(WwftmWA; H. BLOK ZONEN EELANDS GROOTSTE KAPELLE TEL. No. 1 klein Winkelpand, M. Veenis - Goes Buitenland. Binnenland. Rechtszaken Gemengd NieuWs. Advertentiën. steenen LANDHUISJE, Wijnen van Oud Zuiver als Goud Ik heb ondervonden dat het goed is om een of twee maal per week des avonds het gelaat een paar minuten met Purol te masseeren, waar na ik de gewoonte heb de niet in de huid ge drongen Purol met een zacht doekje af te vegen. Deze eenvoudige behandeling geeft op den duur aan de huid een bijzonder zachte en mooie teint. heer A. L. dé Jong, terwijl met gelijken datum is overgeplaatst van Kortgene naar Terneuzen de technisch ambtenaar bij den dienst, de heer J. Mazure. WEMELDINGE. Gisteren werd met goed gevolg even be noorden de Postbrug, door het personeel van de P. Z. E. M„ door het kanaal van Z.-Beveland gelegd een electrische kabel, welke via het transformatiegebouw alhier, de gemeente Yerseke binnenkort van licht en kracht zal voorzien. Het Rijksdag-schandaal. Vier arrestaties Naar men nader meldde (zie pag. 1 bijblad) zijn de vier nat. soc. Heines. Krause, Weifzel en Stegmann, die heb ben deelgenomen aan den overval op den journalist dr. Klotz, gearresteerd. Bij een voorloopig verhoor in een der vertrekken van den Rijksdag hebben zij erkend, dr. Klotz geslagen te heb ben, al bestrijden zij de juistheid der lezing, welke het slachtoffer van het gebeurde heeft gegeven. De parlemen taire immuniteit blijft in dit geval bui ten spel, omdat volgens de Duitsche wet de afgevaardigden daardoor niet worden beschermd, wanneer zij op heeterdaad of onmiddellijk daarna in hechtenis worden genomen. De vier daders zouden reeds heden voor den snelrechter verschijnen. Zij worden in hechtenis gehouden, daar de vrees bestond, dat zij zich anders aan een verdere vervolging door de vlucht zouden onttrekken. Er heerscht in de kringen der nazi's groote onrust. Men zou, in verband met het bovenstaande, openbare be toogingen houden. De eed vaa trouw. De Iersche president De Valera heeft naar aanleiding van de jongste mededeeling van minister Thomas ver klaard, dat hij een mandaat heeft ont vangen tot afschaffing van den eed van trouw aan den koning van Enge land en dat geen enkele bedreiging van het buitenland de regeering hier van zal afbrengen. UIT DE TWEEDE KAMER. Uitvoering on gevallenwet, (Vervolg van pag. 1 van het bijblad). „Er is nog niet goed onderzocht, wat eigenlijk onderzocht moet worden", was de conclusie van minister Verschuur, naar aanleiding van het Kamerdebat over de Ongevallenwet en de bewindsman verzocht daarom de Kamer aan de regeering over te laten, dat eerst te onderzoeken. De mi nister was overigens uitvoerig ingegaan op het te berde gebrachte. Hij wees er daarbij op, dat men de consequentie van de uit spraak: geen critiek, moet aanvaarden en constateerde dat men het over de hoofd regels in de wet neergelegd, wel eens was, maar dat de moeilijkheid was gelegen in de toepassing van die regels op de ver schillende gevallen. Daar is in de eerste plaats de regel van het causaal verband, die moeilijkheden oplevert als na het on geval een kwaal wordt ontdekt, die met het ongeval als zoodanig niets uitstaande heeft. Voorts is de schatting van de inva liditeit een der moeilijkste vraagstukken, waarvan de oplossing niet aan gewone me dici overgelaten kan worden: het is een vak op zichzelf geworden. Wél zal het zaak zijn bij benoeming van den contro leerend geneesheer op diens „maatschap pelijkheid" zooveel mogelijk acht te geven. Een ander moeilijk vraagstuk is dat van de aanpassing, waartoe de getroffene op gewekt moet worden. Er zijn speciaal af gerichte aanpassingsambtenaren, die op de hoogte zijn van