De weg tot geluk N° 55 Woensdag A Mei 1952 Ii9® Jaargang. ProViDcienieuWs Reclame-aanbiedingen. LINTVELT's BAZAR ABONNEMENT Prijs per kwartaal in Goes ƒ2»— buiten Goes ƒ2»— Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag'» Woensdag en Vrijdagavond. GOESCHE i COURANT UitgaveNaamlooze Vennootschap Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf Telefoonnummer 17, na 17.30 No. 244 aevestiad te Goes. en Kleeuwens 6 Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf gevestigd te Goes, ADVERTENTIEN van 1—5 regels 1»20, elke regel meer 24 cent. Driemaal plaatsing wordt 2 maal berekend. Dienst aanbiedingen en aanvragen 15 ct, per regel. Advertentiën worden aangenomen tot 12 uur voorm. DE OESTERCULTUUR. De misère en het pachtstelsel. Men schrijft aan de „N. R. Crt." Hoevele malen is daarover door belang hebbenden reeds geklaagd en geschreven, gelijk onlangs weer in verschillende bladen? En men kan wel zeggen in de laatste vijftig jaren. Hoe lang zal dit nog zoo voortduren? Ons antwoord is: zoolang of zoo dik wijls als er tegenslag is, hetzij door on gunstige natuur-invloeden in de cultuur, hetzij door laagconjunctuur in den handel, tenzij Inderdaad de huidige tegenslag is door de beide genoemde oorzaken wel heel erg, Zóó erg, dat hij niet alleen de kweekers- pachters, maar ook de industrie zelve, en daarmede tevens de in deze industrie werk- zame bevolking, ten zeerste bedreigt. Maatregelen van hoogerhand zijn dan ook gebiedend noodzakelijk en wel zoo spoedig mogelijk. De moeilijke vraag is evenwel: welke maatregelen? In den langen loop der tijden zijn er reeds zoo vele genomen. Steeds echter zon der het gewenschte resultaat. Maar, naar onze meening, kon dit ook bezwaarlijk anders, nu en nimmer, aange zien de oorzaak van het onderwerpelijk ziekte-proces elders moet worden gezocht. Die oorzaak schuilt in het pachtstelsel. Het stelsel, dat enorm veel nationaal en parti culier kapitaal heeft verloren doen gaan in het begintijdperk der Zeeuwsche oester- industrie en ook later. De pachtsommen waren in een luttel aantal jaren zóó hoog opgedreven, dat er al zeer weinig tegenslag noodig was om een catastrofe als deze te brengen. Elke ingewijde begreep deze oorzaak. Er veranderde toen veel in de oester- industrie, maar het pachtstelsel bleef onbe grijpelijkerwijs onveranderd, althans de grondoorzaak bleef gehandhaafd. Wie worden er nu onder dit stelsel pachter? Veelal niet degenen, die kapitaal te verliezen hadden. Ook niet zij, die nauw gezet van geweten genoeg waren om het er niet op te durven wagen, dat de uit komsten der visscherij enz. genoeg zouden opleveren om aan het einde van het pacht- jaar, daarvan de pacht te kunnen betalen. Neen, het waren eenvoudig, behoudens enkele uitzonderingen, de avonturiers. Zij die niets te verliezen hadden. En tot deze categorie behoorden ook de borgen. Voor een zeer kleine fractie van de oor spronkelijke waarde verschaften zij zich de hoogst noodige installatie voor hun pas gesticht bedrijf en daarmee begon eerst echt het tijdperk der eindelooze reeks van klachten bij de tegenslagen van de latere tijden. Een toestand, welke maar al te zeer werd bestendigd en aangewakkerd door het telkens van regeeringswege toegepaste „kassian'-systeem van pachtreductie of zelfs geheele kwijtschelding na een jaar van tegenslag. En hierbij komt dan nog, dat juist zij de avonturiers er geen been in zien om bij elke nieuwe verpachting de geboden sommen tot ver buiten redelijke perken op te drijven. Uit het bovenstaande moge genoegzaam DEZE WEEK SPECIALE FEUILLETON door E» PHILIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van M. HELLEMA. VIII. Gerald, uitgeput door de lange reis vol ontberingen, trok aan de groote ijzeren bel van de gesloten deur van Elsa Franks' huis in Sokar met een