•VAH MBLLE'S- GOESCHE^ ONT BYT- KOEK NERGENS SLAAGT U BETER EN PRETTIGER £pf g HEMEN - BAAI Stadsnieuws 't GER0HUIS,stAdrBOEsstraat FpoVinclenieaWs WEERBERICHT. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Goes brengen ter algemeene kennis, dat bij hen is ingekomen een ver zoekschrift van Renatus Verhoeven, oud 43 jaren, caféhouder, wonende te Goes, om een tapvergunning voor den winkel van het perceel, kadastraal bekend gemeente Goes sectie C no. 2357, gelegen aan de Piccardtstraat plaatselijk gemerkt no. 2. Binnen twee weken, nadat deze be kendmaking is geschied, kan ieder te gen het verleenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Goes, den 7 Mei 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, HAJENIUS, Burgemeester. VAN BALLEGOIJEN DE JONG, Secretaris. PASPOORT EN BEWIJS VAN NEDERLANDERSCHAP. De Burgemeester der gemeente Goet acht het, in verband met het a.s. reis- seizoen dienstig het volgende ter ken nis te brengén: Voor het verkrijgen van een pas poort of bewijs van Nederlanderschap moet men persoonlijk op de secretarie komen. Me wachte met het aanvragen van een pas of een bewijs van Nederlan derschap niet tot de laatste dagen en brenge eventueel het oude paspoort (bewijs van Nederlanderschap) mee. Is aan den verzoeker tevoren nim mer een paspoort uitgereikt, dan moe ten twee gelijkende paspoortportretten worden meegebracht en moet er op gerekend worden, dat met het in orde maken van een pas ongeveer een week gemoeid is, en voor het verkrijgen van een bewijs van Nederlanderschap een dag. Indien een paspoort verlengd moet worden, duurt zulks een dag. Verlen ging van paspoorten is alleen moge lijk als de geldigheidsduur van het paspoort niet langer dan 3 maanden is afgeloopen. Indien het zich in de te verlengen paspoort bevindend portret niet meer volkomen gelijkend is, moet een nieuw portret worden meegebracht. Bij de aanvrage van een z.g. familie- paspoort (voor man, vrouw en kinde ren tot 15 jaar) moeten man en vrouw voor het stellen van de handteekenin- gen beiden tegenwoordig zijn. Personen, die den leeftijd van 15 jaar hebben bereikt, hebben een eigen paspoort noodig. Wanneer een min derjarige een paspoort vraagt, wordt dit slechts afgegeven met toestemming van zijn vader, moeder of voogd. Voor een bewijs van Nederlander schap is steeds een nieuw portret noodig. Alleen personen die te Goes woon plaats hebben kunnen alhier aan een paspoort of bewijs van Nederlander schap geholpen worden. De kosten van een nieuw paspoort bedragen f 2,06. Die van een verlenging bedragen f 1,50, terwijl een bewijs van Nederlan derschap alleen geldig voor België en Luxemburg f0,55 kost. Voor zooveel noodig wordt er nog aan herinnerd, dat de secretarie af- deeling bevolking die met de af gifte van passen en bewijzen van Ne derlanderschap is belast, geopend is eiken werkdag van 9 tot 2 uur (op Zaterdag van 9 tot 12 uur). Goes, 4 Mei 1932. De Burgemeester voornoemd, HAJENIUS. Gemeente en Gasthuis. Naar wij vernemen heeft het Rechts kundig Bureau van de Ver. van Ned. Geftieenten, na onderzoek, aan B. en W. dezer gemeente bericht, dat, vol gens de conclusie van het bureau, de gemeente niet verplicht is de tekorten van de Gasthuis-exploitatie te dekken. Het officieele rapport, over deze kwestie, is,echter nog niet ontvangen en het bovenstaande moet dan ook als een officieuze uitspraak worden beschouwd. Provinciale meeting. Voor