KANSEN. Bij Pijnen BlDnenlaod. Scheurleer en Zoonen. Ook de postcheque- en girodienst betrokken bij de déconfiture. Na infoi matie bij bevoegde zijde deelde men mede, dat in verband met het staken van de betalingen door Scheurleer en Zooncn, ook de post- chèque- en girodienst inderdaad eenig nadeel kan ondervinden. Het bestuur van dezen dienst maakt namelijk van de bemiddeling van eeni- ge grootc bankinstellingen gebruik om, dagelijks, de benoodigde bedragen over te aken voor de verrekening met buitenlandsche administraties van overschrijvingen naar het buitenland in de valuta der bestemmingslanden. Voor zoover thans kan worden na gegaan is het mogelijk, dat deze amb telijke overmakingen niet alle volledig hebben kunnen plaats vinden. Onzekerheid bestaat nog nopens een bedrag van f400.000. Het juiste bedrag kan eerst worden vastgesteld zoodra de afrekeningen der buitenlandsche administraties alle ontvangen zijn. Baten beloopen f9.978.884 en de lasten f9.770.119. De Haagsche rechtbank heeft be paald, dat de vergadering van schuld- eïschers van de firma Scheurleer en Zoonen zal plaats hebben op Zaterdag 17 September a.s. om 10 uur. Blijkens den staat van baten en las ten bedragen de baten f 9.978.884 en Üe lasten f9.770.119, zoodat er een voor- deelig saldo is van f208.764. In het request tot de aanvraag om surséance wordt opgemerkt dat de de biteuren, die in den staat tot een be drag van ruim f 5.000.000 zijn opge- gevoerd, niet als volwaardig kunnen worden beschouwd. Onderzoekingen volksgezo idheid. Het lid van de Tweede Kamer me vrouw De Vries-Bruins heeft den mi nister van Arbeid, Handel en Nijver heid gevraagd: Is de minister bc cid mede te dee- len, op wélk feitelijke gronden een onderzoek mgesteld naar den ti stand or Centraal Lab; »torium voor de iksgezondheid te Utrecht, welk resultaat dit onderzoek heeft opgeleverd en welke maatregelen zijn genomen om tot verbetering te komen? Is het juist dat nadien de toestand niet is verbeterd, dat verouderde of in onvoldoende staat verkeerende toe stellen tot onvolledige of onjuiste re sultaten van belangrijke onderzoekin gen aanleiding hebben gegeven en dat de onderlinge verhoudingen tusschen hoogere en lagere ambtenaren bij voortduring zeer veel te wenschen heb ben gelaten? Indien de toestand inderdaad nog van dien aard zou zijn, dat een her nieuwd onderzoek of reorganisatie noodzakelijk is, wil de minister dan de gegevens, waaruit deze noodzaak blijkt en eventueel het resultaat van het on derzoek aan de Kamer overleggen? Wil de minister toezeggen om bij het onderzoek naar de personeelsver- houdingen de organisatie van het over heidspersoneel te hooren? Openbare aanbestedingen. Op de schriftelijke vragen van het lid van de Eerste Kamer den heer Arntz betreffende onderhandsche aan besteding an de oude Maasbrug te Maastricht, heeft de minister van Wa terstaat geantwoord: Het is den minister bekend, dat een onderhandsche aanbesteding der res tauratie van de oude Maasbrug te Maastricht zich heeft voorgedaan, niet dien verstande echter, dat de laagste inschrijving niet bedroeg f 585.000, doch f 565 000. Plet de .neening, dat het in het al- H. VAN BENTHEM. De dienst was geëindigd, de paarden waren afgevoerd, en de thuisblijvers hadden de tafel bij de kachel geschj ven, want het was koud buiten, en gierende windvlagen zweepten wild, de vuil-bedommelde ruiten. Vier huzaren, in stalpak, zaten te kaarten, en over de helft der tafel, waarop ze speelden, hadden ze een wollen deken gelegd, omdat dit den klank doort van jhet neergeworpen geld, en gemakkelijk is voor het opnemen der kaarten. De andere helft der tafel was nog bedekt met de overblijfselen van hun laatsten maaltijd. Enkele hompen brood, wat kaaskorsten, een busje met peper en een papiertje met zout, wa ren in