PUROL Zonnebrand Binnenland Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. noch er iets van af te weten. Hoe moet ik dan mijn onschuld bewijzen; de onbe kende wil immers niet komen, al helpt hij me wel bij het construeeren van een alibi, door te schrijven, wanneer ik hem dat per advertentie vraag. Pres.: De onbekende gehoorzaamt u wel erg trouw en aan den anderen kant be zorgt hij u zooveel narigheid. Verd.: Ja, mijn leven is verder verwoest en mijn carrière gebroken. En tóch ben ik onschuldig. Het requisitoir. Hierna is het woord aan den procureur- generaal, mr. Bauduin, voor het nemen van requisitoir. Deze zaak leek aanvankelijk moeilijk, al dus spr., doch de vijf deskundigen waren het, mirabile dictu, ditmaal volkomen eens. Voor hen was er geen sprake van eenigen twijfel. In het bijzonder dr. Schrijver heeft belangwekkende uiteenzettingen gegeven. Bij dit bewijsmateriaal komt nog de vin gerafdruk op een der anonieme brieven, waaromtrent evenmin twijfel kan bestaan. Het verweer van verdachte over 'n door hem niet afgemaakt affiche, door een ander weggenomen, noemt mr. Bauduin wel zeer poover. Een tweede directe aanwijzing tegen verdachte is, dat iedereen, met wien hij kwade vrienden wordt, direct schunnige schrifturen ontvangt. Zelfs de politie, hoe wel de anonymus toch wel heel verheugd moest zijn, dat een verkeerde vervolgd wordt. Voorts blijkt de .briefschrijver in het bij zonder op theologisch gebied ontwikkeld te zijn. En wanneer de weduwe uit Hoogland een anonieme briefkaart, zonder aanwij zing van herkomst, aan verd. doorzendt, krijgt zij direct een andere beleedigende kaart, waarop haar naam door speldeprik- ken was „vastgelegd". Verdachte is naar het oordeel van mr. Bauduin dan ook terecht veroordeeld. Daaraan doet niet af het z.g. alibi en het experiment, door den burgemeester van Winterswijk genomen. Dit laatste is zon der eenige objectieve controle geschied en kan dus geea waarde hebben. Deze verdachte moet tegenover de ge- heele maatschappij gesignaleerd worden en ook om de preventie is slechts, volgens den adv.-generaal, gevangenisstraf op haar plaats, welke hij voor den tijd van één maand requireerde. De verdediging De verdediger, mr. J. Voorink uit Win terswijk, bestrijdt allereerst, dat schrifton derzoek onder alle omstandigheden abso lute zekerheid geeft. Natuurlijk kan ver dachte niet meer bewijzen, dat hij bepaal de schrifturen niet heeft geschreven, doch wèl kan hij aantoonen, dat ook gedurende uren, dat hij onmogelijk kon schrijven en ter post bezorgen. Wanneer nu komt vast te staan, dat die kaarten hetzelfde hand schrift vertoonen als de vorige, is daar mede dus aangetoond, dat verdachte geen enkele brief of briefkaart heeft geschreven. 4 Met klem betoogt pleiter, dat de afzon dering in de Werkhorst absoluut effectief en betrouwbaar is geweest. Nu zijn in het tijdvak van 24 Februari tot 3 Maart ook weer briefkaarten ontvan gen, bevattende actueele berichten, die niet tevoren konden worden opgeschreven. De deskundigen hebben nu bij eerste ken nisneming geconstateerd, dat ook van deze kaarten het handschrift hetzelfde is van alle vorige. Resumeerend, concludeert pleiter, dat het Hof, wanneer het de interneering ef fectief oordeelt, verdachte zal moeten vrijspreken; subsidiair vraagt de verdedi ger een nader onderzoek naar de tijdens de interneering geschreven kaarten. Verdachte