Hoofdpijn en Kiespijn Stadsnieuws Sport. Rechtszaken Binnenland controleering van watermeters. Jaarlijks worden 1500 meters gecontroleerd; tot op heden werden die opgezonden naar elders, wat f 5,50 per stuk kostte, thans kan, door aankoop van dit gebouw, de Mij. dit zelve doen. Deze uitgaaf zal dus spoedig een be sparing blijken. Wat betreft het scheppen van een gelegenheid om ook op Oostker- ke water beschikbaar te hebben voor hen, die niet met hun perceel aan het buizennet gelegen zijn, werd medegedeeld, dat de heer P. Platteeuw, alhier, bereid is, zich met de uitgaaf van water te belasten. De voorzitter deelde verder mede, dat door de K. N. A. C. f 100, de A. N. W. B f 100 en door de B. B. N. f50, samen f 250, is bijgedragen aan de verbetering Hoek Papeweg—-Veerweg. Van de verschillende caféhouders was een verzoek ingekomen, inhoudende, het vergunningsrecht niet te verhoogen, daar dit thans van f 25 op f 40 is gebracht. B. en W. antwoordden, dat het volgens de nieuwe Drankwet niet mogelijk is, hieraan iets te veranderen. Zij stellen zich echter voor, bij de vaststelling van de personeele belasting bij den raad voorstellen in te dienen, welke kunnen leiden tot verminde ring van de lasten van de caféhouders. Een en ander werd met alg. st. goedgevon den. De Winkelsluitingswet werd na ont vangen circulaire van den betrokken mi nister opnieuw, eenigszins gewijzigd, vast gesteld. De heer Van Oeveren zeide, dat de wet toelaat haar 21 dagen per jaar bui ten werking te stellen. Hij stelde daarom voor de wet voor den Woensdag van 11 Mei t. e. m. 28 Sept. buiten werking te stellen. Met alg. st. aangenomen. De heer Snoodijk vroeg hoe art. 4 moet worden gehandhaafd in verband met Chr. feestda gen, of dan de avond voordien als een Zaterdagavond mag worden beschouwd? Na eenige bespreking werd besloten hiervoor geen bepaling in de wet op te ne men, omdat men algemeen van oordeel was, dat dit zich hier gemakkelijk zelf re gelt. De verordening ,,eischen benoembaar heid veldwachters" werd overeenkomstig de ontvangen circulaire vastgesteld. Bij de bespreking verbetering hoek Pa peweg—'Achterweg hield de heer Van Oeveren een uitgebreid betoog, speciaal in zake het besluit van Ged. Staten tot wijziging van het raadsbesluit der vorige vergadering, welk betoog door den heer Snoodijk nog werd aangevuld. Laatste spr. zeide, hierop niet terug te willen komen, omdat het werk reeds is uitgevoerd, maar mócht in de toekomst zich zoo iets voor doen, dan zal hij niet aarzelen een voor stel in te dienen om tegen een dergelijk besluit in beroep te gaan bij de Kroon. Na deze bespreking werd met alg. st. in be ginsel besloten den hoek Achterweg-Pape- weg te verbeteren, en ook den hoek Ach terweg Dorpsstraat Besloten werd aan het comité van actie in zake de tramwegen op Zuid-Beveland een crediet te verleenen. Bij de bespreking over al of niet ophef fing of vermindering van de passagiers- treinen op m.g.n. lijn, was men algemeen voor de instandhouding en onverminderde passagierstreinen. Op een verzoek van C. J. Koeman om vergoeding volgens art. 13 der L. O.