RecbfcszakeD Gemengd Nieuws. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol Bij alle Drogisten. Het drama te Putbroek. Op Dinsdag 31 Mei a.s. zal, zooals reeds medegedeeld is de rechtbank te Roer mond in behandeling nemen de gerucht makende zaak tegen H. v. d. E., destijds jachtopziener en onbezoldigd rijksveld wachter, en diens zoon M. L. v. d. E., des tijds dienaar van politie te Posterholt, bei den thans gedetineerd in het Huis van Be waring te Roermond, verdacht van de moorden te Putbroek. In de dagvaarding wordt den verdach ten in de eerste plaats ten laste gelegd, dat zij in den nacht van 27 op 28 November j.l. omstreeks half één te Putbroek, te za- men en in vereeniging, opzettelijk en met voorbedachten rade Willem Kersten van het leven hebben beroofd, door ver schillende schoten op hem te lossen. De eerste verdachte zou volgens de dagvaar ding uit een met hagelpatronen scherp ge laden tweeloops schietgeweer, de tweede verdachte uit een met kogelpatronen scherp geladen parabellum hebben geschoten, waardoor Kersten werd getroffen met drie kogelschoten en twee hagelschoten. Vervolgens legt de dagvaarding den va der afzonderlijk hetzelfde ten laste en den zoon, dat hij opzettelijk ter uitvoering van zijn voornemen om Willem Kersten met voorbedachten rade van het leven te be- rooven, schoten heeft gelost uit een met kogelpatronen scherp geladen parabellum, terwijl de uitvoering van dit voorgenomen misdrijf niet is voltooid, ten gevolge van de van zijn wil onafhankelijke omstandig heid, dat de schoten, waarvan Kersten één in den linkerbovenarm, één in de linker zijde van den hals en één in den buik trof, geen belangrijke organen of weefseldeelen hebben geraakt en daardoor geen doodelijk gevolg hadden. Subs, wordt den zoon ten laste gelegd poging tot toebrenging van zwaar lichamelijk letsel. Voorts beschuldigt de dagvaarding den vader nog dat hij in den nacht op hetzelf de tijdstip en dezelfde plaats opzettelijk en met voorbedachten rade Franciscus Hu- bertus Werens en Matthias Kersten van het leven heeft beroofd. Ook op deze slachtoffers zou hij uit een met hagelpatro nen scherp geladen tweeloops schietge weer op zeer korten afstand schoten heb ben gelost, ten gevolge waarvan Werens werd getroffen door drie en Matthias Ker sten door vier hagelschoten, welke scho ten bij beide slachtoffers den dood veroor zaakt hebben. In deze zaak zijn niet minder dan 35 ge tuigen en deskundigen gedagvaard, o.w. dr. J. P. L. Hulst te Leiden en de heer J. E. H. van Waegeningh, scheikundige te Maastricht, beiden als als deskundigen. f Moordzaak Eschauzier. Een nieuwe wending? Voor het Gerechtshof te 's-Gravenhage wordt thans in hooger beroep de moord op den heer Eschauzier behandeld. Gisteren is de zaak echter geschorst, omdat ter tafel kwam een briefje, inhou dende een schuldbekentenis van den heer Eschauzier aan den verdachte techniker. Naar men meedeelt, moet het briefje, gescheurd uit de agenda van den heer E. en gevonden in een oud pak van verdachte K., als volgt luiden: „Beste K. Conform afspraak zou je he denavond thuis blijven. Ik heb dan ook geruimen tijd hier op je gewacht, doch je bleef onzichtbaar en dat nog wel op onze eerste conferentie in 1931. Je begrijpt dat gaat mij verdomd ergeren. Memoreer toch dat ik je honderdduizend gulden schuldig ben en dat ik uit dien hoofde mag ver wachten, dat je mij met meer voorkomend heid en respect behandelt. Ik ben morgen avond terzelfder tijd hier. (w.g.) W. Eschauzier. Liefst 4 dagen had je noodig om mijn laatsten brief te beantwoorden. Loe tida bisa menjaoet lieh lekas binatang! („Kun je niet wat vlugger