betuigt dan nogmaals, dat hij onschuldig is en dat hij niet bang is voor de gevangenis, omdat er dan tóch zal wor den doorgeschreven. Alleen op die manier is rehabilitatie mogelijk. Het leven is voor mij al zwaar genoeg, aldus verdachte op bewogen toon, maar ik zal doorstrijden, tot de waarheid aan het licht is gekomen. Ik blijf er bij, aldus verd., dat ik niets van deze rommel af weet en dat ik niets meer kan mededeelen, dat verzeker ik u plechtig bij alles wat mij heilig en dierbaar is. Zaak teruggewezen. Nadat het Hof geruimen tijd in raad kamer had beraadslaagd, deelde de presi dent mede, dat het Hof een nader onder zoek van de jongste schrifturen tijdens en na de interneering ontvangen, wenschelijk acht. De vier deskundigen zullen hierbij in het bijzonder rekening moeten houden met de op die briefkaarten vermelde feiten en op het handschrift van twee voor de recht bank wel gehoorde getuigen. Hiertoe wordt de zaak teruggewezen naar den rechter-commissaris. Verkapte loterijen» Ingevolge de bekende circulaire van den minister van justitie wordt de laatste we ken in Zeeland op groote schaal proces verbaal opgmaakt tegen de winkeliers, die prikplanken en -borden in hun winkels hebben en tegen andere vormen van ver kapte loterijen. Zoo dienden Vrijdag voor het Kanton gerecht te Goes, een aantal zaken tegen winkeliers op Noord-Beveland, die in hun winkels zakken koffie van de Wed. H. L. van Mol Pauwels te Nieuwkuik verkoch ten: In eiken zak zat een briefje, waarop stond aangegeven welk cadeau de kooper kreeg. In de meeste der in beslag genomen zakken zat ook nog een ander briefje, dat de verkooper het recht had het artikel te vervangen door een ander geschenk, zelfs van mindere waarde. De ambtenaar van het O. M. merkte op, dat dit het begin is van een heele reeks vervolgingen die zullen worden ingesteld. Er zal ingevolge den wensch van den mi nister met de meeste gestrengheid worden opgetreden. Als de winkeliers niet tijdig eieren voor hun geld kiezen zal spreker overal de voorraden en de prijzen in be slag laten nemen en verbeurdverklaring eischen. De zwendel wordt door al die verkapte loterijen bevorderd en de bona fide handel krijgt een knak. Verwijzende naar het arrest van den Hoogen Raad be treffende de Delta-zeep, betoogde spreker, dat in dit geval met de koffie elk kooper aandeelhouder is in een loterij. Spreker eischte tegen elk der verdachten f 10 boete of 10 dagen hechtenis met verbeurdverkla ring van het inbeslaggenomene. De verdediger betoogde, dat het hier niets anders is dan het verkoopen van kof fie met aanbieding van geschenken. De koopers hebben geen recht op een bepaald cadeau. Bij een loterij heeft men recht op een prijs, hier niet. Verdediger betoogde ook, dat de koopers niet wisten, dat ze aan een loterij meededen, maar kanton rechter en ambtenaar O. M. bestreden dit. Er werd ruime bekendheid aan gegeven. Uitspraak over acht dagen. De prikplanken. De Kantonrechter veroordeelde nog een winkelier uit Wissekerke wegens overtre ding der loterijwet (dé bekende prikplan ken) tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis en verbeurdverklaring der inbeslaggenomen voorwerpen. De verdediger, die verdachte zou verde digen, had zich teruggetrokken. UIT DE TWEEDE KAMER. Subsidies aan Kerk genootschappen. Toen in December j.l. in de Tweede Kamer de begrooting van de Staatsmijnen behandeld