UW DRUKWERK Goesche Courant Sport. Buitenland, Gemengd Nieuws. Allerlei Laatste Berichten. Weigert namaak! Advertentiën Ie soort IEPENPLAATH0UT Voetbal. Zeeuwsche Voetbalbond. Hieronder de uitslagen van Zondag 1.1. lste klasse A. De Zeeuwen II—Zeeuwsche Boys 5—2 2de klasse A. Vlissingen IVMiddelburg IV 1 1 's Heer HendrikskinderenYerseke 2—5 3de klasse A. Goes III'De Zeeuwen III 42 Zeelandia IV-R. C. S. II 4-2 Vlissingen V—Zeeuwsche Boys II 4—1 Walcheren III's Heer Arendskerke 16 Engeland en Sovjet-Rusland. Gisteren werden in het Lagerhuis verscheidene vragen gesteld betref fende Rusland. Den pre -ident van de Board of Trade werd gevraagd of de regeering de beëindiging van de Russische handelsovereenkomst wilde overwegen, evenals bet aangaan van een nieuwe overeenkomst waarbij de invoer uit Rusland wordt beperkt tof een hoeveelheid gelijkstaande met die van Britsche fabrieksgoederen, die naar Rusland worden uitgevoerd, ter wijl het meerdere, dat Rusland in Engeland invoert, wordt onderworpen aan een recht van 33 en een derde pet., waarvan een gedeelte zou wor den gebruikt ter compensatie van Britsche crediteuren. Minister Runcïman antwoordde dat de regeering bezig was met het over wegen van de quaesfie van het ver krijgen van een bevredigenden han delsbalans tusschen Groot-Britannië en Sovjet-Rusland, doch niet van meening was dat de aanspraken van Britsche crediteuren op Rusland op een derge lijke wijze bevredigend konden worden behandeld. Het feit van het overwicht van den Russischen handel in Groot- Britannië tegenover den betrekkelijk geringen omvang van de zaken, die Groot-Britannië met Rusland deed, was niet onopgemerkt gebleven. In antwoord op een andere vraag antwoordde majoor Ellit, dat het be drag, dat Rusland aan Groot-Britan nië schuldig was, 1.066.480.000 pond sterling bedroeg en het bedrag aan interest van deze schuld 53.324.000 pond. Smokkelaar doodgeschoten. Gisternacht zijn in het grensgebied Geldern en Arcen hevige gevechten voorgevallen tusschen smokkelaars en douanebeambten. In de buurt van Veert bij Geldern stiet de douane op een smokkelcolonne van ruim twintig man. De smokkelaars weigerden aan de sommatie van de douane gevolg te geven en trachtten door scMeten de douane op een afstand te houden. De beambten openden echter ook het vuur en slaagden er in de bende uiteen te drijven en te verspreiden. Bij de achtervolging gelukte het de douane beambten een der bendeleden te ach terhalen, ze sommeerden hem halt te houden, waaraan geen gevolg werd gegeven. Ze losten een schot in de lucht, doch ook thans zette de smok kelaar de vlucht voort. Toen trof één der beambten den smokkelaar met een schot in zijn rechterschouder. De man stortte neer en werd door de beambten verbonden. Na korten tijd overleed hij echter. Nader bleek dat het slachtoffer 26 jaar oud en van Nederlandsche natio naliteit was. Hij was afkomstig uit Friesland en diende als melkknecht op een boerderij langs de grens. Daar zijn loon verminderd was en hij voor •'het onderhoud van zijn bejaarde moe der te zorgen had, die nog in Fries land woont, trachtte hij met smokke len eenige bijverdiensten te verkrijgen. Hij werd in het bezit gevonden van een zakje koffie. De benzine was op. In den vorigen nacht trof een poli tieagent in den Blijdorppolder te Rot terdam een onbeheerd staanden auto aan. De agent meende althans, dat de wagen onbeheerd was. Bij nader on derzoek ontdekte hij achter in den auto een