antwoorden, beest!" Red.) (in haast)". De deskundige dr. Hesselink achtte dit briefje onbetwistbaar echt. Van andere zij de werd evenwel twijfel geopperd, waarom een nader onderzoek ingesteld zal worden. Volgens verdachte K. was slechts be doeld den heer E. te dwingen deze vorde ring te voldoen. DE PHILIPPAR-RAMP. Drie Nederland- sche slachtoffers. De heer en mevrouw dr. Van Tricht, die door de „André Lebon" werden gered, deelden mede, dat zij door den rook waren wakker geworden. Zij snelden naar de aan grenzende hut, waar hun beide kinderen en de kinderjuffrouw sliepen. Het was hun echter volkomen onmogelijk de hut binnen te komen, daar deze reeds in lichtelaaie stond. Hun kinderen hebben de ongelukki ge ouders niet meer teruggezien. De heer en mevrouw Van Tricht waren, toen zij gered werden, volkomen uitgeput. Inmiddels seint men ook uit Batavia, dat dr. Van Tricht daarheen heeft getelegra feerd, dat de beide kinderen en de kinder juffrouw zijn omgekomen. De redding van den heer Van Pelt, waarvan eveneens door de Messageries Maritimes melding werd gemaakt, is, vol gens een telegram uit Djiboeti, onzeker. Dit bericht meldt, dat de familieleden van den heer Van Pelt zich naar Aden hebben begeven, in de hoop, hem daar te zullen aantreffen. Nog 25 andere overlevenden zijn van Djiboeti naar Aden onderweg in de verwachting, daar hun bloedverwanten te vinden. De kapitein van de ..Philippar". Vicq, moet te Djiboeti aan land zijn ge gaan. Aneta-Holland verneemt nader, dat de naam van de bij den brand omgekomen kinderjuffrouw der familie Van Tricht was mevr. Mentz, geboren Pesgens. Nog zeventig ver misten. Er wordt nog slechts weinig hoop gege ven voor de zeventig personen die zich op de .Georges Philippar'' bevonden en die nog steeds vermist worden. De talrijke schepen, die in de nabijheid van de plaats der ramp nasporingen doen, zouden na melijk zoo goed als zeker een boot of vlot met overlevenden gezien moeten hebben. De „Georges Philippar" staat nog steeds in brand en drijft snel af in Noordelijke richting. Geen misdaad? De minister van binnenlandsche zaken heeft naar aanleiding van de geruchten, dat de ondergang van de „Georges Philippar" aan boos opzet zou zijn te danken, een communiqué uitgegeven, waarin wordt ge zegd, dat niets aanleiding geeft om te ver onderstellen, dat de brand van de „Geor ges Philippar" door een misdadigen toeleg is veroorzaakt. Voor het vertrek van de „Georges Philippar" naar Japan is er aan het ministerie van binnenlandsche zaken een anonieme brief ontvangen, waarin de mogelijkheid van een aanslag aan boord werd gemeld. De directie van den alge- meenen veiligheidsdienst heeft daarop een zorgvuldig onderzoek van het schip doen instellen, dat niets ongewoons aan het licht heeft gebracht. Het schip vertrok op den vastgestelden datum. Nu er ruim drie maanden later brand is uitgebroken is het moeilijk verband vast te stellen tusschen deze ramp en den anoniemen brief van Februari. Verkeers-ongevallen. Woensdagavond omstreeks half tien is op den Muiderstraatweg tusschen de spoorwegviaduct en de Vinken- brug onder de gemeente Diemen een ernstig motorongeluk gebeurd. Terzij de van den weg stond, met voor- en achterlichten op, een vrachtauto, waar van de chauffeur te voet naar Diemen was gegaan om benzine te halen. Een motorrijder met duo-passagier, beiden uit Amsterdam, kwam met een flinke vaart uit de richting Muiden. Vermoe delijk doordat het motorrijwiel onvol doende licht op had, heeft de bestuur der den vrachtauto niet of te laat op gemerkt, met het gevolg, dat hij er in volle vaart tegenop gereden is. Hij moet over zijn stuur zijn geslagen