Buitenland, Sport. Land-en Tuinbouw Gemeurd NieuWs. Laatste Berichten. 5 Advertentiën ii a.s.). op 1. „Menschen am Sonntag") vervaardigd door Robert Siramah. OVEZAND. Raadsvergadering, Present alle leden en de secretaris. Op een verzoek van de Vrijwillige Brandweer te 's-Heerenhoek om eene subsidie, wordt afwijzend beschikt. De rekening van den Vleeschkeuringsdienst over 1931 wordt vastgesteld op f 2977,inontvang en uit gaaf en de begrooting voor 1933 van ge noemden dienst op f 3200,-in ontvang en uitgaaf. Éene verordening regelende het vergun- nings- en het verlofsrecht wordt vastge steld. Eene steunregeling voor werklooze land arbeiders word vastgesteld als volgt: voor de uitgetrokkenen op f 7,50 per week, be nevens f 0,50 per gezinslid boven de twee personen. Voor de reglementair nog niet rechthebbenden, dubbel-uitgetrokkenen en ongeorganiseerden f 7,20 per week, met dezelfde verhooging per gezinslid. WEMELDINGE. Raadsvergadering, Afwezig de heer en Cijsouw en de Jonge Na de opening der vergadering wordt me dedeeling gedaan van de goedgekeurde steunregeling voor het tijdvak van 3—23 April 1932 met de bepaling, dat zij alleen zal gelden voor de arbeiders in het land bouw- en tuinbouwbedrijf. Goedkeuring is ontvangen op de verordening Winkelslui tingswet. Het adres van Ooststellingwerf wordt voor kennisgeving aangenomen, Eveneens een adres van den Bond van Transportarbeiders e.a. inzake werkver schaffing. De verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de gemeenteveldwachters, wordt vastgesteld overeenkomstig het door B. en W. over gelegd ontwerp van den Commissaris der Koningin. Vervolgens worden vastgesteld de verordeningen, regelende het vergun nings- en het verlofsrecht ingevolge de nieuwe Drankwet. Het vergunningsrecht wordt bepaald op f 12,50 voor elke f50, huurwaarde met een minimum van f 40,' het verlofsrecht op f 25,— De begrooting 1931 wordt verhoogd met een post van f 650,— voor subsidie aan werkloozenkassen en hierdoor ge bracht op 1100,1De begrooting 1932 wordt verhoogd met een post van f 1000 voor kosten werkverschaffing, weke post hierdoor wordt gebracht op f 1500,— en een post voor steunregeling wordt inge voerd ten bedrage van f 1000,—. In ver band hiermede wordt de post onderhoud van straten verminderd met f 500,en worden in ontvang gebracht posten voor van de P. Z. E. M. ontvangen vergoeding voor verricht straatwerk en voor subsidie van het Rijk in de kosten van steunver- leening. Besloten wordt, ook steun te verleenen aan arbeiders, die volgens de goedgekeurde regeling van steun waren uitgesloten. Voorts wordt met alg. stemmen beslo ten de ontruimde houten noodwoning bij inschrijving te verkoopen. Het van „de Breede Watering bewesten Yerseke" ge pacht terrein in den Stormezandpolder, zal worden onderverpacht aan Jac. Houteka mer Az. en aan de IJsclub. De voorzitter deelt mede, dat het straatwerk aan den Kanaaldijk is gereed gekomen. Tenslotte vraagt de heer Felius wat voor de toepassing van de steunregeling, onder het woord „transportarbeider" moet wor den verstaan. De voorzitter beantwoordt deze vraag. Daarna geheime zitting. WOLPHAARTSDIJK, Gratis auto-tocht. Zaterdag j.l. maakte de autobus-onder- nemer J. Eggebeen alhier, een gratis tocht je met de ouden van dagen uit de stichting „Zorgvliet" en andere oudjes uit deze ge meente, naar het vliegveld te Vlissingen. Door de bejaarde passagiers werden de vliegtuigen