Kop en Schotel REUZEN KOOPJES LINTVELT'S BAZAR. Advertentiën. Laatste Berichten. KOOPT BIJ A. C. VAN DER REST! is bestemd. Zij stellen dus voor afwij zend te beschikken. De voorzitter deelt mede, dat dit punt afgevoerd dient te worden, daar aanvrager thans de benzinepomp achter zijn pand wil plaatsen. Straatverlichting. B. en W. stellen voor aan den Heer- nisseweg twee lantaarns te verplaatsen en een lantaarn bij te plaatsen; en aan den Oosthavendijk bij Roosjeshof twee lantaarns te verplaatsen en twee lan taarns bij te plaatsen, waarvan er één niet dadelijk in dienst zal worden ge steld. Z. h. s. aangenomen. Onbewoonbaar geweest. B. en W. stellen voor de onbewoon baarverklaring van pand Molendijk 14 op te heffen. Als voren. Ruiling grond. B. en W. stellen voor een strookje grond te ruilen met den heer Th. Ver hoeven, daar deze ter verbreeding van het Schotje van Armoede, het nieuw te bouwen deel 40 c.M. heeft laten opschuiven naar den Oostwal. De heer C r u c q merkt op, dat hij er den vorigen keer op aandrong, toen kon het echter niet? De voorzitter geeft uiteenzetting van de heele geschiedenis, die er aan voor afging. De heer Verhoeven deed water in zijn wijn (spr. hoopt, dat hij dit voor zijn klanten niet doet) en tenslotte kwam het voor elkaar. Den heer van Poelgeest was ook al opgevallen, dat de heer Verhoeven niet bouwde, als aangegeven was. Houdt men zich aan de rooilijn? Alleen de beertjes schijnen vervallen te zijn. De voorzitter tracht de kwestie der „beertjes" uiteen te zetten, doch acht beter er niet teveel meer over te spreken. Anders gelooft men nog niet dat het nu beter geworden is. Het voorstel wordt hierna z. h. s. aan genomen. Onderhandsche verhuur. B. en W. stellen voor, aan den heer B. van Fraassen onderhandsch te ver huren het woonhuis aan den Oost singel 104 voor f 4,50 per week en de bijbehoorende boomgaard voor f 125 per jaar (bedroeg f225.) Z. h. s. aangenomen. Winkelsluitingswet. B. en W. bieden ter vaststelling aan een gewijzigde verordening als bedoeld in art. 9 eerste lid der Winkelslui tingswet. (Inhoudende o.a. sluiting des zomers om 8 uur. Zie verder Goesche Courant van 20 dezer). De voorzitter doet mededeeling van een schrijven van den heer Van der Rest, die meent dat een opmerking in de stukken (van den Minister. Red.) dat het drogisten in het algemeen verboden is ge neesmiddelen te verkoopen, niet juist is. Opgemerkt wordt, dat de heer Van der Rest, als hij bang is, dat het publiek nu zal denken, dat hij geen geneesmiddelen mag verkoopen, daartegen een advertentie moet plaatsen. De voorzitter haalt nog aan, dat B. en W. vergeefs moeite deden, voor Goes een andere winkelsluitingsregeling te krijgen, het mocht echter niet gelukken. Het voorstel wordt hierna z. h. s. aan genomen. Wijziging begrooting. 14 Mei, de huidige regeling verzekerd is. Daarna moet opnieuw aangevraagd wor den en volgt opnieuw vaststelling door den Minister. B. en W denken, indien noodig, uitvoering van het tweede deel van het bestaande plan aan te vragen. Hierna wordt te ruim drie uur overge gaan in besloten zitting. Installatie burgemeester, Hedenmiddag vond onder groote be langstelling de installatie van den nieu wen burgemeester van Kruiningen, den heer B. C. de Mul, plaats. Het geheele dorp was met eerepoor ten, bloemen, vlaggen, een monument op de Markt, enz in feestelijken tooi gestoken. Tegen één uur vertrok de feeststoet, waaronder 6o ruiters, ver sierde wagens en gecostumeerden en muziek, naar de grens der gemeente Wemeldinge, waar te twee uur de eerste ontmoeting met den nieuwen burger vader plaats had. De heer De Mul nam nu in den voor hem bestemden landau- wer plaats waarna een rondgang door de gemeente gemaakt werd. Vervolgens had ongeveer vier uur de installatie op het gemeentehuis plaats, waar de loco-burgemeester, de heer M. Kole Jacz., de plechtigheid leidde. Hierbij werden)den nieuwen burgemees ter namens de commissie een mooie schilderij en namens de buurtvereni gingen bloemen aangeboden. Op het gesprokene en de verdere viering hopen we nader nog terug te komen. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Huwelijksaangifte MarinusTazelaar, 25 j. jm. en Marina Aaltje Krijger, 2 1 j. jd. te Zierikzee. Karei Julius Zelders, 27 j. jm te Middelburg en Adriana Jacoba Johanna Buitendijk, 26 j. jd. Gehuwd Wilhelmus Hermes, 41 j, jm. en Sylvia Leonia Verhoeven, 40 j. jd. Engel Jacobus Sinke, 25 j. jm. te Kloetinge en Leuntje Agatha de Graag, 21 j jd. STAATSLOTERIJ. In de afgeloopen week zijn in Goes uit gekomen met eigen geld: 4323, 4837, 18719, 18720, 18733, 18737, 18741, 18748, Met f 100: 4826. VERKOOPINGEV EN VERPACHTINGEN. Mei. Kruiningen, bouw- en weiland, Verbist. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. April. 22, 23, 24, 25 en 26, Landbouw-Bios- coop, Marianne en Het schip uit Shangai. 23 Prins van Oranje, Ver. Zieken huisver pleging. 30 Schuttershof, Slot-bal dans-insti- tuut Becht. wordt gewerkt om den stuwdam te herstellen, waarmede echter wel eenige weken gemoeid zullen zijn. De finan- cieele schade is zeer groot, niet het minst voor de verveners die nu hun veenproductie van 1931 niet kunnen afleveren en de productie van dit jaar niet kunnen bewerken. Daar het niet mogelijk is water in het leegge- loopen gedeelte te pompen, moet wor den gewacht tot voldoende water toe vloeit om de kanaalpanden weer op peil te krijgen. Rijks- en gemeentepolitie stellen een uitgebreid onderzoek in. Men denkt aan kwaadwilligheid, omdat juist in deze streek nog werd gewerkt door de veenarbeiders, ter wijl elders overal gestaakt wordt. Het gevolg is nu, zooals gezegd, dat ook hier het werk grootendeeïs stilgelegd moet worden. Onder zijn eigen kar. Woensdagmiddag sloeg het paard van den bakker H. ten Winkel te Goor op hol. Het dier was blijkbaar ge schrokken voor een kruiwagen met steenen, die juist op den weg werden uitgestort De bakker, die van de kar wasgesprongen, poogde het dier te houden doch kwam te vallen met het noodlottig gevolg dat de kar hem over het hoofd reed. Met verbrijzel- dekaak en andere ernstige kneuzin gen aan het hoo/d werd hij naar het R.K. Ziekenhuis te Hengelo vervoerd, waar hij gisteravond is overleden. Het slachtoffer was 36 jaar en ongehuwd. Zijn gebit ingeslikt Een in een volkslogement te Bever wijk verblijf houdende persoon, J. ge naamd, heeft des nachts in zijn slaap z'n kunstgebit ingeslikt. De man, diee 't hevig benauwd kreeg, njaakie alarm, waarna de logementhouder ijlings ge neeskundige hulp inriep. De genees heer kon er echter niet in slagen het gebit, te verwijderen. Ten slotte bleek, dat J. alleen door operatief ingrijpen nog te redden zou zijn. Hij werd daarom naar een der Haarlemsche ziekenhuizen overgebracht De fraude te Breda. Het onderzoek in zake de kwestie van steekpenningen bij de militaire administratie te Breda wordt nauw gezet voortgezet. Het voorloopig on derzoek door den officier-commissa ris mr. Engels is thans beëindigd. De burgerlijke rechter heeft een groot aantal leveranciers gehoord. Een eerste-fuitenant der administratie en een sergant-majoor bevinden zich nog altijd in voor-arrest. De minister van Defensie heeft medegedeeld, dat acht en twintig leveranciers in het vervolg van leveranties aan het Bredasche garnizoen uitgesloten zijn. Zoo werden o.a. zes firma's, welke eenzelfde ar tikel leverden, uitgesloten, terwijl slechts één leverancier daarvoor over bleef Deze kon echter onmogelijk in de behoefte van het geheele garnizoen voldoen. De militaire autoriteiten heb ben zich nu tot den minister gewend met hef verzoek, dat alsnog aan de minst-schuldige leveranciers toegestaan zal worden in de dringende benoo- digdheden van het garnizoen te mo gen voorzien. Op dit verzoek is in middels beschikt Schipper doodgedrukt. De 55-jarige schipper