gevoel van verlich ting, dat het eerste gedeelte van zijn zen ding was verricht. De straat moest vroe ger een der voornaamste zijn geweest. De huizen waren hoog, stevig gebouwd en werden waarschijnlijk bewoond door rijke kooplieden. Nu werden ze meestal bij ge deelten verhuurd. Juist tegenover de plek, waar Gerald stond te wachten, liepen mannen en vrouwen met vervallen, som bere gezichten voortdurend in en uit een breeden ingang, waar de poorten geheel waren weggenomen. Ze droegen zakken of manden half voltooide laarzen, en het geluid van een eentonig gehamer verried de aanwezigheid van een fabriek zonder machines. Midden op den weg lagen roes tige rails, met gras begroeid de over blijfselen van een tramdienst. De meeste huizen schenen leeg of overvol geslo- voor hem, die eenig begrip van economie en handel bezit, gebleken zijn, dat hier in grijpen noodzakelijk is. Ook zal hem dui delijk zijn, dat de oester-industrie zich niet leent voor niet-kapitaalkrachtige onderne mers. En vooral, dat wèl-kapitaalkrachti- gen beschermd behooren te worden tegen de avonturiers, opdat er weer een toestand kan ontstaan als weleer vóór de eerste catastrofe, toen er welvaart heerschte on der de werknemende bevolking, toen deze nog niet in de verleiding werd gebracht om een eigen zeer riskant! bedrijf op te zetten, waaroe ten eenenmale de noodige middelen ontbraken en welke thans voor het grootste gedeelte nog ontbreken. En dit kan, mits het pachtstelsel een kleine doch ingrijpende verandering onder gaat. Men bepale hiertoe enkel, dat voor de thans en later ook in de toekomst, in gegeven en opnieuw te verpachten percee- len de pachtsom één jaar vooruit zal be hooren te worden betaald. „De Cost gaat nu eenmaal voor de baet uit". Eerste Hulpposten. De uitzetting van Eerste Hulpposten voor verkeersongelukken van het Oranje Kruis is voortgezet. In Noord-Beveland werden meldingposten gevestigd in Kort- gene, Wissekerke en Colijnsplaat, terwijl in Kamperland en Kats telefoonposten wer den ingesteld. Op Zuid-Beveland zijn nog meldingposten uitgezet op Wolphaartsdijk en 's-Heerenhoek met de telefoonposten Wolphaartsdijksche Veer, Wilhelminadorp en Borssele. Aan de meldingposten op Walcheren is toegevoegd Veere. Genootschap van Wetenschappen, Onder de jongste aanwinsten van het Zeeuwsch Genootschap van Wetenschap pen te Middelburg bevinden zich o.a.: een goudgulden van Lodewijk I van Grécy, graaf van Vlaanderen 1322—1346: een arendsschelling van Campen, op naam van keizer Matthias I. Pijpjes, een oude bril, twee tanden en een geldgordel, eertijds ge bruikt door veekooplieden; tegels van Ne- derlandsch majolica en ander aardewerk, eerste helft van de 17de eeuw, gevonden aan het Molenwater te Middelburg, twee weeskinderencostumes, voor een jongen en voor een meisje, zooals vroeger te Mid delburg werden gedragen; een Frankisch smeedijzer en een Deensch gietijzer, gevon den aan het strand te Westenschouwen; een horen van Bison Priscus, opgevischt in den mond van de Westerschelde, evenals een wervel van een miocenen walvisch. PLAATSELIJK NIEUWS COLIJNSPLAAT. Raadsvergadering. De werkverschaffing. Verbetering wegen. In de Maandag alhier gehouden verga dering van den gemeenteraad, werd het bekende adres van Ooststellingwerf voor kennisgeving aangenomen.Een adres op het gebied van drankbestrijding, houdende een verzoek om het aantal vergunningen te verminderen, werd tot nader onderzoek ge steld in handen van B. en W. Een ver zoek van de schietvereeniging, om bij slecht weer gebruik te mogen maken van het lokaal der oude centrale voor schiet oefeningen met marga, werd toegestaan. Daarna volgde een voorstel van B. en W- om tot aanstelling als los-arbeider van J. Alebregtse over te gaan en zijn pen sioensgrondslag vast te stellen. Dit voor stel