de groote meeting, die 26 Juni a.s., alhier, door den Gewestelijken Raad Zeeland van S.D.A.P. en N.V.V. zal gehouden worden, blijkt veel be langstelling te bestaan. Gezien het aan tal opgaven verwacht men ongeveer 4000 deelnemers(sters). Deze meeting zal onder leiding staan van den Gewestelijken secretaris, het lid der Prov.' Staten, den heer Over- hoff. Medewerking zullen o.a. verlee nen de Zéèfawsche af deelingen van den Arbeiders-Sportbond, A. J. C. en drie Ai-beiders-Zangvereenigingen n.l. die uit Middelburg, Goes en Vlissingen. Er zal ook „en massa" gezongen worden onder leiding van den heer W. Henge- veld. Hoewel één der bladen reeds gerui- DEN SOETEN INVAL SEDERT 182X men tijd geleden over het toestaan van muziek op Zondag gewaagde, kunnen we mededeelen, dat pas deze week yan B. en W. toestemming verkregen werd voor het houden van een demonstratie met muziek en vaandels. Deze demon stratie vindt plaats tusschen 4 eh 5 uur Cinema „Slot Ostende". „Trader Horn" met Harry Carey Edwina Booth, Duncan Renaldo, Mutia Omoolu, e.a. Aloysius Horn, een handelaar, trekt de rivier op om met de inboorlingen handel te drijven. Hij wordt vergezeld door Peru, den zoon van een oud vriend. Peru, die nooit eerder in Afri ka geweest is, beschouwt den tocht als een vacantie-uitstapje, tot de wil de dieren en de bewijzen van de wreedheid der inboorlingen hem een anderen indruk ge^en. Terwijl zij zaken doen in een dorp, breekt de „Juju", een soort heiligen oorlog, uit. Zij verlaten overhaast het dorp, nadat twee van hun safari ge dood zijn. Peru stelt voor terug te keeren, maar Horn weigert. Zij trek ken verder en ontmoeten een zende linge, die zoekt naar haar verloren dochter. Zij heeft gehoord, dat tus schen de wilde Isorgi een „Blanke Go din" leeft en is overtuigd, dat dit haar dochter moet zijn. De zendelinge wordt echter ver moord en Horn dringt met Peru het gebied van de Isorgi binnen. Zij vin den het meisje, een blanke wilde, priesteres van een wilden stam. Haar belangstelling voor de blanken wordt gewekt en ze redt hen van den dood, brengt hen in een boot over het meer en vergezelt hen op hun vlucht. Na verschillende spannende avonturen be reiken zij de nederzettingen der blan ken. Peru neemt het meisje mee naar zijn vaderland, terwijl Horn opnieuw de wildernis intrekt. Dit is beknopt de geschiedenis van deze film, maar wat daar om heen ge beurt is eigenlijk de grootste attactie van dit in de wildernis opgenomen werk, dat één der grootste gebeurte nissen in de geschiedenis der rolprent is. We meenen, dat dit echter vol doende bekend is, en velen, die de film reeds in de „Landbouw-Bioscoop" zagen, zullen haar gaarne nog eens wil len zien, en die de film nog niet „mede maakten", mogen deze gelegenheid ze ker niet verzuimen 1 Een interessant bijprogramma vult de voorstelling. Naar het pompstation. Men schrijft ons: Den leerlingen van de 5de klasse der R.H.B.S. alhier, werd door den directeur der Waterleiding-Mij. Zuid- Beveland, den heer ir. J. van Poel geest, Woensdagmiddag een bus-reisje naar het pompstation Ossendrecht aangeboden. Onder diens deskundige leiding werd de geheele inrichting, uit alle gezichtspunten, nauwkeurig on derzocht en uitgelegd. Een en ander heeft zeer bijgedragen tot de verschaf fing van een juist inzicht in de drink waterdistributie. DE RADIO-DOKTER, steeds en over al te ontbieden. J. M. POLDERMAN, Goes, Telef. 