Land-en Tuinbouw Buitenland. Gemengd Nieuws Laatste Berichten. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koopt tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. mocraten een reactionnair-fascistische drie- eenheid. Versobering was het panacee van den heer Kersten. Dansend en springend gaat naar zijn oordeel ons volk den onder gang tegemoet: men zit maar in den bios coop, spek wil men niet eten, boterham men met boter en kaas worden in de volksbuurten weggeworpen Als de heer De Visser roept: „Je las tert", ontstaat een incidentje. De voorzit ter hamert, doch de heer De Visser wil niet zwijgen en roept: „Vrome lasteraar' I* waarvoor hij door den voorzitter ernstig tot de orde geroepen wordt. De afschaffing van de sociale verzeke ringen, die zoozeer op den landbouw druk ken, is een maatregel, die volgens den heer Kersten allereerst genomen dient te wor den. Eindeloos spon hij uit, zoodat de voorzitter hem ten laatste verzocht het on derwerp verder te laten rusten. Het werd een rumoerig halfuurtje, want de heer Ker sten werd van vele zijden geïnterumpeerd, vooral vanuit den anti-revolutionnairen hoek. De voorzitter, wiens verzoek nog geen resultaat had opgeleverd, vroeg den heer Kersten plotseling, tot groote vreugde van alle aanwezigen „in zijn bank te gaan staan". (Dat schrijft het reglement voor en de heer Kersten stond er naast). Alle ernst was nu weg en spoedig ging de heer Kersten van staan tot .zitten over. De tarieven der Spoorwegen. De Tweede Kamerleden G. W. Kamp schöer en Ch. L. van de Bilt hebben de volgende schriftelijke vragen tot den mi- nister van Waterstaat gericht: Is de minister met de commissie-De Vries van oordeel, dat de Spoorwegen volgens de beginselen van een onderne ming, zij het dan een openbare, moeten worden beheerd en alzoo niet als een be drijf moeten worden aangemerkt, dat het karakter zou hebben van een instelling van openbaar nut? Is de minister met de commissie-De Vries van meening, dat de blijkbaar uit deze omschrijving voortvloeiendè politiek der Spoorwegen de juiste is ook met het oog op het algemeen belang, en dat een algemeene verlaging der tarieven niet kan plaats hebben? Is de minister niet van oordeel, dat de bedrijfspolitiek der Spoorwegen er toe zal leiden, dat steeds meer en meer het ver voer zal worden overgenomen door den vrachtauto, waarvan het gevolg zal zijn steeds mindere rentabiliteit van het spoor wegbedrijf? Is de minister niet van oordeel, dat wanneer niet door wijziging van de be staande tarieven en de bedrijfspolitiek, het vervoer door de spoorwegen wordt bevor derd, belangrijke sommen door het Rijk zullen moeten worden bijgepast om de te korten te dekken? Arbeidsovereenkomst stucadoors. De Nederlandsche Stucadoorspa troonsbond en de R.K. Bond van Stu- cadoorspatroons „St. Antonius" heb ben met den R.K. Bouwvakarbeiders- bond en den Nederlandsch-Christe- lijken Bouwarbeidersbond overeenstem ming bereikt over het landelijk collec tief contract. De Algemeene Nederlandsche Stuca- doorsbond en de Landelijke Federatie van Bouwvakarbeiders hebben dit con tract niet aanvaard, daar deze organi saties geen genoegen konden nemen met een verlaging van twee cents per vierkanten meter op een tarief in het vlakke werk, verlaging van het tarief voor cementwerk en enkele onder geschikte veranderingen van het lande lijk collectief contract. Bevolking van Nederland. Volgens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek zijn er thans in ons land 1078 gemeenten, als volgt verdeeld Boven 100.000 inwoners 6 Van 50.000 tot 100.000 inwoners 12 Van 20.000 50.000 28 Van 10.000 20.000 86 Van 5.000 10.000 172 Van 2.000 5.000 375 Van 1.000 2.000 231 Van 500 1.000 140 Minder dan 500 inwoners 28 t Sinds 1899 is het aantal gemeenten (door annexatie) met 43 verminderd Wanneer wij vervolgens de 11 provin ciën, waarover deze 1087 gemeenten ver deeld zijn, rangschikken naar het bevol kingscijfer, krijgen wij dit resultaat: Mannen Vrouwen Totaal Zuid-Holl. 957.413 1.000.165 1.957.578 Noord-Holl. 737.129 772.458 1.509.587 Noord-Brab. 452.367 446.019 898.386 Gelderland... 