heer, die daar genoegelijk lag te dutten. Toen men den slaper uit zijn zoete droomen wekte, ver telde hij een autohandelaar uit Den Haag te zijn. Hij was smiddags met den auto, dien hij gehuurd had, uit rijden gegaan, doch had zijn rit plot seling hier moeten staken daar de benzine op was. Aangezien het num mer van den auto precies klopte met het nummer van een als vermist aan gegeven auto, nam men den man mee naar het bureau aan de Galerij, waar hij werd opgesloten. Gisteren is de utohandelaar naar Den Haag over gebracht Kinderverwaarloozing. In het gezin M. te Oostzaan is een zeer ernstig geval van kinderverwaar loozing geconstateerd. Reeds eerder was bij genoemde fajniEe iets derge lijks gebeurd, n.1. in den strengen win ter van 1929, toen de ouders een dochtertje dag en nacht op een zolder hadden opgesloten. Het kind was on voldoende gekleed en kreeg niet ge noeg voedsel, zoodat de politie op verzoek van de buren een onderzoek instelde. De beide beenen van het kind bleken afgevroren te zijn. Zij werd onder geneeskundige behande ling gesteld en beide beenen werden haar geamputeerd. Na haar herstel is zij aan de ouderlijke macht ont trokken en in een gesticht onderge bracht door tusschenkomst van den voogdijraad. Thans deed zich weer een treurig feit voor. Dezer dagen is het oudste dochtertje overleden. Vermoedelijk is dit te wijten aan zeer groote ver vuiling. Het bleek, dat de vijf andere kin deren op ergerlijke wijze waren ver waarloosd. Twee van hen zijn overge bracht naar het Binnengasthuis te Amsterdam. De moeder, die in hevige mate zenuwziek is, is gebracht naar het gesticht te Santpoort. De man een werkloos arbeider, die zich niet om zijn gezin bekommerde, zal vermoe delijk uit de ouderlijke macht wor den ontzet. De drie andere kinderen zijn voorloopig op kosten van het burgerlijk armbestuur geplaatst in een weeshuis. N. R. C, Ze zat op het puin. Te Boschkapelle moest een deur waarder krachtens rechterlijk vonnis een woning ontruimen. Het naar bui ten brengen van het meubilair ging vlot in zijn werk, maar een juffrouw moest met geweld uit de woning wor den verwijderd. Toen de marechaussee den volgen den morgen terugkwam, zag zij, dat de ontruimde woning totaal was ver nield. De voorgevel was geheel om vergeworpen, terwijl de achter- en zij gevels en het dak groote gaten ver toonden. Tusschen het puin had de bewoonster op een stoel plaats ge nomen.' Zij verklaarde niet te weten, wie de woning had vernield. Zeventig jaar getrouwd. Op 27 dezer is het 70 jaar geleden, dat het echtpaar P. Pluister Boots te Winkel in het huwelijk trad. Hun oudste dochter hoopt dan met haar echtgenoot, den heer P. Kistemaker, haar 45-jarig huwelijksfeest te her denken en hun oudste kleindochter, echtgenoote van den heer V. Bakker, haar 20-jarig huwelijksfeest. Wielrijder gedood. Gisteravond omstreeks half vijf heeft een doodelijk ongeval plaats ge had op den Dortschen Straatweg on der IJsselmonde. De 49-jarige met selaar G. Verweerd is daar door een auto aangereden. Hij werd in zorg- wekkenden toestand naar het zieken huis vervoerd, waar het slachtoffer kort na aankomst aan de bekomen kwetsuren is overleden. De metselaar, die van zijn werk kwam en zich per rijwiel in de rich ting Rotterdam begaf, reed op het fietspad, dat hier aan den linkerkant van den straatweg is aangelegd, toen hij op een gegeven oogenblik moest uitwijken voor eenige wielrijders die hem tegemoet reden. Tegelijkertijd