werd aangenomen met 6 tegen 1 stem. De pensioensgrondslag werd vastgesteld op f 540,-. ten en met de luiken dicht, met gebroken vensters of veranderd in huurkazernes. De lange straat vol gaten en met vuil bedekt eindigde in een steilen heuvel. Verderop schitterde de zoogenaamde vesting, een somber, grijs gebouw van vele verdiepin gen, in de avondzon. De deur, waarvoor Gerald stond, werd plotseling geopend. Een donkere, gezette vrouw met niets aan dan een rok en een sjaal, stak haar hoofd naar buiten. Gerald overhandigde haar een kaartje, waarop de vriendelijke portier van het hotel zijn ver langen had geschreven om madame Franks' te spreken. De vrouw bekeek het, nam Gerald van het hoofd tot de voeten op met groote verbazing, en wenkte hem ein delijk binnen te komen. Zoodra hij dat had gedaan en op het kleine met keien be straat plaatsje was gekomen, schoof zij den grendel weer op de poort en prevelde iets, dat hij beschouwde als een uitnoodiging om hem te volgen. Zij duwde een zware deur aan de rechterhand open en ze be klommen een sombere trap. De lucht was er bedompt, bijna benauwd. Er scheen geen venster te zijn, geen enkel middel om licht en lucht toegang te verleenen. Op de eerste verdieping gekomen, duwde zij de deur van een kamer open en vertrok met een geheel onverstaanbaar gebrom. Buiten de deur begon zij te schreeuwen, blijkbaar tegen de bewoonster van een andere ka mer. Er volgde een levendige woordenwis seling, de andere stem was nog scheller. Een voorstel om eenige deelen van stra ten en pleinen ter gelegenheid van de ker mis aan den openbaren dienst dienst te ont trekken, werd met 4 tegen 3 stemmen aan genomen. Met alg. st. werd gunstig be schikt op een verzoek van P. A. Korsuize om ontheffing van schoolgeld. De verordeningWinkelsluitingswet werd gewijzigd, in dien zin, dat gedurende den Zomertijd de winkels gesloten moeten wor den om 9 uur; en gedurende den overigen tijd van het jaar om 8 uur. Op een adres van de Noord-Bevelandsche winkeliersver- eeniging, om in de verordening te bepalen, dat de winkels op den middag eenigen tijd gesloten moeten zijn, wordt afwijzend be schikt. Ingekomen waren verzoetten van K. Jan- se, J. Bakker en A. de Smit om een tege moetkoming als bedoeld in art. 13 der L. O.-wet 1920. De verzoeken van K. Janse en J. Bakker werden ingewilligd; terwijl dat van A. de Smit nader zal worden on derzocht. Daarna werd de verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldi ging van gemeenteveldwachters met alg. stemmen goedgekeurd. Een wijziging der begrooting van het B. A. over 1931 wordt met alg. st. goedge keurd, evenals de rekening 1931, van ge meld college; die werd vastgesteld als volgt: ontvangsten f 2035,32; uitgaven f 1481,64; goed slot f553,68. Daarna kwam in behandeling een ver zoek van den Chr. Landarbeidersbond om invoering eener steunregeling. B. en W. verklaren niet geheel afwijzend tegenover dit verzoek te staan, maar ze zijn van oor deel, dat zoolang er nog kans op werkver schaffing is, niet tot steun moet worden overgegaan. Volgens B. en W. zijn er nog eenige objecten voor werkverschaffing. Genoemd worden: le. een groote partij schokkers om te lezen. Door den eigenaar zal dan 50 van 't loon worden uitbe taald, als de gemeente 't overige doet; 2e. de haven schoonmaken; 3e. den West Ach terweg loskappen en onder profiel bren gen; 4e. in de Voorstraat de oneffenheden weg nemen, loskappen en bijvullen met grond; 5e. herstelling van den Westelijken havenmuur; 6e. verbetering van den toe stand op de aschbelt, n.l. grond uitgraven en over de vuilnis brengen. Alle leden betuigen hiermede hun in stemming. Met alg. st. wordt besloten de onder 1, 3, 4 en 5 genoemde objecten zoo spoedig mogelijk, reeds volgende week, als dat kan, uit te voeren. Het onder 2 ge noemde