met ware verbazing bekeken en meermalen waren ze getuige van het opstijgen en dalen. Na vervolgens het standbeeld van De Ruyter te Vlissingen bezichtigd te hebben, werd op de Groote Markt te Middelburg nog even gestopt voor het mooie stadhuis. De meesten hun ner waren sinds hun jeugd niet meer in genoemde streken geweest. Een woord van Y hulde aan den autobus-ondernemer is ze ker op zijn plaats. Zaterdagavond maakte, ter gelegenheid van de jaardag van Prinses Juliana, de mu- ziekvereeniging „Advendo" een rondgang over Oostkerke en Oud-Sabbinge. Ver schillende marschen werden op verdienste lijke wijze ten gehoore gebracht, en ge tuigden van flinke vorderingen van het ge zelschap. Een en ander bracht zeer veel volk op de been. DE RADIO-DOKTER, steeds en over al te ontbieden. J. M. POLDERMAN, Goes, Telef. 129. YERSEKE. Nieuwe motorboot. De motorboot ,,'t Kan verkeeren", van de N.V. Gebr. Sinke, gebouwd bij de fir ma Boot te Alphen a/d Rijn, arriveerde al hier. De boot kan 400 ton mosselen laden en zal een lier (4 trommels) systeem-Bak ker krijgen. Het schip wordt voortbewo gen door een twee cylinder twee-takt In dustrie-motor, met water-injectie, gewoon model motorboot. De werkloosheid. Met de werkloosheid gaat het alhier no<g niet goed. Inplaats van te minderen, ko men er nog steeds bij, daar de werkzaam heden in het oester- en mosselbedrijf groo- tendeels zijn gebeurd. De landbouw vraagt ook al weinig werkvolk; daar probeert men het met zoo weinig mogelijk arbeids krachten. Werkloos zijn op het oogenblik georganiseerd en ongeorganiseerd, onge veer 70 a 80 menschen, waaronder er zijn, die 30 a 35 jaren lang bij dezelfde maat schappij hadden gewerkt. De Fransche verkiezing. Waarschijnlijk zal pas hedenavond de uitslag van de Kamerverkiezing be kend zijn; vermoedelijk zullen er tus- schen de 350 en 400 herstemmingen, moeten plaats hebben. Te middernacht waren 173 uitslagen bekend; slechts 71 Kamerleden bleken bij eerste stemming gekozen te zijn en in 102 gevallen moet herstemming plaats vinden. Gekozen waren; Rechterzijde; Rep.-dem. unie (groep Marin) 20 zetels. Centrum: Katholieke Volksdemocraten 2 zetels. Links-repu blikeinen (groep Tardieu) 9 zetels Soc. en rad. linkerzijde (groep Fran- klin-Bouillon) 5 zetels. Totaal Cen trum 16 zetels. Linkerzijde: Radicalen en rad. soc. 14 zetels. Soc. dem. 15 zetels, Fransche en rep. socialisten 5 zetels. Commu nisten 1 zetel. Totaal linkerzijde 35 ze tels. Voetbal. De uitslagen van Zondag. Kampioenschap van Nederland. Feijenoord—Ajax 2—4 Veendam—P. S. V0—5 Promotie-degradatie 2e klasse. HelmondMiddelburg 2—5 Promotie-degradatie 3e klasse. Hulst—Vlissingen 0—1 Juliana—De Valk 0—1 De stand om het kampioenschap van Nederland luidt thans Ajax 5 4 1 0 23—6 Feijenoord 5 2 2 1 14—8 Enschede 5 2 2 1 12—9 P. S. V. 5 113 7-10 Veendam 6 1 0 5 4—27 De stand van de promotie der 2e klasse is als volgt De Valk 3 2 1 0 6—2 Middelburg 3 2 0 1 9—9 Helmond 3 111 8—6 Juliana 3 0 0 3 3—9 De stand van de promotie der 3e klasse is als volgt Vlissingen 3 2 1 0 6—1 Velocitas 2 110 4—1 Hulst 3 0 0 3 0-8 Goes—Alliance 3—2, Het „Goes"-elftal, dat gisteren tegen „Alliance" den vriendschappelijken strijd aanbond, was als volgt opgesteld: Wessel. doel; Beuns en Zweedijk, achter; Daniëlse, Den Herder en Bak, midden; Schrijver, Goedbloed, Blokpoel, Elsacker en Van der Klooster, voor. „Goes scoorde door Blokpoel, Van der Klooster en