en is met groot geweld met zijn hoofd in een pen van den vrachtauto terecht gekomen. De duo-rijder is over den weg geslingerd. Beiden zijn zeer zwaar gewond, bewusteloos en in bedenkelij- ken toestand door een ziekenauto van den geneeskundigen dienst te Amster dam naar het Burgerziekenhuis aldaar overgebracht. Benzine-ontploffing. Gisternacht omstreeks een uur had op een der turfschepen, welke ge meerd liggen aan de Diezerkade te Zwolle, een ernstig ongeval plaats. De ruim 50-jarige A. Moes was aan boord van zijn schip met een metgezel K. Sempel bezig benzine in de roef te sprenkelen met het doel om, naar men ze* t, insecten op de vlucht te jagen, toen plotseling een hevige ontploffing volgde. Het dek van het ijzeren schip werd letterlijk van de roef afge scheurd. Brokken hout en glasscher ven vlogen in het rond en in minder dan geen tijd sloegen de vlammen boven den mast uit. Op het schip werd een verwoesting aangericht. Door te hulp snellende schippers werden Moes en Sempel na de ontploffing op den wal getrokken en ontdaan van hun bo- venkleedïng, welke in brand stond. Beide schippers, die ernstig aan het hoofd waren gewond en verscheidene brandwonden hadden opgeloopen, wer den naar het Sophia-ziekenhuis over gebracht. De uitwerking van de ont ploffing, die op verren afstand in de stad werd gehoord, was zoo hevig, dat op de Diezerkade in een der hui zen de ruiten werden vernield door een stuk hout, terwijl schepen in den omtrek min of meer averij opliepen. Het was, aldus vertelden de schippers, alsof er een kanonschot werd gelost. Naar vernomen wordt is de toestand van beide gewonden vrij ernstig, al thans van Moes. Hef vaartuig, dat door de ontplof fing lek was geslagen, moest met zeil doek drijvende worden gehouden. Moordaanslag op blinde. Van politiezijde wordt nog verno men, dat de jongen als reden tot zijn daad opgaf dat zijn vader een pamflet had laten drukken, waarin hij vertelde hoe zijn zoons hem hebben behandeld en op straat gezet. Gistermorgen was de jongen in Roosendaal gekomen en heeft daar eerst van de spaarbank geld gehaald om hiervoor een dolk te gaan koopen. Na verder den geheelen dag zwervende te hebben doorge bracht, is hij tegen den avond weer in Roosendaal teruggekomen om zijn va der te bezoeken, en toen het gesprek misliep heeft hij zijn plan uitgevoerd en zijn vader de steken toegebracht. Hij is naar Breda overgebracht. De Philippar-ramp. Gister meldde men: Volgens verklaring van den Neder- landschen consul te Aden zijn 421 passagiers en leden der bemanning van de „Georges Philippar" door de „André Lebon" te Djiboeti aange bracht, 133 geredden werden door het stoomschip „Contractor" te Aden ont scheept en 144 passagiers eveneens te Aden door de „Mashud". Gemeld wordt dat de Georges Phi lippar" nog steeds brandt en in noor delijke richting afdrijft met ongeveer 15 graden slagzij. (Volgens bovenstaande mededeeling zijn 698 passagiers gered. Er worden derhalve nog 69 vermist. Hef geheugen verloren? Te Rotterdam arriveerde per trein aan het station Beurs een onbekende man die door het controlehekje wilde gaan, maar niet over een spoorkaartje bleek te beschikken. Op de vraag van den controleur, waarom hij geen kaar tje had kon de man geen antwoord geven; en ook op de vragen, waar hij vandaan kwam en hoe hij heette, bleef hij het antwoord schuldig. Hij kon het zich niet herinneren, zei hij. De politie werd daarop gewaarschuwd die den man overbracht naar het bu reau 'aan de Groote Paauwensteeg, waar de man ondervraagd werd. De volgende dialoog vond er plaats: Hoe heet U? Dat ben ik vergeten. Waarom reist U zonder kaartje? Ik weet het