G. M. Ver- schure, uit Waspik, is bij het vast leggen van zijn schip, in de Waalhaven te Rotterdam beklemd geraakt tus- schen zijn schip en een langszij lig gende Rijnaak. Met zware inwendige kneuzingen is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Bij aan komst bleek hij reeds te zijn over leden. Fatale instorting. Gisteren is te Bastia plotseling het dak van het Paleis van Justitie in gestort. De steenmassa's kwamen in de kamer voor strafzaken terecht, waar de rechtbank juist bijeen was, met het gevolg dat een aantal advo- catenen een deel van hef publiek on der de puinhopen werden bedolven. Onmiddellijk werd met de bergings werkzaamheden een aanvang gemaakt, waarbij de hulp van militairen werd ingeroepen. Tot dusver zijn reeds de li/ken van 15 slachtoffers geborgen. Onder hen bevinden zich twee advocaten uit Bastia. Tevens liepen tal rijke personen verwondingen op. Het juiste aantal der gewonden staat even wel nog niet vast. A N.WB. TQEQ|3TËiMBO^P VOQR NEDERLAND VEILINGS VEREENIGING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Groentenveiling van 22 April 1932. Witlof f 15 a f 20, Idem 2e soort f 6, Spinazie f 23 a 25, Kroten f 0,40, Aard appelen f2,80 a f3,20, alles per 100 Kg„ Aardbeien 2e soort f 0,80, Bloemkool f 12 a f 19, Idem 2e soort f7, Idem uitschot f 1, Kropsla f3.80 a f7,20, Idem 2e soort f 1,40 a 3,70, Idem uitschot £0,50 a f 0,80, Prei f0,60, alles per 100 stuks, Bloemen: Hortensia's f 80 a f 84, Begonia's f 4, beide per 100 pot, Tulpen f4 a f 13, Narcissen f 1 a f 2,90, Rhaberber f4 a f7, Radijs f2,10 a f5,50, Selderij f2,60 a f4,40, Prei f6 a f 10, alles per 100 bos. RAAD VAN GOES. Zitting van Vrijdag 22 April. Voorzitter is de burgemeester. Alle leden zijn aanwezig. Ingekomen is o.a.: Goedkeuring van het raadsbesluit van 22 Jan 1932, no. 10b, tot het aangaan van een tijdelijke geidleening met het Rijk ad f 130.500. Goedkeuring van het raadsbesluit van 7 Maart 1932, no. lb, tot het aan gaan van een geidleening ten behoeve van het Grondbedrijf ad f 100.000; goedkeuring van het raadsbesluit van 17 Maart 1932, no. 1, tot het aangaan van een geidleening ad f250.000; be richt van Ged. Staten van Zeeland dat zij hunne beslissing inzake het inge zonden raadsbesluit dd. 26 November 1931 tot opzegging der bestaande ge meenschappelijke regeling met de bui tengemeenten tot het exploiteeren van den vleeschkeuringsdienst, wenschen aan te houden; bericht van den minis ter van Binnenlandsche Zaken en Land bouw, dat voor de periode, welke 30 April 1932 eindigt, het subsidie ten be hoeve van de werkverschaffing wordt bepaald op 55 procent. Een en ander wordt voor kennis geving aangenomen. Verzoek van de Nationale Commis sie tegen het Alcoholisme om aan de Kroon verlaging van het maximum aan tal verloven te vragen. Daar verlaging pas 1 Jan. 1935 mogelijk is, wordt ook dit verzoek voor kennisgeving aange nomen. Verzoek van het Nederlandsch In stituut van Architecten, om aan de ambtenaren der gemeente te verbie den particulier werk uit te voeren. Dit punt is geregeld in het ambt. regle ment. Alsvoren. Voorts een verzoek van mevrouw Witkam-Stieger over den brandgang. Dit zal in gesloten zitting behandeld worden. Commissie van b ij stand. B. en W. stellen voor, de verorde ning, regelende de commissieën van bijstand, zoodanig te wijzigen, dat de voorzitter, uitgezonderd als deze te vens burgemeester is, stemgerechtigd wordt. Voorts adviseeren B. en W. de commissie niet uit te breiden tot vijf leden, waardoor elke fractie verte genwoordigd zou zijn, daar de kans groot zou zijn, dat in vele gevallen, de door den Raad te nemen beslissingen reeds over de hoofden der verant woordelijke leden van het College heen, vooraf in de commissievergade ring zouden worden vastgelegd. Dit achten zij niet juist en in strijd met de bedoeling der Gemeentewet. De heer v. Poelgeest meent, dat de toelichting niet juist is. Hoofdzaak