de bedrijfstechnische mo gelijkheden. Dan zijn er ook belangrijke psychologische factoren: reeds iemand, die zich in den vinger gesneden heeft, wil door ieder beklaagd worden. Bij werkelijke on gevallen kan het psychisch complex zoo danig zijn, dat ook ieder ander er van on der den indruk komt. Al deze factoren zijn oorzaak, dat de critiek en verontwaardi ging in bepaalde gevallen op het eerste gezicht juist lijkt, doch bij nader onder zoek geen steek blijkt te houden. De minis ter meent dan ook, dat in alle geleden van het uitvoeringsorgaan een sociale geest heerscht, die tot uiting komt in de omstan digheid, dat de reserve van de R. V. B. gaat interen en dat het aantal uitgiften, dat niet leidt tot uitkeeringen slechts 3% is. De minister wilde, zooals gezegd, wel een onderzoek instellen en hij verwachtte veel van een permanente commissie van over leg, die als „zeef" en als „klachtenbureau" kan werken, doch hij zou de Kamer willen aanbevelen de moties ,,pro memorie" in de Handelingen te laten staan. (Vreugde). Ook de meerderheid van de Kamer bleèk van de moties niet te willen weten, al was ook b.v. dr. Vos (lib.) ontevreden over het antwoord van den minister, speciaal op zijn betoog in zake de nazorg. Minister Verschuur kon er dus niet zon der repliek af. Hij vroeg of dr. Vos te vreden zou zijn met een staatscommissie. Dr. Vos: Ja. Minister Verschuur: Dan moet gij eens in den Staatsalmanak bladeren, daar vindt hij' er een! (Uitbundige vreugde). Den voorstellers der motie voegde de minister toe, dat men de regeering geen commissie moet opdringen. Hij zal met zijn ambtena ren een onderzoek instellen en mocht daar bij blijken, dat een commissie noodig is, welnu, dan zal zij ook komen. De voorstellers trokken daarop hun mo ties in en het debat was daarmede gesloten De contingen- teerinaen. Onder groote belangstelling op de tribu nes, doch slechts geringe van de zijde der Kamer heeft de heer IJzerman (s.d.a.p.) gisteren laat in den middag het debat over een viertal contingenteeringen geopend, n.l over die van schoeisel, van tricotgoederen, van wollen en halfwollen stoffen en van bovenkleeding. De heer IJzerman waar schuwde tegen een gebruik van de contin- genteering om de betalingsbalans te be invloeden en vreesde, hoewel hij voorzich tig wilde zijn met conclusies, dat deze con tingenteeringen niet veel helpen, want in het eerste kwartaal is de invoer minder achteruitgegaan dan de uitvoer. Z.i. is de malaise in de schoenindustrie meer te wijten aan de achterlijke bedrijfs organisatie, doch hij geeft toe, dat er iets gedaan moet worden. Het contingentee ringspercentage is echter lager gesteld dan noodig was. Ten slotte gaf spr. te kennen, dat hij niet zoover wil gaan als sommigen, die de contingenteering van alle dames- en kin- derconfectie uit de wet willen lichten, maar dat ook hij het toegelaten percen tage veel te kras vindt. RECHTBANK TE MIDDELBURG. Ontrouw gemeente-ontvanger, H. v. 't W., 68 jaar, gemeente-ontvan ger te 's-Heerenhoek, werd ten laste ge legd dat hij op 27 Maart 1931 en om streeks 16 April 1931 te 's-Heerenhoek resp. het kasboek der inkomsten der ge meente 's-Heerenhoek over 1931 en het kasboek der uitgaven valschelijk heeft op gemaakt door voor een post aan inkomsten van f6000,f 1500,-te boeken en voor een post van uitgaven van f 1000 f 6000 te boeken. Eisch: \y2 jaar gevangenisstraf. Mr. Kuijpers, verdachte's raadsman, pleitte clementie. Liefhebber van rooken. C. F., 21 jaar, reiziger te Wemeldinge, gedetineerd, werd verdacht dat hij op 3 April 1932 te Wemeldinge heeft weggeno men 4 doozen sigaretten en 2 doozen siga- rillos, toebehoorende aan N. en J. Felius Eisch: 