-wet 1920, werd gunstig beschikt. De heer Van Oeveren stelde de vraag, of, nu algemeen de onkosten van onderhoud van rijwielen belangrijk lager zijn geworden, er geen aanleiding bestaat deze vergoedingen eenigszins te herzien. De voorzitter zeide toe dat, dit in de vergadering van B. en W. een punt van overweging zal uitmaken. De heer Snoodijk stelde de vraag of nu er in dit deel van de gemeente zooveel schoolkinderen zijn, waar vergoeding voor moet worden betaald, er geen voordeeliger weg is te vinden, b.v. per autobus. Ook dit zal worden onderzocht. Bij de rondvraag besprak de heer Snoo dijk de wijze waarop laatst in de gemeente geld is ingezameld voor een poppenkast- vertooning voor de schoolkinderen. Naar hem is ter oore gekomen is hiervoor f 70 opgehaald. Gaarne zag spr., dat voor der gelijke dingen voortaan door B. en W. geen toestemming meer werd verleend, daar er van dergelijke vertooningen geen opvoe dende kracht uitgaat. De voorzitter zeide toe, met de wensch van den heer Snoodijk rekening te zullen houden. VEEL STORING OP KORTE GOLF? Vrijwel elk toestel kan verbeterd worden. J. M. POLDERMAN, Goes, Telef. 129. Baldadige voetballers. Men schrijft uit Tholen aan ,,De Zeeuw". Na afloop der Zaterdag j.l. gehouden voetbalmatch alhier, is het op de haven nog een geheel relletje geweest. Eenige voetballers uit Rilland, welke in een na burige gemeente hadden gematcht, meen den, Tholen des avonds zoo'n beetje over eind te zetten. In het hotel Zeeland maak ten zij zoodanig spektakel, dat zij door den eigenaar met een biljart-queue naar buiten zijn gewerkt. De heeren waren hier echter nog niét mede tevreden en verniel den in hun brooddronkenheid nog een groote ruit. Toen de politie kwam, waren de helden spoedig zeer kalm en voldeden zij aan den eisch de door hen gemaakte schade te vergoeden. Laten de Rilland- sche voetballers voortaan eens toonen, dat de sport veredelt Brand te Arnemuiden. Gisteravond tegen half twaalf werd brand ontdekt in den kelder van den rij wielhandelaar Vermeer, midden in Arne muiden. De burgemeester belde onmiddel lijk de Middélbürgsche brandweer op en even later reed de groote autospuit met volle bemanning naar de naburige ge meente. Men stond daar versteld over de snelheid, waarmede Middelburg present was en nog voor de plaatselijke brand weer water kon geven, vingen de Middel burgers den strijd tegen het vuur aan en konden door den kelder onder water te zetten, voorkomen, dat het vuur het per ceel zelf aantastte. Het zou voor de plaat selijke brandweer, gezien den grooten af stand, waarover het water moest worden aangevoerd, een zware taak zijn gewor den, in het dicht bebouwde deel der ge meente. Het is wederom een bewijs, hoe noo- dig het is, de onderlinge hulp geregeld te hebben. Oude grafsteen. Op den ,,Bol", ook wel „Lodijke" ge naamd, is door het visschersvaartuig YE, firma C. D. Klos, in zijn korren opge haald een grafsteen, waarop staat geschre ven: „mber 1622 ende sijne huisvrouw Grietje Witte ende sterft op 8 April Anno 1626. De steen is nog zeer goed leesbaar, hoewel hij bijna 300 jaar in fiet water heeft gelegen. WINKELSLUITING. Burgemeester eri Wethouders van Goes brengen ter kennis, dat door den Raad dier gemeente in zijn verga dering van 22 April 1932 is vastgesteld het volgende besluit: De Raad der gemeente Goes; Gelet op het bepaalde in artikel 9, derde lid der Winkelsluitingswet (Staatsblad 1930 no. 460) Besluit: 1. Met afwijking van het bepaalde in artikel 4, tweede en derde lid der wet wordt toegestaan om een winkel voor het publiek geopend te hebben tot des namiddags 11 uur; a. op 1 Januari; b. op den Zaterdag, onmiddellijk voorafgaande aan de Christelijke Pa- schen; c. op den Chrisfelijken 2enPaasch- dag; d. op den Hemelvaartsdag; e. op den Zaterdag, onmiddellijk voorafgaande aan de Christelijke Pink steren; f. op den Christelijken 2en Pink sterdag g. van den derden Dinsdag in Aug. tot en met den Dinsdag daarop vol gende; h. op den voorlaatsten Dinsdag, den onmiddellijk daarop volgenden Zaterdag en den laatsten Dinsdag in November; i. op 24 December; j. op 26 December; k. op 31 December. 