werd, gaf de heer Drop (s.d.) uiting aan zijn belangstelling voor de sub sidies aan kerkgenootschappen en gods dienstige vereenigingen, die telkenjare op die begrooting voorkomen. De heer Drop diende daarop een motie in. In deze motie wordt de regeering uitgenoodigd, t. a. v. de subsidieering van kerkgenootschappen, godsdienstige vereenigingen en cultureele organisaties nadere regelingen te treffen. Thans was het tijdstip, om deze aange legenheid te bespreken, aangebroken en de heer Drop wees er op, hoe die subisidies van de Staatsmijnen zoo langzamerhand vaste uitkeeringen zijn geworden. Hij be val de Regeering voorzichtigheid aan, om dat zoodoende buiten den weg van art, 172 der Grondwet om, kerkelijke arbeid wordt gesteund. Sedert 1909 is door de Staatsmijnen ruim f 468.000 uitgekeerd en f 546.000 ruim betaald voor steun bij den bouw van kerken, patronaatshuizen enz Van de uitkeering ad f 2 per mijnwerker kerklid wordt f 0,50 bestemd voor salaris sen van bedienaren van den godsdienst; dat beteekent dus een salarieering buiten de Grondwet om. Lagere colleges volgen dit voorbeeld. Deze bevoordeeling van bepaalde kerk genootschappen mag, zoo meende de heer Drop, niet zoo doorgaan. In bepaalde in- cidenteele gevallen, bij snellen bevolkings aanwas b.v., zou spr. aan die subsidieering van kerkstichtingen wel mee willen wer ken, maar voor Limburg is dat niet meer noodig. Verder had de spreker bezwaar tegen den steun van tehuizen, patronaten enz., omdat het godsdienstig element op den voorgrond staat. Zooals te verwachten was, heeft deze motie echter geen meerderheid kunnen vin den, al werd er van verschillende zijden uitvoerig op ingegaan. Met alleen de stem men der s.d.a.p.-ers voor (46—10) werd zij verworpen. Steun veehouders. Het menggebod voor margarine. In de memorie van antwoord van den minister van Economische Zaken en Ar beid, mr. T. J. Verschuur, betreffende het wetsontwerp tot tijdelijke maatregelen tot hulpverleening aan de melkveehouderij constateert de minister, dat reeds meer dan eens uit de Tweede Kamer de gedachte van een algemeen stelsel van hulpverlee ning naar voren is gebracht en dat door de regeering haar zienswijze daaromtrent is ontvouwd. Hoogere prijzen. Inderdaad zal de voorgestelde regeling indien zij slaagt, den prijs der spijsvetten doen stijgen en bij gevolg ook de kosten van het levensonderhoud verhoogen. Even wel de prijzen blijven op een zeer redelijk peil. Margarine-industrie Ook de bezwaren ten aanzien van de margarinefabrikanten geopperd, acht de minister niet overwegend. Moeilijkheden voor margarinehandelaren en mengers brengt de nieuwe regeling niet, vooral niet, nu aan de mengers en aan de margarine- fabrikanten zal worden toegestaan de bo ter in de vrije markt te betrekken. Met de meeste stelligheid ontkent de minister, dat door het toevoegen van boter aan margarine de reputatie onzer boter in het buitenland schade zal leiden. De boter, die uitgevoerd wordt, draagt het rijkscon- trolemerk in de toekomst als tot heden en is bij gevolg onvervalscht. M e n g p e r c e n t a g e 25% Dat aan het mengen van groote hoeveel heden boter in margarine in bepaalde sei zoenen technische bezwaren verbonden zijn, moet de minister beamen. Hij is uit dezen hoofde voornemens voorloopig de toevoeging van boter op 25 te bepalen af te wachten of in verband met den over gang van kaasproductie