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Mr. Van der Weel, verdachte's raads man, pleitte clementie. Vonnissen. In de zitting van heden werden de vol gende vonnissen uigesproken Overtreding van de Jachtwet: B. v. F., 47 jaar, koopman te Goes, bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter, f 15 b. of 15 dagen hechtenis, met verbeurdverkla ring van het niet inbeslag genomen geweer, uitlevering daarvan of betaling van f 10 b. of 2 dagen hechtenis. Overtreding van de Arbeidswet: J. C. D., 35 jaar, orgelfabrikant te Goes, vernie tiging van het vonnis van den Kantonrech ter betreffende de straf, 2 maal f 15 b. of 2 maal 5 dagen hechtenis. Het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel: C. V., 29 jaar, vrachtrijder te We meldinge, vrijspraak. Oplichting: C. M„ 26 jaar, tuinder te St. Laurens (gedetineerd) 5 maanden ge vangenisstraf met aftrek van het voorarrest In hooger beroep. Door K. S„ rijwielhandelaar te Waarde, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij hij terzake van overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Faillissementen, Het faillissement van Adriaan Feleus Fzn., landbouwer en koopman te Katten- dijke, Curator Mr. F. W. Adriaanse te Middelburg, is geëindigd met eene uitkee- ring van 3.865 aan de concurrente cre diteuren. Lindbergh's zoontje. Hef lijk je gevonden. De gouverneur van den staat New Jersey heeft medegedeeld, dat het kind van Lindbergh dood gevonden is. Hij verklaarde, dat hij door Wartskopf, den chef van de politie in zijn staaf was ingelicht, dat het kind dicht bij het huis van Lindbergh te Hopewell gevonden was. Nader meldde men: Het lijkje van het kind is als dat van Lindbergh geïdentificeerd. Omtrent hef vinden van het lijkje van de baby van Lindberg meldt de politie nog, dat de ontdekking werd gedaan door William Allen die per automobiel een boschje passeerde, waarin hij het reeds in ontbinding ver- keerende lijkje vond. Als plaatsaan duiding wordt Ross-Mountain in den staat New Jersey opgegeven. Toen allen in het kreupelhout liepen stootte hij heel toevallig op het lijkje De familieleden hadden langen tijd noodig om het lichaampje te indentifi ceeren. Dit gelukte eindelijk toen kwam vast te staan, dat een hemdje dat van den kleinen Charles was. De baby was in een doek gewikkeld alsof men het had willen begraven. Een gat van de grootte van een 21/2-cent-stuk was in het voorhoofd. Lindbergh zelf heeft vastgesteld, dat het hemdje van zijn zoontje was. Het kindje moet reeds geruimen tijd dood zijn geweest. Dounier verzekerd. Door Nederlandsche speculanten? De Londensche correspondent van de „Echo de Paris" meldt, dat men in financieele kringen in de City vol is van een speculatie op het leven van wijlen president Doumer, die men daar ontdekt heeft. Door Nederlandsche spe culanten zou nl. een verzekering ge sloten zijn op het leven van den Fran schen president, voor een jaar, die bij zijn ambtsaanvaarding is ingegaan en dus nog een maand te loopen had Het verzekerde bedrag was f 300.000, waarvoor een premie van ongeveer 70 pd. st. betaald is. De familie van Paul Doumer staat hier geheel buiten. Tot nader order neemt men aan dat het hier een te goeder trouw ge sloten verzekering betreft, aangegaan door een Nederlandsche onderneming die belang had bij de stabiliteit van de Fransche waarden en die zich wenschte te dekken tegen een zeer groote daling. Maar, voegt de corres pondent er aan toe, men kan niet na laten ook minder bevredigende veron derstellingen onder de oogen te zien. Kan het hier geen rechtstreeksche spe culatie op het leven van den president gegolden hehben? En werd dan deze aanslag misschien voorzien? Doodenrit in smokkelauto. Gisternacht