naderde, eveneens uit tegenoverge stelde richting, een auto, welke den wielrijder greep en tegen den grond reed. Knaapje doodgereden. Maandagavond reed een personen auto uit Roermond, in snelle vaart ter hoogte van den Moesdijk onder Weert. Daar waren eenige kinderen aan het spelen. Het tienjarig zoontje van den heer Jansen werd door den auto ge grepen en op slag gedood. Door den schok reed de auto tegen een boom. De auto werd iets beschadigd, doch de bestuurder kon toch nog wegrijden, zonder zich iets van het ongeval aan te trekken. Het nummer van den auto is be kend. Dronken verdronken. Zaterdagavond, bij het sluiten door de politie, verlieten zeven Zuiderzee- arbeiders een café op de Nieuwstraat te Medemblik zij gingen op weg naar de woonark M.U.Z 18, liggende nabij het stoomgemaal Lely in den Wierin- germeerpolder. Hun gang was niet vast, en vooral de 31-jarige gehuwde arbei der H. Eversteyn, afkomstig uit Em- men. stond zwak op de beenen Boven op den dijk gekomen, misten de an deren hem? In de verwachting, dat hij wel na zou komen, gingen zij door. De vermiste kwam dien nacht echter niet en ook Zondag niet. Aangifte bij de politie volgde. Zijn jas werd aan den dijk gevonden, zijn pet werd Maandag door den sluiswachter uit de groote sluis opgehaald, en later is ook het lijk van den vermiste daaruit opgedregd. Hij laat een vrouw met drie kinderen achter. Snuggere dieven. Gisternacht is ingebroken in een ki osk, welke staat op het Westplein te Rotterdam. De dieven hebben rledeur geforceerd en een ruit gebroken. Ge stolen zijn tramkaarten, postzegels en gaspenningen, totaal voor een waarde van een kleine f 100. Zij lieten een papiertje achter, waarop te lezen stond >'t Is n;et voor bier of jenever, maar een werkloos huisvader met 7 kinderen, die geen steun krijgt.* Zij lieten echter nog iets achter, wat niet in hun bedoeling heeft gelegen, n.l. een bewijs van Nederlanderschap, met uaam en foto, zoodat de politie al dadelijk wist, waar zij moest zoeken. De eigenaar van het identiteitsbewijs en zijn vriend, de 19-jarige J. S., cn de 22-jarige zeeman F. H. J. G., zijn aangehouden. In hun woningen is al het ge-tolene opgespoord en in beslag genomen. De beide mannen zijn op gesloten. Nederlander vermoord. Wij lezen in het te Paramaribo ver schijnende nieuwsblad De West van 5 dezer: Eenige maanden geleden werd hier ter stede bericht ontvangen van den Nederlandschenconsulte Venezuela, dat Arthur Rustwijk in dienst der Vene zuela Oil Company te I.a Paz vermoord was, De familie wendde zich tot het con sulaat om, zoo mogelijk, nadere inlich tingen omtrent de misdaad te ontvan gen. De consul antwoordde dezer dagen, dat de aanleiding tot den moord niet met zekerheid is vastgesteld. De moor denaar heeft het lijk terstond begraven. In zijn bezit weid twee honderd bolivar gevonden, welk bedrag in het bezit was van Rustwijk, bestemd voor uit betaling aan arbeiders. Dit zou het vermoeden wekken, dat er roof in het spel is. De verdachte beweert echter, dat wraakneming de drijfveer is geweest, daar de opzichter Rustwijk hem als arbeider herhaaldelijk zou hebben mis handeld. De overledene was 44 jaar. Groote hofstede afgebrand. Maandag is in Genderen een groote hofstede afgebrand, bewoond door twee gezinnen, L. de Ruiter en C. van Kooijek De brand brak uit in het nabij ge'egen schuurtje. Vermoedelijk is het spelen door kinderen met lucifers de oorzaak van dezen brand De bewoners waren afwezig. Het