niet meer. Waar woont U? Ik ben het heusch vergeten. Waar kwam U vandaan? Waar moet U naar toe? zou het U niet kunnen zeggen. Na dit vruchtelooze verhoor werd de man naar een cel geleid, waar hij zich rustig in liet opsluiten. Men hoop te dat hij na twee uur gelegenheid tot ongestoord overpeinzen, wel niet langer met negatieve antwoorden zou komen. Echter het verhoor dat een paar uur later plaats vond, had pre cies hetzelfde verloop als het eerste Tenslotte zei de man: „vraagt U mij maar niets meer, want ik weet het waarlijk alles niet meer, ik ben mijn geheugen kwijt" Het eenige wat hij zeide, was dat hij graag nog een poosje op het bu reau wilde blijven want dat hij er zich heel wel bij bevond. Den vorigen dag had hij wat last van hoofdpijn ge had, maar dat was gaandeweg beter geworden. De man maakt een zeer gunstige indruk en gedraagt zich in het politiebureau zeer behoorlijk. Aanvan kelijk bestond het vermoeden, dat de man simuleerde, maar dit vermoeden is vandaag gaan wankelen. De commissaris van politie in afdee- lïng I, bureau Groote Paauwensteeg verzoekt thans hen, die inlichtingen zouden kunnen geven, zich tot hem te willen melden. Het signalement van den man, dat ook door de radio ver spreid is, luidt als volgt: leeftijd 30 tot 35 jaar, lengte 1.75 blond golvend haar, frissche gelaatskleur, lichtelijk door de zon verbrand, hoog vor- hoofd, smalle lippen; de man is ge kleed in een bruin, eenigszïns ver sleten colbert, waarop roode verfvlek- ken zitten; hij draagt een zalmkleurig overhemd, een nieuwe pet en op het leder van zijn bretels staat met inkt de naam „de Groot" geschreven. Zijn pet draagt het winkeladres: Ameri can Hatstore. Eerste v. Swindestraat Amsterdam. Tn zijn zakken is niets gevonden; geen geld en geen papieren. Naar men nader meldt, is gebleken dat de man zijn geheugen niet ver loren had, maar dat hij simuleerde. Geestelijk is hij niet in orde. Tot voor korten tijd werd hij verpleegd in de zenuwinrichting te Santpoort. Na daar ontslagen te 'zijn, vertoefde hij bij zijn ouders te Amsterdam. Tunnel ingestort. In een tunnel van een in aanleg zijnden spoorweg bij Lonquïmay in de zuidelijke provincie Cautin, (Chili) heeft een instorting plaats gehad en men vreest, dat de 52 werklieden, die in den tunnel zijn opgesloten, gestikt zijn. De instorting had plaats nabij het zuidelijke uiteinde van den tunnel, de ventilatie-koker is gebroken en het water staaf een meter hoog in den tun nel, zoodat het reddingswerk zeer be moeilijkt wordt. Toen men eindelijk de mannen had bereikt, bleken zij reeds omgekomen te zijn. Monteur in brand. Gisteravond omstreeks 11 uur is een begin van brand ontstaan in de werk plaats van de Fiat-garage aan de Kazernestraat in Den Haag. De ongeveer 50-jarige monteur Van H., wonende in de Gouverneurlaan aldaar, was bezig aan een auto eenige reparaties te verrichten toen de wagen opeens in brand vloog. Het personeel der garage schoot dadelijk toe om de vlammen te doovenook de mon teur was hierbij behulpzaam. Eens klaps vatten diens kleeren echter vlam. In zijn angst holde de man de garage uit en de straat 'op, waardoor de vlammen nog in hevigheid toena men. Door omstanders werd hij toen op den grond getrokken en men slaag de er na eenige moeite in de vlammen te dooven. De man was ernstig gewond over het geheele lichaam; hij werd in zorgwek- kenden toestand door den geneeskun digen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. De brand richtte in de garage ver der geen schade aan en kon door het personeel gebluscht worden. Rumoerige verhuizing. Gisternacht omstreeks 3 uur is het zeer rumoerig toegegaan in de Bever