417.397 411.896 829.293 Limburg 281.192 269.648 550.840 Overijsel 263.602 257.186 520.788 Utrecht 199.548 207.412 406.960 Friesland 200.079 199.580 399.659 Groningen 195.240 197.196 392.436 Zeeland 123.914 123.692 247.606 Drente 114.795 107.637 222.432 Electrische rijwielen. Reeds eenïge maanden waren er geruchten in omloop, volgens welke men in het Philips Laboratorium be zig is met het ontwerpen van een elec- trisch voortbewogen rijwiel. Naar wij thans vernemen, hebben proefnemingen met dit nieuwe rijwiel in de practijk zeer goede resultaten opgeleverd, zoodat op deze nieuwe vinding reeds eenigen tijd geleden octrooien zijn aangevraagd. Inmiddels heeft Philips aan eeen vijftal Neder landsche rijwielfabrikanten het recht verleend om, gebruik makende van hare vindingen op dit gebied, electri sche rijwielen te construeeren. DE WERKLOOSHEID. Geen toeslagen meer. Naar wij vernemen heeft de minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw aan Ged. Staten der verschillen de provinciën medegedeeld dat, waar in het algemeen de toestand van land en tuinbouw gedurende den laatsten tijd niet is verbeterd, hem nog meer malen verzoeken bereiken om toesla gen te geven bij plaatsing van werk- loozen bij land- en tuinbouw. Daar de nood in land- en tuinbouw aan den minister ten volle bekend is, heeft deze nogmaals ernstig overwo gen, of er voldoende aanleiding be stond op de bezwaren, welke bij de regeering bestonden tegen regelingen, in verschillende gemeenten getroffen; waarbij in een of anderen vorm aan land- en tuinbouwers steun werd ver leend, indien personeel in dienst werd genomen of gehouden, terug te komen. Na rijp beraad heeft de minister be sloten, dit niet te doen. Al erkent de minister, dat toepassing van bovenge noemd stelsel in verschillende geval len zal bijdragen tot (tijdelijke) ver mindering van het aantal werkloozen, daar staat tegenover, dat de bezwaren welke voorheen golden, thans nog zwaarder wegen. De regeering zou, liet zij toe, dat het toeslagstelsel in land en tuinbouw werd ingevoerd, moeten toestaan, dat ook andere bedrijfstak ken soortgelijken steun ontvingen. Dat dan de eerste stappen worden gezet op een weg, waarvan het einde niet te voorzien is, behoeft, naar 's ministers meening, geen betoog. Ook financieel zou een algemeene toepassing veen ramp zijn. Bij de gemeentebesturen wordt er dan ook op aangedrongen, voor het geval toeslagen mochten worden ge geven, daarmede op te houden en voor zoover invoering hiervan mocht wor den overwogen, aan deze plannen geen uitvoering te geven. De beetwortelsuikerfabricage. Afnemende werk gelegenheid. In de derde aflevering van het Maand schrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek vinden wij een vergelijkend over zicht van de werkgelegenheid in bovenge noemde industrie gedurende de laatste 15 jaren (perioden loopende van 1 Februari— 1 Februari), waaraan het volgende ont leend is: Jaar Fabr. „Man-dagen" Uitgek. loon- Aant. der losse bedr. a/d losse arb. X 1000 arb. X f 1000 1917/18 25 (23) 1921/22 22 (21) 1922/23 22 (18) 1926/27 19 (15) 1927/28 19 (16) 1928/29 19 (16) 1929/30 19 (12) 1930/31 19 (14) 1931/32 18 (12) De getallen tusschen haakjes geven het aantal fabrieken aan, waar