Borsselen. Eerste Goesche Gecontroleerde Particuliere Nachtïeiligheidsdienst Kwam* Plattegrond van Goes met de Bouwplannen Plattegrond van Bouwplan III VOLLE MELK Gemengd NieuWs, Openbare Verkooping Kantoor voor Goes en Omstreken GANZEP00RTSTRAAT 3 - TEL. 322 met geidi MANOEUVRE CHOCOLAAD ets. per reep Kwatta soldaatjes Allen. die iets te vorderen hebben van- 5 of verschuldigd zijn aan de na latenschap van den heer M. DE BROE- KERT, gewoond hebbende te GOES en aldaar overleden 27 Februari 1932, wor den verzocht daarvan opgave of betaling te doen, ten kantore van Notaris VAN DISSEL te Goes, vóór of op 30 April 1932. Geen fraude. In de gehouden gemeenteraadsver gadering van 's-IIertogenbosch heeft de burgemeester geantwoord op een vijftal vragen, die door vier leden van den raad waren gesteld, in ver band met beweerde fraude die door den directeur van het slachthuis zou zijn gepleegd. Uit het antwoord bleek dat een ingesteld accountantsonder zoek heeft uitgewezen, dat er van fraude geen sprake is. Het raadslid Kuipers, sprekende na mens de stellers der vragen, lichtte de kwestie nader toe en wees er op dat in 1918 de slagers reeds hun be klag over den directeur hebben ge daan. Hij betreurde het dat de be wijsstukken, die toen de slagers uit handen hebben gegeven, niet terug gekomen zijn. Spr. somde verschil lende onregelmatigheden op, die z.i. door den directeur tijdens den distri- butietijd zouden zijn gepleegd. Hij stelde voor den directeur te schorsen in afwachting van een nader onder zoek. De wethouder van Financiën pro testeerde er met klem tegen iemand te betichten zonder ook maar eenig bewijs te hebben. Bij dit betoog sloten ook de andere wethouders en ver schillende raadsleden zich aan. In op gewonden stemming werd nog doo' verschillende leden het woord ge voerd, waarna de burgemeester het de bat sloot met de mededeeling dat het volledig accountants-rapport zal worden afgewacht. Schatgraverij hervat. Vrijdag waren majoor Heny en diens broer, ir. Heny uit Berlijn met wethouder Prins op de Oude Begraaf plaats te Zaandam bezig de plaats waar zich een scnat in den grond zou bevinden, nauwkeurig vast te stellen. Een cautie van f500 is reeds ge stort en volgens den heer Prins zal men over een dag of tien weder aan graverij beginnen. Het Oostelijk deel van het kerkhof, dat begrensd wordt door de speelplaats van de Vereeni- ging het Zuiden dat is dus de zelfde plek waar de vorige maal werd gegraven was het doel van genoemde heeren; op die plaats zal dan ook de graverij beginnen. Benige meters buiten deze plek, op het ter rein van den speeltuin zelf, Zakte destijds bij den aanleg hiervan, een jongen in een paar meter diep gat Volgens majoor Heny loopt daar dan ook een gang, die door hem vroeger reeds nauwkeurig op een teekening werd aangewezen. Mme. Sylvia was niet aanwezig. Begrijpelijk trok de nieuwe graverij veel belangstelling. Onder de tram. Vrijdagmiddag is op de Conrad- kade te s-Gravenhage, tusschen de Laan van Meerdervoort en de Groot- Hertoginnelaan, een ernstig ongeluk gebeurd. Een jonge man liep op de tram baan en werd door een wagen van lijn 11 gegrepen en overreden. De dood is onmiddellijk ingetreden. De geneeskundige dienst vervoerde het lijk naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal. Gebleken is, dat het slachtoffer is de 26-jarige A. J. A. P. uit de Laan van Meerdervoort. Vierduizend gulden over. In de te Blerick gehouden raads vergadering is de vraag aan de orde gekomen of naar aanleiding van het ontdekte kasoverschot van den ge wezen gemeente-ontvanger, welk over schot ruim f4000 bedraagt, een her nieuwd nauwkeurig accountantsonder zoek zal moeten plaats vinden. Het raadslid Vaessen deed de ver rassende mededeeling, dat de voorma lige gemeente-veldwachter enkele ja ren met f4000 onder het hoofdkus sen heeft geslapen, zonder dat hij de herkomst er van wist. Ten einde raad had deze politie man het bedrag naar Blerick gebracht