129. Examen typografie. Deze week zijn te Middelburg de examens gehouden, uitgaande van de Leerlingen-commissie voor de Typo grafie in Zeeland. Geslaagd is o.a. de drukker J. Ha- rinck werkzaam bij de firma Ooster- baan en Le Cointre te Goes. Landbouw-Bioscoop. „Drie dagen in de Patoet"", met Max Adalbart, Ida Wüst, Gretl Theimer, Paul Otto, Fritz Schulz, Felix Bres- sart, Lucie English e.a. We gelooven, dat we ditmaal beter doen, met niet de interessante en gees tige geschiedenis van dit bijzonder goede filmwerk te vermelden. Als het een verrassing blijft voor den lezer, zal deze er zeker nog te meer van ge nieten. Doch om te laten zien, wat ge boden wordt, volgen hier een paar recensies uit andere bladen: Avondpost: Eens te meer toont deze film, dat Bressart tot de beste Duit- sche komieken het woord is eigen lijk te plomp gerekend moet wor den. ,Haagsche Courant": Wij zagen den laatsten tijd zelden een zoo bijzonder geestig blijspel op het doek. Fijne hu mor en uitstekend spel kenmerkten de opvoering van dit stukje soldaten leven. ,Twentsch Dagblad": Elke rol in deze film is primal Elke figuur beant woordt geheel aan het doel; het schep pen van een allerdolste klucht. De inhoud van de film concentreert zich in een teer^ kwestie, maar hoewel daarmede nogal luchtig wordt omge sprongen^ gebeurt dit niet op aanstoo- telijke wijze en men amuseert zich dan ook kostelijk. „Groninger Dagblad": Voor alles zouden wij de aandacht willen vesti- op de buitengewoon knappe creatie van Felix Bressart (Nowotni). Opmer kelijk is trouwens, dat het spel over de geheele linie zoo goed is. Allerlei prachttypes worden hier ten tooneele gevoerd. Daar ook het verdere programma weer zeer belangwekkend is, mag een bezoek aan de „Landbouw" een bij zondere attractie genoemd worden. Nieuwe rijwielzaak. Zooals aangekondigd opende de heer M. J. Jeremiasse heden zijn nieu we rijwielzaak op den hoek Korte Nieuwstraat Oostwal. Zij, die zich den ouden toestand ter plaatse herinneren, zullen bij het be schouwen van het nieuwe gebouw, dat nu verrezen is, zeker toegeven, dat het geheel een groote aanwinst is voor dit wal- en singelgedeelte. En even fraai als het exterieur is, even praktisch is het interieur nu in gedeeld. De flinke winkel heeft twee ruime etalage-kasten, links geeft een deur toegang tot het kantoor en rechts tot het magazijn (eertijds werkplaats) en die beiden komen weer uit in de werkplaats, die niet minder dan een 50 M2. beslaat. Hierboven is de ruime en geriefelijk ingerichte woning ge legen. Een en ander is voorts zoo voor zien, dat de heer Jeremiasse, zoowel op het gebied van nieuwe rijwielen, onderdeelen, als reparatiewerk, zijn cliënten snel en degelijk kan helpen. We zagen b.v. de fraaie Gruno- en Junckerrijwielen (30 a 40 in voorraad) de bekende Juncker transport drie wieler, het lichte Sparta-motorrijwiel, honderden buiten- en binnenbanden, enz. enz. Kwaliteit en keuze dus! We twijfelen dan ook niet of de heer Jere miasse zal over den toeloop naar zijn nieuwe zaak, die op zulk een mooi punt gelegen is, niet te klagen hebben! Deelen we nog mede, dat architect was bureau-Rothuizen; aannemers Van Riet en De Bruïjne; schilder J. de Graaff en Zn.; electricien J. Knieriem en loodgieter J. Koppejan. De Geldersche winkel. Wij verwijzen onze lezers naar een in dit nummer voorkomende adver tentie, waarin de heer W. Joosse de opening van zijn nieuwe