Goedbloed. Het eerste en der de doelpunt kwamen uit zeer goede scho ten; het tweede was te danken aan flink doorzetten van Van der Klooster, waarna back en keeper schromelijk misten. „Al liance" scoorde tweemaal tegen. De uitslag geeft de verhouding wel weer. ,Goes" was ongetwijfeld het grootste deel van den strijd in de meerderheid en had zij beter de kansen benut, dan was de uit slag nog heel wat sprekender geweest. Bei de clubs gaven vrij mat spel te zien en al kan dat ons, wat „Alliance" betreft, on verschillig zijn, wij betreurden, dat ook ,Goes" zich te veel door het idee „het i: maar een vriendschappelijke wedstrijd" liet meesleepen. Immers gaat daardoor te veel van de waarde der oefening teloor en is het anderzijds voor het bestuur moeilijk uit te maken, of nu de beste menschen op de beste plaatsen staan. Als typeerend voorbeeld willen we op merken, dat b.v. het oordeel over Schrij ver, als we naar gisteren moesten critiek uitbrengen, zou luiden: een aardige speler, die goed opbrengt en vrijmaakt, maar die niet voorzetten kan. We weten echter dat Schrijver de wel aangewezen linksbuiten is, dat hij het beter kan, en daarom was het zoo jammer, dat hij zijn spel niet beter afwerkte. De meeste voorzetten waren te hoog, te hard of kwamen achter doel te recht. We halen dit slechts aan als voorbeeld, maar dezelfde nonchalance sprak uit het spel van de meeste anderen. Daniëlse was vrijwel de eenige, die als van ouds werkte en ook daarom zagen we hem voor het einde weer met genoegen op de spilplaats terugkeeren. Verder willen we, gezien het boven staande, geen oordeel over de spelers vel len. Ongetwijfeld kunnen de meesten beter dan wat zij gisteren te zien gaven, al mag. over het geheel, daarom nog niet gezegd worden, dat „Goes" slecht speelde. Zeker is in elk geval, dat het spel van „Goes" het tweede-klasse-peil dichter benaderde, dan dat van „Alliance". Nederland—Ierland. In de gisteren gehouden vergadering van de keu ze-commissie van den K. N. V. B. is het Nederlandsche elftal voor den wed strijd tegen Ierland als volgt samengesteld: Doel: Van der Meulen, aanvoerder; ach ter: Weber en Vnn Run; midden: Paauwe Sr., Anderiessen en Van Heel; voor: Wels. Adam, Lagendaal, Mol en Van Nellen. Het is nog niet zeker of Adam beschik baar is. De keuze-commissie heeft dan ook besloten, indien definitief vaststaat, dat Adam niet beschikbaar is, na Hemelvaarts dag te beslissen, wie er dan voor hem in de plaats zal komen. Reserves zijn: Van Male, Lelieveld, Bon- sema, Mulders, Nagels en Volkers. De Colora do-kever. Naar het Handelsblad verneemt, heeft de Fransche regeering de Neder landsche regeering uitgenoodigd tot een internationale conferentie te hou den te Parijs ter bespreking1 van maat regelen tot wering vhn den Colorado kever. Wij kunnen er aan toevoegen, dat ook de regeeringen van Engeland en Duitschlancl zijn uitgenoodigd, terwijl wij er aan herinneren, dat deze drie landen op phytopathologische gronden den invoer van groenten en aardap pelen uit Frankrijk in Maart j.l. heb ben verboden, welke maatregel door Frankrijk werd beantwoord met een invoerverbod voor groenten en aard appelen bij wijze van représaille. Het schijnt dus thans, dat Frankrijk wil gaan „praten". •VAN MELLE'S- GOESCHB^ ONTBYT-KOBK DEN SOETEN I NVALSEDERT 1SZS Auto geslipt. Zaterdagmorgen heeft op een kilo meter afstand van het dorp Lichtmis een auto-ongeluk plaats gehad. Toen de