zoodat het kasoverschot thans in ver band gebracht wordt met deze ont hulling. Alvorens het besluit te nemen een uitgebreid accountantsonderzoek te doen instellen, wenschte de Raad eerst naar de juistheid van deze nieuwe verklaring een onderzoek in te stellen. Oplichting op groote schaal. Scheepsbouwmaatschap pij de dupe. Geraffineer de methode. Uit de gevangenis te Amsterdam is naar het Huis van Bewaring te Rot terdam overgebracht de Noord-Afri kaan 4bbas Ali, die daar zal terecht staan wegens oplichting van verschil lende scheepsbouwmaatschappijen. Bo vendien is zijn uitlevering door Bel gië verzocht. De man heeft het vorig jaar in verschillende havensteden van Europa in het bijzonder Duinkerken, op zeer geraffineerde wijze oplichtingen ge pleegd. Speciaal zocht hij de schepen uit, die de haven maar kort aande den. Hij deed zich dan voor als eige naar van een kantoor, die verschil lende scheepsbenoodigheden kon le veren. Wanneer hij een bestelling kreeg, werd deze prompt uitgevoerd en werd de kapitein een nota ter accoordfeekening voorgelegd. Deze nota was evenwel met verkleurbare inkt geschreven, zoodat de man, na dat het schip vertrokken was, een blanco nota voorzien van een hand- teekening van den kapitein in zijn bezit had. Hij vulde dan de nota met veel hoogere posten in, inde het bedrag bij den agent van de Maat schappij bij het hoofdkantoor en kreeg zoodoende groote bedragen in handen. Eerst wanneer de kapitein na een reis van maanden terugkwam, werd dan het bedrog ontdekt. Maar de man was dan gevlogen. Ook is het voorgekomen dat de kapitein zijn schriftelijke offerte be antwoordde met een briefje dat hij van zijn aanbieding geen gebruik kon maken. Op deze wijze kreeg de man dan ook handteekeningen, die hij na maakte om valsche nota's te kunnen indienen. In November van het vorige jaar kwam hij te Rotterdam, waar hij o.a. de firma Ruys en Co. heeft opgelicht. Hij is daarna naar Ant werpen vertrokken, waar hij wegens oplichting volgens weer andere me thoden werd gepakt en in de gevan genis gezet. Onlangs kwam uit dat de in Amsterdam in de gevangenis zittende man dezelfde moest zijn als de oplichter van de scheepsbouwmaat schappijen, zoodat hij thans naar Rot terdam is overgebracht in afwach ting van zijn berechting alhier. Geheel in duisternis. Een relaas over de vulkanische uitbarstingen. William Duffy, een Britsch inge nieur, werkzaam in de Argentijnsche provincie Mendoza, heeft den corres pondent van de „Daily Express" te Buenos Aires het eerste „relaas van een ooggetuige" gedaan van de ramp die deze provincie getroffen heeft „Een vreemde drukkende sfeer, zoo vertelde Duffy, hing Maandagochtend over het vulkanische gebied. Er was iets beangstigends in: van lieverlede werd de hemel van flauw-grijs bijna zwart. Het leek eenigszins op een zonsverduistering, met dit verschil dan altijd, dat er bij een zonsver duistering geen gevaar is, De men- schen liepen, sterk onder den indruk dat er iets vreeselijks te gebeuren stond, angstig rond; tegen den mid dag, toen de stad Marlargue, waar ik woon, in diepe duisternis was ge huld, groeide de vrees tot paniek". „De aschregen begon feitelijk nog voordat wij goed beseften, dat de vulkanen Descabezado en Tinguiri- rica, tusschen welke de stad gelegen is, tot uitbarsting waren gekomen, want het gerommel en de lichtflitsen schre ven wij niet aan een eruptie toe, maar aan een geweldig onweer in de bergen. Maar steeds dikker werd de asch - zij leek wel de eerste win tersneeuw en er was een zwavel geur aan, die iedereen deed hoesten. De autoriteiten lieten waarschuwingen verspreiden tegen het inademen van de asch, en algemeen deed het ge rucht de ronde: er is een aardbeving op komst. Toen begon de paniek pas goed: de bewoners renden heen en weer in volslagen radeloosheid". „Wat een toestand was dat! zoo vertelde Duffy verder; die tiendui zend menschen die 's ochtends nog volkomen rustig naar hun bezigheden waren