zaak in vleeschwaren, kaas, limonades, jams, bisquits, enz. in de Lange Vorststraat 88 aankondigt. Lido opent. Velen onzer lezers hebben reeds ge- ruimen tijd de werkzaamheden ge volgd aan het pand no. 25 in de Lange Kerkstraat, waar geleidelijk een win kelzaak verrees, die tot de mooiste van de stad gerekend moet worden. In een nadere beschrijving zullen we op een en ander nog terugkomen, daar we in deze regels slechts vermelden willen, dat „Lido", de nieuwe zaak in pand no. 25, morgen opent. En dat ve len „Lido" zullen bezoeken, lijkt ons wel zeker, gezien de vele lekkernijen, die tegen zulke lage prijzen, mede middels een advertentie in dit num mer, aangeboden worden! Bioscoop Schuttershof. In Schuttershof zal beide Pinkster dagen een bioscoopvoorstelling gege ven worden. Hoofdnummer is het groote filmwerk „Alleen op de wereld" naar het bekende boek van Hector Malot. In en uit. Ingekomen: J. Geensen-Blomaard, zonder beroep, van Kloetinge, Math. Smallegangesbuurt 45; M. E. Broek stra, zonder beroep, van De Lier, Ko ningstraat 3; M. Bareman, muziekon- derw., van Wolphaartsdijk, Bierkade la; Wed. I. G. J. Kakebeeke, zonder beroep, van Den Haag, Wijngaard straat 13; Wed. F. H. Filius, kraamver pleegster, van Wissenkerke, Oude Sin gel 78; C. Remijnse, dienstbode, van Heinkenszand, Kloetingscheweg 7; P. Cornelissen en gezin, insp. verz., van Kloetinge, Vosmaerstraat 2; W. Joosse en gezin, winkelier, van Kloetinge, Lange Vorststraat 88; F. Leijnse en ge zin, slager, van Middelburg, Koning straat 2; J. Bosman, dienstbode, van Nisse, Nieuwstraat 48. Vertrokken: M. Vermue, dienstbo de, naar Yerseke, A 29; H. J. van Op stal, boekhouder, naar Hilvarenbeek A 39; M. Smallegange, dienstbode, naar Kruiningen, Dorpsstraat; P. de Kok, slagersknecht, naar Ouddorp; A. J. Ronner, zonder beroep, naar Zwolle, Prins Hendrikstraat 3; P. M. 't Gilde, dienstbode, naar Terneuzen, Doelder- straat 2; W. Polderman, dienstbode, naar Krabbendïjke, 253; D. Hey, kin derjuffrouw, naar Heiligenstadt; A. v. Zweden, 5e machinist, naar Ned.-In- dië; A. J. J. Zelders geb. Buitendijk, zonder beroep, naar Souburg, C 263; J. J. Knopjes, dienstbode, naar Mid delburg, Loskade 260; P. van der Cin- gel, dienstbode, naar Wemeldinge, C 103. Overgeplaatst. De le luitenant J. H. Koole van het 14e reg. infanterie, werkzaam bij het Landstorm-Verband Middelburg met standplaats Terneuzen, wordt met in gang van 1 Juli a.s. overgeplaatst bij het 16e regiment infanterie te Amers foort. ,,Wat moet 't voor een wagen zijn, mijn heer?" vraagt de vriendelijke auto-hande laar, „moet-ie groot zijn?" ,,Ik heb een vrouw, acht kinderen en een schoonmoeder!" ,,Dan zou ik u adviseeren een renwa- gen te nemen, meneer; daarmee kunt u 't gauwst er van door gaan!" SPREEKBEURTEN. Doopsgezinde Gem. Zondag 15 Mei, le Pinksterdag, des avonds om 7 uur, ds. Koekebakker. Gereformeerde kerk. Zondag 15 Mei ,9.30 uur (Openb. Bel.) en 5.30 uur ds. v. d. Vegt. Oud Geref. Gemeente. Zondag 15 Mei leesbeurt. Chr. Evang. Gemeente. Zondag 15 Mei 's morgens half acht bidstond, half tien, twee uur en zes uur ds. v. d. Vis (medewerking van het zangkoor). Maandag geen dienst. DAN IN Jaarwedden burgemeesters. Ged. Staten van Zeeland deelen in het Provinciaal Blad mede, dat met ingang van 1 April op de jaarwedden van burgemees ters, secretarissen en ontvangers voor den tijd van 3 jaar een tijdelijke korting moet worden toegepast