haastige opruiming wanordelijk te hoop geschoven. Naast de kachel, tegen den grijs-' grauwen muur, stond lusteloos de Stil le, schijnbaar zonder veel belangstel ling toeziend op het spel vóór hem. Tegenover hem, aan den anderen kant der tafel, zat de Kromme, 'et neerge slagen oogen, geheel verdiept in zijn kaarten. Hij was gehaat bij zijn makkers, maar ook gevreesd de Kromme, en als hij zei, mee te illen spelen, durf de niemand bezwa. en te opperen, en schoven ze bij, hem plaats make <L Zijn b" n dankte h! aan ronden .amsbouw. Zijn tg, zijn armen, zij., beenen, alles aan hem, was gemeen gewenscht is aanbestedingen zooveel mogelijk openbaar te doen zijn wordt ingestemd. Echter kan het ge wenscht zijn om in bijzondere gevallen en om bijzondere redenen van dezen regel af te wijken. Naar het oordeel van den minister deed zich dit geval bij het moeilijke werk der restauratie van de oude Maasbrug te Maastricht voor. Het ongeval van ir. Lely. Nader zijn eenige bijzonderheden medegedeeld omtrent het doodelijke ongeluk, dat dr. ir. C. W. Lely in En geland is overkomen. Een spoorweg wachter, die nog kort t or het onge luk op het perron met den heer Lely in gesprek was geweest, deelde mede, dat de Nederlandsche hoofdingenieur hem een aantal vragen had gesteld omtrent de methoden, welke bij het Engelsche wisselsysteem worden ge volgd. Een stationsbeambte, die het noodlottige ongeval van zeer nabij hfceft gezien, vertelde, dat de heer Lely dicht bij den rand van het perron stond, met den rug naar de spoorlijn gekeerd. Van het hevige geraas van den express-trein uit Preston, welke niet te Aintree stopt, schijnt de heer Lely zeer geschrokken te zijn. Hij ver loor opeens het evenwicht en viel van het perron, juist toen de trein het sta tion binnenraasde. De machinist remde onmiddellijk uit alle macht en bracht de locomotief en wagens nog vóór het einde van het perron tot stilstand. Het ernstig ongeluk was evenwel niet meer te voorkomen geweest. Verondersteld wordt, dat de heer Lely bij het binnen komen van den trein verrast werd, ge wend zijnde aan het Nederlandsche systeem, waarbij het verkeer rechts en niet links houdt, zooals in Engeland. Ir. A. Lely, de broeder van den over ledene, ingenieur bij de British Enka Artificial Silk te Aintree, bij wïen de overledene logeerde, deelde bij het onderzoek nog mede, dat dr. Lely, uit hoofde van zijn ambt, steeds groote belangstelling aan den dag legde voor de Engelsche spoorwegen. Toen hij op den ochtend van den fatalen dag een wandeling ondernam, heeft vanzelf sprekend I t station van Aintree zijn belangstel. getrokken. vï 9 Woensdagmiddag werd het stoffelijk overschot van dr. ir. Q W. Lely op Nieuw Eik en Duinen te 's Gravenhage onder groote belangstelling ter aarde besteld. Loonsverlaging A.T.O. De directie van de N.V. Alg. Trans portonderneming A.T.O. en van de N.V. Expeditie-onderneming Van Gend en Loos hebben aan de hoofdbesturen van de betrokken vakbonden medege deeld, dat zij, in verband met de slechte ontvangsten en in het alge meen met de slechte toestanden van het bedrijf, zich genoodzaakt zien voor te stellen de loonen en salarissen van het personeel te verlagen. De directie stelt voor de loonen van het personeel met ingang van 1 Juli a.s. met 10 pet. te verminderen. Ook maatregelen om tot bezuiniging van overcompleet per soneel te komen worden overwogen. Leden Tweede Kamer. Bij het centrale stembureau is be richt ingekomen, dat jhr. mr. F. Bee- laerts van Blokland zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer niet aan neemt. Thans is benoemd verklaard tot lid van die Kamer de heer J. Lang- man te Wassenaar. Voorts is een brief ingekomen van den heer K. Eelderink te Vianen, waar in deze kennis geeft de benoeming tot lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal niet aan te nemen. In diens plaats is thans benoemd verklaard de heer B. G. Peereboom te 's Graven hage. half rond, en boven op deze ronde geschiedenis, prijkte als een lichtpunt, zijn rood, sproetig hoofd. Hij had een spits gezicht, een groote kromme neus en groengrijze oogen; oogen die ver tolkten, dat hun bezitter tot alles in staat was. En dat zij waarheid spraken wisten de anderen. Bijzonder gehaat was hij bij hef spe len, om zijn grenzeloos egoïsme. Om zijn strakke kalmte en geniepig ge barenspel. Om de tinteling van leed vermaak in zijn oogen als een ander „hing", en den pot moest verdubbelen. Én om zijn voldaan glimlachen, met fijntjes toegeknepen lippen, en schit tering van hebzucht tusschen de smalle oogspleetjes, als hij won, en met haas tige beweging den pot naar zich toe- graaide. En de Stille Reeds aan den toon, waarop zijn bij naam werd uitgesproken, hoorde men, dat ze niet in de slechte beteekenis gebruikt werd, en die hem kende, wist ook, dat daarvoor geen reden zou ge weest zijn. Want hij was niet „stie kem", ook geen „wegdouwer" of „dienstklopper", maar, zooals zijn bij naam uitdrukte, hij was stil. Hij was anders als de anderen, deed nooit mee aan grove kaartspelen pf drinkpartijen, en vloekte niet Hij was, onder de korporaals van het Regiment, het zwarte schaap, en hij kon zich die weelde v rorlooven, Sis het recht van den s: ks'e, want hij had een bui tengewone li amskracht, en toonde ook somwijlen, Jaar a te durven ge bruik maken. en vele ongesteldheden, zullen U de hier genoemde genezende en pijnstillende Mijnhardt's Poeders spoedig helpen Mijnhardt's Hoofdpijnpoe ders Kiespïjnpoeders Verkoudheids- poeders Hoestpoeders Rheumatiek- poeders Maagpoeders Pijnstillende poeders. Op poeders en doos staat de naam Mijn- hardt. Let bij het koopen hierop Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijg baar bij Uw drogist. Nationaal Crisiscomité. In de week van 29 Maart tot en met 4 April ontving het N.C.C. een bedrag van f24.046 aan giften, waardoor het totaal steeg tot f 773.367. De dagbladen hebben in die week f 178,60 overgemaakt. In geld werd uitgekeerd f22.807 in de afgeloopen week, dus in totaal f151.352. Aan B-steun (extra hulp aan werkloozen) f74.521 in de afgeloopen week, dus in totaal f261.245. Boven dien heeft het N.C.C. uitgedeeld 182 dekens en 55 ton eierkolen. De B. V. L. en mobilisatie. Het initiatief-voorstel van den heer Albarda tot wijziging van art. 187 der Grondwet (mobilisatie) vond bij het onderzoek in de afdeelingen der Tweede Kamer bij vele leden krach tige bestrijding. Er werd op gewezen dat mobilisatie voor ons land nimmer iets anders kan beteekenen dan het toonen van den ernstigen wil om den vrede te bewaren en om gereed te zijn tot het afweren van een aanval of het beschermen der neutraliteit. Andere leden verdedigden het voorstel op gronden, in de toelichting aangevoerd. Zij meenden dat ook de Staten-Gene- raal snel kunnen handelen, hetgeen in 1914 is gebleken. Ook het wetsvoorstel-Albarda Jot nadere regeling van de vrijwillige op komst onder de wapenen van dienst plichtigen en reservepersoneel is in de afdeelingen der Kanier onderzocht. Daarbij verklaarden vele leden niet te begrijpen v/cr rcëele bezwaren kun nen worden aangevocd tegen het in stituut van den buitengewoon vrijwïl- ligen landstorm. Dat vrijwilligers zich beschikbaar stellen om het wettig ge zag te steunen verdient naar hun op vatting niet anders dan waardeering. Andere merkten hiertegenover op, dat in dit instituut een geest gekweekt wordt van vijandigheid tegen mede burgers. Men vreesde dat handhaving er van zal kunnen leiden tot botsingen tusschen twee op militaire wijze ge vormde organisaties. Daarbij wezen zij op de afschrikwekkende voorbeel den, gegeven in Duitschland en Oos