tot boterproductie met dit percentage kan worden volstaan. Nog een wijziging. Intusschen erkent de minister de bezwa ren verbonden aan het voorschrift, dat de zuivel-producent, die voor zijn producten een hoogeren prijs ontvangt dan met den richtprijs der melk overeenstemt, genoopt zou worden dit meerdere in de kas van het crisis-zuivelfonds te storten; met het oog hierop wordt bij nota van wijziging een andere redactie van het betreffende artikel voorgesteld, waardoor aan de geuite be zwaren wordt tegemoetgekomen. Nadat de minister verder betoogd heeft, dat een der grondslagen van het ontwerp is Jiet behoud van de normale prijsverschil len tusschen boter, margarine en andere vetten, alsmede het zooveel mogelijk be houden van den normalen gang van zaken in industrie en handel, deelt hij mede, dat ook zuiver plantaardige margarine in den handel gebracht en belast zal moeten wor den. Het is de bedoeling van den minister een glijdende schaal vast te stellen, zoodanig, dat naar mate meer boter voor de men ging gebezigd wordt, het element marga rine minder belast wordt, tot bij een men ging van 50 de margarine geheel onbe last is en tevens de boter geleverd wordt tegen den prijs als aanvankelijk voorzien in het ontwerp. De normale prijsverhou ding tusschen boter en margarine zal zoo veel mogelijk bewaard blijven. w Krachtige steun verwacht. De minister deelt de opvatting, dat de voorgestelde bepalingen, eenmaal wet ge worden, aan de regeering een uitgebreide bevoegdheid geven, die haar in staat stelt de zuivelproducenten krachtig te steunen. Met de uiterste kracht zal er naar gestreefd worden den richtprijs te bereiken en daar door de steun zoo ruim te maken als de regeering zelf wel wenschelijk acht. Ric'htprijsmelk. Het streven van den minister zal er op gericht zijn een richtprijs van tenminste 5 cent per K.G. melk te bereiken over de geheele periode waarvoor de ontworpen regeling zal gelden. De Lindbergh-zaak. Zaterdag meldde men: Curtis, de gearresteerde scheeps bouwer, heeft het voornemen een groot deel van zijn bekentenis te her roepen omdat hij beweert dat de po litie hem zijn z.g. bekentenis afge dwongen heeft onder bedreiging. Uit vrees zou Curtis toen alles bekend hebben wat de politie maar wilde. Dr. Condon, hoogleeraar aan de New Yorksche universiteit, heeft heden voor de „grand jury" van Bronx uiteen gezet, hoe hij de 50.000 dollar losgeld van Lindbergh heeft ontvangen en ze op het Straymonds-kerkhof heeft be taald aan de mannen, van wie hij veronderstelde, dat zij de ontvoerders waren. Wielrijder gedood. Zondagavond omstreeks kwart over ne gen heeft een doodelijk ongeval plaats ge had op den Slot Valkensteinsche weg te Poortugaal. De 30-jarige A. v. d. Velde, wonende aan den Schiedamsche dijk te Rotterdam, reed daar op zijn fiets toen hij door tot nog toe onbekende oorzaak slip te. Op hetzelfde moment naderde hem een auto. De bestuurder van dezen wagen kon een aanrijding niet voorkomen. Van der Velde werd gegrepen en overreden. Met een ernstige hoofdwonde en een schedel- fractuur werd de man naar het ziekenhuis vervoerd, doch bij aankomst aldaar, bleek hij reeds te zijn overleden. Dienstbode doodgevallen. Zondagmorgen heeft te Arnhem een droevig ongeval plaats gehad. Een 20-jari ge dienstbode, mej. Aleida Roos, leunde uit het raam van de eerste verdieping der wo ning van den handelaar in