van 2 voor de 1ste f 2000 en 5 van het meerdere der jaar- lijksche bezoldiging voor hen, die gehuwd zijn of gehuwd geweest zijn en 2 ]/2 tot f 1000 en dan verder 5% voor hen, die niet gehuwd zijn en dit ook nooit zijn ge weest. De tijdelijke korting en eventueele pensioensaftrek mogen echter niet meer dan 8 bedragen. Besmettelijke ziekten. In Zeeland werden over de week van 1 tot en met 7 Mei o.a. de volgende geval len van besmettelijke ziekten aangegeven: Febris typhoïdea: Schore 3 (in één gezin). Middelburg gemaand. B. en W. van Middelburg doen een ern stig beroep op de velen, die achterstallig zijn in de voldoening van hun schuld voor het verbruik van gas, electriciteit en wa ter, en op hen, die er een gewoonte van maken, steeds de kwitanties bij eerste aan bieding te weigeren. Zij leggen er den na druk op, dat de hand zal worden gehou den aan het verbreken van den toevoer van gas, electrischen stroom en water, in dien men niet op tijd betaalt. De elite-veilingen. In 1930 heeft de veilingsvereeniging Zuid-Beveland" te Goes z.g. elite-veilin gen voor het fruit ingesteld. Nadien zijn verschillende andere veilingen tot de in stelling van dergelijke veilingen overge gaan, en werd het vorig jaar op initiatief van het Centraal Bureau voor Veilingen in Nederland een Fruitteelt-commissie in gesteld, welke voor de verbetering van het Hollandsche fruit werkzaam zal zijn. Het voornemen van deze commissie is, om evenals in enkele andere landen reeds ge schied is, z.g.n. standaards voor het fruit samen te stellen. De resultaten van de elite-veilingen te Goes, zijn in het afgeloopen jaar, vooral wat de prijzen betreft, bevredigend ge weest. Het streven is echter nog steeds om meer elite-fruit ter veiling te verkrijgen, waarbij ook onder de oogen wordt gezien, of sorteering enz. mogelijk aan de veilin gen zelf zou kunnen geschieden. Middelburg's slachthuis. Ged. Staten van Zeeland hebben hun goedkeuring onthouden aan het besluit van den gemeenteraad te Middelburg in zake het stichten van een openbaar slachthuis, en wei omdat daarin voorkomt het heffen van invoerkeurloon van geslacht vleesch. De verwachting tot den avond van 14 dezer luidt: meest matige Z.O. tot Z.W. wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk regenbuien met kans op onweer, weinig verande ring in temperatuur. LICHT OP. Zaterdag 14 Mei 8.15 uur Zondag 15 Mei 8.17 uur Maandag 16 Mei 8.18 uur Dinsdag 17 Mei 8.20 uur Woendag 18 Mei 8.21 uur den de kennis, .vap tuinbouw- en groenten- teelt. Het ledental klom tot 89, 10 nieuwe leden traden toe, er zijn 48 begunstigers, 5 bedankten. Een proefveld in zake ziektebestrijding en een deskundige commissie hiervoor wer den aangewezen. Opgewekt werd tot trouw bezoek van de, vergaderingen. De secretaris deed vervolgens als afge vaardigde van de te Goes gehouden ver gadering van de besturen van de vereeni- gingen van oud-leerlingen verslag. Ingekomen stukken: de vereeniging van oud-leerlingen te Zierikzee verzoekt, voor de aldaar te houden fruit-, bloemen- en groentententoonstelling een medaille be schikbaar te stellen. Het bestuur adviseer de deze aanvrage in te willigen. Aldus werd besloten. PLAATSELIJK NIEUWS HANSWEERT. Door de postduivenvereeniging ,,De Blauwe Doffer", werd een wedvlucht ge houden van Quiévrain. Afstand 118 K.M. De uitslag luidt als volgt: le, 2e, 21e, 22e en 23e pr. D. J. van der Have, Kapelle; 3e, 5e en 10e pr. C. Bogaart, 4e pr. Mollet, 6e en 17e pr. A. Krombeen, 7e en 26e pr. Verhagen, 8e, 14e, 15e en 25e pr. J. P. Theenaart, 9e pr. Smallegange, 11e en 12e pr. J. Meyer, 13e en 20e pr. Blauwkamer. 