2. Het bepaalde in het vorige lid sub a, g, i, j en k is niet van toepas sing, wanneer de daarin aangegeven dag op Zondag valt. 3. Dit besluit treedt jn .werking op 1 Mei 1932. Goes, den 3 Mei 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, HAJENIUS, Burgemeester. VAN BALLEGOIJEN DE JONG, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Goes brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de firma Koning en Vlieger te Goes om ver gunning tot het uitbreiden van de be. staande inrichting tot het machinaal schoonmaken van zaaigraan door het vervangen van de .472 P.K. petroleum- motor door 3 electro-motóren in het perceel, kadastraal bekend gemeente Goes sectie D no. 2652, plaatselijk ge merkt 's Heer Hendrikskinderenstraat no. 72. Op Dinsdag 17 Mei, des voor middags 11 uur, zal ten Stad- huize gelegenheid bestaan om bezwa ren tegen de inwilliging van dit ver zoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen vóór het bovengemelde tijdstip ter secretarie der gemeente kennis ne men van de ter zake ingekomen schrif turen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeen komstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeen tebestuur zijn verschenen teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Goes, den 3 Mei 1932. Burgemeester en Wethouder^, voornoemd, HAJENIUS, Burgemeester. VAN BALLEGOYEN DE JONG, Secretaris. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Goes brengen ter algemeene kennis, dat bij hen is ingekomen een ver zoekschrift van iTheophilus Verhoeven, oud 44 jaren, caféhouder, wonende te Goes, om een tapvergunning voor de voorzaal van het perceel, kadastraal bekend gemeente Goes sectie D. no. 755, gelegen aan de Ganzepoortstraat, plaatselijk gemerkt no. 30. Binnen twee weken, nadat deze be kendmaking is geschied, kan ieder te gen het verleenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Goes, den 3 Mei 1932. Burgemeester en Wethouder» voornoemd, HAJENIUS, Burgemeester. VAN BALLEGOYEN DE JONG, Secretaris. Onderwijs-jubileum. Maandagavond werd in de Prins van Oranje een ouderavond gehouden van de Chr. school. Deze avond droeg een feestelijk karakter in verband met het jubileum van het hoofd der school, den heer Nederhand. Nadat den heer en mevr. Nederhand een welkomstlied was toegezongen, richtte de voorzitter, de heer L. Smit, zich in hartelijke bewoordingen tot den jubilaris en dankte hem ten zeer ste voor alles wat hij voor het Christe lijk onderwijs had gedaan, speciaal voor de Chr. school te Goes, waaraan hij nu 9 jaar is verbonden. Namens de ver. bood spr. den jubilaris daarna een cadeau onder enveloppe aan. Verder voerden het woord de hee ren J. Vreeke (namens het personeel), F. G. C. Rothuizen (namens de ouders), mr. J. W. Goedbloed (namens Burg. en Weth.) en R. van der Welle te Mid delburg als vriend. Namens het per soneel werd den heer Nederhand een staande schemerlamp aangeboden. De jubilaris bracht allen hartelijk dank voor de vriendelijke woorden en de aangeboden geschenken. Deelen we nog mede, dat onder de schriftelijke en telegrafische geluk- wenschen er ook een was van den in specteur L. O. De Middensfandsbank. Maandag heeft de Nederlandsche Middensfandsbank, die tot nu toe kan toor hield in het Polderhuis op de Groote Markt, alhier, haar eigen ge bouw betrokken, in het geheel gemo derniseerde pand aan de Wijngaard straat, waarin voorheen De Kanter en Hordijks Bank gevestigd