenteraad adhaesie betuigen, misschien brengt dit wel verbetering. De heer Van Halst zegt: ligt het niet op den weg van de Z. L. M., daar diens leden in hoofdzaak de gedupeerden zijn. Wethou der Schippers wil gezamenlijk opkomen. De heer Balkenende meent, dat de gemeente raad moet opkomen, zoowel voor de men schen buiten, als in de kommen. Daarna sluiting. GRATIS AANSLUITINGEN bij de Goesche Radio-Centrale. Voor nadere bij zonderheden zie Zeeuwsch Advertentie blad van 26 Mei a.s. jij zegt, dat Myrtile gaan moet, dan moet dat; maar ik had veel liever, dat Gerald zich bedacht en met haar trouwde". „Mannen zijn wel wat vreemd in die dingen", stemde Mary eenigszins bitter toe. XIII. De hofmeester kwam met een bedenke lijk gezicht zijn meesteres een bezoek aan kondigen. „Er is iemand hier, milady, die u wenscht te spreken". „Wat soort persoon?" vroeg Lady Mary. De hofmeester kuchte even. „Een vrouw, milady. Ik denk, dat ze een buitenlandsche is. Zij verzekerde mij, dat zij een dringende boodschap had. Ik heb haar in de voorkamer gelaten". Mary stond dadelijk op. „Een buitenlandsche?" herhaalde zij met plotseling opgewekte belangstelling. „Mis schien brengt zij bericht van Lord Dom- bey". Maar toen zij de kamer binnentrad, waar Elsa Francks wachtte, leek het haar toch niet waarschijnlijk, dat zij berichten zou krijgen van haar kieskeurigen broeder door zulk een vrouw. Haar twijfel werd echter spoedig opgeheven. „Is u Lord Dombey's zuster?" vroeg de vrouw op den man af, zonder eenige po ging te doen van haar stoel op te staan. „Ja", erkende Lady Mary. „Brengt u be richt van hem?" (Wordt vervolgd).

Goessche Courant | 1932 | | pagina 1