is niet, dat alle fracties vertegenwoor digd zullen zijn. Dit punt kwam ter sprake in de gascommissie, gezien haar belangrijkheid, meende men indertijd, dat uitbreiding gewenscht was. Thans acht spr., gezien de gewijzigde omstan digheden," dit niet meer noodig. Het voorstel wordt hierna z.h.s. aan genomen. Onderhandsche verhuring B. en W. stellen voor het woonhuis met schuur en grond, genaamd „De Bysterman", aan den Oostsingel, te verhuren aan G. Walrave tegen f225 per jaar, voor den tijd van zeven jaar. Tot 30 Nov. bedroeg de pacht f250. Z.h.s. aangenomen. Onderwijzeres school B. B. en W. dienen de volgende voor dracht in voor een onderwijzeres aan School B. C. E. M. Risseeuw, onderwijzeres aan de O. L. school te Nieuwerkerk a. d. IJssel, hoofdakte, akte vrije- en orde- oefeningen, akte nuttige hand werken, diploma A en B handenarbeid. A. M. Everse, onderwijzeres aan de O. L. school te Borssele, akte onder wijzeres, akte nuttige handwerken. A. van den Ende, onderwijzeres aan O. L. school te Wilhelminadorp, akte onderwijzeres, akte handenarbeid, akte vrije- en orde-oefeningen, akte nut tige handwerken. De heer Vïsscher vraagt, waarom met de volgorde der voordracht B. en W. het advies van het hoofd der school en den inspecteur niet opge volgd hebben. In gesloten zitting zullen hierover mededeelingen verstrekt worden. Het punt wordt dus aangehouden. (Na gesloten zitting werd mej. van den Ende benoemd. No. 1 kreeg 2 stemmen, no. 2 één stem.). Verlenging erfpacht. B. en W. stellen voor de volgende erfpachten te verlengen voor 25 jaar, tegen f0,25 per c.A. L. C. van Vijven, 9 c.A. grond f 3; A. de Wilde, 12 c,A, grond, f 3; fa. Gebr. Duvekot, 202 c.A. grond, f 50,50; J. Goense, 35 c.A. grond, f5,25; Gebr. Duvekot, 15 c.A. grond, f 3,50. Z.h.s. goedgekeurd. Kohier hondenbelasting. Wordt als ingediend vastgesteld. Onbewoonbaar. B. en W. stellen voor de woning 's H. Hendrikskinderenstraat 58 on bewoonbaar te verklaren. Z.h.s. aangenomen. Arbeidsovereenkomsten. B. en W. dienen een voorstel in tot vaststelling eener Arbeidsovereenkom stenverordening, als bedoeld in art. 134, tweede lid der Ambtenarenwet 1929. (Zie Goesche Courant van 18 dezer).. De heer v. Poelgeest is het niet eens met den inhoud. Voorwaarde moet zijn, als men een contract tee kent, dat belanghebbenden den in houd kennen. Dit is hier niet het ge val. Spr. wil de menschen er veertien dagen tijd voor geven, b.v. verlof met behoud van loon? Waar niemand verder /het woord verlangt, wordt het z.h.s. aangenomen. ASS. APOTHEKER - - GOES Onze zaak is de best gesorteerde in Uw omgeving! Wij leveren U Geneesmiddelen, VerbandstofïeD Bandages, Buikbanden, Breuk banden, Spataderkousen, Zieken- verplegingsartikelen, Chemica liën, maar daarnaast ook Toilet middelen, Wijnen enz. Dat alles koopen wij met de noodige vakkennis in. Van de beste kwaliteit bent U dus bij voorbaat verzekerd. Wij geven ook cassabous met kortingl Burgerlijk Armbestuur. Overgelegd wordt de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1930. De Fin. Commissie merkt op, dat de rekening over 1930, waarin opgeno men een batig saldo van 1928 groot 122.444,77, eindigt met een batig slot van f 11.120,53, en f 14.324,20Vs meer uitgegeven dan ontvangen werd. De Fin. Commissie beveelt uiterste soberheid aan, daar de teruggang der ontvangsten voornamelijk te danken is dan de lagere pachten en in deze voor loopig geen verbetering is te wachten. Volgens de F. C. dient ernstig over wogen te worden, voordat een beroep op de gemeentekas wordt gedaan, of het geen aanbeveling verdient het be drag van f 16.592,—dat in 1926 van den gewonen naar den kapitaalsdienst werd overgebracht, wederom terug te brengen. De heer v. d. Does merkt op, ook naar aanleiding van een schrijven van B. en W., dat mogelijk den indruk be staat, dat het B. A. te royaal leeft, dit is echter niet het geval. De voorzitter leest een