een campagne geweest is. Het totaal aantal fabrieken verminderde tot 18, doordat één geliquideerd werd. Van deze namen er in het laatste jaar slechts 12 deel aan de campagne of 2 minder dan het vorige jaar en evenveel als het daar aan voorafgaande jaar (1929/30). De 6 overige lagen stil, waaronder een 4-tal, die reeds langeren tijd resp. 3, 3, 7 en 10 jaren buiten bedrijf waren. Uit de cijfers ziet men, dat de werkge legenheid in 1931/32 veel ongunstiger was dan in eenig voorafgaand jaar. Vergeleken met 1930/31, dat tot de slechtste jaren is te rekenen, daalde het aantal campagne dagen met 414 of 44 pet. en het aantal „man-dagen" der losse arbeiders met 231.742 of 41 pet. Het totaal aantal vaste arbeiders verminderde van rond 1450 tot rond 1100. De met bieten beteelde opper vlakte was in 1931 circa 35 pet. en de bietenoogst 52 pet. kleiner dan in 1930 In plaats van een uitvoersaldo, zooals in laatstgenoemd jaar, was er in 1931 een invoersurplus van beetwortelen, dat ech ter gering was. De hoeveelheid ingevoerde ruwe suiker was ruim 50 pet. minder dan in het vorige jaar; wel nam ook de export van het ruwe product sterk af (vrijwel op gehouden), doch deze is naar verhouding tot den invoer van geen beteekenis. I Nieuw Borgvliet en O.V.C. uit Oud-Vos- semeer. Na loting en verdere formaliteiten zal met deze wedstrijden, wier leiding bij den heer G. A. van Weele zal berusten en die uitsluitend op Zaterdagen gespeeld zullen worden, zoo spoedig mogelijk een begin worden gemaakt. 616 1620 1550 7721 922 4144 733 2982 592 2506 591 2534 556 2436 565 2610 333 1334 Voetbal. Zeeuwsche Voetbalbond. Hieronder de uitslagen van Zondag 1.1. 2de klasse A. Middelburg IV—Kortgene 3—3 Vlissingen IV—'s-Heer Hendriksk. 2—1 3de klasse A. Vlissingen V—R. C. S. II 4-0 Goes III—Zeelandia IV 4.2 De Zeeuwen III-'s-Heer Arendsk. 61 Nederlaag-wedstrijden „Rilland". De voetbalvereeniging „Rilland" zal in den loop van den zomer nederlaag-wedstrij den uitschrijven. Ten einde aan de diverse, door den Z, V. B. gestelde voorwaarden te voldoen, zijn reeds alle deel te nemen clubs aangezocht en wel Goes I en II ge- comb., Goesche Boys, Hansweert, Yerse- ke, Krabbendijke, Dosko I en II gecomb., Engeland's begrooting. Minister Chamberlain heeft gisteren een begrooting ingediend, idie sloof met een totaal aan inkomsten van 766.800.000 pond en een totaal aan uitgaven van 766.004.000 pond. Het batig saldo bedraagt dus minder dan een millioen pond. Opnieuw werd een invoerrecht op thee ingevoerd, waarbij de Britsche een preferentie heeft van 50 pet. Ook eigen suiker zal voorkeur hebben. Be lastingverlaging achtte Chamberlain niet mogelijk. Machinist doodgereden. Gisteravond laat is op het spoor wegemplacement van station D.P., nabij den Essenburgsingel te Rotterdam, een ernstig ongeluk gebeurd. De ma chinist van de Nederlandsche spoor wegen A. J. Kerkvliet, gewoond heb bende aan de Middellandstraaf, is, toen hij over de spoorbaan liep, onder een elecfrischen trein geraakt. De man was op slag dood. De trein is onmiddellijk tot stilstand gebracht en toen de verplegers van den ge- kundigen dienst kwamen om het stof felijk overschot te bergen is er bijna weer een ongeluk gebeurd, om dat deze verplegers zich onder den trein bevonden op een oogenblik dat, tengevolge van een misverstand, de electrische trèïn nog ingeschakeld stond. Run op spaarbank. Te 's-Gravenhage hebben de laatste dagen de opvragingen aan de Nuts- spaarbanken den vorm van een run aangenomen. Zulks staat in verband met het gerucht, dat de Nutsspaarbank ook betrokken is bij de debacle van Scheurleer. Volgens de directie is dit laatste echter slechts voor een klein bedrag