tenrijk. Van andere zijde werd de ana logie tusschen B.V.L. en de buiten landsche gewapende corpsen bestre den. De overvloedige regen. Een droge Maart en een natte April, Dat is den boeren naar den wil. Als er helaas niet zooveel factoren van anderen aard waren, die te kla gen geven, zou men in de laatste da gen van het weer kunnen zeggen, dat het poogt den landbouw tjr wille te zijn. Inderdaad is Maart droog ge weest de zevende van een reeks te droge maanden dus er werd naar regen verlangd. Die regen is nu in zoo'n overdadige hoeveelheid geko men, dat we gerust weer een tijdje regenvacantie kunnen gebruiken, in de afgeloopen afgeloopen 14 dagen (28 ïart tot en met 10 April) was de regenhoeveelheid in Amsterdam 87 m.M. (normaal ongeveer 20 m.M.) Hoe Er werd grof gespeeld dien avond. Nu en dan klonk ruw op een vloek, of dreunde de tafel onder een vuistslag, als het „tegenzat". Er hing een klam me, zware stilte, en bij het opnemen der kaarten hield men den adem in, bang, dat een ander „alles" vragen zou. De Kromme had juist gegeven, en in angstige spanning werd naar de kaarten gegrepen, toen de Stille plot seling, op zijn gewonen, kalmen toon zei: „Er wordt valsch gespeeld". „VerdI" zei er één en gooide drif tig zijn kaarten neer. De twee anderen, opgeschrikt en ver wonderd, zeiden niets, maar keken eerst den Stille en toen den Kromme aan. Deze werd bleek, en vroeg, met een van angst en woede trillende stem: „Bedoel je mij soms?" „Blijf kalm, en ontken niet jongen", antwoordde de Stille, „ik heb gelet op je opnemen, schudden en gevenen evengoed als ik, weet jij, dat er drie „Heeren" voor je liggen" En den Kromme steeds in het oog houdend, keerde hij diens kaarten omdrie „Heeren" De anderen zagen nog verstomd toe, terwijl de Kromme vlug opsprong, maar vóór hij van de tafel weg kon, pakte de Stille hem met zijn gespierde vingers in den nek en zei bevelend: „Neen mannetje, niet zóó weg.... eerst hier wat je gewonnen hebt!" „Los dan!" klonk het sissend. En de Stille liet hem los, want hij had niet gezien, dat de ander een busje achter zich gegrepen had.... en droog het in den voorafgaanden tijd is geweest, blijkt wel uit het feit, dat sinds 1 Januari tot en met 27 Maart (feitelijk tot en met 11 Maart, want daarna was het 16 dagen practisch ge sproken droog) 78 m.M. was gevallen, waarvan echter 31 m.M. (d.i. 40 pet.) op één dag, den óden Januari. Dooi den overvloed van den laatsten tijd is het totaal sinds 1 Januari reeds bo ven normaal gekomen. De eerste 10 dagen van April (tot hedennacht 24 uur) hadden 66 m.M. Het weer was dus niet erg „normaal", want April behoort de droogste maand van het jaar te zijn. Niet alleen de regenval is abnormaal, ook het stormachtige weer, dat meer aan November of December zou doen denken. Daarvoor is teeke nend, dat thans op vijf achtereenvol gende dagen (6 10 April) op een der driemaaldaagsche waarnemingen te Amsterdam windkracht (stormachtige wind) werd waargenomen. Het geheele voorafgaande winterseizoen had slechts 6 van zulke dagen (Nov. tot Maart elke maand 1, alleen December 2). HET VUILNIS-VRAAGSTUK. Hoe Den Haag het oploste. I. In den goeden ouden tijd loste men het vuilafvoerprobleem zeer practisch op. Men wierp den dagelijkschen afval op de mestvaalt, lief de varkens er wroeten tot ze vet waren, het verder aan de elementen overlatend het res tant op te ruimen. Tegenwoordig, nu de steden jaar lijks bergen vuil produceeren die den Mont Blanc ter zijde streven, behoort het vuilafvoerprobleem tot de belang rijkste kwesties welke onze gemeente besturen bezig houden. De vuilverbranding, het meest in zwang in groote steden heeft voor- en tegenstanders en den laatsten tijd gaan meer en meer stemmen op voor een systeem, waarbij aan het kostbare vuil een meer nuttige bestemming wordt gegeven, 's Gravenhage zou oorspron kelijk een dure vuilverbrandings-in- richting bouwen, doch, op verzoek der regeering werd het voorstel destijds aangehouden en een commissie inge steld tot bestudeering van het vuilaf voer-vraagstuk. Men kent het resultatit. 