schrij ven voor van Ged. Staten, waaruit blijkt, dat dit college op beperking der uitgaven aandringt. Voorts deelt spr. den inhoud van een schrijven mee, door B. en W. aan het B. A. gezonden. Het B. A. heeft jarenlang zeer royaal steun verleend, aldus wordt hierin op gemerkt. De inkomsten maakten dit toen mogelijk, maar de uitgaven gin gen per hoofd der bevolking die in andere plaatsen ver te boven. Dit blijkt uit bijgevoegde staat. Niettemin is de armlastigheid jn Goes niet groo- ter dan in andere gemeenten. Ged. Staten bedoelen dit niet als een ver wijt, doch thans achten zij een andere regeling noodig, in verband met de meer beperkte middelen. Zij geven eenige aanwijzingen en meenen o.a., dat aanstelling van een vertrouwd ar menbezoeker gewenscht zou zijn. Na eenige opmerkingen van de hee- ren Vïsscher en Crucq, merkt de heer v. d. Wart op, dat dit punt nog niet rijp is om in den raad besproken te worden, waarna men de bespreking staakt. Verhuur Beursgebouw. B. en W. stellen voor het beursge bouw te verhuren voor militaire oefe ningen, aan den Vrïjwilligen Land storm, een avond per week van 19 22 uur en Zaterdagmiddag van 14 - 18 uur tegen f160 per jaar. Aangebracht moet dan worden één lichtpunt en een bergkast. Met de stemmen van de heeren Crucq en Vïsscher tegen aangenomen. Havenverbeterïng. B. en W. stellen voor, met den heer M. Labeur een regeling te treffen over gronden aan den Oosthavendijk, noo dig geworden door het raadsbesluit tot verbetering der aanlegplaatsen, enz. Z. h. s. aangenomen. Benzinepomp. De Sinclair Petroleum Company S.A. vraagt vergunning tot het aan brengen van een benzinepompinstalla tie op het trottoir aan de L. P. van 'de Spiegelstraat vóór perceel no. 31. In het algemeen achten B. en W. het echter niet wenschelijk, dat installaties als deze worden aangebracht in ge meentegrond, die tot openbaren weg Een wijziging der gemeente-begrooting voor 1931, wordt z. h. s. goedgekeurd. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve Man en Vader, G e 1 d e n U. L. O. B. en W. stellen voor aan het be stuur der Ver. voor Chr. U. L. O. een bedrag van f 680,15 te verschaffen voor uitbreiding der leermiddelen. Deze aanschaffing houdt verband met de toeneming der leerlingen (100 pet. in 5 jaar.) Als voren. Vergunningsrecht. B. en W. dienen een voorstel in tot vaststelling van verordeningen op de heffing en invordering van vergun ningsrecht voor den verkoop van ster ken drank in het klein en van ver- lofsrecht voor den verkoop van zwak- alcoholischen drank, volgens de wet van 26 Nov. 1931. O.a. is het minimum bedrag verhoogd van f 25 op f 40 en moet voor verloven A (verkoop zwak- alcoholischen drank) f25 per jaar ge heven worden. Als voren. De salarissen. De voorzitter doet hierna mede deeling over een briefwisseling met den Minister over de kwestie van de verla ging der ambtenaren-salarissen. (Als be doelt in het z.g.n. kortingswetje. Red.). Er werd echter nog geen definitief antwoord ontvangen op de vraag of ook Goes on der de gemeenten valt, die tot verlaging moeten overgaan. Rondvraag. De heer Crucq merkt op, dat de 55 rijkssubsidie in de werkverschaffing hem meevalt. Hij zag verder gaarne, dat de werkverschaffing bestendigd blijft. De voorzitter deelt mede, dat tot GERARD KLAP, in den ouderdom van 35 jaar. Wed. M. KLAP— Flierenburg en Kind. Middelburg, 20 April 1932. Heden overleed na een langdurig lijden onze Compagnon en Patroon, GERARD KLAP, in den ouderdom van 35 jaar. R. BARENTSEN. Personeel Vrachtautodienst „De Voorwaarts". Middelburg, 20 April 1932. j die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan de na latenschap van den heer M. DE BROE- KERT, gewoond hebbende te GOES en aldaar overleden 27 Februari 1932, wor den verzocht daarvan opgave of betaling te doen, ten kantore van Notaris VAN DISSEL te Goes, vóór of op 30 April 1932.

Goessche Courant | 1932 | | pagina bijlage 5