fijne vleeschwa- ren G. G. van R., in de Ketelstraat. De vensterbank van dit raam was laag, waar om men een ijzeren hekje had aangebracht, om het uitvallen te beletten. Plotseling brak dit hekje af, met het gevolg, dat mej. R. van een hoogte van vier meter naar be neden viel. Per auto is zij naar het ge meente ziekenhuis overgebracht, waar slechts de dood kon worden geconstateerd, De ongelukkige was alleen met een kindje van zes maanden thuis. Door een adder gebeten. Gistermiddag was het ongeveer 12-jarige zoontje van den heer Adriaens te Heeren veen op de heidevelden in Mildam aan het bloemenzoeken. Plotseling werd hij door een dier gebeten, doch aanvankelijk sloeg hij hier geen acht op. Toen de arm echter begon op te zetten ging hij naar een in de nabijheid wonen den veehouder, wien hij het geval ver telde. Deze zag direct, dat de jongen door een adder gebeten was en bond direct den bo venarm af, waarna hij zich met den jongen naar dokter Pelikaan spoedde. Deze ver leende de eerste geneeskundige hulp, waar na de jongen naar het ziekenhuis te Hee renveen vervoerd is geworden, waar ope ratief moest worden ingegrepen. De toe stand van den jongen lijkt ernstig. Sneltrein ontspoord. De sneltrein Bazel—Oostende is Zater dagavond 7 uur 35 bij het binnenrijden van het station Sarrebourg ontspoord. De lo comotief viel om; de goederen wagen werd verbrijzeld door den voorsten wagon, een rijtuig derde klasse, terwijl alle overige wa gons uit de rails liepen, met het gevolg, dat de lijn over een afstand van honderd me ter vernield werd. De machinist werd zwaar gewond; het geheel verkoolde lijk van den stoker werd onder de machine gevonden. Twintig reizigers, voor het meerendeel soldaten met verlof, werden licht gewond. De oorzaak van het gebeur de is niet bekend. Ernstig vlieg-ongeluk. Een vliegtuig, waarmede persfoto's van de aankomst van mevrouw Earhart te Lon donderry naar Londen zouden worden ge bracht, is gisteren in een dichten mist in Schotland neergestort. De bestuurder en de fotograaf, die zich als passagier aan boord bevond, kwamen beiden om het leven.Toen mevrouw Earhart van het ongeluk hoorde, was zij zeer ontsteld en zij kon bijna niet gelooven, dat de beide „aardige lui", die zij nog Zaterdag gesproken had, waren omgekomen. Zij verzocht, haar diepe sym pathie aan de nagelaten betrekkingen der slachtoffers te betuigen. Wolfabriek verbrand. Zaterdag heeft een zware brand ge woed in de gebouwen van de Neder- landsche Wolfabriek te Nijmegen, eigenaar de heer J. Doek uit de Ver lengde Groe nestraat. Met groote snelheid greep het vuur om zich heen, zoodat in een minimum van tijd het geheele gebouwencom plex, de vroegere stallen van de Nij- meegsche paardentram een groote vuurzee was. De fabriek brandde geheel af. De inventaris, waaronder een groote partij afgewerkte matrassen, alsmede de ma chinerieën gingen geheel verloren. Het kantoorgebouw kon behouden blijven. Alles was op beurspolis verzekerd. Het vrij talrijke personeel zal voor loopig werkloos zijn. Timmerfabriek verbrand. Een belangrijke brand heeft Zater dagmiddag de timmerfabriek, houtza gerij en het woonhuis van H. Gerats, gelegen onder de gemeente Broek huizen in de asch gelegd. Om ruim vier uur zijn de bewoners opgeschrikt door het luiden van de brandklokken en korten tijd daarna stond het ge heele gebouw in lichte laaie. De brand weer was met