het geval, dat volko men gedekt is. Voor ongerustheid is dan ook absoluut geen reden. Onderhoud met B. en W. Twee jongens van elf en een jongen van twaalf jaar, tezamen vormende het bestuur van een voetbalclub te Bergambacht, hebben bij burgemeester en wethouders een onderhoud aange vraagd over de verkrijging van een geschikt terrein voor voetbalsport. Brand te Helmond. Maandagavond is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de tim merwerkplaats van den heer J. v. d. Bosch, aannemer te Helmond. De werkplaats .gelegen nabij de Wolf' straat, stond in een oogwenk in lichter laaie. Van een rij huizen welke in de onmiddellijke nabijheid staan, liepen er acht groot gevaar. Op het crifieke moment toen reeds een aan tal ruiten door de hitte gesprongen was en de dakgoten reeds rookten, kon de brandweer water geven. De huizen bleven behouden. Van de timmerwerkplaats is zoo goed als niets overgebleven. Een twintig machines zijn door hef vuur vernield en ook een hoeveelheid ma terialen is in vlammen opgegaan. De schade bedraagt f 30 a f 40.000, welke slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt zou zijn. Kapitein verdronken. Gisternacht is te Koblentz de ka pitein van de in de Moezel liggende Nederlandsche sleepboot Sirah, uit Dordrecht, Willem Bongaards ge naamd, op de loopplank uitgegleden en in de rivier gevallen, die daar ter plaatse heel diep is. Op zijn hulpge roep werd hem een reddingsgordel toegegooid, welken hij echter ondanks alle wanhopige pogingen niet kon grijpen. Plotseling uitte hij een gil en zonk in de diepte weg. Men vermoedt, naar Wolff ons meldt, dat hij in het koude water hartkramp heeft gekregen. Zijn lijk is nog niet gevonden. Ernstig vliegongeluk. Bij Orbetello ïs tijdens een oefen- vlucht het watervliegtuig van den eersten luitenant Guasconi van hef Instituut voor Zeeoorlog tengevolge van een stuurfout in zee gestort. De eerste luitenant, een ingenieur van de Fïatfabrieken, benevens een soldaat van de vliegertroepen kwa men om. Drie officieren en een sol daat werden gewond. De lijst der martelaren. In hef ziekenhuis te Frankfort werd enkele dagen geleden de natio- naal-sociaiist Heinrich Zundmacher opgenomen. De man had een ernstige wonde aan het gelaat en beweerde door communisten te zijn aangevallen en mishandeld. Thans heeft hij be kend zichzelf met een scheermes te hebben verminkt om door zijn partij op de lijst der martelaren te worden geplaatst. Echtelijk drama. Een afschuwelijk drama heeft zich gisteravond afgespeeld in een loge ment aan de Delftsche Vaart te Rot terdam. Daar heeft een 38-jarige scheepskok zijn 31-jarige echtgenoote M. E. de Roo met een groot dolk mes zoodanig gestoken, dat de vrouw aan de gevolgen is overleden. Reeds geruimen tijd had het echt paar een onge/ukkig huwelijksleven. De scheepskok woonde in het loge ment terwijl ook de vrouw haar eigen weg ging. Eenige ck^en geleden nu had de vrouw haar man gevraagd weer bij haar te komen aan welk ver zoek de kok, die veel van zijn vrouw hield, onmiddellijk gehoor gaf. Hij nam haar tenslotte mee naar het logement waar beiden de eerste dagen weer tevreden bij elkaar waren. De twee kinderpn, een meisje van negen en een van elf jaar, bleven bij cle familie van den man. Zoo zag het er naar uit dat er een einde zou komen aan de vele ruzies, die vroeger waren voorgekomen. Gisteren waren beiden echter weer afzonderlijk uit geweest. De man kwam althans om halfzes thuis ter wijl de vrouw kort daarna' in het logement verscheen. Toen beiden op hun kamer waren deelde de vrouw haar man mede, dat zij haar boeltje weer zou pakken en heengaan. De kok, verrast door deze onverwachte mededeeling