16e pr. Sanderse, 18e en 19e pr. L. Nieu- wenhuize, 24e pr. A. de Klerk. Het fanfare-gezelschap „Scheldegalm", zal op lsten Pinksterdag deelnemen aan het groot Internationaal Muziekconcours te Capellen (België). KAPELLE. Oud-leerlingen tuinbouwcursussen. Onder voorzitterschap van den heer W. Glas kwam de vereeniging van oud-leer lingen van de Tuinbouwcursussen in jaar vergadering bijeen in het lokaal „Obadja". De voorzitter wees in zijn openingswoord er o.a. op, dat in het afgeloopen vereeni- gingsjaar een vrijwel algemeene activiteit van de leden viel waar te nemen. Uit het jaarverslag van den secretaris, L. Willeboer, bleek, dat men niet bij de pakken was blijven neerzitten. Een excur sie werd ondernomen naar Schouwen, on der leiding van den heer Hendrikse. Er werd veel genoten. Gehouden werden vijf leden- en drie bestuursvergaderingen. De lezingen waren goed bezocht en bevorder- 0 25 fECHTE FRIESCHE 7^1 y. 20 50 cf perons^ c/Ket punten o.a. voor fricsch Aardewerk en Koperwerk. De penningmeester, de heer Johs. Oele, deed rekening en verantwoording over ge houden beheer, een kas-tekort werd ge meld van f 18,28, hetwelk kon aangevuld worden uit de reservekas Tot nazien van de rekening werden be noemd de heéren L. Kruger en J. Glas Mz. Bij monde van den heer Kruger werd ge adviseerd tot vaststelling. Aldus beslóten. Bij acclamatie-werd de penningmeester, Johs. Oele, als bestuurslid herkozen, in de ontstane vacature door het bedanken van den heer P. Eversdijk Jacz., werd gekozen de heer Nic. Eversdijk Mz. Bespreking te houden excursie: Het be stuur stelde voor: met autobussen naar Noord-Brabant; de te houden route werd uitgestippeld. De heer A. van Liere stelde voor: per motorboot naar Gent. Besloten werd naar Noord-Brabant te gaan, plaatsen en bedrijven te bezichtigen als was aangegeven, f 75,uit de kas te voteeren en als datum vast te stellen 11 Juni aanstaande. KRABBENDÏJKE. Op den 2den Pinksterdag vindt één post bestelling plaats. Er is geen gelegenheid om correspondentie af te halen. KORTGENE. Met ingang van 15 Mei is verplaatst van Terneuzen naar Kortgene, de technisch ambtenaar van den Prov. Waterstaat, de VRIJDAG. Het is met de dieren dik wijls precies als met de menschen, soms krijgen ze ineens genoeg van het werken en geven er dan den brui aan. Zoo was het vorige week ook met een paard van Van Gend en Loos, dat onver wacht met wagen en al op hol en naar zijn stal in de Brouwersgang ging. Den wagen wist het paard ook nog kwijt te raken, want die bleef tegen het P. Z. E. M.-kan- toor hangen. Het lijkt wel op „lijdzaam" verzet tegen de loonsverlagingen en ont slagen bij de sporen, want staken mogen ze niet, zooals U misschien wel weet. Maar er moet geld bij, heeft de directeur gezegd, en daarom moet op alles bezuinigd wor den. Ik heb wel eens gedacht, als ze eens wat meer reclame maakten, en wat aardi ger waren, zou het misschien beter gaan. Ze zeggen nooit eens, als je een pakje brengt „vriendelijk bedankt hoor", of „hebt U niets vergeten", of „U moet toch ook eens iets naar Den Helder sturen", of zooiets, maar ze kijken meestal net, of je blij moet zijn, dat ze het voor je doen.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2