zal nog nader onderzocht worden en behandeld worden in een volgende week te houden vergadering. Aan B. en W. wordt verder een blanco crediet daartoe verleend. Daarna volgt bespreking over de verbe tering der verbindingswegen met de ge meente Kortgene. De kosten zullen beloo- pen voor het plan Oud-Noord-Beveland f 90.000 en voor Nieuw-Noord-Beveland f21.800 (ramingen). Door het Rijk en de Provincie wordt hieraan voor 24 bijgedra gen. De betrokken polders stellen aan den raad voor het benoodigde kapitaal daar voor te verstrekken; welke bedragen door de gemeente in 20 jaar zullen worden te rugbetaald, zonder berekening van rente. De onderhoudskosten zijn dan verder voor de betrokken polders. Hierover ontspint zich een breedvoerige discussie. Eenigen achten het plan Oud- Noord-Beveland minder noodig, maar het plan Nieuw-Noord-Beveland noodzake lijk; terwijl men tegen de hooge kosten op ziet. Ten slotte wordt het voorstel der pol ders aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Hierna besloten zitting. nog minder aangenaam. Toen ontstond er een stilte, gevolgd door een geluid van voetstappen in het aangrenzende vertrek. Gerald nam plaats op een sofa met ge vlekt purperkleurig pluche bekleed, waar over een vuil kleed van nagemaakte kant was geworpen. De kamer zelf was groot en hoog, maar karig gemeubeld. Er stond een groote eenvoudige kachel in den eenen hoek, welke ondanks de hitte van den dag toch lustig brandde. De gladde vloer was onbedekt en vol vlekken en bezaaid met eindjes sigaren en sigaretten. Er stond een piano met stapels gescheurde en bemorste muziekstukken; in een anderen hoek een gramophoon met zwartgelakten horen, die gesprongen was door de voortdurende hit te der kamer. De muren waren bedekt met de verschoten overblijfselen van vroegere behangsels. Voor de vensters was een soort traliewerk, dat licht en lucht uit sloot. Overal hing een geur van slechte tabak en goedkoope, sterke odeur. Ge rald, die bijzonder gevoelige reukzenuwen bezat, voelde zich onwel worden, toen hij daar zat te wachten op de vrouw, die hij was komen bezoeken. Hij schoof onrustig heen en weer. Hij begon op en neer te loopen. Hij dacht zelfs over een aanval op een der vensters, toen hij het geluid van zware voetstappen hoorde. De deur werd geopend. Een vrouw trad binnen en kwam naar hem toe met een vragende uitdruk king op haar gelaat. Gerald vond dat zij geheel bij haar om- ELLEWOUTSDIJK. Eenigen tijd geleden bleek den organist van de Ned. Hervormde Kerk alhier, dat het orgel niet best fungeerde. Door de fir ma Dekker uit Goes werd na een inge steld onderzoek geconstateerd, dat ver schillende pijpen geheel verpulverd waren, wat volgens genoemde firma is toe te schrijven aan het feit dat na den aanleg van de centrale verwarming het instru ment, dat altijd aan vocht onderhevig was geweest, niet meer deze verandering van temperatuur kon doorstaan. De kerkvoog dij ziet zich hierdoor voor groote uitga ven gesteld, waarvoor ze alsnog geen dek king heeft kunnen vinden. 's HEER ABTSKERKE. In de vacature van notabel der Ned. Herv. Kerk, ontstaan door vertrek van J. de Jonge, werd bij eerste stemming met 19 van de 29 uitgebrachte stemmen gekozen, de heer J. Korstanje Dz. HEINKENSZAND. Raadsvergadering. Aanvrage woningbouw vereniging, afgewezen. Maandag vergaderde de raad. Afwezig de heer Steketee. Een adres van de Nat. Commissie tegen Alcoholisme met verzoek het aantal verloven te beperken, wordt voor kennisgeving aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt met alg. st. besloten be lasting te heffen voor het plaatsen van ben zinepompen op den openbaren weg, tot een bedrag van f 10 per jaar, met dien ver stande, dat over 1932 de helft van dit be drag zal worden geheven. Een voorstel tot onbewoonbaarverklaring van