straat te Rotterdam waar zich circa honderdzestig personen hadden ver zameld, teneinde de verhuizing van een werkwillige van Piet Smit onmogelijk te maken. De man, die blijkbaar on aangenaamheden vreesde, had de ver huizing zoo lang mogelijk uitgesteld en meende nu rustig naar IJselmonde te kunnen vertrekken. Toen echter de verhuiswagen voorkwam, hadden zich ongeveer honderdvijftig stakers en op geschoten jongens voor het pand in bedoelde straat verzameld. Niet zoo dra was men begonnen met het in laden van huisraad of men begon te joelen en te schreeuwen en men nam een dreigende houding aan. De ruiten van de verhuiswagen werden vernield, zoodat toen men begon te gooien de politie het noodzakelijk achtte een charge uit te voeren. Men stoorde zich hieraan niet en bleef joelen. Uit verschillende dakramen der wo ningen of van afdaken bleef men de politie toeschreeuwen. Ten slotte wer den ter waarschuwing eenige schoten in de lucht gelost. Toen werd het eenïgszins rustiger, zoodat met het inladen van het huisraad kon worden voortgegaan. In de Beverstraat had mer intusschen buiten het door de politie afgezette gedeelte de straat over de geheele breedte opengebroken terwijl ook op den weg, waarlangs de verhuisauto zou rijden, overal spij kers en stukken prikkeldraad waren neergeworpen. Voorts bleek de Var- kenoordscheweg over een breedte van een meter te zijn vernield. De politie heeft in bewaring ge steld een 28-jarige ketelmaker, die hedenmorgen omstreeks 7 uur bij de tramhalte aan de Sandelingstraat, hoek Hilleweg, een werkwillige van P. Smit mishandeld had. Met auto te water. Gistermorgen, omstreeks half negen is de heer G. Meijerink besteller van de Dedemsvaartsche Stoomtramweg Mij., komende met een vrachtauto van Slagharen, ongeveer 3 K.M., ten Wes ten van Coevorden met een vracht auto in het Krimpkanaal gereden. Hij wist nog uit den auto te springen maar kwam desondanks in het kanaal terecht, waaruit hij na ongeveer tien minuten dreggen in bewusteloozen toestand is opgehaald. Na geruimen tijd kunstmatige ademhaling te heb ben toegepast, slaagde men er in den drenkeling bij te brengen, waarna hij op advies van dr. Homan uit Coevor den opgenomen is in het ziekenhuis aldaar. De toestand van het slacht offer is niet zonder gevaar. De zaak Lindbergh. Frank Parzych, die zooals in ons vorig nummer gemeld, aan de politie verklaard had, dat hij één van de ont voerders van Lindbergh's kind was en die uitvoerige mededeelïngen over den dood van het kind had gedaan, heeft nu bekend, dat dl zijn mede- deelingen gelogen waren. De gouverneur van New Jersey, Moore, heeft medegedeeld, dat de po litie bevel heeft gegeven Curtis in hechtenis te nemen. Toen de reeder van dezen maatregel kennis naffl, ver zocht hij in de gelegenheid te mogen worden gesteld, zelfmoord te plegen. Woensdag in den loop van den dag heeft hij twee malen de hand aan zich zelf geslagen, naar hij voorgaf uit wanhoop over den smaad, welke hij zijn eigen familie en die van Lind- berg had aangedaan. Het verhoor in de affaire Lind- berg van den bemiddelaar Condon, speciaal om te onderzoeken waar de 50.000 dollar losgeld zijn gebleven, heeft tot dusver geen resultaat op geleverd. De politie deelt mede dat tot dusver a/leen Condon hierover is gehoord. Uit de hem voorgelegde foto's van misdadigers, die als ont voerders van de baby van Lindbergh in aanmerking zouden komen, heeft Con don, die bij zijn verklaringen blijft tot dusver geen enkelen persoon kun nen aanwijzen. Volgens telegrammen uit Mexico- City heeft het zoeken naar Fleischer geen resultaat opgeleverd. De po litie gelooft, dat Fleischer in het