was. Jusfifie-Tourisme. Ongeveer 100 Nederlandsche kan tonrechters komen Zaterdag a.s. naar Zeeland. Van Middelburg uit zullen de heeren een uitstapje maken naar Bel gië met touringcar en autobussen van den heer J. van Fraassen, alhier. Jubileum Heilsleger. Zondag 8 Mei zal het 40 jaar gele den zijn, dat het Leger des Heils ook in onze stad officieel gevestigd werd. Dit feit zal feestelijk worden herdacht. Kolonel Stankuweït, de chef-secreta ris in Nederland, zal op Zaterdag 7 Mei, des avonds 8 uur in het gebouw van het Leger een feestmeeting leide.n. De Edelachtbare heer burgemeester van Goes en Dr. Schmidt, Ned. Herv. predikant te Kapelle, zullen dien avond ook het woord voeren. Tevoren maakt het muziekcorps een marsch door de stad, vertrekkende van het station, na aankomst van trein 6.35 uur. Het zal den Heilsoldaten van Goes op dezen avond zeker niet aan belang stelling ontbreken en er is alle reden om te verwachten, dat het gebouw vol zal zijn. Op Zondag 8 Mei leiden Ko lonel en mevr. Stankuweit drie belang rijke diensten; de feestelijkheden zul len een volle week worden voortgezet en des avonds zullen oud-officieren van Goes openbare meetings houden, terwijl Majoor Bruijns van Amsterdam Zondag 15 Mei de sluitingsdiensten zal leiden. De Strijdkreet. In verband met dezen gedenkdag verscheen een speciaal Goes-nummer van de „Strijdkreet", met verschillen de foto's van onderdeelen van het ju- bileerende korps. Verder bevat het blad van veel waardeering getuigende bijdragen van den burgemeester van Goes, den heer Hajenius, de wethouders, de heeren Van Melle en Mr. Goedbloed, en van de predikanten Ds. Steinz en Ds. v. d. Vis. Oude herinneringen worden opge haald door kapitein Harïnck te Assen en zijn echtgenoote kapiteine Harinck- Den Boer en door majoor J. de Dreu, terwijl de correspondent vertelt van den tijd toen het Leger in Goes kwam. We willen onze lezers aanraden zich van dit vooral voor Goes zoo belang wekkende nummer te voorzien. „Slot Osfende". „Marine Pronkstukken", met Wil liam Haines, Anira Page, Karl Dane e.a. Aan boord van een Amerikaansche kruiser trachten Jack Kelly en Swen Swanson elkaar zooveel mogelijk poet sen te bakken, hetgeen beide partijen vaak gelukt en waarbij zij zich heerlijk in hun element voelen. Als belooning voor hun goede werk tijdens de ma noeuvres krijgt de bemanning van den kruiser een invitatie voor een dans avond van de vrouwenclub „Hulp in nood". Daar leert Jack Alice kennen en zooals het een goed zeeman be taamt.... zijn hart staat snel in vlam. Hij brengt het meisje naar huis, gaat nog even mee, maar wordt dan ont dekt door Alices moeder, die, zooals men zegt: niet mis is. Mevrouw Brown heeft een vreeselijken hekel aan zee lui (zij trouwde er een) en ontzegt Jack haar huis, tot groote woede van haar dochter. Als de matroos echter den volgenden dag weer verschijnt en zelfs in den avond het huis binnen dringt, geraakt mevrouw Brown in een zoodanig stadium van woede, dat een groote scene volgt. Alice, niet van plan nog langer als kind behandeld te worden kiest partij voor Jack en ver laat met hem het huis. De ouders worden in hun idee om trent Alice bedrogen. Het meisje komt niet terug, zooals zij verwachtten, maar het blijkt toch ook, dat ze een beetje overhaast zich aan Jack toevertrouwd heeft, want deze voelt er niets voor om te trouwen en.... gaat heen, het meisje treurig achterlatend, doch ver onderstellend, dat ze wel naar het ouderlijk huis terug zal gaan. Alice is echter stijfkoppig; ze zal haar eigen weg wel vinden. Er volgt