vuur sloeg van het schuurtje onmiddellijk over op de hofstede. De boerderij alsmede de geheele inventaris benevens vijf stuks vee werden een prooi der vlammen. Brand te Utrecht. Op het terrein van de Nederlandsche Spoorwegeó langs den Tweeden Daal- schen dijk te Utrecht, waar zich eenige spoorwegwerkplaatsen en magazijnen be vinden, is gisteravond tegen negen uur in de z.g. zeilmakerij waar de dekklee- den voor de goederenwagens in orde worden gebracht en verder gezorgd wordt voor de bekleeding van de per sonenrijtuigen een uitslaande brand uitgebroken, welke spoedig zoo in hevigheid toenam, dat heinde en ver de vlammen en de rook te zien waren. De brandweer die gedeeltelijk nog niet thuis was van een brandje in de Mineurslaan rukte met groot materiaal uit naar den brand. Personeel van de werkplaatsen heeft, zoodra men den brand gewaar werd, het langs het aan getaste pand staande spoorwegmateriaa' weggevoerd, doch kon niet verhinderen, dat een enkele wagen werd beschadigd Overigens werd het materiaal tijdig in veiligheid gebracht. De brandweer is terstond met volle kracht aan het werk gegaan, en wist den brand tot de zeilmakerij te beper ken. Deze loods, groot ongeveer 60 bij 30 meter, is geheel in vlammen opgegaan, mede door het licht brand bare jmatenaal als zeildoek, trijp enz., dat daarin was opgeborgen. Drama te Marseille Drie politiebeambten door bandieten dood geschoten. Een laaghartige bandietenstreek heeft aan drie inspecteurs van de Süreté Génerale te Marseille het leven gekost Het drama geschiedde in een postkantoor in de dichtbevolkte voor stad Saint-Barnabé. De Süreté was n.l. ter oore gekomen, dat bandieten een overval op het postkantoor hadden beraamd. Een strenge bewaking werd dus ingesteld, doch toen deze eenige weken had ge duurd en zich niets bijzonders had voorgedaan, bleven slechts drie inspec teurs achter. Zij plachten zich tegen het sluitingsuur in de bureaux te ver bergen om bij het eerste het beste onraad te voonchijn te springen. Dezer dagen kwam nu inderdaad de langverwachte overval. Om zes uur, toen nog slechts een ambtenares zich aan het loket bevond, stormden vier gemaskerde mannen naar binnen. De politieinspecteurs waren op hun post en richtten hun revolvers op de ban dieten. Deze openden evenwel het vuur met zulk een hevigheid, dat in een minimum van tijd twee der drie politiemannen dood op den grond lagen en de bandieten hun aftocht konden dekken. Echter zonder in de gelegenheid te zijn hun slag te slaau. De derde poli- tie-inspecteur trachtte nog een der man nen te grijpen er onstond een hevige worsteling, waarbij de inspecteur door een schot in den buik werd getroffen Hij liet zijn prooi niet los en leverde den bandiet uit aan de agenten, die kwamen toesnellen. Hij stierf in het hospitaal, kort nadat ook zijn twee kame raden den geest hadden gegeven De gepakte bandiet, Manzinigenaamd, bleek een berucht type uit de Marseil- liaansche onderwereld te zijn. Hij weigerde de namen zijner mede plichtigen te noemen, 's Avonds laat werd de auto, waarmede drie der ban dieten waren ontkomen, onbeheerd op straat gevonden. Groot is de ontsteltenis te Marseille over dit drama, dat drie plichtsgetrouwe mannen als offer heeft geëischt. Verkiezings-onthullingen. Waarom Wilhelm II geencandidaatwerd De uitgever van het tijdschrift „Frie- derikus"", F. C. Holtz, schildert in zijn blad de pogingen van de leiders der nationale oppositie om den ex- kroonprins tot gemeenschappelijk can- ididaat voor de tweede ronde der presidentsverkiezing uit te roepen. Een leider van de nationaal-socialïs- tische propaganda, een lid van de Stahlhelm en een nationalistische per soonlijkheid, die echter buiten de par tijen stond, hadden zich volgens "ge noemd periodiek vereenigd ten einde de zaak aan het rollen te brengen. Terwijl de een in zijn in het Westen vair het rijk gelegen woonplaats bleef en de telefoon niet uit het oog ver loor, begaven zich de nat.