bin nenland ontkomen is. De Evening Journal publiceert ver dere bijzonderheden over het onder zoek naar de ontvoerders van Lind bergh's kind. Het bewijs is geleverd, dat Pleischer onder een valschen naam twee dagen voor den roof van de baby in een hotel te Englewood in New Jersey in de nabijheid van het landgoed van Lindbergh is aangekomen De eigenaar van het hotel heeft, toen hem foto's van Fleischer getoond wer den dezen herkend. De eigenaar heeft verder gezegd, dat hij gehoord heeft, dat Fleischer met de personen, die hem vergezelden, over een baby ge sproken heeft. Lindbergh heeft bevestigd, dat de deken Peacock het uitbetalen van een belangrijk bedrag te Norfolk ge- ëischt heeft. Volgens een verklaring van den chef der politie Schwarzkopf heeft men geen reden ïe veronder stellen dat de reeder Curtis ook be trokken is bij den roof van het kind. Hij heeft zijn alibi voor het tijdstip, waarop de roof geschiedde, kunnen leveren. v Crisis-gevolgen. Een Beverwijksch groentenhandelaar kreeg bij het aanbieden van een kwitantie bij een zijner klanten te Velsen in plaats van geld een zoodanig pak slaag, dat hij met een schedelfractuur naar het zieken huis moest worden overgebracht. Acht executies in Peru. Acht matrozen, die deel hebben geno men aan de muiterij op 8 Mei j.l., zijn te Peru gefusilleerd. Verder werden 14 matro zen tot 15 jaar en 12 tot 10 jaar gevan genisstraf veroordeeld, terwijl er 3 wer den vrijgesproken. MARKTBERICHT. Middelburg, 19 Mei 1932. Boter en eieren aangevoerd door Wal- chersche boerinnen (offic. prijsnoteeringj Boter f 0,51. Kipeieren f2,15. Eendeieren f 2,50. Ganseieren f 7, Kalkoeneieren f5, Aangevoerd door handelaren: Boter f 0,45. Kipeieren f 2,~. Eendeieren f2, Ganseieren f 7, Kalkoeneieren f 5, Particuliere prijs: boter f 0,58, kipeieren f 3,poel-eieren f 2,50, eendeieren f 3,—. STAATSLOTERIJ. 5e klasse 2e lijst. Trekking 18 Mei. f 5000: 17848 f 1000: 4944 7916 11181 11225 f 400: 10628 11196 14500 20043 f 200: 608 2255 13331 15293 16224 f 100: 1386 5418 6938 12268 13605 14006 17426 5e klasse 3e lijst. Trekking 19 Mei. f 1000: 3045 5248 14743 f 400: 4604 17220 18212 f 200: 1863 10632 12808 18031 f 100: 1832 7325 9567 10568 12490 12548 12616 15607 VEILIN GS VEREENIGIN G „K. B. O.", KAPELLE-BIEZELINGE. Kleine veiling van 18 Mei 1932. Spinazie fl a f5, Postelein f6 a f 15, Witlof f 12 a f 13, Aardappels f3, alles per 100 K.G., Ster-Narcissen f7 a f9. Ra dijs f 0,70 a f 1,30, Asterplanten f 13, Prei f4, Tulpen f2 a f 10, Rabarber f2 a f3, alles per 100 bos, Bloemkool f3 a f 16, Aardbeien f 1,60, Kipeieren f 2 a f 2,20, Poel-eieren f 1,50, Eendeieren f2,10, alles per 100 stuks. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Mei. 24 Goes, bouwland, tuin, 3 woonhui zen, 4 woonhuizen en koetshuis, Jonkers. 24 Goes, woonhuis en tuin, v. Dissel. 24 Goes, 2 woonhuizen met schuur en erf, Van Dissel. Juni. 1 Borsselen, huis, pakhuizen, boom gaard, v. Dissel. 2 Borsselen, inboedel, boeken, Van Dissel. 14 Goes, heerenhuis en woonhuis, Jonkers. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Mei. 20, 21, 22, 23 en 24, Landbouw-Bios- coop, De klokkenluider van de Notre Dame. 20 en 21 Bazar Doopsgezinde Kerk. 31 Schuttershof, Don Kozakken Koor „Platoff". AANBESTEDINGEN. Mei. 21 Driewegen, woonhuis met schuur, C. van Maris. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Oude tijd). Dagen Hoogwater Laagwater Vrm. Nam. Vrm. Nam. 21 Mei 22 23 24 25 26 27 3.29 4.21 5.10 5.59 6.52 7.44 8.38 4.01 4.52 5.43 6.29 7.19 8.08 9.01 9.03 9.50 10.42 11.36 0.10 1.01 1.57 9.31 10.28 11.12 0.26 1.18 2.19

Goessche Courant | 1932 | | pagina bijlage 4