's Graven hage is zijn kostbaar vuil niet gaan verbranden, maar transporteert het door middel van de N.V. Vuilafvoer- Maatschappij „V.A.M." naar Drente, waar het de eervolle taak heeft woeste gronden in vruchtbare te helpen her scheppen. Een eenvoudig procédé zoo op het oog. In verband met de enorme hoeveelheden welke dagelijks te ver werken zijn en den grooten afstand waarover de afvalproducten vervoerd moeten worden, een lastig probleem, dat door onze technici op knappe wijze is opgelost zoowel in Den Haag als in Drente. Hier door het laadsta- tion, in Drente door de omvangrijke inrichtingen van de V.A.M. Het gaat als op rolletjes, 's Morgens zet u den vollen vuilnisemmer buiten. Den volgenden middag kunt u den in houd aantreffen 200 K.M. verder, op de V.A.M.-terreinen tusschen Hooge- veen en Assen. Hier is een bedrijf ontstaan tech nisch zeer knap in elkaar gezet dat de publieke belangstelling ten volle verdient. Met medewerking van den Raad van Beheer van de V.A.M., heeft de „Tele graaf" in het jonge bedrijf, dat eerst sinds enkele weken op volle kracht werkt, een blik mogen slaan, en wij ontleenen daar deze bijzonderheden aan: D e „V. A. M." Eerst iets over de N.V. Vuilafvoer- Maatschappij „V.A.M." Dit is een se- mi-officieele instelling welke zich ten doel stelt om voor den landbouw van kreeg een wolk peper in zijn oogen— Maar op hetzelfde moment, nog voor zich zijn oogen sloten, de pijn verbij tend, sloeg de Stille zijn linkerarm weer om het hoofd van den Kromme, het omklemmend als een schroef. En als hij had kunnen zien, was hij mis schien wel minder wreed geweest, maar de peper brandde zijn oogen, en hij kende dat oogenblik zijn eigen kracht niet.... Vijf, zesmaal, kwam zijn harde vuist zwaar neer.... midden in het gezicht van den Kromme. en angstig-dof, beukten de slagen.... Toen voelde hij zijn hand warm-vochtig wor den.... het was bloed.... Zijn linkerarm ontspande zich, en als levenloos zakte de Kromme in elkaar— Enkele minuten later, toen de ande ren den Kromme op zijn krib gegooid hadden, en fluisterend naar hem ston den te kijken, nam de Stille met een waschblik water tusschen hen plaats. Hij was onder de kraan zijn rood gloeiende oogen gaan uitwasschen, en kon nu, hoewel knipperend, weer ta melijk goed zien. Zich bukkend dan, haalde hij zijn bontgekleurden zakdoek te voorschijn en begon voorzichtig het gelaat van den Kromme te reinigen van bloed en vuil. Tot deze de oogen opsloeg, hem afweerde, en heesch stamelde: „Ga— ga weg.... ga wèg...." Toen richtte de Stille zich op, reik te het waschblik een ander over, en zei zacht: „Je hebt het zelf gewild, jongen...." VAN ONZE ADVERTEERDERS. Wat weet U van havermout 1 I. Tot de artikelen, of liever tot de voe dingsmiddelen die zich den laatsten tijd bijzonder in de algemeene belangstelling mogen verheugen, behoort voorzeker ha vermout. De groote werkzaamheid, die nu aan den dag wordt gelegd voor producten van Nederlandsch Fabrikaat, geldt voor een niet gering deel ook voor het artikel havermout. En omdat havermout, dank zij de groo te haver-opbrengst van Nederlandsch bo dem, een zoo bij uitstek Nederlandsch voe dingsmiddel zijn kan, zullen wij er eens iets naders van mededeelen, wat betreft oorsprong en fabricatie. In de oudste tijden werden door onze voorouders wel haverkoeken gegeten, die gemaakt werden van fijn gestampte haver. De doppen, die om de pit liggen, kwamen door dit fijnstampen los en werden door zeven en blazen zoo veel mogelijk van het meel gescheiden. Daarna werd het meel