is het in de omgeving van Waldniel, enkele kilometers over de grens nabij Venlo weer tot een schietpartij met noodlottigen afloop, gekomen. Eenïge douanebeambten za gen een auto in razende vaart over iden weg snellen. De wagen was hee lemaal dicht, door een voorruitje was alleen even het hoofd van den chauf feur te onderscheiden. T oen de be ambten sommeerden half te houden verdubbelde de wagen zijn vaart. De douane-beambten schoten in de lucht, wat een signaal was voor de andere beambten, die zich eenige kilometers verderop den weg bevonden. Ook bij de tweede sommatie stopte de wagen niet. Er werd op de voorbijschietende auto gevuurd echter zonder te raken. Weer eenige kilometers verder, bij een kromming van den weg, stond een derde patrouille. Hier werd niet meer gesommeerd, maar toen door den hobbeligen weg het hoofd van den chauffeur even omhoog wipte, schoot een der beambten op den bestuurder. Hij trof hem in den hals. De chauffeur hield echter het stuur omklemd en eerst toen hij buiten het bereik der kogels was nam een der medeinzit tenden zijn plaats bij het stuur in. Bij aankomst aan de woning van den getroffene te München-Gladbach bleek het slachtoffer reeds te zijn overleden. Moordaanslag te Amsterdam. Gisternacht omstreeks 2 uur is een man binnengedrongen in het bovenhuis van een perceel De Wittensfraat te Ath sterdam. Daar heeft hij een vrouw, die er met haar vader en moeder woont, met een hard voorwerp op het hoofd geslagen en haar ook nog andere ver wondingen toegebracht. De vader, die 77 jaar oud is, heeft getracht zijn dochter te helpen en heeft ook nog verwondingen opg'eloopen. Daarna is de aanvaller verdwenen. De vrouw is gistermorgen ter verpleging naar een der ziekenhuizen vervoerd. Vermoede lijk heeft men te doen met een wraak neming. Van Pijnenburg gewond. De bekende wielrijder Jan Pijnen burg kwam gisteravond op de Breda- scheweg met zijn auto in botsing met een voor hem uit rijdenden auto, wel ke geen achterlicht had. De botsing was zoo geweldig, dat zijn verloofde mej. B., een twintigtal meters uit den wagen werd geslingerd, waardoor zij verschillende ernstige verwondingen he kwam. Jan Pijnenburg, die zelf chauf feerde, bekwam een ernstige schouder fractuur, waardoor hij den eersten tijd o.a. bij de groote wielerwedstrijden op den Eersten Pinksterdag niet mede kan rijden. Beide geblesseerden werden onder doktersbehandeling ge steld. De auto van Pijnenburg werd totaal vernield. Het bleek inderdaad, dat de auto, die het ongeluk veroorzaakte zijn ach terlicht gedurende den tocht van Breda naar Tilburg had verloren. De politie stelt een nader onderzoek in. VEILIN GS VEREENIGIN G „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Veiling van 13 Mei 1932. Spinazie f 2 a f 9, Witlof f 2 a f 20, Pos telein f 28 a f 32, Tomaten f 68, Groene boontjes f120. Aardbeien f102 a £118, Aardappelen f 1 a f 4, alles per 100 K.G., U VINDT TOCH MAAR Voor een bezoek aan onze Magazijnen, worden Uw reiskosten vergoed, terwijl wij onze auto gratis op Uwe aanvrage beschikbaar stellen. Levering geschiedt franco huis. Meubelen, Vloerzeilen, Tapij ten en Gordijnen worden GRATIS geplaatst, gelegd en gehangen. f en meest gesorteerde Woninginrichting. DAN BIJ ONS Bloemkool le soort 13 a £26. Idem 2e soort 4 a 12, Kropsla le soort f 4.20 a £8,10, Idem 2e soort f 0,30 a f 1,20, Roode kool f 3.40 a 3,60, Aardbeien f 1,10 a £2,70, alles per 100 stuks, Ra dijs 0,70 a 3,60, Rabarber 2,10 a f 3,90, Selderij f4 a £4,40, Wortelen £13, Tul pen f 11 a 15, alles per 100 bos. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Mei. 24 Goes, bouwland, tuin, 3 woonhui zen, 4 woonhuizen en koetshuis, Jonkers. 