-socialisti sche propagandist en de Stahlhelmman naar den ex-kroonprins om dezen me de te deelen, dat een groot deel des volks hem verzocht zich als gemeen schappelijk candidaat ter beschikking van de nationale oppositie te stellen. Na een langdurige gedachtenwisse- ling toonde de ex-kroonprins zich be reid, aan den wil van het volk, wan neer het hem als Rijkspresïdent wenschte, gehoor te geven. Voor waarde was echter, dat de ex-keizer niet op grond van de huiswet der Ho- henzollern zijn zoon het aanvaarden van een candidatuur zou verbieden. Hitler, die door den nat.-socialistï- schen propaganda-leider van het be sluit van den ex-kroonprins in kennis was gesteld, had zich daarop bereid verklaard hem op het schild te ver heffen. Den derden, in het Westen van het rijk wonenden man werd ver volgens opgedragen, zich naar Doorn te begeven 0111 den ex-keizer de zaak voor te leggen. Hij moest echter uit Utrecht melden, dat deze met de can didatuur niet accoord ging. Daarop verklaarde ex-kroonprins Wilhem, dat hij onder deze omstandigheden een candidatuur niet kon aanvaarden. Tot den laatsten dag van de indiening der candidaten-lijsten wachtte men nog, zooals de „Friederikus" schrijft, of men te Doorn van zienswijze zou ver anderen, doch dit gebeurde niet. Daarop verklaarde de ex-kroonprins dat hij bij de tweede verkiezings ronde op Hitier zou stemmen. Vliegtuig neergestort. Hedenmorgen tegen twaalf uur is te Den Helder de bestuurder-korporaal H. Beek. met een les-vliegtuig, door een verkeerde manoeuvre, van geringe hoogte, even bui ten het landingsterrein, neergestort. Het vliegtuig werd vrijwel geheel ver nield en de bestuurder bekwam een ge compliceerde beenbreuk. (V.-D.). Steun aan de Zuivel. Adres aan de Twee de Kamer. De belanghebbende organisaties uit de landbouwkringen, als Zuivelbond, Kon. Ned. Landbouw Comité, Kaasproducenten, Chr. Boeren- en Tuindersbond, e.a., heb ben zich met een adres tot de Tweede Kamer gericht, waarin er op aangedrongen wordt, de maatregelen tot steun aan de Zuivei-industrie zoo te nemen, dat de pro ducten, waar in melk verwerkt wordt, een zoodanigen prijs opbrengen, dat deze een loonende melkproductie, waarborgt; voorts den uitvoer der melkproducten zoodanig in stand te houden, dat de relaties met het buitenland gehandhaafd kunnen worden verder het menggebod te verwerpen en een matigen prijs te heffen op de grondstoffen waarvan margarine bereid wordt. (B.). De Economische Oorlog. Bij monde van oud-minister dr. Posthu- ma heeft het Comité voor Economisch Verweer heden een onderhoud gehad met den minister van Binnenlandsche Zaken en daarbij een manifest overhandigd, Waarin geprotesteerd wordt tegen de belemmeren de invoermaatregelen, die Duitschland neemt inzake landbouw- en industrieele producten, en waarin er op aangedrongen wordt, zulke maatregelen te treffen, dat Vraagt de echte Poeders en Tabletten! Echt zijn ze alleen, v/anneer op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande iJ handteekening 7 r f fi~~ T IÉ—1 1 1NHH1H1I1 HÉ— uit Duitschland voor niet meer waarde in gevoerd wordt, dan er naar uitgevoerd kan worden. (B.). AFLOOP AANBESTEDINGEN, VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. MIDDELBURG. De hoofdingenieur-di recteur van den Rijkswaterstaat heeft he den aanbesteed: het vernieuwen van het remmingwerk vóór de middensluis in de buitenhaven te Hansweert met bijkomen de werkzaamheden. Raming f16.900. Inschrijvers: A. Kleffens te Dordrecht f 15.900; N.V. Waterwerken te Amster dam f 15.840, L. P. Korstanje te Wemel- dinge f 15.720; A. Verhagen te Made f 15.640; W. Koops en F. van Herwijnen te Dordrecht f 15.618; C. v. d. Klippe te Vlissingen f 15.600; A. A. de Wilde te Middelburg f 15.498; G. Schermers Jr. te Nieuwendijk f 15.137; J. J. Jansen te Mid delburg f 14.998; Gebr. Parel te Sliedrecht f 14.925; N.V. Th. Smeulers Aannemers bedrijf te Rotterdam f 14.789; N.V. v.h. P. A. van Wijnen te Dordrecht f 14.540; N.V. Visser en Srnit's Aannemersbedrijf te Papendrecht f 14.335; M. Hoogesteger te Wemeldinge f 14.230; N.V. v.h. C. Kas- teleijn en Zoon te Dordrecht f 14.190; J Blijlevens te Geertruidenberg f 13.990; L. Schermers te Nieuwendijk f 13.500; W. Klootwijk Gz. te Papendrecht f 13.204; P. J. de Bourgraaf te Wemeldinge f 12.960; N.V. v.h. van Splunder's Aannemersbedrijf te Ridderkerk f 12.940 en N.V. A. v. d. Straaten Jr.'s Aannemersbedrijf te Hans- weert f 12.440. Nog werd aanbesteed het uitvoeren van zuigwerk in den zuidelijken mond van het Brabantsche vaarwater (Ooster-Schelde). Inschrijvers: N.V. A. Prins Thz. te Slie drecht f 38.430; N.V. v.h. T. Looyen te Dordrecht f 27.300; N.V. Uitvoerings Maatschappij te Rotterdam f 25.950; Hol- landsche Aannemers Maatschappij te Den Haag f 25.800; A. Volkers Lzn. te Slie drecht f 23.700; N.V. Aannemersbedrijf de Breejen van der Bout te Berg en Dal f 23.700; N.V. Bos en Kalis te Sliedrecht f21.997 en N.V. Baggermaatschappij de Vries en van den Bosch te Den Haag f21.900. VEILIN GS VEREENIGIN G „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Groentenveiling van 27 April 1932. Witlof f 20, Idem 2e soort f 9, Spinazie f 16, alles per 100 K.G., Hortensia's f 0,60 per pot. Bloemkool f 12 a f 23, Idem 2e soort f6 a f 11Idem uitschot f 5, Roode kool f 1,60 a f4,30. Witte kool f5,60. Groene komkommers f 12, Kropsla f4,80 a f 6,30, Idem 2e soort f 2,20 a f 3,60, Idem uitschot f 0,90 a f 1,70, alles per 100 stuks, Bloemen: Tulpen f3 a f9, Radijs f4,60, Rhabarber f 3,40 a f 3.50. Prei f5 a f 11 alles per 100 bos. BURGERLIJKE STAND VAN GOBS. Geboren: Aarnout Maarten, z.v. Frans Leijnsc en Franclna Pieternella Maria de Kok. Huw.-aangifte: Leunis Lakké, 27 jr., j.m., en Jacoba Tannetje van Dalen, 20 jaar, j.d. Overleden: Anthonetta Ossewaarde, 59 jaar, echtgenoote van Flip Flipse. H.H. WAGENMAKERS EN CARROSSERIEBOUWERS. Wij trotseeren alle concurrentie en le veren vanaf ƒ40,— per M3. a/d plaat gemeten. Verder EIKEN-, BEUKEN- EN ES SCHEN-PLAATHOUT aan zeer lagen prijs. Wij hebben groote voorraden GE ZAAGD EN RONDHOUT. Aanbevelend, Fa. C. FRANKEN - HOUTHANDEL Bergen op Zoom Telefoon 344. wordt door de drukkerij van de vlug en net uitgevoerd en is billijk in prijs Met modellenboek en offerte staan wij gaarne ten dienste. g»- DRUKWERKEN VOOR Gemeente-, Kerk- en Polderbesturen steeds uit voorraad leverbaar en daar door zeer concurreerend.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 3