nu een tijd van complica ties, die echter een gelukkig einde neemt, al zijn de omstandigheden voor de betrokkenen vaak zeer dramatisch. Een film, die zeker elk in den smaak zal vallen, bijzonder goed gespeeld. Dat waarborgen ook de „filmsterren" wel. Ook het verdere programma loont een tocht naar Slot Ostende. Gevonden voorwerpen. In de maand April 1932 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaan de voorwerpen als gevonden aangege ven, en zijn aldaar verdere inlichtin gen betreffende deze voorwerpen te bekomen: Een jasje, twee zilveren ringetjes, een electrische rijwiellantaarn, een re ticule, een sjaal, een kindermuts, een rijwielbelastingmerk 1932-'33, vierhand schoenen, een rijwielhandbeschermer, een regenhoed, 2 portemonnaies met inhoud, een sleutel, een loupe, twee huissleutels, een zakmes, een spaarpot, een snoer koralen, een sigarenpijpje in etui, twee taschjes met inhoud, een gummi balletje, een zilveren lucifers doosje, een mantelceintuur, een zilve ren collier en een zakdoek. Liga film-programma. Zooals per advertentie vermeld, zul len morgen in de Prins van Oranje filmvoorstellingen worden gegeven. O.a. wordt „Menschen am Sontag" ver toond. We lazen hierover in „De Cou rant" een zeer enthousiaste recensie, met o.a. de opmerking „waarom maakt niet iedereen zulke films?!" en ik vind het een der liefste, beste films die ik zag." Ook over „Filmwonderen" Jazen we een mooie beoordeeling zoodat een tocht naar de Prins van Oranje zich zeker wel loonen zal. Concert „De Symphonie". Het gisteravond in de Prins van Oranje door „De Symphonie" gegeven concert, trok vrij veel belangstelling Onder de gegeven nummers was zeer veel goeds en het publiek toonde zich opgetogen, vooral ook over solo's van de heeren Iz. Melse (fluit) en J. v. Loo (cello). In ons volgend nummer hopen we op een en ander nog nader terug te komen. Veemarkt. Ter veemarkt van Dinsdag j.l. wa ren aangevoerd 19 biggen. Voetbal. „Goes"'—„Het Noorden". Naar we reeds eer aankondigden, krijgt „Goes" morgen „Het Noorden" uit Rot terdam op bezoek. Zooals men ziet, pakt het bestuur wel aan om het eerste elftal practische oefe ning bij te brengen en wij hopen, dat het elftal dit beloonen zal, door morgen ook eens aan te pakken! Dit moet echter niet leiden tot „zwoe gen" alleen, maar moet meer nog een po gen zijn om de techniek en tactiek te ver beteren. Met zulk een oefenwedstrijd heeft men zoo fraai de gelegenheid om te trach ten alles op de beste wijze te doen, iets wat men, als het „om de knikkers" gaat, vaak niet durft probeer en, uit vrees dat het mislukken zal. Morgen doet een mis lukking er niets toe, maar morgen telt al leen, wat aan ondervinding wordt opge daan. In de eerste plaats dan: steeds positie kiezen; eiken bal zuiver plaatsen (altijd zoo laag mogelijk, of het moet een voor zet zijn op kop-hoogte); niet pingelen met den bal, maar snel overgeven (alleen de voorwaartsen mogen, als de kans gunstig is, trachten door solospel in schot-positie te komen; drijvende backs zijn gevaarlijk en houden het spel op, en drijvende halfs zijn oorzaak van buitenspelen tenslotte, wees niet bang om een schot te lossen, wanneer geen der anderen in betere posi tie is en verder samenspel, de toestand al leen nog moeilijker kan maken. Tracht „Goes" deze theorie in practijk te brengen, dan verwachten we een mooien wedstrijd en zullen zeker ook de toeschou wers, die we in grooten getale verwach ten, tevreden zijn. Deelen we nog mede, dat 2de Pinkster dag N.O.A.D. I uit Tilburg, op bezoek komt! zullen spoedig