een woning aan den Slaakweg, kon geen steun vinden voor het geheele pand, wel voor een ge deelte, dat vroeger ook als woonhuis dien de. Na bespreking wordt besloten een steunregeling ter goedkeuring den Minis ter van Arbeid aan te bieden, terwijl zal worden aangedrongen, om de goedkeuring op een reeds ingezonden voorstel steunre geling te mogen ontvangen. Een voorstel tot het vaststellen van een verordening op de heffing van vergunningsrechten wordt op voorstel van B. en W. aangehouden. Op voorstel van B. en W. wordt een wij ziging in de begrooting voor 1931 aange bracht na enkele opmerkingen van den heer Beaufort betreffende de verhooging wegens reis- en verblijfkosten voor leden van den raad en een rekening betreffende werkzaamheden uitgevoerd door den tim merman. De voorzitter zegt met de op merkingen rekening te zullen houden. In be handeling komt een aanvraag van de wo- ningbouwvereeniging alhier, om een voor schot uit de gemeentekas ingevolge de Woningwet. De voorzitter licht dit punt nader toe. Hij geeft in overweging de wo- ningbouwvereeniging in de gelegenheid te stellen grond aan te koopen voor het bou wen van arbeiderswoningen. De heer Beau fort vraagt, of de leden der woningbouw- vereeniging zich ook garant willen stellen voor eventueele stroppen. Spr. is van mee ning, dat in deze gemeente geen behoefte aan woningen bestaat, omdat nog wonin gen beschikbaar zijn. Hij is er van over tuigd, dat de gemeente, ging zij op het voorstel in, een gemeentelijk armenhuis zou bouwen. Spr. meent, dat het niet op den weg van deze gemeente ligt, om woningen te bouwen, waaraan stroppen moeten wor den geleden en hij waarschuwt den raad er tegen op de aanvraag der bouwvereeniging in te gaan. De voorzitter en de heer Si- monse zeggen, dat het betreft het oprui men van krotwoningen en dat de gemeente de moreele plicht heeft deze zoo spoedig mogelijk te doen verdwijnen en de men- geving paste. Zij was forsch, grof ge bouwd en had aanleg tot zwaarlijvigheid. Zij droeg een rood ochtendgewaad, met vuil wit bont gegarneerd en met een gor del om het middel gesloten. Haar haar was goudblond en dik, maar slecht opgemaakt. Het lag in losse golven boven op haar hoofd en werd vastgehouden door een op zichtige speld. Haar gelaatstrekken waren niet slecht gevormd, maar gedeeltelijk ver borgen onder een dikke laag poeder. Zij had oogen van een bijzondere lichtblauwe tint, groot en open, toen zij binnentrad, maar tusschénbeide half gesloten. Zij sprak Engelsch, maar met een sterk Duitsch ac cent. „U wenscht mij te spreken, meneer? Ik ben Elsa Franks." Gerald stond op en maakte een buiging. „Madame", zeide hij, „ik ben hier geko men onder den naam van Marmon P. Cross. Ik heb iedereen verteld, dat ik een Amerikaan ben, die een gelegenheid zoekt om geld te beleggen. Dat verhaal is niet waar. Ik hoop, dat u mij wilt toestaan, vol komen oprecht jegens u te wezen". „U kunt gaan zitten", noodigde zij Ge rald uit, hem achterdochtig, doch niet on vriendelijk aanziende. „Ik wil aanhooren, wat u te zeggen hebt". Zij liet zich met een plof neervallen op de sofa en wees op een gehavenden paardeharen armstoel. „Zet dien u naast mij", ging zij voort. „Ik hoor niet heel goed, en het is lang ge leden, dat ik Engelsch hoorde spreken. schen inplaats van in een krot in een wo ning te laten wonen. De heer Beaufort merkt op, dat de gemeente reeds meer dan f 8000 uitgeeft voor armenzorg en wel aan het doen verplegen van armlastige krank zinnigen en aan subsidie aan het B. A. en dat ook aan liefdadigheid een einde kan komen, wanneer de middelen niet aanwe zig zijn. Om een degelijke woning te bewo nen moet men degelijk geld kunnen ver dienen en wanneer dit laatste ontbreekt, zal genoegen moeten worden genomen met minder gerief. Tenslotte wordt een voor stel