heer en mevrouw Runema uit Deventer met vrij groote vaart op ge noemde plaats reden, slipte hun auto met het gevolg dat de heer R. de macht over zifn stuur verloor en de wagen tegen een boom opreed. Me vrouw R. brak een been, een arm terwijl beiden ook nog verscheidene andere verwondingen opliepen. Per zïekenairto uit Zwolle zijn de slacht offers naar het ziekenhuis te Deven ter over gebracht. De auto werd to taal vernield. f Het drama te Wychen. Met betrekking tot het drama, dat zich in den nacht van Woensdag op Donderdag te Wychen heeft afge speeld en waarbij een oude vrouw van 86 jaar in een kippenschuur om het leven is gekomen, vernemen wij nader dat de schoonzoon van het slachtoffer aan de justitie heeft mede gedeeld, dat de oude vrouw vooral des nachts zeer lastig was. Daarom werd besloten in de kippenschuur voor haar een slaapplaats in te rich ten. Reeds eerder waren in deze schuur eenige kinderen ondergebracht zoodat men dit zonder bezwaar meen de te kunnen te doen. Gelijk gebruikelijk was, werd het kippenhok ïn den voornacht verlicht omdat men de kippen des nachts nog wilde voeren. Ook in den bewus- ten nacht was in de schuur een lamp geplaatst. Men veronderstelt nu, dat de oude vrouw haar bed verlaten heeft en met de lamp in aanraking is ge komen, waardoor haar kleeren vlam vatten. Zij zou nog getracht hebben de schuur te verlaten, doch dit is haar niet mogen gelukken. Het ge heel verkoolde lijk werd gevonden vlak bij de deur, die door de vlam men geblakerd is. De huisgenooten hebben van het drama dat zich in de schuur heeft afgespeeld, niets be merkt. De justitie heeft reden om aan te nemen, dat deze lezing van het geval juist is. Niettemin wordt het onderzoek nog voortgezet. Het lijk is in beslag genomen en zal morgen door dr. Hulst uit Leiden gerechtelijk worden geschouwd. Vrouw gedood. Te Breyel, nabij Venlo had een noodlottig ongeval plaats. De 26-jarige gehuwde vrouw H. stond op het trottoir nabij het Markt plein de komst van haar moeder die met een autobus zou arriveeren, at te wachten. Op dat oogenhlik naderde een vrachtauto met aanhangwagen der gebr. W. Doordat de bestuurder moest uitwijken voor een langs den weg gestationneerden en een hem tege- moetkomenden auto, nam hij het meest rechtsche gedeelte der straat, waarbij de aanhangwagen eenigszins schijnt te zijn geslipt. De vrouw werd door den laadbak van laatstgenoem den wagen gegrepen en op het zeer smalle trottoir tusschen den auto en den muur bekneld waarbij het hoofd totaal werd verbrijzeld. De ongeluk kige was op slag dood. Zij laat twee kinderen achter. Oude vrouw verbrand. Zaterdagmorgen omstreeks half- tien heeft zich een vreeselïjk drama afgespeeld in de Halve Maanstraat <10, te Rotterdam. De 69-jarige we duwe E. van Arend is daar in naar woning levend verbrand. De oude vrouw, die samenwoonde met de 88-}arïge weduwe Cohen zat rustig op een stoel, toen plotseling de stoof, waarin een test met een'ge briketten lagen te smeulen, vlam vatte. De vrouw bemerkte de vlam men eerst toen ook haar rokken reeds in brand waren geraakt. De weduwe Cohen die in de zelfde kamer zat, en evenals haar vriendin vrijwel niet kon loopen kon niets anders doen dan luidkeels om hulp schreeu wen. Het gekerm van de brandende vrouw en het geroep van de weduwe Cohen werd eerst opgemerkt toen de vlammen hoogop laaiden en de arme vrouw met vele brandwonden was overdekt. Toen eenige hulpvaar dige