een handspuit spoedig ter plaatse, doch vermocht niets tegen deze vuurzee uit te richten. De schade welke naar verluidt ongeveer een halve ton moet bedragen, wordt door verze-- kering gedekt. Ernstig verkeersongeval. Zaterdagavond is op den rijksstraat weg te Bussum een ernstig motoronge val gebeurd, waarbij een persoon zwaar gewond werd, terwijl een ander werd gedood. Omstreeks elf uur stond een motorrijder aan den kant van den weg zijn motor te repareeren. Op een gegeven oogenblïk naderde uit de richting Laren een andere motor rijder. Hoe het ongeval zich precies toegedragen heeft, is niet met zeker heid te melden, doch de aankomende motorrijder reed met vrij groote snel heid op dengeen die langs den kant stond. Laatstgenoemde kreeg hierdoor ernstige verwondingen, terwijl hij bo vendien een beenbreuk opliep. Op zijn verzoek is hij naar Amsterdam, waar hij woonachtig was, overgebracht. Met den anderen motorrijder liep het nog slechter af. Deze werd van zijn motor rijwiel gesl/ngerd en een eind over den weg gesleurd. Hij bekwam zulke ern stige verwondingen, dat hij kort na het ongeval overleed. Vrouw verbrand. Zaterdagmorgen heeft in een perceel aan de fiembrandtstraat te Utrecht een droevig ongeval plaats gehad. Een schilder, die hier aan het werk was, bemerkte plotseling rook, welke uit perceel 56 kwam. De man ging aan stonds het huis binnen en vond na eenig zoeken op de derde étage de 55-jarige mevr. J. van Tussenbroek, die met zware brandwonden was overdekt. De schilder sloeg terstond eenige dekens om het slachtoffer heen, waarna de G.G.D., de Emmakliniek en de politie gewaarschuwd werden. De ongelukkige, die nog bij bewust zijn was, werd in zeer ernstigen toe stand naar de Emmakliniek overge bracht, waar zij in den loop van den dag is overleden. Het is niet onwaar schijnlijk, dat in de papiermand brand is ontstaan, ten gevolge waarvan me vrouw Van Tussenbroek in brand is geraakt. Een nader onderzoek wordt ingesteld. Stukloopen van Huid en Voeten en Doorzitten bij Wielrijden verzacht en geneest nnn. OT. Ti.h. 80 Cl. Bil Apoth. DrogHtai staande hoeve verbrand. Niets kon gered worden. 17 varkens en een kalf kwamen in de vlammen om. Oorzaak onbekend; ge deeltelijk verzekerd. (V.-D.). BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Johanna Dominica Maria, d.v. Franciscus Cornelis Kuijlaars en Maria Henrina Theodora Drath. AFLOOP AANBESTEDINGEN, VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. DRIEWEGEN. Uitslag aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis, schuur en andere bijgebouwen enz. te Driewegen, voor den heer P. J. van der Slikke te Ove- zand. Architect C. van Maris te Kloetinge. Ingeschreven werd als volgt: H. van Koeveringe te Schore f 14.100; J. van der Poel te Ovezande f 13.875; C. Minder- houd te Nieuwdorp f 13.694; L. Peters te ;-Heerenhoek f 13.650; D. Linthout te Hoedekenskerke f 13.530; L. Korstanje te Wemeldinge f 13.480; J. de Muijnck te Driewegen f 13.440; C. F. Schijf te Drie wegen f 13.380; P. van Loo te Driewegen en J. Priem te Ovezand f 13.225; Jac. de Jonge te Biezelinge f 13.168; J. Verheijke te Ellewoutsdijk f 13.100; Gebr. Weststra- te te 's-Heer Arendskerke f 12.990; Joh. ,anse te Nisse f 12.850; J. van Strien te Óudelande f 12.775; J. la Grand te Hoede kenskerke en Jac. Verheijke te 's-Graven- polder f 12.003. Gegund aan den laagsten inschrijver. VEILIN