van den heer Beaufort, om niet in te gaan op het verzoek der woningbouwver- eeniging, aangenomen met 4 tegen 2 st. Vóór hebben gestemd de heeren Beaufort, Nijsse, de Mol en Vermue; tegen de hee ren Bos en Simonse. Vastgesteld wordt de vergoeding voor den benoodigden grond ter verbetering van de Dorpsstraat, op den gewonen prijs van f 1,— per M2. Voor een stukje grond gele gen voor de Zondagsschool „Maranatha" wordt f 3,— per M2. gevraagd. Waar de verbetering aan de Dorpsstraat nog lang zou worden opgehouden, indien de raad op deze vraag afwijzend beschikt, stelt de voorzitter namens B. en W. voor, hoewel hij overtuigd is, dat het veel te hoog is, voor de enkele vierk. meters dezen prijs te betalen, waarbij de raad zich aansluit. De heer Simonse stelt voor om dan ook aan anderen van wie grond noodig is, nu f 3,— per M2. te betalen. De heer Beau fort vindt dit een eigenaardig voorstel, daar algemeen wordt gevoeld, dat een prijs van f3,-—' veel te hoog is en slechts onder protest wordt besloten daar op in te gaan. Het voorstel-Simonse kon geen meerderheid vinden, zoodat het normale bedrag ad f 1,— zal worden betaald. KAPELLE. Door de wijkzuster A. Kuijper, alhier, is aan de vereeniging Wijkverpleging Ka- pelle-Biezelinge f 6,— afgedragen, ontvan gen van dankbare patiënten. KRABBENDIJKE. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren, werd gedurende de maand April 1932 in gelegd f 9572,53, terugbetaald f 5863,69. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4835. OUDELANDE. Eén dezer dagen mocht het den jacht opziener P. H. alhier, gelukken een otter te schieten; een dier van respectabele grootte. WOLPHAARTSDIJK» Raadsvergadering» De Waterleiding Maandag hield de raad een openbare vergadering. Afwezig de heer Lindenbergh. De burgemeester bracht verslag uit van de vergadering der N.V. Waterleiding Maat schappij „Zuid-Beveland", welke door hem als afgevaardigde is bezocht, en over de hem in de voorlaatste vergadering op gelegde taak om daar verschillende bezwa ren te bespreken. Op de vraag of het ta rief voor waterlevering niet verminderd kan worden, werd geantwoord, dat dit niet kan, omdat de Mij. aan het Rijk is gebon den krachtens de concessie tot aflossing. In 1933 kan dit een punt van bespreking worden. Wat betreft het tarief arbeiders woningen werd geantwoord, dat, wanneer een z.g. 24 tapkraan niet boven een goot steen is aangebracht, dit als een arbeiders woning wordt beschouwd. Wat betreft de aankoop van de woning van mevrouw Lucasse werd geantwoord, dat de Maat schappij genoemd gebouw noodig had ter Zeg mij, wat u verlangt?" „Ik heb u nog een bekentenis te doen", begon Gerald. „Ik ben een Engelschman". „Er zijn Engelschen en Erigelschen", zeide zij toegevend. „Zij zijn heel verschil lend. U behoort niet tot dat soort, dat on ze officieren moesten straffen in de stra ten en koffiehuizen van Berlijn. Wat wenscht u nu?" „Dat is heel moeilijk te zeggen", erkende Gerald openhartig, „en ik durf het u al leen maar voorstellen, omdat in deze moei lijke tijden en in Rusland in het bijzonder iedereen geld noodig heeft. Indien u mij een dienst wlit bewijzen, kan ik u veel geld verschaffen". Gerald was er tenminste in geslaagd be langstelling op te wekken bij de vrouw, die hij was komen opzoeken. Haar met rouge bedekte lippen gingen vaneen, haar lichte oogen begonnen begeerig te glins teren. „Er is niet veel, dat wij hier tegenwoor dig niet zouden willen doen voor geld", verklaarde zij met een onaangenamen lach. „U is een heel interessant mensch. Ga voort". „Majoor Ivan Krossneys is een vriend van u", zeide Gerald. „Ho,>ho!" lachte de vrouw. ,,U liefheb bert dus in politiek, he? Nu, het doet er niet toe, Krossneys is mijn vriend. Wat zou dat?" Ij (Wordt vervolgd).

Goessche Courant | 1932 | | pagina 1