buren de kamer binnenkwamen en het vuur doofden, was de vrouw reeds overleden. Doodelijk auto-ongeval. Zondagochtend omstreeks vijf uur heeft onder de gemeente Uithuizen een auto-ongeval plaats gehad, waarbij twee personen om het leven zijn ge komen. De 21-jarige P. Opma uit het dorp Rottum en de 20-jarige H. Ruiter uit Mïddelstum, die in den nacht van Zaterdag op Zondag te Uithuizen feest hadden gevierd, keerden met een te Bedum gehuurden auto huiswaarst. Zij reden met groote snelheid en in een bocht van den weg vlogen zij tegen een boom op. Beide inzittenden waren op slag dood. De auto werd grooten- deels vernield. Het ongeval had plaats juist voor de woning van den weg werker Bolt, die door den slag werd gewekt. Toen hij zag wat er gebeurd was, waarschuwde hij onmiddellijk de marechaussee en riep dr. Mandema uit Uithuizen te hulp. Laatstgenoem de k on slechts den dood constateeren. Lindbergh's zoontje. Een beslissing, hetzij gunstig, hetzij on gunstig in het reeds twee maanden oude mysterie der ontvoering van Lindbergh's baby wordt, naar de „Tel." meldt, ver moedelijk morgen tegemoet gezien. Ieder een verwacht n.l. met groote spanning den terugkeer van het stoomjacht „Macron" al, dat naar men vermoedt eergisteren aan de kust van Norfolk in den staat Virginië een ontmoeting heeft gehad met de ont voerders van het kind. Als het jacht zon der het kind terugkeert, zullen de drie on derhandelaren, die voor Lindbergh zijn op getreden, moeten erkennen, dat zij om den tuin geleid zijn door bandieten, die ge tracht hebben het losgeld onder valsche voorwendsels te verkrijgen. Het jacht is Vrijdag met den scheeps bouwer Curtis, een van de onderhandela ren, vertrokken, doch het is niet bekend, of Lindbergh zelf is medegegaan. De ge heimhouding, die omtrent het vertrek van het jacht betracht is, geelt echter grond aan de veronderstelling, dat ook Lind bergh zich aan boord bevindt. De geeste lijke Dawson Peacock, een der andere on derhandelaren, weigert zich uit te laten over de bestemming van het jacht. Hij heelt slechts willen mededeelen, dat het doel buiten de territoriale wateren van de Vereenigde Staten lag. Verder zeide hij, dat als de baby wordt teruggegeven de reeds betaalde 50.000 dollar worden om geruild in nieuwe bankbiljetten, daar de bankbiljetten, waarmede het eerste losgeld werd betaald, alle gemerkt zijn, zoodat de ontvoerders het moeilijk konden uitgeven Brand te Yerseke. Hedenmorgen, omstreeks kwart over elf, ontstond brand in de woning van S. Westveer in de Langevile te Yer seke. Oorzaak was, dat de vlam In een pan met spek sloeg en het vuur greep daarna zoo snel om zich heen, dat de tien inwonenden zich haasten moesten om het lijf te bergen. Van den inboe del kon echter niets gered worden; de woning brandde geheel uit. Door toegeschoten burenhulp, en het krachtig optreden der brandweer, die in 10 minuten ter plaatse was, kon de brand evenwel tot dit perceel beperkt blijven en o.a. de aangrenzende schaapskooi behouden worden. Verzekering dekt de schade. AFLOOP AANBESTEDINGEN, VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. COLIJNSPLAAT. Ten overstaan van den Notaris J. K. C. Matthijs te Kort- gene, werd krachtens art. 1223 B. W. in hotel „De Patrijs" voor de Wed. en erven van den heer D. Verburg Pz., in het open baar verkocht: le, een woonhuis met schuur, erf en grond te Colijnsplaat in de Achterkerk buurt, groot 4.28 A. 