GS V EREENIGIN G „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Veiling van 20 Mei 1932. Aardbeien le soort f 101 a f 139, Idem 2e soort f 90 a f 102, Idem 3e soort f 55 a f73, Tomaten f 23 a f47, Witlof f 14, Idem uitschot f 2, Asperges 2e soort f 23, Spinazie f4 a f9. Idem 2e soort f 2, Pos telein f4 a f 11, Idem 2e soort fl a f3, Aardappelen f"2,20 a f 3,60, alles per 100 K.G., Bloemen f3 a f4 per 100 pot, Idem Pioenrozen f 22, Idem Anjelieren f 7, Idem Lelietjes der Dalen f5. Idem Tulpen f2 a £5, Wortelen f4 a £17, Radijs 10,30-a f 1,60, Rabarber f 2.40 a f 3, Selderij f 3,10 a f4,20, Pieterselie f 1,90, alles per 100 bos, Bloemkool extra f20, Idem le soort f7 a f 15, Idem 2e soort f4 a f8, Idem uitschot f 1Kropsla 1 e soort f 6,40 a f 9,30, Idem 2e soort f 3,30 a f 5,40, Witte komkommers f 11 a f 15, Groene komkom mers f 10, Knolselderij 0,70, Violenplan- ten f 0,10 a f 1,30, Aardbeien le soort f 1 a f 1,30, Idem 2e soort f 0,20 a f 0,80, al les per 100 stuks. Groentenveiling van 23 Mei 1932. Aardbeien le soort 110 a f 130, Idem 2e soort f 51 a f 80, Idem 3e soort f 40, Spi nazie 6 a f 11. Postelein 15 a 18, Idem 2e soort f4 a f9, Aardappelen f 2,30 a f 2,40, alles per 100 K.G., Bloemen (Tul pen) f5 a f7, Wortelen f 9, Rabarber f 3.50 a f 3,70, Radijs f 0,80 a 2, Selderij f 1,50 a f2,40, alles per 100 bos, Aard beien f0,70 a fl. Bloemkool 12 a f 18, Idem 2e soort f5 a f 10, Idem 3e soort f4 a f7, Kropsla 6,90 a f 8,30, Idem 2e soort f3 a f 5,70, Idem 3e soort 1,30 a f 1,50, Witte komkommers f 12 a f 15, al les per 100 stuks. De fraude te Breda, Heden werd voor den Krijgsraad te Den Bosch behandeld de zaak tegen den lsten luitenant G. J. v. d. D. en den wacht meester K. H. B., beiden te Breda, ver dacht van valschheid in geschrifte en het aannemen van steekpenningen. De eisch luidde tegen verdachte D. 1 jaar en 4 maanden gevangenisstraf en ontslag uit den dienst en tegen B. 5 maanden gevan genisstraf en achteruitstelling in rang. 28 Mei uitspraak. (V.-D.). Vier boerderijen verbrand. Te Heeze zijn heden de boerderijen van v. d. Palen, Jacobs, Ceelen en een le< VEILINGS VEREENIGING ,K, B. O.", KAPELLE-BIEZELINGE. Kleine veiling van 20 Mei 1932. Spinazie f2 a f4, Postelein f5 a f9, Aardappelen f 2 a f3, Wondergemappels f21, alles per 100 K.G., Kropsla f6 a f7. Bloemkool f 2 a f 14, Knolselderij f 2 a f 3, Aardbeien f 0,20 a f 1,10, alles per 100 stuks, Prei f8, Tulpen f2 a f9. Radijs f 1,30 a f 1,50, Ster-Narcissen f6, alles per 100 bos. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 23 Mei 1932. Vlasaanvoer: 4100 blauw 35/60, 5000 geel 35/60, 1000 dauwrood 25/35, handel miniem, enkele goede partijtjes afgedaan. Boekweit: Mansjoerische Mei-aflading f 7,30, Amerikaansche disp. f 7,30. Granen buitenlandsche, kalm. Meel f 10,Mais 177,Haver f6,70. Binnenlandsche: Gerst f 6,25 a f 6,75 Haver f 6,50 a f 7,— Erwten f 9,^- a f 14,— Schokkers f 8,— a f 15,— Bruine boonen f 6,50 a f 7,50 Blanke f 8,75 a f 0,00 Lijnzaad voer f 6,— a f 7,— Karwijzaad f 20,— a £21,— Maanzaad f27,— a f29,50 Mosterdzaad geel f 12,— a f 14,— Aardappelen: Zeeuwsche blauwen en bonten f2,— a f 3,eigenheimers f 1,60 a f 2, Varkensmarkt Varkensaanvoer: 2101 stuks, 1ste kwa liteit 18 a 20 ct, 2de kaliteit 13 a 14 et, 3de kwaliteit 11 a 14 et, export 16 18 et; handel slecht.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 3