ontstak hierover in woe de, dat hij in dolle drift het groote dolkmes dat op de tafel lag greep en daarmee zijn vrouw te lijf ging. Hij gaf haar een steek in den rug, waardoor, zooals later bleek, de long werd geraakt, vervolgens een steek in de borst en enkele kleine steken in den rechterarm. De logementhouder en eenige in- wonenden, die de ruzie hadden ge hoord, snelden naar boven waar zij op het bed de ernstig gewonde vrouw zagen liggen terwijl de dader geheel overstuur in de kamer rondliep. Men waarschuwde den Geneeskun digen Dienst en de politie, die spoe dig ter plaatse verscheen. De vrouw die nog bij kennis was, wees haar man als den dader aan, waarna zij het bewustzijn voor goed verloor. Men bracht haar naar het ziekenhuis aan den Coolsïngel, waar zij te circa acht uur is overleden. De dader werd naar het bureau Lange Torenstraat overgebracht; hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. De vulcaan-uïtbarsfingen. De geologen schatten de tijdens de uitbarsting uitgeworpen hoeveelheden asch op verscheidene millioenen ton. Zelfs in Patagonië en op het eiland Juan Fernando is een dichte asch- regen gevallen. Ook in den Brazil! aansc'nen staat Rio Grande do Sul is een aschlaag van 5 cM. gevallen. Het op vele plaatsen onderbroken spoorwegverkeer is weer hervat, doch heeft dikwijls nog groote vertragin gen. Op vele plaatsen heeft het licht zestig uur na elkaar gebrand. Een nieuwe lucifer. Die Umschau, Duitsch weekblad voor wetenschap en techniek, maakt melding van een nieuwe vinding, welke ge daan is door een zekeren H. Hemmel- mann te Berlijn. ]Hij noemt het „Streichbandfeuerzeug" en bedoelt daarmede een plaatsvervanger van den lucifer. In een plat, rond metalen doosje is een lange papierband opge rold, die op gelijke afstanden van en kele centimeters de specie bevat, wel ke bij de gewone lucifers den beken den kop vormt. In den buitenkant van het doosje is een gleuf, waaruit het papieren lint getrokken moet worden. Bij 't uittrekken schuurt het langs een oppervlakte, die overeen komt met de zijkanten van een lucifersdoosje. De aangebrachte massa op het lint ont vlamt en brandt tevens af, zoodat steeds weer een nieuw stukje papier uit het doosje steekt. De uitvinder- heeft onderhandelingen met wijlen Ivar Kreuger gevoerd over den aan koop van zijn patent. Deze onderhan delingen zijn echter afgesprongen. Een knecht komt bij zijn heer vertellen, dat er een kalf geboren is, en zegt tegen de Duitsche dienstbode: ,,Wil je teger mijnheer zeggen, dat er vannacht een kalf geboren is, een mooi veers (vaars)", waar op de dienstbode binnenkomt en zegt: .Mijnheer, complement van Went, en dat er een mooi kalf geboren is, een mooi versch kalf". (Historisch). De pachtovereenkomsten. De Tweede Kamer heeft heden het wetsvoorstel-Ebels c.s. inzake het loo pende pachtcontract met 731 stem aangenomen. (B.) Kinderen doodgereden. In de Viljoenstraat te 'sGravenhage ïs gisteren een 7-jarig knaapje en in de Newtonstraat aldaar is een 7-jarig meisje door een auto aangereden. Eenige uren later zijn de beide kinde ren overleden. (B.) Run op spaarbank. Ondanks de geruststellende verkla ringen van de directie van de Nut- spaarbank te 'sGravenhage was er he denmorgen weer een run op het hoofd- en de bijkantoren. Gisteren zijn 2.000 posten tot een totaal-bedrag van f 1.200.000 uitbetaald. De directie heeft vérstrekkende maatregelen genomen om de directe liquiditeit te verzekeren. Hedenmorgen was een bedrag van f 1.500.000 ter uit betaling aanwezig. Meer opvragen is practisch niet mo gelijk, daar het tegoed per boekje ge middeld f 350 is. De surséance van betaling bij Scheurleer heeft het inleggen bij de Rijkspostspaarbank zeer doen toene men. Werd in normale tijden in Den Haag f 50.000 a f 70.000 per dag ge stort, de laatste dagen was dit f90.000 a f 130.000 en gisteren zelfs f 215.000. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes is ook belangrijk groofer dan normaal. (B.) Vaardigheidsritfen. Het Hoofdbestuur der Nederland sche Wielrenunie heeft besloten we derom vaardigheïdsritten in verschil lende provincies te doen uitschrijven. (B.) In- en doorvoerverbod. De directie van den Landbouw deelt mede, dat de Fransche regeering heden den in- en doorvoer verboden heeft, voor Engeland, Duitschland en Nederland, van aardappelen, versche groenten, levende planten, bollen, knol len en wortelstokken. Zendingen vóór 22 April afgezonden zullen nog worden doorgelaten. Vrijgesteld zijn pootaard- appelen met certificaat van oorsprong, afgegeven door het officieele lichaam in het land van herkomst. Ongekeurd pootgoed wordt alleen toegelaten op invoervergunning, afgegeven door het Fransche Departement van Landbouw. (B.) Ontslag bij „De Schelde". Bij de Kon. Maatschappij „De Schel de" te Vlissingen, zijn opnieuw 120 personen definitief ontslagen en 100 tijdelijk, waardoor de totalen stegen tot resp. 950 en 220. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren; Catharina Geertruida, d. v. Coeraad Jacobus Luijks en Johan na Maria de Boer; Guiljaam Willem, z. v. Jacobus Arie Lakké en Adriana Pieternella Bruel; Sara Johanna, d. v. Johannis Gerard Steenhard en Margaretha Meijaard. Huw. afk. Jan Geensen, 37 jr. en Jannetje Blomaard, 23 Jr. jd. te Kloetinge. t Overïeden: Maria Schipper, 56 jr. echtgenoote van Geerard Tazelaar, te Kapel le. VEILINGSVEREEN1GING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Groentenveiling van 20 April. Witlof f 17, Spinazie f 19, Idem uitschot f3, Poter aardappelen f 1, alles per 100 K.G., Bloemen: Hortensia's £0.65 a 0,81 per pot, Tulpen f5 a f 12, Narcissen f 0,40 a f 0,70, Rhabarber f 6,20 a f 6,40, Radijs f 3,50 a f 3,60, Prei f 6, alles per 100 bos, Bloemkool 15 a 17, Idem 2e soort 8, Koolplanten £0,13, Prei f0,50, Kropsla £3,20 a f5,30. Idem 2e soort £1,80 a £2,70, Idem uitschot £0,20 a f 1,10, alles per 100 stuks. AFLOOP AANBESTEDINGEN, VERKOOP1NGEN EN VERPACHTINGEN. MIDDELBURG, Namens Ged. Staten is heden te Middelburg aanbesteed het uit roeren eener verbetering van het in de gemeente Borssele gelegen gedeelte van den weg Borssele's-Heerenhoek, voor komende op het Prov. Wegenplan, onder volgnummers 13e, met bijkomende wer ken. Raming f 62.500, Inschrijvers waren o.a. J. Verheijke te Ellewoutsdijk f 57.429; M. Hoogesteger te Wemeldinge f 55.400; W. van de Linde te Kattendijke f 54.280; firma F. Duinhouwer Sr. te Goes f 53.545; M. W. Knuist te Goes en J. Knuist te 's-Heer Arendskerke f 53.380; C. Wiskerke te Nieuwdorp f51.033 en M. J. Boogaert te Nieuw-Na- men f50.890. (Laagst). MIDDELBURG. De hoofding.-dir. van den Rijkswaterstaat te Middelburg heeft heden aanbesteed: het verrichten van voor zieningen en herstellingen aan de noorde lijke aanlegponton, liggende in de buiten haven van het kanaal door Walcheren te Vlissingen. Raming f 5250. Inschrijvers: J. J. Jansen te Middelburg f 6800; C. v. d. Klippe te Vlissingen f 6380; N.V. A. v. d. Straaten's Aanne mersbedrijf te Hansweert f 6050; P. J. de Bourgraaf te Wemeldinge f5980 en A. A. de Wilde te Middelburg f 5730. BIEZELINGE. Heden werd alhier, ten overstaan van Notaris J. C. Kram te Ka- pelle, in het openbaar verkocht, een woon huis met schuur en erf, aan de Blaaspoort, groot 2 A. 18 c.A. Kooper werd de heer P. Fraanje voor f 655,—.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 3