24 Goes, woonhuis en tuin, v. Dissel. 24 Goes, 2 woonhuizen met schuur en erf, Van Dissel. Juni. Borsselen, huizen, pakhuizen, bouw land, v. Dissel. Borsselen, inboedel, v. Dissel. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Mei. 13, 14, 15, 16 en 17, Landbouw-Bios- coop, Drie dagen in de patoet. 15, 16 en 17, Slot Ostende, Trader Horn. 14, 15, 16, Schuttershof, Film „Alleen op de wereld". 16 Schuttershof, De Kaspolavos. 31 Schuttershof, Don Kozakken Koor „Platoff". AANBESTEDINGEN. Mei. 20 Goes, lichten sluisdeuren Sas. 21 Driewegen, woonhuis met schuur, C. van Maris. AFLOOP AANBESTEDINGEN, VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. DRIEWEGEN. Donderdag j.l. werd al hier in café van den heer Van de Guchte, door Notaris E. C. van Dissel te Goes en ten verzoeke van den heer P. van Boven te Driewegen publiek verkocht: woonhuis, schuur, varkenshok en boomgaard onder Driewegen, in Schoondijke, groot 10.62 A. Kooper hiervan werd de heer A. de Korte te Driewegen voor f 685,—. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Gehuwd: Karei Zelders 27 jr. jm. te Middelburg en Adriana Jacoba Jo hanna Buitendijk 26 jr. jd. te Goes; Leunis Lakké 27 jr. jm. en Jacoba Tannetje van Dalen 20 jr. jd.; Jacobns Laurens Kolijn 34 jr. jm. te Hoede- kenskerke en Lydia Jacomina Duijve- waardt 40 jr. jd. te Goesi. Overleden: Martina Verhulst 76 jaar weduwe van Pieter Sinke, wonende te Kapelle. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Va der, Behuwd- en Grootvader, Broe der en Oom, PAULUS NONNEKES, in den ouderdom van 75 jaar. Namens de Familie, A. NONNEKES. Goes, 13 Mei 1932. Beestenmarkt 20. IEDER, die iets te vorderen heeft van- of verschuldigd is aan, of zaken onder zijne berusting heeft, behoorende tot de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschap van den heer P. VAN DER MEER M O H R overleden te Goes 23 April 1932, wordt verzocht daarvan opgaaf en betaling of afgifte te doen ten kantore van den ondergeteekende, belast met de af wikkeling van genoemden boedel. H. JONKERS, Notaris te Goes. TE HUUR GEVRAAGD in centrum Goes Brieven letters W.J., Boekh. D'HUY, Middelburg, TE HUUR tegen billijken prijs, voor de maanden Juni, Juli en Augustus, een gemeubilóefd de duinen van Koudékerke. Inlichtingen enz. te bevragen bij W, J. KRIJGER, Seisdam 27, Middelburg. Met de Pinksterdagen te bezichtigen. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op DINSDAG 24 MEI 1932, des avonds 8 uur (N.T.), in de „Prins van Oranje", ten verzoeke van de familie M. VAN GORP, in het openbaar verkoopen I. EEN WOONHUIS MET SCHUUR EN ERF, onder Goes, aan de M. A. de Ruyterlaan no. 19, groot I.55 A., bewoond door de familie Van Gorp. II. EEN WOONHUIS EN ERF, aldaar, no. 21, groot 1.55 A., verhuurd aan den heer H. van Sabben, voor f 4,per week. De woningen zijn te bezichtigen des Woensdags van 10—11 uur 's morgens. Nadere inlichtingen te bekomen ten kan tore van genoemden Notaris. Rousso (Roode Border^), p, fl, f 1,00 Medox 1,20 Merlo f 1,50 Merliton Witte f 1,60 Bourgogne Petit f 1,70 Vosné Romané f2,20 Arcada Port I; -. f 1,20 Vlinder Port hd 1,40 Superior Douro Port f 1,75 Riodoro Port f2,75 Sherry G.O.P. f 2,20 Bergerac G.O.P. f 2,20 Springbok (zoete Kaapsche Wijn.) f 1,50 Perlimoen (roode Kaapsche Tafelwijn) f 1,50 Maravilla (zoete Spaansche wijn) f 1,15 Malaga Superieur f 1,60 Vlinder Samos 1 130 Eiland -;»» f 1,10 Madeira G.O.P. ,*»i I 2,20 Vermouth Beccaro tJ Torina Blanco f 1,50 Ouds Kina wijn per Liter 2,30 Ouds Kina wijn per 1,75 Ouds Kina wijn per l/i £1,20 IETS FIJNS IS OUDS ADVOCAAT per fl. 2,—, per II, 1,10. -t Vraagt uw winkelier Wijnen van Oud.

Goessche Courant | 1932 | | pagina bijlage 5