2e. een hoveniering aldaar, aan den Achterweg, groot 2 A. 3e. 29.20 A. of 210 roeden bouwland aldaar, in den Oud-Noord-Bevelandpolder nabij den Nieuwen weg. Kooper werd de heer C. Schrier q.q. te Colijnsplaat voor f 2030 de massa. WISSEKERKE. Vrijdag werd door het bestuur van de Calamiteuze polders On rust, Jacoba en Friso, herstel, vernieuwing en onderhoud der waterkeerende werken aan genoemde polders aanbesteed over het dienstjaar 1932-'33. Ingeschreven werd door Abr. van Hee te Kamperland voor f 5499,-A. A. de Mol te Kamperland voor 1 5260,—. VEILINGSVEREENIGING „K. B. O.", KAPELLE-BIEZEHNGE. Kleine veiling van 29 April 1932. Wondergemappels f 16, Spinazie f9 a 114, Aardappelen 12, alles per 100 K.G., Kropsla 1,10 a 7,90, Bloemkool £9, bei den per 100 stuks. Radijs £2,10 a £2,30, Rhabarber 5 a £6, Selderij f 5, Prei f 9, Tulpen £7 a 16, alles per 100 bos. VEILINGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Groentenveiüng van 2 Mei 1932, Witlof f 18 a £22, Spinazie £5 a f9, Idem 2e soort f 3, Aardappelen 4,50, al les per 100 K.G., Radijs 3,70, Selderij f 2,40, Rhabarber f 1,70 a f 5,10, Prei f 10 a f 12, alles per 100 bos, Bloemkool f 11 a £24, Idem 2e soort £5 a £12, Idem uit schot 3 a £6, Kropsla 4,20 a 7,20, Idem 2e soort f 1,70 a f3, alles per 100 stuks. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 2 Mei 1932. Vlasaanvoer: 4200 blauw 40/55, 5300 geel 40/55, handel slecht, geen kooplust, grootendeels opgehouden. Boekweit: Manjoerische Mei aflading 7,30, Amerikaansche disponibel 7,25, Granen buitenlandsche lusteloos. Meel f 10,10. Mais f84,Haver f6,75. Binnenlandsche: Gerst f 6,50 a f 6,75 Haver f 6,a f 6,75 Erwten f 9,— a f 13,50 Schokkers f 8,-a f 16, Bruine boonen f 6,a f 7, Blanken f 8,50 a 0,00 Lijnzaad 6,— a 7, Maanzaad f 26,— 28,- Aardappelen: Zeeuwsche blauwen en bonten 3,25 a f 4,50, Eigenheimers 2,40 a £3,-. V arkensmarkt: Varkensaanvoer: 1807 stuks, 1ste kwal. liteit f0,17 a f0,20, 2de kwaliteit f 0,14 a £0,17, 3de kwaliteit f 0,13 a f0,15, export f 0,19 £0,20. Handel tamelijk. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Maatje Maria, d.v. Corne lls Smit en Leuntje Nieuwenhuijse, te Waarde; Jerphia Berendina, d.v. Jer- phaas Donner en Tannetje Faberij de Jonge; Adriaan, z.v. Cornells Pieter van den Hoek en Cornelia Pieternella Sinke. Huw.-afk.: Willem George Frederik Blokpoel, 25 jaar, j.m., en Johanna Christina de Hamer, 25 jaar, j.d. te Vlissingen. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Yerseke vallen ongeveer vijf minuten later en voor Haneweert ruim een half uur vroeger.) Dagen Hoogwater Laagwater Vrm. Nam. Vrm. Nam. 3 Mei 1.52 2.16 7.34 7.54 4 2.27 2.50 8.09 8.23 3.00 3.23 8.38 8.52 (i IJ 3.32 3.54 9.08 9.23 7 4.04 4.27 9.39 9.56 8 4.39 5.01 10.13 10.32 9 5.12 5.34 10.48 11.08 Voor direct kunnen eenige flinke LEERLINGEN-MODISTES geplaatst worden. Fa, v, MIERTHEN- NING, Dameshoeden-magazijn, L. Burg, C 101, Middelburg, ZAAL „PRINS VAN ORANJE" - GOES 's middags 4 en 's avonds 8 uur vertooning van het buitengewone Liga-Kunst-film-programma Vijf onbekende menschen uit een onbekende massa. 2. „Film-wonderen". In TP5h£ R,i! Dit programma van'het Amsterdamsche Film-theater >De Uitkijk, heeft overal den grootsten bijval en uitverkochte huizen. Prijzen der plaatsen f 0,75, f 0,50, f 0,25. Plaatsbespreking en kaartverkoop vanaf 's morgens 10 uur.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 3