tot koeken gevormd, die dan in olie gebakken werden. Daar de haver van na ture een bittere smaak heeft, is deze be reidingsmethode de oorzaak geweest, dat het gebruik langzamerhand is verminderd. Eerst vanaf het oogenblik, dat men deze bittere smaak van de haver kon verwijde ren, is het gebruik met groote schreden voorwaarts gegaan en heeft vooral in de laatste jaren zeer beduidende afmetingen aangenomen. Dit verwijderen van de bit tere smaak bestaat uit het volgende pro cédé. De geheel gereinigde haver wordt door buizen gevoerd onder toevoeging van stoom, onder zeer hoogen druk en hitte, daarna gedroogd over verhitte platen, ter wijl de daarbij ontstane damp door groote exhaustors weggezogen wordt. Dit proces brengt tegelijkertijd teweeg, dat de haver de fijne, biskwie-achtige smaak verkrijgt. Ook stijgt hierdoor het percentage verteer bare zetmeel. Ongeveer op deze manier ontstaat de „Mercurius Havermout". Een volgende maal nog eenige andere wetens waardigheden. -VAN MELLE'S- GOESCHE^ ONTBYT-KOEK -OENSOETEN INVAL SBDBRT lS.iX de afvalstoffen op de meest intensieve wijze partij te trekken. Hiertoe heeft de V.A.M. speciale spoorwagens laten maken voor het vervoer en in Drente een groot terrein aangekocht met in stallaties voor de verwerking. De Staat heeft de algeheele zeggenschap in de V.A.M., daar hij 9 (wan de 10 aandeelen bezit. De Staat heeft op zich genomen te zorgen, dat de V.A.M. ten alle tijde over voldoende geldmiddelen beschikt en zal de tekorten welke de exploitatie mocht opleveren dekken. De gemeente 's Gravenhage betaalt aan de V.A.M. voor het afnemen van vuil f 4,10 per ton, terwijl de Nederl. Spoorwegen tegen een gereduceerd vrachttarief de treinen van de V.A.M. naar en van Drente voeren. Als een spooktrein door den nacht- Dezen indruk krijgt men als men over de spaarzaam verlichte spoorbanen den zwarten Haagschen vuilnistrein ziet voortjagen. De geheimzinnig uit ziende wagons, hermetisch gesloten, nergens een venster of een opening, roetzwart van boven tot beneden, heb ben des avonds iets spookachtigs. Het is als verbergen zijn in hun inwendige een gruwzaam mysterie als zij daar voorbij ijlen in een sneltreinvaart van 80 K.M. de duisternis tegemoet. Want uitsluitend des nachts rijden de vuilnistreinen met hun verguisden en toch zoo nuttigen inhoud, welke straks nieuw leven zal brengen in doo- den grond— (Wordt vervolgd.) „Je hadt hem dood moeten slaan," mompelde er één. Maar de Stille schudde het hoofd. Toen hij even daarna, de kamer ver latend, de deur opende, richtte de Kromme zich half op, balde hem den vuist na, en riep schor: „Mijn kans komt ook wel Stille.... mijn kans komt óók wel...." De Stille was de trap af en den stal ingegaan, als in gedachten handelend, met gebogen hoofd. „Drieënvijftig", zijn paard, had hem reeds hooren aan komen, en stond met omgewenden kop te wachten. Langzaam ging de Stille het vak in, en zette zich op den grijs- steenen voerbak, de handen vouwen, de armen steunend op de knieën. On geduldig stootte „Drieënvijftig" hem aan, trappelend van verlangen naar de lekkere brokken, die zij gewoon was van haar baas te krijgen. Maar ditmaal had de Stille niets bij zich, en mat-glimlachend streek hij het paard over den hals. „Je grijpt er naast Wilma", zei hij zacht, „de baas is je vergeten.... de baas is er „tusschenuit" vandaag... heeft een verkeerden zet gedaan.... die 'm wel eens 'n stuk kon kosten De Stille hield van zijn paard, en dit hield van hem, want ze kenden en be grepen elkaar. En reeds vóór ander half jaar, toen de Stille „Drieënvijf tig" voor het eerst zag, gevoelde hij, dat dit het paard was, voor hem, als het ware, geboren. Hij had haar ge vraagd en gekregen, en haar Wilma gedoopt, half naar Willy en half naar

Goessche Courant | 1932 | | pagina bijlage 2