gegaan, voelden zich plotse ling allen bedreigd door een vreese- lïjk gevaar, zoowel boven als beneden den grond. Bleven zij binnenshuis, dan waren zij in doodsgevaar als er een aardbeving zou komen; zochten zij een toevlucht op het land, dan dreigden zij verstikt te worden door de giftige atmosfeer. Als het ware om 'den toestand nog ernstiger te maken, weigerde eensklaps die elec- trische centrale dienst; de heele stad was toen in duister gehuld, ter- ijl de heete asch er op neerzeeg". „Vrouwen en kinderen klemden zich huilend en krijschend aan de mannen vast, maar ook dezen waren aangegrepen door de paniek. Ver scheidene hunner bestelden alle be schikbare vehikels, laadden er hun ge zinnen op en trachtten de stad te ontvluchten. Overal struikelde ik over geknielde vrouwen en kinderen, die snikkend den hemel smeekten hen toch te sparen. „Het werd nacht maar hij bracht geen rust voor de bewoners vaft Ma- largue. Zij kregen weer wat hoop, toen de aschregen iets afnam, en Dinsdagochtend was de hemel niet geheel zwart meer, maar somber grijs. Doch eerst de ontzettende slag regens, die Dinsdag loskwamen, heb ben, in minder dan een uur tijds de atmosfeer zoover gezuiverd, dat men weer vrij kon ademhalen. Ernstige explosie. Naar het „Petit Journal" uit Moskou verneemt, heeft te Kazan in een fa briek van gifgassen een ontzettende ontploffing plaats gehad, die aan niet minder dan 120 arbeiders het leven heeft gekost Bovendien wer den 50 werklieden zóó ernstig ge wond, dat men voor hun leven vreest. De ramp moet aan kwaadwilligheid te wijten zijn. lllllllllllllllIllllllllUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllll Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie, Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIII BURGERLIJKE STAND KAPELLE. Geboren: Pieternella d.v. Ph. Haak en C. Sol; Maatje Johanna d.v. 1. Smallegange en N. A. Pekaar; Janna d.v. J. A. de Roo en F. N. Dees; Johannes z.v. G. van Wil- legen en J. Wagenaar Neeltje Johanna d.v. J. Remeijnse en A. Gelok; Paulus z.v. W. Sinke en J. Fraanje. Overleden: Cornelia Engelaar 71 j., we duwe van H. Slabbekoorn; Adriana Brou wer 79 j.; Willemijna Steenblok 66 j., echtgenoote van P. Engelaar. Ingekomen: Hendrik Coomans en gezin, van Goes, naar Kapelle, A 34mm; C. de Jonge en gezin, van Nieuwerkerk, naar Kapelle, A 34x; N. H. de Dreu, van Drie wegen, naar Kapelle, C 10; W. de Schip per, van Goes, naar Biezelinge, E 40; J. J. Ridderhof, van Kats, naar Kapelle, A 34u; J. J. Leendertse, van Kattendijke, naar Kapelle, A 226; P. de Jonge, van Bors- sele, naar Kapelle, Biezelinge E 18a. Vertrokken: M. Rijkse en gezin, naar 's Heer Arendskerke, Zuid-Kraaijert; D Schipper en gezin, naar Wolphaartsdijk, Heerenpolder; C. J. Lamper en gezin, naar Wolphaartsdijk, Egbert Petruspolder; Jac. op 't Hof en gezin, naar 's Gravenpolder, C 13a; C. Goedegebure en gezin, naar Baarland, Bakendorp D 13; Wed. K. van Liere en gezin, naar Waarde, Puthoek B 127; G.a. Beeke, naar Waarde, Puthoek B 127; J. M. Verhage, naar Rotterdam, Woelwijkstraat 65a; L. den Os, naar Rijs wijk (Z.-H.) Lindelaan 5 Wed. C. J. Berman en gezin, naar Krabbendijke, Oost- dijk C 17; J.a. Koole, naar Bergen op Zoom; Jac. den Boer en gezin, naar Zie- rikzee, Minnebroerstraat 335. KRABBENDIJKE. Geboren: 7, Jacoba Johanna d.v. Corne lls Traas en Johanna de Bourgraaf; 8, Adriaan en Johanna z. en d. v. Jacob van de Vreede en Francina Weststrate; 16, Gilles z.v. Dingenis Overbeeke en Geer- truida van de Vreede. Gehuwd: 31, Johannes Jan Polderman-^1 te Lekkerkerk en Jannetje Nnieuwenhuijse Overleden: 20, Anthoni van 't Leven 85 j., weduwnaar van Cornelia van Liere; 23, Abraham Smit 83 j., weduwnaar van Maatje van Noorden; 30, Adriaan Andries Allaart 78 j., weduwnaar van Adriana Tolhoek. RILLAND-BATH. Geboren: 2, Hendrik Mattheus z.v. Ja cobus Weststrate en Machalina Heijboer; 16, Maria d.v. Bastiaan de Jager en Ja- comina Johanna Oranje. Gehuwd: 24, Leendert de Bruine 21 j. jm. en Jacoba Stevense 17 j. jd. Overleden: 15, (fe Goes) Helena Cor nelia van Gorsei 18 d., d.v. Cornells van Gorsel en Anna Joanna Wilhelmina Bie- rens; 29, Ida Philipse 69 j., weduwe van Adriaan van Driessen; 29, Neeltje Louiza Friderichs 82 j., weduwe van Jan Jakob van Gorsel. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. April. 20 Goes, inboedel, v. Dissel. 20 Rilland, woonhuis met tuin en pakhuis, Van Dijke. Mei. Kruiningen, bouw- en weiland, Verbist. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. April. 18, 19 en 20 Landbouw-Bioscoop, Onder de daken van Parijs. 19 Prins van Oranje, Kunstvrienden, „De Houten Ham". 23 Prins van Oranje, Ver. Zieken- huisverpleging. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINOE. (Die voor Yerseke vallen ongeveer vijf minuten later en voor Hansweart ruim een half uur vroeger.) Dagen Hoogwater Laagwater Vrm. Kam. Vrm. Nam. 19 April 1.42 2.10 7.24 7.47 20 u 2.28 2.56 8.05 8.28 21 3.12 3.40 8.43 9.01 22 3.54 4.22 9.22 9.43 23 4.37 5.07 10.»7 10.34 24 5.20 5.52 11.01 11.28 25 6.10 6.39 11.51 Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze zeer geliefde Man en Vader DANIEL BAKKER, in den ouderdom van bijna 56 jaren. Wed. A. BAKKER- de Graag. G. J. BAKKER. K. BAKKER. Goes, 14 April 1932. OP WOENSDAG 20 APRIL 1932, des middags 12 uur te Rilland-Bath, in het Stationskoffiehuis van den heer Roos malen aldaar, ten verzoeke van den heer G. NAGELKERKE te Rilland-Bath en ten overstaan van den Notaris J. J. VAN DIJKE te Kruiningen, van Koop I een flink Woonhuis met Tuin, te Rilland, aan den Halt, groot =t 5 are 92 centiare* Koop II een Pakhuis met dubbelen Zolder, te Rilland, aan den Halt, staande aan- en achter Koop I, groot 48 centiare. De panden zijn in eigen gebruik te aan vaarden den lsten October 1932 of zoo veel eerder als ze zullen zijn ontruimd. Het woonhuis is voorzien van gas- en waterleiding. Combinatie van de Koopen I en II voor behouden. Nadere inlichtingen te bekomen ten kan tore van den Notaris. ADVERTENTIËN voor en ABONNE MENTEN op de „Goesche Courant" worden aangenomen door POSTA DMINISTRATIE. Zusterinstelling van de N.V. Nachtveiligheidsdienst gevestigd te Rotterdam, goedgek. bij Kon. besluit van 17 April 1929, Stbl. No. 91 Hoofdkantoor Rotterdam, Diergaardelaan 40» Bijkantoren Bergen op Zoom, Oosterhout, Gilse-Rijen, Roosendaal, Gorinchem, Oudenbosch, Breda, Vlissingen, Venlo. Den Haag, Middelburg, Voorzitter v. d. Nederl. Vereen, v. Partic. Nachtveiligheidsdiensten C. J» KOENE, Gep. Kapitein der Infanterie. Commissaris van Toezicht L, J. L. SCHAS, Gep. Kapitein van het Regi ment Grenadiers en Jagers. De omstandigheid dat onze origineele instelling in vele plaatsen in Neder land onverdeelde sympathie geniet, doet ons vertrouwen, dat ook de ingeze tenen van GOES EN OMSTREKEN, het groote nut van een goede bewa king zullen inzien en zich in groote getale als abonné zullen opgeven, op dat onze instelling de bewaking op zich zal kunnen nemen. Vele adhaesie-betuigingen van Gemeentebesturen en groote Nederlandsche instellingen, alsmede van verschillende Politie-autoriteiten liggen te onzen Kantore ter inzage. Een dezer dagen hopen onze Inspecteurs U te bezoeken, teneinde U als abonné te mogen noteeren. Eenige instelling in Nederland met controleklokken werkend. DE DIRECTIE. ZWAAR GEWICHT Het faillissement van P. DE BRUIJNE, koopman, wonende te GOES, is door het verbindend worden der eenige uitdeelinga- lijst, doordat de beschikking, gegeven op het gedaan verzet in kracht van gewijsde is gegaan, geëindigd. De Curator: Mr. PH. R. HUGENHOLTZ. Goes, 15 April 1932. VERKRIJGBAAR formaat 40 X 3° C-M- Schaal I $000. Prijs per stuk f 0.75 formaat 2$ X 18 C-M- Prijs Per stuk 0.25. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP GOESCHE COURANT en KLEEUWENS k ROSS' DRUKKERS- EN UITGEVERSBEDRIJF, GEVESTIGD TE GOES.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 4