bedaren door Mijnhardt's Poeders Vraag daarom Mijnhardt's hoofdpijn poeders en Mijnhardt s Kiespijnpoeders Alleen echt als op doos en poeders de naam Mijnhardt staat. Let bij het koopen hierop. Per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. Geweigerde inkwartiering. De Hooge Raad te 's Gravenhage behandelde het cassatieberoep van ds. J. L. Faber, lid der Tweede Kamer, die in September j.l. geweigerd zou heb ben tijdens de manoeuvres een offi cier in zijn woning te Zutfen in te kwartieren. Wegens overtreding der Inkwartieringswet werd ds. Faber ver volgd en in eerste instantie door den kantonrechter ontslagen van rechts vervolging. De ambtenaar van het O. M. ging in appèj, waarop de rechtbank verdachte veroordeelde tot f75 boete, subs, een maand hechtenis. Namens veroordeelde lichtte mr. J. de Vrieze uit Amsterdam vijf cassatie- middelen toe. In hoofdzaak wordt er bezwaar tegen gemaakt dat aan ds. Faber niet duidelijk kon blijken dat de lastgeving tot inkwartiering door den burgemeester werd gedaan; het betreffende stuk was niet, zooals de wet kennelijk bedoeld heeft, door den burgemeester onderteekend. Of ds. Faber heeft kunnen begrijpen, dat de lastgeving namens den burgemeester werd gedaan, doet volgens pleiter niet ter zake. Ten slotte maakte pleiter er bezwaar tegen dat de rechtbank vol gens het vonnis beraadslaagd heeft op grond van een niet bestaand wetsar tikel. De advocaat-generaal, mr. Wijnveldt zal op 18 Mei a.s. conclusie nemen. Hef Margarinewetje. En drii Lovink. Naar het Handelsblad verneemt, zal dr. H. J. Lovïnk, lid der Tweede Ka mer, voorzitter der Holl. Mij. van Landbouw en voorzitter der door de regeering ingestelde Landbouw-crisis- commissïe, niet deelnemen aan de be slissing van de Kamer nopens het Margarinewetje. Wij herinneren er aan, dat deze door dr. Lovink gepresideerde regee- ringscommïssie de regeering inzake steun aan de veehouderij had geadvi seerd een accijnsheffing op boter en margarine, doch dat de regeering dit advies ter zijde heeft gelegd en dat der particuliere zuivelindustrie, behel zende accijns voor boter en mengge- bod voor margarine, heeft overgeno men. Geruchten, volgens welke de com-' missie-Lovïnk, naaf aanleiding van de zen gang van zaken en bloc zal aftre den, berusten niet op waarheid. Wel iswaar is dit denkbeeld bij eenige le den, o.a. bij dr. Lovink zelf, opge komen, doch de meerderheid is er te gen. Ned. industrie benadeeld? De heer Kortenhorst heeft aan den minister van Waterstaat vragen ge- WOENSDAG. Bij ons thuis hangt een spreuk waar op staat „wie procedeert om een koe, geeft er één toe", maar dat is met veel andere dingen al precies eender. Het is natuurlijk altijd dom, als je met iemand ruzie maakt, maar je weet dikwijls zelf niet, hoe het komt, en omdat je dan ook wel eens vergeet, dat je eigenlijk voor ontwapening moet zijn, sla je er soms ook op eer je het weet, of probeer je twee klappen terug te geven als je er zelf al één te pakken hebt. En daarom kan ik wel be grijpen, dat het zoo uit kwam, dat W. d. B. uit Gorcum E. v. H. uit Goes een klap gaf, en dat y. H. toen d. B. een trap gaf; maar ik vind 'het dom van ze, dat de po litie het te weten kwam. Want nu konden ze ieder nog tien gulden boete betalen ook, of moeten ze ieder vijf dagen naar de ge vangenis. Maar ze zullen het eerste kie zen, net als die man, tegen wien de rech ter zei: je hebt 25 gulden of 14 dagen, wat wil je? En toen zei die man: geef mij maar liever een lappie van 25, edelachtbare.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2